Uw Kindje HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN De Blauwe Diamanten van Mijnheer Merchison ft,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 11 Juni 1931 Derde Blad No. 21848 PARLEMENTAIR OVERZICHT KERK- EN SCHOOLNIEUWS. SPORT. FEUILLETON. TWEEDE KAMER. WIJZIGING VAN DE DRANKWET. Allereerst werd het wetsontwerp tot I skins der Dranl{wet met 58 tegen 10 fn aangenomen. 'reeen stemden de liberalen en de hee- „Kortenhorst (r.k.l, Bongaerts (r.k.l, v. -.k.)Braat (plattel.) en de Vis- I ivoren sr (comm.). RONTGEN-STRALEN. Aan de orde was daarna het wetsontwerp I wadende regelen betreffende het hebben I nu Rontgen-toestellen en het in voorraad lauden van radio-actieve stoften. Aleer. De VriesBrums en dr. Vos heb- betoogd dat veiligheidsmaatregelen Ioderdaad noodzakelijk zijn. maar zij be luiden meer vrijheid voor artsen. In dien IJn had eerstgenoemde een amendement I roorgesteld. Doch Minister Verschuren I a-raadde dit, omdat werkelijk niet alle lutsen met het gebruik van Rontgen-stra- Ijn bekend zijn. Het gaat hier om de vei- Ijjiieid van de patiènten. De Kamer heeft het amendement met I tegen 23 stemmen verworpen en het |atsontwerp aangenomen. STUWADOORSWET. Vervolgens was aan de orde het wets- letwerp tot wijziging der Stuwadoorswet. I Tegen dit ontwerp heeft de heer Knot- Itrobeit zich verzet. Hij ziet hierin een Inorbeeld van ambtelijken dwang. Het liidtijlsleven wordt meer en meer in een leurslijf geperst en daarvan moest hij Isets hebDen. Daarentegen heeft de heer Ikautigam het ontwerp toegejuicht, al IlSagae hij dat het invoeren van sociale I alten wei heel langzaam gaat. Het ont- Iterp consolideert overigens een bestaande liofstand, zoodat men er volstrekt geen Irhade van behoeit te vreezen. In gelijken Ipst sprak de heer Guit. die eveneens litrkiaarde de bezwaren van den heef lïnottenbelt niet te deeien Hij was echter Itin oordeel, dat in het wetsontwerp goede licnirole-maatregelen ontbreken. J De heer Kortenhorst stelde echtei in het Ikbt, dat hier een wettelijke maatregel liordt voorgesteld, die in de practijk door litljwilllge samenwerking reeds bestaat. En ■adat de heer De Visser geklaagd had Iser den langzamen gang der wetgeving, Itatreed ook de heer Smeenk de opmer- Itngen van mr. Knottenbelt, wien hij een lïgaiieve politiek verweet, te meer liaar de practijk reeds zoo is als |:tt wetsontwerp voorstelt. Waartegenover t heer Braat stelde, dat aan de bedrijven ten nieuwe wettelijke lasten mogen wor- lira opgelegd. I Minister Verschuur gaf toe, dat de be tekenis van het wetsontwerp niet zoo |{toot. was. Daarom waren dan ook de fctincipieele bezwaren van den heer Knot- liabelt niet op hun plaats. Zeker kan er Ito vrijwillige samenwerking veel worden Ikreikt, doch zoolang de vrije maatschap- Ipdijke orde niet voldoende is gewaarborgd, Isoet de wetgeving optreden. Ook de Mi- liister erkende, dat hier een bestaande Itestand wordt geconsolideerd. Nieuw lichter is de uitbreiding van de Stuwa doorswet tot het geheele havenbedrijf, doch daartegen was geen bezwaar ge- Isaakt. Na replieken werden de algemeene be- schouwingen over het ontwerp gesloten. HAGENAAR. RECLAME. IMoeder, Uw kindje zal U niet half zooveel I torg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of I stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig, Purol en Purolpoeder |nin verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. 7950 NED. HERV. KERK. Beroepen: te Rotterdam (vac. J. C. H. Scholten) E. H. Blaauwendraad te Vlissin- gen; te Bergschenhoek en te Zegveld W. Vroegindewey. cand. te Middelharnis; te Lopik c.a S. v. d. Linde, cand. te Utrecht; te Blijham mr. J L. N Zillinger Molenaar te Warmenhuizen. Aangenomennaar Hornhuizen-Kloos- terburen I F. de Jong. cand. te Terheij- den; naar Idsegahuizen en Piaam H. A. Molenaar, cand. te Arnhem. Bedankt: voor Genemuiden J. D. van Hof te Oud-Beijerland; voor Hierden B. Batelaan te Barneveld; voor Ijlst J, van Veen te Muiderberg. GEREF KERKEN. Beroepen: te Kooten (Fr.) G. J. Sybes- ma, cand. te Dedemsvaart. BEGRAFENIS PROF. TH. K. L. SEUYTERMAN. Onder zeer groote belangstelling is gistermiddag op de Algemeene Begraaf plaats te 's Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van prof. Th. K. L. Sluyterman, hoogleeraar aan de afd. Bouwkunde der Technische Hoogeschool. Aan de groeve is gesproken door ir. De Vogel (president-curator), prof. Hallo, prof. Wattjes, e.a. Een broer van den overledene dankte voor de groote belangstelling. AANVULLING VAN DE LEERPLICHTWET Memorie van antwoord aan dc Tweede Kamer. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op het voorloopige verslag over het wetsontwerp tot aanvul ling van de leerplichtwet. De minister zegt daarin te moeten toe geven, dat ook na de invoering van de voorgestelde bepaling sommige kinderen 8 jaren op de gewone school zullen moeten doorbrengen en dan dikwijls het zevende leerjaar zullen moeten doubleeren om aan den leerplicht te voldoen Wijziging van art 3 der Leerplichtwet in dier voege, dat na volbrachte zeven leerjaren aan een lagere school de leerplicht eindigt, zou verre de grenzen overschrijden van de toe zegging, door den minister gedaan. De minister betoogt dat er van een on gelijke behandeling in dat opzicht van het lager land- en tuinbouwonderwljs en het nijverheidsonderwijs niet gesproken kan worden. Een verhooging van den leeftijd van toelating tot de nijverheidsscholen valt buiten het kader van dit wetsontwerp. De eisch, dat vóór het bezoeken van een nijverheidsschool de leerlingen zeven leer jaren van de lagere school hebben door- loopen. zou er licht toe leiden, dat tal van kinderen van vakonderwijs versto ken zouden blijven doordat hun ouders zulk een langdurig schoolonderwijs niet kunnen bekostigen. Van een verzwakking van de leerplicht wet, die verscheidene leden van dit ont werp duchten, is naar de minister meent, geen sprake. De hier bedoelde kinderen brengen slechts den tijd, gedurende wel ken zij na afloop van het zevende leerjaar nog leerplichtig zijn, in plaats van voor de tweede maal in het zelfde leerjaar, tn de eerste klasse eener lagere land- en tuinbouwschool door. Het vóór en tegen van een algemeene uitbreiding van de leerverplichting tot 3 jaren kan, naar de minister meent, hier buiten bespreking blijven Zij zou boven dien reeds met het oog op de daaraan verbonden financieele gevolgen in dezen zeker moeten worden afgewezen. Het bevorderen van een wijziging der Leerplichtwet in dien zin, dat de land- bouwverloven zouden worden opgeheven, of althans, dat voor overtredingen niet de werknemer, maar de werkgever gestraft wordt, is van den minister niet te wachten. Als bijlage is aan deze memorie toege voegd een opgave van de plaatsen, waar door het Rijk gesubsidieerde lagere ">nd- en of tuinbouwscholen bestaan of in 1931 zullen worden gevestigd. 389. De directeur begon te grijnzen Zag hoe langzaam de aap opstond En toen naar Wim begon te kruipen Die hem aankeek met open mond. „Help, mij, meneer," riep vol angst de jongen. Straf mij niet op die manier." Nee, riep de boosaardige kerel, Jij blijft hier voor mijn plezier. 390. De negers, met speer en schild gewapend, Schreeuwend en dreigend met den dood, Achtervolgend, zoekend en snel loopend De arme Pim en de Piloot. Dreunend klonken hun stappen Op den harden, drogen grond. Zoekend, speurend, loerend, kijkend Of men beide blanken vond. VOETBAL. DENEMARKEN—NEDERLAND. Geen radio-uitzending uit Kopenhagen. Gelijk gemeld bestond het plan den wedstrijd Denemarken—Nederland, die Zondag as. te Kopenhagen gehouden wordt, via Hilversum uit te zenden. Aan dit voornemen kan echter geen gevolg worden gegeven, daar de Deensche Voet balbond de uitzending niet heeft toege staan. Ook bij andere internationale wed strijden staat de Deensche V. B. nimmer uitzending toe. zijn. behalve de keeper die tal van gevaar lijke schoten goed wegwerkt. Toch moet hij nog eenmaal voor een schot van C. v. Leeuwen zwichten, waarna spoedig het einde komt met onveranderden stand. Ondanks het ongunstige weer was er vrij veel belangstelling. o LAWN-TENNIS. INTER ACADEMIALE WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus- schen „Boskoopsche Boys 3" en de „Bos koopsche Veteranen" eindigde met een overwinning voor de „Boskoopsche Boys" met 3—2. WATERPOLO. COMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. Gisterenavond is voor de competitie H.Z.B. gespeeld L.Z.C. V—Poelmeer 1 3-3, stand met rust 11. A.s. Zondagmiddag pl.m. 3 uur wordt voor de reserve tweede klasse van den N.Z.B.-competitie gespeeld: L.Z.C. III S.VH. II (Hillegersberg). A.Z.C. I—DE V.E.S.T. I (NAARDEN) 4—0. In een door AZ.C. (Alphen) goed ge speelden wedstrijd voor de 3e kl. N. Z. B. wisten de Alphenaren een verdiende over- winnig te boeken. Onder leiding van den heer Trybits wordt te circa kwart over achten aange vangen. De eerste aanval komt van de zijde der bezoekers, maar hun schot gaat naast. A.Z.C. neemt dadelijk daarna het spel in handen en 't blijkt dat hun samen spel veel beter is. Jongeleen geeft dan ook spoedig A.Z.C. met een schot van links de leiding; onmiddellijk daarna zwemt de A.Z.C -voorhoede mooi op, den vrij liggen- den Thint wordt het leder toegespeeld en deze benut de kans, 20. De A.Z.C.-keeper redt daarna keurig, door een hard schot van den midvoor der bezoekers onschade lijk te maken. Vlak voor rust vergroot C. v. Leeuwen voor A.Z.C. nogmaals den voorsprong. Als weer begonnen wordt blijkt de V.E.S.T. de kluts geheel kwijt te Uitslagen van den eersten dag. De inter-academiale wedstrijden, welke te Utrecht op de gemeentelijke banen te Rhynauwen gehouden worden, vormen een jaarlijksch studenten-tournooi, dat bij de spelers zeer in trek is. De wedstrijden worden gehouden onder leiding van den N. L. T. B waarvan de competitie-leider, de heer Hoyte Veder, persoonlijk de halve competitie tusschen deze ploegen organiseert. Elke hoogeschool, welke deelneemt vaar digt een ploeg af van drie enkelspelers en drie andere dubbelspelers. Er is dus geen overwicht van één sterken speler, die in belde nummers uitkomt. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Utrecht, enkelspelen: Heyneker, Havin- ga, P. van Oordt; dubbelspel: Goslinga en Lijsen. Delft, enkelspelen: Knottenbelt Boon en de Quant; dubbelspelen: „Dreun"-Pasteur, Kreemer-Lambach. i Leiden, enkelspelen: Marlnkelle. Hollan- I der en E. Karsten; dubbelspelen: Zweerts- j Schut, De Ronde-Broekhuizen, j Wageningen, enkelspelen: Schell, Juta en Meyer; dubbelspelen: Weber-Van Deu- ten, Weber-Wyatt. Amsterdam, enkelspelen: Van Eek, Rin kel en Enthoven; dubbelspelen: Reerink- Van Waveren, Tholen-Smit. De uitslagen van den eersten dag lulden: Dubbelspel: R. P. Westerhuis-G. Staver- ntan (Groningen) sl. Leyven-Goslinga 1-6, 6—4. 7—5; KarstenDe Ronde (Lelden) sl. WesterhuisStaverman (Groningen) 60, 64; Karsten—De Ronde (Leiden) slaat PasteurDreun (Delft) 62, 63; Karsten De Ronde (Leiden) sl. MeyerWeber (Wageningen) 36, 63, 60: Tholen- Smit (Amsterdam) sl. De RegtR. Vos (Groningen) 60, 75: KremerLambach (Delft) sl. De Regt^R. Vos 6—2, 6—2; Broekhuyzenv. Dompelaar (Lelden) si. Roëll—Voute 6—3. 8—6Roëll— Voute (Utrecht) sl. KremerLam bach 68, 63, 97; TholenSmit (Am; sterdam) sl. De RegtR. Vos 60, 75: Broekhuyzenv. Dompelaar (Leiden) sl. TholenSmit (Amsterdam) 7—9, 63, 62; Tholen-Smit (Amsterdam) sl. Weber —Van Beuten 64, 64. Enkelspel: Th. van Eek (Amsterdam) sl. Westerhuis (Groningen) 6—2, 63; Knottenbelt (Delft) sl. Westerhuis (Gro ningen) 61. 60; L. Heyneker (Utrecht) sl. Th. v. Eek (Amsterdam) 64, 16, 86; Heyneker (Utrecht) sl. Marlnkelle iLeiden) 64, 86; Knottenbelt (Delft) sl. Heyneker (Utrecht) 63, 75; Heyneker (Utrecht) sl. Schell (Wageningen) 61, 64; Th. v. Eek (Amsterdam) sl. Schell (Wageningen) 62, 62; Knottenbelt (Delft) sl. Marinkelle (Leiden) 62, 86; Marinkelle (Lelden) sl. Schell (Wagenin gen) 61, 81; Knottenbelt (Delft) sl. v. Eek (Amsterdam) 06, 62, 62; Knot tenbelt (Delft) sl. Schell (Wageningen) 61, 60; Schut (Leiden) sl. Suyver (Gro ningen) 60, 61; De Kwant (Delft) sl. Suyver (Gron.) 6-3, 6-1; Schut (Leiden) sl. Van Oordt (Utrecht) 63. 62; v. Oordt (Utrecht) sl. Wyatt (Wageningen) 46. 63, 61; De Kwant (Delft) sl. Schut (Leiden) 3—6, 6—1, 7—5; Schut (Lelden) sl. Wyatt (Wageningen) 6—3, 5—7, 6—1. o SCHERMEN. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Morgenavond te halfnegen zal in de schermzaal „Gijsberti" een vriendschappe- lijken wedstrijd plaats hebben op sabel tusschen de schermvereenlgingen „Elbe- wee" en „Mil. Politie. Voor „Elbewee" ko men uit de heeren: Brugmans, De Graaf, Brussee en Maastricht. De leiding berust bij den heer Gijsberti Hodenpijl. met 3—2. SCHAKEN. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Deze wedstrijd is thans afgeloopen. En kele nog niet uitgespeelde partijen werden door het bestuur beslist. De uitslag ls de volgende lste groep, 1ste prijs: G. Bosscha met 6 punten, 2de, 3de en 4de prijs gedeeld door W. Demmendal, W. H. Bosscha en P. L. J. Rassers, elk met 5 punten; 5de prijs Ir. J. J. G. van Hoek met i'/t p. Het aantal deelnemers in deze groep bedroeg 9. 2de groep: lste prijs J. G. van Eybergen met 5 punten, 2de en 3de prijs gedeeld door G. Schoppen en J. M. Volders, elk met 4'/= punt, 4de prijs D. de Jong met 4 punten. In deze groep waren aanvankelijk 10 deel nemers, van wie twee zich terugtrokken. 3de groep; lste prijs S. P. Ouwerkerk met 5'/i punt, 2de prijs L. J. Rutten met 5 punten, 3de en 4de prijs gedeeld door W. B. Hofman en Ir. H. N. Francois,elk met 4 punten. In deze groep trok 1 deelnemer zich terug, 8 bleven er nog over. 4de groep: lste prijs L. A. de Wolf met 6 punten, 2de prijs G. van Herk met 5'/j punt, 3de prijs J. H. Faber met 4 punten, 4de prijs gedeeld door H. v. d. Voet, W. B. Thoolen en Ph. van Ommen elk met 3 punten. Deze groep begon met 12 deelne mers, waarvan 3 zich terugtrokken en 1, na zijn lste partij verloren te hebben, zich niet meer vertoonde en derhalve geschrapt werd. Ook hier bleven 8 deelnemers over. [Geautoriseerde vert. uit het Engelsch van s FLETCHER door Jhr. C. A. L. v. d. W. (Nadruk verboden). |li HOOFDSTUK VI. Mr. Crole van Bedford Row. Manners wist alles uitstekend te Kielen - Hetgeen wij moeten doen, kapitein, I j dit. Hij moet hier afgelegd worden; in I tee wildernis is geen lijkenhuis. Dan zal If den Coroner waarschuwen. Hij zal 1 waarschijnlijk morgen een voorloopig I fiderzoek komen instellen. Veel zal er I j1'' gebeuren, alleen een voorloopig on- Itefoek en het vaststellen van zijn iden- weit, zoodat hij begraven kan worden. Het I fuedig onderzoek zal later plaats heb- I 4n. En dan gaan wij zoeken naar don ««ordenaar. - Gelooft u nog altijd aan moord? Koeg ik. Hij kan van de rotsen geval- <n zijn. - Waar is dan zijn geld gebleven en "te wat hij in zijn zakken had? Neen, bpitein, ik blijf bij hetgeen ik heb ge- '1d eerst moord, daarna berooving. Iemand van dc rechterlijke macht, het eerste onderzoek instelt bij het ;®den van een lijk, als vermoed wordt er van een onnatuurlij ken dood «'tew kan zijn. Hij is vermoord, bestolen en daarna van de toppen van Reiver's Den naar bene den gegooid. De moordenaar kan gepakt worden als hij probeert om te verkoopen wat hij heeft gestolen. Zulke kostbare dingen Juist, kapitein, daarom verzoek ik u een lijst van hetgeen hij bij zich had. Schrijf alles zoo nauwkeurig mogelijk op, kapitein. Alvorens hieraan te kunnen beginnen kwam dr. Eccleshare de herberg binnen. Hij had gehoord, dat Mazaroff was ge vonden en kwam van High Cap Lodge om zijn diensten als geneesheer aan te bie den. Even later kwam de plaatselijke ge neesheer, voor hetzelfde doel. Zij gingen samen den doode onderzoeken. Na eeni- gen tijd kwam dr Eccleshare alleen terug. Mijnheer, zcide hij, uw vriend is doodgeschoten. Manners en ik uitten een kreet van verbazing, Doodgeschoten, dokter? zeide de ser geant. Ik heb heelemaal niets gezien van. Misschien niet, viel dr. Eccleshare kalm in de rede, u heelt alleen vermeld, dat zijn gezicht was aangevreten door dieren en u is er niet toe gekomen om zijn achterhoofd te onderzoeken. Hij werd van achteren door zijn hoofd geschoten en met een gewoon ganzeroer. Kijk eens! Hij toonde ons eenige kleine kogeltjes. Zijn hoofd was doorzeefd! zeide hij beteekenisvol. Dat is hagel no, 12. Manners stond beteuterd te kijken bij het hooren van deze mededeeling. Dit deed zijn theorie in duigen vallen, want het was niet waarschijnlijk, dat de vee drijvers, die hij verdacht, een geweer zouden bezitten. Nu heeren, als dat zoo is, dan is het zoo, mompelde hij. Maar wie gaat er nu in donker met een geweer uit? Dat dient u uit te maken, zeide dr. Eccleshare. Wij deelen u alleen de doods oorzaak mede. En daaraan valt niet te twijfelen. De twee doktoren gingen heen. Dat is een vreemde geschiedenis, ka pitein! zeide hij. Doodgeschoten! Daar aan heb ik niet gedacht. En zooals ik al gezegd heb, wie gaat in donker met een geweer op stap? Het was nog niet donker, toen hij uitging, zeide ik. Het begon te schemeren. In dat gevalbegon hij. Hij vol tooide den zin niet. doch bleef in naden ken verzonken. Er zijn heel wat menschen. die jachtvergunning hebben. Maar nu iets anders weet u waar zijn familie woont? Mijnheer Mazaroff was juist uit Zuid-Afrika teruggekomen en daarna zijn wij op reis gegaan. Hij was in vele jaren niet in Engeland geweest. Vrienden dan, merkte hij op. Of een advocaat of zaakwaarnemer? Een rijk man heeft toch iemand, die zijn zaken waarneemt? Ik zal zijn papieren eens doorkijken, wellicht vind ik iets, antwoordde ik. Hij vertrok en ik ging ontbijten. Ik had echter weinig eetlust. Het geheim van Mazaroff drukte mij. Moest ik dat ge heim bewaren of moest ik het aan me vrouw Elphinstone mededeelen? Het kwam mij voor, dat ik dat moest doen, want als Mazaroff werkelijk Merchison was, dan gingen zijn eigendommen over op zijn vrouw en dochter. Toch vond ik dat geen aangename taak. De oude El phinstone was mij sympathiek en net zoude weinig fijngevoelig zijn om hem te gaan zeggen, dat de eerste echtgenoot van zijn vrouw tot nog toe steeds geleefd had, en zoo voorts. En dan Sheila, op wie ik dat kon ik niet ontkennen ver liefd was: ik vond het verschrikkelijk te, moeten vertellen, dat haar vader ver moord was! Toch.... Op dat oogenblik kwam de hulp, waar- naai' ik verlangde. Toen ik ontbeten had, stond er een rijtuig voor de herberg stil en daaruit stapte iemand van middelba ren leeftijd en een jongmensch. Zij kwa men de gang in en daar de deur open stond, hoorde ik mijn naam noemen. Ik trad hen tegemoet. Mijnheer Holt? vroeg de oudste van het tweetal. Ik ben Lincoln Crole van het notaris- en advocatenkantoor Crole en Wyatt. Ik las in de kranten over het ver dwijnen van mijnheer Mazaroff en daar om nam ik den nachttrein naar hier. Is mijnheer Mazaroff reeds gevonden? Ja, antwoordde ik. Vanmorgen vermoord Hij keek verbaasd op en wees naar de kamer, die ik Juist had verlaten. Kunnen wij hier binnengaan? vroeg hij. Dit is Frank Maythorne, van wien u wel zult gehoord hebben als een van de bekwaamste particuliere detectives. Uw naam ken ik en omdat ik de zaken van mijnheer Mazaroff heb waargenomen sinds zijn komst in Engeland, trof mij dat bericht zeer. Ik besloot daarom om naar hier te komen en Maythorne mee te ne men; ik wist dat Mazaroff geen vrienden of kennissen hier heeft en daarover maakte ik mij bezorgd. En nu is hij doodWij hadden geen gelegenheid om te ontbijten, dus zullen we dat nu graag doen. U kunt ons dan op de hoogte hou den van alles wat hier gebeurd is. Ik was zeer verheugd, dat Crole en de detective waren gekomen. Ik zal u in een paar woorden vertel len wat ik van mijnheer Mazaroff weet, zeide hij, toen hij begon te ontbijten. Hij kwam een paar weken geleden op ons kantoor. Hij zei, dat hij een Engelschman was, dat hij lange jaren in het buiten land was geweest en dat hij veel geld had verdiend, voornamelijk in Zuid-Afrika. Hij vertelde verder, dat hij nu voor goed in Engeland bleef en een huis wilde koopen ln Londen. Hij verzocht onze firma hem daarbij te helpen. Ik beloofde hem naar een huis uit te zien, terwijl hij zijn uit stapje naar het Noorden maakte en dat is vrijwel alles. Veel meer weet ik ook niet, zeide lk. Ik kan u vertellen hoe ik met hem kennis maakte. Hij viel mij in de rede Daar weet ik alles van, mijnheer Holt, riep hij uit. Toen mijnheer Mazaroff de advertentie in ,The Times" had ge plaatst, bracht hij de ingekomen brieven bij mij. Ik keek die in en ik was het, die hem aanraadde u te nemen. Kon u het goed met hem vinden? Uitstekend zeer goed! Niemand had vriendelijker en voorkomender kun nen zijn dan hij wij waren dikke vrien den geworden. Ja, ja, antwoordde hij, het leek mij een aangenaam man. Nu terzake. Daar u zoo bevriend met hem is geworden, zou ik wel eens van u willen hooren, of u iets heeft gemerkt van zijn eigenaardigheden. Om u de waarheid te zeggen, die typische eigenaardigheden hebben mij angstig gemaakt, toen ik las, dat hij verdwe nen was. Ik kan niet zeggen dat ik ook iets bijzonders aan hem heb gemerkt. Hij boog zich over de tafel en keek Maythorne en mij veelbeteekenend aan. Ik lunchte een paar maal met Maza roff, zeide hij met zachte stem. En toen leerde ik hem een beetje kennen. Heeft u nooit gemerkt, mijnheer Holt dat hij losse diamanten in zijn zakken had, alsof het klein geld was. Die woorden deden mij verbaasd op kijken. Neen, nooit! riep ik uit. Hij heeft mij nooit diamanten laten zien nooit! Crole lachte droogjes. „(Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9