OPENING Schoorsteenklokken J.H. VERLINT J. W. V00IJS HELEN'S PIANO EN ORGELHANDEL 1 ATWIJKERS Heladres 'alle soorfen HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuP y de omstreken. „KATWIJK" ïidsch dagblad Fotohandel „El Focus" aalsmeer. katwijk. 1de tijd eischt MAANDAG 25 MEI droogde scharren VAN BEELEN Cz. KATWIJK AAN ZEE. ZUID-BOULEVARD No. 54 katwijk aan zee. noordwitk. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ TREF. 122 - KATWIJK AAN ZEE. 3-SpeI Harporgjels 14 reg. eiken kast, contant f. 275.- dichting voor het herstellen van plano's en orgels. je oegstgeest. valkenburg. Burgerlijke Stand. veur. De boonen. jitild vormt de cultuur van stam- iiboonen, vooral in het Oostelijk ge- der gemeente, waar de kweeker algemeen over veel grond de be- deelt, een teelt van beteekenis. "ihiwnen zijn thans veelal uitge- doch het gure weer in de eerste 'j(rweek heeft het gewas zeer doen temeer waar het aanvankelijk uit- gegroeid was. Het verkeer. L elders, wordt ook in deze ge- r det verkeer steeds drukker, het- tjjjal in het centrum der gemeente [toestand gevaarlijk maakt. Om dat L mogelijk te ondervangen, staat des sedert eenigen tijd een verkeers doden hoek Dorpsstraat-Zijdstraat- lutraat. Dan toch gaan zeer veel Ljen per fiets huiswaarts en niet t'dnik is het dan door voertuigen [■dei aard. De verkeersagent wordt L drukke momenten zeer door het [gewaardeerd en het zou wel aan- verdienen als ook bij de Ring- jog op het middaguur het verkeer jwerd. Verfraaiing. lisneentewege worden ter weerszij- |den ingang van de Hadleystraat, (Stommeerweg, plantsoentjes aan- [ën is reeds klaar en maakt door afwerking en mooie beplanting Ekenden indruk. De andere wordt fat aangelegd als het daar in aan- Jjid heerenhuis klaar is. Is een en Ittltooid, dan zal de ingang van de graat ongetwijfeld een zeer be- indruk maken, ons kweekers- waardig. Burgerlijke Stand. Cornells, z. van A. van der on G. Rekers; Nicolaas, z. van .semaker en M. Pluimgraaff; Arie, fW. Ouwehand en H. van Rijn; Arie, i C. van der Plas en C. den Haas; D), GOEDKOOP en GEMAKKELIJK te betalen, bieden U aan: Moderne Radio- iger (wisselstroom) met inge- plaatstr. app., pick up aansl. totaal f. 98.50. 5640 huurkoop a f. 7.50 per maand, lingebouwden luidspreker en console voor bevestiging 150. igt nog heden CaU.ogus No. 5 bij i GOUW - VOORSTRAAT 64—66 KATWIJK AAN ZEE. van het 6841, IOORDZEE EN ZONNEBAD nieuwe Haring, Gestoomde Makreel en Gerookte Paling, dagelijks aanvoer van wrsche Garnaleü, Schol, Tarbot, Kabel- iiow enz. denaars, hn Pinksterdag komt U toch zeker naar trut 45, voor U naar bet strand gaat? sfd aanbevelend, 6869 C. DEN DULK Jasp.Zn. itrut 45, Katwijk aan Zee, Telefoon 81. ADVERTEERT IN HET lit blad voor Katwijk en Omstreken. t Uw advertentiön en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt Alida Aletta, d. van J. Varkevisser en A. Barnhoorn; Petronella, d. van A. van den Oever en J. van der Plas; Anna Margreta, d. van G. Maagdelijn en C. van Duijven- bode; Cornelia, d. van J, de Vreugd en C. van der Boon; Arie, z. van M. C. Kadé en M. van Egmond; Willem, z. van G. van der Plas en l. Snijders; Jannetje Adriana, d. van J. van Duijvenbode ën J. Hoek; Cornelis, z. van D. van Egmond en M. P. Ravensbergen. Overleden: Cornelis van Kuijeren, 69 jaar, cchtgen. van C. M. Barendsen; Gerrit Hulst, 89 jaar, wedr. van J. C. Meerveld; Jan van der Boon, 85 jaar, wedr, van A. Klinken berg, eerder van P. van Rijn: Picter Schaap, 8 jaar, z. van L. Schaap en H. J. van Duijn: Cornelia van Duijvenvoorde, echtgenoóte van C. v. d. Boon; Adrianus Durieux, 19 dagen, z. van A. Durieux en J. K. Sinon; Nicolaas Messemaker, 5 dagen. z. van H. Messemaker en M. Pluimgraafi. Ondertrouwd: D. van Egmond en J. Hou- waard: .J van der Plas en J. Boesaard. Getrouwd: J. P. H. Paardekooper en E. J. Lange: L. M. van Duijvenvoorde en D. van Duijn;- B. Verburg en A. Guijt: B. Verdoes en J. Zwitser; P. de Mo! en P. Ouwehand; L. van der Boon en M. Jonker; J. van der Plas en A. van Duijn. Circulaire aardappelziekte. Door liet bestuur der Tuinbouwvcr. Kat wijk en Omstreken, zal de circulaire, waarin aangemaand wordt om mee te helpen de aardappelziekte te helpen bestrijden en die uitgegeven wordt door het Centraal bureau van de Tuinbouwveilingen in Neder land binnenkort in massa worden verspreid. Verwacht wordt, dat deze circulaire met aandacht zal worden gelezen en alle wen ken daarin genoemd, ter harte zullen worden genomen. Zorg vooral tijdig alle materiaal, noodig voor de bestrijding, gereed te hebben, om zoo noodig, snel te kunnen handelen. Geen bastaard satijnvlinder meer. Als een bijzonderheid zij vermeld dat, terwij, verleden jaar de nesten van de Bastaard-satijnvlinder langs de duinerij bij duizenden, zelfs bij tienduizenden voor kwamen, het thans een uitzonderheid is als men een nest ontdekt. Het hout kan dus weer wat op zijn verhaal komen! Buitengewone lage prijzen v. bronzen en mooie houten Speciale inrichting voor het repareeren van Antieke Klokken 6870 Aanbevelend, TELEF. 285. TELEF. 285 24—5—'30.. 24—5—''31 Maandag a.s. gaan onze nieuwe moderne ontwikkel-, afdruk-, droog- en hoogglansmachines in werking. Ontwikkelen en afdrukken in 8 uur gereed. Vóór 10 uur gebracht, om 6 uur klaar 1 Steeds 25 soorten films voorradig. 359. Daar zag Wim zijn vervolger komen, Jongen, dacht hij, opgepast. Als die vent mij weer kreeg te pakken. Was Lelden zeker weer in last. Boem, hij had den kellner niet zien komen, Die ook aan het zoeken was, Boem, de kellner viel pardoes met zijn blaadje. Waarop het fleschje bier en 't glas. 360. Ze liepen weer verder, steeds vreezend, Dat ze zouden worden gepakt. Als ik daaraan denk, zei de Jongen, De moed mij in de schoenen zakt. Eindelijk gingen zij uitgeput zitten, Bij een bron, die heerlijk water bood. Gelukkig, zei de piloot, dit ls drinkbaar, Want mijn dorst is ontzettend groot. De a.s. stemming. De stemlokalen voor de verkiezingen van leden van den gemeenteraad zijn voor de stemming op 15 Juni gelegen als volgt. Stembureau I (het hoofdstembureau) is in het gemeentehuis te Katwijk a. d. Rijn, stembureau II in de R.K. School Zeeweg, stembureau III, Herv. School 5, Vuurbaaks pad; stembureau IV, Herv. School 2, Wees- buisstraat; stembureau V, Reederij-lokaal, Vuurbaak; stembureau VI, Weeshuis, Voor straat; stembureau VII, Herv. School 4, Remisestraat; stembureau VIII, Naaischool Burgerdijkstraat: stembureau IX, Herv. School 3, Jan Tooropstraat; Stembureau X, Geref. School, Sluisweg. Het loggerschip „Java" Katwijk 159, dat dezen winter naar Katwijk is gebracht ter reparatie ip weer zeewaardig naar IJmuiden gesleept. Het Noordzeebad „Katwijk". De cabines van het Noordzee- en Zonne bad „Katwijk" staan kant en klaar om de bezoekers te ontvangen bij het hotel de Zwaan. Veel verbeteringen zijn er aan gebracht: het aantal is grooter geworden, een zelfsluitende douche is aanwezig. Ringen en rekstok zujlen aangebracht wor den. Het middenterrein is nu geheel vrij gekomen, omdat de waterkranen aan weers kanten van de cabines geplaatst zijn. Dit jaar zullen ei kapstokken aan de zee gezet worden om er de badmantels aan op te hangen. De cabines, die door dubbele schotten van elkaar verwijderd zijn, zijn opnieuw geverfd, zoodat alles een frisch aanzien heeft. Zooals de advertentie in dit nummer fe lezen valt, neemt de fotohandel van den lieer Vooijs steeds in omvang toe. De modernste toepassingen op fologebied zijn thans in deze zaak in gebruik. Wij wenschen den heer Vooijs geluk met deze uitbreiding van zaken. Doodclijk ongeval. De lieer M. alhier, bestuurder van een tweewielig motorrijwiel is gistermorgen bij het nemen van den bocht in den Uooweg, tegen een ter plaatse bevindende muur op gereden, tengevolge waarvan de bestuur der, volgens verklaring van den beliande- lenden geneesheer, een bloeduitstorting in de hersenen heeft verkregen. Per brancard is hij naar zijn woning vervoerd. Nog den zelfden dag is hij aan de bekomen ver wondingen overleden. Ontvangen de nieuwe modellen der Leonhardt-Fabrieken 5 w.o. van 2 tot 7 spel. BIJZONDERE AANBIEDING VAN EENIGE BESPEELDE DDITSCHE PIANO'S w.o. NAGEL EN PERZINA. voor buitengemeenten gratis auto-transport (2en PINKSTERDAG GEOPEND). Nummering candidatenlijsten. De nummering van de candidatenlijsten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad is vastgesteld als volgt: 1. R.K. Staatspartij. 2. S.D.A.P. 3. Chr. Hist, partij. 4. Gemeentebelang. 5. Vrijz. Dem. partij. 6. A. R. partij. 7. Vrije lijst Verkuylen. Vergadering V.-D. Bond. De afdeeling Oegstgeest van den Vrijz. Democr Bond hield gisteravond een alge- meene ledenvergadering in „Het Witte Huis' Na opening en voorlezing der notulen, gaf de voorzitter, mr. Goudsmit een uit voerig verslag van de in Rotterdam ge houden Federatie vergadering en een over zicht van de resultaten der Provinciale Statenverkiezing. De volgende Federatie vergadering zal vermoedelijk in Oegstgeest worden gehouden. De verdere besprekingen hadden betrek king op de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Besloten werd om het Tweede Kamerlid Mr. Oud, uit te noodigen om vóór de komende verkiezingen een lezing in Oegst geest te houden. Nadat verschillende leden voorstellen hadden gedaan met betrekking tot de propaganda werd de vergadering die een zeer geanimeerd verloop had, met een op wekkend woord door den voorzitter gesloten Het verbouwen van Huize „Jagtlust"' tot Raadhuis van de Bilt is, met inbegrip van de Gew. Betonwerken opgedragen aan de fa. v. d. Velden en de Jong, aannemers bedrijf, alhier voor de somma van f. 82.387. Bevallen: C. Lotte—Huisman, D. RIJNSBURG. gemeenteraad. Besprekingen inzake een gunning. Be strating Sandtlaan. Verbindingsweg. Jaarwedde ambtenaar. Benoeming leden Schattingscommissic. De Raad dezer gemeente kwam gister avond te halfacht in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester Bosschieter. Afwezig de heeren v. d. Vijver en Tilburg met kennisgeving. De voorzitter opende met gebed en deed voor lezing der notulen van de vorige vergade ring. welke onveranderd worden goedge keurd. Ingekomen is o.a. een schrijven van de Gezondheidscommissie te Katwijk be treffende financieele verantwoording, als mede een Inzake goedkeuring gemeente fondsbelasting. Wat betreft de toewijzing aan de firma Van Iterson en Mooten voor den bouw der huizen der woningbouwvereeniglng, stelt de heer G. v. Delft de vraag, waarom dit werk niet gegund is aan den laagsten inschrijver en verleend werd aan iemand buiten de vereenlglng om. De voorzitter antwoordt dat de lagere inschrijvers o.a. niet kapitaalkrachtig ble ken te zijn en B. en W. het dus in overleg met den minister veiliger achtten mach tiging te verleenen het werk te gunnen aan een firma, die ln elk opzicht betrouw baar is. De heer v. Delft acht het toch onjuist, dat de Bouwvereenlging in dezen niet gekend is Weth. Schoneveld licht de motieven van B en W. nader toe en wijst er op, dat z.i. wel degelijk voeling met het bestuur der Bouwvereenlging is gehouden. Na eenige discussie, waarin nog gewezen werd op het feit, dat ovèr deze kwestie zelfs gesproken is van „tegenwerking van B. en W." en van „geld weggooien", ging de heer G. v Delft accoord met de hande lingen van B. en W. Volgde voorlezing van het voorstel van Ged. Staten inzake wijziging der regelin gen van ae jaarwedden van burgemeester, secretarais en ontvanger van gemeenten. B. en W. stellen voor hiermede accoord te gaan. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor adhaesie te betui- aan een adres van de „Ver. tot steun aan Mobilisatieslachtoffers en Invaliden" te Drachten. Goedgekeurd. Volgde voorstel van B. en W. inzake be strating Sandtlaan. B. en W. achten be strating noodzakelijk en doen daarom trent diverse voorstellen onder overleg ging van kostenberekeningen. De heer Kralt zegt, dat aan nog veie andere wegen aandacht besteed dient te worden en acht het daarom wenschelijk, dat B. en W. eerst een programma hierover uitbrengen. Hij zal daarom tegenstemmen, zoolang B. en W. niet algemeene voorstellen doen. De heer Jonker acht eveneens bestrating al lereerst noodzakelijk, doch is niet zoo pes simistisch gestemd als de heer G. v. Delft, die meent, dat in dezen tijd geen groote uitgaven gerechtvaardigd zijn. De voorzit ter acht het niet mogelijk onmiddellijk met een overzicht van alle uit te voeren werken te komen. Weth. Schoneveld wijst nadrukkelijk op de noodzakelijkheid van bestrating der genoemde laan. Na discussie wordt beslo ten het voorstel te verdagen. B. en W. stellen vervolgens voor, een perceel grond aan te koopen voor ver binding van de Burgemeester Meyboom- straat met den Voorhouterweg. De kosten voor verbreeding van het „Hofje" zullen f. 5691 bedragen; die van aankoop van grond van den heer v. d. Gugten f.3500. Wordt besloten den grond aan te koopen tegen den prijs van f.4 per M2., waardoor het „Hofje" dus van het verkeer ontlast wordt. Eveneens besluit de Raad den ver bindingsweg aan te leggen (kosten onge veer f. 2500). Volgt wijziging gemeentebegrooting 1930. Aangenomen evenals die over het jaar 1931. Ingekomen is een missive van Ged. Staten, betreffende de gemeentebegrooting 1931, waarin omtrent diverse ramingen om nadere toelichting wordt verzocht, vergezeld van op- en aanmerkingen. B. en W. dienen voorts een besluit te nemen inzake de bezoldiging van den tweeden ambtenaar ter secretarie. B. en W. hebben Indertijd voorgesteld het salaris te bepa len op f. 1200, onder voorwaarde o.a. dat, indien de ambtenaar binnen bepaalden tijd ln Rijnsburg komt wonen, dit salaris verhoogd wordt tot f. 1850. De betreffende ambtenaar heeft echter medegedeeld, aan deze voorwaarde niet te kunnen voldoen. De Raad besluit het voorstel van 29 Januari ln te trekken en het salaris van den ambtenaar te bepalen op f. 1200 zon der eenige voorwaarde. Zal aldus aan Ged. Staten bericht worden. Vervolgens wordt behandeld een adres van den gemeenteveldwachter M. v. d. Veen, Inzake vergoeding rijwiel. B. en W. stellen voor vanaf 1 Jan. 1931 een jaar- lijksche vergoeding te verleenen van f.25. Goedgekeurd. Inzake een adres van den hulpfitter W. J. Brugmans betreffende verhooging jaar wedde, wordt besloten deze aanvrage af te wijzen. De heer D. Knljff verklaart niet in aanmerking te willen komen voor een herbenoeming als lid der Commissie aan slag Rijksinkomstenbelasting. Tot leden der schattingscommissie worden benoemd de heeren J. van Klaveren, W. L. v. d. Gugten, G. Kos (vacature D. Knljff) en H. de Mooy. In de ontstane vacature, wegens bedanken van den heer D. Knljff, wordt tot lid van het stemdistrict I be noemd de heer K. van Delft. Tot plaats vervangend lid wordt benoemd de heer D. Knijff. De vroegere gemeente-opzichter verzoekt om een vergoeding van f. 5 voor iedere schatting drankwet, verricht in het jaar 1930 en 1931. Wordt toegestaan. Wordt besloten de muziektent door de muziekvereeniging te laten verkoopen en haar de opbrengst te schenken. Tijdens de rondvraag merkt de heer v. d. Gugten op dat de toestand achter het gebouw der Gem. Bedrijven niet in orde is. Hij verzoekt om een behoorlijke af scheiding, waardoor het terrein een beter aanzien krijgt. Zal onderzocht worden. De voorzitter zegt, dat een en ander zeker met groote kosten gepaard zal gaan. De heer Kralt vraagt Inlichtingen om trent de verschuldigde leges voor huwe lijken op bijzondere dagen. De voorzitter leest daaromtrent de ver ordening voor. De diverse gevallen worden door B. en W. beoordeeld. Hierop wordt de vergadering tegen elf uur door den voorzitter gesloten. GEMEENTERAAD. Alle voorstellen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de raad in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen waren verschillende mededeelingen van Gedep. Staten en de Kroon, o.a. dat de rijksbijdrage in het tekort op de ex ploitatie van de 61 woningen van de R.-K. bouwvereeniging .,St. Willibrordus" zal bedragen f. 6848.09. welke voor kennisge ving werden aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de salaris- regelingen van burgemeester, secretaris en ontvanger werd goedgekeurd evenals de rekening over 1930 van het Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter bracht een woord van dank aan het Burgerlijk Armbestuur voor het vele werk. dat belangloos wordt ver richt, vooral in deze tijden. Het voorstel tot uitkeering van de aan vullingssubsidie over 1931 aan het Burger lijk Armbestuur werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo de wijziging in de gem. rege ling inzake toelating van leerlingen op de openbare scholen te Voorburg, zulks nadat de voorzitter de heer Raaphorst de rijks regeling nader had uitgelegd. Zonder hoof delijke stemming wordt vervolgens de ge wijzigde gemeente-begrooting over 1930 goedgekeurd. Bij het voorstel inzake- het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan deelde de voorzitter mede, dat ls ingekomen een rapport van Ged. Staten, terwijl met den ontwerper een conferentie heeft plaats ge had, terwijl Ged. Staten overwegen sub sidie te verstrekken. Het voorstel wordt z. h. st goedgekeurd en het ontwerpen op gedragen aan den heer v. d. Kloot-Mey- burg te Voorburg. Aan de orde kwam vervolgens het afwij zend praeadvies op een adres van den Bond van Ned. Onderwijzers afd. Rijswijk- Voorburg-Leidschendam tot het instellen van verplichte schoolvergaderingen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. op hetzelfde standpunt staan als het hoofd der school, dat er tegen is. De heer Raaphorst voelde wel iets voor het instellen en zou aan het adres willen voldoen. De voorzitter zeide. dat er genoeg ver gaderingen zijn waarin hoofden en on derwijzers de onderwijszaken kunnen be- snreken. De jonge onderwijzer van de kweekschoql zou dan gelijk komen te staan met 'n hoofd met jaren ervaring, bovendien kunnen schoolzaken best bpsnroken worden in het soeelkwarttertie Het afwijzend nrae-ad- vies wordt hierna z.h.st. aangenomen. Het voorste) tot verleenen van een bij drage aan de nolitteradio te Hilversum wordt z.hst aangenomen. Hierna sluiting. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11