Wat de vrouw draagt. De mode in vroegere tijden. Hoofdpijn en Kiespijn HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE «f DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN |iie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 6 Juni 1931 Zesde Blad No. 21844 VOOR DE HUISVROUW^ VARIA. Kt, DE 8TRANDMODE .hoofdstuk, dat ongtewijfeld iedereen üseert. Natuurlijk zijn er heel veel die zich iedere luxe op dit kunnen permitteeren. terwijl die zich geen al te groote itele offers kunnen getroosten, degelijk met verschillende dingen eng moeten houden. Onder alle adlgheden tracht men echter eigen smaak te werk te gaan en zijn onlljkheid te doen gelden, wat tegen- Sg niet zoo moeilijk meer is, daar aan het strand om zoo te zeggen gedragen kan worden. Wat de kleeding betreft is men toch altijd un bepaalde voorschriften gebonden, en al door het fleurige, bonte kleu- el der strandmode is het mogelijk werkelijk origineele creaties te ver- jtn. Deze komen niet alleen tot ult- dng in de badcostuums maar ook in nchlllende pyama's en vooral ook in details, die bij een aardig strand- ubsoluut onontbeerlijk zijn. alen snoezige parasols van lichte ran geolied papier of van kleurechte tne. dan de groote praetische bad- n ,die alles, wat men voor het ver- li een halven dag aan 't strand heeft, moeten kunnen herbergen:- én boek, toiletartikelen, handdoek. et, badschoentjes, spiegel, enz leuk zijn de breede rubber ceintuurs mogelijke tinten, die aan het meest oudige badpak een persoonlijk origi- tachet geven. Eigenlijk staan aan zee moderne strandsnufjes van gummi «gewoon aardig: b.v. bouquetjes van nibloemen en de snoezige kettingen oneindig veel variaties gebracht Al deze gummi-artikelen kun je gerust om houden, elegant staan ook de moderne «Ihoeden die een tot op heden onge- 'e verscheidenheid aan modellen bie- We zien naast kleine, nauw om-het- i sluitende gummikapjes, die je bij memmen kunt ophouden en die in water als bonte vlekken, reusachtig staan, kleine linnen hoedjes die van i meestal opgeslagen worden en een age omlijsting van het gezicht zijn: le felgekleurde hoofddoeken staan, als raminste op de goede manier ge it zijn, heel vlot. Tenslotte zullen de igerande stroohoeden wel veel aan- Isters vinden, omdat deze juist aan het «1 zoo schilderachtig staan. Plaats van den badmantel kan men geschikt een vierkante doek van léstof nemen, dat precies dezelfde ften doet, zich beter verpakken laat, •mits het goed gedragen wordt heel elegant staat. Op den ach- rond hebben we zoo'n leuke vlotte doek met effen rand afgebeeld, belangrijk probleem is de strand- de mode brengt hier 2 types en het eene met lange, en het andere, korte pijpen; - de laatste zijn hier in Va, nog niet zoo populair, doch, nu Amerika algemeen gedragen worden, 't bij ons wel niet lang meer duren, bovendien door deze kleeding ons aam op den weg van en naar het bad blootgesteld wordt aan de heerlijke otschijn, hetgeen met de lange aken natuurlijk uitgesloten was, zal torte dracht ook hier wel gauw eren i'-de pyamamodellen hebben we hier 'beeld. Links de lange witte broek met 1 lasje van denzelfden stof erbij (een Wstuk is hierbij niet noodig, daar het bad het badcostuum als zoodanig doet, terwijl na het bad, als het pak uitgetrokken wordt, het jasje sen ceintuur gesloten kan worden en 'us met de broek één geheel vormt, het midden prijkt het hierboven ïoken moderne strandpak met korte *k en vlotte korte mauwtjes; onder- ïwordt over een dergelijke pyama een pullover gedragen, die ook na het als je wat al te veel opge tut mocht zijn, heel behaaglijk zit. r: alle voordeelen die we hier hebbn tooemd zal deze nieuwe dracht onge- ®dd enthousiaste aanhangsters(ers) jha is het er reeds lang over eens, dat ■wollen badpak de eenige ware dracht 51 dus een noodzakelijk onderdeel van 'damesgarderobe. Natuurlijk is 't ver ste denken dat 'n badcostuum alleen al wende is (dit is n.l. uitsluitend voor 'wemmen bestemd). Op het badpak JJ' dan vaak een rokje gedragen, waar- dit een heel ander aanzien krijgt, ['"it men het nu nog door een jasje *n cape in dezelfde uitvoering, dan «at het wollen „bad complet", dat door zijn aparte elegance aan ieder sciand gezien mag worden. Van applicaties wordt bij dergelijke ensembles graag een dankbaar gebruik gemaakt en" ook de intarsia" techniek, dit zijn de ingeweven patronen, staan weer in het middelpunt der belangstelling. Een op deze wijze gecombineerd tricot ensemble, dat thans als ëen der toon aangevende drachten geldt, ziet U rechts op de schets. HOEDJES VAN BLOEMEN EN BLOEMBLADEN staan in hoog zomerweer buitengewoon aardig en zullen dan bij een gezellig zomersch toiletje graag gedragen worden. Je moet er wel om denken, dat zulke hoed jes in het algemeen alleen maar blondines staan en ook alleen bij knappe lieve snoetjes passen. Een gezicht met een sterk geprononceerd profiel past hier absoluut niet bij. Bloemenhoeden zijn er in duizenden variaties. Heel apart zijn de van groote stroobladen gemaakte modelletjes, die van voren een klein toefje bloemen heb ben Niet minder origineel zijn de precies om het hoofd sluitende kapjes, die rondom met een bloemenguirlande afgezet zijn. Vanzelf is hier iets nieuws gekomen, dat wanneer men eens even zijn aandacht schenkt aan alle details, niets anders blijkt te zijn als de wedergeboorte van den „Biedermeierstrijl" die thans op velerlei gebied weer van zich doet spreken. W. U. i' DE NIEUWE HANDSCHOEN MET MANCHET is een onderwerp dat ons voortdurend blijft boeien, daar hierin van dag .tot dag iets nieuws gebracht wordt dat voortdu rend ons aller belangstelling op zich ge richt houdt. Dat deze handschoenen zoo'n succes hebben komt natuurlijk niet alleen door het model, doch ook door de mooie kleu rencombinaties hetgeen tegenwoordig in alles zoo'n voorname rol speelt. Allereerst noemen we de handschoen van z.g. traliewerk waarvan de tralies ge vormd worden door uitgesneden vier kantjes of, door elkaar-kruisende diago nalen (bovenste afb.) Sportief en elegant zijn de hand schoenen waarvan de manchet een soort W vormt. Deze handschoenen hebben meest een markante, maar toch gedekte kleur en steken dus bij het verdere sporttenue goed af. Van de meest gangbare kleuren noe men we hier: olijfgroen en wijnrood; twee kleuren die bij beige, bruin en grijs buiten gewoon voordeelig uitkomen. Dat op handschoenen met manchetten, applicaties een dankbaar object zijn. be hoeft geen nader betoog: het spreekt van zelf dat men op deze wijze niet alleen beeldige patronen, mar ook de fraaiste kleurencomposities kan bereiken (links onder). W. U. ONGEDIERTEN. Neemt u mij niet kwalijk, dat ik dit onderwerp in deze deftige courant aan roer! Het is nu eenmaal actueel! Ieder huis krioelt bij wijze van zeggen in Juni van het ongedierte! Niet boos worden! Niets van aantrekken! C treft geen schuld; het is het normale gevolg van zon en zomer, of vanregen en zomer, wat de laatste jaren méér voorkomt! En door dien regen of zonneschijn komen alle ondiertjes te voorschijn: slak ken, oorwurmen e.d„ als het een natte zomer is; mieren, muggen, motten, wespen enz., als het zonnetje schijnt! Zij vergallen heel wat van uw vreugde; zij bederven veel aan uw meubels en uw huis: daarom leek het mij gewenscht om u eenige huismiddeltjes aan de hand te doen om deze zomerplaaggeesten te ver jagen. Zooals u weet. kan het lichaaam van de slak niet tegen zout; wanneer u zout. op het beest legt. gaat het dood. Maar slakken komen meestal pas te voorschijn als het donker is; dus u zult ze overdag niet gauw ontdekken; wanneer u echter 's mor gens in een kamer komt, die in het sous- terrain is gelegen, een tuinkamer b.v., dan zult u in sierlijke cirkels en groote lijnen het griezelig glibberige, zilverachtige slijmspoor zien. dat deze weekdieren bij wijze van visitekaartje achterlieten! U kunt nu op de plaatsen, waar het spoor lag, zout strooien; de slakken kennen daarvan het gevaar en worden er door verjaagd; beter is 't echter, om 's nachts, als het reeds een paar uur donker is, even te gaan kijken: vermoedelijk kruipen de dieren dan reeds rond, zoodat u ze met een papiertje, stokje of lepel opnemen kunt en vernietigen, b.v. door ze te ver drinken. Slakken zijn dol op bier; u kunt dus ook 's nachts een paar ondiepe schoteltjes met gewoon lager bier neerzetten op de plaat sen, waar zij hun spoor achterlieten. Zij kruipen, al drinkende in het bier. en verdrinken daardoor. Nog weer een andere methode is om slablaadjes neer te leggen: ook dit is een speciale lekkernij voor de slakken; zij kruipen direct bovenop en onder tegen de bladeren, waardoor u ze dus gemakkelijk vangen kunt en met blad en al in een emmer water verdrinken. Op droge, warme plaatsen zal geen slak het volhouden; als u er dus de kolen voor over heeft., kunt u een dag en nacht een kachel branden. Dat jaagt hun direct op de vlucht! Oorwurmen zijn vieze, taaie beesten, die ook al het licht schuwen en pas tegen den avond te vobrschijn kruipen. Om deze weg te krijgen, moet u ze vangen! Wat niet zoo moeilijk is als het lijkt; u behoeft slechts holle rietstengels, bloempotten of een of andere bus losjes met wat houtwol of krantensnippers te vullen en deze des nachts neer te leggen op de plaatsen, waai de oorwurmen veel komen. Zij kruipen daar dadelijk in: u hoeft 's morgens dus niets anders te doen als die potten en bussen leeg te schudden in een bak met water of in een kachel, dan heeft u er een massa verdelgd Mieren bezorgen ook menige huisvrouw nare uren; zij doen aanvallen op alles wat zoet smaakt en zij vallen met gansche legers tegelijk aan! Maar het is niet zoo moeilijk om hen weg te krijgen. Als u de plaats weet. waar hun nest ligt. dan be hoeft u hier slechts kokend water in te gieten en u bent ze kwijt; ook kunt u een stukje geteerd hout in de opening van hun nest steken, of er het water ingieten, waarin visch werd schoongemaakt; voorts moet u den grond schrobben met water, waarin u een scheut carbol deed, of wat traan; er zijn menschen. die baat vonden met het strooien van Cayennepeper of wat aluinpoeder» koffiedik, petroleum, vlier takken worden óók al aangewend om de mieren op de vlucht te jagen; voor naphtaline-schubbetjes hebben zij zoo'n angst, dat u, door deze 's avonds op stukjes papier te leggen in de kast, waar zij graag komen en voor de drempel, langs de reten enz., ze voor goed verjaagt. Muggen zijn al héél onpleizierige zomer gasten, hè! Een eenvoudig en doeltreffend verweermiddel is om ze met petroleum- dampen te bedwelmen. Wanneer u met een kommetje met petroleum langs den muur gaat, waartegen ze zitten, dan wor den ze direct bedwelmd, laten los en vallen in de olie. Ook kunt u ze met den stof zuiger verwijderen; voorts jagen nagelolie, kajaputolie en citronel ze op de vlucht Het zekerste is om 's avonds uw ramen goed te sluiten, maar is op mooie zomer avonden dit middel niet erger dan de kwaal? Het middel is wel uitvoerbaar in uw slaapkamer; wanneer u hier 's avonds binnentreedt moet u. vóór u licht maakt, de ramen goed sluiten, dan licht maken, deur ook sluiten en de aanwezige muggen wegzuigen of in petroleum verdrinken. Heeft u last van een wespenplaag, dan kunt u aan het hekwerk vlak bij uw huis aan touwtjes kleine fleschjes hangen, die half gevuld zijn met water; smeer wat No. XVIII 1852. De laatste hand wordt, gelegd aan het schitterende bruidstoilet van ivoorkleurige witte broché-zijde, door dit allerliefste bruidje met veel élégance gedragen; de sluier wordt op het hoofd vastgehouden door een randje oranjebloesem. Het bruidsmeisje, dat haar helpt heeft een zachtblauw satijn japonnetje aan, waarover heen een soort cape-manteltje van korenblauwe zijde; het kapje is bij passend in licht en donkerder blauw. C. V. stroop in de opening en hals van de flesschen, dan kruipen de wespen naar binnen en verdrinken. Ook op inmaak- azijn komen ze? graag af. Motten. Als u eenmaal „de mot" in het een of ander heeft, dan is het schier onmogelijk om deze er weer uit te krijgen; de vliegende motjes leggen eieren in wollen stoffen, kleeren, bèddegoed, kleeden en gordijnen; uit die eieren komen de be kende kleine wurmpjes, die de stoffen kaalvreten. Motten zoeken donkere, warme plaatsen op, veel luchten, in de zon leggen en uit kloppen kan dus uw kleeding tegen mot- tenbezoek beschermen; voorts kunnen motten niet tegen de lucht van drukinkt; pak uw wollen kleedingstukken dus in versche kranten, dan houdt u er de mot ook uit; giet bleekwater in de naden van uw houten vloer; laat deze drogen; strooi dan insectenpoeder er over: leg vervol gens de mat op het onderpapier en strooi daarop weer insectenpoeder; leg daarna eindelijk het kleed. Geregeld zeepsoppen van de kasten en uitluchten van 't daarin geborgen goed houdt de motten weg; eindelijk kunt u nog Waldmeisterkruid ophangen; daar kunnen ze ook niet tegen. En dan is er nog het begieten met terpen tijn van de stoffen, die reeds mottenbe- zoek hebben gehad. Terpentijn, water, al of niet met zeep, en versche lucht zijn de grootste vijanden van de mot. Het laatste ondier, dat ik vandaag be handel, is de muis! Het allerbeste middel hiertegen is het opsporen van het gat. waardoor hij in uw kamer komt: dit gat dichtstoppen en er fijngeklopt glas vóór strooien. Voorts kunt u vallen zetten met spek, stukjes kaas enz. Rook de vallen goed uit. anders loopt geen muis er in! Vergif is niet aan te raden, want dan gaan de muizen dood onder den vloer of achter het behang en verspreiden een vreeselijken stank! RECLAME. zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijn poeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. 7720 EEN INTERVIEW. Toen te Parijs zich het gerucht van den dood van koning George III van Enge land verspreidde, ijlde een vriend van minister Talleyrand in vliegende vaart naar den staatsman om van hem de waarheid of de onwaarheid van het ge rucht te vernemen. Zoover ik weet. zei Talleyrand, die zich niet gemakkelijk liet uithooren, zijn er twee geruchten in omloop. Volgens 't eene is de koning dood, volgens 't andere is hij nog in leven. Ik voor mij sla noch aan het een, noch aan het ander geloof, maar ik moet u zeer stellig verzoeken deze mededeeling als streng vertrouwe lijk te beschouwen. 381. Het gevecht was eindelijk afgeloopen Och, aan alles komt een end. Wie van de twee het had gewonnen Werd de jongens niet bekend. De directeur dacht: „Ik ga eens zoeken Wellicht, dat ik de deugniet nog ontmoet.' En netjes aangekleed ging hij zoeken Op zijn hoofd een hooge hoed. 382 Te midden van eeuwen-oude boomen Werd een groot vuur aangelegd En op dit vuur van dorre takken Stukken van het dier gelegd., Pim's makker zag toe, hoe deze telkens Takken op den vuurhaard deed Ze "konden het vet hoorèn sissen. Eindelijk was hun maal gereed.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 19