HARTEVELT's JENEVER 1 jjte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 Juni 1931 Vierde Blad No. 21843 SPORT. gymnastiek. lawn-tennis. voetbal. roeien. schermen. korfbal. dammen. ALOM VERKRIJGBAAR! lGIË_NEDERLAND OP 7 JUNI. rierde maal. - Een spannende te verwachten. Antwerpen als gastheer. a. vierde maal zullen België en hand op turngebied eikaars krachten Het wordt langzamerhand een tra- n ?eze interlandwedstrijden. En al ,,:7e traditie niet bij die van de echte het voetbal! toch zouden taarlUksche ontmoeting hetzij dat n Nederland, hetzij dat die in Belgie behouden, niet graag willen missen. ♦,,rnwedstrijd tusschen beide landen thans al als het hoogtepunt in het hpschouwd. Er is dan ook alle reden Hier komen twee ploegen tegen el- rit die in de meeste gevallen elkaar ts weinig in kracht ontloopen; nooit !.t eenige zekerheid van te voren te n wie er zal winnen. Dit feit brengt -kere spanning te weeg waardoor de met nog grooter belangstelling wordt net gezien. l, de tweede maal wordt de landen- rlid in de Scheldestad georganiseerd, belangstelling in het gebouw der -sche Opera is altijd groot en ook nu as Zondagmiddag om twee uur zeer velen getuige willen zijn van de^anden hebben zich goed voorbe- Vooral de Belgen hebben serieus ge- t Reeds maanden van te voren is de ng aangevangen en langzamerhand, de zich een aantal goed ingewerkte s die in aanmerking kwamen voor ïandenwedstrljd. Op 26 April 1.1. werd 'n match gehouden tegen een aantal -rs in België woonachtig. Deze werd de Belgen, die lang niet op zijn 4 waren verschenen gewonnen, al- el onder de Zwitsers goede krachten Ook te Haarlem tijdens de jubi- iiitvoering van den Kennemerturn- v hebben wij de Belgen aan het werk n en eenig oordeel kan men dus wat ft hun sterkte thans wel hebben, l! in Nederland heeft men niet stil en Onder leiding van de Technische bestuurderen heeft men een strenge tie toegepast, waardoor men tenslotte een ploeg kwam, die op papier sterk md mag worden. Op papier, want -'n wedstrijd spelen de zenuwen een 'te rol. ploegen zien er als volgt uit: hé 1. F. Gibens, 2. R. Reynaert, 3. Geysbrechts. 4. F. Meeuwsen, 5. Deck, Erckenradt, 7. Ch. de Combe, 8. John 9 John Geysbrechts en 10. Karei Dael. Leider is F. Gibens. derland: 1. E. Melkman, 2. P. van 3 M. Jacobs, 4. J. v. d. Vinden, 5. I. -ctienk. 6. G. Ens, 7. J. Caranca, 8. I. f 9 G. Agsteribbe en 10. T. Brou- Leider is de heer J. F. Sommer. Juryleden voor Nederland fungeeren eeren A. de Jong en J. Schmidt, wordt gewerkt aan brug. rek, ringen ard, terwijl voorts vrije oefeningen paardspringen op het programma g en rek zullen wel den doorslag n, al zijn paard en vooral ook sprin- wisselvallige nummers. Een kleine over ing voor Nederland durven wij wel te -pellen. cijfers van vorige jaren zijn altijd ngwekkend om na te gaan. In 1928 te Rotterdam de eerste ontmoeting 'ts, welke door Nederland met een en voorprong 6,5 punt werd ge nen. De totaalcijfers waren toen Ne- nd 1477.25 punten en België 1470.75 en. 1929 werd de returnmatch te Antwer- gehouden en hier nam België revan- zij het dan dat het puntenverschil gering was. De totaalcijfers waren: ie 738 punten en Nederland 737.25 p., verschil dus van 3/4 p. Uit boven- nde blijkt, dat in 1928 ieder onderdeel beoordeeld door vier juryleden, in giechiedde dat door twee personen. 6 April van het vorige jaar vond te recht de derde ontmoeting plaats. We elden nog even de toenmalige samen- ng der ploegen: lgié: Reynaert, Gibens, Gysbrecht, h, Verstraten, Defer, Claeys, Casse. De be en Van Dael. Er zijn dus nog al veranderingen in gekomen, terwijl Ne- and toen uitkwam met Melkman, Van Vinden, Boot, Ens, Wijnschenk, Zwaaf attea, Van Genderen, P. van Dam en nd Opvallend is het snelle vooruitgaan den Hagenaar Van Dam, die thans i de tweede plaats inneemt. Ook hier dus eenige veranderingen in aange- "■ht, als we de ploegen 1930 en 1931 met aar vergelijken. In beide landen is de van goede turners dezelfde gebleven, ans dus de vierde ontmoeting. Onge leid is het heeren keurturnen in Hol- i vooruitgegaan, al kunnen we ons als i nog lang niet meten met de voor- lelijke Duitschers. De prestaties gaan ter de hoogte in. Moge dat Zondag te werpen duidelijk aan het licht komen. TOURNOOI TE NOORDWIJK. Een uitstekende bezetting. anaf heden tot en met Zondag wordt Noordwijk het tournooi gehouden dat tganiseerd is door de Leidsche Studen- Onder de deelnemers bevinden zich ™cr, mr. Feith, W. Harsten, Weber, Inn Jr. en Lef randt en: mej. Rollin Querque, mevr. Dros-Canters, mej. Spit, - Kerkhoff, mej. Beizer, enz. UNSB. BOYS—SLAGERSELFTAL 6—3. [®tt slagerselftal speelde gisteren zijn wn wedstrijd tegen Rijnsburgsche iL Rijnsburg. Voor rust scoorden Pnrtijen om beurten. Rust kwam j.r5 voor Rijnsburgsche Boys. Na de en s de 'im'scini3 meestal sterker al Riin i, s'a8ersaanvallen zeer gevaarlijk, lui gsche Boys scoorden nog twee- n wonnen daardoor met 63. DE INSCHRIJVINGEN VOOR DE „KONINKLIJKE." De inschrijvingen voor de wedstrijden van de Koninklijke op 12, 13 en 14 Juni, op den Amstel, zijn als volgt: e Overnaadsche vier: De Laak, De Am- stel, Triton, Cadetten, Willem III, Nereus, Argo, De Hunze. Oude vier (gestuurd): De Laak, Nereus, Njord, Laga. Jonge vier A: Triton, Nereus, Njord, Argo, Laga. Jonge skiff B.: De Hoop, Nereus, Laga. Jonge twee A: Deutscher R. V. in Am sterdam, De Hoop, Cadetten, Willem III, Laga. Jonge acht B: Nereus, Njord, Argo, Laga. Oude vier B.De Amstel, Nereus. Twee zonder stuurman: De Amstel, Njord, Laga. Jonge skiff: De Hoop. Skiff beginnelingen: De Amstel, Wil lem III. Vier zonder stuurman: De Laak, Dare Devil Club, Nereus. Jonge skiff A: De Laak, De Amstel, Die Leythe, Dare Devil Club, Triton, Het Spaarne, De Hoop, Nautilus, Nereus, Laga. Oude skiff: Het Spaarne. A.R.S.A., Laga Oude twee: Willem III, Laga. Jonge vier B.: De Amstel, Dare Devil Club, Deutscher T. u. R. R'dam, Laga. Overnaadsche twee: De Laak, De Am stel, De Hoop, Daventria, Nereus. Oude acht: De Maas, Willem III, Ne reus, Laga. Jonge twee B: Nautilus, Njord, Laga. Jonge acht A: Triton, Argo. Stijlroeien voor dames, seniores: De Laak. De Hoop. Stijlroeien voor dames, juniores: De Laak, De DelftscheSport, De Maas A.R.S.A., Willem III, Nereus, Kon. Dordt- sche, De Hunze. Stijl-snelroeien voor dames: Nereus. Achtriemssloepen matrozen-instituut: Sloep No. 1, Sloep, No. 2, Sloep No. 3. NEDERLANDERS TE PARIJS. De sportcorrespondent van de N. R. Crt. te Parijs meldt: De Nederlandsche ploeg, door den K. O. O. S. naar Parijs afgevaardigd, heeft gis termiddag voor de eerste maal contact gehad met de Fransche en Belgische schermers. De wedstrijden worden gehouden in de zaal Huygens en voor de ontmoeting op degen zijn voor ons land uitgekomen de heeren Stam, van Dieren en Spronk. De uitslag van den strijd was weinig bemoe digend voor de Nederlanders, die blijk ge geven hebben van geringe internationale routine. Mooi en in klassieken stijl was hun werk. doch hun gebrek aan moderne technische verfijning is hun tenslotte noodlottig geworden. Terwijl het sterke verschil tusschen de Franschen en de Bel gen slechts gering was,s stond de Neder landsche ploeg ver onder het peil der an dere .deelnemers. Slechts aan de heeren Spronk en Stam gelukte het een overwin ning te bevechten. De eerste slaagde met een treffer verschil den Franschman Hartebise te slaan. De tweede toonde, eveneens met een treffer, zich de meer dere van den Franschman Bouret. De uitslag werd: België slaat Neder land met 9—0, Frankrijk slaat België met 54, Frankrijk slaat Nederland met 7—2. Het klassement is: 1. Frankrijk met twee overwinningen: 2. België met één over winning en 3. Nederland met twee neder lagen. DE EUROP. KAMPIOENSCHAPPEN. De uitslagen van de kampioenschapwed strijden voor sabel luiden: Hongarije slaat Oostenrijk met 16 gew. partijen: Italië slaat Duitschland met 12 gew. en 4 veri. part.; Hongarije slaat Duitschland met 14 gew. en 2 veri. part.: Italië slaat Oostenrijk met 10 gew. en 6 veri. part.; Hongarije slaat Italië met 11 gew. en 5 veri. part.; Duitscland slaat Oostenrijk met 12 gew. en 4 veri. part. Totaalklassement: 1. Hongarije, Euro- peesch kampioenschap, 2. Italië, 3. Duitsch land, 4. Oostenrijk. WEDSTRIJD TE ALPHEN. Gisteren had te Alphen een vriend schappelijke ontmoeting plaats tusschen de AJphensche Schermclub en de scherm- club Plol.) T(roepen) op sabel, onder lei ding van den heer Gijsberti. Voor Alphen kwamen uit de heeren dr. Loth, Stokhuij- zen. dr. Nieuwenhuyzen en Olthof; voor de P. T. en de heeren Godee, v. Hilten. Slote- maker en Nieuwenhoven. In de eerste ronde neemt Alphen de leiding om deze niet meer af te staan. Het einde dezer ronde brengt hen een voordeeligen stand van 31. In de volgende ronden worden de partijen eerlijk gedeeld, waardoor de stand werd 5—3. 75 om ten slotte te eindigen in het voordeel van Alphen met 9 gew. part., 48 ontv. en 52 geg. tr. tegen 7 gew. part. 52 ontv. en 48 geg. tr. De P. T„ die haar eersten wedstrijd trok, zag zich voor een zwaren taak geplaatst tegen deze oudere en sterke club, tegen welke zij goed partij gaven en, hoewel ver diend. toch eervol verloren. Na afloop dankte de heer Godee, als captain van de P. T„ voor ontvangst en den heer Gijsberti voor diens leiding. NATIONALE DEGENKAMPIOENSCHAPPEN 1931. Op Zondag 28 Juni te Scheveningen. De nationale degenkampioenschappen 1931 zullen dit jaar te Scheveningen ver- schermd worden. De afdeeling Den Haag van den Koninklijken Officiersscherm- bond heeft zich bereid verklaard, de orga nisatie van deze wedstrijden op zich te nemen. De wedstrijden zullen Zondag 28 Juni op het terras van het Kurhaus te Schevenin gen, aanvangende te 10 uur, worden ge houden. (H. Crt.). BELGIË—NEDERLAND. De wedstrijd BelgiëNederland zal wor den geleid door den heer W. Schaap, Dor drecht. o ROZENBURG—FLUKS. Met uitzondering van mej. Montanus, die door ziekte verhinderd is, zal Fluks a.s. Zondag te Roterdam met hetzelfde twaalftal uitkomen, waarmede zij de laat ste competitie-wedstrijden speelde. SERIEWEDSTRIJDEN „DIE HAGHE". De Indeeling der Eere-afdeeling van de seriewedstrijden van „Die Haghe" luidt: Groep 1: H.K.V.; A.L.O.; O. Eibernest. Groep 2: D.K.C.; 't Zuiden 2; die Haghe. Groep 3: H.S.V.; Vitesse: H BS. In Iedere groep wordt een halve compe titie gespeeld. Daarna spelen de groep- winnaars een halve competitie om de le, 2e en 3e prijs. De nos. 2 der verschillende groepen spe len een halve competitie om een 4e prijs. WEDSTRIJD TE WARMOND. Door de Warmondsche damclub werd een simultaatwedstrljd gehouden, en zulks tegen den heer Rump. Door den heer Rump wer den 10 partijen gewonnen, 2 werden door hem remise gespeeld, terwijl hij er 3 ver loor. Het was voor de Warmondsche dam- vereeniging een zeer leerzame avond. RECLAME. In Literflesschen f. 3.4® ijl In Literilesscben i. 1.75 Exclusief glas. HAARLEMMERMEER. De verkeersregeling te Hoofddorp. Hoewel er in het centrum van Hoofd dorp in verband met den bouw van een nieuwe brug over de Hoofdvaart drie nood bruggen zijn gebouwd, bleek het gisteren op dit drukke verkeerspunt toch niet overbodig te zijn, dat de politie bij het passeeren van de vele auto's enz. de noo- dige aanwijzingen gaf. Er heerschte een levendige drukte, niet alleen omdat het beursdag was, maar ook omdat de belangrijke werkzaamheden ter plaatse, o.a. het door de militairen laten stukspringen van de zwaar gemetselde oude bruggen, nog steeds veler belang stelling trekt. Auto te water. De bestuurder van een personen-auto, waarin de heer S en zijn echtgenoote waren gezeten, bemerkte gisteren op den Hoofdweg, dat de stuurinrichting defect raakte. Hij kon het motorrijtuig, dat ge weldig heen en weer slingerde, niet meer in zijn macht houden, met het gevolg dat de wagen in den waterkant reed, onderst boven sloeg en gedeeltelijk in het water terecht kwam. De chauffeur had.de tegen woordigheid van geest, direct het portier te openen waardoor de inzittenden uit hun benarde positie konden worden bevrijd. Behoudens een paar lichte kwetsuren kwa men ze er nogal goed af. Met vereende krachten kon de auto weder op den be- ganen grond worden gebracht. Na verbon den en van den schrik bekomen te zijn, konden de automobilisten met een andere auto hun reis naar Rotterdam voort zetten. Trap van een paard. Gisteren stond de heer V„ aan den Hoofdweg alhier achter een paard. Plot seling kreeg hij van het dier een zooda- nigen trap tegen zijn linkerbeen, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Motor in brand. De bestuurder van een motorrijwiel met zijspanwagen, de heer B. uit Haarlem, reed gisteren nabij Hoofddorp een erf op om gebruik te maken van een benzine-appa- raat. Bij ongeluk kwam een hoeveelheid benzine op de gloeiend heete cylinders te recht. met het gevolg dat de motor weldra in lichter laaie stond. Gelukkig waren er eenige hulpvaardige personen in de nabijheid, die er in slaagden door middel van zand en emmers water het vuur spoedig te blusschen. De vischstand in Haarlemmermeer. Nu de vischtijd weer is aangebroken, hebben vele hengelaars weder een aan vrage ingediend ter bekoming van een visch- of hengelakte. in de hoop, dat ze beter succes zullen hebben dan verleden jaar, als ze in de wateren van den Haar lemmermeerpolder hun geluk komen be proeven. Het zal echter ook dit jaar wel weer ondervonden worden, dat de vischstand nog veel te wenschen overlaat. Achteruit gang hiervan zal in hoofdzaak wel aan het steeds drukker wordende scheepvaart verkeer met motorische kracht moeten worden toegeschreven. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina, D. van J. C. Bax en C. Guldemeester Wilhelmus Anton, Z. van N. J. Kloes en J. C. Cobelens Gerardus Wilhelmus, Z. van B. P. Duwel en J. M. Janssen Petronella Maria, D. van M. Th. Loogman en C. Hoogkamer Johannes Cornells, Z. van C. v. d. Helm en P. Douma Cornelia, D. van C. G. de Vos en W. H. P. M. van Essen Maria Elisabeth, D. van J. Verheijen en M. E. Stuster Geertje, D. van J. J. van der Weele en N. B. Verweij Geertruida, D. van J. Suijk en A. Benning Alfred Edgar Z. van E. H. Eden en E. Heeren Trijntje, D. van P. Maliepaard en P. Resoort Agatha Jeanette, D. van F. Keessen en A. M. A. v. d. Burg. Ondertrouwd: A. H. Buckens 24 j. en G. G .Verhaar 24 j. M. Korsuize 22 j. en L. Trommel 27 j. L. J. Duk 24 J. en M. Scharrighuizen 20 j. A. J Kats 24 j. en T. Eijken 32 j. A. Vellekoop 28 j. en A. J. van der Groef 24 j. C. Verkerk 31 j. en T. M. Elenbaas 24 j. Getrouwd: P. A. Klinkenberg 25 j. en C. Verhoeve 27 j. Th. Grootjen 24 j. en A. Lijs 28 j. A. van Beek 32 j. en M. C. Hermans 20 j. B. Biesheuvel 41 j. en C. A. Bos, 27 j. J. M. Beek, 25 j. en A. H. W. van Ingen 21 j. Overleden: Willemijntje, 6 j., D. van J. de Vries en G. Kniep. o HILLEGOM. Aanbeveling Badmeester. Uit 75 sollicitanten naar de betrekking van badmeester in het te openen bad huis is voor de benoeming een alfabeti sche aanbeveling (dus geen voordracht) opgemaakt. Hierop komen voor: A. C. van Eijk, 2. J. H. Jansen en 3. J. van dei- Linden. allen alhier. De raad moet uit deze aanbeveling een keus doen. Voordracht Hoofd U.L.O. School. De voordracht voor de benoeming van het hoofd der Openbare School voor U.L.O. alhier, vacature F. Engel Fzn. luidt als volgt: 1. W. van Lingen, alhier; 2. F. de Wit, te Sneek; 3. G. Chr. Tiecken te Eibergen; 4. J. Voorwinden, te Spijkenisse Schoolgelden voor Haarlem. Zooals bekend is, heeft de gemeente Haarlem de overeenkomst betreffende leerlingen uit Hillegom voor middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs-in- richtingen opgezegd. Haarlem verlangt in plaats van f. 400 als thans, f. 500 per jaar. B. en W. stellen aan den Raad voor een nieuwe overeenkomst tegen f. 500 per jaar aan te gaan, doch de retributie- regeling te wijzigen, in dien zin, dat op de ouders het thans vastgestelde bedrag wordt verhaald, verhoogd met f. 100. namelijk het bedrag, dat de gemeente vanaf 1 Sept. a.s. per leerling en per jaar meer moet betalen. Bouwplan Hof- en Middenstraten. Over het bebouwingsplan dezer straten is gecorrespondeert met Ged. Staten en den Minister van Arbeid. Daaruit zijn voor stellen aan den raad voortgekomen, die luiden als volgt: a. een voorschot groot f. 6.900 niet te aanvaarden omdat het geld reeds geleend is. b. een jaarlijksche bijdrage van de helft voor de met dat voorschot verschuldigde annuïteit geschat op f. 150 en c. een jaarlijksche bijdrage van f. 25 per woning in de jaarlijksche exploitatie der 12 arbeiderswoningen, wel te aanvaarden. Naar raming zullen deze woningen ver huurd kunnen worden voor f. 3.40 per week, aan menschen die daarvoor in aanmerking komen. Concert H. Harmonie. De Hiilegomsche Harmonie-kapel heeft gisteravond een openlucht concert gegeven in de muziektent in het van Waverenpark. Hoewel niet vooraf bekend was dat een concert gegeven zou worden, was de be langstelling groot; het mooie weer werkte daartoe bijzonder mee. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering R.K. Middenstand. Gisteravond hield de R.K. Middenst- vereeniging „de Hanze" een ledenvergade ring in het Parochiehuis. De voorzitter de heer W. Caspers, opende de vergadering en heette alle aanwezigen welkom, spe ciaal de g. adviseur. Na lezing der notulen door den secr. den heer W. J. van Leeuwen, kwamen enkele ingekomen stukken in behandeling o.m. een van de pas opgerichte vereeni ging „Katwijk Vooruit", welke toetreding van de R.K. Middenstandsver. verzocht of adhaesie bij de oprichting. De secr. deelde mede dat een uitnoodlging voor een vergadering van „Katwijk Vooruit" te laat was ontvangen om een vergadering mee te maken. Er zal geïnformeerd wor den wat deze vereeniging beoogt, om in de volgende vergadering een besluit te nemen. Vervolgens werd in een uitvoerig verslag een overzicht gegeven van wat in 1930 is verricht. Vervolgens deed de afge vaardigde naar de Centrale Raad uitvoe rig verslag van het daar behandelde en hetgeen besloten is. Dan een mededeeling dat op 21 Oct. de Centr. Raad zal worden gehouden in Delft waar tevens het 25-j. bestaan van den Bond zal worden ge vierd. De heer Luyten bracht een woord van dank aan het adres der directie van de Brandverzekering van de Hanze voor de solide afdoening eener zaak. De afdee ling Rotterdam noodigde de leden vooral uit deel te nemen aan een driedaags be zoek aan de Maasstad. De heer Mulder bracht rapport uit aangaande de persoon lijke vaste bijdrage voor het Santosfonds. De leden hebben hierin goed medege werkt waarvoor de heer Mulder als be stuurslid van Santos dank bracht. De G. A. drong aan op een flinke deelneming bij het komende Aanbiddlngsfeest en de Processie. Na enkele minder belangrijke vragen, die evenwel tot genoegen der stel lers werden beantwoord, "kloot de voorzit ter de vergadering met gebed. o KATWITK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling voor bloembollenpels ters. Van de werkgevers uit de bloembollen streek zijn al verscheidene aanvragen binnengekomen om bollenpelsters boot- bemiddeling van de Arbeidsbeurs te plaatsen. De meisjes, die in de bloem bollenstreek werken willen kunnen zich aan het alhier gevestigd bureau van de Arbeidsbemiddeling opgeven. De directie van de N.Z.H.T.M. heeft zich bereid verklaard om de bollenpelsters tegen een speciaal tarief te vervoeren van Katwijk aan Zee rechtstreeks naar de bloembollenstreek. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Luigi, z. van G. J. Blink en N H. A. der Ferrante Antje, d. van J. van Overbeek en G. J .Dorsman Azue- rus, z. van J. van Overbeek en G. J. Dors man Adrianus Jacobus Cornelis, z. van L. van den Burg en M. H. Berkhout Cornelia Pietje, d. van J. J. Korbee en W. Houwaart Ondertrouwd: B. de Groot 23 j. en J. M. H. Verhoeven 25 j. P. N. M. Reekers 23 j. en M. Ch. Riem Vis 23 j. N. J. Zonne veld 24 j. en H. J. de Ruijter 23 j. Getrouwd: H. van der Putten 25 j. en A. van Schie 25 j. B. M. van der Sijs 26 j. en G. Passchier 22 j. A. P. Th. Alke made 27 j. en M. C. Steenvoorden 26 j. J. Hoogendam 33 j en E. de Gooijer 33 j. Q. van Os 27 j. en N. Onderwater 25 j. Overleden: Johanna Stolwijk 75 j., wed. van M. Spruijt Martinus Witsenburg 71 j., geh. met M. Paardekooper. Ingekomen: Fr. Muller, dienstbode van Noordwijkerhout, Buurtweg 22 naar Zand- voortschestraat 34 R. Besselsen, dienst bode van Bussum, Graaf Wichmanlaan 48 naar Oranjeweg 10 H. J. de Jong bakker van Den Haag. P. Heinstraat 95 naar Voorstraat 67 E. M. J. Burgers van Eindhoven. Helmerslaan 16 naar Noord-Boulevard 3 U. O. F. Seiderfa- den, kellner, van Den Haag, L. Beesten mark no. 117 naar Noord-Boulevard 3 K. F. Kuisee, kellner van den Den Haag, Korte Houtstraat 31 naar Noord-Boule vard 3 P. Zwijnenburg. slager van Oudewater naar Hoofdstr. 48 D. J. Prent, winkeljuffr. van Haarlem, Fr. Hals straat 54 naar Hoofdstraat 66a J. C. A. Geerts, kapper van Tilburg, Paterstraat 30 naar Hoofdstraat 61 K. de Ruyter geb. Prins, van Hasselt, Meestersteeg 45 naar Egb. de Grootstraat 34 P. C. van Eeden van Noordwijkerhout, Langevelder- weg 23 naar Heerenweg 43 C. J. van den Berg, dienstbode van Leiden, Pest huislaan naar Zeestraat 24 A. Baak, arbeider radio-station van Den Haag, van Foreeststraat 43 naar Nd. Zeesteeg 7a B. Bröcker, opzichter van Mulheim naar Nic. Barnhoornweg 18 K. S. Anker smit, fotohandelaar van Parijs naar Oude-Zeeweg 50. Vertrokken: A. Dorsman van Klei Zwarteweg 20 naar Sommelsdijk A. M. Wijnands, landarbeider van Molensteeg 4 naar Noordwijkerhout Zeeweg 59 Johs. Wassing, van Boerenburgerweg 24 naar Gouda, Bogen 13. NOORDWITKERHOUT. Verkooping. Bij de gehouden verkooping bij afslag in hotel ,,'t Rechthuis", ten overstaan van notaris Wagemaker, bracht een woonhuis aan de Zeestraat No. 21 f. 1800 op. Kooper werd de heer Van Straalen (Zilk). Twee woonhuizen aan den Heerenweg brachten te zamen ruim f. 9000 op. Kooper de heer J. van Pareeren, alhier. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Gevestigd: N. Verweij, arts, „Endegeest" van Leiden A. C. D. van Walraven, verpleegster, „Endegeest", v. Rotterdam J. A. Backer, de Kempenaerstr. 22, van Ned. O. Indië M. J. Luk, d.b.. Gevers straat 47, v. Zoeterwoude W. J. dè Bruin, d.b. Wilhelminapark 3, v. Leiden. Vertrokken: W. Spek, chauffeur, v. H. Morschweg 38 n. Wateringen, Pr. Hendrik straat 32 M. Bultje, naaister, v. „Ende geest" n. Leiden, Ververstraat 36 A. J. Toornvliet, monteur, v. Deutzstraat 7, n. Leiden, J. de Wittstr. 37 A. Schuijt Best v. Regentesselaan 13, n. Leiden, Rijnsbur- gerweg 140 N. Kuneman, verpleegster, v. Oranjelaan 2, n. Sassenheim, Menne- weg 9. Geboren: Agatha Maria, d. van A. C. van Griekende Vroomen. Overleden: Jacoba Gerarda Collee, ong. 37 jaar. De min. van Waterstaat brengt ter kennis, dat de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen, is ontzegd bij von nis van het Kantongerecht te 'sGraven- hage aan H. van den Ameele, chauffeur alhier, voor een termijn van één jaar, in gegaan 20 Februari. o RITNSBURG. Loop der bevolking. Gevestigd: C. T. G. Koeleman van Lei den, Utrechtsche Veer la, electricien. P. J. Kerkhoff, van Mijdrecht, E 40. Ankje van der Kooi, v. Amsterdam, Sta ringstraat 32.. G. Hovenkamp, van Kantens (Gr.), kapper. I. Selier en ge zin. van Leiderdorp, Dwarswateringkadé 9, los arbeider. Arie Onderwater, van Katwijk, Oostpad 8. T. C. van Egmond, v. Oegstgeest, Rijnsburgerw, 123. J. Salo mons v. Den Haag, Riouwstr. 137. Roelf Beentje, van Nieuwolda A 216, tuinder. Vertrokken: Willem de Jong, slager, n. Katwijk aan Zee, Hessenstraat 22. Hen- derina Brussee, naar Leiden, Station. Petronella J. de Mooij, n. Leiden, Olden- barneveldtstraat 44. Gerrit van Zuijlen, koopman, n. Oegstgeest. Rijnsburgerweg 158a. Anna Hogewoning. zonder beroep, idem. Marijtje van der Gust, n. Leiden, Haven 16. Maartje van Egmond, naar Oegstgeest. o SASSENHEIM. Vergadering A.-R. Kiesvereeniging. Gisteravond vergaderde de A.-R. Kies vereeniging in het gebouw „Concordia". Na het openingswoord van den heer J. Wiep- kema volgden toespraken van den wethou der den heer W. Warnaar, en de belde raadsleden de heeren H. van Zonneveld en A. Alsmaar Jzn. De heer H. van Zonneveld sprak over de gemeente-financiën. In de eerste plaats gaf spr. een duidelijke 'uiteenzetting van de bevoegdheden en den invloed der raads leden ten opzichte van de financieele po litiek van de gemeente. Verder volgden Interessante bijzonderheden over den stand van de gemeentebedrijven, terwijl ook uitvoerig werd stilgestaan bij de wijze van belastingheffing, mede in ver band met de op 1 Mei 1931 in werking ge treden nieuwe belastingregeling tusschen Rijk en gemeente. De heer A. Warnaar Jzn. had tot onder werp gekozen: „Ook nu Chr. Sociaal". Spr.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13