G G. SMIT KERK- EN SCHOOLNIEUWS. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. FINANCIEN. WAAR BLIJVEN DE WOLKEN? Veraart's eeuwig optimisme. De proefnemingen voor het neerslaan van wolken, welke bij daarvoor gunstige weersgesteldheid gistermiddag tusschen 3 en 5 uur zouden worden gehouden, doch ook ditmaal niet konden worden uitge voerd door het ontbreken van voldoen de bewolking op dat tijdstip, zullen in het begin van Juni worden herhaald. Gistermiddag is de heer Veraart, die ditmaal persoonlijk op Waalhaven de voor bereidingen leidde, nog tusschen 5 en 6 uur aldaar met een vliegtuig met onder koeld ijs opgestegen. Van Lelden tot Hoek van Holland is hij langs de kust gevlogen. Daar er echter absoluut geen bewolking te bekennen was, ls men onverrichterzake op Waalhaven teruggekeerd. Het ligt in de bedoeling een volgende vlucht ln de vroege ochtenduren te hou den en dan eenige autoriteiten, die bij zonder belang stejlen in deze proefnemin gen, uit te noodigen. MISDRIJF? Gistermorgen om half elf heeft schip per J. Bergsma van Stavoren te Cocksdorp (N.-H.) het lijk gevonden van den drie weken geleden daar verdronken heer Meyer. Hoewel beweerd werd, dat de ver dronkene f. 15.000 bij zich moest dragen, werden op het lijk slechts een paar gulden gevonden. De jas, welke reeds eerder ge vonden was, bleek evenmin geld te be vatten. o ONDER EEN MUUR BEDOLVEN. Bij het afbreken van een oud huis te Kruisstraat (Rosmalen) werd de landbou wer J. van Erp onder een omvallenden muur bedolven en was op slag dood. Hij was gehuwd en vader van vijf kinderen. o STUK IJZER OP DE SPOORRAILS. Op den spoorlijn Groningen-Winsum nabij de Hoogte heeft men, even voordat een trein zou passeeren, op de rails een stuk ijzer gevonden. Gelukkig kon het nog tijdig verwijderd worden, zoodat een spoorwegramp werd voorkomen. Gebleken is, dat een zestal jongens van een jaar of twaalf dit staaltje van verregaande bal dadigheid heeft uitgehaald. Proces-ver- baal is opgemaakt. o AVONTUREN VAN JEUGDIGE ZWERVERS. Twee jeugdige knapen van 12 en 15 jaar hebben een avontuurlijken tocht door de provincie Groningen en Drente gemaakt. Zij vertrokken de vorige week Woensdag met een vrachtauto en kwamen in Delfzijl terecht. Aan den kant van de zee lag een fiets, welke zij medenamen naar Gronin gen. Zij sliepen dien nacht thuis en deden den volgenden morgen alsof zij naar school gingen. In werkelijkheid gingen zij echter op de flets de wereld in. Zij gingen in Zuidelijke richting en stalen te Vries een pakje boter, te Assen namen zij een tasch van een fiets en verschillende goederen uit een autobus. In Meppel doorzochten zij een taschje op een damesfiets en namen daaruit een paar handschoenen mede. Te Elden vereerden zij een school met hun bezoek en namen er een paar stukken gom, potlooden en dergelijke dingen weg. Tegen den avond kwamen zij Donderdag in Zwolle aan. waar zij door de politie wer den ingerekend. Vrijdag werd de reis, be geleid door een veldwachter, naar Gro ningen aanvaard Daar aangekomen wilde de politieman het tweetal naar het politie bureau brengen, maar op het Heerenplein namen zij plotseling de beenen. De eene jongen werd door een familielid in de stad aangetroffen en naar zijn vader gebracht. De ander is eergisteren zwervende aange troffen. Beiden zijn gisteren ter beschik king van de justitie gesteld. „Tel." o „Nee, juffrouw Snips, ik bin nog nooit naar de bioscoop geweest. Ziet U, wanneer het stuk je niet*>evalt, krijg je je geld niet terug en als ik het mooi zou vinden zou ik de volgende keer er weer naar toe wil len gaan. (Passing Show) o BUITENLANDSCH GEMENGD. SCHEEPSBRAND. In de Golf van Biscaye is brand uitge broken aan boord van het Portugeesche stoomschip „Corretora Primeiro", met een lading benzine aan boord, die spoedig eveneens in brand raakte. Er volgden ver scheidene ontploffingen. Draadloos wordt gemeld, dat het Engel- sche stoomschip „Dunkwa". dat zich even eens in de Golf van Biscaye bevond, spoedig ter plaatse was en een boot uit zette, waarin kapitein en bemanning van het Portugeesche schip konden worden opgenomen. o TREINBOTSING. Bij een botsing tusschen den Londen— Northeastern en een trein, welke op het emplacement van het station Fakerham (Norfolk) stilstond, werd een passagier ge dood en elf anderen gewond. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Naar uit Philadelphia wordt gemeld, is op de brug over de Delaware-rivier een vreeselljk auto-ongeluk gebeurd. Een kleine auto met zes inzittenden is op de brug met een andere auto, die uit tegen gestelde richting kwam, in botsing ge komen Het autotje werd geheel vernield; de inzittenden sprongen er uit en werden door andere aankomende auto's overreden en gedood. o ONLUSTEN IN PERU. In het petroleumgebied ln het Noorden van de Republiek Peru zijn bloedige onlus ten voorgekomen. De arbeiders van het petroleumgebied hielden een betooging tegen de zending van een nieuwen regee- ringsvertegenwoordiger naar het petro leumgebied en poogden de politiekazerne te bestormen. Daarbij werden vier arbei ders gedood en 14 gewond. De rust kon spoedig hersteld worden. De regeering van Peru heeft echter een oorlogsschip naar het petroleumgebied gezonden om de inrichtingen aldaar te beschermen. Deze zijn het eigendom van het grootste olie concern in de Ver. Staten. ■o- ONTPLOFFING. Er heeft een ontploffing plaats gehad aan boord van den Dultschen kruiser Prins Regent Luitpold, die te Scapa Flow wordt gelicht. Drie man werden naar het ziekenhuis gebracht, daar zij zware brand wonden hadden opgeloopen, terwijl er zich nog 4 man aan boord bevinden. ■o- KAPITEIN AIIRENBERG WEER TERUG. Uit Stockholm meldt men aan de „N. R. Crt": Kapitein Ahrenbcrg en zijn beide met gezellen, de mecanicien Malm en de mar conist Ljunglund, zijn Maandagmorgen met het passagiersschip „Island", dat ook de SE-ACK vervoerde, te Kopenhagen aangekomen. De vliegers zijn hartelijk be groet en gehuldigd door het bestuur van de Deensche vereeniging voor de lucht vaart en door duizenden menschen, die aan de kade op de aankomst van het schip wachtten. De voorzitter van de Deensche Vereeniging voor Luchtvaart overhandigde kapitein Ahrenberg de hoogste onderscheiding der Vereeniging, een gouden plaquette Met. een verkeersvliegtuig is kapitein Ahrenberg Maandagavond van Kastrup naar Bulltofta, het vliegveld bij Malmö ge vlogen. Later op den avond is Ahrenberg voor de microfoon van den draadloozen omroep van Malmö geïnterviewd. Ahren berg vertelde uitvoerig over het werk van de Zweedsche hulpexpeditie, die uitgezon den was om den Engelschman Courtauld te zoeken. Het meeste ls reeds bekend en over enkele bijzonderheden, die men juist graag wilde weten, liet Ahrenberg zich niet uit. Kapitein Ahrenberg zeide o.a.. dat een vliegtocht, zooals hij nu gemaakt heeft, onmogelijk is, wanneer men geen radio aan boord heeft. Het is onverantwoordelijk om bij een vlucht over grooten afstand zich niet van dit hulpmiddel te bedienen. Zonder radio en zonder zoo'n ervaren mar conist als Ljunglund zou het zeker on mogelijk geweest zijn Angmagsalik te vin den. Ahrenberg is er van overtuigd, dat hij en zijn metgezellen op de vlucht van Reykjavik naar Angmagsalik omgekomen zouden zijn. als niet de marconist van het Deensche inspectievaartuig Hvidbjörn hun voortdurend aanwijzingen over den te volgen koers had verstrekt. Daardoor kon men recht op Angmag salik aan vliegen en daardoor kwam men nog juist op tijd daar aan. Want er zette zich zooveel ijs op het toestel af, dat het onmogelijk geweest zou zijn het nog eenige minuten langer in de lucht te hou den. Te Angmagsalik kroop de SE-ACK op eigen kracht uit het water tegen het ijs op. De eskimo's vonden dat het er veel van had of een groote zeehond op het ijs kroop en sedertdien noemden zij het toe stel dan ook „de groote zeehond". Het interessantste van het heele geval vonden de eskimo's, volgens kapitein Ahrenberg, wel de vouwen in de broeks pijpen van de drie mannen die uit het toestel stapten. Een der eskimo's was er zoo van onder den indruk dat hij den gouverneur van Angmagsalik vroeg of scherpe vouwen in de broekspijpen erg deftig waren De gouverneur bevestigde dit en gaf desgevraagd het advies, dat zulke vouwen het best verkregen konden worden door een broek tusschen twee zware planken te leggen. Het resultaat was dat een groot deel van Angmagsa- lik's mannelijke bevolking den volgenden dag met meer of minder elegante vou wen in de broekspijpen rondwandelde. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Waverveen (toez.) J. Cupe rus, cand. te Utrecht. Te Welsrijp, J. G. R. Langhoui te Hoogeveen. Aangenomen- Naar Sellingen G. J. van d. Burgt te Giethoorn. Naar Noordhorn, E. Emmen te Kuinre. Bedankt. Voor Papendrecht, G. A. Pott te Kralingen. Voor Weerselo, W. G. Planten te Goor. GEREF. GEM. Bedankt: Voor lerseke, M. Heijkoop, te Utrecht. CHR GEREF. KERK. Bedankt. Voor den Helder, K. G. v. Smeden te Haarlem-Noord. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Viertal, Te Groningen: P. Vis te Arnhem; O. L. van der Ven te Wieringen: A. L. Broer te Harlingen en B. P. de Vries te Balk. REM. BROEDERSCHAP. Bedankt. Voor Amsterdam (3de pred. plaats) dr. J. C. A. Fetter te Rotterdam. o GEREF. MEISJES VEREENIGINGEN. Gisteren heeft de Ned. Bond van Meis- jes-vereenlgingen op Geref. Grondslag te Utrecht zijn dertienden bondsdag gehou den. Het aantal bondsdagbezoeksters was ongeveer 5000, aan vele aanvragen om toe gangsbewijzen kon wegens plaatsgebrek niet worden voldaan. Men vergaderde te gelijkertijd in „Tivoli", de Oosterkerk en Westerkerk. De vergadering in „Tivoli" stond onder leiding van de bondspresidente, mej, Tj. Torenbeek uit Zuidlaren. Het aantal ver- eeniglngen, zoo bleek uit het jaarverslag, is gestegen van 649 op 731, vele vereeni- gingen hebben wegens groot ledental zich in twee afdeelingen gesplitst. Het bonds orgaan ging zijn twaalfden Jaargang in en verschijnt in een oplage van 14.000 exemplaren Het jaarverslag van de penningmees- teresse, mej. E. M. Klapwijk, vermeldt aan ontvangsten een bedrag van f 9298 33, waaronder een bedrag van f. 2631.08 als batig saldo van de exploitatierekening van het Bondsorgaan. Het batig saldo der verlies- en winst-rekening bedraagt f. 2022 19. In de Oosterkerk werd een samenkomst gehouden onder leiding van mej. J. Os kam uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Daar trad als spreker op mr. H. Bijleveld, met het onderwerp: „De jeugd en hare genie tingen." De vergadering in de Westerkerk werd gepresideerd door mej E. C. Versluys uit Klundert. Dr K. Dijk, predikant bij de Geref. Kerk van Den Haag-West, sprak over: Pinksterweelde. De middagvergaderingen begonnen te twee uur. In de Oosterkerk en Tivoli sprak dr. H. A. van Andel, miss predikant te Solo, over: „Javaansche vrouwen en meisjes" en dr. C. Bouma, Geref. predikant te Den Haag-Oost, over: „Sterkte en Strik". Ver der spraken ds. P Ch. v. d. Vliet uit Utrecht in de Oosterkerk. In de samenkomst in de Westerkerk sprak ds D van Dijk uit Groningen, over ..Levenswaardeering" en dr. J Hoek uit Den Haag-West over: „Houdt braef standt", waarna ds. W, Veder van Utrecht een opwekkende rede hield o VRIJZ.-HERVORMDEN IN Z.-HOLLAND. Voorjaarsvergadering te Oostvoorne. Gisteren heeft de Provinciale Vereeni ging van Vrijz.-Hervormden ln Z.-Holland haar voorjaarsvergadering gehouden in Oostvoorne onder leiding van ds. A. Pries ter van Nieuw-Helvoet. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van den toestand der Vrijz.- Hervormde beweging in Z.-Holland. Daarna sprak ds. C. de Jongh van Gor- cum een kort wijdingswoord, waarin hij schetste de hooge roeping van het Vrijzin- nig-Protestantisme en in het bijzonder der Vrijzinnigen in de Herv. Kerk. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we het volgende: subsidies wer den verleend Ammerstol f .250, Den Haag f.200, De Lier-f.50, Spijkenisse f.50, Ba- rendrecht f. 100. Het aantal leden der provinciale vereeniging bedraagt 6406 te gen 5744 in het vorig jaar; het aantal ver spreide leden bedraagt 200. Het aantal af deelingen bleef 33. De afdeeling Brielsch- Nieuwland werd opgeheven; te Sliedrecht werd eeen afdeeling opgericht. Van de Vrij-Herv. gemeenten zijn er momenteel 6 vacant n.l. Haastrecht, Nieuw veen, Brielsch-Nieuwland, Zwartewaal, Rockanje en Abbenbroek. Te Boskoop, Schiedam en Den Haag werden bij de 10- jaarlijksche stemming de kiescolleges af geschaft; te Barendrecht werd een kies college ingesteld. De orthodoxe kerkeraad te Sliedrecht stond 2 doopbeurten af aan de afdeeling Vrijz.-Hervormden. De rekening van den penningmeester over het afgeloopen jaar gaf aan inkom sten f. 2393.98'/!, aan uitgaven f. 1905.70; alzoo een batig saldo van f, 488.28'/!. De navolgende subsidies werden toege staan: Ammerstol f.100. Gorcum-Slie- drecht f.100, Leiden f.200, Sommelsdijk f. 50, De Lier f. 50, Barendrecht f. 50, Rot terdam-Zuid f.50, Vrijz. Herv. Propagan- dafonds f.25, Studiekas f.25, V.P.RÓ. f.25 Amsterdam f. 25. De begrooting voor het a.s. jaar werd opgemaakt tot een bedrag van f. 1750. Tot leden van het bestuur werden her benoemd de heeren L. J. van Dijk, A. van Veen en J. M. Vos, terwijl in de vac. ds. B. Landstra werd verkozen mr. A. A. J. Rijk- sen van Gouda. Goedgekeurd werd een reglement van 't „Fonds tot verbetering van lage predi- kantstractementen van Vrijz. Hervormde Gemeenten in Z.-Holland". In het be stuur van deze Commissie werd herkozen ds. De Graaff van Naaldwijk. Vervolgens behandelde dr. K. H. Boer- sema van Leiden het onderwerp: „Hoe staat onze Vrijzinnig-Hervormde Organi satie tegenover politieke en maatschap pelijke vraagstukken? Tot afgevaardigden naar de jaarverga dering van de Nationale Vereeniging van Vrijz. Hervormden werden aangewezen- ds. Visser van Kedichem, ds. Pattist van Den Haag, ds. Bloemhoff van Hillegers- berg en de heeren Niessen van Delft en Vreugdenhil van Loosduinen. Als plaats van samenkomst voor de eerstvolgende vergadering der Prov. Vereeniging werd aangewezen Delft. Hierna volgde sluiting. RECLAME. STEENSTRAAT 49 - TEL. 485 üw Huls voor fijne Tleeschwaren Gedurende de Zomermaanden, hoofd kaas a la jardiniére (Zure zult verbrijgb.) 7093 VOETBAL. LEIDSCHE POLITIE-SPORT-VEREEN. Morgenavond om 7 Uur speelt het tweede elftal van de L P.S.V. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een comb. Roode Duivels op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. ALPHEVN. Officieele sluiting cursus Handelsavondschool. In tegenwoordigheid van het bestuur, w.o. een 2-tal leden van de plaatselijke Middenstandsvereeniging, leeraren, den directeur den heer G. H. Schaap Jzn. en den burgemeester dr. H. J. Lovink had gisteravond in een der lokalen van de Chr. Muloschool de officieele sluiting plaats van den 3-Jarigen cursus afd. A. van de handelsavondschool der vereeni ging voor handelsonderwijs voor Alphen aan den Rijn en Omstreken, waarbij tevens de voorzitter de heer F. Kaman wegens zijn vertrek naar Hoogeveen offi cieel afscheid nam. Deze heette de aan wezigen ln het bijzonder den burgemees ter hartelijk welkom. Spr. zeide dat men in het afgeloopen jaar over de opkomst der leerlingen niet te klagen heeft gehad. Spr. verheugt zich voorts dat den Middenstand steeds meer en meer het nut der handelsavondschool en het onderwijs wordt ingezien en de cursus in een bestaande behoefte voor een industrieplaats als Alphen voorziet. Over het geheel is door de leerlingen ook in dit afgeloopen seizoen hard gewerkt. Komt de 3e klas een woord van hulde toe, echter meer de 2e klasse die gedurende dezen cursus met groote schreden is vooruitgegaan. Tenslotte nam spr. tevens afscheid als voorzitter wegens zijn vertrek naar Hoo geveen en heette den nieuw benoemden voorzitter den heer W. B. Kroon hartelijk welkom. Het is spr. bekend, dat de heer Kroon het onderwijs een warm hart toe draagt en hij hoopt dat hij voor de school zijn beste krachten geven zal. De scheidende voorzitter reikte hierna met het gebruikelijke speechje de door de verschillende leerlingen behaalde prij zen uit. Hierna werd nog het woord gevoerd door den directeur den heer G. H. Schaap Jzn. die zich allereerst richtte tot den scheidenden voorzitter den heer F. Ka- man, waarbij hij dezen dank bracht voor al hetgeen de heer Kaman ln het belang der school en onderwijs heeft verricht, die hierbij tevens de oprichting en ont wikkeling der school releveerde. Tevens richtte spr. zich tot den burgemeester. De directeur spoorde de vertrekkende leerlingen aan op den ingeslagen weg voort te gaan, daar men nu niet moet denken volleerd te zijn. Na de uitdeeling der rapporten voerde de burgemeester het woord. Spr. herinnerde hierbij den 40 jaren geleden in het leven geroepen landbouwcursus die aanvankelijk ook particulier initiatief werd ontworpen en die toch hoewel later uitgaande van rijkswege zulk een enorme vlucht ge nomen heeft, zoodat nu ieder jaar plm. 12000 jongelui de cursus volgen. Een cur sus van een avondschool is'echter onont beerlijk gelet op de eischen die tegen woordig aan den middenstand en den za kenman worden gesteld. De burgemees ter wenschte het bestuur veel succes! De nieuw benoemde voorzitter de heer W. B. Kroon dankte den heer Kaman voor de tot hem gesproken woorden. Tevens nam de heer Kroon als'vertegen woordiger van het bestuur van de Mid denstandsvereeniging in welgekozen be woordingen afscheid van den voorzitter Hij gaf de verzekering dat hij zijn beste krachten aan de school zal geven en riep hiervoor de medewerking der leeraren in. Als slot dankte de heer Kaman de ver schillende sprekers. Omtrent den cursus kunnen wij voorts nog melden: Het diploma werd uitgereikt met prijs aan Th. Jongeneel, H. Laros en H. Penders. Bevorderd werden naar de 3e kl. A. v. d. Wagt (met ie prijs), B. v. d. Linden (2e prijs), J. v. Heyningen, W. Duiker, A. v. Egmond. Corn. Laros, C. de Jeu. Naar de 2e kl. J. v. d. Woensel (le pr.), J. Jongeneel (2e pr.), D. de Vos (3e pr.), K. Bkkker, J. Stapper, C. v. d Pol, I. C. v. Dam, W. Ketel. P. Kemp, H. Schmall, voorw. bevord. B Borreman. De lessen afd. B. (excursus) worden in Juni nog voortgezet voor boekhouden, 10 leerl. Ned. taal en Handelscorre., 6 leerl. Fransch id, 9 leerl. Dultsch id. 13, Engelsch id. 10 leerlingen. Aanrijding. De koopman C. Sch. werd gisteren met zijn gespan paard en wagen geladen met potten, pannen en diggelwerk op den Zien- deweg aangereden door den auto-bestuurder V. uit Nieuwveen. De wagen van Sch. werd hierbij beschadigd, terwijl de linker voet van Sell, werd ontwricht waardoor de man niet meer loopen kon. Sch. deed aangifte bij de politie die een onderzoek instelt. Schip aan den grond. Gistermiddag werd het scheepvaart- en het publieke verkeer langs en over de Raad huisstraat en Kortsteekterweg geruimeti tijd gestremd door dat een schip midden in den brug aan den grond raakte. Door een motorboot werd het schip vrijgemaakt. -O- BOSKOOP. Teraardebestelling F. H. v. d. Meulen. Op de algemeene begraafplaats te 'sUra- venhage had gisteren de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer R. H. van den Meulen, in leven commies ter secretarie in deze gemeente. Om 12i/j uur had onder een schat van bloemen het vertrek van het sterfhuis plaats Voor het gemeentehuis gekomen, dat ten teeken van rouw gesloten was, werd een minuut stilgehouden. Op de begraafplaats aangekomen merkten wij op het college van B. en W,, enkele hoofdambtenaren dezer gemeente, voorts verschillende besturen van vereenigingen, waarvan de overledene lid, was. of 'n bestuursfunctie van bekleedde, en verder tal van belangstellenden uit deze gemeente. Aan de groeve werd alleen gesproken door den heer W. G. de Jonge, evangelist te dezer plaatse, die in een gevoelvolle rede. welke niet naliet een (liepen indruk te maken, den overledene schetste als een man wiens heengaan in wijden kring ge voeld zal worden, tevens woorden van troost sprekende tot de familie. Met de wetenschap een braaf mensch naar zijn laatste rustplaats te hebben ge bracht, verliet een ieder diep geroerd den doodenakker. HAZERSWOUDE. WETHOUDER P. F. VEELENRJRJ, Hl Achtenswaardig ingezetene hetnpj I Wat reeds geruimen tijd gevreesd 71 thans werkelijkheid geworden. houder de heer P. F. Veelenturtlsoiï'^B middag om halftwee, in den 0U(2^B van 4 jaar overleden. In hem verliest onze gemeente een „B' achtenswaardig en voorkomend die bij velen ln gedachten zal bilt (B-' voortleven. lï!^p De heer Veelenturf werd in 1907 to- van den Raad gekozen, en in wethouder benoemd. In dit college wi-tHé een gewaardeerde persoonlijkheid, e^rïMl daar zal hij noode worden gemist! ^Bï In 1916 werd de overledene gekote» hoofd-ingeland van het HoogheenrJM: schap van Rijnland, en in 1920 ï£B' heemraad van dit college. Bij de ow^B: ting van de Coöperatieve BoerenleemiB van Hazerswoude-Koudekerk werd de Veelenturf benoemd tot bestuurslid e-^B 1919 tot directeur dezer instelling S noemd. Toen destijds door de Centrale Rail^B senbank te Utrecht, de Boerenleenbai^B in den lande, in Ringen werden vetd^B en 12 Banken in deze omgeving verbonden in de Ring van Boerenleeg ken, genaamd „De Rijnstreek" wast weer de heer Veelenturf die tot voora# van den Ring werd gekozen. In 1926 hij ais lid van den Raad van Toetlcfci aanmerking gebracht der Centrale R;. feisen Bank. Van den Rietveldschen Polder was overledene vele jaren eveneens bestt® lid en later voorzitter. Ruim 30 jaar is de heer Veelenturl geweest van het kerkbestuur der Parocl St. Michael te Rijndijk (Zwaantje). Bij de laatste verkiezing voor leden v de Provinciale Staten in Zuid-Holta werd hij als afgevaardigde voor de Kli kring Gouda gekozen, waarin hij echt niet heeft mogen arbeiden. Op Maandag 1 Juni zal aan h Zwaantje de begrafenis plaats hebben. o NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Matthijs Antonius, van G. J. van der Arend en E. M. Verwoer Getrouwd: J. Immerzeel, 21 jaar en van Haringen, 19 jaar. RIJNZATERWOUDE. Mond- en Klauwzeer. De door de veehouders zoozeer gevrecs besmettelijke veeziekte, Mond- en Klav zeer, heeft binnen deze gemeente wedero haar eerste verschijnen geopenbaard i wel onder den veestapel van den heer I Timmers. In hoofdzaak schijnt de ziek voor te komen bij gekocht vee ter marl o WADDINXVEEN. Goed afgeloopen. Door onoplettendheid geraakte de wie rijder T. op den hoek Kerkweg-Kanaa straat bij het plotseling." oversteken nai de rechterzijde van den weg onder vrachtauto van den melkslijter B. Als door een wonder kwam hij er mi een bloedende hoofdwonde af. Zijn n wiel werd echter zwaar beschadigd. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hendricus, z. vï H. J. de Waal en M. Appel. AMSTERDAMSCHE BANK. Gisteren werd te Amsterdam de algemeen vergadering van aandeelhouders der Ar sterdamsche Bank gehouden. Aanwerf waren 15 aandeelhouders, vertegen woord gende 45 aandeelen, recht gevende op h< uitbrengen van 45 stemmen. De voorzitter, de heer S. P. v. Eeghe: stelde aan de orde het jaarverslag ore 1910, dat z.h.st. werd goedgekeurd. Naar aanleiding van de balans- en verlie en winstrekening merkte de heer B. Citroen op dat de cijfers uitwijzen da de resultaten verre van slecht zijn. Volgens spreker bedraagt het reserve fonds 84 pet. van het kapitaal. Er word nu weer F. 500.000 aan toegevoegd. Op de biteuren wordt f. 2.500.000 afgeschreven, o[ gebouwen f. 1.741.000, zoodat dit met d< doteering aan de reserve f. 4.741.000 wordt hetgeen méér is dan de f. 4.400.000 d;< voor aandeelhouders beschikbaar worde: gesteld. Spr. meende dat de voorzichtigheid t< zeer op de spits wordt gedreven. De he£ W. J. de Vries meende dat er meer rede: is hjet dividend te verhoogen dan te ver lagen. De heer Hofstede de Groot zeide namen: dcdirectie dat de dividend-politiek van Bank er één van traditie is. Men heeft altijd bij de A. B. gemeend ïfl een goed jaar aandeelhouders meer dividend te moeten geven dan in een slecht jaaj. Met de beurskoers kan "net bestuur u dit verband geen rekening houden. De beurs redeneert nu eenmaal hoog dividend hoo ge koers, laag dividend lage koers en dat is ook wel juist. Doch het bestuur heeft met de nominale waarde van het aandeelen kapitaal zooals dat op de balans paraisseert te maken. Trouwens aandeelhouders ver geten te veel, dat men in goede tijden ook een hoogen koers van de aandeelen heeft gezien De voorzitter bracht na re- en dupliek de balans en verlies- en winstrekening «J stemming, die met 32 stemmen voor, - stemmen tegen en 3 stemmen in blanco werd goedgekeurd. Vervolgens vonden de gebruikelijke be noemingen plaats van procuratiehouders, directeuren van bijkantoren enz. De aft76" dende leden van den raad van commissa rissen werden herkozen. Op verzoeken om een interim-dividend zeide de voorzitter dat dit niet uitgekeerd kon worden, omdat dit een statu ten wijzig 1 meebrengt.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6