72«te Jaargang WOENSDAG 17 JUNI 1931 No. 21853 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:i Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per week f. 0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier remeente, in zijn vergadering van den jOen Maart 1931, is vastgesteld de vol lende verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gemeenteblad No 18) op het Rijden, laatste lijk gewijzigd bij verorde ning van 4 Augustus 1930 (Gemeente blad No. 9). Artikel I. In artikel 7 lid 1 wordt de punt achter Morschstraat vervangen door een punt komma en aan dit lid wordt toegevoegd: 22. de Lange Koppenhinksteeg in de richting naar de Kaasmarkt; 23. de Korte Koppenhinksteeg in de richting naar de Hooigracht; 24. de Leuvenstraat tusschen de Staal- sijkstraat en de Schelpenkade in de rich- un» naar de Schelpenkade; 25. den weg onder de Zijlpoort in de richting naar de Haven; den weg ten Noorden van de Zijl poort in de richting naar den Lagen Rijndijk; 27. de Havenkade tusschen de Kalver markt en de Minnebroersgracht in de richting naar de Minnebroersgracht." Artikel II. In artikel 8 lid 1 wordt de punt achter Hoogstraat vervangen door een punt komma en aan dit lid wordt toegevoegd: „5. den Middelweg in de richting naar de Nieuwstraat". Artikel III. Artikel 9 lid 1 wordt gelezen als volgt: „Het is den bestuurder van een voertuig terboden daarmede gedurende den voor het houden van de kaasmarkt vastgestel- ien tijd de Kaasmarkt te berijden in de richting naar den Middelweg." Artikel IV. Aan artikel 20bis wordt een nieuw tweede lid toegevoegd, luidende: „Het is den bestuurders van voertuigen terboden deze te plaatsen of te laten kaan in de Koornbrugsteeg. de Lange Koppenhinksteeg en de Korte Koppen hinksteeg." Artikel V. In artikel 24 wordt de punt achter Hoogstraat vervangen door een punt komma en aan dit artikel wordt toege- voegd „7. de Lange Koppenhinksteeg in de nchting naar de Kaasmarkt; de Korte Koppenhinksteeg in de richting naar de Hooigracht; de Middelweg in de richting naar de Nieuwstraat." Artikel VI. In artikel 24bis wordt de punt achter Kloksteeg vervangen door een puntkomma tn aan dit artikel wordt toegevoegd: „9. de weg onder de Zijlpoort in de richting naar de Haven; 10. de weg ten Noorden van de Zijl- Poort in de richting naar den Lagen Rijn dijk; U. de Gansoordbrug in beide richtin- !en van 6 uur v.m. tot 11 uur n.m." Artikel Vn. In artikel 26 wordt de punt achter Bees tenmarkt vervangen door een puntkomma en aan dit artikel ivordt toegevoegd: .,15. de Leuvenstraat tusschen de Staal- wijkstraat en de Schelpenkade in de rich ting naar de Schelpenkade; 16. de Havenkade tusschen de Kalver markt en de Minnebroersgracht in de richting naar de iMinnebroersgracht." Artikel XIII. Artikel 26bis wordt gelezen als volgt: „Voor het berijden met alle motorrijtui gen wordt, in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer daarover, gedurende den voor het houden van de kaasmarkt vastgestelden tijd gesloten ver klaard de Kaasmarkt in de richting naar hen Middelweg." Artikel IX. Aan artikel 32 wordt toegevoegd een hieuw tweede lid, luidende: „Het is den bestuurders van motorrijtui gen op meer dan twee wielen verboden deze te plaatsen of te laten staan in de Koornbrugsteeg, de Lange Koppenhink steeg en de Korte Koppenhinksteeg." Vastgesteld door den Gemeenteraad van teiden in zijn openbare vergadering van hen 30en Maart 1931. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 26 Mei1 Juni 1931, B No. 1608. (2e Afd.i G.S. No. 278/1, in Afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 15en Juni 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, «78 Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. HOOGLEERAARSBENOEMING. Prof. mr. B. M. Telders. Bij Kon. Besluit is benoemd tot buiten gewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidsche Univer siteit om onderwijs te geven in het Vol kenrecht, mr. B. M. Telders. Mr. B. M. Telders werd in Maart 1903 ge boren en is dus nog pas 28 jaren oud. Hij volbracht zijn rechtskundige studie aan de universiteit, waaraan hij thans een hoog- leeraarsstoel zal bezetten en promoveerde in 1927 op een dissertatie over Staats- en Volkenrecht. Als student had hij reeds een bekroning verkregen op een prijsvraag op volkenrechtelijk gebied. Daarna trad hij in de praktijk van het advocatenkantoor van mr. W. A. Telders (zijn vader), L. A. Nypels en F. M. Westerouen van Meeteren. (Zooals men weet, is mr. Nypels onlangs benoemd tot Raadsheer in den Hoogen Raad en daarna uit de combinatie getreden, terwijl mr. Bodenhausen mede-associé werd). Van de hand van mr. B. M. Telders zijn I verschillende bijdragen en artikelen ver- I schenen, o.a. een serie over het verband tusschen onrechtmatigheid en schade bij art. 1401 B. W. en op civielrechtelijk en rechtshistorisch gebied. Mr. Telders is lid van de redactie van „De Idee" van het Bolland-Genootschap en behandelde vele philosophische boekenrecensies. In het Weekblad voor het Privaatrecht, het Nota risambt en de Registratie publiceert hij geregeld besprekingen over het Tijdschrift Themis. MEISJES-H.B.S. 6-JARIGE CURSUS. Voor het eindexamen zijn geslaagd: C. G. v. d. Hout, Leiden; G. D. M. Lahr, Voorburg; G. Lambo, Voorburg; E. A. Eyk- man, Zoeterwoude, M. Persant Snoep, Lei derdorp en B. K. Wezelenburg, Hazers- woude. Alle candidaten zijn geslaagd. DE TOEPASSING VAN DE ZIEKTEWET IN HET KAPPERSBEDRIJF. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen wis- en natuurkunde (letter F): mej. C. R. v. d. Handel (Rotterdam) en de heer R. S. Kleinkramer (Rotterdam); voor het doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren L. J. Schippers (Vlaardingen)P. Iwema (Haarlem) en J. G. L. Roder (Rot terdam); voor het economisch doctoraal examen Indologie de heer A. de Man (Delft). ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE VERKIEZING VOOR RIJNLAND. Naar de „N. R. C." verneemt, zouden bij de verkiezing van een hoofdingeland voor het 12de district van het Hoogheemraad schap van Rijnland ernstige knoeierijen hebben plaats gehad. Er waren voor deze verkiezing twee candidaten gesteld, de heeren v. d. M. te Benthuizen en Van der T. te Waddinxveen. Op 2 April 1931 had de stemming plaats, doch deze werd ongeldig verklaard, om dat gebleken was dat er onregelmatighe den waren gepleegd. Zoo waren b.v. acht stemmen uitgebracht namens iemand, die reeds een jaar te voren was overleden. Dergelijke onregelmatigheden kunnen ge beuren. omdat de mogelijkheid bestaat bij volmacht te stemmen. Een tweede verkiezing heeft plaats ge had op 11 Juni j.l., toen de heer v. d. T. met een kleine meerderheid werd ge kozen. Bij deze verkiezing nu schijnen de aanhangers van een der candidaten geen middel ontzien te hebben om hun candi- daat gekozen te krijgen. Zoo zou er ge stemd zijn op grond van valsche en ver- valschte volmachten. Reeds zijn over de vervalsching der vol machten klachten bij de justitie ingediend zoodat deze geschiedenis voor verschillen de personen nog wel eens onaangename gevolgen kan hebben. Inmiddels zullen thans de ingelanden wel genoodzaakt zijn om voor de derde maal te stemmen, daar het te voorzien is, dat ook de tweede verkiezing ongeldig zal worden verklaard. Wij hebben ons naar aanleiding van het bovenstaande gewend tot den secretaris van Rijnland, den heer mr. J. Slagter, die ons mededeelde, dat er naar alle waar schijnlijkheid inderdaad een derde stem ming noodig zal zijn. Hij achtte het woord „knoeierijen" overdreven; onregelmatighe den als in eerste instantie bedoeld, komen bij elke verkiezing voor en vinden hun oorzaak in de vaak ingewikkelde en daar door moeilijk te begrijpen reglementen van Rijnland, welke dientengevolge maar al te vaak worden misverstaan zonder dat daarbij aan kwaden trouw moet wor den gedacht. Over de vervalsching van volmachten was hem niets bekend. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Splinter, Tapijten—Meubelen, N. V., Hoogewoerd 41, Leiden. Opheffing van de toonkamers, Korevaarstraat 2, Leiden. De Leidsche Begrafenisonderneming fa. J. Goedeljee, Hooigracht 33, Leiden. Wij ziging handelsnaam thans; De Leidsche Begrafenis-Onderneming J. Dirkse en Zoon. Nieuwe mede-eigenaar A. J Dirkse, Leiden en A Dirkse, Oegstgeest. J. P. Cornelisse, Rijnstraat 3, Leiden, leder- en fourniturenhandel. Vestiging filiaal, Leiden, Utrechtsche Veer 15, onder den naam „De Lederhal", (dd. 1 Juni 1931). Lezing van den heer C. Wegner. Op uitnoodiging van „Ons Belang" afdeeling van aen Ned. Kappersoond heeit voor een zeer gering aarual belangstel lenden de heer C. Wegner uit Amsterdam gisteravond ln de Oranjezaal van „de Har monie" gesproken over de toepassing der Ziektewet in het Kappersbedrijf. Vijftig minuten later dan was vastge steld werd de vergadering geopend met een kort inleidend woord van den heer A. Kouwenberg. De heer Wegner wees allereerst op het groote voordeel van het organiseeren in een bedrijfsvereeniging. In het algemeen wordt de belangrijKheid van de Ziektewet door de vakgenooten zeer onderschat. In tegenstelling met de ongevallen- en inva liditeitswet geeft de Ziektewet veel eerder directe uitkeeringen. Een eenerzijds geluk kig en tevens begrijpelijk verschijnsel. De wet legt iederen werkgever de verplichting op zijn personeel te verzekeren. Spr. stond vervolgens uitvoerig stil bij de voornaamste artikelen dezer wet, lichtte ze nader toe om daarna te komen tot de practische toepassing, speciaal voor het kappersbedrijf. De administratie is even belangrijk als moeilijk, waarbij de indivi- dueele administratie verre te verkiezen is boven de collectieve. De bezwaren van het laatste systeem manifesteeren zich onmid dellijk zoodra door de bedrijf svereeniging uitkeering moet worden gedaan, zooals spr. uitvoerig toelichtte. De Centrale Kap persbedrijf svereeniging heeft haar admi nistratie en de wijze van uitvoering der wet geheel Ingericht overeenkomstig de bijzondere eischen van het bedrijf. Spr. noemde hiervan verscheidene voorbeelden aan de praktijk ontleend en zeide o.m„ dat het verval als loon moet worden be schouwd. Tenslotte schetste spr. het ka rakter der Centrale Kappersbedrijfs- vereeniging, welke los staat van den Ned. Kappersbond. De Bedrijf svereeniging bezit afzonderlijke rechtspersoonlijkheid, al is er vanzelfsprekend wel onderling verband. Ieder werknemer, die geen lid is van een werknemersorganisatie, kan zich derhalve aansluiten bij de Bedrijf svereeniging. Dit laatste is volgens spr., helaas lang niet algemeen genoeg bekend; anders zouden zich veel meer werknemers in hun eigen belang daarbij aansluiten. De snelle ont wikkeling der B. V. heeft haar bestaans recht bewezen, niet alleen uit het oogpunt van welbegrepen eigenbelang der aange slotenen. doch ook als samenvoegend lichaam der vakgenooten. hetgeen niet anders dan het bedrijf als geheel ten goede kan komen. Een welgemeend dankwoord van den voorzitter beloonde den spreker voor zijn heldere uiteenzetting. Nadat nog eenige vragen waren gesteld en door den spre ker beantwoord, werd de vergadering ge sloten. ADRES AAN B. EN W. Door de heeren J. C. van Schaik en G. W. L. Monné, voorzitter en secretaris van de afdeeling Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers, is namens die afdeeling het volgende adres tot B. en W. gericht: Ondergeteekenden verzoeken U, namens de afdeeling Leiden van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers de volgende maatregelen te willen nemen ten opzichte der tijdelijke onderwijzers: le. dat een tijdelijke leerkracht elke schooltijd, waarin hij een andere leer kracht vervangt, wordt uitbetaald, 2e. dat ook een volle schooltijd wordt betaald, wanneer onverwacht, vóór den aanvang der lessen blijkt, dat een ver vanging onnoodig is geworden, 3e. dat vacanties, die binnen den tijd der vervanging vallen, geheel worden uitbe taald en tevens, dat een regeling wordt getroffen, om, wanneer een vervanging juist voor een vacantie eindigt, ook een kleiner of grooter deel dezer vacantie te vergoeden. 4e. dat het hoofd der school voor een vervanging korter dan 7 dagen geen schrif telijke voordracht aan Uw College heeft in te zenden, doch kan volstaan met een bericht aan Uw College, of aan de afdee ling Onderwijs der Gemeente-secretarie. Een uitvoerige toelichting vergezelt het adres. Bij Kon. Besluit is prof. dr. J. J. Blanksma voor het studiejaar 19311932 benoemd tot rector-magnificus der Leid sche Universiteit. Bij het gehouden examen der Haag- sche Costuum-Vereeniging zijn geslaagd de dames: C. v. VUet en N. Frederiks voor costumiere en voor coupeuse mej. M. M. Devilee. Hedenmorgen is een 60-Jarige vrouw E. S„ wonende in de Koppenhinksteeg op den hoek van Haarlemmerstraat en Hoog- landsche Kerksteeg aangereden door een bakfiets, waardoor zij kwam te vallen en bloedend aan het achterhoofd werd ver wond. De Eerste-Hulpdienst bracht haar ter observatie naar het Academisch Zie kenhuis. 1 DE KONINKLIJKE FAMILIE TE PARIJS. Prins Hendrik naar ex-koning Alfonso. Gistermorgen heeft de Koninklijke Fa milie te Parijs de ateliers bezocht van de schilders Rousseau en Milet te Barbisson. Z. K. H. de Prins bezocht gistermiddag de porseleinfabrieken te Sèvres. Naar wij vernemen zal, na het officieele bezoek aan de Koloniale Tentoonstelling, H. M. de Koningin persoonlijk een krans leggen op het graf van den Onbekenden Soldaat. Op den avond van het bezoek aan de tentoonstelling zal ter eere van de Ko ninklijke Gasten, na de dansen door de inlanders van Kambodsja, een groot vuur werk worden ontstoken, terwijl de ten toonstellingsgebouwen geheel verlicht, de parken en boomen fantastisch geïllumi neerd zullen worden. Vrijdag a.s. brengt Z. K. H. de Prins namens H. M. de Koningin een bezoek aan koning Alfonso van Spanje, die zich te Fontainebleau bevindt. Zaterdag zal het Gemeentebestuur van Parijs H.M. een thee aanbieden ten Stad- huize, terwijl om halfzeven des avonds de Koningin in het gebouw van de Neder landsche Legatie het Comité van Ont vangst van de Koloniale Tentoonstelling zal ontvangen en voorts de bestuursleden van de vier Nederlandsche Vereenigingen te Parijs en van de Nederlandsche kolonie. De Koningin heeft het grootkruis van de orde van den Nederlandschen Leeuw ver leend aan den heer Paul Doumer, president van de Fransche republiek. „DE TIJD" BLIJFT BESTAAN. In gewijzigden vorm. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders van het dagblad „De Tijd" is naar wij vernemen het voorstel van directie en commissarissen tot wijzi ging van de statuten met groote meer derheid van stemmen verworpen. De commissarissen zijn daarop afgetreden. Door de aandeelhouders zijn daarop be noemd tot nieuwe commissarissen de heeren Ed. Brom, dr. P. J. M. van Gils, P. W. de Jong, mr. dr. J. W. Schneider en mr. dr. P. J. Witteman. Met groote meer derheid van stemmen is daarop besloten „De Tijd" te laten voortbestaan zij het in gewijzigden vorm. DE BROODPRIJS. Het verband tusschen groot- en kleinhandelsprijs. Gelijk men zich herinnert, had de mi nister van arbeid, handel en nijverheid eenigen tijd geleden de hoogleeraren dr. N. J. Polak en H. A. Kaag uitgenoodigd, hem inzake de vraag, door welke oorza ken en in welke mate de kleinhandels prijzen van die artikelen (of van de grondstoffen voor de vervaardiging daar van) bij daling niet of onvoldoende vol gen, van advies te dienen. Het eerste op de broodprijzen betrek king hebbende gedeelte van het verslag van genoemde deskundigen is thans ver schenen als no. 2 van den jaargang 1931 van de reeks „Verslagen en Mededeelin- gen" van de afdeeling handel en nijver heid van het departement van arbeid, handel en nijverheid. De zoo alom verbreide meening, dat de daling van den grondstofprijs niet in voldoende mate in den broodprijs tot uit drukking is gekomen, aldus besluiten de hoogleeraren, is door ons in het algemeen onjuist bevonden Die meening berust in de eerste plaats op gezichtsbedrog, voorts op het veronachtzamen van de niet in het oog vallende fluctuaties van de prij zen van bijproducten en bijkomende grondstoffen. Indien men daarmede en met de geringe daling, zelfs in sommige gevallen met de stijging van de bewer kingsdistributie- en algemeene kosten re kening houdt en voorts in aanmerking neemt, dat de broodprijs slechts met ge- heele centen per brood of per halfbrood dus met ten minste 4 of 8 pet. kan worden afgeslagen, dan constateert men zij het met eenige traagheid in tijden van grooty voortgaande prijsverandering en met een enkele plaatselijke uitzondering, een vrij goede aanpassing van de broodprijzen aan de kosten van grondstoffen en ver dere productiefactoren. Wat de plaatselijke verschillen betreft, zoo vermeldt net rapport, dat te Rotter dam de aanpassing al heel vlot is. Dit houdt verband met het feit, dat de bak kers hier gezamenlijk een commissie voor de statistiek hebben ingesteld, die een prijsschaal heeft vastgesteld, volgens welke bij een'prijsdaling van tarwebloem met ten volle f. 1.50 per 100 KG. het brood met een cent per 8 H G. moet wor den afgeslagen. Daarentegen is te Utrecht de aanpassing traag, terwijl het verloop van de broodprijzen in Maastricht, Eind hoven en Leeuwarden minder gelijkmatig is dan in Groningen, Haarlem en Den Haag. (N. R. Crt.). BINNENLAND. De Koninklijke familie te Parijs. (Bin nenland, le Blad). Het verband tusschen groot- en klein handelsprijs. (Binnenland, le Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). De debacle der Handels- en Landbouw- bank; de directeur voor de Haagsche rechtbank. (Rechtzaken, 3e Blad). Tegen de baamvachteres te Blerik is drie maanden hechtenis geëischt. (Rechtzaken, 3e Blad). BUITENLAND. De Duitsche Rijkskanselier Brüning is overwinnaar gebleven. (Buiten]., le Blad). Een crisis in Engeland vermeden. (Bui tenland, le Blad). In Oostenrijk is het kabinet Ender afge treden. (Buitenl., le Blad). Boodschap van den nieuwen Franschen president. (Buitenl., le Blad). De ramp van de St. Philibert. Groeiend aantal slachtoffers. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad en Tel., le Blad). VOORTBRENGING EN RUILVERKEER. Een economische deskundige aangewezen. Naar het Hbld. verneemt, is mr. L. J. A. Trip, voorzitter van den Ondernemersraad van Ned.-Indië, aangewezen als economisch deskundige om deel te nemen aan de bijeenkomst van deskundigen, welke op 24 Juni a.s. zal gehouden worden te Genève overeenkomstig de resolutie, aangenomen door de studiecommissie voor de Europee- sche Unie ter bespreking van het vraagstuk der verbetering van de organisatie der voortbrenging en van het ruilverkeer. VREEMDELINGENVERKEER. Het congres te Gouda. In het gistermorgen te Gouda begonnen congres der Alg. Ned. Ver. van Vreemde lingenverkeer zijn in de vacatures in het hoofdbestuur, ontstaan wegens het volgens rooster aftreden van de heeren S. S. Mei huizen, Groningen mr. E. E. Menten, Den Haag, en H. Ubags Valkenburg, gekozen de heeren H. P. J. Bloemers, burgemeester van Groningen, mr. J. Linthorst Homan, te Assen en J. Colla te Valkenburg. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De uitkomsten van „Ons Nederland" zijn zoo gunstig, dat telken jare een bedrag zal worden gestort in een te stichten „Krayen- hoff-fonds", dat zal worden aangewend tot het voeren van een krachtiger propaganda voor het eigen land Bevordering van de opvoering van land spelen zal door het bestuur onder de oogen worden gezien. PERSONEEL VAN GEND EN LOOS. Te Utrecht zijn in vertegenwoordigende vergaderingen van het personeel van de N V. Van Gend en Loos bijeengekomen afgevaardigden van den Centralen Bond van transportarbeiders en van den Ned. R.K. Bond van transportarbeiders Sint Bonifacius, ter bespreking van het con flict tusschen het personeel en de direc tie van de N V. Van Gend en Loos. Er zijn onderhandelingen gehouden tusschen de directie en de besturen van de genoemde bonden over een oplossing van het geschil. Het uit deze besprekingen voortgekomen compromis is uitvoerig be sproken met het resultaat, dat is beslo ten, aan de ledenvergaderingen van het personeel, te houden in de diverse afdee- lingen, het aanvaarden van het compro mis aan te bevelen. Het compromis beoogt een regeling van de rechtspositie van het personeel door middel van een collectieve arbeidsover eenkomst, met handhaving van de be staande arbeidsvoorwaarden, en ten op zichte van enkele dingen eenigermate verbeterd, tot ten minste 30 Juni 1932. NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND. In de middagvergadering te Zwolle wer den de vijf aftredende hoofdbestuursleden allen herkozen. De heer ir. W. Thijssen werd onder luiden bijval opnieuw benoemd verklaard tot voorzitter. De balans, sluitend met aan ontvangsten en uitgaven van f. 113.562,9) en saldo winst f. 50.838.41, waaronder begrepen saldo winst van het vorig jaar ten bedrage van f. 38.666.50, werd goedgekeurd. De begroo ting in 1932 werd vastgesteld tot een totaal bedrag van f. 36.900, terwijl het voor- deelig saldo geraamd werd op f. 1350.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1