Nog een reden waarom Chief Whip ^ÉHKik. |3este voor yw geZondheid i$l| AGENDA. UITSLUITEND LANGE STREN GEN ZUIVERE TABAK juist dit en de verdere uiterst zorgvuldige benan- deling der tabak garandeeren, dat Chief Whipl een gelijkblijvenden smaak heeft en nooit op del tong kan branden of de keel kan prikkelen. Dus- altijd 100°/o genot van het eerste tot het laatste! trekje van Uw VIRGINIA. KERK- EN SCH00LN1EUWS. BUITENLAND. RECLAME. DEDEN: Nederl. Leger des Heils, Lammermarkt. Opening nieuwe zaal, 8 uur. Zondag. Jeruël 'Groensteeg 16): Bijeenkomsten 10 en 6'/i uur. Leger des Heils: Samenkomsten te 8 en 10 uur voorm. en 8 uur nam. Ned. Leger des Meils 'Lammermarkt): Pinksterfeest, 10, 3'h en Th uur. Ned. Leger des Heils 'Lcvendaal 166): Pinksterfeest 10 en 8 uur. Stadsevangelisatie iMorschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gemeenschap 'Midd. Gracht 3i10 en 7 uur. Maandag. Jeruël (Groenesteeg 16): Bijeenkomst 6'/» uur. Vrije Evang. Gemeenschap (Midd. Gracht 3), 10 uur voorm. K a t w ij k-a a n-Z e e 'Geref. Gem. Zee- steeg) Spr. ds. Lamain v. Leiden. 8 u. n.m. R ij s w ij k: Wielerwedstrijden te 2 u. n.m. Voorschoten: Zendingsfeest op „Raaphorst". 2 uur. Dinsdag. In den Vergulden Turk: N.V. Electr. en Gas-Mlj. vh. De Vries en Stevens. Alg. vergadering v. aandeelhouders. 8 u. nam. In den Vergulden Turk: Alg. vergade ring van Aandeelhouders N.V. Leidsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen. 4 uur nam. Jeruël (Groenesteeg 16)Bijeenkomst 8 uur. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radio Ver. Ledenvergadering 8.15 uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 59) Slotbijeenkomst. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei •apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Mei (1ste Pinksterdag) waargenomen door apotheek: M. Boekwijt Vlschmarkt 8, tëlef. 552; en Maandag 25 Mei (2de Pinksterdag) door de apotheken C F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Bockel, Kors, Seret en Simons, en van Maandagmorgen 8 uur tot, Dinsdagmorgen 8 uur door de doctoren Hovens Gréve, Jasperse, Meyboom en Ras- sers. Te Oegstgeest, wordt deze dienst op Eer sten Pinksterdag waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916, en op Tweeden Pink sterdag door dr. Hugenhollz, tel. 390 RECLAME. De mogelijkheid van ontspanning schep pen, ook op Zondag: het verhoogt de werkkracht. 6772 GOUDEN HUWELIJKSJUBILEUM. Maandag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer en mej. G. Hut,er, wo nende Hooigracht lila in het huwelijk werden verbonden. In verband met de groote bekendheid van den bruidegom bij vele Leidenaars, mocht hij reeds tal van blijken van belangstelling en gelukwen- schen ontvangen. WIJKGEBOUW „GELOOF-IIOOP-LIEFDE" Verkort jaarverslag. Men schrijft ons: Het winterhalfjaar, zoowel als het zomerhalfjaar kenmerkten zich wederom door een opgewekt leven. De kerstfeesten het lentefeest, enz. werden met vreugde door ouders en kinderen gevierd. Het meisjes- zoowel als het jongenskamp in Gorssel slaagde naar wensch, niettegen staande het minder gunstige weer. De Leidsche burgerij en eenige fabrieken ga ven ons van hun overvloed kleeren enz. Dit alles werd dankbaar aanvaard en wij konden daardoor vele gezinnen vooral met Kerstmis gelukkig maken. Onze kerstlijst bracht nog juist zooveel op, dat wij onze onkosten voor de kerst feesten, de kampen en het werk aan enkele vrouwen in de wijk opgedragen konden bekostigen. Het was helaas ook dit jaar uitrekenen hoe er financieel te ko men. Hoewel er zich vrij veel leiders(sters) voor diverse clubs opgaven, is het aantal niet voldoende, om allen, vooral kleine kinderen, een plaatsje te geven. De resul taten van de teekenschool en van de zaag- en timmerclubs waren bevredigend. In September a.s. hopen wij de teekenten toonstelling met daaraan verbonden in schrijving nogmaals in een ander gedeelte der stad te houden. Het verslag eindigt met woorden van dank aan allen, die op eenigerlei wijze hielpen. Geslaagd voor het examen apothe kers-assistent mej, A. J. Kapteyn (Maas sluis) en de heer W. A. van Greuningen (Delft). Als blijk van goedkeuring en tevre denheid is de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan onzen stad genoot G. Jongkind, milicien bij de 3de schoolbatterij 6de R. V. A. Het eerstvolgend examen voor Land- machinisten zal v/orden afgenomen te Leiden op 19 en 20 Juni a.s. Aanmelding en inlichtingen aan het Secretariaat, Amsterdam, Tollensstraat 62. A I CHIEF WHIP AROATH LONDON CON AMORE. Het affiche, waarmee onze Christelijke Oratorium-Vereeniging telken jare baar vrienden voor het tweede concert ter Hooglandsche Kerk noodigt, is een stukje grafische kunst, van de hand van den heer Wattez, dat het oog trekt en het hart bekoort. Het programma met zijn sierlijke voorpagina is 'n toonbeeld van uiterlijke verzorging. Met het een en het ander is het werken en streven der vereenlging duidelijk en juist getypeerd. Wat Con Amore ter hand neemt heeft op den dag der uitvoering zijn eisch gehad. Muziek, die haar naam waard is, is verschijnings vorm der schoonheid. "Ze" ten gehoore te brengen is een zaak. die ernst en toe wijding vooronderstelt. Bij Con Amore is dat tot beginsel verheven. De heer Smink, en met hem zijn koor, plaatst zich tegen over het kunstwerk met een gevoel van piëteit, met de overtuiging dat het beste wat beiden aan de reproductie kunnen geven nauwelijks goed genoeg is. En aan gezien dit ten overstaan van de toehoor ders geschiedt wekt het bij dezen nog de streelende gedachte op dat met hun rech ten. door hun gang verkregen, niet wordt gesold. Gisteravond is Con Amore al deze hooge plichten wederom trouw nageko men Zich in den loop der jaren ontwik keld hebbende tot een goed ingezongen en goed bezette zangvereeniging. zijn thans zijn vermogens vele. En daarmede wordt gewoekerd. Met als resultaat een uitvoe ring waar voortreffelijke koormuziek is ten gehoore gebracht. De dirigent werkt aanhoudend en met goed succes aan klankveredellng. In de pianissimos is de toon bijzonder fraai. Het fortissimo heeft nog niet denzelfden graad van gaafheid. We noteerden hiervoor van de beide Bach-koralen „Wer hat dich so geschla- gen" en „Ach Herr. lasz' dein lieb Enge- lein" den slotregel. Iets minder dynami sche druk zou den geestelijken climax versterken van het „Ich will dich preisen ewiglich' Na een fijn en teer piano wordt immers betrekkelijk gauw een massief forto bereikt. Ook in de keuze der solisten is dezelfde zorgvuldigheid in acht genomen. Dat kiemt te meer nu naast onze erkende meesterzangeres Jo Vincent een voortref felijk baszanger met name Nico Huisman optrad die niet, of liever nog niet, gelijke reputatie bezit en nog een cellist, M. Zag- wijn. die zijn weg nog moet, maar ook zal, vinden. Mevrouw Vincent heeft met haar nobel en helder geluid ontroerend schoon gezongen (Buxtehude. Handel. Cornelius, Mozart) De neer Huisman, die zich in Bacb en Handel bewoog en het 'wat zoe telijke i „Vater unser" van Krebs voor droeg. bezit een basstem die geluid produ ceert van de beste hoedanigheid, vol, sonoor, krachtig en een zanger bleek te zijn die voelt wat hij zingt. Ook naar den heer Zagwijn, wiens celletoon ronding en draagkracht bezit, hebben we in een paar gedragen nummers (o. a. het bekende „Air" van Bach) met genoegen geluisterd. De wijze waarop de heer Aart Smink het orgel waarnam in de begeleidingen volgzaam bescheiden en duidelijk is prijzenswaardig. Voor de koorbegel werd een zeer goed klinkend instrument (uit het magazijn Bender) gebruikt dat als „twce-klaviers-pedaalharmonium" op het programma stond vermeld: begeerens- waardig instrument voor de particuliere muziekkamer. Ten slotte een opmerking. Van de 16 programma nummers stonden 7 op naam van Bach, op een enkel na alles uit de Johannes-Passion, 2 nummers waren van Handel, 1 van Mozart en 1 van Cornelius, De voor uitvoeringen als deze zoo belang rijke primitieven waren met 2 kleine num mers (Palestrma en Buxtehude) verte genwoordigd. De resteerende 3 nummers zijn van minder belang. Daarin dreigt een zekere eenzijdigheid. Naast Palestrlna en Buxtehude hadden de oude Nederlanders nog een plaatsje kunnen innemen, met opoitering zelfs van een paar Bach- fragmenten, die we wel uit het volledige werk kennen En zou op zoo'n groote lijst voor iets van dezen tijd. of voor iets van Gallischen bodem, geen ruimte kunnen worden gevonden?- De uitvoering werd met gebed geopend en met dankzeging gesloten bij monde van ds. Groot Enserink. PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 24 cn Maandag 25 Mei. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Zondagvoorm. halfelf (koori, ds. Bonga. Eglise Wallonne: dimanche a dix heures et demie (choeurs), M E. Michelln. pas teur la Haye. Evang. Luth. Gem.: Zondagvoorm. half elf, ds. De Meljere; Maandagvoorm. half elf, ds. Makkink. Rem. Geref. Gem.: Zondagvoorm. half elf, ds. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Zondagvoorm. halfelf, dr. Boersema, Klnderkerk (V. C. F.-Huis)Zondagnam. halfeen, dr. Boersema. Geref Kerk (Stille Rijn la)Zondag voorm. 10 uur, de heer Reuijl; nam. half- acht, ds. Slllevis Smitt. Vrije Kath. Gem. (Vreewijkstraat 19): Zcridagvoorm, halfelf, Gez. Mis. AAlt LANDER VEEN. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. halfelf en Maandagvoorm. halfelf, ds. G. Th. van Beusekom. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halfelf en nam. half acht ds. H. Moolhuizen; Maan dagvoorm. halfelf, dr. J. G. Ubbink, van Zevenhoven. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk (Jullanastraat)Zon dagvoorm. 10 uur ds. J. Stehouwer; nam. 7 uur ds J. de Bruin; Maandagvoorm, 10 uur ds. Brouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Zondagnam. 7 uur, ds. Brouwer. Ned.-(Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Zondagvoorm halfelf. dr. J P Cannegie- ter. Evangelisatie (Hooftstraat)Zondag voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker; Maandagvoorm. 10 uur. de heer Scherpenzeel van Nieuwveen. Geref. Kerk (Hooftstraat)Zondagvm. 10 uur en nam halfzeven ds. H. W. H. v. Andel; Maadagvoorm. 10 uur. ds. D. Nauta van Woubrugge. Chr. Gera Kerk Zondagvoorm. 10 u. en nam. 6 uur en Maandagvoorm. 10 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Zondag voorm. 10 uur ds. F. A. v. d. Heijden em.- pred. te Wassenaar; nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch; Maandagvoorm. 10 uur (ge meenschappelijke dienst met Ruyterstr.) ds. H. W. H. van Andel van Oudshoorn. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Zondag voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur ds. F, A v. d. Heijden. Maandag ge meenschappelijke dienst mei. Raadhuisstr. HILLEGOM. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, ds. L. D. Poot van Amsterdam; nam. half zeven en Maandagvoorm, 10 uur. ds. Mul der. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe: Maandagvoorm. 10 uur ds. Willemse, van Hoofddorp. Chr Geref Kerk: Zondagvoorm. 10 en nam. 5 uur en Maandagvoorm. 10 uur, leesdienst. Ned. Prot Bond Zondagvoorm. halfelf, dr. J. C. A. Fetter van Rotterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk: De dienst begint Maandag niet om halftien, maar om 10 u. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Xngwersen; Maandagvoorm. 10 uur. ds De Waard van Rijnsburg. LISSE. Ned. Prot. Bond: Zondagvoorm. 10.15 u. prof. dr. B. D. Eerdmans van Leiden. Ned. Herv. Kerk: Zondagmorgen 10 uur, ds. Cupido van Noordwijk; nam. 5 uur, ds. van Hoogerhuyze van Amsterdam: Maan dagvoorm. 10 uur, ds. Dijkstra van Am sterdam. Geref. Kerk: Zondagvoorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys: Maandagvoorm. 10 uur, ds. Dijk van Leiderdorp. Chr. Geref. Kerk: Zondagvoorjn. 10 en nam. 5 uur en Maandagvoorm. 10 uur leesdienst. Geref. Gem.: Zondagvoorm. halftien en nam. 4 uur en Maandagvoorm. halftien, leesdienst. NIEUWVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. halfelf, ds. De La ige van Woerden. Evangelisatie: Zondagvoorm. halfacht, de heer Van Scherpenzeel; Maandagvoor middag 10 uur. de heer Dekker, van Ouds hoorn. Geref, Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, lees dienst; nam. halfzeven, ds. Speelman; Maandagvoorm. 10 uur, ds. Van der Weerd van Lelmuiden. NOORDEN. Ned.-Herv. Kerk: Zondagnam. halfdrie ds. Van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Zondag geen opgave; Maan dagvoorm. halfelf, leesdienst. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk in H. V.: Zondagnam. 3.15 uur, de heer Van Kampen. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Zondagvm., halftien. ds. De Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra; Maandagvoorm. 10 uur, ds. Ingwersen van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk (Concordia): Zondagvoorm. halftien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. De Waard. TER-AAR. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. halfelf, de .heer Heemskerk van Numansdorp; nam. 3 uur, ds. De Bruin van Rljnzater- woude: Maandagvoorm. halfelf, leesdienst Geref. Kerk: Zondagvoorm. halfelf en nam halfacht en Maandagvoorm. halfelf, ds. Warnink. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur en Maandagvoorm. 10 uur. ds. Klomp. WOUBRUGGE. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, ds. Glas van Boskoop: nam. 7 uur, ds. Ste houwer van Alphen; Maandagvoorm. 10 uur, ds. Van Apeldoorn van Lelden. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur en nam. halfacht. ds. Nauta; Maandagvoorm. 10 uur. geen opgave. ZEVENHOVEN. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. halfelf en Maandagvoorm. halfelf, ds. Walvaart Geref. Kerk: Zondagvoorm. halfelf en nam. halfacht en Maandagvoorm. halfelf dr. Ubbink. ZWAMMERDAM. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm. 10 en nam. 7 uur en Maandagvoorm. 10 uur. ds Van Woerden. Geref. Kerk: Zondagvoorm. 10 uur, lees dienst; nam. 2 uur, ds. Dam van Bode graven; Maandagvoorm. 10 uur. ds. Ak kerhuis van Maassluis. Rem. Geref. Gem.: Zondagvoorm. 10.15 uur. mej. ds. Giinther. NED HERV. KERK. Bedankt: Voor Oud Alblas ds. A. M. den Oudsten te Elburg. Beroepen: Te Welsrjjp (Fr.) ds. J. G. R. Langhout te Hoogeveen. Tweetal: Te Rotterdam-Zuid (Katen- drecht vac. C. B Schoemakers), H. W. H van Andel, te Oudshoorn en K. Sietsma te Eindhoven, GEREF. KERK. Beroepen: Te Ede '2de pred.pl.), ds, J. Kremer. thans hulpprediker aldaar ALGEMEENE SYNODALE COMItnSSIE DER NED.-HERV. KERK. IX. Goedgekeurd wordt de rekening van den archivaris der Alg. Synode, dr. L. Lason- der. Afgewezen wordt een cassatieverzoek van twee lidmaten der gemeente te Oude- hornë betreffende bezwaren tegen be noemde kerkeraadsleden. Evenzoo een cassatieverzoek van drie lidmaten te Bergen op Zoom betreffende de tienj aarlij ksche stemming. De heer Tammens rapporteert namens een commissie ad hoe over een onderzoek naar de bestaande vacaturen. Aangezien in nog niet alle bescheiden zijn ingekon blijft de commissie diligent. Overeenkomstig het advies van den van beheer wordt besloten aan de Syn voor te stellen, het verzoek der Belgis predikanten, die in Nederland zijn «e zaam geweest, betreffende het meete hunner Belgische dienstjaren, af te wij Kennis wordt genomen van eenige komen stukken en dank is betuigd eenige ingezonden boekwerken en gesch ten. Daartoe behooren o.a. een artikel dr. W. J. Aalders over: Kerk en Kerk en een opstel van dr. C. F. M. Deelen over: De Gereformeerde gemeente van mond onder Lambert Feitman 1731—1: Tot leden van de spoedcommissle woi benoemd de heeren F. Tammens enC van Paassen; tot hun secundi de h« mr. H. J M. Tipsens en dr. W. J. Aald Deze zelfde heeren worden benoemd gecommitteerden voor het toezicht op administratie van den quaestor-genei Nadat de president, dr. Weyland, dank heeft uitgesproken voor het van secretaris en vice-president, en scheidswoorden heeft gericht tot de le G. van Dijk en J. W. Bolt, die in Juli treden wordt de voorjaarsvergadering! dankzegging gesloten. oate MUSEUM UTRECHTSCH STUDENTENCORPS Na jaren van voorbereiding is op bovenverdieping der Studentensocié P. H. R, M. te Utrecht saamgebracht a wat betreffend het Utrechtsch Student Corps is kunnen worden verzameld. De heer J. P. D, van Banning trad conservator op en heeft, bijgestaan d( den abactis van den Academialen Seni prof. dr. A. Nijland, alles bijeengebrai wat voor de ieden van het U S. C. tot lengte van dagen van belang kan zijn. bibliothecaris treedt op de heer M. L. Rt gers van Rozenburg. Gisteren had de officieele opening pli ten overstaan van tal van autoriteiten DE ALGEMEENE TOESTAND Rondom bet Volkenbondswerk. De Volkenbondsraad heeft gisteren e groot aantal kwesties afgehandeld, nam kennis van het rapport over d stand van de voorbereiding der Intern tionale Ontwapeningsconferentie, hei n port der Europeesche Studiecommissie het rapport over de kwestie van de t standkomlng van een internationale o« eenkomst inzake publicatie van gegeve betreffende de civiele luchtvaart. Vo zoover deze gegevens reeds bekend a zullen zij verzameld worden. De ontwaj ningsconferentie zal dan beslissen over vraag of een internationale overeenkom moet worden gesloten. Na een ampele discussie werd voorts n besloten, dat bepaalde flnancieele douane-problemen, die verband houd met het Memelstatuut, door de bevoeg' instanties van den Volkenbond zullen wo den afgewikkeld, waarmede zich vertegenwoordiger van Llthauen Zaunit en dr. Curtius accoord verklaarden. Daarna behandelde de Raad een ra; port van den Hoogen Commissaris den Volkenbond voor Danzig over de oe trekkingen tusschen de Vrije Stad Dató en Polen. De Poolsche minister van Buitenhui sche Zaken Zaleski en de Senaatspresidei Ziehm zagen af van het afleggen van u" voerige verklaringen en spraken hun trouwen uit in den Hoogen Commissar graaf Gravina. Deze sprak de hoop dat thans een wending ten goede zal ia treden. De situatie te Danzig is inderdaa onrustbarend geweest en heeft gelei»11 gespannen betrekkingen tusschen Polen e Danzig. Henderson deed een beroep op dec naat van Danzig om maatregelen te men teneinde te bereiken, dat niet nieuwe nationalistische demonstraties verslechting in de betrekkingen Verder heeft de Raad kennis seno» van een schriftelijk rapport van °r Colijn waarin deze de redenen uiteew™ waarom de economische conferentie 3-^ I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2