r 8 a 100 VADERlANOSCHE BANK LAND- EN TUINBOUW. FINH.NCIEFl m/ERZIPHT. H UIS HOU D-SPEC ERljJ HOLLANDIA SPECERljd uSillevolc/t's Specer yenmaler ij /jnno1933 ftolfajl RADIO-PROGRAMMA. TOEKRUIDEN. Hiervan zullen slechts de algemeen ge bruikte soorten, die algemeen op buiten plaatsen voorkomen, besproken worden Boonenkruid. Zaaitijd April buiten, wordt als toekruid bij tuinboonen gebruikt Dille. Is op het oog aan Venkel gelijk, wordt ook wel daarvoor gebruikt; zaaitijd April buiten. Dessertblad wordt 2 M. hoog, de bladen worden gebruikt om op dessertschalen te leggen. Zaaitijd April, buiten. Is eenjarig. Dragon gebruikt men bij salade en bij de inmaak en ook bij kruidenazijn. Zaaitijd April. Is een vaste plant, heeft in den win ter gaarne een bedekking. Kervel is een soepgroente; moet gezaaid worden begin April en begin Juli om er het geheele zomerseisoen groenten van te hebben. Ze is een-jarig. Lavendel is een vaste plant, kleine hee ster die van strenge winters veel te lijden heeft; wordt in Maart in den bak gezaaid. De afgesneden stengels worden gedroogd en om de heerlijke geur tusschen het lin nengoed is de kast geleegd. Lieve Vrouwe bedstroo. (ook Waldmeister genoemd) is een vaste plant; kan door scheuren in Maart goed worden voortge- kweekt. Dient als randplant langs paden. Wordt gebruikt bij Meiwijn. Spaansche Peper wordt in Februari warm gezaaid, in potjes nog warm voort- gekweekt en einde Mei buiten op een warme plaats in den vollen grond en in den vollen zon uitgepoot op 25 c.M. af stand. In Aug. Sept. zijn de pepers rooa gekleurd en voor de inmaak gebruik geschikt. Pimpernel is een vaste plant, wordt in het voorjaar, April, buiten op den vol len grond gezaaid en wordt bij het inma ken gebruikt. Salie. Deze kleine heester wordt op den vollen grond in April gezaaid en in Mei verpoot op afstanden van 30 c.M. De plant is winterhard en wordt gebruikt bij het koken van Saliemelk. Ook wordt deze plant onder de geneeskrachtige kruiden gerangschikt. Thijm. Deze vaste plant kweekt men door scheuren in Maart en door te zaaien in einde April of begin Mei op de bestemde plaats. De groene takjes worden bij vleeschgerechten gebruikt De bonte soor ten zijn in den bloementeelt als sierplan ten bekend. Venkel Kan van zaad worden gekweekt. Men kan ze zaaien van Mei tot Augustus omdat de zaadplanten eerst het tweede jaar de zaden geven, die ook voor het inleggen gebruikt worden. In den winter is het dekken der planten noodig Zuring. Deze vaste plant kan van zaao, maar hoofdzakelijk door scheuren in het voorjaar worden voortgekweekt. Ze is winterhard en wordt gebruikt bij enkele groenten cn ook als gestoofde groenten alleen. Gewoonlijk komen de toekruiden het laatst aan de beurt bij het bespreken van groenten. Behalve de reeds genoemde zijn er echter nog andere die dikwijls in de lijst van toekruiden worden aangetroffen en hier nog in het kort behandeld zullen worden, waarbij we kunnen beginnen met de Cardonzen. De groente, die wij Cardonzen noemen, wordt in Nederland weinig gekweekt en dientengevolge ook weinig gebruikt. Men zaait ze in April in potjes en plant ze in het einde van Mei op den vollen grond uit op 1 M. van el kander De groote bladeren worden in begin October in stroo gebonden; ze zijn dan 4 weken gebleekt. Begint het te vriezen, dan moet men ze met kluit opsteken, binnen zetten en vorstvrij op- kuilen, ze zijn dan later als Andijvie te gebruiken. Artisjok. Deze meer in Frankrijk en Belgié dan wel in Nederland gebruikte groente wordt toch hier en daar gekweekt De plant wordt gezaaid in Febr. op een weinig bodemwarmte, in potten voortge kweekt en einde Mei buiten in den vollen grond uitgepoot 80 c.M. van elkander. De plant gelijkt zeer veel op de Cardons. De deelen. die gegeten worden zijn de dikke blaadjes van den bloemknop, die niet zoover mag zijn dan de bloem zichtbaar is, dus nog geheel gesloten moet zijn. De plant moet in den winter gedekt worden bij voorkeur met turfmolm, dat zeer lang droog blijft en veel vorst tegen houdt. In April kan men ook voortkweeken, door te scheuren, wat eveneens gedaan wordt als men bij het losdekken bemerkt dat er planten dood zijn. Zoo zitn er nog enkele andere groenten, zooals Zeekool en Witlof, welke wij een andere keer zullen behandelen. Nieuwe laagte-records van koper- en katoenprijzen - Internationale conferentie van Tarweproducenten - Verdere beper king der tinproductie - De koersdaling te New York sinds het begin van dit jaar - Het jaarverslag der Shell Union - Teleur stelling over het Philipsdividend. Nadat in de eerste dagen der berichts- perlode de koersdaling ter beurze nog ver deren voortgang had gemaakt, is later eenlg herstel ingetreden. Het zou evenwel onjuist zijn, hieruit af te leiden, dat de stemming ter beurze ean algemeene wijzi ging ten goede heeft ondergaan. De ver betering, die in de laatste dagen viel te constateeren, is slechts te beschouwen als een natuurlijk redres, dat altijd op een langdurige periode van koersdaling pleegt te volgen, als gevolg van dekkingen van baisse-posities. Intrinsiek is in de stem ming ter beurze nog geen verandering gekomen en dit kan ook nauwelijks, zoo lang de prijzen op de goederenmarkten verder blijven dalen, en de gepubliceerde gegevens betreffende de financieele resul taten van lndustrièele en andere onder nemingen, zoowel over het afgeloopen jaar als over het eerste kwartaal van 1931, zulk een ongunstig beeld van den economischen toestand blijven geven. Wat de goederenmarkten betreft, moet melding worden gemaakt van een nieuw laagterecord van den katoen- en den koperprijs. De katoennoteering ls te New York tot 9.10 cents per lb. teruggegaan, dat is dus weder veel lager dan het diepste punt van 9.45, dat in de laatste maand van 1930 was bereikt. De koperprijs te Lon den noteert thans 38.15 (tegen nog 50.10 begin Maart) evenals het laagste, tot dusverre bereikte punt. De tarwe- en tinprijzen hebben zich daartegenover wat beter kunnen hand haven. De tarwemarkt ls thans ln afwach ting van de besprekingen tusschen de vertegenwoordigers van de verschillende, tarwe-produceerende landen, die thans te Londen worden gehouden, en waar be raadslaagd wordt over de mogelijkheid, om te komen tot een regeling der produc tie. De onzekere factor voor de doorvoering van zulk een productie-regeling, die zou neerkomen op een beperking van den aanplant, blijft Rusland. Wel zijn de Sovjets op de conferentie te Londen ver tegenwoordigd, maar reeds in den aan vang is gebleken, dat Rusland aanspraak maakt op een uitbreiding van de tarwe- productie en den -uitvoer, en wel met argumenten, die van Russisch standpunt uit bezien moeilijk te weerleggen zijn. Zoo eischt de Sovjet-vertegenwoordiging het recht voor Rusland op, zijn plaats als tarwe-exporteur, die het voor den oorlog op de wereldmarkt innam, te heroveren, terwijl er bovendien op is gewezen, dat Rusland van zijn tarweuitvoer geheel af hankelijk is, om betalingsmiddelen te ver krijgen voor zijn noodzakelijken invoer van machines enz. voor zijn industrieele ontwikkeling. De Sovjet-Unie heeft met een cijfer van ongeveer 90 millioen bushels thans reeds weer bijna de helft van zijn gemiddelden uitvoer van voor den oorlog bereikt. Voor dit jaar zal, volgens de officièele gegevens, een 10 tot 12 o groo- i teren Russischen oogst moeten worden verwacht en derhalve eischt de Sovjet delegatie ook een aandeel in den totalen uitvoer op, die grooter is dan de export van het vorige jaar. Toch zal het ook voor Rusland van belang zijn, tot overeenstemming betref fende een internationale regeling te komen, waardoor tenminste het vooruit zicht op een verbetering van de markt zal kunnen worden geopend, al blijft het ook de vraag, of een eventueele gedwongen be perking van den tarwe-uitvoer meer suc ces zal hebben dan de kunstmatige be- perkingsmaatregelen, die op velerlei ancier gebied zijn genomen. Het is intusschen een feit. dat op de tarwemarkt een noodtoestand heerscht. Het tegenwoordige prijsniveau is het laag ste. dat sinds tientallen jaren is bereikt. Alleen in de jaren 1894 en 1895 waren de noteeringen nog lager. In de laatste drie jaren zijn de zichtbare wereldvoorraden van tarwe voortdurend grooter geworden. In Juli 1929, na den abnormaal grooten I wereldoogst, bedroeg het onverkoopbare wereld-overschot 783 millioen bushels. Sinds Juli 1930 ls de voorraad tot slechts 689 millioen bushels teruggegaan. In het loopende jaar zal vermoedelijk wel weer een toeneming met c.a. 44 millioen bushels zijn ingetreden, in welke cijfers de over schotten van Rusland en Britsch-Indië nog niet eens zijn begrepen. Voor afschrijvingen, boorultgaven enz. ls ln 1930 een bedrag van $46.60 millioen aangewend, en het totale bedrag, dat sinds de oprichting der Mij. ter zijde ls gezet voor afschrijving op olie-terreinen enz. bedraagt meer dan 205 millioen. t Natuurlijk moesten ook aanzienlijke be dragen afgeschreven worden op de voor raden ruwe olie en benzine, teneinde deze in overeenstemming te brengen met ür te genwoordige marktprijzen. Verwacht moet worden, dat in het eerst daags te verschijnen jaarverslag van de Koninklijke zelf eveneens de depressie op de petroleummarkt in sterke mate tot uiting zal komen. Wel waren de winsten, I blijkens een door het bestuur aan het i eind van het vorige Jaar verstrekte mede- I deelingen, gedurende de eerste tien maan den van dat jaar nog betrekkelijk bevre digend, maar sindsdien heeft de prijsda ling op de verschillende markten nog verdere vorderingen gemaakt, zoodat moet worden verwacht, dat alle dochteronder nemingen belangrijke bedragen op voorra den moeten afschrijven. Toch mag men aannemen, dat de behaalde winst wel de ultkeering van een hooger slotdividend dan de aangekondigde 7 pet. mogelijk zou hebben gemaakt, maar dat het bestuur er de voorkeur aan geeft, om met het oog op de onzekere vooruitzichten een voor zichtige uitkeeringspolltiek te volgen, ten einde door een krachtige financieele po sitie op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. Na voorbijgaand iets in koers te zijn ge stegen, zijn aandeelen Koninklijke later weer afgebrokkeld. Het aanbod ls echter sterk verminderd, en nu een voor de Ko ninklijke ongekend laag koerspell is be reikt komt er geleidelijk weer eenige vraag opzetten, wat de markt zoo nu en dan eenigen steun verleent. Volgens eens reeds op de conferentie ingediend voorstel zou men in de verschil- i lende landen een systeem van uitvoer- licenties willen gaan Invoeren, waarvoor natuurlijk de medewerking van de regee- j ringen der tarwe-produceerende staten een eerste vereischte is. Het ligt voor de hand dat deze medewerking, zelfs wan- i neer op de conferentie overeenstemming 1 te dien aanzien mocht worden verkregen, in lang niet alle gevallen gemakkelijk zal kunnen worden verkregen en naast de onzekerheid over de houding van Rusland doet ook deze kwestie eenige terughouding I ten aanzien van de te bereiken resultaten 1 gewettigd schijnen. De besprekingen van de vertegenwoor- I digers der tin-producenten, die dezer dagen in den Haag hebben plaats gevon- den, hebben tot gevolg gehad, dat besloten I is tot een verdere beperking van de pro- ductie van tin, nadat reeds gebleken was, dat het oorspronkelijke restrictie-percen tage niet voldoende was, om een eind aan de overproductie te maken. Hoewel de toepassing van het desbetreffende besluit nog afhankelijk ls van de toestemming der betrokken regeeringen is op de tinmarkt een prijsherstel ingetreden. Op de New Yorksche beurs heeft vooral de verdere daling van de koperprijzen een ongunstigen invloed uitgeoefend, natuur lijk in de eerste plaats op de aandeelen der kopermaatschappijen, van welke Anaconda een nieuw laagtepunt hebben bereikt. Ook andere leidende fondsen, waaronder vooral U. S. Steel Corporation, die onder pari noteeren, zijn gedaald beneden het laagste punt van de débacle aan het eind van het vorige jaar. Hoe scherp de koers daling in het nieuwe jaar te New York is geweest, blijkt wel duidelijk uit het hier onder volgende staatje, dat een vergelij king geeft van de tegenwoordige noteerin gen van enkele Amerikaansche fondsen, met die op 2 Januari j.l. 2 Jan. 20 Mei. Anaconda 61 3/4 25 7/8 Am. Smelting Refening 42 5/8 31 Atchison Topeka 178 148 3/4 Baltimore Ohio 71 3/4 55 Bethlehem Steel Corp. 51 1/4 43 1 8 Continental Oil 10 6 1/4 General Electric Co. 45 1/8 39 1/2 General Motors Co. 72 38 1/8 Illinois Central 73 1/2 51 i Shell Union Oil Co. 8 4 3/4 U. S. Steel Corp. 140 1/2 98 1/2 Ten langen leste is dan het dividend van Philips, dat tot zooveel gissingen aan leiding had gegeven, gepubliceerd. Hoewel de allersomberste voorspellingen, volgens welke in het geheel geen dividend mocht worden verwacht, niet zijn uitgekomen, ls het toch wel zeer teleurstellend, dat over het eerste jaar de economische depressie de uitkeenug aan aandeelhouders met een slag van 21 pet. tot 6 pet. moet worden verlaagd De beurs beantwoordde deze di videndaankondiging dan ook met een ver dere koersdaling, waarop echter later een vrij krachtig herstel intrad, dat zich ech ter niet ten volle kon handhaven. Men wil thans weten dat de in het afgeloopen jaar gemaakte winst gemakkelijk de ultkeering van een dividend van 11 pet. zou hebben gewettigd, maar dat het bestuur onder de tegenwoordige omstandigheden de positie der maatschappij zoo liquide mogelijk wil houden. Het jaarverslag, dat eiken dag te gemoet gezien kan worden, zal ook op dit punt nadere opheldering geven. Een goeden indruk maakte het bericht, dat het groote internationale gloellam- penkartel. waartoe alle groote belangrijke gloeilampen producenten behooren, en dat op 31 December 1932 afloopt, voor twintig jaar is verlengd. De verlenging ls I van te meer belang, omdat in verschillen de landen octrooien afloopen; ln sommige j dezer landen, waaronder Nederland, kon een verlenging worden verkregen; in an dere, w.o. Engeland, echter niet, zoodat aldaar voor de met gas gevulde lampen I een verscherping der concun-entie van de buiten het kartel staande producenten j moet worden verwacht. Het schijnt in de bedoeling te liggen, tot een algemeene I prijsverlaging van gloeilampen over te gaan; in ons land heeft Philips trouwens reeds een prijsvermindering met ca. 20 j)ct. aangekondigd. Of de hieruit voort- j spruitende vermindering der winst gecom penseerd zal worden door een toeneming I van den afzet moet natuurlijk worden af- 1 gewacht. Evenals Philips hebben ook Unilever zich I tegen het midden der week ln koers kun nen herstellen en hetzelfde geldt voor de j meeste andere industrieele aandeelen. Rubber- en suikerwaanïen hebben slechts I weinig gefluctueerd. Tabakken zijn voor- I bijgaand opgeloopen, doch moesten later 1 de koerswinst vrijwel geheel prijs geven, j In de scheepvaarthoek gaat nagenoeg niets om. De weinig gunstige jaarverslagen der Indische lijnen hebben de kooplust I verder beperkt. Evenals de „Nederland" blijkt ook de Rotterdamsche Lloyd ernstig den invloed te hebben ondervonden van de depressie. Het saldo van haar exploitatie-rekening i is van f 8.36 millioen in het vorige jaar 1 tot f. 5.46 millioen in dit jaar verminderd, en het dividend wordt van f. 45 tot f. 20 per aandeel verlaagd. In plaats van het gewone wekelijksche I koersoverzicht geven wij onderstaand een koersstaatje, dat een vergelijking mogelijk maakt van de tegenwoordige noteeringen I van enkele der voornaamste fondsen met de hoogste koersen van 1929, de laagste 1 van 1930, terwijl er tevens uit blijkt, hoe scherp de inzinking weer is geweest na de verbetering, die in FebruariMaart van dit jaar reeds was ingetreden. Zooals men uit de bovenstaande verge lijking ziet. was de koersdaling in verhou ding het scherpste bij de aandeelen van petroleummaatschappijen. De Shell Union Oil Corporation, de Amerikaansche doch termaatschappij van de Koninklijke- Petroleum-Shellgroep, is zelfs bijna tot de helft van de noteering op 2 Januari, die op zich zelf reeds zeer laag was, ingezakt. Dit is natuurlijk het gevolg van de ongun stige verhoudingen in de Amerikaansche petroleum-industrie die op 't financieele resultaat van de Shell Union zulk een on gunstigen invloed hebben uitgeoefend, wat zich op zijn beurt weder moet weerspiege len in de winstcijfers van de Koninklijke Petroleum Mij. De Shell Union heeft alleen nog in het eerste half jaar van 1930 divi dend kunnen betalen op de gewone aan deelen (op de preferente aandeelen heeft zij ook in het eerste kwartaal van dit jaar haar dividend gehandhaafd); zij sluit het jaar echter af met een netto verlies van bijna 6 millioen. Niettegenstaande de ongunstige resul taten der exploitatie, die behalve aan de prijsdaling voor ruwe olie en benzine moeten worden toegeschreven aan het feit. dat de Mij. zich strikt heeft gehou den aan de tusschen de groote petroleum- producenten overeengekomen beperking der productie, heeft het bestuur zijn ge bruikelijke conservatieve afschrijvings- polltlek die gedurende een groot aantal Jaren was gevolgd, ook thans toegepast. O O o> O 05 3g O •-* >3 O H. Dr.- en Kabel 205 80 96 70 N. Gist en Spiritus 448 357 445 366 1/2 Ned. Kabelfabr. 556 346 454 330 Pap.fabr. v. Gelder 250 111 131 98 Aku 416 36 97 64 v. Berkel's Patent 351 40 60 41 Acoustiek 282 64 96 61 Ned. Ford 429 180 342 272 Philips 955 158 267 140 Unilevers 680 165 231 163 Kon. Petroleum 462 277 319 216 1/2 Amsterd.-Rubber 296 80 118 81 3/4 Oost Java Rubber 353 117 134 112 H. V. A. 699 310 400 298 Jav. Cultuur 458 227 307 233 Deli Batavia Mij. 563 200 285 237 3/4 Ned. Scheepv. Unie 236 116 144 110 RECLAME. IN DE BLAUWE BUSJES MET DE P/j| IN DE BEKENDE WITTE BUSJ DE BESTE KWAJ voor belaste WAARDEN •«-gravenhare 0 Teeen oeurskoers 0BLIGATIÊH U m. jaarl ait.loting 6353 VOOR ZONDAG 24 MEI 1931. Hilversum (298 M.). 8 50—10 uur: VARA 10.30—12 uur: VPRO 12—5 uur: AVRO 5—8 uur: VARA 8—12 uur: AVRO 8.50: Voetbalnieuws 8.55: Postduivenberichten 9 uur Uitzending van het Pinksterfeest der A. J. C. te Vierhouten. Declamatie. Zang o. 1. v. P. Tiggers 10.30: Kerkdienst uit de Nederl. Herv. Kerk te Koog a. d. Zaan. 12 uur: L. J. Jordaan: „De Teekenfilm". 12.302 uur: Concert AVRO-octet o. 1. v. L. Schmidt. Boris Lensky (viool). 22.30: Tooneelhalfuurtje. Gustav Czott spreekt bver: Het Lustrumspel „Cortez" van J. Dhont. 2.304.15: Concert. Haarl. Or- kestvereeniging o. 1. v. M. Adam. M. m. v. een koor o. 1. v. J. Hamel. In de pauzes: Voordracht door Kommer Kleijn. 4.15- 4.45: Dr. C. H. Sluiter: „De grenzen van het heelal". 4 45—5 uur: Vaz Dias en Gramofoonpl. 56 uur: Kinderuurtje. - 6 uur: Concert VARA-septet o. I. v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 7.10: Het Pinkster- sportfeest van den Ned. Arbeiders Sport bond te Arnhem. Verslag van den optocht van den N. A. S. B. 8 uur: Vaz Dias. 8.15—9.55: Opera „De Ooera-Directeur" W. A. Mozart. Comedie met zang in 1 be drijf naar het Duitsch, vrij bewerkt door L. Schmidt. Leiding: N. Treep. 9.55 10.10: Komische voordracht door Mr. A. W. Kamp. 10.1010 20 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 10,2010.30: Vervolg komische voordrachten. 10.3011 uur: Concert Omroeporkest (vervolg). 1112 uur: Gramofoonpl. Huizen (1875 M.). 8.30: NCRV. 9.30— 5 uur: KRO. 5.50: NCRV. Daarna KRO. 8.309.30: Morgenwijding o. 1. v. Ds. H. J. Jaanus. 9.3010.30: Gramofoonpl. 10.30: Uitz. van de Hoogmis uit de Pa rochiekerk van het H. Hart te Eindhoven. 121.30: Concert KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.302 uur: C. P. Bon: „De Drankbestrijding en het Chr. gezin". 22.30: P. Kasteel: „Chesterton over Rome". 2.304.30: Concert. Zangkoor „Cantate Domino" o. 1. v. J. Vranken Jr. 4.305 uur: Zlekenhalfuurtje. 5.50: Kerkdienst uit de Oosterkerk te Utrecht. 7.45—8.10: Pater Dr. L. Vogel: „Pinkste ren". 8.1510.40: Concert KRO-orkest o. 1. v. M. van 't Woud. Ca. 9.30: Vaz Dias. 10.40—11 uur: Epiloog door het Klein Koor o. 1. v. J. H. Picckers. Daventry (1554 M.). 10.50: Nieuwsber. 3.20: Bach-cantate no. 34. Orkest, koor, solisten. 4.15: Kinderuurtje. 4.35: Concert. Militaire kapel. J. Wray. sopraan. 5.50: Celloconcert. 6.20: Bijbellezing. 8.20: Kerkdienst. 9.10 Weer-, nieuws ber. 9.25: Orkestconcert. J. Leggatt, sopraan. 10.50: Epiloog. Parijs (1725 M.). 12.20: Morgenwijding 12.50: Orgelconcert. 1.20: Gramofoon. 1.50: Gramofoon. 2.20: Gramofoon. 4.20: Gramofon. 8.20: Gramofoon. 9.05 en 9.50: Gramofoon. Brussel (508 M.). 5.20: Causerie. 5.30: Orkestconcert. 6.05: Dansmuziek. 6.35: Gramofoon. 7.50: Nieuwsber. 8.20: „La Prlncesse d'Auberge", operette. Orkest, solisten. 10.20: Nieuwsber. 338 M. 5.20: Causerie. 5.30' Dansmuziek. 6.20: Orkestconcert. 6 50' Gramofoon. 7.50: Berichten. 8 20: Zie 508 M. 9.05: Lezing. 10.20: Nieuwsber. Kalundborg (1153 M.l. 12.20—1.20: Orkestconcert. 3.504 50: Concert. Koor en cembalo. 5.055.20: Kamermuziek. Strijkkwartet. 5.506 20: Gramofoonol. 6.20—6.40: Voordracht. 8.20—10.20: Radio-Tooneel. 1030—11 05: Liederen- voordracht. 11.0511.25: Orkestconcert. Langenberg (473 M.l. 7.20 —8.20: Orkestconcert. 8.208.50: Gramofoonpl. 9.2510.20: Kath. Morgenwijding. 11.5012.20: Bach-cantate No. 9. 8.20: Concert. Orkest en violist. Intermezzo: „Der Holzdieb", Kom. Opera van H. Marschner. 10.30: Berichten. Daarna om 11.2012.20: Dansmuziek. Zeesen (1635 M.). 6.20: Gramofoonpl. 7.208.35: Orkestconcert. 8.55: Sport- uitzendlng. 10.20: Kerkdienst. 11.50: Cantate „Also hat Gott die Welt geliebet", Bach. 12.50: Concert. 2.50: Solisten- concert. 4.20: Blaasconcert. 7.20' Eén- acter „Ein Heimatsantrag in der Nieder- wallstrasze" naar Glassbrenner-Vox. 8.20: Orkestconcert. 10.50—1220: Or kestconcert. VOOR MAANDAG 25 MEI. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO.-uit- zending 10.30—12.00: VPRO. 8.00— 8.30: Gramofonpl. 8.309.30: Morgen wijding uit de Luthersche Kerk te Gouda 9.3010.00: Gramofoonpl. 10.30: Kerkdienst uit de Remonstr. Kerk, A'dam 12.00—2.00: AVRO.-kwartet o. l.v. D. Groeneveld 2.002.30: Zandvoort's Jon genskoor o. 1. v. Jacob Hamel. Begeleiding: Jacques Hamel 2.304.00: Concert. Nwe. Amsterd. Orkestvereen. o. 1. v. N. v. d. Lin den 4.004.30: Kamermuziek Rotterd. Trio (viool, cello, piano) 4.30: Vaz Dias en Gramofonpl. 5.006.00: Kinderuur 6.007.30: AVRO.-octet o.l.v. L. Schmidt 7.30: Boekenhalfuurtje 8.00: Vaz Dias 8.1510.00: Concert. Omroeporkest o.l.v. N. Treep J. v. Riemsdijk (liedjes). H. Cals (sopraan) 10.0010.30: Zang door Irene de Noiret. Vleugel: Egb. Veen 10.3012.00: Cabaret-programma. Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. Louis Nolret-liedjes. Huizen, 1875 M. 8.30—9.30: KRO. Daarna NCRV. 8.309.30: Morgenwij ding 9.50: Kerkdienst uit de Nieuwe Zulderkerk te Den Haag 12.302.00: Orgelconcert door Jan Zwart 2.003.30: Concert. Jongedames-Zangkoor „Con amore" en het HEMO.-orkest. Leiding: J. D. v. Ramhorst. M. m. v. Miep v. Rams- horst (sopraan), J. Doppenberg (piano), A. Goedman (orgel en piano) 3.305.00: Concert, M. Plooyer (tenor), Mevr. C. Plooyer—De Graaf (vleugel) 5.00—6.30: Concert. Klein Koper Ensemble o. 1. v. P. v. d. Hurk. f. Meyerse (bariton) en Mevr. Helderman Smit (plano) 6.308.00: Concert. K. Hartvelt (viool), p v J (cello) en G. Seijler (piano) -Li* Concert Chr. Radio-orkest o. l v c| T. v. d. Sluys (sopraan), W. SasWf 10.00: Vaz Dias 10.45—11.30 I foonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: ding 11.05: Lezing 12.20: Lj siek concert 1.35: Orkestconcert] Gramofoonpl. 4.20: Licht orbj 5.35: Kinderuurtje 6.20: DM 6.35: Nieuwsber. 7.00: FM van Handel 7.20: Boekbesprekui Lezing 8.05: Variété. Cabaret; Nieuwsber. 9.40: Lezing hjJ cert. B.B.C.-orkest, M. Balfour, alt ton, tenor 11.2012.20: DangJ Kalundborg, 1153 M. 12,20-U kestconcert 2.052.50: Kinder 2.503.20: Orgelconcert 4.20— kestconcert 8.2011.30: Opeiëi zending 11.2012.35: Dansmui Parijs, 1725 M. 8.05: Gramt, 12.50, 1.25, 6.20, 7.50: Gramofoonpll Concert. Kwartet „Radio Parel Guermanova, zang. M. Doijen, fc Brussel, 508 M. 5.20: Orkesten 6.05: Orkestconcert 6.35: Cau3 6.50: Gramofoonpl. 7.35: Cause 7.50: Nieuwsber. 8.20: Orkesta Mme. Mazo, zang 9.05: Gedicht! 9.20 Gramofoonpl. 9.25: Variété. Nieuwsber. 338 M. Zie 508 M. to. Daarna 8.20: Orkestconcert 9.051 lezing 9.25: Orkest. Langenberg, 473 M. 6.50—9.20: (j concert 9.2510.20: Evang. Ji wijding 11.3012.20: Gramoioonl 4.50—6.20: Concert 8.20: MihtaJ eert 10.20: Berichten. Daarna töt| Orkestconcert 11.2012.20: Dan: Zeesen, 1635 M. 6.20—8.20: eert 9.15: Morgenwijding llfjl mofoonpl. 12.20: Concert 250.1 eert 3.50: Mandolineconcert -1 Orkestconcert 7.05: Piano-conctf 8.20: Pfingstfahrt in bluehendes La 10.20: Berichten en daarna tot Dansmuziek. VOOR DINSDAG 26 MEI 19S1.| Hilversum (298 M.). Uitsl. AVRI zending. 89.50: Gramofoonpl. 10.15: Morgenwijding. 10.30—11 AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groenevi 122 uur: Omroeporkest o. 1. v. N. 22.30: Causerie door J. J. M. Asselberghs over „Het Nederl Spoorweg-Museum". 34 uur: cursus. 44.30: Piano-studier door Egb. Veen en L. Schmidt. Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. H; 5.306.15: Gramofoonpl. 6.15-11 Orgelconcert. Pierre Palla. "J Lezing over Zwitserland door W. P. Deventer. 7.308 uur: Muziekbal door Will. Pijper. M. m. v. het Strijkkwartet. 89.45: Opvoerii „De Vrouw van Shenstone", in 4 bei door André Bisson naar Flor. Barcli Vereenigde Schouwspelers o. 1. v. P 9.4511 uur: Kovacs Lajos orkest. Refreinzang Bob Scholte. 12 uur: Gramofoonpl. Huizen (1875 M Uitsl. KRO-I ding. 89.15: Gramofoonpl. 10 11.30: Gramofoonpl. 11.30—12 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Penii 12 uur: Politieber. 12.151.45: 0 KRO-trio o. 1. v. P. Lustenhouwi I.452 uur: Gramofonpl. 2—3 Vrouwenuurtje. 33.30: Gramoii 45 uur: Gramofoonpl. 5—630 eert KRO Kunst-Ensemble o. 1. v. P tenhouwer. 6.307 uur: C. C. „Communisme in Nederl. Indië. 1 7.30: Pater Mr. E. v. d Helm O.F.M.' „Heilige" met toog en baret". 7.30 Politieberichten. 7.45—8 uur: Verb] kwartiertje. 811 uur: Uitz. Groote Avondvergadering ter gelegi v. d. 5den Nederl. Kath. Dag in de St! librorduskerk buiten de Veste. SpK Mevr. S. SteinsBisschop: „De opvr als gezinstaak" en Mr. C. P. Romrae: overheid en het gezin". 1112 uur: mofoonpl. Daventry (1554 M.). 10.35: M' wijding. 11.05: Lezing. -12.20 Cii orgelconcert. 1.20: Licht orkestco: 2.25: Gramofoon. 4.20: Pianr celloconcert. 4.50: Orkestconcer 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Lezing. - Nieuwsber. 7 uur: Fluitsonates Handel. 7.20: Lezing. 7.45' Lezir i 8 05: Concert. Militair orkest. H. Her sopraan. 8.20: Lezing. Daarna vi I concert. 9.20: Nieuwsber. 9.40: W 10 uur: Radio-revue. Orkest, koorj solisten. 10.55—12.20: Dansmuziek. I" Parijs (1725 M.). 8.05, 12.50, 1.25, f Gramofoon. 8.20: Concert. Orkes| Mme. Radisse, cello. Brussel (508 M.). 5.20: Orkestconj 6.05: Kinderuurtje. 6.35: Causerif 6.50: Gramofoon. 7.35: Causerie. Nieuwsber. 8.20: Orkestconcert. Ir Nieuwsber. 338 M. 5.20: Orkestcond-I 6.05: Kinderuurtje. 6.35: Causerie] 6.50: Gramofoon. 7.35: Causerie. JL SAROV-uitz. Orkest en solisten. Nieuwsber. Kalundborg (1153 M.). 12.2M Orkestconcert. 2.204.20: OrkKM eert en voordracht. 4.505.50: eert. Zang en orgelspel. 8.35—9.35: ij eert. Orkest en zang. 10.0510.33 T kestconcert. 10.50—11.20: KamermnP Langenberg (473 M.). 7.258.20 G| mofoonpl. 10.35—11.20: Gramofoonp-J II.35—12.15: Gramofoonpl. - 12 30' u] mofoonpl. 1.25—2.50: Orkestconcert-1 5.20—6.20: Concert. Orkest, tenor en mj 8.209.15: Orkestconcert. 920-w^ Koorconcert. Zeesen (1635 M.). Ca. 7 uur: GtV foonpl. 10.5512 20: Berichten Gramofoonpl. 1.15—2.20: Bericht'- 2.202.50: Gramofoonpl. 2.50—4.' '7 zingen. 4.505.50: Concert ru 8.50: Berichten. 8.50: Vroohike o. 1. v. Dr. P. Sachse. 10 20' Berichten. Daarna tot 10.20: 0r!' concert. i M

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 18