UIT DE RIJNSTREEK. leiderdorp. nieuwkoop. ter-aar. waddinxveen. zevenhoven. zwammerdam, UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. lisse. voorschoten. voorhout. wassenaar. zoeterwoude. VRAGENRURRIEK. VARIA. BURG. STAND VAN LEIDEN Polderbegrootingen. je gehouden vergadering van inge- j»n ran den Kalkpolder is de rekening 1930 vastgesteld aan Inkomsten op ."«589 »n uitgaven op f. 1004.06, saldo J3 De begrooting over 1931 is vast- ld' op in en uitgaaf van f. 1041.17. 'omslag voor 1931 is bepaald op f. 10 Hectare. imelanden van den Slagh of Grooten Kleinen Stadspolder hebben in hunne dering de rekening over 1930 vast- ",ld aan inkomsten op f. 1353.02, in -[0p f. 1121.04, saldo f. 231.98. De be over 1931 is vastgesteld op in en (van f. 1201.17'/i. De omslag over I ij bepaald op f. 7 per hectare. Burgerlijke Stand. ren: Susanna, d. van F. Beursen en fsfiijn Gerardus Johannes Ber- -uoon. z. van B. G. Corts en E. Tóth. dertrouwd: Jan Rietveld j.m. 25 j. en ,t de Jong, jd. 24 j. -Irouwd: C. Hoogendijk en G. Oosterom rieden: Pietertje v. d. Giessen, wed. fonlng 84 j. ■o De Hagelramp. een bewijs van welken omvang het iweer van verleden week is geweest onze tuinders moge dienen, dat blij- een gehouden telling 5326 eenruiters rond 4000 M2. klein glas werden ver- ld. Het glas is, met uitzondering van tuinder, verzekerd. De schade aan de en blijkt echter enorm te zijn. Loop der Bevolking. estigd: N. B. de Pater, zonder be- uit Driebergen-Rijsenburg C. Vork er beroep, uit Leiden J. M. van wen, zonder beroep, uit Lelden J. Twaalfhoven, slagersknecht, uit Lelden ,1. C. Rekelhof, zonder beroep, uit Uit- C. P. Ham, landarbeider, uit elen W. E. van Zadelhoff en W. beiden zonder beroep, uit Nieuwer- 1 T. van 't Kruis, zonder beroep, Zevenhoven G. M. Weerdenburg. tbode, uit Alphen a. d. Rijn P. Iers, dienstbode, uit Zevenhoven F. der Wel en gezin, veehouder, uit nje C. Kelder en gezin, café- er, uit Wilnis. Introkken: J. Molenaar, slagersleerling Nleuwveen H. Verdegaal en gezin renarbeider, naar Ter Aar A. van ten, los-werkman, naar Amsterdam 0. van Zanten, zonder beroep, naar terdam M. A. Brinkman, dienstbode Bösel (Dlnd.) M. Groeneveld, tbode. naar Woerden A H. Smits gezin, veehouder, naar Alphen a. d. E. Slotboom, zonder beroep, naar Isen S. Bodegraven en gezin, graan- élaar, naar Monster H. M. Ver- zonder beroep, naar Leiden L van Berg en gezin, stucadoor, naar Leiden M. Oskam, dienstbode, naar Zeven- n P. M. Groenendijk, zonder be- naar Woerden L. A. C. van der boerenknecht, naar Veur J. Ie en gezin, straatmuzikant, naar uiden. - De timmermansknecht H. R. werk- m in de timmerfabriek van P. Stam 'er had het ongeluk met zijn ltnker- nd tusschen een vlakbank te komen, door hem de pink geheel werd afge- en en de wijsvinger werd gewond. Verkeersongeval. De heer van D uit Korteraar werd op n Kerkweg van achteren aangereden r een motorfiets en maakte met zijn wiel een tuimeling in de vrij diepe fm ter plaatse, waardoor hij eenige ■etsuren bekwam. Opening hengelscizoen. De Langeraarsche plassen zijn geduren de laatste jaren zeer in trek gekomen de hengelsportliefhebbers en zooals "elf spreekt waren gisteren reeds voor en dauw verscheidene veteranen uit groote steden op het appèl Naar wij vernemen worden door een der oote hengelaarsbonden pogingen aange- end om de plassen geheel te pachten, rdoor de betrokkenen het vischrecht zichzelf krijgen Gevonden voorwerpen: Bij de politie nals gevonden aangegeven: 1 bankbiljet n 50 gulden en een portemonnaie met oud. Inlichtingen worden verstrekt T de gemeenteveldwachters. ■O- Huldiging van den heer M. Kolkman. ju een gisteravond speciaal daarvoor gde vergadering van het gemeentebe- tar en het brandbestmir is in tegenwoor- richeid van het personeel der automotor- riandspuit op waardige wijze gehuldigd cle M. Kolkman, die heden juist 50 jaren jan de gemeentelijke brandweer was ver- Men. Op 2t Mei 1881 benoemd tot wekker, is "l ingaande 1 Augustus 1893 bevorderd tot roimandeur en op 1 December 1898 tot «tsvervangend brandmeester en sedert "lei 1904 secretaris van het brandbestuur. De beer Kolkman is met de autospuit zijn huis gehaald en naar het raadhuis Pkracbt. De burgemeester schetste de buitengewone ('danigheden van den jubilaris en spelde op de borst het verguld-zilveren kruis gesp voor 50-jarigen dienst, welk kruis jJ"l>esteld door de Koninklijke Nederland- brandweervereeniging. Dok de opperbrandmeester roemde in jjtochtige bewoordingen de activiteit van secretaris. Gaarne voegen wij onze 'is wenschen bij die der genoemde hoeren. Zuidplaspolder. Jj vergadering van ingelanden van Zuidplaspolder werd de omslag over 'D bepaald op f. 12 per Hectare (vorig Woningbouw. Door het gemeentebestuur werden tot bestuursleden van de Woningbouwvereen. „Waddinxveen". als gedelegeerden der gemeente aangewezen Burgemeester P A. Troost en Wethouder Herfst Bezoek aan de gemeente. Op 17 Juni as zal een 150-tal deel nemers aan net congres van de A.N.V.V. (Algem Ned. Ver. van Vreemdelingenver keer: een bezoek brengen aan deze ge meente. Het gezelschap komt per boot van Gouda, daarna ontvangst ten raadüuizo; bezichtiging zwembad; bezoek aan de groote meubelfabriek Matse en daarna doorvaart naar het naburige Boskoop. Aanrijdingen. Op den Kerkweg had tusschen de twee wielrijders K. van hier en M. den H. uit Hazerswoude een aanrijding plaats. De schuld berust bij eerstgenoemde daar deze de linkerzijde van den weg hield Zijn rijwiel weru zwaar beschadigd en was niet meer berijdbaar. Op den hoek van ae Nesse en den Brug weg had een aanrijding plaats tusschen de motorrijder H. en een paard en wagen. De motorrijder vloog met- een zoodanigen vaart tegen het voertuig op dat hij van zijn motor werd afgeslingerd. Hij kwam zoodanig met den grond in aanraking dat hij verwondingen aan zijn handen opliep. Zijn motor werd zwaar beschadigd. Weer aan het werk. Zooals reeds is gemeld is verleden week op de stoelenfabriek van den heer H. A. Berkesteljn in deze gemeente een staking uitgebroken zulks in verband daar den patroon niet meer de vacantiedagen en feestdagen wenschte uit te betalen De Burgemeester dezer gemeente welke inmiddels zijn bemiddeling had aange boden heeft in zijn bijzijn de beide par tijen tot elkander weten te krijgen. Bij gehouden conferentie tusschen den pa troon en het Hoofdbestuur van de drie organisaties, is besloten dat het personeel zonder uitzondering op de oude voor waarden a s. Maandag het werk zal her vatten Over eenige weken zal wederom worden bijeengekomen en zal als dan van beide zijde eenige wijzigingen worden voorgesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Cornelia, d van J. Hogebrug en J. de Graaff Arie, z. van J Tol en T, S. Rietveld Cornelia, d. van J. Schreuder en C. van der Ent. Ondertrouwd: Charles Louis Duivestein, 26 jaar te Schiedam en Maria Geertruida van Vuuren, 26 jaar Gerrit Groenedijk, 28 jaar te Reeuwijk en Johanna Buurman. 21 jaar. De korlbalvereeniging „Korva" alhier is met haar eerste en tweede twaalftal ingedeeld in de tweede klasse van den Rotterdamschen Korfbalbpnd. o Tc water gereden. Door het schrikken van het paard ge raakte de bakkerswagen van B nabij de spoorbrug te water. Door ijlings toegeschoten hulp werd het paard gered, maar de inhoud van den wagen was bedorven De heer C. v. d. Graaf aan den Amstel is benoemd tot onderwijzer aan del Chr. School te Axel. o Poldervergadering. In het hotel ,,De Rustende Arend" alhier, had de jaarlijksche alg. verg van stemge rechtigde Ingelanden van den Dam- of Binnenpolder plaats, onder voorzitter schap van den heer H van Oosterom. Aanwezig waren 12 stemgerechtigde ingelanden, totaal uitbrengende 67 stem men. Na rapport van de Commissie, welke met het onderzoek was belast geweest, werd de rekening over 1930 vastgesteld met de navolgende eindcijfers. Inkomsten f. 4962.71. uitgaven f 3862 46";, batig saldo f 1100.24'/;. Eveneens werd goedkeuring gehecht aan de begrooting voor 1931, opgemaakt met een totaal van f 5039.48' aan inkomsten en uitgaven. De omslag over 1931 werd evenals het vorige jaar bepaald op f 8.per H A., uit makende over een uitgestrektheid van 450.96.75 H A. een bedrag van f. 3607.74. Aan het Bestuur werd machtiging ver leend om uit den post onvoorziene uitga ven de vereischte af- en overschrijvingen te doen, alsmede tot onderhandsche aan besteding of uitvoering van werken in eigen beheer. De uitslag van de gehouden stemming voor een bestuurslid was. dat de aftre dende poldermeester, de heer D. Hoogen- doorn Jansz. als zoodanig werd herkozen Tot leden der Commissie van onderzoek der in het volgend jaar af te leggen reke ning werden benoemd de heeren J H. Droogh, P. N, J. Olsthoorn en J. van den Ban en tot plaatsvervangende leden de heeren C. A. Oppelaar, W. Domburg en P. J Duinker. Loop der Bevolking. Gevestigd: Uit Bodegraven. Maria C. Schouten, B 53. Uit Bodegraven. Petrus J. en Johannes Verkleij, veehouders, B. 94. Uit Bodegraven, Josephine van der Wereld, huishoudster en Theodora van d. Wereld, dienstbode, B 94. Uit Alphen a. d. Rijn. Quirinus H Onderwater, vee- houderdsknecht, B. 113, Uit Bodegraven Jillis K. van Leeuwen en gezin, veehouder. B. 38 Uit Arnhem, Jan H. de Groot, veehoudersknecht, B. 17 Uit Beekum, Duitschland, Wilhelmina Hagenschiilte, C. 46 Uit Gouda, Adrians M de Wit, eeht- genoote vdh Adreas-Veelenturf. B. 108. Uit Bodegraven. Adreas Veelenturf tim merman. B. 108. Uit Alphen a. d. Rijn, Dirk Hoogendoorn, C. 135. Uit Bodegra ven, Albertus G. Pijnacker en gezin, land arbeider, B. 36. Uit Schoterland, Douwe Soepboer, boerenknecht, B. 51. Uit Bols- ward. Jacobus G van Loenen, melkknecht D 88 Uit Gouda, Wouter Verwaal, boerenarbeider. C 150. Uit Leiderdorp. Abraham Corts landbouwer, D. 16. Uit Zoeterwoude. Macheltje Zaal, echtgenoote van Abr. Corts. D 16. Uit Aalsmeer, Anna J. C. Brink, C 4. Uit Podegraven, Willem Rietveld, C. 93. Uit Alphen a. d. Rijn. Johanna M. Kooijman, echtgenoote van J. J. Overes, C. 146. Uit Bloemen- daal Antoinetta C. M. Huljbers, C. 46. Vertrokken: naar Alphen a. d. Rijn, Hoorn 31. Machie! van der Panne, schoen maker, B 20 naar Linschoten, Hees- wijk, Louiza van der Weide, B. 54 naar Alphen a d. Rijn, Gouwsluissche weg, hoeve „Oosterbeek". Arie Blanken, vee- houdersknecht. B 25 naar Amsterdam. Prins Hendrikkade 121, Johanna Namink, onderwijzeres, A 27 naar Reeuwijk, Zwarteweg H. 155, Jacobus H. Esveldt en gezin landbouwer D. 16 naar Maars- sen, Berdina C. van der Griend, huis houdster, C. 96 naar Nieuwkoop, Zuid- einde A. 95, Marie K. de Jong, D. 84 naar Rossum. B 128, Lambertus A. de Groot, tuinder, D. 23 naar Wageningen. Rijnsteeg, Heintje van Wijk, dienstbode, A. 109 naar 's-Gravenhage, Volketi- rakstraat 40, Jetske P. Petersen, A 145. De prijs der melk door de slijters alhier is met 1 cent per liter verlaagd en gebracht op 10 cent per liter. Jaarverslag Doopsgezinde Gemeente. Verschenen is het jaarverslag 1930 van de Doopsgezinde Gemeente alhier. Als de twee hooidfeiten, welke het geheele jaar 1930 het gemeenteleven hebben be- heerscht, worden genoemd: 1. de geeste lijke malaise van een toen nog zeer welvarend dorp onder den rook van Am sterdam; 2. de strijd daartegen, ter ver dediging van de geestelijke godsdienstige belangen van de gemeente en het dorp. Eerstgenoemd feit heeft zijn invloed uit geoefend op kerkbezoek en catechisatie. De 318 catechisanten, hoe aanzienlijk op zich zelf, vormen voor de gemeente een getal, dat veel te laag is. Meer is te ver tellen van den strijd tegen de verwereld lijking en de verdediging van de geeste lijke, godsdienstige waarden. Daartoe fnoesten natuurlijk nu het getij verliep, de bakens worden verzet. Zeer sterk kwam dit tot uitdrukking in de reglements wijzigingen. De grondgedachten hierbij waren: 1. tot belangstelling kunnen velen door zelf actief te zijn. Laat er daarom zooveel mogelijk wis seling in het bekleeden van bestuursfunc ties komen, opdat zooveel mogelijk perso nen de lusten en lasten hiervan leeren kennen: 2. Onbekend maakt onbemind. Vertel daarom zooveel mogelijk van de Gemeente en haar onderdeelen; 3. Bijna alle moeilijkheden verminderen of ver dwijnen door het zoeken van onderling contact. Nieuw leven uitte zich in de op richting van het kerkkoor, dat uit onge veer 30 leden bestaat en oefent onder de góede leiding van mevr. Bon—De Jong. Verder vermeldt het verslag de oprichting van een jongeledenkring, welke zich goed ontwikkelt. Van de reeds bestaande krin gen gaat de oudste, die der naaimeisjes, stil zijn weg, door de Gemeente mild on dersteunddan de Menno Simonskring, welke. slaapt. De Zondagsschool gaf veel reden tot verheugenis; 270 kinderen waren ingeschreven. Ais kleine kringen niet veel goede kansen noemt het verslag nog de twee meisjesclubs, welke handwer ken vervaardigen. Ten slotte de vereenigde bibliotheken, door de Doopsgezinde Ge meente, Volksonderwijs en S. D. A. P. te zamen opgericht, hebben in haar eerste vereenigingsjaar heur taak in goede samenwerking verricht. Ongeveer 10.000 maal werd een boek 'n week uitgeleend. Een eerbiedwaardig getal, dat eenigszins aanduidt hoeveel goeds hierdoor kan worden bevorderd, maar door het geringe leesgeld bleef toch slechts weinig geld voor het aanschaffen van nieuwe boeken over Het jaarverslag ein digt met den wensch: Moge van 1931 te vermelden zijn, dat de gemeente nader kwam tot haar ideaal, n.ldat alle leden aan de Gemeente schenken hun belang stelling, hun trouw, en van God moge het ook zijn door de Gemeente ontvan gen kracht en moed ten leven. Mooi werk. Uitgaande van den phytop'natologischen dienst alhier is in onze gemeente dezer dagen de grondslag gelegd voor geregelde controle op en het onderzoeken van de praktische bruikbaarheid van planten ziekten-bestrijdingsmiddelen. De afdeeling der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde verleende voor het doel over 1931 een subsidie van f. 200, terwijl ook de beide veilingen haar steun hebben toege zegd. Onze plaatsgenoot, de heer A. Neef jes, is benoemd als onderwijzer te Maas sluis. O Burgerlijke Stand. Geboren. Johannes, Z. van A Imanse en M. E Schrier; Johanna Geertruida, D van J G. Duinmeijer en W. P. v. d. Stelt. Jan, Z. van J. Kingma en M. J. de Kooker. Catharina Maria, D van A. H Noort en D. Bakker. Arie, Z. van J. Goudkade en A. v. Blitterswijk. Neeltje, D. v. M. Smlnk en N. de Graaf. Aaltje, D. van A. v. d. Voet en A. Boer. Ondertrouwd: H. J. Hoogeveen en Th. de Kuijper Gehuwd: W. Boot en S. A. Moolenaar. H. v. Bostelen en S. H. Horsman. O Jaarfeest „Kindcrzorg". In „Nieuw Voordorp" alhier werd de jaarvergadering gehouden van de vereeni- ging „Kindcrzorg" te 's-Gravenhage, onder leiding van den voorzitter, don heer J. R. Snoeck Henkemans. In het jaarverslag -wordt er aan herin nerd, dat het 25-jarig jubileum van het eerste tehuis der vereeniging, Oud-Voordorp te Leiderdorp, op 27 September as. zat worden gevierd en men het 25-jarig bestaan van „Nieuw Voordorp" te Voorschoten 27 Mei 1934 hoopt te herdenken. Over 1930 werden 38 kinderen opge nomen Het totaal aantal verpleegden over de laatste 25 jaar steeg daardoor tot 935. Als bestuurslid werd gekozen in de vacature ds. Snethlage, jkvr. L, H. baro nesse Schimmelpenninck van der Oye. De vacature freule Den Tex zal voorloopig niet vervuld worden. HULDIGING VAN DEN HEER M. BOLDERDIJK. Als directeur van St. Caecilia. Alhier is de directeur van de tnuziek- vereenlging St. Caecilia. de heer M. Bol- derdijk, op grootsche wijze genuldigd in verband met de successen, welke genoem de vereeniging op de concoursen te Noord- wijk en te Lisse mocht behalen. Daar won St. Caecilia n.l. drie eerste en éen tweede prijs (de laatste met 296 punten). Per auto werden de heer en mevr. Bol derdijk van hun woning te Oegstgeest af gehaald door den burgemeester be schermheer van St. Caecilia), de pastoor dezer parochie en een bestuurslid der vereeniging. Toen de auto bij de grens der gemeente was aangekomen, had het muziekkorps zich daar opgesteld en werd een rondwandeling gemaakt door het dorp. St. Caecilia had er al heel vlug de stemming in; velen liepen mee! Bij de muziektent aangekomen werd door den voorzitter der vereeniging, de heer Wlttema, met een passende speech den heer Bolderdijk een prachtige bloemen mand aangeboden, als een kleine erkente lijkheid voor het vele, dat de vereeniging aan haren directeur heeft te danken. De Burgemeester feliciteerde den heer Bol derdijk met de verworven lauweren en de vereeniging met den eminenten directeur. De pastoor sloot zich met enkele woor den bij het reeds gesprokene aan en hoopte, dat de vereeniging nog jaren onder leiding van haar bekwamen diri gent zou mogen staan. De heer Bolderdijk was zichtbaar onder den indruk en dankte de sprekers en St. Caecilia voor het gesprokene en de schoone bloemen. Hierna trok men onder de muziek van een pittigen marsch naar het repetitie lokaal. alwaar men tot middernacht ge zellig bijeen bleef, waarna allen zeer tevreden over het verloop van den avond huiswaarts keerden. O Schoone herdenking Rcrum Novarum. Op plechtige wijze is in onze gemeente de viering van de uitvaardiging voor 40 jaren van de encycliek „Rerum Novarum" herdacht. De plechtigheid is aangevangen met een stille H. Mis in alle drie parochiekerken voor den bloei van het vereenigingsleven. In de Willibrorduskerk is om 10 uur een plechtige Hoogmis opgedragen, waaronder de weleerw. heer B. Reijnen uit Leiden de predikatie hield. Om 3 uur had vervolgens de meeting plaats in de St. Willibrorduskerk. Onder de aanwezigen merkten wij op de drie pas toors uit deze gemeente, de beide kape laans, den burgemeester, wethouder Van Leeuwen, het raadslid Van der Kroft en het comité. De voorzitter, kapelaan Verhagen, heette allen welkom en sprak vervolgens een in leidend woord. Daarna spraken pastoor Möller uit Schiedam en Pjet Kasteel. Kapelaan Verhagen bracht beiden dank voor de geestdrift, welke zij hadden ge wekt. Hij hoopte, dat allen zich daardoor aangespoord zouden gevoelen, om na te gaan, of zij nog iets in den geest van de Rerum Novarum zouden kunnen doen. Na een luisterrijken optocht had daarop een plechtig Lof plaats met Te Deum. -O- Poldervergadering. Het bestuur van den grooten Crone- steinschen polder hield haar jaarlijksche vergadering met de ingelanden dier polder. Vastgesteld werd de begrooting 1932 met een bundergeld van f. 4 per H.A. De reke ning 193! werd onveranderd goedgekeurd. Het bestuurslid J. Voorsluis is wegens hoo- gen leeftijd als voorzitter afgetreden. In diens plaats werd gekozen de heer Sil- levis. Abonnè K. te L Wandluizen huizen het meeste in z.g. „geploegd" hout. Het zijn kleine, platte diertjes, ongeveer 5 m.M. lang en van een bruinachtig roode kleur en bruin behaard. N. L. te L. - Voor 1930-31 bedraagt do belasting f. 11.05. W. W. te L. Nieuwsblad voor den Boekhandel. Bureau Heerengracht 127/128 Amsterdam C. INTERMEZZO. Te Parijs had de generale repetitie plaats van Shakespeare's „Othello" met Taillade in de hoofdrol, waarbij de Pa- rijsche crltiek talrijk vertegenwoordigd was. Taillade bij het bed van Desdemona riep uit: Is er dan geen donder en bliksem meer daarboven? Dat is niet voorgeschreven, mijnheer Taillade, riep de machinist boven uit de coulissen. o HEM MANKEERDE NIETS. De Duitsche komiek Beckniano had ie Karlsbad een kuur ondergaan Kort voor zijn vertrek bezocht de bronarts hem en vroeg Hoe gevoelt gij u nu meneer Beck- mann, hoe is de kuur u bevallen? Dank u dokter, antwoordde Beckmann met zijn eigenaardige fijne sten), niets man keert me, hoegenaamd niets) En toen de dokter zich daarover zeer verheugd vertoonde, ging Beckmann voort: Ziet ge dokter, toen ik hier kwam had ik oorsuizingen en ik heb ze nog, ik had oogpijn en ik heb 't nog en maagpijn en die heb ik nog, dus mij mankeert volstrekt niets. GEBOREN: Johannes Martinus, z. v. M L. Spruijt en N. Kleer Willem Frederik, z. v. H. Devilee en H. C. van der Zwet Maria, d. v. Ph. Burgerjon en J. H. Bekooy Wil lem Frederik, z. v. W. F. Filemon en L. Neuteboom Willem, z. v. P. W. Harting en M. Schoenmaker Jan, z. v. P. van Nieuwkoop en T. Eveleens Jan, z. v. J. Brussee en C. M. de Kleer Cornells, z. v H. Boekee en A. Zwaan Andries, z. v. D. Bekooy en J. Verhoogt Wilhelmina Helena, d. v. H. van Gelderen en M. A. van der Sluis Catharina Wilhelmina, d. v. H. de Nobel en S. Bodijn Gerard Jacobus, z. v. J. Simonis en G. Schouten Johanna Wilhelmina, d. v. H. Spies en J. W. de Tombe Elisabeth, d. v. J. Korswagen en E. Sloos Dirk Martinus, z. v. J. H. Boelee en K. van der Gugten. o GEHUWD. H. A. Janssen jm. en M. Gans jd. j o OVERLEDEN M. VisVooijs, wed. 82 j. G. van der Wijngaard dr. 26 j. J. van Donkelaar Kret wed. 84 j. v. GEVESTIGD: L. van den Berg en fam., stucadoor, Gasstr. 15 J. Th. Beuk en fam.. staf schrijver N.O.I. Leger, Zijlsingel 49 F, Chr. C. Blom, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 G. van der Bijl, Heerengr. 114 A. A. Colenbrander, Donkersteeg 19 S. Dubrovskis en fam.. W. Rozenstr. 38a G. Geijtenbeek, letterzetter, Morschweg 75a M. van der Weerden—van der Gust Haven 16 M. Kamerman en fam., ma chinist N. S., Haverzaklaan 4 W. J. Klop en fam., typograaf, Morschweg 75a J. M. Vahrmijer—Kolijn, Lijsjerstr. 26 A. B. Kooijman en fam,, schilder, P.K. Choorsteeg 24 J. C. v. Leeuwen, dienst bode. Rijnsb.weg 30 J. Leppers, chauf feur, Borneostr. 25a A. M. Mensch, ver pleegster, Rijnsb.weg 10 K, G. van der Meijde, Meezenstr. 2 P. J. de Mooij. v, Oldenb.str. 44 D. G. van Noort en fam trambeambte, Rijnsb.slngel 17 A. Oudshoorn, dienstbode, Medusastr. 18a J. E. M. Putters, verpleegster, Rijnsb weg 10 S. P. J. Rietbergen, verpleegster. Waardgr. 65 C. A. Roos en fam., melk handelaar, Nieuwstr. 29 J A. Roos en fam., reiziger, Turfmarkt 2 J. de Ruiter en fam., waschmeester, Oude Vest 119 R. JacobsohnSalmanowitz, W. Rozenstr. 33a p. Schumacher, schoenmaker, Hoogl. Kerkgr. 10 D. M. Simons, dienst bode, Levendaal 81 H. L, Witmans Stoeke en fam.. Medusastr. 8a N. G. Stonner, leerares, Meezenstr. 2 G. H. Termond. verpleegster, Aloelaan 16 E. de Heij—Tober, Kaiserstr. 37 W. D. Vahrmeijer, groentenhandelaar. Lijster straat 26 H. M. Spies—Verwaal. Utr. Jaagpad 40 W. M. Vredebregt. St. Ja- cobsgrac.ht 1 H. J. B. van Wel, Haag- weg 28. o VERTROKKEN: J. Arkeveld en fam., Sassenheim, Bij dorpstraat 9 C. J. van den Berg, Noord- wijk, Zeestr. 24 M. E. G. de JongBik, Voorschoten, Rijndijk 144 G. A. de Blaauw, Amsterdam, Trompenburgstr. 181 E. R. van der HeijdenBlok, Oegstgeest Weth. Juffermanstr. 27 H de Boer, Amsterdam, Patroclosstr. 44 J. de Boer Breda, Ginnekerstr. 5 W. J. de Bruin, Oegstgeest, Wilhelminapark 3 J. de Bruijn. Leiderdorp, Zijlweg 4 H. Colpa, Leiderdorp, Jaagpad 23 M. Drowowitz, Wassenaar, Ridderlaan 1 E. Dubbelman Den Haag, Dunklerstr. 10 J. W. Flippo- Duyverman, Leiderdorp, Zijldijk 1 E. A. Entrop, Amsterdam, Valerlusstr. 13 W. Flippo, Leiderdorp, Zijldijk 1 J. MatlaFlorisson, Den Haag, Altingstr. 8 - G. Frese, Borghorst P. G. C. de Fuijk. Zoeterwoude, H. Rijndijk A. J. A. van der Geest en fam., Den Haag, Sumatra- straat 91 G. Hartig, Noordwijk, Huis ter Duin G. Hendriks en fam.. Den Haag, Blnkhorststr. 23 F H. A. R. Lunenburg- Herhig en fam., Pendopo E. Leget Jacobs, Alphen a. d .Rijn, Mauritsstr. 10 - B. de Jong, Voorschoten, Rijndijk 144 J. v. Burlk—de Jong, Ridderkerk. Ringdijk 289 D. R. de Kat. en fam.. Den Haag, P. Gabrielstr, 136 H. Katzer, Utrecht. Oudegracht W.Z. 129 I. Kerégyarto, Budapest A. Kok, Rotterdam, Prelona- laan 35 C. J. SchinkelKoning, Zoe terwoude, H. Rijndijk F 60 K K. Kör- ner, Flacht L Korpershoek. Rijswijk (Z.H.) Vondellaan 15 G. Kreling, Sliedrecht, Ziekenhuis J. Lantrok. Delft Sanatorium Groene Kruis D Leemans, Den Haag, Hannemanstr. 222 P. H. van der Lelie en fam., Rijswijk (ZB.) en Costalaan 50 J. Lepelaar, Amsterdam. Egelantiersgr. 100II S. Stiermanvan Loef. Zandvoort, Kostverlorenstr. 99 J. van Mastrigt. Overschie, Rotterdam- sche Rijweg 60 A. Meershoek, Voor schoten, Vernèdepark 30 W. J. C. Meijer, Sassenheim. J. v. Beijerenlaan 5 - R. Muller, Zoeterwoude S. Paolini en fam., Utrecht, B. F. Suermanstr. 19 M. Diederichs—Pohlman, Amsterdam. Am sterdam, v. Eeghenstr. 83 W. van Riezen, Baarn, Krugerlaan 12 F. J. de Fuijkvan Rosse, Zoeterwoude. H. Rijn dijk F. C. de Ru, Den Haag. Laan van Meerdervoort 84 M. W. Schat, Rotter dam, Kortenaerstr. 18a K. C Schinkel, Zoeterwoude. H. Rijndijk F 60 A. Siodczyk, Oegstgeest, Ch de Bourbonlaan 7 M. Spaanderman, Katwijk, 3e W. Taatstr. 17 P. Tekamp. Aalsmeer, Chry- santenstr. 12 M. Thomas, Hilversum. Haventvaartstr. 57 M. van Tol, Wasse naar, KI. Persijnlaan 20 S. Trouwee, Oegstgeest. J. W. Velthuizen en fam,, Rijswijk (Z.H.) W. Pyrmontlaan 46 W. F. Verboon, Oegstgeest, H. Morschweg 50 N. Verwcij, Oegstgeest J. de Reuver- Vis, Utrecht, Amaliastr. 56 W. de Vroede Rotterdam. N. Boezemstr. 9a H van Weeren, N. O Indië E. Ziens en fam Sassenheim, Iepenlaan. a—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7