DRUKWERK WINKELHUIS GEM. BENEDENHUIS TEGEN VLOOIEN Bericht van Inzet. de prijs UIT DE RIJNSTREEK. Provisie-reiziger schoen VOOR DEN HANDEL LEIDSCH DAGBLAD ALPHEN. Gegund. va gehouden onderhandsche aanbeste ding 15 ^00r den arc'1itect W. Brouwer lïier gegund: het bouwen van een ar- viderswoning te Amstelveen aan de firma c Rvneveld te Uithoorn evenals het bou- van een burgerwoning te Mydrecht. m bouwen van een pakhuis te Alphen „rd door hem gegund aan den heer W. gjrreveld alhier. Autorit ouden van dagen. pf commissie welke zich tot doel heeft ,:Steld bovengenoemde rit te organiseeren :,elt ons thans mede. dat na bekomen vollediee medewerking van B. en W. in de -aand Juli op een nader te bepalen da- Bin de rit voor ouden van dagen zal jats hebben. Evenwel zal van tevoren gracht worden om door middel van een [•oemendag welke zal worden gehouden 23 Juni a.s. de noodige gelden bijeen brengen, ter bestrijding van de onkos- ,sn een en ander verbonden. Jaarverg. Chr. Oranjevereeniging. In de door de Christelijke Oranje- ereeniging gehouden jaarvergadering terden in de vacaturen van den heer J. d Berg en door het overlijden van den voorzitter wijlen den heer P. Westerbrink lot bestuursleden gekozen de heeren J. H. Belgraver en A. Groeneveld. Het periodiek iltredend bestuurslid de heer W. J. Sprey werd herkozen Op voorstel van het be stuur werd het bestuur nog met 2 leden uitgebreid waarvoor werden gekozen de heeren E de Goede en J Vierbergen. Om trent de bezetting der voorzittersfunctie zal nog nader worden beslist. Uit de ge bruikelijke verslagen van secretaris en penningmeester bleek dat het ledenaantal sinds de feestelijkheden 1930 met 300 was toegenomen, zoodat de vereeniging thans ruim 1100 leden telt. Het afgeloopen boek jaar kon met een flink batig saldo worden gesloten. Tevens kwam aan de orde de feestviering 1931, Woensdag a.s zal alhier de jaarlijk- sche speeldjesdag worden gehouden van wege den Chr Werkmansbond ten bate van het t b.c -fonds In de Prins-Hendrikstraat kwam de vrachtauto'oestuurder v. d. s bij het achteruitrijden in aanrijding met een personenauto, tengevolge waarvan deze wagen werd beschadigd Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor Onze plaatsgenoot de heer H. Jan maat 3e klerk aan de gemeentel, water- en lichtbedrijven alhier werd met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot klerk le klas bij de gemeentebedrijven te Monster Tot kerkvoogd der Ned.-Herv. Kerk Julianastraat in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer M Meijer, werd benoemd de notabel A. v. d. Linden die deze benoeming in beraad heeft genomen. Gevonden voorwerpen: 2 belasting plaatjes. 1 vulpenhouder, 1 portemonnaie met inhoud en 1 steunwiel van een aan hangwagen. o AARLANDERVEEN. Een mooi legaat Wijlen de heer Wingelaar te Bodegra ven legateerde aan de Geref Kerk alhier een bedrag van f 1000, vrij van successie rechten. NIEUWKOOP. Coöperatieve Brandwaarborg Mij In café Kuiji werd een buitengewone ledenvergadering gehouden van de Coöp. Brandwaarborg Maatschappij ..Noorden Nieuwkoop." Na opening door den voorzitter, den heer Th. Mourits en lezing van de no tulen door den secretaris, den heer N. J. M. Klaus, werd aan de orde gesteld een drietal wijzigingen der statuten. Besloten werd vast te leggen, dat schade ontstaan door ontploffing van buskruit, door oorlog of oproer en door schroeiing van strijkijzers, niet wordt vergoed. Het recht van een lid op halve premie zal strikt persoonlijk zijn en kan bij overlijden alleen overgaan op de echtge- noote. Voorts is het bestuur bevoegd zich je gens den hypothecairen crediteur te verbinden om de schadeloosstelling ge durende den loop der verzekering met den hypotheekhouder te zullen verreke nen. ook bij ongehoudenheid tot uitbe taling aan den verzekerden eigenaar, met. dien verstande, dat. indien en zoolang de hypotheek geen eerste hypotheek is. het met betrekking tot deze schadeloosstel ling bepaalde slechts voor een zoodanig bedrag geldt, als van de tc betalen scha devergoeding overblijft na verrekening met of uitbetaling aan hypothecaire schuldeischers. die bevoorrecht zijn boven den hypotheekhouder met latere inschrij ving In geval verrekening met den hypo theekhouder plaats vindt, terwijl het Be stuur niet gehouden is tot betaling aan den verzekerde eigenaar, zal de te betalen vergoeding worden geregeld met den hy pothecairen crediteur. Daarna werd behandeld en vastgesteld een huishoudelijk reglement, waaruit wij aanstippen dat de secretaris-penning meester een vaste jaarwedde geniet van f 50 benevens f 10.— voor elke verze kerde som van f. 100.000 of gedeelte daar van. Daalt het reservefonds beneden f. 45000.dan wordt het salaris verlaagd tot f. 650— De voorzitter der vereeniging geniet een tegemoetkoming van f 150. per jaar. de leden van het bestuur een presentiegeld van f 2.50 Vervolgens moest gestemd worden voor een nieuw bestuurslid wegens uittreden van den heer Jac Groenendijk De voor zitter gaf te kennen, dat het bestuur bij voorkeur benoemd zou zien een rietland eigenaar. zulks met het oog op de rietver zekering en noemde hiervoor den heer A. Zuijdervliet Hierna werd de heer A. Zuijdervliet benoemd met 30 van de 43 stemmen, de overige stemmen waren ver deeld. o TER-AAR. De Tuberculosebestrijding. Zooals in de laatstgehouden raadsverga dering door den voorzitter is medegedeeld heeft dr. Quarte! mede op verzoek van het gemeentebestuur, het initiatief geno men om te komen tot een beter georgani seerde bestrijding van de tuberculose. In dezelfde vergadering verklaarde de Eaad zich in beginsel bereid om een eventueel op te richten vereeniging. welke haar werkkring over de geheele gemeente uit strekt, financieel te steunen. In een daarna door dr Q. belegde bij eenkomst van de besturen van het Wit- Gele en het Groene Kruis, heeft deze breedvoerig uiteengezet het doel en de wijze van inrichting van een t.b.c.-vereeni- ging. waarna 'oeide besturen toezegden deze zaak nader in eigen kring te zul len bespreken. Indien deze afdeelingen. waarbij vrijwel alle inwoners zijn aangesloten, aan de tot standkoming van een t.b.c.-vereeniglng medewerken, door het publiek te doordrin gen van de noodzaak en het nut van een doelmatige bestrijding van deze verrader lijke ziekte, kan zeer binnenkort de op richtingsvergadering worden gehouden. Met steun van Rijk, Provincie en Ge meente kunnen dan de daarvoor in aan merking komende patiënten worden uit gezonden naar sanatoria, terwijl voor de verpleging thuis een speciaal voor dat doel opgeleide verpleegster beschikbaar komt. 't Is nu maar te hopen dat alle inwo ners naar vermogen deze. met het oog op de volksgezondheid zoo nuttige vereeni ging. zullen steunen door hun lidmaat schap. Hulp is dringend noodig en men weet het wie spoedig helpt, helpt dub bel! Moge het dr. Quartel bij zijn met zoo veel enthousiasme begonnen streven met aan medewerking ontbreken! In de vacature N. Vuyk is als notabel der Ned-Herv. Kerk gekozen de heer E. J. Kerkhoven. o met ruime bovenwoning te buur. Haarl.straat 263. 8253 Bevragen Oude Rijn 140. NOORDWMK Gevraagd, van half .Juli tot 1 .September 2148 voor gezin m 2 kinderen en dienstbode, dicht bij het strand. Br. No. 7447 Adv. Bureau BR TL Binnenrotte 1, Rotterdam, DKAÏlXCEItBlTIZEAi gevraagd voor den verkoop van draineerbuizen,bloempotten enz. Brieven bureau van dit blad onder No. 8257. Wandgedierte, Mieren, Motten Kippenluis, etc.? is een pakje „HELIOS" wettig gedeponeerd zuiveringspoeder a 45 ct. een ware uitkomstVerkrijgbaar bij alle solide Drogisten. 7892 Rijnsburg. Het HEERENHUIS metsteenen Schuur, grooten Tuin enz., te Rijnsburg. Oegstgeestevstraat- weg 36. groot. 820 c.A., is m bod gebracht, op slechts f. 9000.- Afslag Donderdag 18 Juni v.m. 11 uur in Café Central te Rijnsburg. 8243 Notaris H. M. MARKUSSE VVeest verstandig en let niet uitsluitend op den prijs. Door het goedkoopste schoen werk te koopen, loopt gij immers gevaar groot verlies te lijden. De Jumbo Speciaal schoenen zijn ijzersterk, bijna onverslijtbaar. Wonneer eindelijk de zooien en hakken versleten zijn, loot ze dan gerust repareeren; U krijgt ze telkens ols nieuw weaer thuis. Vraagt Uw winkelier JUMBO SPECIAAL JONGENSSCHOENEN vanaf. f. 3.45 HEERENSCHOENEN f.5.45 VpHHcl.H'OT 8229 DRUKKER IJ NOORDEINDSPUeiN TÊL. 2500 (2 lijnen) 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7