titde rijnstreek. uit de omstreken. ALPHEN. K UITSLAG DER RAADSVERKIEZING. p, staatk. Gerei. Partij verliest haar zetel aan de S.D.A.P. Df uitslag der gisteren gehouden raads- «rkiezing is als volgt. Totaal uitge- «dite stemmen 7265. Ongeldig 116. De immen zijn verdeeld als volgt: Christ Hist. 2089. Anti-Rev. 1674. R. Mb 1403. S. D. A. P. 654, Staatk. Geref. -tij 314. Vrijz. en Vrijz. Dem. 1015. De kiesdeeler bedraagt 420 9/17. Gekozen zijn van Chr. Hist. 5; Ant. ~t 4; R .Kath. 3; S. D. A. P. 2; Staatk. partij 0; Vrijz. 3. Oflicieus zijn dus gekozen de heeren van Leeuwen, W. J. Sprey Thzn., C. •en J H. Ruting en P. Verdonk (Aar- aderveen). Christ. Hist. G. M. Hern- -n, A. den Ouden, B. van 't Riet (Aar- .erveen. F. L. van Muiswinkel Ant. *v J. L. H. Boeren, Th. Cocx (Aarlan- meen) H. G. Veltman R. Kath., C. den j, J. N. Engelsman S. D. A. P., D. ten tè-Brouwer, W. Lam en H. van Kleef, Nz. 9e heer G. Bergshoeff Staatk. Geref. dus niet in den raad terugkeeren, ter- 1 de heer J. N. Engelsman S. D. A. P. nieuw lid zijn intrede in den raad zal W. Het gekozen lid de heer H. van eel was als candidaat gesteld door de „jjz. Dem. Tervergelijking geven wij hier nog de "ers van de raadsverkiezing in 1927. Ins Hist. 1803; Anti. Rev. 1477, R. Kath. 51 SD.A.P. 624. Staatk. Geref. 300. Vrijz. "ir. 1084. De bewoners van Aarlanderveen zullen samenstelling van den nieuwen raad toejuichen, daar thans 3 raadsleden 'i gekozen woonachtig te Aarlanderveen t. de heeren P. Verdonk Chr. Hist., B. n 't Riet Ant. Rev. en Th. Cocx, R. Kath., rwijl voorheen alleen de 2 laatsten heeren Aarlanderveen zitting in den raad adden. De zetel van de Staatk. Geref. rtij is vervallen door een te kort van hts plm. 2 stemmen Schoolreisje. Door de leerlingen van de hoogste isse der Chr. Oranjeschool werd met hoofd dier school per trein een excur- naar Amsterdam gemaakt, waar be fte „Artis" verschillende bezienswaar heden werden bezichtigd. Het geheel s een- dag van aangename ontspan- - De opbrengst van de gisteren gehou- n bloempjesverkoop ten bate van 't T.B. fonds van den Chr. Nat. Werkmans- nd bedraagt f.301.27'/i. - De schietoefeningen van de Burger- icht met scherp zullen aanvangen tnsdag 23 Juni a.s. op de baan aan de ■r. De gewone oefeningen in het schiet- okaal zullen dan niet worden gehouden. BOSKOOP. In het ruim gevallen. De voorman A. Kooijman. werkzaam op scheepswerf van de firma Haring al- *ir, had het ongeluk om in het ruim te len van een op de helling liggend j vht. De man werd zeer ernstig aan het told verwond, en brak bovendien zijn i :L<en. Sa voorloopig door de plaatselijke dok- te zijn behandeld is de patiënt per I (kenauto naar het ziekenhuis te Leiden 'ebracht. Aanbesteding. 8 en W. hebben onderhands aanbesteed, maken van verharden weg met trottoir, «m en beschoeiing voor de doortrekking r Emmakadc; en het niaken van ver fden weg met trottoirs en riooleeringen voor de doortrekking van de .luliana- laat met bijkomende werken, laagsten inschrijvers waren de heeren r d. Berg en P. Kersten, resp. te Heer- 1 dam en Heinenoord voor de som van 13065. Vaar aanleiding van bovenstaande in- rijvingen stellen B. en W. den Raad besluiten, dat de omschreven werken orden opgedragen aan C. v. d. Berg en Kersten, voornoemd, voor de som van «5. Schoenendiefstal. Ooor den schoenhandelaar J. L. alhier, bij de politie aangifte gedaan van het t, dat ten zijnen nadeele uit zijn winkel f gestolen een paar voetbalschoenen. Het is inmiddels de politic gelukt, om schoenen in beslag tc nemen en tegen dader zekeren F. K. uit Bodegraven 'oces-verbaal op te maken BEZOEK VAN „VREEMDELINGEN VERKEER". irca 150 personen feestelijk ontvangen. Circa 150 personen, deel uitmakende ju de Algemeene Nederlandsche vereeni- 'I voor Vreemdelingenverkeer, welke sar jaarlijksch congres dit jaar te Gouda ^üdt, brachten gistermiddag een bezoek ha onze gemeente. Circa 1 uur arriveer- m het gezelschap per salonboot van de jhatschappij „Vooruitgang", komende uit gemeente Waddinxveen. Na eerst eenlgen tijd te hebben ver bid in hotel „Klaassen", werd vandaar 1 groepen van circa 15 personen, onder ;;-'ng van een deskundige, bezoeken af- !'vgd aan verschillende kweekerijen. vffl half drie werd het gezelschap offi- door het gemeentebestuur, in de f|ti met rozen versierde raadzaal van het udhuis ontvangen, waar een thee werd ijtgeboden en de heer P. A.jColijn, burge- -*ster dezer gemeente, het woord voerde, jitrvolgens vertrok het gezelschap naar ;;"iwijk, ter bezichtiging van de -^wijksche plassen, alsmede van het "Hoord „Elfhoeven". Visscherij - overtreding. .ftor de Rijks- en gemeentepolitie ls vn een tweetal personen proces-verbaal gemaakt, wegens het visschen met aal- "™ers, zonder in het bezit te zijn van ^ïcte en vergunning van den eigenaar het vischwater. De 6-jarige Betsy Walraad, die tijde lijk gelogeerd was bij haar grootouders, de familie Groenendijk aan den Laag- Boskoopschen weg, had het ongeluk om in een sloot te vallen. De moeder, mevr. Walraad, die het ge vaar zag, begaf zich dadelijk te water, met het gevolg, dat zij haar kind kon red den. o HAZERSWOUDE. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. De R.K. Staatspartij verliest een zetel aan de Vrije Lijst. Bij de gisteren gehouden gemeenteraads verkiezing werden uitgebracht 1895 stem men, waarvan van onwaarde 20. De geldige stemmen waren verdeeld als volgt: C. H Unie 413, Vrije Lijst 144, Gemeente belang 169. R.K. Staatspartij 578, A R. 561. Gekozen werden de volgende heeren: C. A. van Dam, P. Buitenhuis (beiden af tredend) en Jac. de Kort (C.H de heer Scheel (Vrije Lijst), de heer J. W. van Vliet (aftr. Gemeentebelang), de heeren N. P. Kaptein, A. de Jong en P Brugman allen aftredend, R.K.), en de heeren D. de Bruyn L. Noordam en J. B. van Beek Szn. (aftredend A.R). o KOUDEKERK. Uitslag der Gemeenteraadsverkiezing. Uitgebracht zijn de volgende stemmen op de onderscheidene lijsten: Lijst 1: R.K. 80 stemmen, 1 zetel. Lijst 2: A.R. 249 stemmen, 3 zetels. Lijst 3: C.H. 246 stemmen, 2 zetels. Lijst 4: Liberaal 103 stemmen. 1 zetel; 13 van onwaarde. De A.R. partij is met 1 zetel vooruitgegaan, terwijl de C H. 1 zetel verliest. Aanbesteding. Bij de gehouden inschrijving voor den bouw van twee brugwachterswoningen waren 17 inschrijvingen ingeleverd: C. Korver, Leiden f.7667: J. Langeveld, Lei den f.7511; N. van Diggele, Koudekerk f. 7270; R. A. Meijer, Koudekerk f. 7200; Nieuwland en Zn. f.7093; Barendse en Co.. Leiden f. 6488; D. Leenheer, Koude kerk f.6456; IJ. Hortensius, Hazerswoudc f. 6788; Groen en Brechting, Benthuizen f.6260; Gebr. Batelaan. Hazerswoude f.6421; J C. van Beusekom, Hazerswoude f.7181; W. Klein. Den Haag f.7272: Gebr. van Wijk, Alphen a. d. Rijn f. 5922; van Dien en Vink, Noordwijk f. 6500: W. J. Jongeneel. Koudekerk f.6390; J. van Burik, Nieuw-Vennep f. 6727. De begroo ting was f. 6359. De gunning is aangehou den Het werk wordt uitgevoerd onder architectuur van den heer Dekker van Hazerswoude. o LEIMUIDEN. UITSLAG DER GEMEENTERAADSVERKIEZING. Dezelfde verhouding gebleven. De uitslag der gisteren gehouden ver kiezing luidt als volgt: Uitgebracht werden 805 geldige stem men. Ongeldige stemmen 8. Lijst 1 (Prot. lijst) verkreeg 419 stem men. Lijst 2 (R.K. lijst) verkreeg 386 stemmen Gekozen zijn: 2 A.R., 1 C.H., 1 Vrijh- Bond en 3 R.K. De samenstelling is zoowel wat de par tijen als wat de personen aangaat dezelfde gebleven, zoodat in Sept. a.s. de thans zittende leden alle in den nieuwen Raad terugkeeren. o NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van G. Blijleven en A. Fokker: Petronella Geertruida, d. van A. W. van der Voorn en J. Blom. Ondertrouwd: Gerardus Steenbeek. 24 jaar en Franrina Jacoba Johanna Kamp, 28 jaar, wonende te Nieuwveen. Overleden: M. Bunnik, 37 jaar, echtge- noote van G van Dijk. De eerste algemeene vaartschouw in den Polder Nieuwkoop en Noorden zal gedreven wbrden op Dinsdag 30 Juni a.s. Hieraan zijn onderworpen de vaarten, de daarover gelegen bruggen en planken en de daarin gelegen landhoofden. Ged. Staten hebben goedkeuring ver leend om de wegen in deze gemeente tijdelijk voor het verkeer af te sluiten, voor- zoover dit voor het leggen van de water leidingbuizen noodig zal zijn. o NOORDEN. Drankbestrijding. Alhier was bij liet uitgaan der school in de St. Franciscuszaal een vergadering belegd van den Jongens- en Meisjesbond der R.K. Drankbestrijding, onder leiding van het bestuur der Mariavereeniging. Na opening met gebed werd een en ander besproken over de vergaderingen, werd aanbevolen het bidden van de St. Jans-novene voor de drankbestrijding, waarvoor blaadjes aan de huizen zijn rond gebracht en waarna nog eens verteld werd wat het doel is van den jongens- en meisjes- bond. Vervolgens werd een en ander ge sproken over het kweeken van bloemen., waarvan tegen enkele centen een groot aantal plantjes onder de jeugdleden ge plaatst zijn om daarvan in den Herfst een tentoonstelling te organiseeren. Daarna, had nog een bestuursverkiezing plaats en werd de inning van de contri butie voor een paar wijken geregeld. In- tusschen was den kinderen een tractatie en wat amusement aangeboden. Zeer vol daan keerde de jeugd naar huis o OUDE-WETERING. Ds. N. Elgersma heeft een beroep ontvangen van de Ger. Gem. te Oude- en Nieuwe-Wetering. -o TER-AAR. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gisteren gehouden ge meenteraadsverkiezing luidt als volgt: Lijst 1 A. R. partij 152 st„ lijst 2 R.K. Staatspartij 739 st„ lijst 3. Vrije R.K. Lijst 78 st lijst 4. Vrijz. Liberalen Lijst 118 st. lijst 5. Chr. Hist, partij 254 st„ lijst 6. Staatk. Geref. Partij 58 st., lijst 7. Liberale Kiesver., 36 st. Gekozen zijn de heeren J. van Vliet Wzn. AR D v d. Hoorn, M. J. N. v. d. Weyden M. Hölscher, P. Hoogervorst, J. Valentijn P. B. Post, C. de Boer allen R.K.; P. Kroon Vrijz. Liberaal. H. Hen- drikse en J. v. Apeldoorn, C. H. o WADDINXVEEN. Opening der banen der W. L. T. C. Ir. tegenwoordigheid van de leden en enkele belangstellenden had de officieele opening plaats van de tennisbaan der Waddinxveensche Lawntennisciub W.L.T.C. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, den lieer H. H. Veder, werd de opening verricht door den heer Haspels. -Met een opgewekte speech, behelzc-nde de beste wenschen voor dc jonge vereeniging, ver klaarde de waarnemend voorzitter de baan geopend. De heer Dijs spiak een woord van dank tot het bestuur in het algemeen en tot den heer Haspels in het bijzonder, voor de activiteit, waardoor reeds zoo vlug met de beoefening van het tennisspel in deze gemeente een aanvang kan worden gemaakt. Hierna werd de baan in gebruik genomen. Bezoek van de leden der A. N. V. V. De deelnemers aan het te Gouda plaats vindende congres van Vreemdelingenver keer hebben ook een bezoek aan deze ge meente gebracht. Zij werden op hartelijke wijze verwelkomd door burgemeester Troost op het Raadhuis, waarna door hem de bezoekers het zwembad werd getoond. Baron Kraijenhoff, de voorzitter van de A. N. V. V. dankte den burgemeester voor diens woorden. In zijn rede vestigde hij er de aandacht op dat Waddinxveen zelfs in dezen moeilijken tijd geen werkloosheid kent. Bij de ontvangst ten raadhuize waren nog tegenwoordig de wethouders Visser en Herfst, de gemeentesecretaris Kempeling en enkele raadsleden. Tenslotte heeft het gezelschap nog een bezoek gebracht aan een der grootste meubelfabrieken, die van de firma Matse, waarna de tocht vervolgd werd naar Boskoop. BENTHUIZEN. UITSLAG DER GEMEENTERAADS VERKIEZING. Onveranderde samenstelling. De uitslag van de raadsverkiezing alhier is als volgt: Uitgebrachte stemmen 352 van de 425. Van onwaarde 10. Gekozen zijn: Geref. St.partij: S. v. Galen, C. v. d. Knijf, M. Pos, allen aftr.; Vrijheidsbond: G. van Staalduinen aftr., J. v. d. Eijk; C. Hist.: A. Paul; A. Rev.: W. C. Diephout. De samenstelling van den Raad blijft onveranderd. Uitslag schietoefening B. V. L. De uitslag van de gehouden eerste dub bele schietoefening van den B. V. Land storm voor de klasse-indeeling (deze be staat uit vier dubbele oefeningen) waarvan we de zes hoogste schutters melden is als volgt: maximum aantal punten 100; 1. M. Havenaar 96 pnt.; 2. D. Havenaar 92 pnt.; 3 W. Mets 92 p.; 4. M. Idema 90 pnt.; 5. T v. d. Dool 89 pnt.; 6. P. Francken 89 p. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van Mees Qualm en Sarina den Otter. Getrouwd: Willem Bastiaan Verheul. 21 j. tc Zoeterwoude en Neeltje Bregman 18 j. alhier Jacob van Aalst 27 j. te Gouda en Maria Wilhelmina Jaeomina van de Vreede 23 j. alhier. HAARLEMMERMEbK. Van een wagen gevallen. De arbeider S. reed gisteren aan den Hoofdweg alhier met 'n wagen een erf op- Plotseling gaf het paard, dat schichtig werd voor een passeerende auto een zoo- danigen ruk aan den wagen dat S er voor over afsloeg en een pols brak. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Bijna verdronken Gisteren geraakte een 5-jang meisje in een onbewaakt oogenbllk in een nabij de ouderlijke woning aan den Sloterweg ge legen sloot. Gelukkig werd het ongeluk spoedig opgemerkt en kon de kleine, die reeds bijna geheel ln de modder was weg gezakt. nog worden gered. Overreden. Op den Hooldweg bevond zich gisteren een man met een rijwiel. Hij moest bij het defect raken van zijn fiets afstappen, wiide direct zelf tot reparatie overgaan en ging daartoe aan den kant van den weg op z'n knieën liggen, er ln 't geheel niet op bedacht zijnde, dat er een tweetal auto's naderde, dat elkander passeerde juist op de plaats waar hij langs den weg zat. Een der bestuurders week zoover uit, dat zijn auto den wielrijder over een der beenen ging Dit werd zoodanig gekneusd, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen De schutsluizen bij Aalsmeer. Nu het restaureeren van de schusluizen nabij Aalsmeer, met welk belangrijk werk ongeveer 6 weken gemoeid zal zijn, is aan gevangen en er gedurende al dien tijd geen vaartuigen door de sluizen gesehut kunnen worden ligt het in de bedoeling den daardoor ontstanen stilstand van de scheepvaart ln dezen polder, te benutten voor het inheien van de palen voor de nieuwe brug over de Hoofdvaart, de water stand daartoe op laag peil te brengen en ter bespoediging» van het heiwerk een tweede heimachine in werking te stellen. GEMEEENTER A ADS VERKIEZING. De A.R. en S.D.A.P. winnen ieder één zetel De uitslag van de gisteren gehouden stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad is als volgt: Het aantal uitgebrachte geldige stem men bedroeg 10593. Hiervan werden uitge bracht op: Antirev. 2551; S.D.A.P. 2027; R.K. 2371; Chr. Hist. 1950; Vrijh.bond 1136; Comm. 216; Lijst D. Treur 164; Geref. St. 178. Van onwaarde werden verklaard 246 stemmen. Volgens bovengenoemde voor loopig vastgestelde cijfers zijn gekozen: Antir.P. Ouwerkerk, S. van Wijk, F H. Bos, Joh. Biemond, J. C. Gehrels (allen aftr.) en L. G. Faas; SD.A.P.: Jac. Griek- spoor, aftr., P. J. Joore, aftr., J. Troost en C. v. d. Welle; R.K H. Koning, P. W Blom S. Beljaars, J. G Randsdorp en C. Jansen (allen aftr.); Chr. Hist.: K. Kistenmaker, J. A. Bos, J W. Bras en G. C. van Aren- donk (allen aftr.); Vrijh.bond: P. C. de Zeeuw, aftr. en B. Asjes Jr. De heeren D. Treur (Vrijh.bond) en J. Vreeken (S.D AP.) zullen geen deel meer uitmaken van den nieuwen raad. Het aan tal raadsleden werd wegens vermeerdering van het zielental der gemeente gebracht van 19 op 21. De antirev.partij en de S.D.A.P. winnen er ieder een zetel bij. Nleuwgekozen werden de heeren L G. Faas (Antirev.); B Asjes (Vrijh.bond); J Troost en C. v. d Welle (S.D.A.P.) -O- HILLEGOM. Feestelijk Tram-conccrt. Giste, avond heeft de Tram-Harmonie uit Leiden in de muziektent een concert ge geven ter gelegenheid van liet gouden feest der N.Z.H. Het corps werd bij de remise ontvangen door de Hillegomsche collega's, die natuurlijk het concert bijwoonden. F.r was zeer veel belangstelling en er is veel genoten van de mooie muziek! Afd. H. B. G. en het gewas. De afdecling Hillegom van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap beert een matig bezochte vergadering gehouden, in hoofdzaak om den stand van liet gewas te beoordeelen en daarover te rapporteeren aan het hoofdbestuur. Eerst werden gekozen tot afgevaardigden de heeren P. Goemans Antz. en D. E. Nieuwenliuis. Na bespreking werd vastgesteld, dat het gewas wat Hillegom betreft, van dikke hyacinthen middelmatig is, de bollen zijn weinig van „den wortel" gegaan. Enkele soorten hebben veel geleden van den vorst. De fijne wortelige hyarinthen zijn vrij goed. de laat geplante goed. De kleine, jonge bollen zijn goed, zij zijn niet van der. wortel gegaan. De gezondheidstoestand is vrij goed. De enkele vroege tulpen vallen tegen en zijn beneden middelmatig. Late dubbele tulpen zijn slecht, de vroege idem zijn iets beter, over hot algemeen zijn ze echter middelmatig. De Darwintulpen zijn slecht, zij hebben het vroeg laten zitten. Breeder en late tulper zijn even slecht als de Darwins, misschien nog slechter. Gele soorten staan slecht, de soort cro- cussen zijn vrij goed, maar hebben veel uitval Dc Narcissen zijn beneden middelmatig, enkele soorten daarentegen staan uitstekend. De gezondheidstoestand is hier vrii goed, in Noord Holland echter verre van dien. De Irissen zullen goed worden, beter dan in de laatste jaren De prïjzen-noiiliek in liet" vak is huiten- gewoon. tie prijzen worden iets beter, de groote koopers wachten af. vermoedelijk tot de a.s. veilingen. In Engeland en Duitschland schijnt goed gekocht te zijn Geslaagd voor het examen nuttige handwerken (Da Costakweekschool te Haarlem) de dames A. J. van Daalen, J. M Hylkema en A Telkamp, allen alhier. ■o- KATWIJK AAN DEN RIJN. Verg. der Tuinbouwver. De Tuinbouwver. Katwijk en Omstreken hield een ledenvergadering in „de Ros kam" De voorzitter de heer J. v. d. Perk, opende de vergadering, waarna de secr de heer A. Korpelshoek, de notulen las. Deze werden goedgekeurd. Na enkele mede- deelingen van ondergeschikt belang kwam het punt aan de orde, het vaststellen van den datum dat zal worden aangevangen met het veilen, voornamelijk dan van vroege aardappelen. De besprekingen hier over behoefden niet lang te zijn om reden dat er nog slechts enkele tuinders in de gelegenheid zijn met rooien een aanvang te maken. Besloten het veilingsseizoen te doen aanvangen op Maandag 22 Juni n.m. te 2 uur. Iedere werkdag, behalve Zaterdag zal het dan veiling zijn. Na rondvraag sluiting dezer vergadering. Onder groote belangstelling van het publiek heeft gisteravond de Muziekver- eeniging U.N.I. uit Katwijk aan Zee een concert in de tent aan de Commandeurs laan gegeven. ■O- KATWIJK AAN ZEE. COMMISSIE VAN PLAATSELIJK SCHOOLTOEZICHT. Referaat van den heer Tjebbes. Gisteravond vergaderde bovengenoemde commissie in liet Gemeentehuis. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter, ds. R P. A. Rutgers, sprak een openingswoord, waarna de heer W. v. cl. Akker de notulen der vorige ver gadering las. Vervolgens werden de in gekomen stukken voorgelezen. Goedkeuring werd gehecht aan de regeling van het iandbouwverlof, zooals dit door B. en W. is voorgesteld. Dit verlof zal gegeven wor den twee weken v oordat de groote vacantie begint. Ds. Rutgers bracht nu verslag uit over de scholen, die door hem met een ander lid gebracht, bezocht waren De heer R. P Tjebbes hield daarop een interessant referaat over „In Moeilijke Jaren", naar aanleiding van een boekje voor ouders en opvoeders over jongemcnschen van 12—20 jaren, geschreven door dr A. rle Vletter. Daar het reeds laat was geworden, werd besloten het 2e gedeelte van het referaat in dc vergadering van September te ver volgen Naar aanleiding van het gesprokene ontstond een gedarhtcnwisseling. Bij de rondvraag bracht dc heer J. J. Kraal weer eens te berde den onhoudbaren toestand waarin de openbare Lagere School verkeert en waarin ook het Centraal 7e leerjaar dei Herv. Scholen is ondergebracht. Daarna volgde sluiting der vergadering door den voorzitter. NOORDWIJK. Aanrijding. Een vierwielig motorrijtuig, gemerkt H 48299, is tegen het op den Schulpweg staande oude waaggebouw aangereden, waardoor de goot werd afgerukt en ver schillende pannen afvielen. Het nummer van de auto werd door een voorbijganger genoteerd daar de bestuurder wegreed De heer B. alhier deed bij de politie aangifte van mishandeling gepleegd dooi den heer O. eveneens alhier. Onderzoek werd ingesteld en proces-verbaal opge maakt. o RIJNSBURG. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gisteren gehouden stem ming luidt als volgt: Totaal stemmen 1728. Uitgebracht 1690 geldige stemmen. Van onwaarde 38. Kies deeler 153 7/11, 3/4 daarvan 115 5/22. Lijst 1, Chr. Hist. Volkspartij: 1. J. Ouds hoorn 213, 2. N. van Duijn 14; 3 D. Kralt 4, 4. D. v. d. Kwaak 3. Lijst 2, A.R. Arbeiderspartij: 1. J. de Best 52; 2. C. van Delft 5; 3. J. v. Egmond Hzn. 16; 4. J. Heemskerk 25; 5. P. van Eg- mond Pzn. 3. 6. H. v. d. Meij 3, 7. Jan Star 3, 8. K. Zandbergen 1, 9. J. Zwaan 4. A.R. Kiesvereèniging: Lijst 3: 1. S. Scho- neveld 337, 2. T. Kralt 128, 3. W. L. v. d. Gugten 19, 4. J. den Haan 52. 5. W. van Tilburg 28, 6. G. van Delft 146, 7. Adr. Heemskerk 7, 8. J. van Iterson 9. G. Jungerius 10, 10. Jac. Timmers 1, 11. Joh. v. d. Eijkel 6, 12. C. Haasnoot 4. Lijst 4. Chr. Hist. Unie: 1. C. D v. d. Vijver 241, 2. H. G. Jonker 105, 3. K. van Delft 67, 4 J. van Klaveren 42, 5. D. Knijff 83, 6 P. Kort Jr. 49, 7. G. v. d. Gugten 9. 8. P. van Delft Czn.3, 9. G. Vos 2, 10. D. van Biezen 6. Gekozen zijn: Chr. Hist. Volkspartij: J. Oudshoorn, N. v. Duijn. A.R. Kiesver.: S. Schoneveld, T. Kralt, W. L. v. d. Gugten, J. den Haan, G. van Delft (met voorkeurstemmen). Chr. Hist. Unie: C. D. v. d. Vijver, H G. Jonker, K. v. Delft, J. v. Klaveren. Nieuwe leden: J. Oudshoorn, N. v. Duijn Niet terug keeren in den raad: W. v. Til burg. D. Knijff. o SASSENHEIM. Een compromis getroffen. Naar wij vernemen is de conferentie van de Raadscommissie met de Kerk voogden der Ned. Herv. Kerk en het schoolbestuur Inzake de overname der oude Herv. School tot een compromis ge komen, behoudens goedkeuring van B en W. en den Gemeenteraad. Gevonden Voorwerpen: 1 zwempakje, 1 tabakspijp. 1 rijwlelbelastingmerk. 1 boodschappentasch met inhoud, 1 gouden broche. Nadere inlichtingen worden door de politie alhier verstrekt. o VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. VisEsveld, d. Meisje te water. Gistermiddag speelden eenige kinderen in een vlet aan den Rijn op het erf van den heer J. V. Een dochtertje van dezen viel er uit en spartelde in het natte ele ment. Gelukkig dat een der kinderen haar greep en vasthield tot er hulp opdaagde en de kleine gered kon worden o VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. H. Hoogen- straaten, alhier, had in Café „De Zwaan" te Leidschendam de openbare verkooping plaats' van het Koffiehuis met woning en erf a. d. Delftsche Kade 110. 35 te Leidschendam, groot 4 Aren 1 centiare. Kooper de heer N. J. de Groot te Leidscbea- datn voor f. 6100. Een perceel bouwterrein aan de Damlaan te Veur ter grootte van 320 M2. Koopers de heeren Th. M. Roiniin en A. Wolters te Den Haag voor f. 2000. 0 WARMOND. Geslaagd voor het examen hand werken (R.K. Kweekschool Rotterdam) mej. F. E. M. A. Burcksen alhier. o ZEVENHOVEN. Op Vrijdag 19 Juni zal ten huize van den gemeent? geneesheer Dr. A. Lucardle gelegenheid zijn tot kostelooze inenting. De heer P. Pels. ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen, herdacht alhier onder groote belangstelling zijn 40-jarig ambts jubileum. Een gehouden collecte in de Geref. Kerk alhier voor de Zending heeft opge bracht de som van f. 16. o ZOETERWOUDE. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Een onveranderde samenstelling. Bij de gisteren gehouden gemeenteraads verkiezing werden, uitgebracht 1628 stem men. waarvan 22 van onwaarde De geldige stemmen waren verdeeld als volgt: Llist Starrenburg 106, lijst Busscher 21. R.K. Staatspartij 844, R.-K. Dissidenten 176. Protestantsche lijst 359. Gekozen werden de heeren A. van Ben- nekom H F. Noordman, Jac. van Leeuwen Azn„ H. J. van der Krocht, Th. Bergers, C. .1 van Haastrecht, A. C. Paardekooper (R.K Staatspartij). Th. Thijssen (R.K Dissi denten); J de Graaf, P Meydam en B. Hageman (Prof.). De heer Starrenburg werd alzoo niet herkozen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7