HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN PARLEMENTAIR OVERZICHT RECHTZAKEN. SPORT. 405. De aap, de achtervolging moede. Hard, dat hij geloopen had. „Ja," dacht hij, blijf ik wat rustig zitten Voor ik naar beneden ga. En boven had hij een pot verf gevonden, Meende dat het een jampot was. Maar toen hij de verf geproefd had, zei hij: „Die pot komt me nog wel te pas." 406. Toen zij het dorp waren genaderd Onder het maken van kabaal, Zagen zij een aantal leeuwen loopen Vies en vuil en heel erg vaal. Men kroop nieuwsgierig uit de hutten. Men had twee jonge blanken beet. Allen kwamen kijken, behalve de koning, Die juist zijn middagslaapje deed. TWEEDE KAMER. A ANVULLINGS-BEG ROOTING VOOR NED.-INDIE. Nadat eenige kleinere ontwerpen waren behandeld en goedgekeurd, kwam aan de orde het wetsontwerp inzake aanvulling van de Indische Begrooting voor 1931. Eerste spreker hierbij was de heer Cra mer, die allereerst het financieele beleid critlseerde en meedeelde, dat reeds met Het oog daarop de socialisten tegen deze suppletoire begrooting zouden stemmen. Zij willen medewerken aan het herstel van het verstoorde militaire evenwicht, maar op andere wijze dan de Minister voorstelt. Hij pleitte b.v. voor een uitvoer recht op aard-olie en voor een progres sieve winst-belasting. Korting op de amb tenaars-salarissen achtte hij onnoodig. De salarisverlaging heeft de afgevaardigde in den breede bestreden. Door dezen maat regel werd ieder overrompeld. Overleg heeft niet plaats gehad. Ook de Volks raad heeft ernstig afgekeurd dat er geen overleg is gepleegd. De afgevaardigde diende een motie in, waarin wordt uitgesproken dat de voorge nomen salaris-verlaging over 1931 achter wege moet worden gelaten. In 1932 kan men dan de zaak weer beoordeelen. Tenslotte critiseerde hij de benoeming van den heer De Jonge tot gouverneur- generaal, met het oog op diens vroegere functie bij de Koninklijke. De korting op de ambtenaars-salarissen werd ook door den heer Ketelaar afge keurd. Hierdoor zijn de vitale belangen van Indië geschonden. Ook verdient af keuring dat de Volksraad niet is gekend. De afgevaardigde verklaarde zich te zul len vereenigen met de motie-Cramer. De heer Van Boetselaer daarentegen was van oordeel dat de motie-Cramer niets zou beteekenen, omdat de salaris- korting toch niet meer ongedaan kan wor den gemaakt; zij is noodig voor een slui tend budget. Toch betreurde hij dat er geen overleg was gepleegd. Hij zou de vor ming van een reserve-fonds willen, om in slechte tijden den schok te kunnen opvan gen. Voorts meende hij dat de anteceden ten van den nieuwen landvoogd een be zwaar zijn, omdat de sfeer, waarin de lei der van een wereld-concern leeft, een heel andere is dan die waarin een gouverneur- generaal zich bewegen moet. Ook de heer Bicrema verklaarde dat hij overleg met de ambtenaren op prijs zou hebben gesteld, doch men zal de salaris korting hebben te aanvaarden, omdat de Indische Regeering haar noodzakelijk acht Ernstig en zorgwekkend noemde de heer Feber den toestand der Indische financiën maar hij achtte geen reden voor een paniek-stemming aanwezig en juichte toe, dat de Regeering den gulden middenweg heeft gekozen. Ook deze afgevaardigde achtte de sala riskorting gerechtvaardigd, doch de voor bereiding verkeerd. De heer Engels wees in het bijzonder op het belang van goede onderwijzers-sala rissen; de heer Ter Laan meende dat de bezuiniging gevonden moet worden op de militaire uitgaven; de heer Wijnkoop had, als steeds, schrepe critiek; de heer Beu- mer betoogde dat de motie-Cramer geen doel kan treffen, omdat de zaak toch vaststaat en bestreed de opvatting van den heer Van Boetselaer inzake den nieuwen landvoogd. Minister de Graaff heeft in het licht gesteld, dat financieele bezuinigings maatregelen noodzakelijk waren. De toe stand moet weer in evenwicht komen. De leeningsmogelijkheid voor Indië is beperkt en niemand weet hoe lang de crisis nog zal duren. Een olie-belasting zou niet meer dan 3 millioen kunnen opbrengen; boven dien zijn er ook principieele bezwaren i tegen. Een progressieve winst-belasting is technisch onmogelijk. Wanneer over de salaris-korting eerst overleg gevoerd had moeten worden, zou invoering op 1 Juli onmogelijk zijn geweest. Bovendien: wat zou dat overleg hebben opgeleverd? De salaris-korting draagt een tijdelijk karak ter en raakt niet den pensioen-grondslag. De Minister verklaarde voorstander te zijn van pro- en degressie in de salaris-korting maar met het oog op de korte periode van voorbereiding viel daaraan nu niet te denken. Hij zal dit echter nog eens na gaan. De motie, als ze werd aangenomen, zou toch niet uitgevoerd kunnen worden. Wat de benoeming van den nieuwen- gouverneur-generaal betreft; de Regee ring heeft wel degelijk de antecedenten van den heer De Jonge overwogen, doch de persoonlijke eigenschappen van den heer De Jonge zullen de bezwaren niet doen gevoelen. Hierna werd de motie met 41 tegen 15 stemmen verworpen. Vóór: de sociaal- en vrijzinnig-democraten en de heeren Wijn koop en Floris Vos. Het ontwerp werd aangenomen met de aanteekening, dat de sociaal-democraten en de heer Wijnkoop er tegen zijn. De Kamer heeft voorts nog aangenomen het wetsontwerp tot wijziging van wet op de dividend- en tantième-belasting. De Voorzitter wenschte den leden een aangenaam zomer-reces. De Kamer ging huis-toe. HAGENAAR. KANTONGERECHT ALPHEN. De Vlceschkeuringsverordening. Ontslag van rechtsvervolging. Ter strafzitting van het kantongerecht alhier, waarbij als kantonrechter fun geerde mr. J. H. W. Nicolai kwam gisteren morgen in behandeling de bekende kwes tie der vleeschkeuringsverordening te Al phen a. d. Rijn. Van de zijde der plaatse lijke winkeliers en slagers bestond voor de behandeling groote belangstelling. Zooals men zich zal herinneren is alhier sinds eenigen tijd een feilen strijd ontstaan tegen de onlangs in werking getreden vleeschkeuringsver ordening, waarbij door de verschillende plaatselijke winkeliers in hoofdzaak wordt geageerd tegen de bepalingen dier ver ordening betreffende de keuring van in te voeren vleeschwaren en verduurzaamd vleesch en de heffing van keurloonen op deze vleeschwaren. Zooals te begrijpen is. heeft deze verordening direct een be langrijk punt van bespreking uitgemaakt in de verschillende vergaderingen van de plaatselijke Middenstandsvereeniging. Ook de Kon Ned. Middenstandsbond heeft zich voor deze kwestie geïnteres seerd. Zooals door ons reeds ook gemeld is. hebben de verschillende winkeliers in overleg met de Middenstandsvereeniging alhier destijds besloten de keuring van de in te voeren vleeschwaren en verduur zaamd vleesch te weigeren en deze vleeschwaren bij ontvangst of aankoop niet meer ter keuring aan te bieden. Bo vendien werd in de maand April door de Middenstandsvereeniging alhier aan H.M. een request ingediend door ons toen ook gepubliceerd waarbij deze Hare Majesteit hebben verzocht gebruik te wil len maken van het recht van art. 153 der gemeentewet om de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in deze gemeente, zooals die laatstelijk gewijzigd bij raadsbesluit van 9 Febr. 1931 wel te willen vernietigen. Het gevolg van de weigering der be trokken winkeliers om de ingevoerde vleeschwaren en het verduurzaamde vleesch ter keuring niet meer aan te bie den is geweest, dat op. zekeren dag als het ware door de hulpkeurmeester geas sisteerd door de politie een race is gehou den bij de verschillende winkeliers om te controleeren in hoeverre de betrekkelijke verordening al of niet werd nageleefd, Bij tal van winkeliers werden toen vleeschwaren aangetroffen die men niet ter keuring had aangeboden en waarop niet het vereischt wordend keuringsstem- pel voorkwam. De winkeliers werden toen alsnog in de gelegenheid gesteld om aan de betrekkelijke bepalingen binnen een gestelden termijn te voldoen. Door alle winkeliers werd aan deze sommatie vol daan, alleen de winkelier C. V. in de Hooftstraat bleef de keuring hardnekkig weigeren, zoo dat tegen dezen proces verbaal werd opgemaakt en bij dezen winkelier een groote hoeveelheid, plm. 80 Kgr. vleeschwaren, in beslag werd geno men. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat een en ander afspraak was tusschen de verschillende winkeliers dat V. zou blijven weigeren om een principieele uit spraak te verkrijgen. C. V., die thans te recht stond, is dus aLs zoodanig een proefballon. Blijkens de dagvaarding was V. ten laste gelegd: „dat hij op of omstreeks 26 Maart 1931 van buiten de gemeente Al phen a. d Rijn in die gemeente heeft in gevoerd 3 boterhamworsten en 2 rollen gekookt spek althans een hoeveelheid vleeschwaren welke vleeschwaren in gevolge zijn bestelling door de firma Zwa nenburg te Oss aan hem waren toege zonden en door middel van „van Gend en Loos" aan zijn winkel werden bezorgd, en toen deze vleeschwaren niet zonder op onthoud langs den kortsten weg heeft vervoerd of heeft laten vervoeren naar het vleeschkeuringslokaal der gemeente Alphen a. d. Rijn." Verdachte was zelf verschenen en be kende het hem ten laste gelegde. Van de 3 boterhamworsten waren 2 z.g. losse wor sten en 1 uit blik. Alle waren echter z.g. toebereid vleesch en bij hem bezorgd per firma v. Gend Loos. Allereerst maakte een belangrijk punt van bespreking uit of de firma v. Gend Loos nu niet moest worden beschouwd als dengeen, die de vleeschwaren invoert en volgens de be staande verordening eigenlijk verplicht was geweest de worst ter keuring aan te bieden en eerst rechtstreeks over te brengen naar het keuringslokaal. Als getuige werd gehoord de hulpkeur meester K. brok, die op een vraag van den kantonrechter, een uiteenzetting geeft hoe de keuring van vleeschwaren in blik plaats heeft. Hierbij verklaarde deze, dat de blikken niet worden opengemaakt, omdat de inhoud dan zou bederven. Als een blik echter bol staat, is dat een bewijs dat zich gas gevormd heeft, zoodat de inhoud moet worden onderzocht. Blikken, die niet bol staan, worden gerekend, althans veronder steld, goed te zijn wat hun inhoud betreft. De kantonrechter merkt dan op' U keurt dus eigenlijk alleen bussen. De heer Drok antwoordt, dat deze keu ring noodzakelijk is, daar reeds vier keer door hem een blik is ingehouden, waar van de inhoud bedorven bleek. De ambtenaar O. M. vraagt waarom dan geen proces-verbaal is opgemaakt Derge lijke gevallen behooren toch onmiddellijk ter kennis te worden gebracht aan het Laboratorium te Utrecht. Omdat proces verbaal kan volgen tegen den leverancier. De kantonrechter wijst er op, dat het publiek toch zelf wel kan zien en beoor deelen of een blik bol staat en dus kan concludeeren, dat de inhoud bedorven is. De keuring heeft volgens den kantonrechter dus geen nut, of dit nut alleen, dat er keurloon voor ontvangen wordt. Requisitoir van het O. M. De ambtenaar van het O. M„ hierop zijn requisitoir nemend, zegt dat aanvankelijk 2 processen-verbaal zijn opgemaakt. Eén betreffende de weigering om terstond na invoer de vleeschwaren over te brengen naar het keuringslokaal. Direct wijst de ambtenaar verdachte er dan op, dat men hieromtrent geen vervolging in heeft wil len zetten om de kwestie niet te vertroe belen. doch dat men nimmer 't recht heeft te weigeren vleeschwaren aan een keuring te laten onderwerpen. Uitvoerig overweegt de ambtenaar dan de principieele vragen: heeft hier een overtreding plaats gehad en, zoo ja, door wien? Spr. meent, dat van overtreding geen sprake is. De fabricage en de controle zijn door den rijkswetgever tot in alle finesses verzorgd, zoodat het gemeentebe stuur het recht mist tot het instellen van aanvullende bepalingen. De slager kan toch bij de ontvangst van bedorven vleesch terstond zelf optreden en een klacht in dienen tegen zijn leverancier: doet deze zulks niet, dan kan het publiek zich over den slager beklagen. Het nazien van blikjes of deze bol staan, is volgens den ambtenaar geen keuring. Wel bijzonder mefkwaardig lijkt de veror dening als men weet. dat vleesch eerst aan keuring onderhevig is. wanneer dit met meer dan 5 KG. wordt ingevoerd, terwijl iemand, die vleeschwaren op de boterham heeft en in onze gemeente komt en b.v. picnict deze vleeschwaren onmiddellijk zou moeten laten keuren. Bij den keu ringsdienst van waren is voornamelijk in handen het repressief toezicht. De amb tenaar acht dan ook deze keuring in strijd met de vleeschkeuringswet. Ten eerste dient deze niet om te voorkomen dat on deugdelijk vleesch wordt verkocht, maar tevens om 't publiek te beschermen tegen bepalingen van gemeentebesturen, die zich geroepen zouden gevoelen deze zaak te regelen. De ambtenaar kan bovendien de mee ning niet deelen van den burgemeester al hier van wien hij eén schrijven ontving, dat het hier geen preventief, maar een re pressief toezicht betreft. Onder 't laatste repressief toezicht verstaat spr. het nemen van steekproeven in de winkels, zooals wordt gedaan door ambtenaren van den keuringsdienst van waren, doch dit toezicht is bij gemeentelijke verordening niet te bepalen of vast te stellen. Waar de bepalingen v. de onderhavige verordenin gen voorts tot vleeschwaren kunnen wor den uitgebreid acht spr. deze niet verbin dend en requireert derhalve tot ontslag van rechtsvervolging. De verdediger, mr. A. Korver. sloot zich geheel bij het requisitoir van den ambte naar aan en zei in zijn 16-jarige advoca- tenloopbaan het nog nooit zoo eens te zijn geweest met een requisitoir als het onder havige. waarbij hij nog een uitvoerige toe lichting voegde Aan het eind hiervan wees hij nog eens op de bevoegdheid van den keuringsamb tenaar om steekproeven te nemen in win kels waar hem dat noodzakelijk lijkt. Tot het heffen van keurloonen heeft het ge meentebestuur echter geen recht, daar deze dan slechts het karakter krijgen van een belasting. Op verzoek van den ambtenaar en ver dediger zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen, hetwelk werd bepaald op Woensdag 1 Juli a.s. RECLAME. 8577 VOETBAL. KONINKL. NED. VOETBALBOND. Programma voor morgen. Kampioenschap van Nederland: Go AheadFeyenoord. Promotie 2e klasse: XerxesFortuna. Promotie 3e klasse: B.E.C.De Hollan dlaan. o Van Overal. Met den jongsteri Pauwe weer in de ge lederen komt Feyenoord morgen te De venter in het veld tegen Go Ahead en haar papieren staan in die ontmoeting ongetwijfeld gunstig. Als geheel lijkt de Rotterdamsche ploeg ons sterker, maar zij ls gewoonlijk toch niet erg schotvaardig en een voor haar teleurstellend resultaat is daarom niet uitgesloten. Voor de promotie 2e klasse wordt For tuna buiten gevecht gesteld door een even- tueele nederlaag tegen Xerxes in Rotter dam. Tenslotte kan B.E.C. definitief aan den kop der promotie-competitie 3e klasse komen door thuis de Hollandiaan te kloppen. o L. P. S. V.L. V. V. Onder zeer groote belangstelling van een zeer talrijk publiek (ruim 900 toeschouwers woonden de wedstrijd bij) speelde gister avond het le elftal van de L.P.S.V. een wedstrijd om een fraaien beker tegen L.V.V. Niettegenstaande den regen bleef er bij spelers en publiek de animo goed in en toen om 7.10 de heer Honsbeek het teeken tot den aftrap gaf bleek al gauw dat een spannende strijd te wachten stond. Met af en toe de politiemannen in de meerder heid golfde het spel vlug van doel tot doel. Na ongeveer 10 minuten spelen wist L.V.V de score te openen. Na ongeveer een half uur spelen dwong de regen de spelers het spel te staken Doch, spelers en publiek gaven het nog niet op en na een kwartiertje werd wederom begonnen. Na tien minuten wist L.V.V. ten tweede male te scoren, doch nu zetten de politiemannen er alles op en zij wisten al spoedig een tegenpunt te maken. 2—1. De hoop op een overwinning leefde weer op, doch een verkeerde manoeuvre van de politie doel man gaf L.V.V. gelegenheid er 3—1 van te maken. L.P.S.V. gaf den kamp nog niet gewonnen en toen 10 minuten voor het einde de stand op 3—2 werd gebracht werd de spanning langs de lijn enorm. Vijf minuten voor het einde wisten de mannen van den Hermandad de stand op 3—3 te brengen Zoo kwam het einde van dezen mooien prettig gespeelden wedstrijd met n gelijk spel. 3—3. Éij monde van den aan voerder van L.V.V. werd aan de L.P.S.V. de mooie zilveren beker aangeboden onder daverend hoera van het druipnatte publiek. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Programma voor morgen. Kampioenschap van Nederland: Het Zuiden—D.T.V. Overzicht. Op het terrein van de voetbalvereni ging „Feyenoord" te Rotterdam zal morgen de tweede eindstrijd om 't kampioenschap van Nederland worden gespeeld. Het Zuiden zal er wel voor zorgen, dat er geen beslissingswedstrijd noodig zal zijn. De Rotterdammers hebben den eer sten wedstrijd reeds gewonnen, en zij zullen nu op een grasterrein van maximale afmetingen nog beter dan op het grint- •veld te Amsterdam, in staat zijn hun meerderheid over den Noord-Hollandschen kampioen te bewijzen. D.T.V. lijkt niet sterk genoeg om 'n ver rassing te bewerkstelligen. De gecombi- neerden hebben eenige zwakke spelers in hun heerenzestal, waardoor zij belemmerd worden om een zoodanigen vorm te ont plooien, als wel noodig is om Het Zuiden met succes te weerstaan. En dat doet D. T. V.'s kansen niet verbeteren, zelfs niet al bezitten de Amsterdamsche speelsters goede hoedanigheden. Weet Het Zuiden in de eerste opstelling spoedig een voorsprong te veroveren, dan zien we de Rotterdammers met groot ver schil winnen: De wedstrijd wordt van 35 uur ge speeld, onder leiding van den heer Schaap. NEDERL. KORFBAL-BOND. De jaarlijksche algemeene vergadering van den N. K. B. zal worden gehouden te Amersfoort op 12 Juli. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Programma. le klasse: H.C.C. II—H.C.C. I; H.D.V.S. A.CC. Overgangsklasse: H.C.C. IllR.C.H.; H. T.C.C— Ajax: Quick"—V.RA. II. 2e klasse B: V.O.C. II—L.C.C.; H.B.S.— H.D.V.S. II; SpartaExcelsior. o Overzicht. „Cricket", het officieel orgaan van den Nederlandschen Cricketbond heeft in het laatste nummer officieel de methode aan gegeven, volgens welke de competitiestand moet worden opgemaakt. Het is bar inge wikkeld, maar wij weten alvast, dat in geen enkele cricket-rubriek, de stand op de juiste wijze ls opgemaakt en dat zelfs de redacteur van „Cricket" tot twee keer toe een niet officieelen weg heeft gevolgd in het waanzinnige punten doolhof waar mee twee bondsbestuurderen men leze de officieele notulen der bestuursvergade ringen de cricketwereld hebben geluk kig gemaakt. Maar hoe dan ook de offi cieele ranglijst er moge uitzien: H.C.C. I staat nog steeds aan den kop. heeft ook tot dusver de beste prestaties geleverd, in tegenstelling met H.C.C. II. dat enkele volkomen onverwachte nederlagen te slik ken kreeg. Maarin de eerste ontmoe ting tusschen H.C.C. I en H.C.C. II was het elftal van De Beus toch wel een tikje sterker, al eindigde de wedstrijd in een „tle". En nu morgen de returnmatch op het programma staat, zou ons een over winning van De Beus c.s. zeker niet ver wonderen. Het eerste klasse programma is morgen trouwens maar klein. H.D.V.S. A.C.C. nog en dan verder niets. De Am sterdamsche ontpopt zich steeds meer als een der sterkste elftallen en met Sanders in zijn vorm van de laatste weken aan de wickets zal H.D.V.S. wel heel weinig kans krijgen. Ajax gaat op bezoek in Eindhoven en met het resultaat van den laatsten Zondag voor oogen kunnen wij onze stadgenooten niet veel succes voorspellen. En toch be hoeft niet van H. T. C. C. te worden ver loren. Het batten der Eindhovenaren maakte toch geen grooten indruk en Ajax zal nu wel zoo verstandig zijn om Maas niet eeri tiental malen te missen. Ajax gaat met een zeer sterk elftal naar Eind hoven en dus. Wij hopen er het beste van. H.C.C. III is dit jaar heel wat minder gevaarlijk dan in het vorige seizoen, maar aan den Wassenaarschen weg kunnen Edersheim c.s. toch zeker wel van R.C.H. winnen en in Nijmegen zelf achten wij VE.A. II sterker dan Quick. Wat te zeggen over L.C.C.? Eerlijk ge zegd. wij weten het niet. Dat Metsch c.s. een kans krijgen tegen V.O.C. II. wij hopen het. maar En voor het overige zij verwezen naar het programma. v ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Op Zaterdag 18 Juli houdt „De Zijl" haar onderlinge wedstrijden. Het program ma omvat de gebruikelijke nummers, be nevens o.m. een demonstratie schoon- springen door eenige bekende springers uit ons land. De volkswedstrijden worden reeds ge houden op 15 Juli. Ook hier de gebruikelijke afstanden en eenige wedstrijden om de kampioenschappen van Leiden (uitsluitend voor L.Z.C.- en Zijl-leden). -o ZEILEN. WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. Op 11 en 12 Juli worden de nationale wedstrijden van de vereeniging „Braasse- mermeer" gehouden. Gezeild zal worden in de volgende klassen: 6 M.-klasse, 45 M2. klasse. Regenbogen, 22 M2. Scherenkruisers, D-klasse, Vrijbuiters, 16 M2. klasse. Sterklasse, Sharpic-eenheids- kiasse Gemengde klasse en 12-voetsjollen. De inschrijving sluit op 4 Juli. De wedstrijd op Zondag 12 Juli in de Regenboogklasse geldt ook voor den Brnas- semermeerprljs. Ook gelden de wedstrijden in de Regen boogklasse voor de Brasemprijs. WIELRENNEN. „SWIFT". Morgen wordt een team-rit gehouden over 60 K.M. Samenkomst te 8.30 uur aan den Hooge-Rijndijk. Een team-rit is een trainingsrit, die „Swlft" nu niet te dikwijls organiseert, om reden de meeste deelnemers feitelijk niet goed weten hoe hij gereden moet worden en daardoor de deelneming doorgaans niet groot ls. Nu deden zelfs de ouderen toezegging om mee te rijden, zoodat dus een record aantal renners aan den start verwacht kan worden. o SCHIETEN. LEIDSCHE SCHIETVEREENIGING „WILLEM TELL", De einduitslag van den kringwedstrijd voor buks luidt: Korps: Willem Teil, Bodegraven, 216 p. l.s. 41: Wassenaarsche Politie Schietvereeni- ging 216 p., l.s. 39; D.O.B., Voorschoten 209 p.. Juliana, Wassenaar 205 p. Hoogste korpsschutter A. Dek, Wasse naar 47 p. Eere korps: Wassenaarsche Politie schiei- vereeniging 137 p.; Juliana, Wassenaar 132 punten. Bekerwedstrijd (wisselbeker): O. O. S. V. Generaal Snijders, Leiden 133 p. Rozenprijs: Th. G. Barthen, Leiden, 79 rozen. Personeele baan: J. Worst 48; L. J. van Mourik, 47, 40; J. C. van Dongen 46 47; A. van Scherpen- zeel 46, 35; W. Werkhoven 45, 47: A. Vee- lenturf 45 41; P. J. van der Krogt 45, 38: H Góbel 45, 36; A. van Vliet 44, 46 W. Valkenburg 44, 46; J. Keereweer 44, 45; H. Schoo 43, 35, Vrije baan: Th. G. Barthen 90, 1 x30; A. Dek 89. 4x29: J. Keereweer 89, 2 x 29; W. Valkenburg 89 1 x 29; P. J. van der Krogt 88, 1 x29, 10 x 28; L. de Witt 88, 3x28; J. Worst 87, 2x29, 16x 28: L. J, van Mourik 87, 1 x 29, lx 28; M. C. Over- duin 87. 2x 28; H. Göbel 86, 3x 27. Vaste baan: Til. G. Barthen 141; W. Valkenburg 139, 48, 46, 45, 45; J. C. van Dongen 139, 48, 46, 45, 41; A. Dek 138; L. J. van Mourik 137; J. Reinders 136; M. C. Overduin 135; A. Veelenturf 134, 46, 45, 43, 43, 42. O BILJARTEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De verdere uitslagen zijn: Sevllla Ferraz pnb. 300 232 brt. 38 38 h.s. 47 27 gem. 7 89 6.10 Agassiz Soussa 160 300 27 27 22 71 5.92 11.11 Zaman Dedoncker 124 300 31 31 30 46 4 9.67 Luypaerts Albert 288 300 41 41 60 58 7.02 7.31 Förster Dommering 300 239 34 33 49 56 8.82 7.24 Saman Davin 300 236 29 28 52 45 9.64 8.42 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11