L TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand, i Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddae 3 uur: 757. TELEGRAFISCH WEERBERICHT h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 765.1 te Weenen Laagste stand 745.6 te Roest. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Aanvankelijk matige tijdelijk afnemen de Zuid-Oostel. tot Zuidel., later ruimende in toenemende wind. Zwaar bewolkt en betrokken. Aanvankelijk waarschijnlijk eenige regen. Later koeler. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen om jO 15 uur aan alle posten: „Attentiesein neer!" LUCHTTEMPERATUUR. )uur voorm.: 16 gr C. (60 gr. F.) 11 uur 's midd 17'/? gr. C. (62 gr. F.) jmir nam.: 17','t gr. C. (62 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. z. Voor Zaterdag. Voorm. te 6 uur 25 m.; nam. te 6 uur 49 m. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur 20'/? gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 5 Middags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag 9.52 n.m. tot 4.08 v.m. RECLAME. a.s< van Aambeien en op vacantie Dat behoeft niet !S Het specifieke middel, Dr. Kadc's Poster Ine, stopt binnen enkele dagen Jeu kingen, pijnen en bloedin gen door haemorrhoiden (aambeien) veroorzaakt. Dr. Kade's Posterinc ge neest aambeien, omdat hot de veroorzakers, de darm- hacterlGn. vernietigt. Als zalf if I.GOp. tabeen in zetpillen k 1 2.25 p. doos Is Dr. KADE's bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar Trowfl Hii«l«(M llltatltpD Mj KKRKUOFK A C* 3459 SPANJE. De nieuwe grondwet. De door de regeering ingestelde com- aissie tot uitvoering van de nieuwe grond wet is met haar werkplan gereed geko men. Het voorgestelde ontwerp draagt een militaristisch karakter. Voor bepaalde ge iden wordt echter economische autono me voorzien. Men wil 2 Kamers invoeren waarvan de ^rste Kamer slechts beperkte wetgevende •evoegdheid, zal hebben. De positie van den president is in na- olging van het Fransche staatshoofd ge beld. Het ontwerp voorziet de scheiding 'Jwchen Kerk en Satat, algemeen gelijk lesrecht, echter alleen voor mannen. -PARLEMENTAIRE" GEVECHTEN. BERLIJN, 19 Juni (V. D.). Tengevolge ;'n een hevige vechtpartij tusschen soc.- j«n. en nazi's moest de zitting van den Juringschen Landdag weer eens ge- thorst worden. Ook de zitting van den gemeenteraad ju Dresden is geschorst tengevolge van «muit. veroorzaakt door een der commu- Lstische leden. DE „NAUTILUS." LONDEN, 19 Juni. (Reuter). De bladen ./«jen. dat het ministerie van marine te uhlngton van de Wyoming bericht ye't ontvangen, dat de Nautilus door '1 onstuimige zee gesleept wordt en brug periscoop verloren heelt. De communicatie met de Wyoming :rdl langs draodloozen weg onderhou- WERVELSTORM IN CHINA. CANTON, 19 Juni. (Wolff.) Het eiland Jwio is geteisterd door een wervelstorm "Mard gaande met hevige regens, «ven personen werden gedood, ver- ilUende openbare en publieke gebou- *1 vernield. De telefoon en telegraaf- 'Wndlngen werden verbroken. Ver eende in de haven liggende schepen VLIEGONGEVAL. LONDEN, 19 Jupi. (Reuter). Tjyeê vrouwen, waaronder de bekende vrouwe lijke amateur-pilote miss Obrien Burns, zijn omgekomen bij een vliegongeluk dat gisteravond plaats had te Hatfield. Kort nadat het vliegtuig was opgeste gen van het vliegveld, waar het nieuwe voorraden had ingenomen, begon het door onbekende oorzaak voorover te hellen, stortte ter aarde en vloog in brand. Wegens de geweldige hitte was men niet in staat de slachtoffers te hulp te komen, van welke men echter aanneemt, dat zij reeds door den val gedood waren. Het vliegtuig ls volkomen vernield en de lijken zijn onherkenbaar verkoold. BRANDEN. MILAAN, 19 Juni. (Belg. Tel. Ag.) In een klein logement heeft een- ontploffing plaats gehad, waardoor een brand werd veroorzaakt, waarin drie huurders omkwa men. WINDSOR (Ontario), 19 Juni. (Reuter). Het station te Leamington is door brand vernield Ongeveer 4500 konijnen kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend. RECLAME. 8482 De jaarvergadering. De heden in de Stadszaal voortgezette vergadering van bovengenoemde vereeni- ging werd o.m. bijgewoond door mr. C. Scheltus, administrateur-chef van de afdeeling rijkstucht- en opvoedingswezen namens den minister van Justitie; den heer D. van Geel, referendaris namens den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw; mej. M. Michelse, inspectrice van het Nijverheidsonderwijs namens den minister van Onderwijs; den burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bak- huyzen en wethouder Goslinga. De voorzitter, dr. J. Th. de Visser, opende deze jaarvergadering met een woord van welkom, waarop de heer Wijkhuizen na mens de Kascommissle rapporteerde, dat de boekhouding van den penningmeester in volmaakte orde was bevonden, waarna de penningmeester, mr. C. P. Romme, on der hartelijke dankzegging werd gedéchar- geerd. Dr. de Visser koos als uitgangspunt voor zijn openingsrede het thema „oud en nieuw". Immers het is dit jaar juist vier eeuwen geleden, dat de eerste algemeene wet op de armenzorg tot stand kwam, waarbij de bedelarij verboden werd. Plaat selijke armenkassen werden gevormd met inspecteurs, enz. Leiden heeft reeds van de middeleeuwen af de zaak der armver zorging ter hand genomen. De 13de eeuw kende reeds het Catharijne-gasthuis en niet alleen de gasthuizen, maar ook de hofjes stonden onder voortdurend toe zicht van de plaatselijke overheid. Toen Karei V het hierboven aange haalde plakaat uitvaardigde, bestond in de Sleutelstad grootendeels reeds lang, wat daarin gebiedend werd voorgeschreven. Het vraagstuk der armenzorg is steeds een bron van moeilijkheden geweest en zal dat wel altoos blijven. Spr. achtte het evenwel een gelukkig verschijnsel, dat dit vraagstuk steeds meer en meer weten schappelijk en practisch wordt belicht en dat zulks geschiedt middels een vereeni- glng van leden van zoo onderscheidene richting als deze. Om dat werk vrucht dragend te doen zijn. is echter voor alles geestdrift noodig. Alleen zij kan den arme rijk maken. Spr. besloot met den wensch. dat die geestdrift de leden moge bezielen nu en wanneer zij straks het leven weer ingaan (applaus). Daarna was aan de orde de beraadsla ging over het rapport inzake de opleiding van personeel voor onmaatschappelijken en maatschappelijk zwakken Het eerst werd het woord gevoerd door prof. C. W. de Vries, die als eerste stelling naar voren bracht, dat de opleiding van maat schappelijke verzorgers zoo algemeen mo gelijk moet geschieden en dat eerst daarna decentralisatie mag plaats vinden. Waarom is er een speciale opleiding noo dig voor de opleiding tot verzorgers van maatschappelijk zwakken? Juristen wor den toch ook niet van den aanvang af opgeleid tot kinderrechter! Er moet dus een groot algemeen theo retisch gedeelte komen. Uitvoerig behan delde spr. vervolgens de kwestip van de opleidings-instituten en stelde voor In- plaats van het Staatsdiploma. dat het rap port wil, een eigen algemeen diploma in te stellen, vanwege de Vereeniging en daarop mettertijd te trachten de wettelijke er kenning te verkrijgen. Mej. Van Berkel. directrice vin de nij verheidsschool te Dordrecht onderstreepte het inzicht der commissie, dat het niet alleen aanbeveling verdient, doch absoluut noodzakelijk is. dat de op te leiden perso nen huishoud- of industrie-onderwijs ge nieten en bepleitte de wenschelijkheid om ten deze contact te zoeken met het nij verheidsonderwijs. De heer Da Costa maakte eenige opmer kingen van redactioneelen aard. Mej. Hillen. directrice van de school v. Maatschappelijk Werk te Sittard, bracht eenige practische bezwaren naar voren, wanneer religieusen geruimen tijd moeten worden ondergebracht in een opleidings gesticht van een andere richting. Het komt haar derhalve wenschelljk voor als opleidingsmiddelpunt in geen geval een gesticht aan te wijzen. Ds. Visser, directeur van het Rijksop voedingsgesticht te Amersfoort, erkende allereerst de dringende noodzakelijkheid van meer scholing. Verder wilde spr. den NED. VEREENIGING VOOR ARMENZORG EN WELDADIGHEID. termijn van beoordeeling der geschiktheid van assistenten terugbrengen van 1 jaar tot drie maanden. Teneinde direct hulp te kunnen bieden, stelde spr. voor een cur sus te doen geven enkele uren in de week op één dag in elk gesticht afzonderlijk. Hierbij zou gedoceerd moeten worden vol gens een door een landelijk comité samen te stellen eenheidsprogramma. De heer Faber, leider van het Instituut voor Onbehuisden te Amsterdam wees op het prominente belang Wan een goede sa- larieerlng. Het is de plicht van de over heid haar medewerking te verleenen tot de totstandkoming van een goede oplei ding. Ds. Heldring, mede-directeur der inrich tingen te Zetten vroeg zich af of het oogenbllk nu reeds gekomen is om aan den staat te verzoeken het onderwijspro gramma en exameneischen vast te stellen. Z.i. ware het beter daarmede nog eenigen tijd te wachten. De heer Den Hollander, directeur van het Instituut voor Stadsbestedelingen te Amsterdam juichte het toe, dat er einde lijk eens eischen worden gesteld voor de toelating tot de opleiding tot verzorgers van maatschappelijk ongeschikten, daar dit momenteel zeer veel te wenschen over laat. De heer Klein uit Haarlem was van meening, dat staatszorg verre te verkiezen is boven particulier initiatief. De heer Vermeulen, secretaris van den Chr. Ned. Ambtenaarsbond riep de bemid deling der Vereeniging in om te bewerk stelligen, dat personeel van particuliere opvoedingsgestichten mag huwen. Hierna werd tot 2 uur gepauzeerd. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het arts-examen le deel mej. I. G. H. van der Sleen (Noordwijk) en de heeren K. J. James (Rotterdam), P. K. Peil (Wassenaar) en M. Dura (Rot terdam). Bevorderd zijn tot arts de heeren A. Dinkhuyzen (Den Haag) en J. H. Ha genbeek (Vlaardingen). DE KONINKLIJKE FAMILIE TE PARIJS. Opnieuw een bezoek aan de tentoonstelling. Dc Koninklijke familie iieeil hedenmorgen een langdurig bezoek gebracht aan de Nederlandsche afdeeling op de internatio nale koloniale tentoonstelling in het Bois de Vincennes le Parijs De Hooge gasten werden ontvangen door de heeren mr. Fock. mr. Swar( en Moojen, Freule de Graaff, een nicht van den Gouverneur- Generaal en mei Bluckner, beiden in Menang Kabansch costuum boden H M. de Koningin en de Prinses bloemen aan. De Koninklijke familie bezocht daarna het hoofdpaviljoen. Op de wandeling werd H M begeleid door mr. D Fock en kapitein van Kesteren, de Prinses door inr. Swart en de Prins door den heer Moojen. De Konink lijke familie toonde bijzondere belangstel ling voor de diorama's. De schilder Eland die de diorama's heeft gemaakt werd aan H.M. voorgesteld. Daarna brachten de Hooge gasten een bezoek aan het inlandsche dorp achter het hoofdgebouw voor de Balineesche dansers. Dezen zaten in de voorgalerijen hunner woningen. De Koningin bezocht ook de inlandsche keuken en onderhield zich met den inlandschen arts Radjiman. De Koninklijke familie begaf zich daarna naar de Pendoppa waar de Balineesche danseressen cn dansers eenige dansen uit voerden. Na een bezoek aan liet paviljoen der particulieren inzendingen werd terug gekeerd naar het hoofdgebouw, waar in dc kamer van mr. Fock ververschingen werden aangeboden. Hierna keerde de Koninklijke familie per auto naar Chevreuse terug. o BANKIERSKANTOOR STAAKT HAAR BETALINGEN. Van Heel en Co. te Goes vragen surseance van betaling. Naar wij vernemen heeft heden de be kende bankierszaak Van Heel en Co. te Goes haar betalingen gestaakt en sur- ceance van betaling aangevraagd. De fa. deelt in een circulaire aan haar cliënteele het volgende mede: „Als oorzaak van de staking der betalingen lo. Het niet bij anderen kunnen onderbrengen van cre- diet. dat voor haar te zwaar werd; 2o. De groote terugvraging van deposito's als ge volg van te Goes plaats gehad hebbende bankfaillissementen; 3o. De schade gele den door malversaties op een bijkantoor te Tolen. Behalve een bankierszaak drijven de heeren Van Heel ook een graanhandel. De bank had zoowel in de stad als op het platteland zeer talrijke cliënteele en ge noot het algemeen vertrouwen. Bijkanto ren zijn er in Tolen, Ierseke. Terneuzen en Axel. Kort geleden is nog getracht de zaak over te doen aan de Amsterdamsche Bank. maar deze onderhandelingen hebben niet tot resultaat geleid. Het is te begrijpen, dat de ontsteltenis daar er vele slachtof fers zijn, groot is. Dat is in een jaar tijd de derde bank in Goes, die haar betalin gen staakt. o DE UITVOERING DER TARWEWET. Nadere bijzonderheden. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de algemeene maatregel van bestuur tot uitvoering van de Tarwewet 1931. welke binnenkort in werking zal treden, o.m. zal bepalen op welke voorwaarden zal zijn toegestaan het vervoeren en voorhanden hebben van tarwemeel of tarwebloem, waarvan de samenstelling niet voldoet aan de eischen. gesteld door den met de zaken van den landbouw belasten minis ter. Bedoeld wordt ten deze bloem, bestemd voor de bloemverwerkende industrieën. Ook wordt in den algemeenen maatregel van bestuur voorgeschreven het aanhou den van registers betreffende aankoop, verkoop en verwerking door hen. die tar wemeel of tarwebloem vervoeren, voor handen hebben of afleveren terwijl Voorts zal worden bepaald dat de minister kan toestaan gedurende een door hem vast te stellen tijdsduur na het in werking treden van den algemeenen maatregel van be stuur. bloem waarvan de samenstelling niet aan de voorgeschreven eischen vol doet, voorhanden te hebben. DE MOORD TE DEN HAAG. De 28-jarige chauffeur D. P., te Den Haag, die verdacht wordt Maandagavond j.l. den 33-jarigen chauffeur H. N. in de Wagensfrpat met een dolkmes te hebben doodgestoken, is hedenochtend naar het Huis van Bewaring overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. P. blijft volharden bij zijn bewering dat hij zich niets weet te herinneren, van het geen Maandagavond met hem is voorge vallen. Het mes is nog niet gevonden maar- wel zijn de getuigenverklaringen vermeer derd. welke voor P. bezwarend zijn. ONGELUK TE VOORSCHOTEN. Hedenmiddag is te Voorschoten een jongen. Tuin geheeten, toen hij uit het Vernéde-park kwam rijden, met zijn fiets door de juist passeerende blauwe tram gegrepen. Met een ernstige hoofdwonde werd hij opgenomen. IJMUIDEN. 19 Juni 1931 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.10—0.95; Griet per kist van 50 K.G. f. 53'/?26; Tongen per K.G. f. 1.95—1.10; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 28.50—20; Kleine Schol f. 21— 3.60; Bot f. 5—1.60; Schar f.—5.10; Pieter man en Poontjes f. 193.95; Gullen per kist van 50 K.G. f. 10.50—3.05. Aangekomen 1 Stoomtrawler IJM. 104 met f. 1261; en 1 logger K.W. 144 met f. 1079 en den Deenschen kotter E. 393 met f. 730 besomming. WEKELIJKSCHE VLIEGDIENST NAAR INDIË. t ingang van I October. Naar wij vernemen is thans delinitief vastgesteld, dat een wekelijksche post- vliegdienst tusschen Amsterdam en Ned.- Indië zal worden ingesteld met ingang van 1 October op welken datum 't eerste vliegtuig van den nieuwen dienst van Am sterdam vertrekt. Het eerste retourvlieg tuig van den wekelijkschen dienst zal op 16 October van Batavia vertrekken. De vertrekdagen blijven voorloopig dezelfde, n.l. Donderdags vertrek van Amsterdam, Vrijdags vertrek van Batavia. Op 50-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden de substituut-officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank, mr. J. A. Rijkens. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De Haagsche Politierechter veroordeelde lieden de landbouwer J. M. te Alphen aan den Rijn wegens mishandeling van een jongen, die met zijn kameraadjes op zijn land voetbal speelde tot f. 30 boete subs 30 dagen hechtenis. den 30-jarigen kapper P. Th. P. te Ha- zerswoude. die aldaar zekeren H. heelt beleedigd en daarna mishandeld tot f. 15 boete subs 15 d. hechtenis; Vier Katwijkers P. K., G. S„ G. P. en A. M. hadden zich heden voor den politie rechter in Den Haag te verantwoorden wegens mishandeling. Hun was ten laste gelegd dat zij op Zaterdag 6 Mei j.l. in een café aan de Voorstraat te Katwijk a. Zee den 21-jarigen V., die met een kameraad, dit café binnentrad, zouden hebben mis handeld, door hem een aantal slagen ln het gezicht te geven en tegen den grond te werpen. De misnandelde kwam verklaren, dat hfl dien dag aan de leestafel waar ook het viertal gezeten was wilde gaan zitten en toen tevens vroeg waarom hij Dinsdags te voren daar niet mocht plaats nemen, waarop een woordenwisseling ontstond i met het bovengenoemd gevolg. Verdachten ontkenden geslagen te heb ben. De woordenwisseling zou door V. zijn uitgelokt. De officier vroeg voor drie der verdach ten f. 15 boete subs. 15 d. en voor den vierden vrijspraak De politierechter achtte het wettig be wijs niet geleverd en sprak alle ver dachten vrij. AMSTERDAM, 19 Juni. Ongeanimeerde tendenz. Industrieelen onregelmatig. Ta bakken flauw. Rubbers, Suikers en Ko ninklijke prijshoudend. Mijnen en Scheepvaarten stil Amerikanen lager. De stemming bleef weer ongeanimeerd en de handel beperkt. De koersen waren in doorsnee bijna niet veranderd. De Philips- waarden hadden de grootste omzetten, waarbij de noteering op ongeveer de vorige slotprijzen kwam en later de parikoers in opwaartsche richting passeerden. Uniele vers iets lager evenals Aku's en de Ac- coustiekaandeelen. De daling van den kunstzljdeprijs maak te een onaangenamen indruk. In Konink lijke ging niet veel om met bijna onver anderde noteering. De bultenlandsche soorten waren hier en daar iets lager. Tabakken flauw, vooral Senembah's op 't bericht der aangekondigde dividend-pas- seerlng (v.j. 25 °/o)Het bericht dat ver schillende Sumatra-maatschappijen de ondernemingen met hoogen kostprijs gaan sluiten sorteerde geen gunstig effect. Rubbers verwaarloosd en weinig ver anderd evenals Suikers. Scheepvaarten en Mijnen bewogen zich geheel op den achtergrond, Amerikaansche fondsen hadden een beperkte markt. De noteerin gen liepen in navolging van Berlijn terug. WISSELKOERSEN. VERDUISTERING DOOR EEN POSTBEAMBTE. In den nacht van 10 op 11 September werd uit een zak op het postkantoor te Haarlem eer. viertal brieven met gelds waarde vermist. Uit een brief aan de Boerenleenbank te Hoofddorp werden vijf tien biljetten van f. 1000, benevens eenige effecten vermist. Eenige dagen later werd de hulpbesteller J. D te Haarlem gearres teerd. Hij bekende den diefstal te hebben ge pleegd, doch niet 15 maar 14 biljetten var. f. 1000 te hebben aangetroffen in den briel. De effecten had hij verscheurd. De rechtbank te Haarlem veroordeelde den man tot tien maanden gevarigêïiis- straf met aftrek van een deel der voor- looplge hechtenis. In hooger beroep eischte de procureur procureur-generaal een gevangenisstral generaal een gevangenisstraf van ander half jaar. Bij interlocutoir vonnis van 2 Juni be paalde het Hof, dat het onderzoek niet volledig was geweest. Gisteren werd een nader getuigenver hoor gehouden. Get. Slinger verklaarde, op 10 Sept. een brief met f. 15.000 naar Hoofddorp te heb ben gestuurd; de brief was nooit aange komen. Een expediteur van de Twentsche Bank verklaarde ook een brief met geldswaarde te hebben verzonden Ook dit geld was niet aangekomen. De procureur-geueraai mr. Van Ilarinx- ma thoe Slooten, persisteerde bij zijn eisch: 1'/? jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Van Dijk beriep zich op zijn reeds gehouden pleidooi en drong aan op een voorwaardelijke veroordeeiing subs, gedeeltelijk voorwaardelijk, gedeelte lijk onvoorwaardelijk. Arrest 30 Juni. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. Eisch tien jaar gevangenisstraf. Heden stond voor de Arrondissements rechtbank te Zütfen terecht D. J. p., 22 jaar oud, landbouwer te Aalten en-gedeti neerd in het Huis van Bewaring, wegens het feit dat hij op 24 April j.i "te Aalten Zijn broeder A. P., opzettelijk van het leven heeft beroofd door hem den keel af te knijpen. De Officier van Justitie eischte tien jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis In deze zaak werden gehoord twee getuigen a charge en drie getuigen a décharge. Verdediger was Mr H. Maten. De verdachte heeft bekend, doch het was niet zijn bedoeling, zijn broeder te dooden. Engeland 12.081/2; Duitschland 58.94; Frankrijk 9.73; België 34.57 1/2; Zwitser land 48.22; Oostenrijk 34.92 1/2; Denemar ken 66.55; Zweden 66.60; Noorwegen 66.55; New-York 2.48 7/16. Prolongatie 1/2—1 pet. LEIDEN. 19 Juni. Ter veemarkt aange voerd: Runderen 495; Kalveren 277; Schapen 226. Stieren 47, f. 100525. Kalf- en meikoeien 171, f230390, handel stroef. Varekoelen 84, f. 180290, handel matig. Vette ossen en koeien 190, f. 240 445. schoon a. d. haak 60 tot 95 ct. per K.G handel stug. Vette kalveren 47, f.60 120. f.11.30 per K.G. Nuchtere kalve ren 230, f. 814, handel traag. Lammeren 2901, f.1224 Mestvarkens 459, f.1127. Londensche varkens 24 tot 28 ct. per K.G. levend gewicht. Zouters 26 tot 30 ct. per K.G. levend gewicht; handel zeer matig. Biggen 752, f.3—7. Paarden 12, f.190— 210. Veulens 2. Bokken en geiten 2. Kaasmarkt, 19 Juni. Aangevoerd 155 partijen kaas. Goudsche kaas 128 par tijen. Leidsche kaas 28 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas per 50 K.G. van f.4045; 2e soort Goudsche kaas f. 3238; le soort Leid sche kaas f.3842; 2e soort Leidsche kaas f. 30—37. Handel goed. Aan de Stadswaag gewogen: 102 par tijen, 3945 stuks, 37296 K.G HOOFDDORP, 18 Juni Graanbeurc Aanvoer: Tarwe (witte) f. 6.0010.00; Rogge f. 4.005.00; Gerst (chevalier f. 0.00 6.75; Haver 5.506.50; Duiveboonen f. 11.0014.00; Groene erwten f. 7.00 9.00; Karwij f. 21.0022.50; Blauwmaan- zaad f. 33.00—34.00: Kanariezaad f. 13.00 —14 00. Alles per 100 K.G. LEEUWARDEN. 19 Juni 94 enter stieren f. 140270; 115 twenter stieren f. 270430 per stuk; 206 vette koeien 190 370 per stuk, 7090 ct. p. K.G.; 323 melk en kalfkoeien g. 175—380 per stuk; 30 pin ken 1 100160 per stuk; 81 vette kal veren f. 45100 per stuk; 94 graskalveren; 234 nuchtere kalveren 711 per stuk; 62 vette schapen f. 2430 per stuk; 55 welde schapen f. 2028 per stuk; 114 lammeren 1421 per stuk; 577 vette varkens f. 30—95 per stuk 30—35 ct. per K.G.; Zouters 31— 34 ct. per K.G.; 48 magere varkens 20— 45 ct. per K.G.; 340 kleine biggen f. 510 per stuk; 15 bokken; 52 paarden. Totale aanvoer 2440 stuks. Zuivel sleutelkaas 12—30. Nagelkaas 1218; Goudakaas 837; Edammerkaas 22—44: Aanvoer 76058 K.G. Mijnboter 1.25—1.20. 1.13 per K.G. Vei- lingboter 1.17—1.11; Aanvoer 1/3, 31/6; 0'12 vaten. Commissie 1.30. Eierhandel Kipeieren aangevoerd 53000 K.G. prijs f. 3.50 tot 5 ct per stuk; Han- delsprijs 6075 ct. per K.G. Eendeneieren Aangevoerd 2200 K.G. Prijs 4 tot 7'/? cl. per stuk. Handelsprijs 50 tol 57'/? cl per K.G. Pluimvee: 20 slachthanen 70—1.50 per stuk; 75 siachtkippen 80—1.75 per stuk" 400 jonge hanen 40—1 00 per stuk; 100 piepkuikens 2'/?—25 ct. per stuk; 15 jonge duiven 20 ct. ROELOFARENDSVEEN. 18 Juni Dop erwten f. 1.65—1.70; Peulen f. 0.70—2 30" Capucijners f. 1.60; Tuinboonen f. 1.65" Snijboonen f. 4.90—5.50; idem stek f. 2.80 3 20 per 10 kilo. Aardbeien 3545 ct per kilo. Sla 80—2.20 per 100 krop. WOUBRUGGE, 18 Juni Eierveiiing Aanvoer 5726 eiren. Prijs kipeieren f. 3.854.25; Eendeieren f. 3.35—3 60 pel 100 stuks. Boter 60—63 ct., kaas 25—27 ct per pond. ZEVENHOVEN, 18 Juni Eierénveiling Aangevoerd 3074 eieren. Prijs kippeneieren f. 3.50—4.50 per 100 stuks. Eendeieren 1 3— 3.50. Kippen f. 1.40-1.50 per stuk. Jonge hanen f. 0.40—0.65. Boter f.58—0 62 p p Paardenvleesch f. 0.40; Bloemen f 0 08— 0.30 per bos. Handel vlug 3—X

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3