TELEGRAMMEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN WEERBERICHT. Barometerstand. iatenniddag 3 uur: 763. Igdenmiddag 3 uur: 764. telegrafisch weerbericht Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Ijjogste stand 766.3 te Zurich. 1','jgste stand 752.3 te Andenes. Ifërmchting tot den avond van 13 Juni: ■valige tot zwakken Westel. tot Zuidel. Td Half tot zwaar bewolkt. Weinig of LV regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. Iuur voorm.: 17 gr. C..(63 gr. F.) |l) uur 's midd.: 19 gr. C. ("66 gr. F.) |l uur nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.) gwatertijden te katwijk a. z. Voor Zaterdag, lïoorm. te 1.42 uur; nam. te 2.03 uur. I zweminrichting „Hooge Rijndijk". |iMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." I'! Middags 12 uur 19'/» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. [jdag van 9.5Ö uur n.m. tot 4.09 uur v.m. DUITSCHLAND. Het Kabinet heeft vergaderd. |litt betrekking tot de gisteren gehou- kabmetszitting, waarin het resultaat de besprekingen op Chequers werd tproken, weet de Vossische Zeitung o.a. fielden |3t gedachtewisselingen over de bij - liomst van Chequers hebben verschei- Eeuren in beslag genomen. Het kabinet |;et blijkbaar reeds eens geworden over weg. dien het ten behoeve van her tog van het plan-Young wil inslaan, 1 heeft zich solidair verklaard met de fcaangaande bij Briining en Curtius luande opvattingen. lii afloop van den ministerraad ontving ■■kanselier dr. Briining verscheidene ktiileiders ter bespreking van den alge- irnen politieken toestand. |3ehalve dr. Gercke, den leider der :dvolkspartij, bracht de leider der Isltsche Volkspartij, dr. Dingeldey, een jj lang bezoek aan dr. Briining, waarin j noodverordeningen en de buitenland- Le politiek werden besproken In de avonduren ontving de Rijkskan- fcler nog de afgevaardigden der S.-D. Visdag-fractie. FRANKRIJK. Lebrun voorzitter van den Senaat. Ihbrun (Republikeinsche Unie) is tot f orzitter van den Senaat benoemd in de iats van Doumer, met 147 tegen 139 lïmmen die uitgebracht werden op Tinneneg (democratische linkerzijde). ENGELAND. ld liberale amendement op de grond- wasting Lloyd George geeft niet toe. I In een rede voor den bond van liberale ftootsche kiesvereenigingen. te Edinburg lihouden, heeft Lloyd George gezegd, pt het land een kritieke week tegemoet lag door de onverzettelijkheid der regee- |ag Het liberale amendement was door i leden der Lagerhuisgroep met alge- pene stemmen aangenomen, waaruit -ldelijk bleek, dat het een essentieel at van het liberale program uitmaakte, trwas dus geen sprake van dat de partij |;d amendement met eenig bij-oogmerk 1-id ingediend en het verwijt van de re- Iwingspers, dat de liberalen nu de kans 1 hoon zagen om de regeering een hak te Ij'-len. was onwaardig en onwaarachtig. H overneming van het amendement zou J: opbrengst van de grondbelasting met po hoogste 3 millioen verminderen, maar Md pas over drie Jaar, als de hertaxatie pi afgeloopen zijn Indien de regeering por een dergelijk bedrag in de toekomst po crisis wilde uitlokken, dan moest zij urvoor de volle verantwoordelijkheid 'Ovaarden Het liberale amendement J'-fhchaamt een liberaal beginsel, dat reeds |o de voorstellen van 1906 tot uiting is Intomen en wanneer een regeering dan Ij® steun van een andere partij behoeft, H» moet zij geen voorstellen indienen, Ij-het die partij onmogelijk maken dien Ittun te verleenen. ITALIË. De katholieke jeugdorgan.saties. Git de Vatlcaansche stad komt de I -«edeeling dat er niets veranderd is in IPositie van de katholieke jeugdvereeni- 1 «gen die worden beschouwd nog steeds Ibestaan, alleen met dit verschil, dat zij I iMrtaan geplaatst zijn onder onmiddel- bescherming der bisschoppen. "et Vaticaan neemt dus met de ont ging dezer vereenigingen geen ge- •*?en. PERU. Weer revolutie? een wapendepot ontdekt. LONDEN. 12 Juni. (Reuter), De .Daily Telegraph" meldt, dat de politie een in val heeft gedaan in het hoofdkwartier van een republikeinsche organisatie in de bergen bij Dublin en hier documenten over een militaire organisatie heeft ge vonden, beqsyens 100.000 ronden munitie, 50 geweren, 50 revolvers, een groot aan tal automatische pistolen en een Lewis- kanon. Het bestaan der organisatie, die ten doel heeft een opstand te verwekken, werd reeds sedert eenigen tijd vermoed. relletjes met communisten. LAUENBURG a/d ELBE, 12 Juni. (Wolff) Na afloop van een communistische ver gadering, welke met toestemming der politie gehouden werd en waaraan een 150-tal communisten uit Lueneburg deel namen. ontstond een gevecht tusschen do Lueneburgers en de Lauenburgers. De politie greep in. doch werd tegen den grond geslagen en met steenen ge gooid, waarbij een aantal politiemannen zwaar werd gewond. De politie trok daarop de revolver en schoot op de aanvallers, waarvan een werd gedood en twee gewond. BERLIJN. 12 Juni (Wolff.) Na afloop van een protestvergadering der commu nisten kwam het tot botsingen met de politie, die eenige schoten in de lucht loste. Niemand werd ernstig gewond. Ook elders vonden relletjes plaats. Te Bremen werd een vergadering van nat.- socialisten door communisten overvallen; 3 agenten, vele nationaal-socialisten en communisten werden gewond. Te Ham burg liepen tal van personen verwondin gen op, terwijl te Kassei een man van 90 jaar door een verwaalden kogel werd ge troffen. o de staat van beleg in peru. LONDEN, 12 Juni. (V.D.) Omtrent het bericht, dat in Peru de staat van beleg is afgekondigd door de voorloopige re geering wordt nog nader gemeld, dat te Callao in in Lima 55 personen verdacht van samenzwering tegen de regeering. zijn gearresteerd. De spoorwee tusschen Lima en Callao wordt door militaire troe pen bewaakt. verkiezingen in egypte. KAIRO, 12 Juni. (n. T. A.) Gisteren hebben in geheel Egypte de vei kiezingen voor de Tweede Kamer plaats gehad. Van de 100 leden worden slechts veer tig door de bevolking gekozen, terwijl de zestig overigen door den Koning worden benoemd. Voor zoover is na te gaan, heeft de re- geerlngspartlj thans alle veertig zetels veroverd. De verkiezingen zijn overal zonder noemenswaardige incidenten verloopen. iSf regeering heeft over het geheele XLdcn staat van beleg afgekondigd, in J1M met een nieuwe revolutionnaire 3taüe. de cycloon te adelaide. LONDEN. 12 Juni. (Reuter) De „Times" meldt, dat de cycloon te Adelaide meer dere duizenden ponden schade heeft aan gericht. - Een groot aantal personen zijn naar het ziekenhuis gebracht doch er vallen geen dooden te betreuren. het 50-jarig bestaan der h b s. voor meisjes. Zooals reeds eerder gemeld, bestaat de Hoogere Burgerschool voor Meisjes bin nenkort vijftig jaar. Dit feit zal op 15, 16 en 17 Juli worden herdacht. Woensdag 15 Juli spreekt de directrice, mej. dra. J. L. van Hoorn in den foyer der Stadszaal de feestrede uit Om 6 uur is er een diner voor oud-leerlingen en genoodigden in restaurant „Zomerzorg", gevolgd door een feestavond. Donderdag van 10—12 en 24 uur wordt er in het schoolgebouw aan de Garenmarkt een tentoonstelling en voorstelling door de leerlingen gehouden, 's Avonds te halfacht biedt „Dispereert niet" in de Stadszaal een feest aan. dat zal worden besloten door een bal. Des Vrijdags maken de docenten met de leerlingen een boottocht over de Kager- en Brasemermeren. waarbij o.a. een pic-nic en sportwedstrijden zullen worden gehouden. academische examens. Geslaagd voor het taalkundig candi- daatsexamen Indologie de heer E. de Raadt (Oegstgeest)candldaats-examen Indisch Recht de heer R. J. O. Jansen (Den Haag). Doctoraal-examen Indische recht de heer Tjan Gwan Kwie. Doctoraal examen geneeskunde de heeren W. J M. Brounts (Schiedam) en G. S. Nout (Rot terdam). Doctoraal-examen rechtsgeleerd heid de heeren A. F. D. van Mens (Lelden) en F. C. A. Paris (Rotterdam). Arts-examen 1ste deel mej. S. Elink Schuurman (Den Haag), de heeren C. A. Kuipers (Rotter dam), M. J. W. Jongsma (De Bildt), Lien Djien Sing (Den Haag) en C. Ouwehand (Katwijk). Bevorderd zijn tot arts de hee ren E. W. Creyghton (Leiden), J. G. B. v. Heek (Rijnsburg), A. W. H. Mak van Waay 'Den Haag) en C. B. Duyster (Leiden). Bevorderd is tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift, getiteld ..De Westkust en Minangkaban" (1665—1668), de heer H. Kroeskamp, geb. te Utrecht. Door een gedeelte van de leden van het zesde internationaal congres voor mi litaire geneeskunde en pharmacie zal op Vrijdag 19 Juni een bezoek worden ge bracht aan Leiden. De eene groep bezoekt het Academisch Ziekenhuis; de andere groep wordt ontvangen in het Pharmaceu- tisch Laboratorium en in het Natuurkun dig Laboratorium, waar onderscheidenlijk door prof. dr. L. van Itallle en dr. C. A. Crommelin korte voordrachten en demon straties zullen worden gehouden. De deelnemers zullen ook officiéél worden ontvangen door het gemeente bestuur. Hedenmorgen te omstreeks halfnegen is de monteur L. van T. uit Den Haag, die in een der gebouwen van het Nieuwe Aca demisch Ziekenhuis bezig was een elec- trische lichtleiding aan te leggen en daar toe op een plank 3 meter boven den be- ganen grond stond, doordat de ladder weggleed, waarop de plank steunde, ge vallen. Hoewel hij oogenschijnlijk geen letsel had bekomen, is hij ter o^'-rvatie in het Ziekenhuis opgenomen. tweede kamer. De voorzitter deelde heden mede dat de Centrale Afdeeling heeft besloten het wets ontwerp tot wijziging van de Schepenwet naar een bijzondere commissie te zenden. In deze commissie worden benoemd de leden Schokking, Beumcr, Brautigam, Knot tenbelt en Goseling. Aan de agenda werd toegevoegd het wets ontwerp tot wijziging der landarbeiders- wet. Hierna werd voortgegaan met de behan deling der Stuwadoorswet. Het amendement-Brautigam tot het ver- p'ichl stellen van veiligheidscotnmisnes werd met 42—18 stemmen verworpen. Het ontwerp werd aangenomen diet 533 stemmen. dreigend arbeidsconflict. Bij de N.V. van Vlissingenis Katoen- fabrieken te Helmond dreigt het tot een arbeidsconflict te komen. Voorgesteld is een loonsverlaging van 5 pet. ingaande over 10 dagen, terwijl over eenige maanden wederom een verlaging zal plaats hebben. Met 200 tegen 90 stemmen werd in een vergadering besloten indien deze beslui ten gehandhaafd worden, in staking te gaan. Onlangs verklaarde de directie nog dat een 800-tal arbeiders in haar bedrij ven werkzaam zijn. Deze zouden dan bij het conflict betrokken worden. In ver band met de heerschende malaise wordt slechts gedurende 2 of 3 dagen per week gewerkt. dood gevonden. De werkman O. B„ die reeds sedert een week te Hengelo werd vermist, is heden morgen dood gevonden in de z.g. kleigaten van den Breeden Marschweg. de postvluchten. Het 20ste postvliegtuig is gisteravond te 7 u. 25 M. te Athene aangekomen. Het 18e retourvliegtuig vertrok hedenmorgen uit Batavia en kwam te Medan aan. Er is 169.8 K.G. post -en IX K.G. lading aan boord. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: P. Th. J. Raams en gez„ han delsreiziger, Oranjelaan 12, v. Leiden. C. M. Kloot, d.b., Nassaulaan 41, v. Utrecht Jkvr. A. A. i. M, A. v. Nispen tot Seve- naer, geb. Vos de Wael, Nassaulaan 27, v. Utrecht. E. C. Burgstede, zendel. kwee- keling, Zendingsschool, v. Duitschland. W. B. Kerkhof, verpleegster. Oranjelaan 2, v. Haarlem. C. van Diemen, melkslijter, Rijnzichtweg 49, v. Leiden, J. G. Schaap man, Terweeweg 35, v. Baarn. J. D. Bouthoorn, chauffeur. Dorpsstr. 17, v. Voorschoten. H. A. Hulsebosch, monteur Dorpsstr. 1, v. Hillegom. J. C. van Ark, W. Juffermansstr. 29, v. Soerabaya. J. J. Jungerhans en vr„ Oranjelaan 8, van Leiden. Vertrokken: K. Slot en gez„ glashande laar, v. Fred. Hendrikl. 2, n. Katwijk, Drie- plassenweg 6. P. M. J. Nolet. v. Pr. Hen driklaan 32, n. Schiedam, Tuinlaan 12. M. Vrolijk, landarbeider, v H. Morschweg ■33. n. Voorschoten, Rijndijk 152. A. Verbeek en gea. bakker, v. Terweeweg 82, n. Leiden, Merelstraat 9. Wed. L. G. Schreuderv. d. Linden, v. Emmaiaan 13, n. Rotterdam, Heemraadssingel 288a. Geboren: Mathilda, d. v. G. Noort Hoogstraten. Hendrika Louisa, d. v. C. Nagtegaal—v. d. Zwart. Ondertrouwd: A. Breedljk 28 j. en D. de Roode 25 j. Overleden- Pleter Francois Gerardus Gerritsen 48 j. geh. m. J. Tibout. Jan netje Kooreman. wed. Th. G. Barthen 88 j. SASSENHEIM. Aanbesteding. Door het Bouwkundig Bureau J. P. Oudshoorn en Zoon alhier, werd namens de kerkvoogdij der Ned.-Herv. Gemeente te Llsse, aanbesteed, het restaureeren en gedeeltelijk verbouwen van de pastorie al daar in 4 perceelen De laagste inschrijvers waren: voor tim mer- en metselwerken firma B. v. d. Zaal te Lisse f. 37.90: electrlciteit, gas en water, Gebr. Schouten Lisse f.1060; glas- en schilderwerk Gebr. van Houten Lisse f. 1342; behangwerk A. Wijnhout. Haar lemmermeer f490. bestrijding valsche munterij. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Koloniën goedgevonden aan den heer K. H, Broekhoff, hoofd-inspecteur van po litie, tevens commissaris van Rijkspolitie te Amsterdam, op te dragen zich met het op 22 Juli a.s. uit Amsterdam vertrekkend motormailschip „Marnlx van St. Alde- gonde" voor den tijd van drie maanden naaf Nederlandsch-lndië te begeven, ten einde van advies te dienen nopens de or ganisatie van het te Batavia gesticht Cen traal Bureau ter Bestrijding van de Val- sche Munterij. alsmede nopens andere daarmede verband houdende aangelegen heden. de buslijn viaduct leidsche- straatweg naar wassenaar-dorp. Naar wij vernemen, heeft het Gemengd Bedrijf Haagsche Tramwegmaatschappij de totnutoe door de Int. Automobielbedrijf (Studebaker) geëxploiteerde autobuslijn van hel Viaduct aan den Leidsche straatweg naar Wassenaar-dorp (Haven) met ingang van Vrijdag 19 dezer van laatstgenoemde maatschappij overgenomen. De H.T.M zal van 19 Juni af de exploi tatie op dezelfde voorwaarden voortzetten. Op drukke dagen zal echter een half-uur- dienst (de bussen rijden thans om het uur) worden ingelascht. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De schipper A. R. te Haarlem heeft tijdens het lossen van kisten uit een schip te Boskoop een staaldraad over den weg gespannen zonder te zorgen dat bestuurders van voertuigen behoorlijk werden gewaarschuwd. Het gevolg is dan ook geweest dat een autobestuurder, die den draad in de duisternis niet opmerkte, er tegen aan reed. Wegens overtreding van art. 163 W. S. stond R. heden terecht. Het O. M. vorderde f. 40 boete subs. 20 dagen. De politierechter wees dienovereenkom stig vonnis. De Haagsche politierechter veroordeelde heden den jeugdigen arbeider G. van B. uit Wassenaar, wegens mishandeling tot f. 25 boete subs. 25 d. hechtenis: den 23- jarigen behanger N. L. te Leiden, die bij een familie aldaar, waar hij werkzaam heden verrichtte, een jaar schoenen en drie dassen ontvreemdde, tot één maand gevangenisstraf. De grondwerker G. W. te Leiden heeft iemand die een kleine vordering op hem had. en deze kwam innen op een pak slaag onthaald. Wegens mishandeling stond hij heden terecht. W. óntkende, hij zou alleen maar een duw gegeven hebben. Eisch en vonnis f. 25 boete subs. 14 d. hechtenis. Verdachte zeide in hooger beroep te zullen gaan. De politierechter wenschte hem veel succes. nagekomen scheepstijdingen. holland—amerika lijn. ROTTERDAM, wordt Zondagnacht of Maandagochtend van New York te Rot terdam verwacht. DAMSTERDIJK, 11 Juni van R'dam te Setatle. BLOMMERSDIJK, 11 Juni van R'dam te Newport News. holland-afrika lijn. IJLSTROOM, 12 Juni van A'dam te Ham burg. HEEMSKERK, uitreis, 12 Juni te Ant werpen. SPRINGFONTEIN, 11 Juni van R'dam te Hamburg. mij. nederland. P. C. HOOFT, thuisreis, 12 Juni te Suez, TANIMBAR, thuisreis, 12 Juni te Marseille MARNIX VAN St. ALDEGONDE, thuisreis, 12 Juni van Singapore. java-new york lijn. BURGERDIJK, 10 Juni v. Java te Boston. rott. lloyd. KOTA RADJA, thuisreis, pass. 11 Juni Kaap Guardefui. BUITENZORG, 11 Juni van R'dam naar Hamburg. holland—britsch-indie-lijn. KOUDEKERK, uitr., 12 Juni v. Suez. SCHIEKERK. 11 Juni v. Br.-Indië te R'dam. kon. ned. stoomb. mij. BRIELLE, 12 Juni v. Hamburg te Ant werpen. HEBE, 11 Juni v. R'dam n. Middl. Zee. ILOS, 11 Juni v. Genua n. Livorno. IRENE. 11 Juni v. R'dam te Setubal. MEROPE. 11 Juni v. Port au Prince naar Kaap Haitiën. HERMES, 11 Juni v Amst. te Hamburg. POSEIDON, Midd. Zee n. Amst., pass. 11 Juni n.m. 7 u. Ouessant. PROTEUS. Amst. n. Kopenhagen, pass. 12 Juni n.m. 7 u. Ouessant. PROTEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 12 Juni v.m. Holtenau. SIMON BOLIVAR, uitr., pass. 11 Juni 12 u. 's middags de Azoren. TRAJANUS, 11 Juni v. Genua n. Alexan- drië. ORPHEUS, 12 Juni v. Kopenhagen te Aal- borg. JASON, 10 Juni v. Iquique n. Ilo. HELDER, 13 Juni v. Hamburg te Amst. kon. holl. lloyd. MONTFERLAND, 11 Juni n.m. 7 u. 30 van Amst. te Hamburg. DELFLAND, 11 Juni v. Rosaria n. Las Palmas. AMSTELLAND, thuisr., 11 Juni 12 u. 's mid dags te Bahla. EEMLAND, uitr., 11 Juni n.m. v. Rio Ja neiro. o diverse stoomvaartberichten. ROSSUM, 11 Juni v. Antwerpen n. Bal- timore. HILVERSUM. San Lorenzo n. Hamburg, pass. 11 Juni Ouessant, AMSTERDAM. 12 Juni. Ongeanimeerde tendenz. Duitsche waarden flauw. In- dustrieelen gedrukt. Rubbers prijshou dend. Suikerwaarden en Tabakken luste loos. Scheepvaarten kalm. Boetons lager. Amerikaansche fondsen prijshoudend. De onaangename, internationale politie ke situatie beheerscht momenteel de beurs meer dan de economische vooruitzichten. De onzekere toestand in Duitschland met als uitvloeisel een zeer zwakke houding der Berlijnsche beurs oefende zwaren druk uit op het koerspeil van onze markt en is oorzaak, dat de betere stemming die de New-Yorksche beurs de laatste dagen vertoont, hier niet in de koersen tot uit drukking kan komen. Duitsche waarden als I.G. Farben In dustrie, Wintershall, enz. waren zwak en incasseerden groote verliezen. Young en Dawess leening waren sterk aangeboden, de eerstgenoemden daalden tot 58%, De handel op de locale markt was uiterst beperkt. In Industrieelen ginê vrij wel niets om. Philips kwamen beneden IIO'/j. Unielevers moesten enkele procen ten afstaan. Aku's reageerden tot 55 pCt. Accoustie- ken daalden onder 50 pCt. De overige soor ten golden eveneens lager. In Koninklijke ging ook maar weinig óm, op een lichtelijk gereduceerd niveau. Ook de buitenlandsche soorten verkeerden in reactie. Op de Mijn- afdeeling liepen Boetons .die op het vorig slotniveau openden tot 41 op, vielen tot 32 terug om vervolgens weer te stijgen. Van de Suikerwaarden openden H.V.A.'s op 285 pCt. maar wisten vervolgens weer het vorig slot te bereiken. Rubbers waren kalm maar prijshoudend. Tabakken gol den eerder wat. lager, maar de verschil len waren beperkt. Van de Cultuurbanken was de Koloniale Bank flauw gestemd. Amerikaansche fondsen hadden een stil verloop en bewogen zich overeenkomstig New-York. wisselkoersen. Engeland 12.08 1/8, Duitschland 58.72 1/2, Frankrijk 9.73; België 34.60 1/2, Zwitserland 48.26, Oostenrijk 34.92 1/2, Denemarken 66.52 1/2, Zweden 66.60, Noorwegen 66.52'/», New-York 2.48%, Prolongatie 1 pCt. De volgende passagiersschepen zijn Zater dag 13 Juni in radio-telegrafische ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland. Chr. Huygens, Schev.-Radio Colombia id. Gelria. id. Indrapoera, id. In- sulinde, id. Joh. v. Oldenb., id. M. v. St. Aldeg., ld. Nieuw Amsterdam, ld. P. C. Hooft, id. Poelau Laut, ia. Poelau Roebiah, Sabang-Radio. Van Rensselaer, id. Rotterdam, id. Siba- jak, id. S. Bolivar, id. Statendam, id. Tarakan, Messina-Radio. Volendam, Marion-Radio WCC. Zeelandia, Schev.- Radio. _i LEIDEN, 12 Juni. Veemarkt. Aangevoerd 637 runderen, 302 kalveren, 485 schapen, 68 stieren f.90485; 187 kalf- en melkkoeien f.225400, flauw: 161 varekoeien f. 190 205, vlug; 216 vette ossen en koeien f.260 430, schoon a. d. haak 62 ets tot 100 c.ts„ stroef5 Pinken. 42 vette kalveren f50 125, schoon a. d. haak 90 ets. tot 130 ets., matig; 260 nuchtere kalveren f.813, ma tig; 485 vette schapen f.2442 3611 lam meren f.1323; 520 mestvarkens f.1326, Londensche varkens 24 ets. tot 28 ets. per K.G. levend gewicht; Zouters 28 ets. tot 30 ets. per K.G. levend gewicht, handel zeer matig. 810 Biggen f.37; 20 paarden f. 180 245; 2 veulens; 1 bok of geit. Kaasmarkt, 12 Juni. Aangevoerd 128 par tijen kaas, waarvan 100 partijen Goudsche en 28 part. Leidsche. Besteed werd voor: lste soort Goudsch f. 3540, 2de soort f. 28 34; lste soort Leidsche Kaas f. 3540, 2de soort f. 2834, alles per 50 K.G. Handel goed. Aan de Stadswaag gewogen 82 par tijen, 3198 stuks, 28.470 K.G. BODEBRAVEN, eierenveiling B. K. P. V„ 11 Juni. Aanvoer 24216 stuks, prijs wit f 3.50 tot f3.90, bruin f. 3.804.50. Eerideneieren f.3 40 tot f. 4.00. BOSKOOP, 11 Juni. Coöp. ver. „tie Bos- koopsche Veiling". Rozen per bos: Hadley 7090 ct.; Columbia 2735 et.; Rosalandia 36—47 ct.; Golden Ophelia 2641 ct. Wilh. Kordes 2634 ct.; Phoebe 4560 ct.; Marcel Royer 3142 ct.: Else Poulsen 100 150 ct.; Edith Helen 3045 ct.; President Hoover 6070 ct.; Ophelia 1822 ct.; Potin 2430 ct.; Mac Keiler 4659 ct.; Claudius Pernet 2023 ct.; Polyantharozen 250280 ct.; Kilham 40—60 ct.; Gemengde rozen 1525 ct. Diversen per bos: Pioenen 6.771 ct.; Violieren dubb. 4350 ct.; Pyrethrum 6 ct.; Lelies 50 ct.; Lathyrus 68 ct.; Cam panula 5 ct.; Papaver 16 ct. HOOFDDORP, graanbeurs van 11 Juni: Tarwe (witte) f.610; rogge f.45; Gerst (Chevalier) f. 6.256.75: haver f. 5.506.50; dulveboonen f.1114; groene erwten f.7 9; Karwij f.2122.50; Blauwmaanzaad f 3334; Kanariezaad f. 1314. Alles per 100 K.G. KOUDEKERK. 11 Juni. Aanvoer 6200 eieren. Prijs kippeneieren f.3.804.25; een deneieren f. 3.553.80; boter "5763 ct.: kaas 2627 ct. per pond. Kropsla f. 1.202 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 11 Juni. Aard beien 1118 ct. per doosje; sla 70280 p. 100 krop; snijboonen f 3.203.80; idem stek f. .302.50 per 10 pond. Peulen f2.152.90 per 20 pond. RIJNSATERWOUDE, 11 Juni. Eierenvei ling. Aangevoerd 806Q kippeneieren, prijs f. 3.904.75 per 100; 414 eendeneieren, prijs f. 3.50 per 100 stuks. TER-AAR. 11 Juni. Centrale Veiling. Peulen f. 2.553.20; snijboonen f.67.20; Stok f.4.20; Doppers f. 2.80; bloemkool 4 —13 ct.; aardbeien 716 ct. VEUR, 11 Juni. Engelsche komkommers, le soort f. 7.109.90; 2de soort f.5.106.50; 3de soort f. 2.303.80, wankleurige f. 56, stek f. 1.101.80. Gele komkommers, lste soort f. 12.10—13, 2de soort f. 5,60—7.50, 3e soort f. 2.504, stek f. 11.10. Kropsla, le soort f. 0.602.40. Stoofsla f.23; peen f. 16.5019.30. Bloemkool le soort f. 10 50 16.40; 2e soort f.68.50, uitschot f.23. Tomaten, mid. f.26—28.60, gr. ronden f24 26.50, 2de soort f. 18.50—22.30, bonken f. 1824. uitschot f. 1011. Andijvie per 100 f. 6.40—9.30, idem per KG. f. 0.14—0 26; Spinazie f. 1.051.29: Postelein f. 16.30 18 90. Rabarber per 100 bos f. 34. Radijs f.1—3. Prei f. 1.20—1.90. Seldery f. 1.10— f. 1.80. VEUR, vrije veiling, 11 Juni. Aangevoerd 20 417 kippeneieren, prijs f. 3.804.60 per 100; 718 eendeneieren f. 3.504.25. Kippen f. 0.801.75; eenden f.0.551.40; konijnen f. 0.50—2.65; duiven f. 0.20—0.31. ZEVENHOVEN. 11 Juni. 8624 stuks. Kip peneieren f. 3.60-4.50 per 100; eendeneieren f. 3.203.60; boter f. 0.540.64 p. pond; kaas f. 0.250.27 per pond; bloemkool f 0.05 0.12 per stuk. Hanen f. 0.40 per stuk. Handel vlug. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3