BURG. STAND VAN LEIDEN GYMNASIASTEN-CONGRESSEN LAND- EN TUINBOUW. FINANCIEN. NAGEKOMEN BERICHTEN. VISSCHERIJ-BERICKTEN. UIT DE OMSTREKEN. OVERLEDEN. H. B. LotsyDe Court Ondewater Vr. 55 j. F. den Uil Z. 4 j. J. W. Boehmer M. 59 j. J. van Nieuwenhoven M. 79 j. J. de JongRunia Wed. 87 j. BLOEMBOLLENCULTUUR. Vergadering van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur hield dezer dagen een vergadering, waarvan het Weekblad het volgende vermeldt: Nieuwe correspondenten van het scheids gerecht voor de provincie Groningen, en voor de streek Medemblik. Opperdoes, Oostwoud en westelijk daarvan werden benoemd. In de vacature van correspondent van het scheidsgerecht voor Lisse, ontstaan door het bedanken als zoodanig van den heer J. Berbee Gzn., werd eveneens voor zien. Benoemd werd tot hoofdcontroleur van den keuringsdienst voor Tulpen te velde) de heer W B. Roozen te Noord-Bakkum. Mededeeling geschiede van een brief van den secretaris van het Scheidsgerecht waarin in uitzicht wordt gesteld dat vóór 15 October a.s de in de publicatie der uit spraken van het scheidsgerecht ontstane achterstand ten genoege van het hoofd bestuur zal zijn ingehaald Aan het scheidsgerecht zal worden ver zocht te overwegen of voldaan kan worden aan het door den afgevaardigde der afd. Langendijk en Omstreken ter algemeene vergadering gedaan verzoek, om het be drag der kosten van de behandeling van een geschil door het scheidsgerecht te doen invorderen van de verliezende oartii in gevallen dat de eischende partij in het gelijk wordt gesteld. Besloten werd om aan den Bond van Bloembollenhandelaren en het Holland- sche Bloembollenkweekers Genootschap voor te stellen gezamenlijk met de Alge meene Vereeniging een commisie te be noemen, welke een herziening en aanvul ling van het handelsreglement zal voor bereiden en voorstellen zal indienen. De punten, welke naar de meening van het hoofdbestuur voor deze herziening en aan vulling in aanmerking komen, werden vastgesteld. In de commissie zullen vanwege de ver eeniging zitting nenlen de leden Valke- ring en Eggink en de voorzitter, die tevens als voorzitter der commissie zal fungee- ren, terwijl Mr Bakhuizen van den Brink verzocht zal worden het secretariaat op zich te nemen. Besloten werd tot het uitschrijven van een speciale keuring van gebroeide Men- teltulpen op 18 en 19 Januari 1932 in de zaal der bloemenkeuringen te houden. Het doel dezer speciale keuring moet zijn om gelegenheid te bieden de eigenschappen van de Mendeltulpen voor den Vroegbroei te demonstreeren. Als data voor de reeds eerder aange kondigde jaarlijksche Kersttentoonstelling werden bepaald Woensdag 23, Donderdag 24 en Zaterdag 26 December 1931. Na beraadslaging met de heeren Inspec teurs der registratie en directe belastingen te Haarlem en te Leiden, werden in ge- gemeenschappelijk overleg de normen voor de aangifte voor de Vermogensbelasting van de waarde van de te veld staande bloembollen op 1 Mei 1931 vastgesteld. Na afdoening van allerlei andere zaken werd de vergadering gesloten. JAARVERSLAG „DE NEDERLANDEN" VAN 1845. Gunstige resultaten. Verschenen is het jaarverslag der N.V. Levensverzekeringmij. .de Nederlanden" van 1845 en de met haar samenwerkende maatschappijen. Aan de beschouwing van den hoofddi recteur den heer J. F. D. Scheltema ont- leenen wij, dat het jaar 1930 voor de maatschappij alleszins voorspoedig was. Aan nieuwe verzekeringen kwam tot stand een bedrag van ruim f.42 000 000 tegen f. 32.000 000 in 1929, Het totaal verzekerd bedrag steeg van f. 190.000 000 tot ruim f. 222 000.000, De gemiddelde rente van alle beleggin gen bedroeg 4 99 pCl De marge tusschen deze gemiddelde interest en de bij de be rekening der verplichtingen aangenomen rentevoet van 3' pCt. is groot; aan de eischen van veiligheid wordt derhalve in ruime mate voldaan. De belegging in hy potheken nam met f.1.808 861 toe en be draagt thans f. 17 591 817. Mededeeling Wordt gedaan van het feit, dat de maat schappij aan de aandeelhouders der Ver zekeringsbank Kosmos te Zeist een aan bieding tot overname hunner aandeelen heeft gedaan, weik bod door nagenoeg alle aandeelhouders dezer instelling is geac cepteerd. Nadere mededeelingen omtrent deze transactie zullen in 't volgend jaar verslag gepubliceerd worden Met de nauwe samenwerking welke met de Verzekeringsbank Kosmos te Zeist tot stand kwam. werd op aanbeveling van commissarissen, de heer prof. mr. J Ph. Suyling te Huis ter Heide, president-com- mlsaris der Kosmos, tot commissaris van onze maatschappij benoemd. De directie stelt voor de winst der ge zamenlijke maatschappijen ad f. 751.443.79 als volgt te verdeelen: a. voor dividend f. 576 000, d.i. f. 64 per aandeel over 9000 aandeelen .vorig jaar f.62 per aandeel over 6000 aandeelen. b voor toevoeging aan de Reservefondsen f. 54.591.37; e voor toevoeging van de Re serve v. Buitengewone Schaden f. 150.000. De extra-reserves zullen bij aanneming dezer voorstellen bedragen- a Reserve voor koersverschillen f 1 437 444 30 b Re servefonds f. 4 488.999 49; c. Reserve voor verhooging van het op de aandeelen van dochtermaatschappijen gestort bedrag f. 150.000; d. Reserve voor Buitengewone Schaden f. 1.075.000, Totaal f. 7.151.443.79. Met leedwezen wordt melding gemaakt van het overlijden van den president- commissaris jhr. mr H. de Ranitz en van den directeur den heer J. P. C. G. Wa terman. RAPPORT DER COMMISSIE VAN ADVIES. Aan de Rectoren der Gymnasia en Lycea in Nederland is volgend schrijven ge zonden De Commissie van Advies der Neder- landsche Gymnasiasten-Federatie. be staande uit de ondergeteekenden. heeft in h-aar jongste vergadering de klachten onder oogen gezien, die waren gepubli ceerd naar aanleiding van het in de Kerslvacantie te Alkmaar gehouden Gym nasiasten-Congres en van deze congres sen in het algemeen Zij had zich door bemiddeling van enkele van haar leden van te vorën door een zoo uitgebreid mo gelijk onderzoek op de hoogte gesteld van alles, wat er bij dit en bij enkele vooraf gaande congressen is geschied en heeft naar aanleiding daarvan in een bijeen komst met vertegenwoordigers van de Gymnasiasten-Federatie haar wenschen voor volgende congressen kenbaar ge maakt. De Commissie Veroorlooft zich naar aanleiding van dit alles U het volgende mede te deelen: De Commissie staat op het standpunt, dat, nu de rijpende jeugd behoefte ge voelt aan organisatie en bijeenkomsten, een behoefte, die zich ook bulten de Gym nasiastenwereld in jeugdbewegingen, kam pen. congressen en al dergelijke uit. het beter is. deze beweging te leiden dan haar aan zich zelf over te laten; en dit te meer, omdat zij een verbieden van deze bijeen komsten door eenige schoolautoriteit on mogelijk acht. Wanneer ouders tegen een dergelijke neiging bij hun kinderen be zwaar hebben, ligt het aan hen er tegen op te treden door hun kinderen het be zoeken der bijeenkomsten te ontzeggen. Voor de Gymnasia gelden hierbij, naar de meening der Commissie, nog positieve voordeelen Immers het kan niet zonder gewicht blijken, dat de aanstaande stu denten, anders al spoedig naar Univer siteitssteden, faculteiten en geldmiddelen gescheiden, in den Gymnasiastentijd elkaar op een gemeenschappelijke basis hebben leerer kennen en vriendschap hebben gesloten, die in den studententijd en ook laier in het leven voortduurt. In de tweede plaats kunnen bij hen, die met de leiding der Federatie en de aangesloten Vereenigingen zijn belast, zich eigenschappen ontwikkelen, die het leven dezer Gymnasiasten en later ook de Maatschappij ten goede komen. Maar bovenal, het samenkomen van Gymnasias ten kan ook den gymnasialen geest en daardoor de belangstelling voor de Gym nasia versterken. In den strijd, die den Gymnasia in een komende periode te wachten kan staan, acht de Commissie dezen factor van voldoende belang, om zelfs over bezwaren tegen de congressen heen te stappen en het positieve nut daar van grooter te achten dan de enkele na- deelen die er onafscheidelijk aan ver bonden zijn Wat deze nadeelen betreft de Commis sie heeft in de eerste plaats nagegaan, of er eenige grond was voor een vermoeden, als zou bij hel laatste congres, waar jon gens en meisjes te zamen waren, hande lingen hebben plaats gevonden, die den toets der critiek niet konden doorstaan. Der Commissie, een onderzoek instellende bij vele ouderen, die met het congres in aanraking waren gekomen, is niets hier van gebleken en het federatiebestuur heeft na herhaalde en uitdrukkelijke vra gen onderzijds ten plechtigste verzekerd, dat er niets onbehoorlijks gebeurd was. De Burgemeester van Alkmaar heeft dan ook geenszins om een dergelijke reden maatregelen moeten nemen. Hij heeft slechts de nachtpermissie met een uur moeten inkorten, omdat de jongelui wat luidruchtig waren geweest; een rumoerig heid. die zeker niet goed te keuren is, maar voor ieder, die de jeugd kent, begrijpelijk. De besehuldiging eener gemenschappelijke nachtelijke duinwandeling, in een circu laire geuit, is reeds tot die eener bosch wandeling verzacht. Maar ook deze bosch wandeling blijkt een gemeenschappelijke tocht langs den straatweg te zijn geweest, waarbij de bosschen slechts betreden zijn, om deelnemers aan het congres naar de dicht bij den straatweg gelegen woning van hun gastheer te brengen Onjuist acht de Commissie het, dat dit laat in den nacht is gebeurd en dat som migen ook daarna nog door de straten van Alkmaar hebben gedwaald. Zij heeft daarvoor maatregelen aanbevolen die hieronder worden vermeld. In de tweede plaats heeft de Commis sie nagegaan, in hoever er sprake kan zijn geweest van het misbruik van sterken drank. Het ls haar gebleken, dat alleen een enkel gymnasiast daartoe geneigd bleek, maar door het Bestuur bij tijds op het rechte pad is terug gebracht Voor het overige was daarvan zóo weinig sprake, dat de kastelein van de zaal, wat# de feeste lijkheid gehouden werd, zich zelfs be klaagd heeft over het geringe gebruik aan consumptie. Te betreuren valt slechts, dat de deel nemers zich .met name in den nacht, wat al te luidruchtig hebben gedragen. Ook hiertegen heeft de Commissiè maatrege len voorgesteld. Zij wil er tevens op wijzen dat het door een moeder geïncrimineerde feit, als zou bij een vorig congres in Zwolle er van brutaliteit tegenover den Burgemeester of de politie sprake zijn ge weest. terug gebracht moet »vorden tot een, zij het misplaatste, grap. niet van gymnasiasten maar van studenten, die ook door de bevoegde autoriteiten niet kwalijk is genomen Trouwens ook de Burgemeester van Alkmaar heeft, al vond hij de bovengenoemde bezwaren der Com missie juist, weinig op het gedrag der congressisten aan te merken gehad. De Commissie heeft nog eenige aan dacht besteed aan de inrichting der con gressen. Met het bestuur der Gymnasias ten-Federatie was afgesproken, dat lo. het programma der congressen steeds aan de goedkeuring der Commissie zou worden onderworpen 2o. het vermaak op den achtergrond zou worden geschoven en het congres vooral zou zijn gewijd aan prestaties der leden zelf in artistiek en intellectueel opzicht en aan sport Door de snelle voorbereiding van het congres en door de Voortdurende bestuurs wijzigingen heeft dit overleg thans niet in voldoende mate plaats gevonden. Ook met het oog daarop zijn maatregelen voorg -'cld De Commissie, dit alles overwegende, heeft het bestuur der Nederlandsche Gymnasiasten-Federatie geadviseerd en op dit advies ook volledige instemming gevonden, omtrent de navolgende punten; lo. de Gvi 'acta sten-Congressen zullen blijven bestaan; 2o. de congressen zullen voornamelijk gewijd zijn aan de artistieke en intellec tuele prestaties der leden zelf en aan sportwedstrijden; "o. oud - Federatie hebben geen toegang tot het congres, behoudes de in 6o genoemde: 4o aan den Rector van het Gymnasium of het Lyceum in de plaats, waar een congres zal worden gehouden, zal worden verzocht bij het geheele congres tegen woordig te zijn en aan de voorbereiding daarvan mede te werken, of een of meer der docenten te verzoeken deze taak op zich te nemen Kan een Rector aan dit verzoek niet voldoen zoo zal het congres worden gehouden in een andere plaats, waar de Rector bereid is dit verzoek in te willigen; 5o. het programma van het congres zal van te voren worden besproken met een der leden der Commissie: voorloopig heeft Dr M. Engers zich bereid verklaard deze taak op zich te nemen; 6o. twee oud-leden van het bestuur zullen ter wille der continuïteit bij de be stuurswisseling telkens opnieuw als be stuursleden optreden, doch niet de functie van voorzitter en secretaris vervullen. Deze twee oud-bestuursleden zullen de congressen geheel bijwonen: 7o. geen feestelijkheid of uitvoering van het congres zal langer duren dan tot 2 uur De bestuursleden zullen door overleg met de gastheeren zooveel mogelijk zorg dragen dat de congresleden daarna on middellijk naar hun verblijf terugkeeren. De Commissie meent door deze maatre gelen den goeden gang der congressen zooveel mogelijk te hebben gewaarborgd. Zij' zou u dringend willen verzoeken, door uw persoonlijke tegenwoordigheid en me dewerking haar in haar streven te steu nen Mocht U haar eenig advies kunnen geven aan het adres van prof. dr. D. Cohen Van Breestraat 172. Amsterdam, dat den congressen of de Federatie naar Uw mee ning van nut kan zijn. dan zal zij dit met dankbaarheid aanvaarden. Prof Dr G. v d. LEEUW, Groningen. Dr C J. VINKESTEIJN Den Haag. Prof R. CASIMIR. Den Haag. Prof. Dr D. COHEN Amsterdam. Dr M ENGERS. Zwolle. STADSNIEUWS. NED. VER. VOOR ARMENZORG EN WELDADIGHEID. Zooals reeds gemeld, houdt bovenge noemde vereeniging op Donderdag 18, Vrijdag 19 en Zaterdag 20 Juni a.s. hier ter stede haar 24ste algemeene vergadering. De Donderdag en Vrijdag is geheel ge wijd aan de behandeling der agenda. Voor Donderdagmiddag staan excursies op het programma naar het igesticht „Voor- geest". de Anna-klinlek, het Psychopathen- i asyl. de St. Liduinaschool. het Centr. Isr. Wees -en Doorgangshuis, het Geref. Min- I nehuis en het Catharina Jacobsdochters- 1 hof, het Heilige Geest- of Arme Wees- en j Kinderhuis, het Leldsch Borgstellings fonds en de voornaamste Leidsche hofjes. Om halfvijf wordt het gezelschap in de „Lakenhal" officieel ontvangen door het Gemeentebestuur, dat 's avonds een boot tocht over de Kager- en Braassemermeren aanbiedt. Zaterdagmorgen wordt in 2 groe pen een bezoek gebracht aan de Martha- stichting te Alphen-aan-den-Rijn of de dr. mr Willem van den Bergh-stichting te Noordwijk-Binnen. IJMUIDEN. 3 Juni 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f 1.25—0.75; Tongen per KG. f. 2.10—120; Middelschol per kist van 50 K.G f 48. Zetschol per kist van 50 K.G f. 45—28: Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 33—6.80; Bot per kist van 50 K.G, f. 91.80; Schar per kist van 50 KG f 10—3.50; Tongschar per kist van 50 K.G f. 35; Vleeten per stuk f. 3.35: Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f. 251.40: Groote Schelvisch per kist van 50 K G f 38—36; Middel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 32—26; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K G. f. 2216 50; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG f 16—6.30; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 7229,50; Gullen per kist van 50 KG. f. 184; Lengen per stuk f 1 50—0.70; Heilbot per K.G. f. 1.60 1.35; Wijting per kist van 50 K.G. f.il 3 50Koolvisch per stuk f. 0.45; Makreel per kist van 50 K.G. f. 12.5011.50;, Aangekomen de Stroomtrawlers: IJM. 123 met 1. 4316. IJM 73 met f. 3959; Bel gische kotter O 143 met f. 549; en 19 log gers. Sch. 342 met f. 864; KW. 8 met f 809; Schev. 49 met 799, KW. 175 met f. 630. K.W. 34 met 796; K.W. 5 met f 368; K.W. 127 met f. 750; K.W 97 met f, 750; K.W. 97 met f. 657; K.W. 121 mot f. 337; K.W. 27 met 817. K.W. 169 mot f. 1037. K.W. 29 met f. 579; K.W 38 mot f, 1046; K.W. 8 met 597; K.W 65 met f. 719; K.W. 134 met f. 605: K.W. 283 met f 877; IJM. 268 met f. 543; IJM. 1 met f. 888 Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. 1. H. WIJTEN BURG. Haarlemmerstraat 2 W. G. T- VERBURG Sigarenhandel. Heerenstraat 2 Ia A. SOMERWIL Azn Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij JOH. HOGERVORST Haarl.sti -t en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN H. Rijndilk 74 Kiosk Prinsessekade. AALSMEER. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar H. MoolhuysenM. Mool- huysen-Hulsebos, aan den Aalsmeerder- dijk alhier, noopt Maandag 15 Juni a.s. den dag te herdenken, waarop het voor 50 jaar in den echt is verbonden Gezien het feit, dat de oude heer Moolhuysen zich een grooten kring van vrienden en kennissen in den loop der jaren, vooral toen hij nog de bekenae kapitein van een der „Carsjens"-booten was. heeft weten te verwerven, is wel zeker, dat de gouden jubileumdag van het echtpaar niet maar stil zal voorbij gaan. Ernstig verwond. Aan den Legmeerdijk alhier was een auto gedeeltelijk in den grond gezakt. Toen eenige personen dezen wilden op-* heffen met dommekrachten, schoot een dezer uit, met het gevolg, dat de auto omviel en zekere J. V. er onder geraakte. Inwendig werd hij ernstig gekneusd en onmiddellijk naar een der Amsterdam- sche ziekenhuizen vervoerd. Gevaarlijk. De bloemistknecht J. Tensen was aan het zwavelen, toen hij plotseling de bran dende massa over een zijner armen kreeg. De arm verbrandde zeer ernstig en dok ters hulp werd dadelijk Ingeroepen. Mej. IJ. Buisma alhier veroverde te Utrecht op de Nat. Dames-Athletiekwed- strijden den tweeden prijs hoogspringen met 1.40 Mr.. benevens den tweeden prijs verspringen met 4 73 Mr. KATWIJK AAN ZEE. DE VISSCHERIJ. Hier geen werkloosheid. Er mogen geen groote loonen verdiend worden, mede door de lage besommingen der laatste weken, toch heerscht, wat de vissclierij .hier ter p'aat,e bi.reft, gelukkig weinig werkeloosheid. Op de erven, waar verschillende reede- rijen in het vroege voorjaar blijkbaar wart bang waren om te veel matrozen te doen werken, is thans voor vele handen werk met het klaarmaken van de vleten met toe- behooren. Hierbij vindt nu ook een aantdi personen werk, dat anders altijd de IJinui- der trawlers helpt bemannen, doch thans gezien de groote werkeloosheid te IJmuiden, geen vaart kon krijgen. Verder kan straks een aantal personen, dat slechts *rui en dan vaart doch de laatste jaren meestal met grond-of veldarbeid den kost verdiende, bij de haringvisschcrij worden gebruikt. Van dé werkclooze niet-Katwijkers, waarvan reed? in Maart sommigen lieele voetreizen maakten om een plaats bij de haring- visscherij te vinden, zal dan ook hoogst waarschijnlijk dit jaar slechts een klein deel kunnen worden geplaatst. Dal men alhier beseffe, van welk een groote bcteekenis het visscherijbedrijf voor den bloei, of laten wij, met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden, liever zeggen voor het gezonde voortbestaan der plaats is, en dat het gemeentebestuur geen middel ongebruikt late om het bedrijf te vergemakkelijken en vast te houden, be- neverjc zoo mogelijk, mede te werken tot uitbreiding Een spoedige beslissing inzake de kwestie van het havengeld is één dier middelen! Toezicht op den mclkverkoop. Korten tijd geleden hebban i3. en VV. het besluit genomen, waarbij wordt bepaald, dat melkverkoopers in 't bezit moeten zijn van een vergunning, namens den burgemee ster afgegeven door den directeur-schei kundige van den keuringdienst van waren te Leiden. Deze vergunning wordt alleen dan verstrekt, indien de lokaliteit, waar de melk verkocln wordt, aan zekere hygiënische eischen voldoet. Deze week zal dit besluit van B. en W. worden afgekondigd, zoodat dan iedere mölkverkouper in 't bezit van zoodanige vergunning moet zijn. De heer H. G. L van de van Meis kade. deed bij de politie aangifte van dief stal vian -een gróót aantal eieren uit de zanderij De Ridder te zijner nadeele. Door verbreking van een slot was toegang tot het kippenhok verkregen. Op het strand is een rijwiel van mej. de N. uit. Noóruwijk door C. K. uit de Havenstraat uit baldadigheid stuk gereden. LISSE. Ter-aarde-bestelling L. Algera. Gistermiddag had onder veel belangstel ling de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. Algera, oud-opziener der Geref. Kerk en oud raadslid dezer gemeente. Alvorens de stoet zich grafwaarts begaf, werd aan het sterfhuis een rouwdienst ge houden, geleid door dr. Th. Ruys Jr. Gelezen werd Romeinen 8 28—39. Vervolgens werd voornamelijk gesproken over de laatste verzen van dit Scnriltgedeelte Woorden van troost en bemoediging werden in 't bijzonder gesproken tot cfe weduwe, die door lichamelijke zwakte den gang naar den doodenakker niet mee kon maken. Nadat de kist, die door Kerkeraadsleden en oud-kerkerandsieden grafwaarts gedra gen was, in de groeve was neergelaten, nam dr. Th Ruys Jr. het woord die begon mei er op te wijzen, hoe dit binnen één jaa' reeds de tweede maal was, dat de Kerkeraad een gewezen ambtsdrager graf waarts had gebracht. Er is, aldus spr., rouw in den Kerkerand en In de gansche gemeende want br. Algera had de achting en liefde van schier alle leden verworven om zijn onkreukbare trouw, waarmee hij den Koning der Kerk zoo vele jaren in het ambt heeft gediend. De eeuwigheid zal de vrucht van zijn arbeid openbaren. Zijn nagedachtenis zal bij de gemeente in hooge eer? blijven. Vooral is er thans rouw in het gezin van den overledene, dat zooveel in hem verloor. Spr. bad de weduwe en de Uri daarom Gods vertroostende nibijhei f Toch aldus ging spr. voort, ma„ 1 deze oogenb'ikken niet slechts van en droefheid worden gewaagd, doch nu>t kan er ook gesproken worden \an gelul 1 biijdschap. Immers, broeder Algera wi 1 Wien hij geloofde en mag dus thans 4n ten van de hemelsche zaligheid. Ht stond dr. Ruys breeder stil cn stelde! het licht, hoe rijk het leven wordt, ah w hemelsch vacfei 1-nd het einddoel' de aardsche p l^ri ïisjeis Hij riep dgjj vanaf de groeve de talrijk aanwc-zi°en if Sin-sum Corda, 't hart naar boven beneden is het niet; 't ware leven '|je loven is slechts waar men Jezus ziet' Ï1 slotte verzocht hij aan te willen wl bet 8e vers van Psalm 89. Hierna werd nog het woord gevoerd dl de heer W. v. d. Bent namens de fa Veldhuyzen van Zanten, bij wien de hl Algera jaren lang werkzaam was en deco kennen als uitnemend vakman K,n Tenslotte werd door den heer \V. uit Zaandam, oudste zoon van den ledene een woord van dank gesproken "t bijzonder tot dr Ruys voor de hulp I steun door hem in deze moeilijke en dp dagen betoond. Voorts dankte hij den l, v. d Bent voor de waardeerende woor', aan de nagedachtenis van zijrr vader gew en de véle aanwezigen voor de fceiai stellino die werd ondervonden. Onder indruk van dit zware verlies, verliet den doodenakker. NOORDWIIK AAN ZEE. Tot leeraar aan een kweekschool^®" Solo (Ned. In li is benoemd de hur^B" Kroeskamp onderwijzer aan de Hervora School alhier HOORDWIJKERHOUT. Gegund. De verbouwing van de broodbakkej Marijnen" tot Centrale-bakkerij is gund aan den hoogsten inschrijver, l aannemer W. J. v. d. Klugt, alhier, vj f. 7395. Het radiostation. Tot beheerder van het Radio-station benoemd ir. H. C. van Duuren, ingenii der telegraaf- en telefonie te Amsterdi die zich reeds in onze gemeente gevesti heelt. o WARMOND. TOCHT VAN HAAGSCHE OUDEN VAN DAGEN. Bezoek aan „Meerrust". IJl Diie honderd ouden van dagen en gebri kigen uit de gemeente 'sGravcnhage bral ten gisteren in een zeventig tal auto's bezoek aan deze gemeente. De tocht w georganiseerd door het comité tot org. rsaiic van auto tochtjes voor verpleeg» en ouden van dagen. Te ruim elf uur kw, de groote stoet van auto's in de gemee aan en direct werd doorgereden naar bekende Restaurant-Boerderij Meerrust Ter verwelkoming waren aanwezig heei A. J L. Ketelaar, burgemeester en heer Alb. Oudshoorn, wethouder. D? heer Kemper had voor deze gelegi beid zijn zaak geheel belangloos voor oudjes opengesteld. Nauwelijks hadden de auto's verlaten of zij werden rijkel voorzien van koffie, thee of chocolade. 1 was eer heerlijk tafereeltje die oudjes zien zitten in den zonnigen tuin genietei van het mooie natuurschoon en overlad met weldaden. Allereerst werd het wool gevoerd door den heer Snethlage, hooi inspecteur van het verkeerswezen te 's-Gr venhage. die met verschillende agenten v zijn staf als begeleider van den stoet optra Spr. bracht in de eerste plaats een woo van dank aan de organisators van dez tocht voor hun belangloos en zoo liefde* werk Maar vooral, aldus spr. past mij een woord van bijzondere hulde brengen aan den heer Kemper, die bereidwillig is geweest deze oudjes zot heerlijken dag te bezorgen. Mede een woo van bijzonderen dank aan den burgemeesti en den heer Alb. Oudshoorn, wethouder vol hunne aanwezigheid waardoor zij hebben kermen gegeven met het doel en het streu van dit comité te sym path i see ren B krachtig applaus bewees, dat de oudj het met 't gesprokene volkomen eens ware Nog werd het woord gevoerd door dt burgemeester die zeide het zeer op ph te stellen dat de oudjes Warmond met e bezoek hadden vereerd, waarbij het sprek speet dat de tijd te kort was om hun m van een watertochtje te laten geniet" Doch aldus spreker: „ik roep U allen 1 hartelijk tot weersziens toe". Hierin wei de terugtocht aanvaard, nadat nog bloeiW sigaren en tabletten chocolade waren ron gediend. Het was een schitterend geslaag* tocht, waaraan de oudjes nog met ve genoegen zullen terugdenken. WASSENAAR. Onze plaatsgenoot, mr. dr. M. Wesie man is benoemd tot lid van de sect: letteren, wijsbegeerte en geschiedenis val het Provinciaal Utrechts Genootschap. ZOETERWOUDE. 25-jarig Schooljubileum. De heer J. Schouten heeft gisteren onde zee» groote belangstelling zijn zilverei jubileum als onderwijzers aan de Parochieie Jongensschool alhier herdacht. Naast tal rijke gelukwenschen en prachtige bloem stukken ontving de jubilaris vele cadeau' o.a. een schitterend pendulestel met coupe- van de leeriingen, een leeren clubfauV1" van de oud-leerlingen en een staande sche merlamp van het onderwijzend Persont^,.' In den voormiddag had er een druk be zochte receptie plaats, terwijl in den njj middag de leer'ingen der school hun hoor een warme huldiging bereidden, die ofa werd bijgewoond door den deken, vJJj zitter van het schoolbestuur, kapelaan ve steegen uit Amsterdam oud leerling R™1 Westgeest van den Hooge Rijndijk, bi' schoppelijk Inspecteur, B."en W. |liet gemeentesecretaris, het huldigingscom érz. 's Avonds bracht de parochiale Jansfanfare den Jubilaris eene serenad^

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6