w Jaarpanij WOENSDAG 27 MEI 1931 No. 21835 IfFICIEELE KENNISGEVING BINNENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN i Cts. Per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen liaar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle frsiuKend bij vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 Cts. U' mnvirniim nnnt.nl ronnrrlpn pnn Rrt advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën lineaSo volgens postrecht. Voor eventueele opzending van n 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. maximum aantal woorden van 30. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per week f. O.tt Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.1# Franco per post f.2.35 4- portokosten. nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. jemeester en Wethouders van Leiden 'n ter algemeene kennis, dat door 'de beslissing op het verzoek van: W. van Weerden, om vergunning tot jprichten van een banketbakkerij in •rceel Uiterstegracht No. 6, Sectie I. „44; b. W. Z. van der Meij om vergun- tot het oprichten van een broodbak- in het perceel Houtstraat No. 1, Sectie j. 1452; c. G. Kuperus om vergunning |ift oprichten van een advocaat- en rjdefabriek in het perceel Hooge- 'd No. 12b, Sectie D. No. 1098; d. de American Petroleum Company om snning tot het oprichten van een cbting voor opslag en overtappen van oleum en benzine op het perceel Zijl- „el No. 36, Sectie K. No. 912; e. A. W. J Poel om vergunning tot het oprichten i een slagerswerkplaats in het perceel der Werfstraat No. 48, hoek verlengde ibardsteeg, Sectie H. No. 3050; f. J. J. «jan om vergunning tot het oprichten an stoomwasscherij in het perceel Rijndijk No. 1, Sectie M. No. 4149; Beulink om vergunning tot het op- Kfn van een banketbakkerij in het per- j Oude Heerengracht No. 20, Sectie C. 13 en h. G. J. van Deene om vergun- g tot het oprichten van een instru- atmakerswerkDlaats in het perceel straat No.. 12, Sectie G. No. 1639, is jaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, iden, 27 Mei 1931. 7030 DUITSCHE ARTSENCURSUS. Gisteren is in het pharmaco-therapeu- th Instituut van de Leidsche Universi- i onder leiding van prof. dr. W. Storm a Leeuwen de 7e artsencursus in de atsche taal begonnen. Prof. Storm van Leeuwen heeft den mus geopend met een inleiding over rgie, waarna prof. dr. G. A. Rost uit ■eiburg een rede heeft gehouden over: id en allergische dispositie. Prof. Storm n Leeuwen heeft hierna gesproken over: beteekenis van huidreacties. 's Middags werden de deelnemers aan a cursus in twee groepen verdeeld, één p heeft zich bezig gehouden met de iding van extracten en met het toe- ssen van huidreacties en de andere xp heeft de kliniek van allergische iktcn alhier bezichtigd. Gisteravond waren de deelnemers de iten van den heer en mevrouw Storm in Leeuwen. Hedenmorgen heeft prof. Storm van [feuwen den cursus voortgezet met voor- achten over „Asthma en klimaat" en Functioneele en echte emphyseen". Prof. G A Rost uit Freiburg sprak daarna er „De kliniek voor allergische huidaan- ningen", terwijl dr. Dekker uit Wald heinland) het een en ander mededeelde r de ervaringen van den practiseeren- n geneesheer over allergie. In de mid- guren werd wederom een bezoek ge acht aan de kliniek en werden extracten reld. OCKENBURGH. Dc opgravingswerkzaamheden hervat. Onder leiding van Dr. J. H. Holwerda den assistent den heer F. C. Burscn n door het personeel van het Rijks- oseum van Oudheden alhier en een ntigtal arbeiders door de gemeente Gravenhage bekostigd, de opgravingen Ockenburgh hervat. Men weet hoe Dr. olwerda hier verleden jaar bij een uitge- elde proefgraving de aanwezigheid van n belangrijke nederzetting uit omstreeks tweede eeuw na Chr. vaststelde. Thans is het de bedoeling door het blootleggen van grootere oppervlakten te luchten den aard van deze nederzetting, vaartn tot dusver vrijwel uitsluitend Ro- hcinsche aardewerkfragmenten werden Wonden, nader vast te stellen. ESPERANTO. Sinds November van het vorige jaar be- 'bot hier ter stede een cursus, voor on- bsrwijsbevoegden en hiermede gelijkge- "elden ter opleiding voor de diploma's tn B. Esperanto, respectievelijk vaar- J-jheldsdiploma en onderwijsbevoegdheid. Wder is de heer H. van Slooten Jr., dl- J*leur van de Gemeentelijke Kweekschool "deelneming is kosteloos, onze Gemeente '"schaft een lokaal. beter dagen hebben zeven cursisten in 70 Haag examen gedaan voor 't di- jjoma A. Ze zijn allen gr-'u-gu Het zijn J dames J. C Korsw.'- ei. J van der te Voorschoten. 1 f. Haalebos, S. Korswagen en J. C. Kroon, te Leiden, ^Wede de heeren J. de Ren en Ch. L. "«dkötter, beiden ook alhier. GESCHIEDVORSCHERS NAAR LEIDEN. In 1932. Op de vergadering van 't Internationaal Comité van Geschiedvorschers te Boeda pest is besloten in 1932 te vergaderen in onze Sleutelstad. 6de R. V. A. Het 6e regiment veldartillerie alhier, dat van 9 tot en met 26 Juni in de leger plaats bij Oldebroek wordt gelegerd tot het houden van schietoefeningen, zal 5 Juni in den vroegen morgen per trein van hier naar Driebergen worden vervoerd, vandaar naar Wageningen marcheeren, alwaar nachtkwartier wordt gehouden, vervolgens op 6 Juni marcheeren naar Dieren (nachtkwartier), op 8 Juhi vandaar marcheeren naar Twello (nachtkwartier) om 9 Juni den marsch voort te zetten naar gemelde legerplaats. DE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR PARIJS. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: S. H. C. Smits en Zoon, Prinsessekade 3/4 en 5. Dames- en heerenmodeartikelen. Vereffenaar S. H. C. Smits, Den Haag. Wijziging: „Het Modehuis", Breestraat 143 Leiden. Dameshoeden en damesmode-artikelen. Nieuwe gevolmachtigde: I. J. Gazen, Rot terdam; nieuwe eigenaar: A. Fresco, Den Haag. 0 OVERWEG-MISèRE. Gistermiddag omstreeks 10 minuten voor vijf geraakte van lokaaltrein 3844 een rijtuig defect, juist toen de trein op den overweg aan het rangeeren was. Het ge volg was, dat de boomen ongeveer én half uur gesloten, bleven, waardoor aan beide zijden van den overweg een geweldige stagnatie in het verkeer ontstond. Een ooggetuige deelt ons mede, dat er aan de stadszijde niet minder dan twee en zestig auto's stonden te wachten en aan de zijde van Oegstgeest liefst drie en veertig!!! Ook de treinenloop werd tien minuten vertraagd. Noenmaal in het Elysee. De correspondent te Parijs van de „N. R. Crt." meldt: Volgens de „Echo de Paris" zullen de Koningin, de Prins en de Prinses 16 Juni in het Elysee het noenmaal gebruiken. Voor deze gelegenheid wordt het incognito op- geheven. Van de ministers zullen aanzit ten Laval, Briand, Tardieu, Reynaud, Flandin en Rollin, onderscheidenlijk pre sident van den ministerraad, minister van buitenlandsche zaken, van landbouw, van koloniën, van financiën en van handel. BEELDTELEGRAFIE TUSSCHEN NEDERLAND EN INDIE. HET RAADHUIS TE HILVERSUM. AANBESTEDINGEN. Namens B. en W. dezer gemeente is gis teren aanbesteed het bouwen van een transformatorgebouw met urinoir aan den Morschsingel. Er was als volgt ingeschre ven: N. Timmers Jr. f.5366; Th. G. Bar- then f.4998; C. van der Lelie en A. J. Kantebeen f.4800; I. Th. Cornet f.4799; C. J. van Dorth f.4770; W. Oudshoorn f.4729; M. Kool, Warmond f.4690. Waar geen plaatsnaam is vermeid, is deze Leiden. Voorts werd aanbesteed het bouwen van een afsluitmuur met urinoir, het verbete ren van privaten e.d. in scholen, het ver nieuwen van zinken- en andere dakbedek kingen en het uitvoeren van verschillende andere voorzieningen aan Gemeentege bouwen en inrichtingen. C. v. d. Lelie en A. J. Kantebeen perc. 2 f.1356; Th. G. Barthen perc. 1 f.1324, 2 f.1188, 3 f.912, 4 f.1598. 5 en 6 f.1771; N. Timmers Jr., perc. 1 f. 1240, 2 f. 1318. 3 f1650. 4 f2473. 5 en 6 f. 1500, 1—6 f. 8000, 9 en 10 f.4697; Fa. P. H. van Leeuwen Zwijndrecht perc 7 f. 1076, 8 f464, 9 f352, 10 f.454; Chr. Piket. perc. 8 f. 839.04, 9 f. 575.54, 10 f. 861.12: P. F. v. d. Broek. perc. 7 f.954. 8 f.694. 9 f.476. Fa. v. d. Linden, L. P. v. d Drift perc. 7 f.1184, 8 f.790. 9 f.612, 10 f.765; A. J. Langeveld, perc, 2 f. 1590, 3 f. 1022; H. C. Bouter en A. C. Harteveld perc. 3 f. 1096; N.V. Loodgieters- werkplaatsen v.h. M. J. W. v. d. Horst, 's-Hage perc. 7 f. 1445.25, 8 f. 732.50, 9. f 600, 10 f.706. 7 t/m 10 f. 3483.75; J. de Vrind perc. 7 f. 1158.60. 8 f. 710.76. 9 f. 622.24. 10 f.792; Gebr. Fontein perc. 8 f.999, 9 f.749. 10 f.849; H. Korswagen Nzn. perc. 3 f.990; W E Neuteboom perc. 2 f. 1427, 3 f. 989, 5 f.937. 6 f. 1049. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. 0 Prof. dr. L. G. M. Baas Becking al hier is aangewezen als deskundige bij de eindexamens der R. H.B.S. te Gorinchem, afd. HBS. van het Gem. Lyceum in Den Haag, de R.K. H.B.S. in Den Haag en de R. H.B.S. te Schiedam Mej. dr. E. Nicolai, hoofd-assistente aan het botanisch labo ratorium alhier werd als zijn plaatsver vangster aangewezen. In de gistermiddag gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Leidsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen werden de balans en verlies- en winstrekening over 1930 onveranderd goedgekeurd. Het divi dend werd overeenkomstig het voorste! van commissarissen vastgesteld op S'h'lo (v. j. eveneens S'/sW. De aftredende com missaris, de heer mi. E. J. M. H. Bolsius werd herkozen. In verband met de vestiging van een postagentschap in de Heerenstraat 2. wordt de brievenbus in de Doezastraat verplaatst naar het pand Heerenstraat, hoek Zoeterwoudsche Singel. De bus in de Heerenstraat tegen de Openbare School wordt verplaatst naar de Pioenstraat, hoek Lindestraat. Een demonstratie te Amsterdam. In de radio-bedrijfscentrale in het ge bouw der rijkstelegraaf te Amsterdam is gistermiddag het in werking zijnde appa raat voor den beeld-telegraafdienst tus- schen Nederland en Indié gedemonstreerd Zooals reeds vroeger is gemeld, treedt deze dienst op 1 Juni in werking, waarbij gebruik gemaakt zal worden van de nor male radio-zend- en ontvanginrichtingen te Kootwijk, resp. Noordwijk. Getoond werd een situatie-teekening van een gebouwencomplex in Batavia, een half uur geleden uitBandoeng ver zonden, terwijl men daarna zag hoe het zwartwit geteekende portret van een be kend Haagsch journalist, met bijschrift, op den cylindrischen trommel van den zender bevestigd werd, om eveneens na ongeveer een half uur vanuit Bandoeng waar een zelfde toestel, eveneens met een zender en ontvanger verbonden, is opge steld, naar de plaats van bestemming te kunnen worden verzonden! Aan het beeldapparaat, dat geleverd is 1 door Telefunken. zijn 3 deelen te onder scheiden het zendgedeelte, dat via de i kabel met het zehdstation te Kootwijk j verbonden is! het ontvanggedeelte, dat op één der ontvangtoestellen te Noordwijk is j aangesloten en het synchronisatiegedeelte, I dienende om den gelijkloop tusschen het I apparaat in Indië en het apparaat in Hol- i land te verzekeren. De afmetingen van het over te brengen beeld bedragen 10 bij 22 c.M. Voor de goede overdracht is het nood zakelijk, dat de toestellen hier en in Indië nauwkeurig met dezelfde snelheid draaien Dit wordt bereikt met behulp van een elec trische stemvork, welke een wisselstroom van groote constantheid opwekt, die, ver sterkt, den aandrijf motor op de juiste snelheid houdt. De stemvorken in Holland en in Indië zijn nauwkeurig aan elkander gelijk ge maakt. In het verkeer met Indië kunnen alleen z.g. zwart-wit beelden worden overge bracht. Bij de beeldtelegrafieproeven met Berlijn, waarbij van kabelverbindingen gebruik gemaakt wordt, is het ook moge lijk beelden met halftinten (foto's) over te brengen. De kosten bedragen f. 6 per centimeter, met een minimum van f. 60. DE HERZIENE GEMEENTEWET. Regeeringsantwoord aan den heer De Veer Minister Ruys de Beerenbrouck heeft 't volgende geantwoord op vragen van den heer De Veer op het inwerkingtreden van de herziene Gemeentewet vóórdat de ge meentebesturen op de hoogte waren. Het departement van den ondergetee- kende hebben geen klachten bereikt, dat in de gemeente-administratie zich be zwaren zouden hebben doen gevoelen als gevolg van de omstandigheid, dat den ge meentebesturen niet tijdig is medegedeeld dat de wet tot herziening van de Ge meentewet op 15 April j.l. in werking zou treden. De ondergeteekende geeft echter toe, dat zoodanige voorafgaande mededee- ling. welke zonder bizondere aanleiding is achterwege gebleven, beter ware geweest; gaarne doet hij dan ook de toezegging in de toekomst een andere werkwijze te volgen. Aangezien de nieuwe voorschriften, be treffende de inrichting van de begrooting der inkomsten en uitgaven der gemeenten niet zoo tijdig kunnen worden vastgesteld dat deze reeds voor het dienstjaar 1932 zullen kunnen gelden, ligt het in 't voor nemen van den ondergeteekende te bevor deren, dat de ter zake tot dusver geldende voorschriften van toepassing zullen wor den verklaard voor bedoeld jaar. Een des betreffend ontwerp-besluit is in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. JE POSTVLÜCHTEN. Morgen vertrekt opnieuw een vliegtuig van de K. L. M. naar Indië, n.l. de P.H. A.G.R., met als eerste bestuurder Th. Wiersma, tweede bestuurder W. C. van Veenendaal en den werktuigkundige J. F. O. W. Kotte. Als passagier zal meegaan de heer Jac. J. Kalker. directeur van B. v. d. Tak en Co.'s sigarenfabriek. De heer Kalker, die 64 jaar oud is, is een veel bereisd man. Hij begeeft zich voor zaken naer Indië, waar hij ongeveer tien maanden denkt te blijven. Architect Dudok over de verhoogde kosten. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. van Hilversum om een aanvul- lingscrediet van f. 208.000 toe te staan voor den bouw van het nieuwe raadhuis heeft de architect Dudok een brief aan den raad geschreven, waarin hij zegt, dat hij in eerste instantie niet tegen B. en W. heeft beweerd, dat het crediet met 100.000 zou zijn overschreden, maar met f. 126.000. Voorts zou er f. 25 000 meer zijn be spaard, indien niet in overleg met B. en W. metalen kasten in plaats van houten kas ten in de post meubileering ware opge nomen. In de derde plaats komt in het voorstel van B. en W niet uit, dat hij niet aan sprakelijk is voor een overschrijding van ruim twee ton, maar voor een bedrag van 112,000 Schrijver gevoelt zich gedechar geerd door iederen deskundige, als hij er aan toevoegt, dat het gebouw grooter, beter en dus ook kostbaarder gemaakt moest worden. B. en W. meenen t. a. v. het eerste punt, dat hier een misverstand bij den architect in het spel is. B. en W. aan vaarden het tweede en derde punt. ONZE VLOOT. Algemeene vergadering te 's-Gravenhage. Gisteren hield de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" haar 25ste jaarvergadering in het gebouw Excelsior te Den Haag. Onder de aanwezigen was ook de oud minister van oorlog, de heer J. J. C. van Dijk. De voorzitter, de heer H. M. van Bemme- len hield een openingsrede, waarin hij het 25-jarig bestaan der vereeniging memo reerde. Blijkens het uitgebrachte jaarverslag vermeerderde het ledental met 198. zoodat op 31 Dec. 1930 de vereeniging 6220 leden telde. Een nieuwe afdeeling werd opgericht in Suriname; nieuwe correspondentschappen werden gevestigd in verschillende plaat sen in Oost-Azië. Nadat de rekening en verantwoording was goedgekeurd, werden de periodiek af tredende leden van het hoofdbestuur, de heeren A. L. Boelen, dr. J. C. Eringaard, E. baron van Heerdt tot Eversberg, N. J. J. van Rijn van Alkemade, E. G. Wesselink en R. Zuijderhoff bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van een lid in het hoofdbestuur op voordracht van het Centraal Bestuur der afdeelingen in Oost-Azië, ter vervanging van den gep. vice-admiraal A. F. Gooszen. Gekozen werd de heer G. J. W. Putman Cramer. Tot leden van den Algemeenen Raad, ter aanvulling in de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer J. G. baron van Voorst tot Voorst en J. H. de Waal Malefijt, werden gekozen gep. vice-admi raal Quant en jhr. Bosch ridder van Ro senthal. burgemeester van Den Haag. Als plaats, waar de volgende algemeene vergadering zal worden gehouden, werd Haarlem aangewezen. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht de steun voor het Fonds Ridder- dagen, waartoe de voorzitter krachtig op wekte, terwijl vice-admiraal Gooszen enkele mededeelingen deed over de Marine Jongerenvereenigingen. m Gistermiddag zijn de deelnemers ont vangen door het Haagsche gemeente bestuur De afdeeling Den Haag bood later een thee aan, terwijl 's avonds in hotel „De Witte Brug' te Scheveningen een feest maaltijd plaats vond. DE KATHOLIEKENDAG TE AMSTERDAM In zijn woning op de Heerengracht te Amsterdam heeft burgemeester W. de Vlugt en mevrouw De VlugtFlentrop gisternamiddag het hoofdbestuur van het Amsterdamsch Comité en het plaatselijk uitvoerend comité van den vijfden Neder- lanaschen Katholiekendag ontvangen. De aartsbisschop mgr. J. H. G. Jansen, de bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aengenent en de bisschop van Den Bosch, mgr. A .F. Diepen, zoomede dr. G. C. v. Noort, deken van Amsterdam, waren even eens aanwezig. Het gezelschap werd in de vestibule ontvangen door mr. S. J. v. Lier, directeur van Algemeene Zaken en de Stadhuis boden in groot uniform. De aartsbisschop mgr. Jansen bracht namens het geheele Nederlandsche Epis copaat dank voor de ontvangst door het hoofdstedelijk bestuur. Gisteravond werd in de St. Willebror- duskerk buiten de veste een bijeenkomst gehouden, waarin mevr. C. Steins Bis schop Herckenrath sprak over „De op voeding als gezinstaak". Evenals gisteren werd heden in de open lucht op het Bagijnhof een H. Mis opge dragen. Deze requiem-mis, voor Mgr. H. v. d. Wetering, werd opgedragen door den Aartsbisschop van Utrecht. Mgr. J. H. G. Jansen. Om 11 uur begon wederom een algemeene vergadering in het Koloniaal Instituut. Hier sprak de heer A. N. Fles- kens, burgemeester van Geldrop over: „Gezag en Vrijheid in het Gezin." BINNENLAND. Dc beeldtelegrafie tusschen Nederland en Indië; demonstratie te Amsterdam. (Binnenland, le Blad). Jaarvergaderingen van Onze Vloot, den Bond voor Staatspensionneering, Pro Rege en de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. (Binnenland, le Blad). Op een onbewaakten overweg bij Apel doorn is een auto door een trein gegre pen; dc 19-jarige bestuurder is gedood. (Gemengd, 2e Blad). Op tal van plaatsen is hedenmorgen de bliksem ingeslagen: te Helmond werd een landbouwer gedood; meerdere huizen zijn afgebrand. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Poullet weigert in België de opdracht een kabinet te vormen. (Buitenl., le Blad). Regeeringscrisis in Polen door het af treden van het kabinet-Slawek. (Buitenl., le Blad). Prof. Piccard is hedenmorgen opgeste gen voor zijn stratospherische vlucht. (Tel., le Blad). BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Deze bond vergaderde gisteren te Utrecht. Blijkens het jaarverslag is het ledental en het aantal afdeelingen nog steeds stij gende (de bond telt thans ongeveer 50.000 leden) en ook de oplaag wordt steeds grooter. Van den liederenbundel verscheen in 6000 stuks een nieuwe iets gewijzigde (9de) uitgave. Een voorstel van de afdeehng Drachten, beoogende het voeren van een krachtige actie tegen militairisme en wat daarmee verband houdt, omdat de uitgaven daar voor een belemmering vormen voor de in voering van een wettelijke herziening in den nood der ouden van dagen, werd na uitvoerige bespreking, waarbij o. m. aan neming van het voorstel ontraden werd als in strijd met de statuten (dit was ook de meening van het hoofdbestuur) en als belemmering voor toenadering van rechts, door de voorstellende afdeeling ingetrok ken. Een tweede voorstel van de afdeeling Drachten, beoogende de aanstelling van een bezoldigd propagandist, om daardoor het hoofdbestuur in de gelegenheid te stel len de propaganda krachtiger te kunnen voeren, in het bijzonder in de nog braak liggende groote steden, werd in handen eener commissie ter bestudeering gesteld. Op voorstel van de afdeeling Arnhem werd besloten door middel van vlaggetjes verkoop een fonds te vormen voor her denking van den dag van 9 December 1919 (den dag van invoering van de overgangs bepaling in de Ouderdomswet van minis ter Aalberse). Jhr. ir. R. R. L. de Muralt te Den Haag werd als lid van het hoofdbestuur herko zen, terwijl in de plaats van mevr. De Smit en M. Goud, die niet herkiesbaar waren, als leden van het hoofdbestuur gekozen werden de heeren G. van Roekei te Arn hem en mr. P. J. Oud tc Den Haag. De heer C. van der Velden deed verder eenige mededeelingen over de tot nu toe door de commissie voor de gestichten verkregen uitkomsten. Ds. D. A. Hoekstra te Utrecht hield ver volgens een rede met als onderwerp: „Enkel zoo wij niet versagen". PRO REGE. Onder voorzitterschap van ds. T. J. Ha gen te Delft is gisteren te Utrecht de al gemeene vergadering gehouden van de nationale vereeniging Pro Rege. Volgens het jaarverslag beweegt de ver eeniging zich weer in opgaande lijn. De vereeniging telt thans 80 afdeelingen en correspondentschappen en 16 militaire af deelingen met in het geheel 7230 leden. Het orgaan telt thans ongeveer 2000 abonné's. De afdeeling Breda deed het voorstel een jaarboekje uit te geven. De voorzitter deed toezegging dit te zullen overwegen. Op verzoek van de afdeehng Zeeland werden als hoofdbestuursleden voor deze provincie benoemd de heeren J. Schouten en ds. J. Rinalda. Gevraagd werd om een eigen bondslied. Besloten werd aan de afdeelingen hare meening hierover te uiten. De heeren ds. Korfker te Barneveld, Burgers te Rotterdam. Geleynse te Ach terveld en De Jager ts Utrecht, werden als leden van het hoofdbestuur herkozen, terwijl in de plaats van de heeren ds. Crousaz en v. d. Have, die bedankt had den, als leden van het hoofdbestuur geko zen werden de heeren ds. Kenema, Her vormd predikant te Loosduinen, en Schout te Middelburg. De heer A. T. van Oosterom te Nijmegen hield vervolgens een inleiding over: Onze recrutenavonden, waarna de heer J. Schouten, te Rotterdam, lid van de Tweede Kamer, sprak over: Anti-militai- ristische stroomingen van dezen tijd.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1