RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. VRAGENRIIRR'EK. BUITENLANDSCH GEMENGD. HET PROCES-STIEF. De Berlijnsche rechtbank heeft vonnis geveld in het zoogenaamde proces-Stlef, waarin eenige nationaal-socialisten, die enkele maanden geleden een vergaderlo kaal van andersdenkenden hadden be stormd en daarbij enkele personen zwaar hadden gewond, terecht hebben gestaan. Stief en twee andere beklaagden zijn tot 2'/» Jaar gevangenisstraf veroordeeld Be sloten is bovendien tot hun onmiddellijke arrestatie Een vierde beklaagde ls vrij gesproken Een der veroordeelden nam na de uitspraak onverwacht tien tabletten veronal in. hij kreeg hevige krampen en moest naar het hospitdal van het huis van bewaring worden gebracht. ENRSTIG AUTO-ONGELUK. Een auto met tien personen botste in Egypte tegen een exprestrein, welke een overweg passeerde, Acht personen werden gedood, twee zwaai gewond. DIEFSTAL VAN DIAMANTEN. Gisternacht ls ingebroken in het post kantoor te Batterfontein Zuid-Afrlka), waar postzakken met diamanten ter waarde van 50 a 60 duizerid pond sterling gestolen zijn. INSTORTING IN EEN KIEZELGROEVE. In een kiezelgroeve aan het Seddiner- meer tusschen Wernsdorf en Gosen ten Noorden van Berlijn zijn Woensdagoch tend vijf arbeiders bedolven onder vallend gesteente. Het duurde ruim een uur. voor ze konden worden bevrijd. Twee bleken reeds te zijn gestikt, een derde overleed kort daarop, de twee anderen waren zóó ernstig gewond, dat ze zich in levensge vaar bevinden. DE GRONDVERSCHUIVING BIJ TOURS. De slachtoffers van de grondverschui ving bij Tours zijn gistermiddag geborgen. Nadat men met een tank de rotsblokken terzijde had geschoven, werd eerst de vrouw te voorschijn gehaald. Haar moest een been worden geamputeerd; haar toe stand is hopeloos. De generaal en vier anderen zijn dood boven gebracht HEVIGE ONTPLOFFING. Een ontploffing, welke de heele omge ving van Birmingham in Alabama (V.St.l deed trillen, zoodat men meende met een aardschok te doen te hebben, heeft plaats gehad in een raffinaderij der nevenproducten van teer. Een brandende massa werd de lucht ingeslingerd en een reusachtige straal brandende teer daalde als een vuurregen neer over de heele fa briek, die een oppervlakte van 8 hectaren beslaat. Ongeveer 5000 hectoliters t eer kwamen terecht in een naburigen stroom, die veranderd werd in een vuurrivier. Er is geen enkel slachtoffer te betreuren. De schade bedraagt 1/4 millioen dollar. GROOTE MIJNBRAND. Op de mijn Leopold te Edderitz (West- falen) is een groote brand uitgebroken, die binnen zeer korten tijd groote materieele schade aanrichtte, zoodat voorloopig het bedrijf in de«mijn stopgezet is. De schade bedraagt verscheidene honderdduizenden Mark. AARDSCHOKKEN. Naar uit Lissabon wordt gemeld, werd gisterennacht een hevige aardschok waar genomen, kort daarna door een tweeden gevolgd. Beide schokken duurden onge veer 10 seconden In panischen angst ver lieten de bewoners hun huizen. In de muren van eenige huizen ont stonden groote scheuren Vele venster ruiten werden vernield. De materieele schade is evenwel gering. De schokken werden eveneens in andere deelen van het land waargenomen. Reeds den dag te voren werden in de provincie Beira en in het bizonder te Casa Bianca eenige gebouwen door aardschok ken beschadigd. Op het eiland Madeira duurde de aard schok ongeveer 23 seconden. Ook daar was dc materieele schade betrekkelijk ge ring Naar het schijnt zijn de aardschokken het gevolg van een ernstige zeebeving. Het is mogelijk dat aan de Portugeesche 'en Marokkaansche kust als gevolg van de aardschokken springvloed zal ontstaan. Uit Moskou wordt gemeld, dat, terwijl de hulpactie voor het door de aardbeving getroffen gebied in den Kaukusus reeds in vollen gang is, zich nog meerdere malen lichte aardschokken hebben voorgedaan, welke weliswaar geen ernstige schade aan richtten maar onder de bevolking toch een paniek verwekten. In de omgeving van het oude Takew klooster, welks architectuur beroemd is, heeft zich een aardkloof gevormd, welke een kilometer lang en 10 c.M. breed is. De woonhuizen, die bij het klooster be- hooren, zijn alle verwoest. MISSIE-MOORD. Het pauselijk gezantschap te Peking heeft een telegram ontvangen uit Laoho- kou, in de provincie Hoepe. dat de commu- nsiten een inval hebben gedaan in de Roomsche missie te Tsja Juen-kou bij Laohokou, drie Chineesche priesters heb ben vermoord en bisschop Riccl met de paters, Checcacci, Lazzeri, Maggini en Santine hebben ontvoerd. Reiziger „Kan ik van hieruit telegrafisch geld naar Canada overmaken?" Plaatselijk postdirecteur: „Dat hangt er van af". Reiziger: „Inderdaad waarvan dan?" Plaatselijk postdirecteur: „Of U geld heeft om over te maken". (Passing Show). rechl F. K. zonder bekende woonplaats 12 dagen hechtenis. J. v. H. f.8 subs. 4 d. G. P. zonder bekende woonplaats hier te lande idem. F. v. H. schipper te N. Br. f.6 subs. 3 d. Wet op de woonwagens en woonschepen J. D, gedomiliceerd te Arnhem f. 5 subs. 3 d. Algemeene overtreding politie verordening der gemeente Boskoop Th. G. Z. zonder bekende woon- of verblijfplaats f.3 subs. 1 d. C. J. V. te Boskoop, idem. - ROOVER TE BOEKELO. De rechtbank de Almelo veroordeelde den autogeenlasscher uit Amsterdam, verdacht van de berooving te Boekelo, op 24 Nov. 1930, waarbij de landbouwer W. Averink onder bedreiging met den dood gedwongen werd tot afgifte van ruim f.500, tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maan den. met aftrek der preventieve hechtenis. HET DRAMA IN EEN KERKTOREN. KüRTEN VRAAGT GRATIE. De ter doodveroordeelde Dusselclorpsche massamoordenaar Peter Kürten, is voor nemens een verzoek om begenadiging ln te dienen. Leidekkerspa troon voor de rechtbank, verdacht van moord. Op 29 Maart 19^9 had op het Ambonplein te Amsterdam een ongeluk plaats. In den toren van de St. Gerardus Majellakerk werden herstellingen verricht en de lei dekker L. Arkenbout viel in een der om megangen. Met behulp van de brandweer mocsl het zwaar verminkte lichaam naar den beganen grond worden getransporteerd en weldra gal' hij den geest. Aanvankelijk schreef men het gebeurde toe aan een ongeluk, doch na eenigen tijd kwamen er ten aanzien van den patroon van den verongelukten leidekker bezwa rende omstandigheden aan het licht. Het bleek n.l. dat de patroon op het leven van A. een z.gn. compagnonsverzekering van vijftigduizend gulden had gesloten, welk bedrag hem werd uitbetaald door de ver zekering. Toen nu de patroon een anderen knecht in dienst nam, deed hij pogingen om op het leven van dezen man een verzekering van f.800.000 af te sluiten. Deze poging mislukte en kwam de justitie ter oore. Zij droeg den commissaris van politie J. Reijsinga te Amsterdam op, een nader onderzoek in te stellen. De politie kon ruim anderhalf jaar na het gebeurde tot twee arrestaties overgaan, n.l. van den leidekkerspatroon J. G. M., woonachtig te 's-Gravenhage en van een van zijn knechts. De verklaringen van den knecht waren zeer bezwarend voor M. Hij bevond zich op den bewusten dag tezamen met den ver ongelukten leidekker in den toren. De knecht werd korten tijd na zijn arrestatie in vrijheid gesteld, terwijl de palroon in verzekerde bewaring werd gehouden. M. hield zijn onschuld vol. Gisteren stond dc 46-jarige leidekkers patroon J. G. M., Duitscher van geboorte, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Amsterdam, terecht voor de Vierde Kamer der Rechtbank. Verdachte werd ver dedigd door Mr F. A. Kokosky. Er werd een zeer groot aantal getuigen gehoord. Een rechercheur verklaarde dat iiet zakboekje van verdachte uit den tijd, waarin dc gebeurtenis heeft plaats gehad, vermist wordt. De vrouw van den gevallen leidekkersknecht A. die van hem gescheiden leefde en met verdachte was gaan samen wonen, zeide M. direct te hebben verdacht de hand in 't spel te hebben gehad. Volgens der. bouwkundige Bongaards, heeft ver dachte (die met den vrouw van A. wilde trouwen) gezegd dat, als A. hem verveelde, hij dezen wel van den toren af zou smijten. Getuige E Venter van een verzekerings maatschappij te' 'sGravenhage zeide dat de verzekering tot een bedrag van f. 800.000 veel te hoog was geacht. De onderbande-, lingen waren daarom op niets uitgeloopen. Mej. v. d. Veer heeft vanuit haar woning aan de Halmaheirastraat den verdachte met A. op den koepel der kerk gezien en hem herkent. Getuige Wessendorp, die voor verdachte verschillende voorwerpen heeft beleend, had verdachte doen blijken dat hij hem wan trouwde. Deze waarschuwde hem toen zijn mond te houden, daar hij anders hem zou beschuldigen van moord aangezien hij om streeks denzelfden tijd ter plaatse is ge weest. Verdachte noemde dit alles verzonnen. Ik heb, zeide hij, Wessendorp met A. naar boven gestuurd en ben zelf beneden ge bleven Op straat richtte ik mijn veldkijker naar de spits van den koepel. Plotseling hoorde ik een luiden kreet en zag ik Wessendorp, met een hamer in de hand stoeien of vechten. Wat er precies aan de hand was kon ik echter niet ontdekken. De president vond het merkwaardig dat verdachte eerst allerlei andere verhalen heeft gedaan en pas .vele maanden later met de beschuldiging van W. voor den dag is gekomen. Verdachte bleef bij zijn verklaring en voegde er aan toe gezien te hebben dat W. bloed van zijn hamer veegde. W. is dus de dader en deze zou hem dit zelf hebben toegegeven. Nadat nog eenige andere getuigen waren gehoord werd dë zitting tot morgen ge schorst. POGING TOT DOODSLAG. Een zwervend koopman, die gepoogd had de vrouw met wie hij leefde met een scheermes van het leven te berooven, werd door de rechtbank <e Almelo veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, met aftrek der preventieve hechtenis. ALPHEN. Beroep aangenomen. De heer J. E. Booy. candidaat bij de Geref. Kerk alhier heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Hijken (Drenthei aan genomen. Vereen, voor Ziekenverpleging. In de gehouden jaarvergadering van de ziekenhuisverpleging alhier werden be stuursleden de heeren Rozestraten uit Aarianderveen, en W. v. d. Pol herkozen, terwijl bovendien het besluit werd geno men om het aantal verpleegdagen, wat Betreft de vergoeding, belangrijk uit te breiden. Verkeersongevallen. Op het voor autobestuurders verboden weggedeelte van de Verlengde Aarkade kwamen gisteren een 2 tal auto's met elkaar in aanrijding waardoor beide wa gens werden beschadigd. De schade zal onderling tusschen de bestuurders worden geregeld. Gistermorgen was het verkeer op den Kortsteekterweg belemmerd doordat van een melkauto, H 71777, de vooras was ge broken en de wagen schuin over den weg stond. Eerst nadat verschillende personen met vereende kraohten het vehikel aan den kant van den weg hadden geplaatst, hetgeen gerulmen tijd duurde, konden de verschillende wagen- en autobestuurders hun weg vervolgen. BOSKOOP. „Blocmpjesdag." De, bloempjesverkoop t^jv ba,te bestrijding in deze gemeêhte h opgebracht. der drank- heeft f 82.77 VERSTEKZAKEN KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Doqr hel kantongerecht de, Alphen aan den Rijn werden de navolgende verstek- vonnissen gewezen, wegens overtreding der motor- en rijwielwet: P. v. d. W. te Reeu- Wijk, J. R. H. O. D. te 'sGravenhage, C. j. B„ J. R., C A. B. te Roelofarendsveen, C. V. te Hazerswoude allen f. 4 subs. 2 d. A. C. A. te Ter Aar f.8 subs 4 d. M A. G. te Hazerswoude f. 3 subs. 2 d. J J. K te Oosterbeek. vrijspaak; C. K. te Hazerswoude, idem Th. H te Katwijk f.3 subs 2 d. A. v. d. B. ie Hazerswoude f. 2.50 subs. 1 d. J. K. te Boskoop f 20 subs. 10 d. met veroordeeling in de civiele verordening van f. 31.50 ten bate van L.H.G. te Hardenbroek. Visscherijovertreding E V. f.3 subs. 2 d. met verbeurdverklaring van hengel. Leerplichtwet: P. de R. te Boskoop f.8 subs. 4 d. Motor- en rijwiel- verordening der gemeente Boskoop H. W. L. te 'sGravenhage f.2 subs. 1 d.; Terzake wegens overtr. art. 453 wetb. van straf- KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Benoeming Schattingscommissie - Rechten slachtlokaal - Gratificatie ambtenaar. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on veranderd vastgesteld Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen Ingekomen is een schrijven van C. W. Hoogeveen, waarin hij namens de werk- loozen verzoekt om de steunregeling, welke ingaande 1 Mei j.l. is stopgezet, nog voor deze werkloozen van kracht te doen zjjn. De voorzitter stelt voor ook dit ver zoek voor kennisgeving aan te nemen, daar nu niet meer van een crisistoestand gesproken kan worden, waar het hier slechts enkele werkloozen betreft. De uit- keering van steun moet aan het Burgerlijk Armbestuur worden overgelaten Aldus met alg. stemmen beslqten. Punt 2: Aanbieding verslag Volkshuis vesting. Dit verslag zpl ter inzage worden nedergelegd. Punt 3. Benoeming leden Schattings commissie. De voorzitter zegt. dat dit punt in de vorige vergadering ls aange houden. opdat B. en W. zoo noodig met een aanbeveling zouden komen. De meer derheid van het College van B. en W. ls echter van oordeel, dat het in dit geval moeilijk is om een andere samenstelling aan te geven terwijl de minderheid van B en W. een geheel nieuwe samensteling zou wenschen. omdat de zitting hebbende leden gehee luit het zakenleven zijn Wel wil de meerderheid bij een eventueele vacature mpt de wenschen van den raad rekening houden. De heer Slegtenhorst ziet de noodzake lijkheid van een nieuwe samenstelling niet in; er zijn nimmer klachten verno men en men kan zich van te voren van de inkomens op de hoogte stellen Boven dien moet men gevoelen, dat een nieuwe samenstelling van de commissie voor haar onaangenaam is en daarom stelt spreker voor de tegenwoordige commissie te hand haven De heer Lieverse acht, gezien den ge- wijzlgden toestand, verandering in de commissie gewenscht. De heer Van der Lee is voor een geheel nieuwe samenstel ling, als men zich bij gedeeltelijke veran dering beleedigd zou gevoelen Spr kan den heer Slegter.horst niet begrijpen, dat deze zich door gevoeligheid laat lijden Men kan zich toch niet beleedigd gevoelen als men met den tijd mede wil gaan De voorzitter merkt op, dat omtrent deze aangelegenheid twee meeningen in den Raad heerschen en stelt daarom voor over dit punt een vrije stemming te houden, dus zonder dat er namen genoemd worden De heer Van der Lee vraagt om eenige namen te mogen noemen om een verwarde stemming te voorkomen, hetgeen de voor zitter niet toe kan laten. Men heeft den tijd gehad om zich hierover te beramen. Hierna wordt overgegaan tot stemming. De aftredende leden zijn D. Dorrepaal Ph. Qualm, M. Schenkeveld en Ant. van Eg- mond. In de vacature-Dorrepaalverwierf de heer Dorrepaal 6 stemmen en de heer Slegtenhorst 1 stem. In de vacature- Qualm wordt benoemd de heer Qualm met 4 stemmen, terwijl de heeren G. P. de Jong, H. van Leeuwen en P. de Jong ieder één stem verkregen. In de vacature-Schenke- veld wordt bij eerste stemming benoemd de heer Schenkeveld met 4 stemmen. Op de heeren J. Wille. T. v. d. Lee en H. van Leeuwen is ieder 1 stem uitgebracht. In de vacature-Ant. van Egmond is bij derde stemming benoemd de heer Ant. v. Egmond met 4 stemmen. De heer H. van Leeuwen verkreeg 2 stemmen en G. P. de Jong 1 stem. Punt 4. Wijziging verordening rechten gebruik slachtlokaal. De voorzitter merkt op, dat B. en W. met dit voorstel gekomen zijn naar aanleiding van een door den heer Lieverse in de vorige ver gadering gedane vraag. Spr. leest de ver schillende tarieven voor en zegt, dat B. en W. bereid zijn de heffing van rechten voor het gebruik van het slachthuis voor verkooping te verlagen en stelt namens B. en W. voor het tarief voor een rund van f.5 terug te brengen op f.3. dat van een kalf boven 60 K.G. van f. 2.50 te bren gen op f. 1.50 en voor een kalf beneden 60 K.G., schaap, geit of een varken be neden 75 K.G. het tarief van f. 1 te ver lagen tot f. 0.75. Op een vraag van den heer De Jong antwoordt de voorzitter, dat de tarieven niet hocger zijn dan in andere gemeenten. De heer Lieverse zou er voor gevoelen om bij afkeuring van hel jongere vee. het verschuldigde recht terug te betalen, het geen de voorzitter ontraden moet, daar spr. hierin een onbillijkheid ziet, omdat toch gebruik gemaakt wordt van het lokaal. De heer Lieverse. gesteund door den heer Van der 7_.ee maakt hiervan een voorstel, hetwelk echter verworpen wordt met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Lieverse en Van der Lee. Punt 5. Comptabele besluiten. De voorzitter zegt, dat B. en W voorstellen om aan den gemeente-opzichter voor diens extra werkzaamheden in den afgeloopen winter tengevolge van de te-werk-steling van werkloozen. een gratificatie te ver- leenen van f.25. De heeren Van der Lee en Lieverse kunnen niet met dit voorstel meegaan, daar men in een tijd van be zuiniging leeft en andere jaren weer wat minder werk gevraagd wordt en dan toch het volle salaris genoten wordt. De voorzitter merkt op, dat het hier werk betreft buiten de gewone werkzaam heden om en vindt een gratificatie van f 25 alleszins gerechtvaardigd. De heer De Jong merkt nog op( dat de toekenning van een gratificatie niets met het salaris te maken heeft. Het voorste! van B. en W. in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Lieverse en Van der Lee. Punt 6. Circulaire van Ged. staten in zake jaarwedden burgemeesters, secreta rissen enz. De voorzitter zegt. dat Ged. Staten in verband met de herziening van eenige bepalingen der algemeene regeling voor de jaarwedden, hieromtrent gaarne het gevoelen van den Raad wenschen te vernemen. De voorgestelde wijziging be treft hoofdzakelijk de klasse-indeeling. Voorts was bij de vorige regeling bepaald, dat bij daling van het bevolkingscijfer lagere traktementen werden gegeven. Na dat de voorzitter nog eenige inlichtingen te dezer zake heeft verstrekt, werd be sloten met de voorgestelde herziening ac- coord te gaan Punt 7 Wijziging verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van voor cien openbaren dienst bestemden grond enz. (Precario-verorde- ning). Na toelichting van den voorzitter wordt deze verordening overeenkomstig den wensch van Ged. Staten gewijzigd. Punt 8 Bezwaarschriften A. J. Lieverse en T. de Bruin inzake aanslag vergun ningsrecht. De voorzitter zegt. dat het tegenwoordige vergunningsrecht bedraagt f. 37.50, hetwelk wordt berekend naar de huurwaarde der lokaliteiten De schatting hiervan is altijd heel moeilijk. In de na burige gemeenten bedraagt het recht f.25 en B en W. stellen voor het vergunnings recht ook voor deze gemeente te bepalen op f.25. berekend naar een huurwaarde van f. 95. Aldus wordt algemeen besloten. De heer Lieverse onthield zich van stem ming. Punt 9. Wijziging ciadingsoesluit inzake grond bij de Koudekerksche brug. De voorzitte rzegt, dat Ged. Staten het beter oordeelen het dadingsbesluit, vastgesteld in de vorige vergadering, tc beschouwen als een gewone overeenkomst tusschen de gemeente, de Provincie en de Wed. J. Post. Besloten wordt als zoodanig genoemd be sluit te beschouwen en daartoe een kleine wijziging daarin aan te brengen. Rondvraag. De heer Van der Lee zag gaarne de aanbesteding voor den bouw van 2 brugwachterswoningen beperkt tot de gemeenten Hazerswoude en Koudekerk. De voorzitter merkt op, dat niet van een publieke aanbesteding kan worden afge weken. doch dat zoo noodig de beslissing van den raad zal worden gevraagd. B. en W hebben echter wel besloten de levering van steenen en pannen te doen geschieden bij de fabrikanten dezer gemeente. De heer De Jong zag gaarne, dat het Burgerlijk Armbestuur, nu de steunrege ling stopgezet is. rekening houdt met de nooden van de werkloozen en billiikheid zal betrachten De voorzitter zegt. dat het B A. ln deze wij gelaten moet worden en dat het ook spr opvatting is, dat bij nood steun toe gekend moet worden. De steunregeling is slechts tijdelijk stopgezet, doch kan bij een eventueele crisis weer in werking ge steld worden. Hierna gaat de raad ever in besloten vergadering. NOORDWITK, Noordwijk's Mannenkoor. Noordwljks Mannenkoor hield w Royal een ledenvergadering onder zitterschap van den heer L. v. Wnt die in zijn openingswoord in heri bracht de zoo keurig geslaagde uil na een zoo korten tijd van oi feliciteert de leden met hun beftj directeur die hedenavond tot «Ir wegens zaken niet aanwezig kon «,1 Hierna kreeg de secretaris de dl Banck de gelegenheid de notulen SI rlge vergadering te lezen. Deze uinj notulen worden onder dank gearin Dan was aan de orde rekening en woording van den pennlngmeestel heer A. van Went. Uit diens kasret bleek dat er een saldo is van j waarvan f. 100 op de Spaarbank *3 plaatst. Benevens dit saldo werd al leden (volgens een besluit der vorial gadering) per hoofd een bedrag wf aan inleggeld gestort welk bedrag! in totaal f45 bedraagt. Door den voorzitter werden de Ike en van Spanje benoemd tot led, kascommlssie en verzocht de kas scheiden na te zien welke door gejj heeren volmaakt in orde werden h den. De donateurs werden allen ulta digd op de laatste uitvoering en znj, worden bezocht door een commissi staande uit, de heeren Kortman, Rit| en M. v. Wijk tot nadere bespreküèl zullen deze heeren zich belasten gel aanwerven van nieuwe donateurs I Besloten wordt op voorstel van hetl stuur den leden een consumptie i bieden. Deze avond zal worden besc als de jaarvergadering. Voor het cerrl len echter de periodieke aftredingen! het bestuur plaats hebben in 1932. Besloten wordt dat het koor metni tie zal gaan tot September 1930. Hetl door blijven oefenen onder leiding taal der leden kan de goedkeuring taf meerderheid der vergadering niet wkL gen. Zeer vele bezwaren van teeh 'J werden hiertegen aangevoerd. Mede in verband met de vacantie'! besproken een e.v.t. verzoek van hei] stuur der Oranjevereeniging om M het Oranjefeest een concert te geven! sloten werd hieraan dan gevolg te geï Ook de directeur stelde zich dan teel) baar. Onder applaus werd besloten me) L Nes het eerelidmaatschap der vereen! aan te bieden, eveneens werd ondetl plaus besloten den burgemeester hel schermheerschap aan te bieden. Een voorstel om leden drie. vier i achtereen ongemotiveerd de repetil avonden verzuimen te royeeren werd f dersteund en aangenomen. Nog eenige vragen van huishoudelij( aard worden door den voorzitter I woord. Na afloop bleven de leden nog gel men tijd gezellig bijeen. Gevonden voorwerpen: een rijid belastingmerk; een beige damestascha inhoud; een taschje met inhoud; eend daillon en rozenkrans; een zakmes; dameshandschoen; een ceintuur; i huissleutel; een lederen handschoen; i autovoorband met velg; een benzin^ van een auto; een gummipop; een s speld verm. doublé. Inlichtingen over bovenstaande vJ werpen worden uitsluitend verstrekt! Woensdags en des Zaterdags van 12 tJ uur nam. ten politiebureele te Noordw| Binnen. 6 ksEl had jaar lenii K lelt i en KekU ZWAMMERDAM. Een schadepost. groentenhandelaar B. alhier, was bezig zijn klanten te bedienen en had zijn beide knfchtjes bij den wagen gelaten. Onderwijl konden deze het niet eens wor den wie van hen het paard zou besturen. Zij trokken eik aan een leidsel, waardoor de hit dwars over den weg kwam te staan De heer V. uit Alphen die juist pas seerde botste met zijn auto zoodanig tegen de hit op. dat het beest onmiddellijk dood was De auto kon zonder averij zijn weg vervolgen, maar voor B. beteekent dit voorval een groote schadepost Electrificatie. De electrische kabel zal thans ook wor den doorgetrokken ten behoeve van de onder deze gemeente gelegen woningen langs den Goudschen Straatweg. Een U-tal eigenaars of bewoners van perceelen, aldaar, heeft nu den Raad ver zocht om ook de straatverlichting aldaar ter hand te nemen. VOORSCHOTEN. Etalage-wedstrijd. i Door de winkeliersvereeniging „ToiP is gedurende enkele dagen een etala wedstrijd georganiseerd onder hare ln waaraan voor het publiek zeer moole| aardige prijzen verbonden zijn. Gisteravond deed het harmoniegea schap ..Benvenuto" een rondgang doorl gemeente, waarmee tevens officieelf wedstrijd was geopend en het publiek f critiek kon uiten. Men heeft biljetten ii spreid om een beoordeeling op te zeil in volgorde en bij enkele winkeliers sl'Jli bussen opgehangen waarin de beoonl lingen moeten bezorgd worden Alle leden, die aan dezen wedstrijd dt® nemen, hebben getracht hunne artikeB op de meest doeltreffendste wijze n« voren te brengen en zijn hierin bijna ai! geslaagd. Zonder namen te noemen en de b«É deelingen te beïnvloeden kunnen wiij etalages niet afzonderlijk bespreken, M gezien de beperkte ruimte van de mem winkelzaken, hebben enkele leden op tm voudige wijze een bijzonder mooi gdfl gekregen, rustig, overzichtelijk en in b| monische kleuren. J. de M. te N. Het Haagsche Pal! is dagelijks van 95 uur te bezichtigj Een maximum-aantal bezoekers is r vastgesteld, zoodat een groep van 251 scnen geen bezwaar zal opleveren kosten bedragen f. 0.50 per persoon: groepsbezoek misschien iets minder, kaarten zijn verkrijgbaar bij de VeretJ voor Vreemdelingenverkeer, Lange Vw hout 102, Den Haag. R te W. Aangezien de gegevens oa trent klasse-indeeling en opcenten :1 Gemeentefondsbelasting uwer SemeHJ ons niet bekend zijn, is het ons niet Wf gelijk het bedrag der belasting te beflj kienen. Aftrek voor noodzakelijk v';:: onderhoud bestaat bij de nieuwe bclasui niet meer. Vorig jaar had dit bij i,| thans vervallen Gem. Bel wel plaats A. van R. te A -- Het is ons niet nwgfj lijk uw vraag te beantwoorden zoolang »l niet weten in welke betrekking ge zaam zijt en of ge een vaste aanstel®1 van de gemeente hebt. H. V. te K. - Per fiets: Koudekerk. «1 phen. Zwammerdam. Bodegraven. den. Harmeien. Utrecht, de Bildt. Hu» "l Heide Soesterberg. Amersioort Hoe'tW laken, halte Terschuur, Voorthuizen. th''l en Nieuw-Milllgen. Apeldoorn TfUSl Twello. Deventer Schalkhaar. Hoog"! gen. Poggebelt, driesprong gririJS Haarle. kruising weg Raalte-Nijve'0'" Hellendoorn Totaal 152 KM. Per trein via Utrecht. Amersfoort. JPJ1 doorn. Deventer naar Rijssen en van»"! naar Hellendoorn. Het is ook m08ï.I dat er van Deventer of Rijssen eenW! I bus gaat naar Hellendoorn.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6