SPORT. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. SPOORWEGONGEVAL IN POLEN. In den vroegen morgen is op het spoor wegstation Gawrolin-Pilawa in de nabij heid van Demblin. een zeer ernstig spoor wegongeluk gebeurd Ter plaatse is een goederentrein in volle vaart op een uit de tegenovergestelde richting komende loco motief gereden Beide locomotieven wer den geheel vernield: tien rijtuigen ont spoorden en werden ernstig beschadigd. Er werden vier personen gedood, zes an deren liepen zulke zware verwondingen op, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd Drie personen werden licht gewond. Eén der gedooden is een sol daat, die een militair transport als be waker begeleidde Een tweede soldaat werd zeer ernstig gekwetst. Het verkeer ter plaatse Is gestremd: met het opruimings- werk werd onmiddellijk een aanvang ge maakt. o Aanbidder: ,.Het is erg vreemd, maar als ik met U dans, duren de dansen zoo erg kort." Meisje: „Ja, de leider van de band is mijn verloofde.' (Passing Show) VOETBAL. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. VAN KOL EN TAP VERVANGEN Een ■rechter-vleugei WelsAdam. Na den kampioenswedstrijd tusschen Ajax en Feyenoord, gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam gespeeld heeft de Keuze-commissie van den K.N. V.B. het Nederlandsch elftal samengesteld dat op Zondag 14 Juni a.s. te Kopenhagen tegen Denemarken zal uitkomen. Het is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen IH.F.C.I, aan voerder. Achter: Weber (A.DO.) en Van Run (P.S.V.) Midden: Paauwe (Feyenoord), Anderies- sen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.), Lagendaal (Xerxes), v. d. Broek (P.S.V.) en Van Nellen iDH.C.l Reserves: Odijk (De Hollandlaan), Die penbeek (Ajax), v. d. Wildt (V.U.C.) en Tap (A.DO.) De samenstelling van deze nationale ploeg wekt herinneringen op aan de wijze, waarop vroeger door de Technische Com missie met het beschikbare spelers-mate riaal werd gejongleerd. En dat stemt niet tot vertrouwen! Dat Van Kol. Tap en Van der Heyden zijn gepasseerd is begrijpelijk en dat men moeilijkheden had met het aanwijzen van plaatsvervangers ligt even eens voor de hand, maar wij vermogen niettemin niet enthousiast te zijn over het zetten van spelers op voor hen vreemde plaatsen Door de verkiezing van Weber (AD.O.l. die in den oefenwedstrijd te Rot terdam uitstekend voldaan heeft, moest Van Run naar links opschuiven en het is de vraag of hij daar zal voldoen. In alle tot dusver gespeelde interlandwedstrijden zagen wij den Phillps-man bij voorkeur rechts trappen De half linie bleef onveranderd hoewel Anderiessen tegenwoordig slecht op dreef is De jeugdige Paauwe is nog altijd niet beschikbaar. In de voorhoede is de vervanging van Van der Heyden door Van den Broek van weinig beteekenis. Belangrijk is daarente gen de vorming van den rechtervleugel Adam—Wels, met voorbijgaan van den rechtsbinnen Tap. Op de oude en beruch te wijze slaat de commissie hier weer aan het experimenteeren zonder er ook maar in eenigerlei feit steun voor te vinden. Wels zal aan het lijntje wel voldoen maar met zekere vrees zien wij Adam als rechts binnen fungeeren. Ons inziens is zijn spel ingesteld op het zoeken van ruimte, op het maken van openingen voor zijn snelle rennen naar de cornervlag en die ruimte zal hij als rechtsbinnen niet vinden Hier wordt een volmaakt ander spel-type ge vraagd dan Adam tot dusver gewoon was te vertoonen en de resultaten daarvan zijn in nevelen gehuld. o OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AJAX EN FEYENOORD SPELEN GELIJK (2—2) Te Amsterdam is gisteravond de wed strijd AjaxFeyenoord gespeeld voor een bijna uitverkocht Stadion Over het spelverloop het volgende: Het begin is voor Ajax, doch Van Dijke en Bul staan stevig te verdedigen en doen den bal met verre tiappen naar de andere zijde van het veld verdwijnen Langzamerhand werkt Feyenoord zich dan los. haar middenlinie weet het spel te verplaatserr en er ontwikkelt zich een fraai snellcopen wedstrijd. Volkers werkt enorm hard en het is voprnamelijk aan hem te danken .dat Ajax de leiding kan nemen Als er ongeveer 25 minuten ge speeld zijn voert Volkers een prachtig staaltje solospel uit. het leder belandt bij Van Reenen die even doorloopt. Tegen de verwachting in zet hij niet voor, doch lost een onverwacht scherp laag schot, dat v. Male blijkbaar volkomen verrast (1-0). Het spel blijft op en neer golven, er wordt meermalen uitstekend gecombi neerd Van Dijke staat als een rots in de branding en de Ajax-spelers hebben wel eenig ontzag voor het lichaamsgewicht van den Rotterdammer. Aan den anderen kant speelt Diepenbeek een prachtige soe pele backpartij, terwijl v. Kol zijn bekende aarzelend spel vertoont met slecht weg werken De Ajax-aanvallen blijven iets gevaarlijker. Ten Have krijgt een pracht kans om de score te verhoogen, doch wan neer hij met een vrij veld voor zich niet zelf schiet, is de kans verkeken. De voor zet wordt door Van Reenen in volle vaart overgeschoten. Weer treedt Van Kol aar zelend op. maar Barendrecht weet niet van de kans te profiteeren Het publiek leeft in spanning mee en juicht de prach tige staaltjes voetbal van Van Heel, Pauwe en Volkers toe. Een vrije schop wegens duwen in den rug tegen Ajax wordt door De Boer gehouden. Even voor de rust ontkomt het Ajax-doel aan een' doorboring als na een prachtaanval van rechts het Ieder bij Van Heyzen belandt en deze tegen De Boer voor open doel aanschiet. Met 10 stand voor Ajax is het rusten. Direct zit de spanning er na de hervat ting In. Groenendijk lost een schuiver, die De Boer houdt terwijl aan den anderen kant Volkers éénmaal hoog over schiet en een schot van Twelker door Van Male het veld wordt ingewerkt. Een doelworsteling ontstaat, waarbij Schubert tegen den uit- geloopen keeper opschiet. Ten slotte zui veren van Dijke en Bul met harde trappen hun helft. Anderiessen geraakt geblesseerd en loopt hinkend bij het AJaxdoel rond Op dat moment leidt Groenendijk een aanval, waarbij De Boer uitloopt, doch den bal niet te pakken kan krijgen. Eenigszins zonderling rolt het leder in de richting van het Ajaxdoel. waar net Anderiessen staat. Doch de geblesseerde Ajaxied is niet meer in staat het leder weg te pakken, waardoor de bal tenslotte in het doel be landt 11. Dit goedkoope doelpunt geeft Feyenoord moed. maar succes komt juist aan den anderen kant. Als Ten Have den ba! krijgt toegespeeld rent deze naar voren, een prachtige voorzet volgt er. Van Reenen, die snel is meegeloopen plaats In volle vaart het hoofd er onder, waardoor de ba! langs Van Ma!p in het net vliegt, 21 Een zeldzaam fraai doelpunt, dat geestdriftig door de duizenden wordt toe gejuicht. Fevenoord's middeniinie zit er uitste kend achter en zij stelt telkenmale haar voorhoede In staat aan te vallen Bepaald gevaarlijk echter zijn de aanvallen niet. maar als dan Duynhouwer eenmaal van verre laag inschiet tusschen een groep spelers door, doet Groenendijk den bal van richting veranderen en De Boer, die reeds naar den anderen hoek is uitgevallen, grijpt er naast. 22. Het laatste kwartier verloopt onder groote spanning. Bij Ajax waren Diepenbeek, Volkers en Van Reenen uitstekend. Twelker en Ten Have toonden zich twee snelle buitenspe lers met goede schietcapacitelten, terwijl ook het voorzetten dikwerf uitnemend verzorgd was. Schibert was de minste in den aanval. De middenlinie heeft hard gewerkt, zonder dat een der spelers bril- lante dingen heeft gedaan. Anderiessen was de zwakste en Strljbosch misschien de beste Van Kol aarzelde en keeper De Boer speelde een zeer nerveuzen wedstrijd, zijn uitloopen was vaak ontijdig en zijn optreden zeer onzeker. Bij Feyenoord waren Van Heel en Pauwe buitengewoon op dreef, ook als spil kan men de capaciteiten van Van Heel bewonderen Van Oyen was niet veel min der. Dc voorhoede was te langzaam, ter wijl het schieten te wenschen overliet. Het combinatiespel echter was voldoende. Van Dijke en Bul zijn resoluut en trapvaste backs, doch in snelheid schoten zij te kort. Van Male had misschien het eerste punt kunnen houden, doch overigens heeft hij ztjn doel uitstekend verdedigd. Ajax en P.S.V hebben thans evenveel verliespunten, zoodat dc wedstrijd Philips S.V.Ajax op Zondag 7 Juni wel zeer be langrijk is Ajax moet minstens gelijk spelen om nog een kans te behouden. Feyenoord krijgt Go Ahead nog thuis, terwijl zij nog naar Deventer moet en ook naar Groningen. De stand In de kampioenscompetitie is thans: Gesp. gew. gel. verl. pnt doelp Ajax 7 4 2 1 10 24-13 P.S.V. 6 4 0 2 8 18- 9 Feyenoord 5 3 1 1 7 12- 8 Velocitas 4 0 1 3 1 2-16 Go Ahead 4 4 4-14 o OVERSCHRIJVINGSBEPALINGEN IN DEN L. V. B Gisteravond zijn in de algemeene ver gadering van den Leidschen Voetbalbond de oversehrijvingsbepalingen van den KNVB met 47 tegen 12 stemmen aan genomen. o l. r. s. v. De wedstrijd L P.S.V I—Scheidsrech ters werd door de L. P.S.V. met 41 ge wonnen. De wedstrijd L P.S.V. II—H B S werd gister door de H B. S. met 32 gewonnen. Morgenavond om 6.30 uur speelt L. P. S. V. I een wedstrijd tegen de N. R M. (personeel van de Nederlandsche Roto gravure Maatschappij) op het terrein Zoe- terwoudschen Singel. Voor dezen wedstrijd is door het elftal N. R. M een fraaie zilveren medaille be schikbaar gesteld. Zaterdag 6 Juni gaan een 7-tal leden van L. P S. V. naar Utrecht ten einde deel te nemen aan de 35 K.M ntarsch. uitgeschreven door de Utrechtsche Politie Sportclub Deel wordt genomen door de heeren K Wijk. A. v. d. Laan. J Eerland. P Dijkstra. P. Glazenburg, W van Es en J. Zwart. Voor de volgende week staan op het program: Dinsdagavond L P S. V. I—L. D W. S op Donderdagavond L. P. S. V. IBelasting ambtenaren. terwijl Woensdagochtend om 10 uur L. P. S. V. II tegen de Post zal spelen. o GYMNASTIEK. turnkring leiden en omstreken. Aan de le Gymnastiek Competitie voor Heeren. welke gisteren in de zaal aan de Pieterskerkgracht plaats had. namen 42 heeren deel uit de vereenigingen ..Excel sior". Wilskracht en Genie (Leiden), Hou vast (Alphen). Aspasia (Koudekerk). DOS (Noordwijk) en R.O.D.A (Lisse) De beste 3 vereenigingen waren Hou-Vast 03 punten. Wilskracht en Genie, 86 p, en Excelsior 84 punten. De 3 heeren, die het hoogst aantal pun ten behaalden, waren: J. v. Zwieten. Hou- Vast. 34 p., N. de l"Ecluse Excelsior. 32'/. p. en H. van 't Wout, D.O.S., 31'/» punt. SCHERMEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Dinsdag werden te Weenen de wedstrij den om het personeel degenkampioen- schap van Europa voortgezet terwijl de sabelequipewedstrijden zijn aangevangen. Des avonds werden de personeele ont moetingen op degen beëindigd met als resultaat: 1. Europeesch kampioen: Buchard (Fr.) 8 gew. partijen; 2. Schmetz (Fr.) 7 gew.; 3. Rousset (Fr 6 gew.: 4 Brat (Fr 5 gew De Italianen hadden zich teruggetrok ken omdat een protest van hen inzake de verwijdering van een Zwltsersche secun- dant was afgewezen t i De uitslagen van de sabelkampioen schappen voor equipes luiden: Duitschland slaat Griekenland met i2 gewonnen en 4 verl. partijen; Hongarije slaat Griekenland met 11 gewonnen part.. Italië slaat Engeland met 9 gewonnen en 1 verl. partij; Tsjecho-Slowakije slaat Engeland met 12 gewonnen en 4 verloren partijen; Oostenrijk slaat Nederland met 23 gegeven en 19 ontvangen treffers, ter wijl beide landen 8 partijen hadden ge wonnen; Polen slaat Nederland met 11 gew partijen: Duitschland slaat Tsjecho- Slowakije met 11 gew en 5 verl partijen Oostenrijk slaat Polen met 9 gew en 7 verloren partijen; Hongarije slaat Polen met 9 gew. part.: Italië slaat Tsecho-Slo- wakije met 10 gew partijen: Duitschland. Italië. Hongarije en Oostenrijk komen dus in de ffnale HAARLEMMERMEER. Mancgebouw tc Hoofddorp. Het bestuur van de vereeniging tot exploitatie van een manege te Hoofddorp, heeft, thans besloten den bouw van deze rijschool, welke op het. gemeentelijk sport terrein zal verrijzen en op 15 Juli a.s ge reed moet zijn. te gunnen aan de firma Mik en Rood te Hoofddorp, timmer- en metselwerk, en de N V. F Kloos en Zn te Kinderdijk, ijzerwerk, voor de gezamen lijke som van plm f. 13 000. Met het werk is reeds een aanvang gemaakt De Bad- en Zweminrichting. Het is al weer geruimen tijd geleden, dat het bestuur van de vereeniging voor het oprichten van een bad- en zwem inrichting te Hoofddorp het besluit nam om krachtige pogingen in het werk te stellen tot spoedige verwezenlijking van het plan en het. daarheen te leiden, dat de geheel naai de eischen des tijds te maken inrichting zoo mogelijk in dezen zomer nog in gebruik kan worden geno men. In deze verwachting zal men echter wel wederworden teleurgesteld, want van voorbereidende werkzaamheden voor de uitvoering van het plan is nog niets te bespeuren Mochten er bezwaren gerezen zijn tegen de voor de té maken inrichting uitgekozen plaats langs1 den Geniedijk een zaak waarover destijds nogal verschil van meening ontstond dan zal een andere weg dienen te worden ingeslagen en is het te voorzien, dat er van het toch zoo urgente plan ook dit jaar nog niets komen zal. Dit zou jammer zijn! o KATWIJK AAN ZEE. NEDERL. BOND TOT BEHOUD F.N VERBETERING VAN DEN TRF.KnOND. Afdeeling Katwijk opgericht. Het i -stunt df rideeiiu letden van den Nederi Bonr' voor Behoud en Ver betering van een Trekhond had een open bare vergadering in het Jeuydhtlis bele-.-d om te komen tot oprichtins van een sfd. Katwijk van dien bor.d Hei hoofdbestuurslid en c.> z.n »ow- 7'.iter van de afd Lciuen d( heer Ver mond. heetten allen hartelijk welkom HIJ zette uiteen liet doel van deze bijeenkomst Als er in" het dorp zelf een afdeellng is. kan er meer gedaan worden, dan dat men afhangt van de naburige stad Spreker somde die voordeelen op. In deze gemeente is reeds propaganda gemaakt om leden te verkrijgen. Bij Kon Besl. van 1928 werd bepaald dat de borstbreedte van een trekhond 16 c.M moet bedragen. Door deze bepaling zou de trekhond als het ware verdwijnen, da-.r er maar weinig honden zijn die deze borstbreedte hebben. Van de 400 trekhonden in Leiden werden er ongeveer 300 afgekeurd Vele menschep hadden hun hond noodig voor hun brood winning, anders zouden zij bij het arm bestuur belanden. Zij willen liever werken voor hun levensonderhoud. Toen is de bond gaan werken voor de 50 000 houders met 80 000 trekhonden. Er werd een com missie van 5 leden benoemd van de ge neeskundige faculteit te Utrecht en van den bond. Deze commissie heeft rapport uitgebracht met betrekking tot bouw en borstbreedte van den trekhond. De eischen van 1928 waren te zwaar. Alle afgekeurde honden voor borstbreedte konden weer dienst doen. totdat er een nieuwe bepaling zou gemaakt zijn. Bij Kon. Besluit van 16 Mel j.l. is nu bepaald, dat de borst breedte 14 c.M. zal moeten bedragen. Dit was een schitterende overwinning van de bond En daarom aldus spr., sluit u aan. de eenling bereikt niets, maar eendracht maakt macht!" Misschien komt er een tijd dat de trekhond gemist kan worden, maar die tijd ligt nog ver in het verschiet Er zijn nog streken in het land. Drente b.v., waar wegen en paden liggen, die slechts met een wagen, getrokken door een trekhond te begaan zijn Van de dieren bescherming ondervinden we veel bestrij ding. Er wordt daar gezegd dat de hond geen trekdier Is. maar de deskundigen zeggen van wel. mits het dier aan be paalde eischen voldoet Na dit inleidend woord werd met algemeene stemmen be sloten om een afdeellng Katwijk op te richten. Dadelijk werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. v. Duyvenvoorde. tot secr.-penningmeester de heer L Bo gaard en tot commissaris de heer W. van Dijk. Er werd besloten om een geringe contributie te heffen. Deze week is het 25 jaar geleden, dat de heer M. Mugge tot hulpbesteller bij de posterijen alhier werd aangesteld. NOORDWIJK. DE UITSLAG DER RAADSVERKIEZING. Winst voor C.-H. en R.-K.) De uitslag der gisteren gehouden raads verkiezing i» als vulgt I'otaal uitgebrachte stemmen 4032. Ongeldig 74. Dc stemmen /.ijn verdeeld als volgt: Gemeentebelang 496, Chr. Hist. 734, R.K. 1823, Anti-Rev. 549. S.D.A.P. 356. De kiesdeeier bedraagt 263 13 15 Gekozen zijn candidaten van Gemeente belang 2; Chr Hisi. partij 3: R.K. 7. Anti- Rev. partij 2 en S.D.A.P 1. Officieus werden door liet stembureau ge kozen verklaard de heeren: H. Lufferink, en C. de Hollander. Gemeentebelang: P. Admiraal E. L. de Witt en C Soeteman, Chr. Hist, partij: C. W G Alkeinade, J. C. v. d Meer C. G. J Alkeinade, A C. Meijer, A Caspers Jzr.Job. Vink Jaczn., en J Braun Sr., R Kath partij: C v. d. Wiel en D. v. d. Niet, Anti-Rev partij: G H Krau, S.D.A.P. De heeren E L. de Wilt. Chr. Hist, partij en J. Braun, R K. partij zijn gekozen met voorkeurstemmen. De heer J, G. v. Eeden (.RK.) zal dus waarschijnlijk niet in den raad terugkeeren. Ook niet de heer A. Balkenende. Christ. Hist, partij, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Het aantal leden van den gemeenteraad bedraagt thans 15, zoodat als nieuw ge kozen lederi zullen zitting nemen de heeren E L. de Witt en C. Soeteman. Chr. Hist, en Job Vink Jaczn.. R.K, Tervergelijking geven wij hier nog de stemming uitgebracht bij de j raadsverkie zing in 1927: Gemeentebelang 589, Christ. Hist 556 RK 1444. Anti-Rev. 488 en S.D.AP 261 D° Christ. Hist, en R K. partij behaalden dus ieder 1 zetel meer. o NOORDWITKERHOUT. Ter nagedachtenis aan ds. G. Smit. Uit piëteit aan de nagedachtenis van ds. Gcrardus Smit, die in deze gemeente liet predikambt vervulde van 31 Luli 1853 tot 6 Sept. 1857, liet lieden diens kleinzoon, de heer G. S. Sicco Smit uit 's-Gravenhage in de Herv. Kerk alhier, zijn huwelijk in zegenen Ds H Vinke. uit Zundert (N.Br,), ver richtte de plechtigheden, waarvoor groote belangstelling besiond Plechtige processie. Zondag a.s wordt in het St. Bavo-dorp alhier eene plechtige processie gehouden, waaraan alle parochianen kunnen deel nemen De lanen en het terras worden rijkelijk versierd, eerepoorten worden op gericht en het R.K. Muziekcorps zM zijn medewerking verleenen In de Ned. Herv. Kerk alhier, bracht eene gehouden Pinkstercollecte ruim f. 4! op. o OEGSTGEEST. Raadsagenda. Dc gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen op Maandag 8 Juni des n.rn. te 7 uur. Agenda: 1. Notulen, mededeeling ingekomen stuk ken, 2 Belediging plaatsvervangend Gemeente secretaris. 3. Voorstel van B. en W. tot aankoop van perceelen op den hoek Oeversstraat en den Rijksstraatweg en langs de trambaan aldaar in verband met het aansluiten van den Rijnzichtweg op den Rijksstraatweg. 4. Advies van B. en W. op liet adres van de directie van „Ons Oegstgeest" om toezegging van raadsstukken en prae-advies. 5 Wijziging van jaarwedderegeling van 1 uigemeesters, secretarissen en ontvangers van de gemeenten van 15000 en minder in woners in de provincie Zuid-Holland. 6 Voorstel van B en W. tot vaststelling - an oen verordening op liet Openbaar Lager Onderwijs 7. Voorste1 van B. en W. lol vaststelling vBn een verordening regelende de heffing van een plaatselijke Masting voor het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeentegronden en bezittingen. 8. Bezwaarschrift Leidsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende goederen, ge vestigd le Leiden, tegen liet weigeren van con bouwvergunning, met advies van B. en W. 9 Ontsiag en benoeming lid Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 1(1 Vaststelling Rekening en Begrooting Burgerlijk Armbestuur. 11 Vaststelling Rekening en Begrooting Heilige Geest Armbestuur. 12 Begrootingswijziging. 13. Schonlgeldreclame. 14 Rondvraag. De politie alhier heeft aangehouden den 59-;arige J. B. alhier, die zich misdroeg mei minderjarige jongens. Hij is naar het Huls van Bewaring overgebracht en inge- in gesloten. o VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: Joh. Straathof en gezin, Engelschenlaan 39. van Kooilaan 4, Lei den Joh. Mooijekind en echtgenoote, Leidschevaart 8. van Noordwijk. H. Geest- weg 29 Wilh. Thuring, Leidschevaart 2. van Amsterdam. Kuiperstraat 44 M. G. H. Hencke, Hoofdstraat 13. van Ned. O.I. Joh Vogel, Spoorlaan 3, van Hazers- woude A 428 F J. A. Kloes, Leidsche vaart 2. van Tilburg, Romolenplaats 61 J. G Himbergen, Hoofdstraat 17, van Veghel Aletta S. van Steijn. Boerhaave- straat 1. van Ter Aar A. 17 Joh. Wijs man en gezin Ter Haar. Romenystraat 10. van Rijnzaterwoude. Heereweg 147 T. Th. van der Vossen, Hoofdstraat 1. van Alkemade Veurscheweg 31 C. J. Bijle- veld. Leidschevaart 2. van Weert Merk- straat 17 Joh. van der Voorn. Boer- haavestraat 1, van Ter Aar A 17 Anna van Werkhoven. Engelschenlaan 24, van Sassenheim, Hoofdstraat 154 D. M G. van der Ploeg. Jacoba van Beierenweg 106 van Leimuiden. Oude Wetering 3. Vertrokken F. G. Lindeboom, v. Hoofd straat 90 naar Bussum, Singel 136 W. J. A. van der Laan Leidschevaart 2, naar Roermond, Spoorlaan 21 Joh Baak, Spoorlaan 3, naar Sassenheim. Klinken berg 13 A. E. Schlpperhein, van Hoofd straat 17, naar Den Haag, Magnoliastraat 32 Th. P. Hoogervorst, van Engelw. laan 2, naar Sassenheim, Hein Ba?. 29 Adr. P. van den Berg. van j= van Beierenweg 39. naar Noordwijketh 's Gravendamsclienweg 39 Adr cï ker. Mgr. Broerestraat 5, naar NoomÏÏ!" kerhout, Julianaplein 14 Joh c w1" merdam, Jacoba van Beierenweg 114 Alphen a. d. R., Gnephoek 58 i den Raad, 's Gravendamschenweg 4 Heemstede, Asterkade 30 j0'h Homan, van Hoofdstraat 100, naar An! hem, Bronbeekweg 42 A. H. van Eu?' van Leidschevaart 2. naar Zevenb»,.:'1, Hoek D. 134 E. Huyboom van LeidvV vaart 2. naar Haarlem, Kuitzingestraat i Joh. M. A. Alkemade en gezin, van Wil lem Botsstraat 7, naar Leiderdorp A 371 P. Hogervorst, van Hoofdstraat 41 I!aT Lisse. Voortlaan 14 P. Boef en'geX van Engelschenlaan 39. naar Noordwiik.,' hout. Buurtweg 4 Jac. Th. A. van Di. men. van Leidschevaart 2, naar Noor?" wljkerhout. Heereweg 222 E. A Gelderen, van Leidschevaart 2. naar Aar denbosch, pensionaat St. Louis q, Arts. van Hoofdstraat 17, naar Veghel Helena Warmerdam, Jacoba van BeiererT weg 106. naar Nieuwkoop C. 24 rq Witteman. van 's Gravendamschenwe» 15' naar Noordwijk. Hoogeweg E. M "van den Berg van Kerkweg 11, naar Den Haar Copernicusstraat 55 J. B. Verzway, va|j Leidschevaart 2, naar Bennebroek LaVn 35 WASSENAAR. Alhier is opgericht de voetbalvereen-, ging B.G.S. (Berg- Gerzon- Spotver) bestaande uit leden van de N.V. Vleevk! waren- en Conservenfabriek van der Re» en Gerzon. Het secrelariaat is gevestigd bij den heer J. A. Often, Maredijk 26. Leiden. ALPHEN. Verbetering van het Station. In verband met de drukkeren treinen loop zal het perron aan de Stationszijde verlengd en verhoogd worden. Met de werkzaamheden ls reeds een aanvang ge maakt. Waterinlaat uit den Rijn ten behoeve van rioleering Hedastraat. Nu de eigenaren, aldus schrijven B. en W. aan den raad van verschillende wonin gen in de Hedastraat krachtens precario- \erordening voor de aansluiting van hun rioleering achter deze straat op het ge« meenteriool belasting verschuldigd zijn en het door hen uitgeoefende recht van erf dienstbaarheid mede, zij het middellijk in het belang is van de goede functioneering van de gemeentelijke rioleering, hebben de eigenaren voornoemd aan de gemeente ge vraagd dat deze hun terugbetaald de boven bedoelde jaarlijksche retributie of dat de gemeente zich thans door hen uitgeoefend recht verzekert. Zóówel de directeur va- de gemeentewerken als de commissie va bijstand voor openbare werken aldus B, en W. in hun schrijven aan den raad zijn van oordeel dat dit recht van duikcren, ook in het belang van de gemeente, dient te worden behouden. Omdat aan een recht- streekscb recht van de gemeente op het duikeren voorkeur zou moeten worden ge geven boven de tegenwoordige situatie, is bet onder liet oog gezien of daarop moge lijkheid zou zijn. Bezwaren evenwel zoowel van financieelen als van burgerrechtelijken aard houden daarvan terug. Overblijft dus aldus B. en W. dat de gemeente treedt in liet voorstel om aan rechthebbenden np bel duikeren terug te betalen de jaarlijksche kosten welke aan de erfdienstbaarheid ver bonden zijn, en stellen den raad v^or daartoe te besluiten. Groot Kinderfeest op „Bloemhof." Door rie speelluinvereeniging „Bloemhof" zal a.s. Zaterdagmiddag voor de kinderen van haar leden een groot kinderfeest wor den georganiseerd opgeluisterd door dc muziekverg. „Cresendo" en de mondhar- monicaclub van de speelluinvereeniging zelf. Bovendien zal aan dit feest een tentoon stelling verbonden zijn van vervaardigde werkstukken op de huisvlijtcursussen der vereeniging. In bet vergaderlokaal van Mandersloo- straat werd een tweedaagsche Evangelische conferentie gehouden waarbij als spreker optrad ds. A. W. F. Waardenburg \an I-aren. waarbij deze behandelde Fil. 3, 7:15 met het onderwerp: De eerste Opstanding en „De Volmaking". Gisteren bestond van verschillende kerkelijke zijde voor een en ander veel belangstelling. Naar wij vernemen zullen de jaar- lijksche schietwedstrijden van de bijz. Vrijw. Landstorm alhier dit jaar worden gehouoen in 'dc derde weck dezer maand. o BOSKOOP. Kind verbrand. Ten huize van de familie van S. aan den Zijdeweg, heeft zich een hoogst tra gisch ongeval afgespeeld. Terwijl de moeder bezig was om gekookte aardappelen af te gieten, kwam een gedeelte van het kokende water terecht op het lichaam van haar eenigst kind, een zoontje van slechts 8 maanden oud, met het gevolg, dat het kind zeer ernstige brandwonden opliep. |n bedenkelïjken toestand is het kind dadelijk naar liet ziekenhuis te Leiden vervoerd, alwaar het aan de gevolgen is overleden. Arbeidsongeval. De booinkueeker B alhier, ha.J het ongeluk, om tijdens zijn werkzaamheden, een zijner bande zuodanig aan hecte pek te branden, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen en voorloopig z'Jn werkzaamheden zal moeten staken. o NOORDEN. Een gehouden collecte in de ueref. Kerk voor de zending heeft opgebracht de som van f. 16. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6