leidsch D&qbk NEDERLAND SLAAT DENEMARKEN hei 724te Jaargang Maandag 15 Juni 1931 No. 21 Verdiende 2 0 overwinning van ons voetbal-elftal. Het voornaamste Nieuws van heden. tbl&si FTrimumiiUMnuuiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiinui NOORDEINDSPLEIN LEIDEN TELEFOON DIR.en ADMIN. 2500 RED. 1507 iimuuii'iuiuuuimiiinuiitnniiiuuiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiii Lagendaal scoorde beide doelpunten na de rust. (Van een bijzonderen medewerker). Voor ongeveer 25.000 toeschouwers heeft Holland gistermiddag te Kopenhagen met de traditie gebroken! Voor het eerst is namelijk in Denemarken gewonnen en dit volkomen verdiend. Dit is gekomen door het uitstekende spel niet alleen van de voorhoede, die tegen de gewoonte in, het spel zeer open heeft gehouden, en de niet al te trapvaste Deensche verdediging in groote moeilijkheden bracht, doch vooral ook door het buitengewone spel van Van Run, die voor het korte spel van de Deen sche voorhoede een geweldig struikelblok Is gebleken, en die dan ook ongetwijfeld de teste man van het Hollandsche elftal is geweest. Overigens heeft het geheele elftal een goeden wedstrijd achter den rug, zon der dat Anderiesen en Paauwe zich tot het peil wisten te verheffen, waarop het overige deel van de ploeg stond. Waar ech ter zoowel de achterhoede als de voorhoede uitstekend speelde, kon dit mindere werk behoorlijk worden vergoed. Koninklijke belangstelling. Het was uitstekend weer, hoewel de zon Wat scherp scheen en een frissche bries itond van doel tot doel. Precies halftwee verscheneh de Hollan ders en even later de Denen op het veld. Koning Christiaan en koningin Alexan dria lieten zich aan den Hollandschen leider, den heer Moorman voorstellen en in de pauze liet de Koning zich ook aan de beide elftallen voorstellen, waarbij Z. K. H. ilch enkele oogenblikken met den Holland- ichen aanvoerder Van der Meulen onder- Meld. Het veld was in uitstekende conditie, hoewel eenigszins hard en daardoor effect- rol. Van der Meulen won den toss en koos het eerst wind en zon tegen, zoodat om 135 uur de Denen aftrapten. Als scheidsrechter Olsson het begin- slgnaal doet hooren, staan de volgende ploegen tegenover elkaar: Denemarken: SVEND JENSEN TARP CHRISTOFFERSEN H. HANSEN V. NELLEN ZÖLOCK ROHDE V. HEEL v. d. BROEK P. JENSEN JOHANSEN JOERGENSEN ULDALL O LAGENDAAL ADAM ANDERIESSEN PAAUWE Sr. VAN RUN WEBER VAN DER MEULEN NIL3SON WELS Nederland. De wedstrijd begonnen. De eerste aanvallen zijn voor Holland tn Christoffersen kan slechts met moeite een voorzet van Wels onderscheppen. Een snelle aanval van Adam heeft on middellijk daarop een corner tengevolge en hieruit kopt Lagendaal rakelings langs boel. De Denen loopen voorloopig bij hun weinige aanvallen in de buitenspelval. Voorloopig is het spel van weinig betee- kenis, zoowel in het Hollandsche als in het Deensche elftal bepaalt men zich tot verkennen. Als er precies tien minuten gespeeld zijn hijgt van der Meulen zijn eerste schot te verwerken. Het komt van Uldall, maar van ter Meulen heeft den bal klemvast. Heel wat minder zekeren indruk maakt Jensen, »ls hij na een plotseling onverwacht schot van v. d. Broek het leder nogal fantastisch in het veld tracht te stompen en de bal rakelings via den buitenkant van den paal Baat. Een Ncderlandsch doelpunt geannuleerd. In de veertiende minuut is een gewel- blunder van Van der Meulen Holland haast noodlottig. Wanneer de doelman is mtgeloopen, laat hij het leder los, zoodat hit op enkele meters voor het doel komt te liggen en Joergensen slechts voor het intrappen heeft. Tot groote teleurstelling van het Deensche publiek, schiet de mid- voor nog over. Lagendaal's roem als ge vaarlijk schutter is hem blijkbaar vooruit- Beloopen en hij wordt zwaar gedekt. Toch b hii gevaarlijk en ook Adam en van der Broek zijn zeer actief. Als er twintig minu ten gespeeld zijn geeft Adam een afge meten pass naar Lagendaal. deze is Chris toffersen te snel af en langs den uitge lopen Jensen speelt hij den bal naar van Vellen, die in doel schiet. Evenwel wordt het doelpunt ongeldig verklaard, doordat he grensrechter den scheidsrechter erop 'ttent maakt, dat het leder buiten de lijn 's geweest. Bij een volgenden snellen aanval van Jansen draait deze handig om van Run heen, Van der Meulen slaat den bal Juist Joor het hoofd van den toesnellenden uldall, die echter in het zijnet kopt. De Hollanders, die hiervoor een licht •verwicht hadden, worden thans terug- ledrongen. Het Hollandsche doel krijgt tenige moeilijke oogenblikken te door gaan, zonder dat van der Meulen er veel hn te pas behoeft te komen. Met snelle open uitvallen, waarin Lagen- •aal zoowel als v. d. Broek scherpe passes •aar de vleugels geven, bedreigt de Hol- ajdsche voorhoede inmiddels het Deen se doel en bij een dezer aanvallen kogelt Lagendaal rakelings langs. De Denen blijven echter in de meerderheid en tweemaal achtereen moet van Run redden. I Terwijl de Hollandsche voorhoede met haar open spel voortdurend gevaarlijk blijft, begaat de halflinie de fout teveel acnter te blijven, waardoor de steun aan het aanvals-quintet niet voldoende ge noeg is. De aanvallen staan dan ook te veel op zichzelf. Tot de rust gaat het spel weer meer gelijk op. Uldall schiet eens hard over, doch overigens blijkt de Deen sche voorhoede over zeer weinig schutters- capaciteiten te beschikken. Van Run blijft steeds het groote struikelblok van de korte aanvallen en alleen de beide vleugelspelers Hansen en Nilsson weten goede voorzetten te geven, welke het binnentrio echter niet weet te benutten. Zoo verstrijkt de tijd, zonder dat veel vermeldenswaardigs gebeurt. Een minuut voor rust kogelt v. d. Broek nog in het zijnet. Zoo breekt de pauze aan. Nillson mist de kans van den dag. Onmiddellijk na de hervatting om 2.34 uur zijn de Denen weer aanvallend en Nillsson krijgt de kans van den dag als hij op enkele meters afstand voor het doel staat. Zijn schot faalt. Drie hoekschoppen, kort achter elkaar genomen, op het Deen sche doel, zijn vervolgens het resultaat van snelle Hollandsche uitvallen, waarbij de Deensche verdediging weinig trapvast blijkt. Een uitstekend schot van Adam belandt vla Tarp's been in de handen van Jensen. Even valt Holland nu krachtig aan, doch spoedig weten de Denen het spel weer te verplaatsen en als Joergensen doorgebro ken is. weet Weber nog op het nippertje te redden. Een oogenblik lijkt het erop, dat onze middenlinie de bekende inzinking zal krij gen, die ook tegen de Belgen te Antwer pen te constateeren viel. In deze periode. waarin Anderiesen en Paauwe hopeloos naar hun vorm loopen te zoeken, lost Rohde een formidabel schot, dat rakelings langs den paal gaat. Even later komt van der Meulen in moeilijkheden als Nilsson hem bij een hoogstuitenden bal krachtig aanvalt, doch scheidsrechter Olssen straft den Deen terecht met een vrijen schop. Inmiddels kloppen de harten der weinige Hollandsche toeschouwers angstig, wan neer een misverstand tusschen van der Meulen en van Run bijna een doelpunt tengevolge heeft. Bij een tam schot uit een scrimmage, denkt van der Meulen n.l., dat van Run het leder zal wegtrappen, terwijl deze den bal laat loopen voor onzen doel man. Zich languit in den hoek werpend, weet de lange Haarlemmer nog juist het leder uit zijn heiligdom te houden. Holland leidt! Midden in dit Deensche overwicht komt het eerste Hollandsche doelpunt. Als er twaalf minuten gespeeld zijn. geeft Lagen daal ongeveer van de helft van het veld. een scherpe pass naar Wels, deze zwenkt naar binnen en geeft een afgemeten voor zet, waarop Lagendaal langs den verbluf ten Jensen onhoudbaar inkogelt. (01). Fel vallen de Denen aan, maar hun voorhoede blijft voortdurend het onpro ductieve korte samenspel spelen, waar mede van Run en ook Weber, die na een aarzelend begin steeds beter is gaan spe len uitstekend raad weten. De voorsprong vergroot. Bijna heeft een snelle uitval van van Nellen opnieuw een doelpunt tengevolge. Na eenige getrap bemachtigt evenwel Adam dén bal, een hard laag schot volgt, Jensen heeft het leder niet vast en na zes tien minuten doelpunt de inloopende Lagendaal ten tweeden male. '02). Jensen is hierbij aan het hoofd gebles seerd en hij moet het veld verlaten. Een oogenblik komt Tarp in het doel te staan, maar daarna neemt een andere Jensen, Henning Jensen, van de Boldklubben zijn plaats in. Holland wordt nu teruggedrongen. De Denen vallen steeds fel aan maar van Run en in laatste instantie ook van der Meulen weten van geen wijken. Het heele Hollandsche elftal, met uitzondering van de vleugelspelers en den midvoor staan te verdedigen, maar nochtans blijven Lagen daal's lange passes naar de vleugels groote verwarring stichten in de Deensche ver dediging. Als Wels ver tot het Deensche doel is doorgedrongen, ontkomt dit slechts aan doorboring doordat van Nellen in het zijnet schiet. Toch blijven de Denen het spel beheer- schen en wij denken Denemarken reeds den achterstand te zien verkleinen, als na 26 minuten van der Meulen een hoogen voorzet van Nilsson mist en Hensen's kop bal langs het verlaten Hollandsche doel gaat, zonder dat er een Deen is om het leder in te trappen. Een oogenblik wordt gestopt voor Joergensen, die bij een bot sing geblesseerd is. Verrassend combinatiespel der Hollanders. Het spel zakt dan ineen en er komt dan weer wat leven in de brouwerij, wanneer Holland na een half uur spelen zich uit de beknelling losmaakt en een verrassend combinatiespel laat zien, dat de Denen vol komen overdondert. Het spelbeeld is plot seling geheel veranderd en terwijl Holland sterk aanvalt, staat het geheele Deensche elftal thans te verdedigen. Het spel is plot seling veel beter, er wordt uitstekend ge combineerd en in het bijzonder door onze voorhoede. De middenlinie voedt de voor hoede veel beter dan voor de rust en het Hollandsche elftal domineert volkomen in het veld. Thans is het de beurt aan de Denen om met uitvallen te trachten den achterstand te verkleinen, doch hun spel mist het open karakter, dat de Holland sche aanvallen gedurende den geheelen wedstrijd gedragen had en met het korte spel heeft van Run nu minder moeite. Zoo verstrijkt de tijd, zonder dat de Hol landsche zege ook maar een oogenblik in gevaar komt. Anderiesen lost nog een ge weldig schot van verren afstand, dat Jensen uitstekend stopt. Nog vallen de Denen even aan en dan is het tijd en heeft Holland voor het eerst in Denemarken gewonnen. Nabeschouwing. Zooals gezegd heeft het Hollandsche elf tal volkomen verdiend gewonnen, en er is verrassend goed gespeeld, voornamelijk in de tweede helft. In de eerste helft was het spel hoofdzakelijk mat en konden de Hol landers zich blijkbaar niet onttrekken aan den psychologischen invloed van de alge- meene meening, dat hier het sterkste Deensche elftal in het veld stond, dat in jaren bijeen was geweest. In officieele Deensche voetbalkringen twijfelde men dan ook geen oogenblik aan een overwinning en voornamelijk van de voorhoede koes terde men groote verwachtingen. Zij zijn echter teleurgesteld. De beide vleugelspe lers Nilsson en Hansen hebben uitstekend voldaan, doch het binnentrio bleek niet alleen alle doortastendheid te missen, doch bovendien miste men alle schutterscapaci- teiten. Zoo kwam het dat hoewel de Denen over het geheel genomen geenszins in de minderheid zijn geweest, practisch gespro ken van der Meulen slechts weinig te doen heeft gehad. Datgene wat hij te doen heeft gekregen was veelal niet het pret tigste werk, omdat gevaarlijke oogenblik ken gewoonlijk uit '-(scrimmages voortkwa men. Evenwel heeft ook de Deensche ach terhoede sterk teleurgesteld. Christoffersen is lang geen speler van klasse, zijn weg trappen was lang niet af en ook de oude rot Tarp is er hard op achteruit gegaan. Tusschen deze twee linies trachtte het middentrio tevergeefs eenig verband te leggen. Dat dit ondanks energiek spel van den spil Poul Jensen niet gelukte, valt niet te verwonderen. In het Hollandsche elftal was zooals reeds gezegd o.i. van Run de beste spe ler. Wat hij achter gered heeft door zich steeds stoer midden in de Deensche aan vallen te werpen, grenst aan het wonder baarlijke, doch ook Weber heeft hem trouw terzijde gestaan en toen hij na 15 minuten spelen, er beter in kwam, werd hij een goeden partner, die ongetwijfeld hoop voor de toekomst geeft. Van Heel gaf zijn gewone spel, dat wil dus zeggen, dat wij er weinig verder van behoeven te vertellen. De kleine Rotter dammer kreeg menig applaus. Anderie- sen's spel was nuttig zonder bijzondere dingen te doen„ evenals Paauwe, wiens spel eenigszins teleurstelde. Het leek er een oogenblik op. dat de halflinie in de tweede helft de bekende inzinking zou krijgen, doch juist op tijd kwamen de Hol landsche doelpunten, die van grooten psychologischen invloed waren. Het gaf het Hollandshe elftal moed en zoo kon deze inzinking worden overwonnen. De voorhoede heeft uitstekend gespeeld, beter dan wij haar in tijden zagen. Voor namelijk viel het uitstekend spelverdeelen van Lagendaal op, die zich steeds in de vooruitgeschoven positie opstelde. Adam was weer de voetbal-artist. die met zijn wonderlijke trucjes, vooral toen tegen het einde een Hollandsche zege zeker was, het Deensche publiek verraste. Hij vormde een uitstekenden vleugel met Wels, die hoewel hij betrekkelijk weinig te doen kreeg, enkele malen de voorzetten goed afwerkte en met hem is dan ook een speler in het elftal gekomen, die zijn plaats volkomen waardig bleek Zijn voorzet, waaruit het eerste doelpunt werd geboren, was subliem. Ook v. d. Broek liet uitstekend spel zien Hii dwaalde af en toen wat te veel over het veld. maar speelde zeer enthousiast en ook zijn vele schoten waren van goede kwa liteit Van Nellen speelde als altijd het zelfde spel. Hij was over het algemeen goed, zonder nochtans tot de uitblinkers te behooren. Zooals te begrijpen is heerschte er groote vreugde in het Hollandsche kamp, toen de Zweedsche scheidsrechter Olssen. die uit stekend leidde, einde had gefloten. Daarentegen heerschte er bij de Denen groote verslagenheid, doch zij namen de nederlaag zeer sportief op. De stand. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Nederland 10 5 2 3 12 19—16 Denemarken 10 3 2 5 8 1619 Eigenlijk 30. Nader wordt ons geseind: Na afloop hadden wij een onderhoud met den scheidsrechter, naar aanleiding van het feit, dat de Deensche spelers, speciaal de reserves, verklaard hadden, dat het eerste doelpunt ten onrechte geannuleerd is daar de bal niet buiten het veld geweest is. De scheidsrechter erkende zijn fout en gaf toe dat zijn genomen beslissing foutief was. Eigenlijk heeft Holland dus met 30 gewonnen Vooruitgang! Kopenhagen. Zondagavond. Na de eer ste indrukken, de eerste emoties, wordt het spel van vanmiddag nog eens nauw keurig onder de loupe genomen. Nogmaals laten we interlandwedstrijden van dit seizoen de revue passeeren, tegen België gewonnen, tegen Duitschland ge lijk gespeeld, maar te Antwerpen stevig verloren. Nu verdiend gewonnen. Tegen een ongetwijfeld zeer sterk elftal. En de conclusie is dan: Vooruitgang! Holland is vooruitgegaan vergeleken bij het vorige seizoen. Het ploegverband is er op vooruitge gaan. voornamelijk door het systematisch oefenen We hebben nu een kern van spelers, waarop we kunnen vertrouwen, en vooral waarop we verder kunnen bou wen. Ook in het volgend seizoen, We denken hier aan een v. d. Meulen, een van Run. die zoo'n sublieme partij heeft gespeeld, aan onze middenlinie, waar we nog steeds op de jongste Paauwe zitten te wachten, we denken aan de voorhoede, voorheen steeds het vraagteeken, maar nu met spelers als Lagendaal, Adam en van Nellen als steunpilaren. De kleine Wels zal zich gauw genoeg thuis gevoe len, dat getuigde zijn spel van thans. V. d. Broek heeft internationale routine en Weber als debutant heeft het er zeer behoorlijk afgebracht. Toch niet denken, dat we er zijn. We weten: het Deensche elftal, dat o.m. Duitschland met flinke cijfers sloeg, werd als zeer sterk be schouwd, in eigen kring niet het minst. Maar we zijn er nog lang niet. Blijven oefenen, systematisch, en vooral ook sterke reserves gaan vormen om hen ter- zijnertijd een kans te geven. Om op het juiste moment frisch bloed te brengen. Zoo kunnen tenslotte ploegen word°n samengesteld, die weliswaar niet onover winnelijk zijn welke zijn dat wel! waar wel. die in algemeenen zin door haar prestaties laten zien, dat het Hol landsche internationale voetbal er mag zijn. o DE COMPETITIE VAN DEN K. N. V. B. Bleyerheide wordt eerste klasser. Kampioenschap van Nederland: Go AheadVelocitas 51. Promotie 2de klasse: N. E. CRobur 1-2. BleyerheideWilhelmina 10, Dongen Roermond 71. Van Overal. Voor de kampioenscompetitie won Go Ahead gisteren te Deventer met 51 van Velocitas en het ziet er naar uit, dat de Groningers thans definitief nummer laatst zijn. De promotie-competitie 2e klasse bracht in het Oosten een 21 overwinning van Robur op N. E. C., waardoor zij voor de 1ste klasse behouden is gebleven. gesp.gew.gel.verl v.-t. pnt. Robur 4 3 1 11-4 7 Rigtersbleek 4 2 1 1 8-7 5 N. E C4 4 7-15 In 't Zuiden is Bleyerheide eerste klasser geworden. Zij klopte gisteren Wilhelmina met den oneven goal en is in deze compe titie dus ongeslagen gebleven. Roermond sneuvelde met 71 tegen Dongen. Bleyerheide 6 5 1 17-6 11 Wilhelmina 6 3 1 2 8-6 7 Dongen 6 2 13 17-12 5 Roermond 6 1 5 6-24 1 AMSTERDAMSCH ELFTAL— WIENER SPORT CLUB 1—3. In het Olympisch Stadion te Amsterdam is Zaterdagavond een wedstrijd gespeeld tusschen een Amsterdamsch elftal en de Wiener Sport Club. De samenstelling van de Amsterdamsche ploeg luidde als volgt: Doel: De Boer. Achter: Diepenbeek en Van Kol. Midden: Den Boer, De Boer en Ver schuur. Voor: De Vries, Volkers, v. Reenen, Van Es en Twelker. In het begin vormde het geestdriftige spel der Amsterdammers een stevig tegen wicht tegen het spel van de Oostenrijkers, die technisch de meerderen waren. Na 5 minuten opende Van Reenen de score, welk feit groote vreugde bezorgde aan de ongeveer 15.000 toeschouwers. In de vol gende 5 minuten maakten de buitenlan ders echter gelijk. Niet lang daarna namen de Weeners de leiding door een fraai doel punt. Er ontwikkelde zich een vlot en vlug spel. De tweede helft begon met een zeer hard schot van den linksbuiten der Oostenrij kers, dat echter geen doel trof. Het spel nam een ruwer karakter aan, waarvan Twelker het slachtoffer werd; hij werd door den A. F. C.'er Roeg vervangen. On danks het enthousiasme der Amsterdam mers waren de Weeners in de meerderheid, dat zij tegen het einde ln een derde doel punt wisten uit te drukken. 13. Met dezen stand kwam het slot. Gisteren wonnen de buitenlanders te Dordrecht met 10 van D. F. C. Het Nederlandsch voetbal-elftal won te Kopenhagen met 20 van Denemarken. Bleyerheide Zuidelijk eerste-klasser; Robur in behouden haven. Fluks won den tweeden degradatie wedstrijd tegen Rozenburg met 32; Zondag een beslissingswedstrijd. Bij de athletiekwedstrijden te Amster dam zijn drie Nederlandsche records ver beterd. De roeiwedstrijden van de „Koninklijke" KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Go AheadVelocitas 51. De Groningers hebben gisteren te De venter een groote nederlaag geleden. Met niet minder dan 5—1 moesten zij in Go Ahead hun meerdere erkennen. Of de krachtsverhouding eigenlijk juist is uit gedrukt meenen wij te moeten betwijfe len, aangezien erkend dient te worden, dat de Deventenaren meer kregen dan zij verdienen. De eerste twee doelpunten hadden een merkbare invloed op het ver dere spel van beide partijen. Go Ahead speelde met meer zelfvertrouwen terwijl de achterhoede van Velocitas de kluts een oogenblik kwijt was. Dit blijkt wel het beste uit het feit, dat vier doelpunten werden gemaakt binnen acht minuten. De spelers hadden blijkbaar nogal van de warmte te lijden. De beslissingen van scheidsrechter van Gessel leken ons af en toe zeer aanvechtbaar en 't tweede doel punt van De Vries werd in zuivere bui tenspelpositie gemaakt, toen de achter hoede van de gasten bleef staan wachten op het fluiten van den arbiter. Aan den anderen kant werd een „hands"-geval van Jan de Kreek binnen de beruchte lij nen over het hoofd gezien. De overige foutieve beslissingen werden gelijdelljk over de beide partijen verdeeld. Het Go Ahead-elftal had een grondige verandering ondergaan. In de eerste plaats was Jan de Kreek van de voorhoe de naar achteren verhuisd, waar hij een versterking van het backstel beteekende, hoewel hij niet door schitterend ingrijpen opviel. De middenlinie, die nu meer op de I achterhoede vertrouwde kon thans beter i de voorhoede steunen. Jansen, die Re- meyer op de linkshalf plaats verving, was voldoende zonder meer. In de voor hoede nam Goldenbelt de plaats van Stenvert ln en debuteerde zeer goed. Vele snelle rennen werden door hem onderno men en herhaaldelijk dreigde gevaar door de goede voorzetten van dezen speler. De Vries bleef in deze linie beneden zijn kunnen. Van de Gronningers moet in de eerste plaats Meulema genoemd worden op de rechtsbuitenplaats. Deze speler was de Go Ahead-achterhoede verscheidene ma len te vlug af. Zuidema nam als spil een werkzaam aandeel in den Groningschen aanval. Vooral zijn goed afnemen viel op. Rozema wisselde goede met slechte mo menten af. Blijkbaar wist hij zich niet tijdig te herstellen van de verrassing van de eerste twee doelpunten. Over het ge heel genomen lag er over den geheelen wedstrijd een matheid waarvan de oor zaak in de eerste plaats in de hooge tem peratuur gezocht moet worden. Slechts enkele oogenblikken werd in een snel tempo gespeeld, zoodat het een fraai saaie vertooning werd. De eerste aanvallen zijn voor Go Ahead, doch het spel wordt of te ver doorgedre ven of het doel op de verkeerde plaats ge zocht. Velocitas verplaatst het spel en wanneer Halle eenige meters uitloopt brengt de lat nog net redding. Ook de voorhoede van de Groningers toont zich weinig productief. Het meeste gevaar komt van den rechtervleugel, terwijl de links-buiten herhaaldelijk slecht voorzet en zich den bal af laat nemen. Voor rust - wordt dan ooie niet gedoelpunt. Na de hervatting is Go Ahead aanvan kelijk het meest in den aanval. Wanneer Knol finaal over den bal heentrapt heeft Matena weinig moeite Rozema te passee ren. (1—0) Eenige minuten later krijgt de Vries den bal in duidelijke buitenspel positie toegespeeld. De achterhoede der gasten blijft staan doch de scheidsrechter laat doorspelen, waardoor de linksbuiten der thuisclub een vrij veld voor zich heeft en Rozema geen schijn van kans heeft. (20). Kort daarop kopt Matena een voorzet van Goldenbelt fraai in. Even la ter slaat keeper Rozema een hard schot van Goldenbelt weg, doch de bal heeft veel effect gekregen en draait het net in. De aanvallen van Velocitas kunnen door de achterhoede der Deventenaren afge slagen worden en wannepr de bal het veld ingetrapt wordt krijgt Theo de Kreek hem vrij toegespeeld en met een hard schot in den hoek wordt Rozema voor de vijfde maal gepasseerd. Dan vinden de Deventenaren het blijkbaar welletjes en komen de gasten er beter in. Halle moet eenige malen handelend optreden, het geen hem naar behooren afgaat. Kort voor het einde wordt Meulema vervangen door Bolwijn. Eindelijk werkt Bonsema zich vrij en-met een fraai schot redt hij de eer. Vlak daarop komt het einde.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11