C. G. SMIT AGENDA. BUITENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. HEDEN: Leger des Heils (Hooigracht): Bidstond te 11 uur nam. Zaterdag. Nutszaal: Feestavond Jeugdbond voor Onthouding afd. Leiden. 8 uur nam Zondag. Zomerlust: Tuinconcert „Werkmans Wlltkracht". 8 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. ..De dubbelganger." Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Varlëté-voorstellingen Dagelijks te 3u. .Geld ligt op straat." 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u „De Zondares." 's Woensdags en 's Zaterdags familiema- tlnée. „City-theater" Haarlemmerstr.: Bios coopvoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen dlphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 8—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. H Blanken, Hoogewoerd 171, Telet. 502; en D. J. v. Driesum, Mare 76. Telef. 406. RECLAME. STEENSTRAAT 49 - TEL. 485 Uw Huis voor Fijne Vleeschwaren. Gedurende de Zomermaanden: HOOFDKAAS (zure zult) verkrijgbaar. 7701 BALINEESCHE DANSERS OF HET LOO. Demonstratie voor H.M. de Koningin. Gisteren dansten de Balineesche dan sers voor H.M. de Koningin op het Loo. De dansers waren in de vroegte per auto uit Den Haag naar het Loo vertrok ken, terwijl de instrumenten van den gamelan reeds in den. voorafgaanden nacht per tapissière verzonden waren. Het dansen begon om half drie en duurde tot half vier. H. M. de Koningin en Prinses Juliana vergezeld door enkele dames en heeren der hofhouding waren hierbij aanwezig. Voorts werd de voorstelling bijgewoond door den heer Moojen, artistiek leider op de Hollandsche tentoonstelling te Parijs en gedelegeerde van de Ned regeering aldaar. Voordat met het dansen een aanvang werd gemaakt, ontving H. M. den leider van het gezelschap Jj. Gr. Soekawatle, diens echtgenoote en den heer Moojen eenige oogenblikken in gehoor Op het programma kwamen voor: Gongdans, Huldezang, Dans van meisjes en jongens, Krijgsdans enz Na afloop werden de Balineesche gasten door H M. onthaald op een Indischen maaltijd. o REIZEN NAAR FRANKRIJK. Op bewijzen van Nederlanderschap tot 1 November. De commissaris der koningin in Zuid- Holland heeft aan de burgemeesters der gemeenten in die provincie een schrijven gericht, waarin op verzoek van den mi nister van Buitenlandsche Zaken de juistheid wordt bevestigd van een bericht, dat tijdens de te Parijs van 6 Mei tot i November te houden Internationale Kolo niale Tentoonstelling, Nederlanders behal ve met een bultenlandsch paspoort ook met een bewijs van Nederlanderschap naar Frankrijk kunnen reizen. Na 1 No vember worden zij alleen nog maar op vertoon van een buitenlandsch paspoort in Frankrijk toegelaten. o „DE VLIEGENDE VLEUGEL". In geregelden dienst op Amsterdam. De z.g.n. „Vliegende Vleugel" van Jun kers type G 38, het grootste landvliegtuig ter wereld, zal gedurende dit seizoen wor den opgenomen in den geregelden dienst Berlijn-Hannover-Amsterdam-Londen van de Deutsche Luft Hansa. Het geweldige vliegtuig zal dus geregeld op Schiphol ver schijnen. De spanwijdte van de vleugels is 45 M„ de dikte van de vleugels 1 40 a 1.85 M.. en de diepte 9 M. Vier motoren van tezamen 2800 PK drij ven dezen „Vliegenden Vleugel" aan die vol belast 22.000 K.G. weegt. Het vliegtuig zal op 5, 6, 11 en 13 Juni op Schiphol lan den en van 15 Juni af een paar maal per week het Amsterdamsche vliegveld aan doen. (Msb.) o DIRECTEUR CENTRALE TARIVE- ORGANISATIE. Tot directeur der Centrale Tarweorga- nisatie is benoemd de heer C. C. C. van Stolk te Utrecht. UITVOERING DER TARIVEWET. Erkende handelaren en tusschenpersonen in Noord-Holland en Zuid-Holland. Naar wij vernemen hebben besprekingen plaats gehad tussrhen de besturen der Tarwe-organisaties in Noord- en Zuid- Holland en de besturen der afdeelingen der vereeniging „De Rotterdamsche Ko renbeurs". welke in deze provincies zijn gevestigd Bij deze besprekingen is besloten iede- ren handelaar in tarwe, voor zoover liy te goeder naam en faam bekend staat, in de gelegenheid te stellen een verklaring te teekenen. waarin hij zich bereid verklaart aan een goede uitvoering der Tarwewet mede te werken Deze verklaringen worden bij de bestu ren der handelaren-organisaties verkrijg baar gesteld. Niet-ledcn dezer organisaties kunnen het formulief bij genoemd bestuur of bij de Tarwe-organisatie aanvragen. Dc eerste beoordeeling of de persoon of instelling aanvaard zal worden, berust bij een commissie van bijstand, waarvan de helft der leden is aangewezen door de Tarwe-organisatie en de helft door de handelaren-organisatie, benevens een on partijdig voorzitter. Deze beoordeeling wordt aan het bestuur der tarwel-organi- satie ter beslissing voorgelegd. Naast tarwehandelaren kunnen ook „erkend" worden, schoonings-inrichtin- gen. bijvoorbeeld van dorpsvereenigin- gen, eigenaren van opslagruimten, koo- pers van tarwe te velde, ook al zijn dit geen handelaren. Deze erkenning is voor betrokkenen noodzakelijk, daar alleen verkoop aan en opslaan bij erkende personen of instellin gen zal worden toegestaan De bedoeling is zooveel mogelijk hen te erkenning, die ook voorheen in tarwe za ken deden. Van hen die, ondanks de onderteekende verklaring, fraude plegen, of een goede uitvoering op andere wijze afbreuk doen, kan de erkenning worden ingetrokken, hetgeen beteekent, dat door hen gekochte tarwe niet langer als inlandsche zal wor den erkend en hun opslagruimten niet langer voor het bewaren van inlandsche tarwe in aanmerking zal komen. De adres sen der organisaties, waarnaar belangheb benden zich kunnen wenden, zijn: Afd N.-H der Rotterd Korenbeurs p a. den heer S. v. Wijk. Vijfhuizen Afd Z -H der Rotterd Korenbeurs p.a. den heer A L. Verhagen, Naaldwijk Tarwe-organisatie N.-H. en Z.-H., beide Anna Paulownastraat 20, Den Haag. o UITZETTING VAN VREEMDELINGEN. Uitsmokkeling des nachts over de grens? Het Eerste Kamerlid de heer Van Emb- den heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat, wan neer de politie termen aanwezig acht tot het over de grens zetten van een in Ne derland gevestigden vreemdeling die door verlies van nationaliteit of om andere formeele reden geen geldig paspoort van een buitenlandsche overheid bekomen kan, zulke uitleiding heimelijk geschiedt door uitsmokkeling des nachts? En der halve plaats vindt onder opzettelijke schending door onze autoriteiten van de rechtsvoorschriften van aangrenzende staten, althans onder misleiding hunner overheden? Is het den minister bekend, dat deze praktijk voor de uitgeleiden tengevolge heeft, dat zij, bij ontdekking ginds, aan stonds op dezelfde wijze naar ons land worden teruggezonden? En dat zulks onze politie er niet van weerhoudt, deze wijze van uitdrijving alsdan op dezelfde personen opnieuw toe te passen? Acht de minister de praktijk, weerge geven in de eerste vraag, een uiting van een behoorlijke verhouding tusschen rechtsstaten? Is de minister nopens de praktijk weer gegeven in de eerste en de tweede vraag, waarbij een vreemdeling, die geen straf baar feit begaan heeft, wordt op- en neergekaatst als een object, wordt ge noodzaakt, zich schuil te houden, en be lemmerd in zijn pogingen om in zijn levensonderhoud te voorzien niet van oordeel, dat dit een Inhumaan stelsel is? Is de minister nog steeds van meening, dat herziening der Vreemdelingenwet niet urgent is te achten? Is de minister bereid, in elk geval de politie te gelasten, bedoelde behandeling van nationaliteitsloozen onverwijld te staken en. door uitreiking van een gunst- pas of op andere formeele wijze, het hun mogelijk te maken dat zij zich zoo noodig elders vestigen? ——o BELASTINGMOEILIJKHEDEN. Maatregelen ter voorkoming gevraagd. Het Tweede Kamerlid, de heer Smeenk heeft den minister van financiën de vol gende vragen gesteld: Is de minister niet van oordeel, dat door het vervallen krachtens de artikelen 23. 2? en 39 der Wet van 15 Juli 1929, van de artikelen 265 i en 244 a loud) van de Gemeentewet, eenige moeilijkheden kunnen ontstaan met name de moeilijk heid, dat de wettelijke grondslag is ont vallen aan alle aanslagen in gemeente lijke inkomstenbelasting en opcenten rijksinkomstenbelasting, nog op te leggen na 1 Mei 1931, zoowel aan hoofdverbllj- vers als aan werk- en woonforensen? Mocht de minister de eerste vraag toe stemmend beantwoorden, is hij dan be reid om spoedig een wijzigingsontwerp aanhangig te maken teneinde te voorko men, dat de gemeenten geldelijk nadeel lijden? o DE VERKEERSDAG. Op den verkeersdag van Zaterdag 6 Juni zullen de Vrijwillige Verkeersinspectiën in Groningen, Noord-Brabant, Drente, Lim burg, Noord-Holland en Utrecht autoritten houden, ieder in eigen gewest. De auto's zijn van verkeersopschriften voorzien, ten einde de regelen van den weg onder de aandacht te brengen van het groote publiek. Een verkeerscourant zal in een oplaag van 100.000 exemplaren in ons land wor den verspreid. In Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht en verder in ver schillende gemeenten zal de uitreiking door de verkeerspolitie geschieden. KOFFIEHUIS-, RESTAURANTHOUDERS EN SLIJTERS. Te Haarlem is de jaarlijksche vergade ring gehouden van der Nederlandschen Bond van koffiehuis-, restauranthouders en slijters onder voorzitterschap van den lieer W. F Ris te Amsterdam Aanwezig waren 80 afdeelingen met ongeveer 350 afgevaardigden Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging op 1 Januari j.l. 102 afdeelingen met 6471 aangeslotenen telde, zijnde een vermeer dering met 1 afdeeling en 207 aangeslo tenen, vergeleken met, het vorige jaar. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester sloot in totaal met f. 71.758.51. Het voordeelig saldo over 1930 bedroeg f. 4.649.21 De toestand van de vereeniging kan in alle opzichten gezond worden ge noemd Een weinig belangrijke statuten wijziging werd goedgekeurd en besloten de koninklijke goedkeuring er op te vragen. De hoofdschotel van de vergadering was een uiteenzetting van den bondsdirectenr over de Drankwet en haar tegenwoordige gedaante De vergadering werd bijgewoond door den inspecteur van de volksgezond heid (dienst van de drankbestrijding) en een deputatie van de Kamer van Koop handel voor Haarlem en omstreken VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besl. is, met ingang van 1 Augustus aan den hoofdingenieur der ma rine jhr. ir. C. Rappard, belast met de be trekking van directeur der Rijkswerf te Hellevoetsluis. op zijn daartoe gedaan ver zoek eervol ontslag uit 's Rijks dienst ver leend, en de ingenieur der marine Ir C. van Dam. belast met de betrekking van chef der afdeeling scheepsbouw bij de Rijkswerf te Willemsoord, bevorderd tot hoofdingenieur der marine Tot directeur van het gemeentelijk gasbedrijf te Rotterdam is benoemd Ir. J. P Vader, te Zaandam. o UIT NED OOST-1NDIE. BEZUINIGING. MEDAN, 4 Juni (Anetal. Het orgaan van de vakvereeniging voor assistenten in Deli „De Planter" vernam, dat de voort gezette bedrljfsreorganisatie van de Deli- Batavia-Rubber maatschappij heeft geleld tot de terugstelling van 3 administratuers tot assisten. waardoor hun salaris van f. 700 tot f. 300 is teruggebracht. Een dezer administrateurs aanvaardde deze terugzetting niet, waarop hij met lnacht- name van een opzeggingstermijn van 3 maanden is ontslagen. o DE MERAPI. MAGELANG, 4 Juni (Aneta). De bouw- velden van de bevolking Brahman zijn verboden gebied verklaard in verband met de werking van den Merapi. De lava-bank is sedert 25 Mei J.l. 120 M gezakt, terwijl nog voortdurend kleine gloedwolken en vrij veel groote afstortingen worden ge constateerd. DE ALCEMEENF TOESTAND. Rede van Henderson Hedenmiddag arriveeren de Duitsche ministers te Londen. Reeds een paar uren eerder dan aanvankelijk plan was Oostenrijk zal zich bij de behandeling der Tarief-unie voor het Permanente Hof van Internat. Justitie doen vertegenwoor digen door dr. Erich Kaufmann, Duttsch- land door prof. Bruins. Gisteravond heeft Henderson gesproken over „De consolidatie van den wereld vrede" Hij wees er op. dat gedurende de laatste twaalf jaren de openbare meening der na ties altijd de regeeringen vóór is geweest ten opzichte van hetgeen deze voorbe reidden Zoo is het met betrekking tot de moreele ontwapening gegaan en zoo zal het, naar hij overtuigd is, met de physieke ontwapening gaan. De volken zijn bereid tot alles en tot meer dan de regeeringen willen geven De volken zijn overtuigd dat de vrede niet bij een bewapeningswed strijd kan worden verzekerd, en zij zijn bereid zich door hun staatslieden te laten geleiden naar een nieuwe wereld, waaruit de oorlog gebannen is. Hendersons eenige vrees is, dat de vol ken niet doordrongen zullen zijn van de groote kans. welke de Ontwapeningscon ferentie van het volgend jaar hun biedt, en dat zij hun regeeringen niet zullen doen begrijpen, dat hun gedelegeerden ter conferentie niet te vèr kunnen gaan. „Mijn eenige vrees is, dat de naties den regeeringen niet tijdig zullen toonen, dat zij kunnen rekenen op hun steun bij alle bewapeningsvermindering. hoe drastisch zij ook zijn moge." Sprekend over de toeneming van het prestige van den Volkenbond zeide Hen derson, dat het tijdstip nabij is, indien het niet reeds is gekomen, dat het ondenk baar zal zijn dat. een natie zou weigeren haar geschillen te onderwerpen, hetzij aan den Volkenbond, hetzij aan hel Perma nente Hof. De kern dezer verandering is niet gelegen in het toenemend gezag van den Volkenbond, doch veeleer in de ver andering in den geest. o DUITSCHLAND. Actie der nationaal-socialisten. Ook de nationaal-socialisten eischen directe bijeenroeping van den Rijksdag. In een resolutie wordt gezegd: „De Rijksdagfractie van de N. S. D A. P. protesteert plechtig tegen deze nieuwe, zoogenaamd tot saneering van de Rijks financiën strekkende maatregelen, omdat zij slechts zullen leiden tot verdere ver arming van de arbeidzame klassen van het Duitsche volk en tot volkomen vernie tiging van het Duitsche bedrijfsleven en eischt voor haar intrekking de onmid dellijke bijeenroeping van den Rijksdag". Het nat.-soc. dagblad „Der Angriff" is tot 4 Juli verboden wegens politieke excessen. In het Roergebied is het op verschei dene plaatsen tot botsingen tusschen de Êolitle en werkloozen en communisten ge- omen. Er vielen eenige gewonden. BELGIE. Renkin nog niet geslaagd. De Katholieke leider Renkin is er tegen de algemeene verwachting in, nog niet in geslaagd een nieuw Ministerie te formeeren. Op het laatste oogenblik is er van Vlaams h-Katho ieke zijde om nadere preci seering van verschillende punten van het toekomstig regeeringsprogram gevraagd. Tot op heden hebben hun medewerking toegezegd de Katholi ?ken Van Caeneghem Heiman en de liberaal Hijmans: verder dc heeren Petitjan en BaeK FRANKRIJK. Sovjet-delegatie gearriveerd - Financieele processen. De sovjet-delegatie tot het voeren van besprekingen over hervatting der han delsbetrekkingen is onder leiding van Dwolaiski te Parijs gearriveerd. De rechtbank heeft Maixandeau en Rochette veroordeeld wegens verduiste ring tot 2 jaar gevangenisstraf en 3000 frs. boete, en Oustric tot 3000 frs. boete. De rechtbank is zeer streng opgetreden tegen de beklaagden, die aan de Fransche spaarders een verlies hebben berokkend van meer dan 100 millioen. o ENGELAND. Een „guillotinc"-voorstel Rapport over de werkloosheid. In het Lagerhuis stelde MacDonald de aanneming voor van een „guillotine"- program, waardoor de bespreking van de laatste onderdeelen van het financieele wetsontwerp, behelzende het voorstel van een grondbelasting, tot 12 dagen beperkt zou worden De conservatieve oppositie diende een amendement in, om „een willekeurige be perking van het debat" te weigeren, we gens den aard van het wetsontwerp en zijn inhoud MacDonald verdedigde zijn motie „om het debat binnen redelijke grenzen te be perken" door een verwijzing naar de be hoefte aan inkomsten, het ophouden van de afhandeling der parlementaire aange legenheden door het optreden van het Hoogerhuis en de noodzakelijkheid om over te gaan tot wetgevende maatregelen over aangelegenheden van dringenden aard, o a de kolenmijnen en de werk loosheidsverzekering. Wat het Hoogerhuis aangaat, sprak Mac Donald van de mogelijkheid, dat men ge dwongen zou zijn de Parlementswet in te roepen om een wet aangenomen te krij gen. waartegen de Lords zich verzetten. Volgens de bepalingen van de Parlements wet krijgt een wetsontwerp dat door het Lagerhuis in onveranderden vorm in drie verschillende zittingen binnen twee jaar wordt aangenomen, kracht van wet, zelfs indien het door het Hoogerhuis verwor pen wordt. Het conservatieve amendement werd ten slotte verworpen met 274 stemmen tegen 222. Tot gouverneur en bevelhebber van Malta is benoemd generaal sir David Campbell De regeeringscommissie, die een onder zoek heeft ingesteld naar de werking van dc werkloosheidsverzekering heeft haar rapoort uitgebracht. Zij komt tot de con clusie, dat de wekeli.iksche premiën voor alle drie betrokken partijen, regeering, werkgever en werknemer, van VI- tot 9 stuiver verhoogd moesten worden en daarnaast de uitkeeringen verminderd om uitgaven en inkomsten van het fonds in evenwicht te brengen. De commissie stelt daarom voor een uitkeering bij vol komen werkloosheid van 15 shilling per week voor een volwassen arbeider boven 21 jaar en 13 shilling voor een vrouw: van 18 tot 21 jaar 12 shilling voor een man en 10 voor een vrouw; van 17 tot 18 jaar 7 shilling voor een jongen en 6 voor een .meisje. Gehuwden of zij die een ander volwassene tot hun last hebben, krijgen voor dien persoon 8 shilling met 2 shilling kinderbijslag voor ieder kind onder de 16 jaar. Oni voor volledige uitkeering in aan merking te komen, moet de verzekerde ten minste 30 premiën hebben afbetaald. De commissie heeft bovendien een stel maatregelen ontworpen om ontduiking van de wet en het niet opgeven van andere inkomsten tegen te gaan, alsmede voor het geval arbeiders weigeren werk te aanvaarden, waarvoor ze psysiek en in tellectueel in staat worden geacht. Deze weigering kan volkomen inhouding van den steun ten gevolge hebben. Er is een minderheidsrapport van 2 le den van de 9. waarin gevraagd wordt den toestand te laten zooals hij is, totdat de commissie over vollediger crisiscijfers beschikken kan. De regeering heeft zich niet verbonden, de conclusies van het rapport in hun ge heel over te nemen, maar men verwacht in parlementaire kringen toch wel. dat de nieuwe regeling van het fonds waaruit de verzekering betaald moet worden, in groote trekken langs de voorgestelde lijnen opgebouwd za! worden. o ITALIË. Besluiten van den Fascistischen Raad Quirinaal en Yaticaan. In de bijeenkomst van den grooten fas cistischen raad deelde de secretaris mede, dat de sterkte van de partij op 31 Mei bedroeg 661.386 mannelijke leden, 104.804 vrouwelijke leden, 26.720 jonge vrouwen, 30.308 studenten. 479.531 jonge mannen. Totaal 1.303.253. Hel directorium heeft vervolgens be sloten de inschrijving tot de Jongelings- fasci met ingang van 1 Juli te staken, voor te schrijven, dat alle leerlingen van middel bare scholen, die den leeftijd van achttien jaar nog niet hebben bereikt, tot de avanguarde mosten behooren, en voorts over te gaan tot een krachtig aanvatten van de encadreering, schifting en politieke en militaire opvoeding van de menigte der Jonge Fascisten, opdat zij te allen tijde klaar zullen staan. Eenige groote betoogingen zullen georga niseerd worden. De correspondent van de „Vossische 7. te Rome zegt uit betrouwbare bron het gende te vernemen nopens de onderhal lingen. die op het oogenblik gaande tusschen bet Vaticaan en de ltaliaan5j regeering ter bijlegging van het opS nopens de Katholieke Actie. 11 De Katholieke Actie zal op een nieuw grondslag gevestigd worden en wel »r? danig, dat op de bestuursposten u?' menschen meer zullen staan die tot d! vroegere centrumpartij in de kamer hebh*! behoord of die op eenigerlei wijze aan d! propaganda voor die partij hebben deetoi! nomen. Het hoofdbestuur zal voorts gehS uit handen van de ieeken genomen woriS en worden overgedragen aan de bis>chopnIÏ die zich zullen laten vertegenwoordig door vertrouwde priesters. De Italiaan^ regeering zal de aldus hervormde KaW* Ifeke Actie officieel erkennen, vernioedelii'- bij besluit van den Grooten Raad, tot wjJS bevoegdheid ook de regeling van de betrek- kingen tusschen Kerk en Staat behoort De .Kerk eischt bovendien de officieeU bevestiging van de reeds eenmaal door den partijsecretaris afgelegde verklaring, het lidmaatschap van de fascistisclie partij ni^t onvereenigbaar is met dat van Katholieke Actie. De Kerk zal de nieuwe statuten van Katholi"k.* Actie officieel in de Osservat Romano bekend maken, terwijl de regeerin de Actie zal erkennen als de eenige argan satie, die naast het fascisme is geoorloofd. Zoodra de nieuwe statuten gepubliceerd zijn en liet Vaticaan op dien grondslag verschillende afdeelingen van de Actie op nieuw erkend zal hebben, zullen de kath> lieke clubs die de politie gesloten heelt onmiddellijk heropend worden. De Kerk eischt vergoeding van de in dea clubs aangerichte schade op grond van uitspraak vari een genmengde commissie, voor elke club zal uitmaken of deze eeniger lei motief voor den aanval opleverde. Heilige Stoel verplicht zich alle clubs sluiten en te laten schieten, welke de com missie aan politieke actie schuldig heelt bevonden. De commissie wordt samengesteld volgens de regelen daartoe in art. 44 het concordaat gesteld. De Paus ziet af van genoegdoening voor de beleedigingen aan het adres van zijn persoon doch moet als hoofd van den Staat de genoegdoening eischen, die volgens ternationale gewoonte gebruikelijk is. Men hoopt de onderhandelingen voor Juni te besluiten, daardan de feesten den Heiligen Antonius te Padua beginnen. De Paus heeft de opdracht tot het zenden van een legaat naar deze feesten voor- loopig ingetrokken. -o- ROEMENIE. De verkiezingsuitslag. Volgens de officieele cijfers zijn bi) di laatste verkiezingen gekozen 387 alge vaardigden. waarvan 225 der regeerings- partij, 90 liberalen, die tot dusverre met de regeering hebben samengewerkt en 82 afgevaardigden van andere partijen. De Kamer zal op 5 Juni bijeenkomen o RUSLAND. Goddeloozen en tanks. Te Moskou is een groot congres vu goddeloozen bijeen. Dit heeft aan d< autoriteiten een tank aangeboden en hei ligt in de bedoeling er nog meerdere Ie schenken. Wie het verband begrijpt o VEREENIGDE STATEN. Borah over Stimson's reis. Senator Borah, met wien Stimson het plan van zijn reis uitvoerig besprak, ver klaarde. dat hij dit plan toejuicht als een zeer wijzen stap. Zooals de reis van Kel logg naar Parijs voor de onderteekening van het Pact van Kellogg aan dit groote vredesinstrument voor het eerst groote be- teekenis verleend heeft, en den voor de pacificatie van Europa dapper strijdenden Duitschen minister van buitenlandsche za ken dr. Stressemann, ondanks hevig politiek verzet en ondanks zijn zeer verzwakte ge zondheid, bewogen heeft voor de eerste maal den bodem der Fransche hoofdstad te betreden, zoo zal Stimsons persoonlijke ver schijning in de hoofdsteden der vier Euro* peesche Groote Mogendheden buitengewoon veel bijdragen tot de verbetering van den buitenlandschen polltieken toestand van de wereld. De door den gezant Gibson in de laatste bijeenkomst der voorbereidende ontwape ningscommissie geëischte mobilisatie der openbare meening voor beperking in alle soorten van bewapening is te Washington door President Hoover bij gelegenheid der bijeenkomst van de Internationale K, v. K. door een krachtige rede ingeleid Thans zal Stimson dit beroep naar Frankrijk over brengen en zelfs wanneer hij niet actief aan de speciale besprekingen deelneemt, zal hij toch grooten invloed uitoefenen op eea vreedzame camenwerking. Zijn bezoek aan Berlijn, dat Stimson niet kent. zal eveneens van groot belang zijn voor de opheldering der internationale pro blemen. IJMUIDEN, 5 Juni 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.95; Griet P« kist van 50 K.G t. 60—17.50; Tongen P K.G f. 2.20—1.10: Zetschol per kist ra" 50 K G. f. 35—21; Kleine Schol per van 50 K.G. f. 20.50—5.15; Bot per kist van 50 K.G f.10—4.70; Schal per kist van w K.G f 11—4; Pieterman en Poontjes P« kist van 50 K.G. f. 15—5.50; Groote Scnei- visch per kist van 50 K.G. f. 22: M1™. Schelvisch per kist van 50 K.G. f 14o'U Wijting per kist van 50 K G. f. 10T Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJ» metf .1687; IJM. 70 met f.1293: e" J loggers: SCH. 130 met f.543; SCH. 48 OJ' f.427; SCH. 69 met f.760: SCH. 250 "lel f.936: SCH. 236 met f.613. Ï-I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2