U Jaargang ZATERDAG 6 JUNI 1931 No. 21844 eerste blad. fjciEELE KENNISGEVING STILLE UREN. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENT1EN: Lper regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen Agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle jpvertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën fj'ltend bl) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts, rffI1 maximum aantal woorden van 30. 1 volgens postreoht. Voor eventueele opzending van ■wen 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. I nummer bestaal uit ZES bladen HINDERWET. rgemeester en Wethouders van Sn het verzoek van P.P. Devilé, om Uinlng tot oprichting van een onder- ldsche bewaarplaats voor benzine met I bovengrondsche altappompen bij en u perceel aan de Leliestraat, kada- tj bekend Gemeente Leiden, Sectie I) 4846; V.'t op de artikelen 6 en 7 der Hln- rin kennis aan het publiek, dat ge- j verzoek met de bijlagen op de ■tarie dezer gemeente ter visie ge ide dat op Zaterdag, den 20 Juni Pes voormiddags te half elf uren m perceel Breestraat 125 (Bureau van ■ntewerken) gelegenheid zal worden pen om bezwaren tegen dit verzoek brengen, terwijl zij er de aandacht stlgen, dat niet tot beroep gerech- illn zü, die niet overeenkomstig art. Hinderwet voor het gemeentebe- ,of een zijner leden zijn verschenen, (lade hun bezwaren mondeling toe iten. leester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, in, 6 Juni 1931. 7761 lierdaad mag de vraag gesteld wor- of stille uren door het menschen- tcht onzer dagen nog worden ge en gewaardeerd. We leven nu taal ln den tijd van de massa; van [groote getallen; van de vergaderin- conferenties, demonstraties; excur- kampdagen en wat dies meer zij. f zie er den inhoud der couranten op na. Kolommen vullen de ver- j van zoo vele vergaderingen. Het i organisatie is als een wachtwoord Inden in bijna iederen stand onzer «schappelijke samenleving. En de Vechters der organisaties verzuimen J er den klemtoon op te leggen, dat [enkeling machteloos is, geen invloed Tilenen kan; dat alleen de eendracht reien macht maken kan. Jsn, hoe druk is het leven der men- geworden! Waar vinden we het Ege plekje? Steeds verder moet men de palen der steden om rustig te kunnen wezen. Het moderne Jeer maakte hoe langer hoe meer, afstanden niet meer bestaan; dat rom ook het rustige buiten heel wat rust Inboeten moest. Ook in de werd de rust, de stilte verdron- i Vol geluid ls daar het leven. Radio 'muziek dringen op een mooien zomer- |od alom uit de huizen, bewijzende, ook de rust in de huizen vermin- d is. Janneer we op een en ander letten, de vraag gesteld worden, gelijk ln den aanhef deden of door den sch van onzen tijd stille uren nog gezocht en gewaardeerd. Er dan op de boekenmarkt fijne verschijnen, welke stille uren bie- i in gezelschap van bezielde en bezie- de denkers uit vroeger of later tijd, wil ons voorkomen, dat het ,,cum po in angello", dat zooveel eeuwen i machtwoord was, ook heel wat van i aantrekkelijkheid heeft verloren, 'i toch, niettegenstaande al deze zeer "neembare verschijnselen, meenen dat leder mensch, in welke levens- [s'-andigheden hij ook verkeeren moge, aefte heeft om eens gedachten en te verzamelen ver van het geroe- der wereld; verlost van allerlei nes welke het leven hem oplegt, zal zeggen: daarvan wordt niet heel veel bemerkt en die behoefte dan wel niet zoo groot wezen. Maar zouden kunnen wijzen op een ver zinsel, dat we waarnemen bij zieke hachen, dat ze n.l. den minsten lust in datgene, wat juist het noo- ls voor hun herstel, gelijk men ook kan waarnemen, dat zwakke kin- l—i den minsten zin hebben in melk Ijndere versterkende middelen. zouden ook kunnen wijzen op een phljnsel uit niet lang vervlogen Toen men meer leefde uit mate- hstische overwegingen. Voor het £de als religie, idealisme op welk ge- dan ook. was heel weinig plaats, "aan. heette het, had een mensch of geen behoefte; in de werke- "Md der tast- en zichtbare dingen hij opgaan. Die tijd ligt achter De waarde van het geestelijke, van idieele wordt weer meer erkend. Er J Piaats voor geestelijke stroomingen ge- Fïen. l«o moge men in den tegenwoordigen stille uren niet op hun volle waarde '«ten. we gelooven, dat de tijd weer zal, dat de stilte van grootere zal worden. Misschien dan, de drukte en het rumoer in de schenwereld erger geworden zal wanneer de waarde van den indi- totaal ondergegaan zal wezen in «"schatting van de beteekenis der j;:i Wanneer dus de erkenning ge- zal zijn. dat wat men verloor zeer hin groote waarde bezat voor den «n. Gelijk het immers ook gaat in "tn van den enkelen mensch, dat iemand of iets gewaardeerd wordt, wan neer het einde gekomen ls. We hebben in onze Nederlandsche taal een rijke uitdrukking: tot zichzelf komen. Ik kom tot iemand, wanneer Ik verwijderd van hem geweest ben. Zoo komen we tot onszelf, wanneer we als het ware verwijderd van onszelf geweest zijn; wanneer onze gedachten, ons doen en laten omgingen buiten onzen inner- lijken mensch, die toch ons eigen-zelf is. We hebben eens een oud versje gelezen, dat aanving: „O, dat zwerven der ge dachten", welnu in deze woorden heeft de dichter neergelegd de waarheid, dat een mensch buiten zichzelf als het ware op reis kan wezen, zoodat het noodlg is, dat hii weer tot zichzelf komt. Daartoe nu hebben we de stille uren noodlg. Gelukkig ls de mensch, die ze kent, die ze heeft en waardeert. Het zijn toch al mee de beste uren van zijn leven. Want daarin komt het beste boven, dat er is in zijn hart. Daarin kan hij zich reken schap geven van zijn doen en laten, van zijn geestelijk wel en wee, daarin ook kan hij afschudden wat niet goed is en zijn kracht zoeken in stille meditatie van wat van het allerhoogste belang is. In zulke stille uren werd in menschen, reeds ver gevorderd op den levensweg, de nieuwe mensch geboren, gelijk al wat tot leven komt in de verborgenheid vol dragen wordt. Het is die nieuwe mensch, die geestelijk is, wiens leven een stil ge heim is, gelijk de wind blaast, waarheen hij wil en men zijn suizen hoort, maar niet weet vanwaar hij komt noch waar heen hij gaat. We moeten uren hebben, waarin we rekenschap afleggen van ons leven. De debet- en creditzijde opmaken. Om daaruit de conclusie te trekken, hoe we verder te leven hebben. We moeten uit het gedruisch der wereld weg om onze ziel op te kunnen heffen boven de we reld, tot Die woont in de eeuwige stilte, om daar de kracht te vinden voor het leven in onze aardsche verhoudingen. Zoo brengen de stille uren ons levens kracht en levensmoed en levensvreugd. VEERTIG JAAR TYPOGRAAF. Een der veteranen onder ons technisch personeel, A. van Venetie gaat a.s. Maan dag zijn veertigjarig jubileum als typo graaf in dienst van ons bedrijf herdenken. Reeds als jongen van twaalf jaar deed hij zijn intrede in het drukkersvak n.l. bij de drukkerij der firma Groen in de Pi^ters- kerkkoorsteeg, waar hij twee jaar werk zaam was. Daarna ging hij over in dienst van A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij aan de Doezastraat, waar hij aanvankelijk in de afdeeling der boekwerkzetterij te werk werd gesteld. Geleidelijk werd zijn werkkring ver plaatst naar het krantenbedrijf, waar hij zich al spoedig ontpopte als een bekwaam zetter. Uit den aard der zaak geschiedde dit destijds nog geheel met de hand. Na verloop van eenige jaren werd hij belast met het zgn. „opmaken" d.i. samenstellen der pagina's, hetgeen toentertijd met uitsluitend handzetsel nog heel wat las tiger was dan tegenwoordig nu het over- groote deel van de krant machinaal gezet wordt. Jarenlang heeft hij deze functie vervuld, ook nog na het tijdstip, dat het dagblad als afzonderlijk bedrijf werd ver plaatst naar de tegenwoordige gebouwen aan het Noordeindsplein. Toen de zetmachine eenmaal goed en wel haar intrede had gedaan, veranderde de aard van zijn werkkring opnieuw en sinds ruim tien jaar kan men hem dage lijks op zijn stoeltje voor de machine vin den, zijn vingers rusteloos tastend over het toetsenbord. Veertig lange jaren heeft hij ons bedrijf trouw en eerlijk gediend met de volle ambitie van zijn werkzame natuur. In zijn onderscheidene functies heeft hij zich een goed werker en bekwaam vakman getoond. Wij weten ons de tolk van allen, die met ons bedrijf annex zijn, van hoog tot laag en zeker niet het minst van zijn collega's, die in hem een uitstekend kameraad heb ben, wanneer wij den wensch uitspreken, dat het Venetië gegeven moge zijn in dezelfde goede conditie van lichaam en geest ook zijn gouden jubileum in dienst van het ,X. D." te beieven. Wij weten, dat de waardeering, welke hij algemeen geniet en waaraan a.s. Maan dag ongetwijfeld van meerdere zijden uiting zal worden gegeven, ten volle ver diend is en achten ons gelukkig hem zoovele jaren aan ons bedrijf verbonden te weten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijving: Café „Sluitkade", 26 O, Zevenhoven. Eigenaar N. Langeslag Jzn., Zevenhoven. Wijzigingen: De Leidsche Stoomboot- Maatschappij „De Volharding", in liqui datie, Haven 17, Leiden. Uittredende directeur: C. C. van Nouhuys, Leiden, dd. 15 Mei 1931. „De Betuwe", (filiaal), Doezastraat 14, Leiden. Hoofdzetel Zijlweg 38, Haarlem. Handel in boter, kaas en fijne vleesch- waren. Opheffing filiaal: Leiden. Hooge- woerd 72 en Noordeinde 38, dd. 1 Juni '31. Gebrs. J. B. de 'Jong, Hooge Morsch- weg 12, Oegstgeest. Machinefabriek, in stallatiebureau. B. de Jong, Leiden, (hu- welijksche voorwaarden). Coöp. Boerenleenbank te Benthuizen, No. 30, Benthuizen. Uittredend lid Raad van Toezicht: W. van der Heyden. Bent huizen. dd. 1 Jan. 1931. Nieuw lid Raad van Toezicht: A. van de Bijl, Benthuizen. DE LEIDSCHE STADHUISBOUW EEN NIEUW VOORSTEL VAN DE RECHTSCHE FRACTIES. Door de raadsleden de heeren Wilmer, Huurman en Wilbrink ls volgend voorstel bij den Raad ingediend: De Raad besluit: le. Den heer Dudok te verzoeken een plan te ontwerpen voor den bouw van een Stadhuis zonder ouden gevel; 2e. Eenige nadere, nader door den Raad aan te wijzen architecten uit te noodigen plannen te ontwerpen voor den bouw van een Stadhuis met of zonder ouden gevel of met en zonder ouden gevel. 3e. Van den bouw met ouden gevel aan te wijzen het terrein van het reeds inge diende plan-Dudok. 4e. Voor den bouw van een nieuw Stad huis zonder ouden gevel aan te wijzen hetzelfde terrein, zoo noodig uitgebreid tot de Koornbrugsteeg. Maandag komen derhalve diverse voorstellen ter tafel. In de eerste piaats voorstellen van B. en W. om: a. de plan nen der S.D.A.P. inzake bouw aan de Lammermarkt en het idee betreffende bouw aan de Steenstraat te verwerpen (waardoor impleciet het terrein aan de Breestraat zou worden aangewezen); b. een commissie te benoemen om advies uit te brengen over het reeds bekende plan Dudok. In de tweede plaats een voorstel der S.D.A.P. om sub a. aan te houden en de in sub b. bedoelde commissie ook advies te doen uitbrengen over de plannen tot bouw aan de Lammermarkt. En in de derde plaats bovengenoemd voorstel der rechtsche fracties, waardoor alle voorstellen van B. en W. en van de S.D.A.P. totaal van de baan worden ge schoven en de kwestie in een nieuw sta dium wordt gebracht, doordat een meer voudige opdracht wordt voorgesteld. AFSCHEIDSCOLLEGE VAN PROF. Mr. G. ANDRé DE LA PORTE. Als hoogleeraar aan onze Universiteit. Prof. mr. G. André de la Porte, hoog leeraar in het Ned. Indisch Strafrecht, het Ned. Indisch Strafprocesrecht en het Ned. Indisch privaatrecht, aan wien met ingang van den nieuwen academischen cursus op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, heeft gistermiddag zijn af scheidscollege gegeven. Spr. voltooide op dit college zijn onder werp over de leer der causaliteit in het strafrecht. Vervolgens richtte hij tot de studenten een woord van afscheid. Met voldoening heb ik hier, aldus spr., het recht der Indische wetboeken gedu rende 13 jaar onderwezen, want ik had ln het algemeen niet te klagen over gebrek aan belangstelling in mijn onderricht, en ben dankbaar voor de medewerking, welke ik in elk opzicht heb mogen onder vinden van het bestuur der vereenigde juridische en litteraire faculteiten der studenten. Zal er leiding uitgaan van den hoog leeraar, zoo vervolgt spr., dan moet hij op de hoogte zijn van den aanleg en de vorderingen zijner leerlingen; hij moet te weten komen, waar de moeilijkheden voor hen schuilen, en welke verkeerde voorstellingen sommigen hunner zich ge vormd hebben van de vraagstukken der door hem gedoceerde vakken. De eenige gelegenheid, om hiervan op de hoogte te komen is het responsie college. Spr. wees dan op de beteekenis van het responsiecollege, dat ten onrechte wordt opgevat als een soort van examen en gaf den welgemeenden raad: bezoekt trouw de responsiecolleges; niet om den hoogleeraar te believen, maar in uw eigen belang; zij zullen u het examen ver lichten Een tweede raad, die spr. met grooter vrijmoedigheid durft geven nu hij af treedt en dus geen oratio pro domo in houdt is: Tracht geen collegegeld te be sparen en vertrouw niet op de dictaten van anderen, maar bezoek zooveel moge lijk zelf de colleges; het is in uw belang, en niet ten pleziere der hoogleeraren, dat zij gegeven worden". Jongelieden, zoo besloot de scheidende hoogleeraar. wanneer deze ietwat pessi mistisch getinte raadgevingen het con tact tusschen u en mijn opvolgers eenigs- zins zullen vergrooten, zal mijn laatste college misschien het meeste nut voor u opleveren. Mijnerzijds zal ik tevreden zijn, als de herinnering aan mijn persoon u niet on aangenaam zal zijn en niet te spoedig geheel zal verbleeken. Een hartelijk en krachtig applaus volg de op deze woorden, waarna namens de studenten de heer Th. W. Hooykaas den scheidenden hoogleeraar toesprak. Voor alles dankte hij prof. André de la Porte voor wat hij den studenten op zijn col leges heeft geleerd. Spr. besloot met den hoogleeraar voor alles een goede gezondheid toe te wen- schen en sprak tevens den wensch uit dat alles, wat de rust in zijn verder leven zou kunnen verstoren, verre van hem mocht blijven. Gij gaat, aldus spr., hier vandaan als een vriend die een eereplaats zal blij ven innemen in onze harten en aan wien wij steeds met dankbaarheid zullen terug denken. Naar wij vernemen zal de hoogleeraar nog doorgaan met het afnemen van exa mens Na zijn aftreden in September zal hij zich metterwoon te 's-Gravenhage vestigen. WONINGBOUWVEREEN. „ONS BELANG". De jaarvergadering. Deze bouwvereeniging hield gisteravond in het gebouw „Prediker" haar jaarverga dering. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, opende de vergadering met een woord van wel kom tot de aanwezige leden en tot den accountant der Vereeniging, den heer De Tombe. Hij sprak zijn teleurstelling uit over de matige opkomst en wekte de leden op zooveel mogelijk met de Vereeniging mede te leven. Hij bracht dank aan die leden, die het bestuur bij zijn werkzaam heden behulpzaam waren geweest. Na voorlezing der notulen van de vorige ledenvergadering door den 2den secretaris, den heer Joh. v. d. Bos. volgden eenige mededeelingen. Onder de hierna behan delde ingekomen stukken was er een van een lid met het voorstel de statuten der Vereeniging zoodanig te wijzigen, dat ook aan de leden, die een eigen woning heb ben, hun aandeelgeld bij bedanken als lid wordt terugbetaald. Dit voorstel werd door 't bestuur vanwege zijn groote eenzijdigheid ontraden, hetgeen door de vergadering werd goedgekeurd. Een voorstel om een gedeelte der kas gelden der Vereeniging voordeeliger te be leggen, kon ook de algemeene goedkeuring wegdragen. Daar van de leden der kascommissie niemand tegenwoordig was kon deze ook geen verslag uitbrengen. De voorzitter kon echter verklaren dat de boeken en beschei den van den penningmeester ln beste orde waren bevonden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden hierna goedgekeurd. De hierop volgende bestuursverkiezing had tot uitslag dat alle aftredende be stuursleden met zoo goed als algemeene stemmen werden herkozen. Aftredend doch herkiesbaar waren de heeren J. J. B. Faure, lste secretaris, H. v. Donselaar, 2de voor zitter, P. J. Schouten, 2de penningmeester en P. Winterkamp, commissaris. Als leden der kascommissie werden hier na aangewezen de heeren J. Massaar en F. C. Poelijoe. De geschillencommissie bleef in haar oude samenstelling gehand haafd. Een 25-tal nieuwe leden werd daarna als lid aangenomen. Nadat nog drie leden met algemeene stemmen waren geroyeerd en een uitge breide rondvraag was gehouden, sloot de voorzitter de zeer zakelijk verloopen jaar vergadering met een woord van dank tot de aanwezige leden. HET NED. HISTORISCH NATUUR WETENSCHAPPELIJK MUSEUM. De openingsplechtigheid. Zooals wij gistere al hebben mede gedeeld, is gistermiddag in een der col legezalen van het oude Academisch Zie kenhuis het Nederlandsch Historisch Na tuurwetenschappelijk Museum officiëel geopend. Hierbij waren o. m. tegenwoor dig het bestuur der Stichting onder voor zitterschap van mr. A. van de Sande Bak- huyzen, de rector-magnificus, prof. dr. J. Ph. Vogel, de secretaris van den Acade mischen Senaat, prof. dr. J. J. Blaaksma, de secretaris van het college van curato ren, mr P. J. Idenburg, de gemeente secretaris mr. dr. van Strijen, de chef van de afdeeling kunsten en wetenschappen van het Departement van O, K. en W„ de heer P. Visser; prof. dr. L. Knappert als vertegenwoordiger van de Historische Commissie der Universiteit, dr. J. G. de Lint, dir. van het Instituut voor de ge schiedenis der genees-, natuur- en wis kunde uit Den Haag; prof. dr. P. Zeeman uit Amsterdam en voorts vele hoog leeraren, conservators en directeuren van universitaire instellingen, vertegenwoor digers van de phliosophische faculteit van Leidsche studenten en de V. V. S. L. en andere belangstellenden. Alvorens dr. C. A. Crommelin zijn gis teren reeds gepubliceerde rede uitsprak, heette mr. van de Sande Bakhuyzen allen hartelijk welkom om vervolgens namens het geheele bestuur der Stichting woor den van groote erkentelijkheid en warme hulde te richten tot dr. Crommelin, die de ziel en de stuwende kracht van alles is geweest en wiens onvermoeide arbeid thans bekroond wordt in de opening van dit Museum, dat geheel en al zijn werk mag heeten. Na de toespraak van dr. Crommelin was het woord aan den rector-magnificus, prof. dr. J. Ph. Vogel, die vooral den na druk legde op de groote opvoedkundige waarde dezer verzameling en namens den Senaat dank bracht aan allen, die tot haar totstandkoming hadden bijgedragen. De philosofische faculteit van Leidsche studenten betuigde bij monde van den heer Bruining haar erkentelijkheid jegens de stichters, dat zij de studenten in de gelegenheid hebben gesteld deze interes sante verzameling te bezichtigen. Als laatste spreker voerde dr. J. G. de Lint uit Den Haag het woord, die wees op het principiëele verschil tusschen dit Museum en het Instituut voor de geschie denis der genees-, natuur- en wiskunde. Zij vuiler, elkaar aan, zoodat naar spr. verwacht, de samenwerking voor beide instellingen vruchtdragend zal zijn. Ook deze spreker eindigde met woorden van oprechte hulde aan dr. Crommelin en de beste wenschen voor den voortdurenden groei en bloei van het Museum. Hierna werd gezamenlijk het Museum bezichtigd. BINNENLAND. Verklaring van den minister van land bouw over de uitvoering der tarwewet; de broodprijs wordt wel verhoogd (Parlemen tair Overzicht, 2e Blad). De moeilijkheden in het visscherijbedrijf (Binnenland, 2e Blad). De eerste Iuchtreizigster Indië-Neder- land op Schiphol aangekomen (Binnen land, 2e Blad). Fabrieksbrand te Schiedam (Gemengd, 2e Blad). BUITENLAND. Het bezoek der Duitsche ministers aan Engeland (Buitenland, le Blad). De nieuwe Duitsche noodverordening is in werking getreden (Buitenl., le Blad). In België is een kabinet Renkin ge vormd (Buitenl., Ie Blad). Ontzettende brand te München. Het Glaspaleis vernietigd (Tel., le Blad). GOUDEN EN ZILVEREN JUBILEUM. Vandaag was het 50 jaar geleden, dat de heer P. Kort in dienst trad bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken voorheen firma J. Hoos te Rotterdam. Na per auto met zijn familie van huis te zijn gehaald werd hij allereerst namens de directie toege sproken door den heer Schepers, die zijn hartelijke gelukwenschen vergezeld liet gaan van een gouden horloge. Daarop was het woord aan den heer K. Brug, burge meester van Leiderdorp, die de bUjde tijding bracht, dat het H.M. de Koningin had behaagd den jubilaris te begiftigen met de bronzen eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Namens het personeel van de nettenbrelerij, in welke afdeeling de jubilaris werkzaam is, bood de heer J. Cupido een fraai bloem stuk benevens een roeiboot en volledige vlsschersuitrusting met costuum en hen gel aan. Tenslotte offreerde de heer Schepers hem nog uit naam van het ge heele technische personeel een gouden horlogeketting. De heer Cupido dankte namens den diep ontroerden jubilaris voor de prachtige ge schenken en de groote belangstelling. Heden herdacht onze stadgenoot, de heer K. Paling, zijn zilveren Jubileum ln j dienst van de Gemeentecommissie van het i Ned. Herv. Kerkgenootschap. Vanmorgen werd de Jubilaris per auto van zijn woning gehaald en ten kantore van den ontvan ger in de Pieterskerk in tegenwoordigheid van de ambtenaren toegesproken door den lsten secretaris der Gemeentecommissie, den heer J. P. Mulder, die den voorzitter, den heer W. Fontein wegens uitstedigheid verving. De heer Mulder sprak zijn groote waardeering uit over de vele goede pres taties van den jubilaris gedurende de af- geloopen kwart-eeuw en uitte den wensch, dat hij nog vele jaren zijn werkzaamheden zal mogen verrichten. Spr. liet zijn harte lijke gelukwenschen vergezeld gaan van een geldsbedrag onder couvert. De ambtenaren huldigden hun collega bij monde van den opzichter, den heer J. Wind Hzn„ die hem met een hartelijke toespraak eveneens een cadeau aanbood, dat een sieraad zal vormen in zijn huls kamer. Nadat de jubilaris allen had be dankt voor de spontane huldiging, werd hij weer per auto naar huis gebracht, waar het feest in intiemen kring werd voort gezet. o BEVESTIGING EN INTREDE ds. A. DE BONDT. Ds. A. de Bondt, de nieuwe Geref. pre dikant, zal hier ter stede Donderdagavond 2 Juli in het kerkgebouw aan de Hooi gracht door ds. H. Thomas worden beves tigd en Dinsdag 7 Juli d.a.v. zijn intrede doen. EXAMEN KRANKZINNIGENVERPLEGING Voor het op 3 en 4 Juni in de Inrich tingen „Endegeest" c.a. te Oegstgeest af genomen Rijks-examen voor Krankzin nigenverpleging (diploma „B") zijn ge slaagd de volgende zusters: M. Bervoets, A. P. Boot, A. Fafieanie, M. E. van Heivoort, H. Kloppenburg, A. van Kralingen, C. Lems, M. G. Moest, J. P. Pieters, J. M. van der Post, J. F. Ra telband, B. R. Riemeyer, G. van der Schuit, C. P. W. Veenendaal, T. Ver schoor, P. A. Versteeg, J. Wieling, J. van Zuylen. Afgewezen werden 2 candidaten. EINDEXAMENS GYMNASIUM. Van de tweede groep zijn geslaagd voer diploma B: H. P. Veldhuizen te Leiden, Jos. W. B. Visser te Noordwijk-Binnen, C. M. Westerman te Leiden en mej. A. M, Velds te Oegstgeest. Afgewezen 2,

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1