DE ROEI WEDSTRIJDEN VAN DÉ KONINKLIJKE. Njord's Jonge Acht B wint den eindstrijd. LUGDUNUMDE HOLLANDIAAN 5—2. De gasten stelden teleur. Ten aanschouwe van een, voor dezen tijd van het jaar, vrij talrijk publiek, speelden gisteren bovengenoemde elftal len een nuttigen oefenwedstrijd. Er werd natuurlijk kalm gespeeld vooral door de gasten, die o. i. Zondag a.s. tegen B. E. C. de vlag zullen moeten strijken. Of de aanwezigheid van keeper Odijk moet hun tot grootere daden inspireeren. Gisteren was het vertoonde spel van matig 3e klasse gehalte. Zonder dat de groen wit ten zich bijster inspanden wisten zij een vrij groote zege te behalen. Over het spel- verloop het volgende: Nauwelijks is afgetrapt of de Hollan- diaan-keeper krijgt zulk een hard schot van de Roo te stoppen, dat hij door de kracht waarmede het leer wordt ingescho ten, meer dan drie pas met den bal loopt of wandelt. De vlak voor doel gegeven vrije schop levert wel veel sensatie, doch geen doelpunt op; 5 minuten later Is het echter toch 10 als de Roo hard inschiet, 10 minuten voor de rust weet Prins echter mooi gelijk te maken. Tot de rust is het spel niet veel waard en met 11 wordt gerust. Na de rust spelen beide partijen veel beter en als na 10 minuten Kinds (Lugd.) hard in schiet, vangt Landesber- gen den terugspringenden bal op en maakt er 21 van. Dan komen de rood- witten meer in den aanval, en P. v. d. Roest maakt, geholpen door de Lugd.- speler gelijk 22. De gasten zijn even sterker doch v. d. Berg in het doel is goed op dreef. Bij een plotselingen door braak van Lugd. zet Ramakers mooi voor en Kinds loopt keurig in 32. Even later passeeren Kinds en de Roo, die al aardig met elkaar samen speelden, de Vlaarding- sche achterhoede en de Roo knalt hard in, 42.. Dat wordt de Hollandiaan te bar en ze is nu zeer sterk aanvallend. Doch zoo als gezegd: keeper v. d. Berg, goed bij gestaan door Neuteboom en B. Bekke ring, weet van geen wijken. Even voor tijd loopt Kinds nog een pracht voorzet van Vermond in het Vlaardingsche doel. Het einde komt met een verdiende doch ge flatteerde 52 overwinning. De heer Honsbeek floot tot ieders genoegen. LEIDSCHE POLITIE-SPORTVEREEN. De wedstrijd L.P.S.V. I—Belasting- Ambtenaren, werd door de politie mannen met 21 gewonnen. Morgenavond speelt het eerste elftal te gen een L.D.W.S.-combinatie, waarvoor laatstgenoemde vereeniging een lauwer krans beschikbaar stelde. Woensdagavond speelt het tweede elftal der L.P.S.V. tegen D.W.S. om een door deze vereeniging uitgeloofd lauwertakje. EEN NIEUWE VEREENIGING. Gisteren is alhier een voetbalvereeni- ging Haagwegkwartier „Sportman" opge richt. De kleuren zijn groen-wit. Het be stuur is als volgt samengesteld: J. P. Crama, voorz.; A. Labordus, secr., Toussalntkade 21; v. d. Wal, penn.; J. Arnoldus, algem. adjunct. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde voetbalwedstrijd tusschen Boskoopsche Boys 3 en Tuin bouwschool 2" eindigde met een overwin ning voor De Boskoopsche Boys met 10. OM DEN TRIANON-BEKER. Aan den wedstrijd om den Trianon- beker, welke gehouden wordt op het ter rein der L.P.S.V. van 9 Juli tot en met 13 Augustus nemen deel de L.P.S.V. en verder de elftallen der Post, der Belasting-ambte naren en van het 6e Reg. Veldartillerie. ZEILEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „DE KAAG". Gisteren zijn deze wedstrijden voort gezet. De uitslagen waren: Regenbogen: Ochtendwedstrijd: 1. Ka- rekiet (stuurman v. Rijn); 2. de Steur, (st. L. v. d. Steur); 3. Duke (st. J. C. v. d. Velde.) Jollen A. 1ste klasse: 1. Bruinvisch (st. Troostenburg de Bruin); 2. II Tigretto (st. D. Rutgers); 3. Daphina (Borgerhof Mulder.) Jollen B le wedstrijd: 1. Waterhoen 1st. De Vries); 2. Sater (st. Kippel); 3. Duvel (st. Tendeloo). Regenbogen, Middagwedstrijd: 1. Duke, (st. J. C. v. d. Velde); 2. Karekiet (st. v. Rijn); 3. Holland (st. Bos.) Jollen A, 2e wedstrijd: 1. Daphnia (st. Borgerhof Mulder); 2. Kliever st. Kra nenburg); 3. Vagebond (st. v. Helvert.) Jollen B, 2e wedstrijd: 1. Duvel (st. Ten deloo); 2. Sater (st. Kippel); 3. Onrust (st. v. Essen.) BOKSEN. HET LAATSTE FIASCO VAN SCOTT. Phil Scott heeft Zaterdag de tweede opvoering gegeven van het drama van Wimbledon. De groote'openluchtmatch op het rugbyterrein in Leicester is een even groot fiasco geworden als de match van Wimbledon van verleden "jaar, onzaliger nagedachtenis tegen Young Stribbling. De bijna 40.000 toeschouwers, die de oude faam Scott en de organisatie van de National Sporting club naar het rugby- veld hadden weten te trekken, konden één minuut lang gelooven dat Scott „te ruggekomen"' was. Maar aan 't einde van van deze eerste 60 seconden, waarin snel en fraai boksen werd te zien gegeven, zond Larry Gains, de Canadeesche zwaargewicht Scott voor 9 tellen neer. Scott kon zijn tegenstander eenigen tijd van zich afhouden, doch Gains bleef overheerschend aanvallen hoewel aan het eind van de eerste ronde Scott zich weer wat scheen te herstellen. In de tweede ronde nam Gains direct den aanval over, waar tegen Scott zich volkomen ontoereikend verdedigde. Nog voor de eerste minuut in deze ronde voor bij was dreef Gains Scott in de touwen en met een zwaren rechtsche op de kaak zakte Scott ineen. Hij slaagde er in zich halver wege op zijn knieën op te richten, toen de scheidsrechter de laatste van de tien tellen aftikte, waarmede deze match voor bij was. Het zal nu wel de laatste maal zijn ge weest, dat Scott onder het gejouw van de toeschouwers den ring verlaat. „Tel." KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland. D. T. V.— Het Zuiden 13. Promotie en Degradatie: West I Noord: Sportief—BI. Wit 3-4; West I Zuid: Fluks —Rozenburg 3—2; Oost I A: Hellas—Be Quick 1—2 Zilveren Korf (Eindstrijd): Hercules—Een- nasiasten—Regenboog 2—4. Zilveren Korf (Eindstrijd): Herculos—Een dracht 5—1. Overzicht. De eerste eindstrijd om het kampioen schap van Nederland is onder merkwaar dige omstandigheden gespeeld. Vóór den wedstrijd was het drukkend warm en nauwelijks waren de spelers in het veld of de eerste druppels vielen uit de dreigende onweerslucht. Weldra regende het flink flitsten de bliksemschichten en kraak ten de donderslagen, maar tot drie minu ten voor de rust, gingen de spelers onver stoord hun gang. Het duurde geruimen tijd eer er doelpun ten vielen, hoewel het speciaal D.T.V. niet aan eenige goede kansen ontbrak. De Madsens vielen listiger aan dan v. Roon en Beverdam. De beide broers weten elkaar steeds te vinden en begrijpen eikaars bedoelingen bijna volkomen. Maar hun schieten was slecht en Dorsman—Looy ston den als een muur. Bovendien moesten de Amsterdamsche speelsters vrijwel iederen betwisten bal aan de dames Richel en Kla- mer laten, die prachtig onderschepten. Zoo hield de Rotterdamsche verdediging taai stand, ook toen v. EekVerhoef een inzinking kregen en bijna geen bal door het middenvak brachten. De Zuiden-aanval was met ijver en ener gie bij de zaken. Lang Melden de Rotter dammers den bal in hun aanval. Maar Bever- dam kwam zelden los van den nerveuzen Schots en de lenige Van Roon. de beste man der Rotterdammers, zag zijn opzet eenige keeren misverstaan, terwijl hij tevens in Abeling den beste der vier verdedigers tot bewaker had. Met dit al bleven doelpunten uit tot ze ven minuten na de rust. Toen schoot de jongste Madsen zuiver in, maar nagenoeg in dezelfde minuut wipte Van Roon den korf. De twaalftallen reageerden hierop ge heel verschillend. D.T.V. verslapte. Jam- broes c.s. vielen maar lukraak aan; Het Zuiden kwam nog beter los, zoodat Dors man en zijn partners steeds weer het Am- sterdamsche doel bedreigden. Jammer genoeg werd het mooiste doelpunt van den wedstrijd van mej. Klamer om een minimale overtreding geannuleerd. Doch eer een half uur was verstreken had Looy voor 1—3 gezorgd. De wedstrijd werd daarna nogmaals voor een piasbui onderbroken. Op een groote water- en baggervlakte werden de laatste tien minuten gespeeld. Dat was voor Het Zuiden echter geen bezwaar om nog heftig aan te vallen. Van Eek schoot echter on zuiver en toen de heer v. d. Vrande den laatsten noot van zijn verdienstelijke solo blies was het nog 1—3. FLUKS—ROZENBURG 3—2. Voor diegenen die in een wedstrijd span ning hooger aanslaan dan goed spel was er gisteren zeker veel te genieten bij Fluks-Rozenuurg. Want cr was een atmosfeer van onze kerheid en nervositeit van den eersten tot den laatsten minuut van den wedstrijd- Het was voorts een uitgezochte gele genheid voor lieden die gaarne ,,hei" of ,,né' roepen wanneer zij een overtreding mee- nen te zien, en die maar niet kunnen be grijpen waarom zoo'n scheidsrechter al die puzzles van regels en overtreding niet even vlot en logisch oplost, als de deskundigen aan de lijn dat in hun (waan)wijsheid doen. En was dus spanning. Direct al toen Ro zenburg de leiding nam, nog meer toen mr. Tuk de kersversche rechtsgeleerde door de verdediging gleed en 1—1 maakte en zoo verder tot het eind, toen het bleek dat de twaalftallen elkaar geen duimbreed toe gaven. N Rozenburg had den wedstrijd kunnen win nen, wanneer de Rotterdammers in de tweede helft even secuur en kalm hadden gespeeld als voor de rust. Dan was Rozen burg nu in de le klasse, maar daarmede nog geen le klasser geweest. Daarvoor was het Rotterdamsche spel nog te gehaast en te onbekookt, de goede verrichtingen van Leibers en enkele speelsters ten spijt. Maar Rozenburg vermorste haar mooie vooruit zichten door in de 2e helft gehaast en slecht te schieten. Fluks heeft in de tweedè helft van den wedstrijd haar kans schoon gezien en be nut. Voor de rust speelden de Leidenaars zonder veel zelfvertrouwen maar daarna streden zij met den moed der wanhoop en toen mochten zij het zoet der over winning smaken. Van Weesel en Tuk speelden een mooie partij middenvak. Ressenaar en Van Bemmel werden door hun medespelers minder goed gesecundeerd dan wel wenschelijk was. Aan beide zijden waren spelers en speelsters die buiten hun boekje gingen. De twaalftallen hadden elkaar in dit opzicht weinig te ver wijten. De heer Fels onderbrak het spel zoo min mogelijk. We mogen hem bedanken voor den ordelijken wedstrijd dien we te zien kregen. Reeds na vier minuten namen de bezoekers door De Goederen de leiding (0—1). Fluks werd door dit doelpunt echter met ont moedigd en na een kwartier maakte Tuk vlot 1—1. Tot aan de rust ondernemen de Rotterdammers daarna meer gevaarlijke aanvallen dan Fluks. Af en toe poogde Ro zenburg een doelpunt te forceeren, maar op het schot van mej. Van der Fnde was niets aan te merken. (1—2). Direct na de rust ontliep Van Bemmel zijn bewaker en schooi in (2—2). Daarna onthield de scheidsrechter Rozenburg een strafworp toen Leibers bij een vrije kans door een Fluks- speelster werd gehinderd. Na twintig mi nuten kreeg Rozenburg een strafworp te nemen, die werd gemist. Tien minuten later maakte Horrée van verre 3—2. Rozen burg gaf nog niet gewonnen, maar haar aanval miste een tweeden strafworp. Met een kleine Leidsche overwinning kwam het einde. CRICKET. UITSLAGEN VAN GISTEREN. lste klasse.' H. C. C. I—V. R. A.: H. C. C. wint met innings en 37 runs (V. R. A. 41 en 80; H. C. C. 150 voor 6 (gesl.); P. W.— A. C. C., A. C. C. wint met 28 runs IA. C. C. 175, P. W. 147); H. D. V. S.—V. O. C., V, O. C. wint met,39 runs (H. D. V. S. 126, V. O. C. 165). Overgangsklasse: Ajax—H.T.C.C., H. T. C. C. wint met 144 runs (H. T. C. C. 229, waarvan Maas 145; Ajax 85 en 126 voor 5) HilversumKampongHilversum wint met 90 runs (Kampong 84; Hilversum 174); V. R. A. IIQuick (N.) V. R. A. wint met 8 runs (V. R. A. 116 en 71 voor 6; Quick 108); H.C.C. Ill—Rood en Wit II: R. en W. wint met 180 runs (R. en W. 237 voor 7 (gesl.)H. C. C. 57. 2de klasse: ExcelsiorSparta: Sparta wint met innings en 98 runs (Excelsior 40 en 60, Sparta 198) V. O. C. II—H. D. V. S. II: H. D. V. S. II wint met 53 runs (H. D. V. S. 127 en 80 voor 8 (gest.); V. O. C. 74); L. C .C.—H. B. S., uitgesteld. „De Crt." AJAX—H. T. C. C. H. T. C. C. wint met 144 runs op de eerste innings. Gelijk wij hadden verwacht is de Leid sche aanval te zwak gebleken voor de Eindhovensche verdediging. Van Schilt- huizen kwam men nog goedkoop af, want deze oud-Leidenaar werd Iraai uitgevangen voor een luttele zeven runs door Van der Putten en dat was merkwaardig genoeg de eenige vang, welke werd benut, want op Maas werden ettelijke „catches" wij zijn den tel heusch kwijt geraakt gemist en dat werd te fataler, omdat de Eindhoven sche aanvoerder met een vuurpijl al een heel gemakkelijke kans gaf, toen hij nau welijks 20 runs had gescoord. Nu bracht hij het tot een hardgeslagen 145, met 7 zessen en 14 vieren. Een lang niet feil- looze innings, maar aantrekkelijk door de soepele stijl, waarmee deze oud-Haarlem mer steeds staat te batten. Het Eindhoven sche totaal werd 229 en Maas had alleen steun gehad van den lefthander Straub (20) en van De Boer (32'). Gelijk gezegd was de Leidsche aanval zwak. Alleen Hof- setenge (448) hield richting en lengte, maar bowlde niet gelukkig. De rest smeet stukken naast het wicket Meyer 252, Van der Mey 2—66. Du Pon 0—32, v. Goor 0—20 en het veldwerk was hopeloos slecht; Der traditie getrouw faalde Ajax in de eerste innings aan de wickets volkomen. Het schamele resultaat was een totaal van 85 Janssen werd met 24 topscorer; Meyer met 15. Schudel met 14 en Van der Putten met 11 kwamen in de dubbele cijfers: Van der Mey 8, Dozy 3, Brouwer 2 en verder een serie nullen. Maas was ook nu weer de man: vol variatie en zijn heele lappen leg-break vooral stichtten verwoesting. Hij nam 6 wickets voor 31 runs. Ook de rest bleef constant op de palen en ook Schilt- huizen met 3—16 in 14 overs deed verdien stelijk werk. De Boer 111. Met al een extra punt voor de tweehon derd runs deed Maas natuurlijk een poging om een inningsoverwinning te bevechten en even natuurlijk lukte hem dat niet, omdat ook nu der traditie getrouw Ajax uitstekend ging batten, al voelden onze stadgenooten zich op het constant goede bowlen van Maas c.s. niet al te „safe" Van der Mey 20, Janssen 11, Dozy 17 Hofsteenge 8. Du Pon 8. Meyer 42" en Beukers 6*. Zoo werd het 126 voor 5 en op een appèl der Leidenaars voor het slechte licht als gevolg van een opkomende don derbui gaf Maas het op. Een kans op de acht punten was er toen practise toch niet meer. Maas. die door wat kinderachtig aandoend, maar uitstekend „underhands- bowlen" een goede variatie in zijn aanval bracht, nam 2 wickets voor 42 runs. Schilt- huizen 117. WATERPOLO. COMPETITIE-UITSLAGEN VAN GISTEREN. le klasse: MaasH. P. C. 12; G. Z. C. U. Z. C. 3—2; S. V. H Het IJ 0—1. Reserve le klasse: G.Z.C. 2U Z C. 2 2-1. Res. 2e klasse: L.Z.C. 3S. V. H. 2 2-1. L. Z. C. Ill—S. V. H. II 2—1. Evenmin als j.l. Vrijdag het eerste en tweede zevental van de L. Z. C., slaagde het derde er bij dezen wedstrijd (gespeeld voor de reserve tweede klasse N. Z. B.) in voor de rust een behoorlijk spel te ontwik kelen. Bij half-time stond S. V. H. II dan ook met 01 voor. In de tweede helft gelukte het bij de L. Z. C.'ers beter. Het spel werd bewege- lijker met als resultaat, dat het dra 11 was. De Leidsche ploeg bleef in de meer derheid, maar Molenaar in het Hillegers- bergsche-doel verdedigde uitstekend. Kort voor het eind had het bij herhaling be proefde opzwemmen succes en Meyn maakte er 2—1 van, waarna spoedig einde geblazen werd. WEDSTRIJD TE WADDINXVEEN. In het zwembad te Waddinxveen werd de eindwedstrijd gehouden om den zilveren beker, welke door den Goudschen Zwern- bond beschikbaar gesteld was tusschen Schoonhoven 2 en G. Z. C. III uit Gouda. Met 10 wist Schoonhoven door een in snel tempd gespeelden wedstrijd beslag op den beker te leggen. Door het plotseling overlijden van een der spelers van Alphen a. d. Rijn kon de verliezers-match niet doorgaan, waardoor de avond besloten werd met een vriendschappelijk partijtje tusschen een Goudsche en Schoonhoven- sche combinatie tegen De Gouwe 1. welke door de gasten met 32 gewonnen werd. Na afloop vond de uitreiking van den beker plaats, terwijl door de Waddinxveensche Zwemclub een bronzen herinnerings medaille aangeboden werd. DUIVENSPORT. „DE SNELVLIEGER". Wedvlucht Orleans. Afstand 508 K M. Bogels los 7.20 en Z.W.W. A. P. v. d. Voort le. 3e. 4e en 10e; C. Walle 2de en 8e; A. Lacourt 5e, 6e en 9e en H. Th. Brugman 7e. De voor deze vlucht gestelde eereprijs werd gewonnen door A. P. v. d. Voort. Eerst geconstateerde duif te 1 u. 39 m. 12 sec.; laatst geconstateerde duif te 3.31.30. Zaterdag en gisteren zijn op den Amstel in Amsterdam de roeiwedstrijden van de „Koninklijke" voortgezet. Gelijk wij Zater dag reeds in een gedeelte der oplaag kon den melden, heeft Njord ook ditmaal geen kans gezien het nummer Oude Vier te winnen. Onmiddellijk na den start neemt de Laak de leiding met een zeer hoog tempo, n.l. 11 slagen in de eerste 15 sec. Bij het clubhuis van Nereus zijn de Hage- nars 1/4 lengte voor op Nereus en 1[t lengte op Njord. De Laak-ploeg, die een zeer goed geheel vormt, roeit in keurigen stijl met gestadig tempo verder en vergroot allengs den voorsprong tot 1 lengte. Njord en Nereus geven elkaar goeden strijd om de tweede plaats, die door Nereus gewonnen wordt. 1. Laak, 5 min. 10 sec.; 2. Nereus, l'/i lengte, 3. Njord. Jonge Vier: In dit nummer gaat de finale tusschen Laga, Nereus en Triton. Dit was een race met zeer wisselende kan sen. In den beginne weet Nereus eenigen voorsprong te behalen, doch bij hun club huis passeert Laga en neemt de leiding. Triton zakt af. Bij Poseidon neemt Nereus de leiding weer over en bij de Amstelbrug liggen zij 1/2 lengte voor, welken voor sprong zij tot 1 lengte weten te vergrooten. Triton herstelt zich op het laatst en weet zelfs nog een kleinen voorsprong óp Laga, die inmiddels afgezakt is, te behalen. 1. Nereus, 5 min. 18 sec.; 2. Triton, 1 lengte; 3. Laga. Jonge Skiff B. De finale voor bovenge noemd nummer brengt de skiffeurs Hem- minga (De Hoop) en van Dongen (Laga) aan den start. De Delftenaar gaat er on middellijk vandoor en heeft spoedig een lengte voorsprong. Door slecht sturen ver liest hij echter terrein en is zijn voor sprong aan de finish tot 'h lengte gere duceerd. 1. Laga (van Dongen), 3 min. 41 sec.; 2. De Hoop (Hemminga). Stijlroeien dames-juniores: Voor dit nummer werden drie heats verroeid op het baanvak tusschen de Amstelbrug en de Hooge Sluis. In de eerste heat werd Hunze als eerste geplaatst voor Arsa en de Deut sche Sport. In de tweede heat, bestaande uit Willem III, de Dordtsche en de Maas, bleef de Dordtsche winnares en in de derde de Laag en Nereus, de Haagsche vereen. Achtriemssloepen van het Matrozen- Instituut: Drie ploegen bonden hiervoor den strijd aan. De bemanning van de win nende'ploeg kreeg ieder een herinnerings medaille en de andere roeiers versnape ringen. Jonge Twee A: Voor deze finale komen Cadetten, Laga en De Hoop aan den start. De Delftenaren zijn overwegend sterker en nemen direct de leiding. De Hoop geeft goed partij. Bij het clubhuis van Nereus zijn de Delftenaren 1 lengte voor. Voor de Cadetten is het tempo te machtig; zij zak ken meer en meer af. Bij Poseidon komt De Hoop opzetten en loopt iets in. Bij de Amstelbrug heeft Laga een voorsprong van lengte. Als zij de brug gepasseerd zijn loopen de rood jakken in snel tempo uit en passeeren met 2 lengten voorsprong de finish. 1. Laga, 6 min. 7 2/5 sec 2. De Hoop 2 lengten; 3. Cadetten. Jonge Acht B: Door het plotseling defect i raken der persboot zijn wij niet in de ge legenheid van dit nummer een overzicht te geven en moeten we volstaan met den uitslag: Deze luidt: 1. Njord (4 min. 41 s.) 2. Laga (1 lengte); 3. Argo. De ploeg bestond uit J. E. van Panhuys, toeg. W. v. d. Broek d'Obrenau. A. Deut- man, B. J. Kuenen, B. v. Oosten Slinger land, A. Werdmüller von Egg, A. F. v. Pan huys, slag en L. S. Sie, Stuurman. Oude Vier, 2e heat: Hiervoor komen aan den start Nereus en Amstel. Nereus neemt direct de leiding en wint tenslotte met een 5-tal lengten verschil. 1 Nereus, 5 min. 24 2/5 sec 2 De Amstel, 5 lengten. Twee zonder stuurman: Voor de beslis sing in dit nummer starten Laga en Njord. De Deutsche ploeg toont zich de sterkste en wint in goeden stijl met ruim 1 lengte voorsprong. 1. Laga, 3 min. 38 sec.; 2. Njord ,11/4 1. Overnaadsche Skiff: 1 Willem III, 3 m. 4 sec.; 2. de Amstel, 2 M. Jonge Skif A, 6e heat: 1. Laga, 3 min. 45 sec.; 2. de Hoop, '/i lengte. Jonge Vier B, 2e heat: 1. Laga, 5 min. 26 3/5 sec.; 2. D. T. u. R. V. le heat: 1. de Amstel, 5 min 35 3/5 sec.; 2. Dare Devil Club, 5 min 37 2/5 sec. De Dare Devil Club komt als snelste tweede eveneens in den eindstrijd. Oude Acht, le heat: De eerste heat gaat tusschen de Amsterdamsche studenten en Willem III. Reeds dadelijk zijn de Nereiden ongeveer lengte voor Willem III doet eenige pogingen den achterstand te ver kleinen, waarin zij gedeeltelijk slaagt De studenten zijn bij de Amstelbrug evenwel weer een halve lengte voor. en loopen nog iets meer uit. 1 Nereus. 4 min. 49 sec.; 2. Willem III. 4 min. 53 sec. Voor de tweede heat verschijnen aan den start Laga en d° Maas. Laga start zeer snel en maakt wel 20 slagen in de eerste halve minuut. Bij het clubgebouw der Amstc damsche studenten liggen de Delftenan 1 lnnrrto \rr\r\v *7. ii lnnnoii 1 lengte voor. Zij loopen steeds meer De Maas-acht roeit tamelijk uit. onrustig verder. 1. Laga (4 min. 49 sec.; 2. De Maas 5 m 2 4/5 sec. De Maas is dus snelste tweede Jonge Sciff A: 1. Nereus, 3 min. 44 4 s 2. Triton, 2 lengten. c Begunstigd door schitterend roelweer werden gisteren de eindstrijden ver. roeid. Vier zonder stuurman. Begonnen wordt met het nummer Vier-zonder-stuurman Hierin komen uit 1. De Laak, 2. Dare De- vil Club. De Laak start sneller en is wel dra een halve lengte voor. De ploeg roeit zeer rustig en loopt geleidelijk uit tot driekwart lengte. 1. De Laak, 3 min. 132/3 sec., 2. Dare Devil Club 3/4 lengte. Jonge Sciff A. Boei 1 Laga, boei 2 Nereus Laga is het eerste weg, doch op 100 meter is de Nereus-man een taflengte voor. De Amsterdammer roeit een zeer hoog tempo, en ligt bij zijn clubgebouw ongeveer een lengte voor, hij loop steeds meer uit en wint onbedreigd in 3 min 37 1/5 sec., 2. Van Dongen (Laga) op twee lengten. Oude Sciff. Aan de start verschijnen 1 Het Spaame (P. Timmermans), 2. Laga (L. de Freytdag). De Freytdag is het eerste weg. Timmermans zet een hoog tempo in en is op 100 Meter een taflengte voor. Bei de sciffeurs roeien zij aan zij in hetzelfde tempo. De strijd is zeer spannend. Voor het clubgebouw van Nereus vangt Tim mermans een snoek en De Freytag (Laga neemt een kleine voorsprong. 1. De Freytag (Laga) 3 min. 36 sec., 2. Timmermans (Het Spaame) op een lengte. Oude Twee. Hiervoor starten 1. Laga 2 Willem III. Op 100 Meter is Laga een halve lengte voor. Beide ploegen roeien een gelijk tem po, terwijl hun waterwerk zeer goed is Willem III verkleint den achterstand eenigszins. Voor de brug zet Willem III een spurt in. Zij gaan het eerste onder de Amstelbrug door. De race blijft zeer spannend 1. Willem III, 5 min. 54 sec., 2. Laga. op 3/4 lengte. Jonge Vier B. Aan den start komen: 1. Laga. 2 Amstel. 3: Dare Devil. Laga is het eerste weg, gevolgd door Amstel. Amstel krijgt niettemin een voor sprong van driekwart lengte. Dare Devil zakt af, terwijl Laga gelijk komt met Amstel. Bij de brug is Laga driekwart lengte voor. Geleidelijk loopen de food- jakken uit tot twee lengten. 1. Laga 5 min. 17 2/5 sec. 2. Amstel, twee lengten. 3. Dare Devil Club, een lengte. Overnaadsche twee. De strijd gaat tus schen. 1. Laak, 2. De Amstel en 3 Nereus Op 100 Meter is Nereus een lengte voor Er ontspint zich een mooie strijd om de tweede plaats. De Amsterdammers loopen geleidelijk iheer uit, terwijl Amstel be tweede plaats inneemt. De Laak zaK meer en meer af. Nereus wint met viei lengten, terwijl Laak meerdere lengten achter de Amstel blijft. 1. Nereus, 6 min. 8 sec. 2. De Amstel, 4 lengten, 3. De Laak. Stijlrocien Dames. In het nummer stijl- roeien voor Dames-seniores kent de jury De Laak-Dames den prijs toe. 1. De Laak. Om haar prestaties in het nummer dame-juniores krijgen de Dordsche dames ieder een zilveren medaille. 1. Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging. Oude Acht. Aan den start komen: 1. Laga, 2. de Maas en 3 Nereus. Nereus is het eerste weg doch Laga weet het geringe verschil in te halen en zelfs den kop te nemen. De spanning is buitenge woon. Bij het clubgebouw van „De Hoop" neemt Nereus de leiding over en wint met taflengte in 4 min. 35 3/5 sec. 2. Laga. taf lengte. 3. De Laak l"/o lengte. Jonge Twee. B. Aan den start verschij nen 1. Njord, 2. Laga, 3. Nautilus Op 100 Meter is Laga 3/4 bootlengten voor op Njord, terwijl Nautilus daar weer een lengte achter ligt. Laga loopt zlen- deroogen uit. De strijd is dan ook niet spannend.'t Waterwerk v. Laga is beter dan van de tegenstanders. Njord doet nog een poging den achterstand te verkleinen, maar bij de Amstelbrug is Laga weer twee lengten voor om ten slotte met ongeveer IV: lengte te winnen. 1. Laga 5 min. 58 sec., 2 Njord. l'/s lengte 3 Nautilus eenige lengten. Jonge Acht A. Het laatste nummer van het driedaagsche roeifeest, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten, ging tus schen de jonge A. Achten van Triton en Argo. Het is een fraaie boord aan boord race Het waterwerk van de Wagenlngsche studs is iets mooier. Bij Poseidon liggen de ploegen nog gelijk. Bij de Amstelbrug heeft Argo echter een voorsprong van een kwart lengte. De Argonen winnen de race met ruim een lengte in 4 min. 41 3/5 sec 1. Argo 4 mi. 41 sec. 3":5 sec. 2. Triton een lengte. GOLF. WEDSTRIJD TE NOORDWIJK. Gisteren had op de banen van de Noord- wijksche Golfclub de handicap-wedstrijd plaats tusschen de Noordwijksclie en de Hilversumsche Golfclub. De uitslag is als volgt: Foursomes: H. Binnendijk (13) en G. Cremers (16) slaan H. Scheltema 113) en Mevr Steinmetz (21) met 6 holes. F. Noorduyn (15) en E Chabot 301 slaan W Nering Bögel (22) en mevr. Nering Bögel (22) met 11 holes. A. Tieleman (22) en J. W Henny (18) slaan H. Wijnands (20) en mr. F. Mendes de Leon (25) met 4 holes. Totaal 21 tegen 0. Singles: H. Binnendijk (13) slaat H. Scheltema (13) met 3 holes. F. Noorduyn (15) slaat H. Wijnands (20) met 2 holes. G. Cremers (161 slaat mevr. Nering Bogel (22) met 3 holes. W. Nering '-ógel (22) slaat J. W. Henny (18) met 1 hole. A. Tieleman (22) verliest van mevr. Steinmetz (21) met 5 holes. E. Chabot (30) slaat mr. F. Mendes de Leon (25) met 3 holes. Elndtotaal: N. G. C. wint met 32 tegen 6. HOLLAND—BELGIË (PROFS) 7—5'/!. Te Zandvoort .s Zaterdag de internatio nale wedstrijd gespeeld tusschen Holland en België (professionals). De Hollanders wonnen met 7—51/2. Des morgens zijn de foursomes gespeeld welke de Belgen wonnen met 1 3.4 punt. A. C. Barnes en J. Oosterveer wonnen de eeni ge Hollandsche punten, nl. 4 3 en 14 punt voor een bye. De gedetailleerde uitslag luidt: A. Gow en T. Odams winnen van D. Oosterveer en H. Labert 3 2; VV. Marks en Pannel winnen van A. van Dijk en Douglas Monk 1 up; F. Dyer en J. Mackenzie ver liezen van A. C. Barnes en J. Oosterveer 4/3; Th. Laffsley en H. Baker winnen van H. W. S. King en P. Witte 5/3 Singles: T. Dyer verliest van D Ooster veer 2/1: T. Odams veriiest van A. van Dijk 7 6; A. Gon speelt ail square me) J- Oosterveer, G Pannell -peelt ail square met H.Lambeit W Mirks speelt all square met A, C. Barnes. J. Mackenzie verlicst van D. Monk 5/4; Tli. Laffsley verliest van H. W. L. King 3/2; King wint 1/4 pm" voor de bye; H. Bakker wint van P. Wane 1 up. (Hbld.) 0

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12