LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. RECHTZAKEN. STADSNIEUWS. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. djkke pijltje geeft den stand aan ledewwddag 3 uur. t'dunne pijltje geeft den stand aan 'uiermiddag 3 uur. liddag 3 uur: 750. knmiddag 3 uur: 755. jlEGKAFlSUH WEERBERICHT saarnemlng tó den morgen van JU Mei, medegedeeld door het |set Meteorol. Instituut te De Bildt. i stand 764.3 te Seydlsfjord. i stand 747.0 te Marseille, jting tot den avond van 20 Mei: jut matige. Noordelijke tot Ooste- frJ. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig tijen Iets warmer overdag. IÜCHTTEMPERATUUR. ■avoorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.), fls'smiddags: ll»/i gr. C. (53 gr. F.), ■sinam.: ll'/s gr. C. (53 gr. F.). [cifATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. Kite stand des voorm. te 5.12 uur. "zste stand des nam. te 5.31 uur. WATERTEMPERATUUR. kiminrichting „Hooge Rijndijk". (uur voorm. 17 gr. C. liar voorm.: 17 gr. C. |iiur nam.: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." lour voorm.: 15 gr. C. uur voorm.: 15 gr. C. |nur nam.: 15 gr. C. Jicht op voor fietsers e.a. Hag van 9.22 nam. tot 4.31 uur voorm. OOSTENRIJK'S fclNANCIEN. INEN, 19 Mei. (Ned. Tel. Ag.). In teren gehouden bijeenkomst van«den iterraad heeft de minister van finan- :n overzicht gegeven van de staats- iên in het loopende financieele jaar. minister deelde o.a. mede, dat het lekte tekort van het huidige finan- jaar 150 millioen schillings zal be- n, als men het resultaat van de eer ier maanden van het jaar als basis iedn vierde deel van dit tekort kan ge- vorden door vermindering der staats- ren, doch voor de rest van het tekort in nieuwe maatregelen genomen m. i is voornemens de werkloozen-ver- ing te hervormen en nieuwe belas- in te voeren, terwijl de loonen der maren zullen worden verlaagd. Doch mineer men deze maatregelen neemt tekort nog niet geheel gedekt, trens een beslissing kan worden ge il ten aanzien van de te nemen 'egelen, moet, volgens den minister, de verdere ontwikkeling van de •financiën worden afgewacht. VORMING VAN HET BELGISCHE KABINET. USSEL, 19 Mei (V. D.l. Het Belgische «Waspar is thans gedeeltelijk om- rod. Minister-president Jaspar is af ten als minister v. koloniën en heeft plaats hiervan het ministerie van mlandsche zaken overgenomen. De laris-generaal van koloniën. Charles, noemd tot minister van koloniën. In i,aats van den afgetreden minister Kunsten en Wetenschappen. Vau- h benoemd het liberale Kamerlid De huidige minister van binnen- ™e zaken en landbouw Baels geeft iraleuille van binnenlandsche zaken, hierboven reeds gemeld over aan ster-president Jaspar en blijft zelf «er van landbouw. Door deze wijzi- -».m het kabinet heeft de katholieke een minister-zetel meer gekregen. PANTSERKRUISER A. 19 Mel V.D.) De stad Kiel staat if. 'ï'kbhien in het tecken van de febeurtenls van den dag. de tewa- ■■Jf door president Von Hindenburg 1,,'et nieuwe Duitsche pantserschip Im bekend als de gerucht- T?:e Pantserkruiser A die reeds een |™ri|e parlementaire voorgeschiedenis Tienduizenden hadden zich opge- it® ,an de plechtigheid getuige te I «n de rijksuresident had plaats ge- f nam dr Brunlng het woord voor Am0'6?613 van nte dooprede, waarin hij door deze plechtigheid toont het T/; 'olk thans openlijk aan de ge- le«a het ook onder de hem beperkingen en in den aller ijl "economischen nood nog midde- lei en om den vrede te verzeke- f eer te handhaven. HET DRAAIA TE 's GRAVENZANDE. HULPVERLEENING LANGS DEN WEG. Het bestuur van den Kon. Nation. Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bi) Ongelukken „Het Oranje Kruis", deelt ons mede, dat de organisatie der hulpverlee ning bij persoonlijke ongelukken, incl de verkeersongevallen langs de wegen, bij massale ongelukken en bij rampen, welke reeds gedurende de verschillende jaren voorbereid is, thans over geheel Nederland op uniforme wijze tot uitvoering gebracht wordt Het hoofdbestuur der P. en T T. zorgt er voor, dat in alle gemeenten dag en nacht een gebouw of woning openstaat voor het verzenden van telegrammen en het voeren van telefonische gesprekken ten bate van plotselinge ziekten en onge lukken, Het staat toe en bevordert zooveel mo gelijk, dat die gebouwen en gebouwtjes tevens zijn meldingsposten van het Oranje Kruis. Dit wil zeggen Deze meldingsposten worden kenbaar gemaakt door een duide lijk zichtbaar bord, 's nachts verlicht door een lantaarn; in elke post wordt een E H -kist geplaatst voor allereerst nbo- dige eerste hulp, maar in elke post wordt de bewoner of beheerder tevens geïnstru eerd omtrent ev. verder noodige en ver krijgbare hulp; hiertoe hangt in die post ook een kaart, waarop vermeld staan dc noodige adressen en telefoonnummers. Al naar de grootte der waarschijnlijk heid van het voorkomen van ongelukken worden (met uitzondering van de grootere steden, die een afzonderlijke plaats inne men) voor elke provincie een groot aantal dorpen aangewezen, die de beschikking moeten hebben over: a. een Eerste Hulp-Brigade, resp. Rea dings-brigade (of transport-colonne), een of meer draagbaren en een grooten ver- bandtrommel. öf b. enkele ervaren eerste helpers, een draagbaar en een kleinen verbandtrommel. Ook dit personeel en materieel staat onder de leiding en de controle van de plaatselijke werkzame afdeeling. Hiernaast is nog van veel belang, dat de directie der Nederl. Spoorwegen aan de organisatie het gebruik van haar E. H. kisten en transportmateriaal ln de sta tions heeft toegestaan voor ongelukken, die in de onmiddellijke nabijheid van die stations voorkomen. Het ligt in de bedoeling, voor alle druk- bereden wegen ten dienste van de auto- en motorrijders een uitgebreid systeem van verwijzing naar die melding- en tele foonposten, ook aangegeven in een boekje voor de automobilisten, een waarschu- wingssein, enz. vast te stellen. DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL". Behandeling door den Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart heeft heden een onderzoek ingesteld naar de scheepsramp, welke op 1 Maart J.l. over komen is aan den stoomtrawler „Noord pool" IJM. 132. Naar men zich zal herin neren is de „Noordpool" op dien datum bij Roseheart aan de Schotsche kust ge strand, waarbij de geheele bemanning, bestaande uit 11 personen, is omgekomen. De voorzitter van den Raad, prof. B. M. Taverne, sprak na de opening der zitting eenige woorden van deelneming, waarbij hij zeide, dat de Raad deze tijding met groote droefheid had vernomen en ver vuld is van deernis met de nabestaanden der slachtoffers. Gehoord werd vervol gens de schipper van den stoomtrawler „Gelria", IJM. 104. Volgens zijn verklarin gen hebben de „Gelria" en nog een aantal andere Nederlandsche trawlers, waarbij zich ook de „Noordpool" bevond, in elkan ders nabijheid aan de Schotsche kust ge- vischt. Het was seizoentijd. In den nacht van 28 Februari op 1 Maart te 1 uur, de „Gelria" lag toen te steken in O. N. O - richting, heeft getuige de „Noordpool" achter zijn schip om zien varen in Z. Z.O. richting: er stond een storm uit de rich ting O. N. O., terwijl het dik sneeuwde. Getuige kende de „Noordpool" aan zijn boordscheren op de brug.z'n lage masten en zijn lang topvuur. Er was geen gelegen heid het schip te praaien. Ook Zaterdag middag heeft getuige de „Noordpool" bij gunstig weer ln zijn nabijheid zien drijven. Voorgelezen werd vervolgens de verkla ring van den schipper, die vroeger op de „Noordpool" heeft gevaren. Uit deze ver klaring valt af te leiden, dat de „Noord pool", na in 1930 vier meter te zijn ver lengd. in alle opzichten een zeewaardig schip was. Stuurgerei en de reddingsmid delen aan boord waren in orde. De Raad zal later uitspraak doen. NIEUWE HOLLANDSCHE HARING. Volgens aiou I gebruik werd gisteren aan H.M. de Koningin op Het Loo de eerste nieuwe Hollandsche haring aangeboden. Deze haring, gekeurd door den opperkeur- ineosler te Viaarilingen, werd aangevoerd door het stoomschip „Vlaardingen 201", schipper J. van Minnen, behoorende aan de Visscherij Maatschappij „Vlaardingen' aldaar. O OP ZOEK NAAR EEN MILLIOEN POND STERLING. Poging tot berging van de goudlading van de „Tubantia". Vaz Dias meldt uit Londen: De geruchten, die de ronde deden om trent de bestemming van het schip „Re claimer", dat Zaterdag met verzegelde orders de haven van Sunderland verliet, waren, zooals thans uit een verklaring van de reederij blijkt, inderdaad juist. De reederij deelt officieel mede, dat de „Reclaimer" een poging zal doen de goud voorraad te bergen die zich aan boord bevindt van het in 1916 in de Noordzee ter hoogte van den Noord Hinder tot zin keken gebrachte Nederlandsche stoom schip „Tubantia" van den Hollandschen Lloyd. welk schip een lading van een mil lioen pond sterling aan goud aan boord had. bestemd voor aflossing van Duitsche credieten in Zuid-Amerika. Het schip was op weg naar Buenos Aires en volgens mededeeling van de reederij zou het goud in een lading Hollandsche kaas zijn ver borgen De „Tubantia" ligt op het oogen- bllk op ongeveer 40 M diepte en bij het onderzoek zal tevens kunnen blijken of het schip indertijd op een mijn Is geloo- pen of Inderdaad getorpedeerd is. De „Reclaimer" zal voorlooplg tot 5 Juni a.s. in zee blijven. Azijnextract is vergift. Naar aanleiding van het gebeurde te 's Gravenzande, waar een kindermeisje van 14 jaar door hel verstrekken van azijn-extract aan twee kinderen den dood van het eene kind en zwaar lichamelijk letsel van het andere kind, welk letsel misschien nog den dood tengevolge zal hebben, heeft veroorzaakt, wordt er van bevoegde zijde op gewezen dat het zg. azijnextract niets te maken heeft met azijn. Het is een chemisch preparaat uit carbid, hetwelk in alle kruidenierswinkels te verkrijgen is in betrekkelijk elke hoe veelheid, teneinde er een surrogaat van azijn van te vervaardigen. Daartoe wordt het met water aange mengd tot een oplossing van circa 47» en het is dan goedkooper dan azijn. Azijn-extract is echter een zwaar ver gift dat bij onvermengd gebruik, ook door volwassenen, een zoodanige inwendige ver branding veroorzaakt, dat die meestal den dood tengevolge heeft. De prijs van werkelijke azijn echter is thans betrekke lijk zoo gering, dat het wel zeer te verwon deren is, niet alleen dat het artikel azijn- extract bij eiken kruidenier te verkrijgen maar dit gevaarlijk artikel ook nog in verschillende gezinnen onvermengd aan wezig is. De Bond van Nederlandsche Azijnfabri- kanten heeft herhaaldelijk aangedron gen op een regeeringsmaatregel om den verkoop van dit artikel te regelen, evenals den verkoop van andere vergiften, en uit het geval te 's Gravenzande blijkt weder om hoe gewenscht dit zou zijn. CRICKET. LEIDEN—UTRECHT. Op het Ajax-terreln alhier, is vanmor gen de interacademiale wedstrijd tusschen Leiden en Utrecht begonnen De Leide- naars gingen het eerst naar de wickets en op het heel zwakke bowlen der gasten kwamen de runs langzaam maar zeker. Toen er gestopt werd voor de lunch stona het openingspaar Glerum en Chabot nog op de mat. beiden met 42 not out. Het totaal was toen precies 100. MONUMENT VOOR WIJLEN Mr. DRESSELHUYS. Het door prof. A. W. M. Odé vervaar digde monument voor wijlen mr. H. C. Dresselhuys. zal plechtig worden onthuld op Donderdag 4 Juni a.s 's middags 3 uur aan de Carnegielaan, tegenover den Rus- tenburgweg te 's-Gravenhage. BRANDEN. Gisteravond elf uur is te Winschoten brand ontdekt in de groote opslagplaatsen van brandstoffen van Jac. Dost en Zn. aan de Oosterhaven. De bewoners moesten zich gedeeltelijk in nachtgewaad in veiligheid stellen Door den gunstigen wind bleef het woonhuis gespaard. De brandweer behield ook de aangrenzende perceelen aan de Oosterhaven en de Marktstraat, behalve een schuur aan de Marktstraat, waarin hooi e.d., toebehoorende aan De Vries. Deze schuur verbrandde. De opslagplaat sen van Dost gingen in vlammen op met een grooten voorraad anthvaciet, eierkolen en turf. Alles was verzekerd. Het s.s. „Slamat" van de Rotterdam- sche Lloyd wordt Donderdagmiddag te 2 uur te Rotterdam verwacht. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal exa men geneeskunde de heeren M. W. Gold- bach (Den Haag! en S. G. Oeij (Oegst- geest). o DOOR EEN AUTO GEDOOD. Hedenmiddag is op den Hooge-Rijndijk voorbij de Wilhelminabrug de 21-jarige M. van hier door een vrachtauto over reden en gedood. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN „HOLLANDIA". De inschrijvingen voor de roeiwedstrijden op 28, 29 en 30 Mei. 1. 4-riems (lichte ploegen): Argo. 2. 2-riems (overnaadsch, beginnelin gen): Daventria, Hoop, Amstel, Laak, Nereus. 3 2-riems Jun. A: Hoop, Cadetten, Tri ton, Laga. 4. 4-riems Jun. B: Amstel, Njord, D. R. T. V. R'dam, Laga, K. Dordtsche R. en Z. Vereen. 5. Sciff (overnaadsch beginnelingen): Hoop, Amstel, Laak. 6. Scift Jun. B: Viking, Nereus. Argo. 7. 4-riems (overnaadsch beginnelingen): Amstel, Laak, Njord, Cadetten, Nereus, Triton, Argo, Willem III. 8. 8-riems Juni A' Njord, Triton, Argo, Willem III. 9. Sciff Jun. A: Hoop, Amstel. Laak, Leythe, Nereus, Triton, Argo, Laga. 10. 2-riems Sen.: Willem lil, Laga. 11. 4-riems Jun. A: Njord. Nereus, Tri ton, Schie, Laga. 13. 4-riems Sen.: Laak, Njord, Nereus, D. T. R. V. R'dam, Laga. 14. 8-riems Jun. B: Spaarne, Njord, Ne reus, Triton, Argo, Laga. 15. Sciff Seniores- Spaarne, Argo, Arsa, Laga. 16. 8-riems Sen.: Njord, Maas, Nereus, Triton, Willem IIII. Laga. 17. 2-riems zonder stuurman: Amstel. 18. 4-riems zonder stuurman: Laak, Ne reus, Triton. 19. Double sc. outr.: Hoop, Spaarne, Nau tilus. 20. 8-riems (dames): Vliet, Spaarne, Nereus. 22. Double sculling (dames): Maas, Nau tilus. 23. ScifI (dames): Hunze. 24. Stijlroeien 4-riems dames Sen.: Hoop Spaarne, Laak. 25. Stijlroeien Sciff dames Sen.: Hoop, Hunze. 2. Stijlroelen 4-riems overn. dames Jun: Viking Vliet, Maas, Nereus, Delftsche Sport Willem III K. Dordtsche R.- en Z.- vereeniging. 27 Stijlroeien Sciff overn. dames Jun.: Hoop. Leythe, Maas Willem III, K. Dordt sche R- en Z.-Ver. Vliet. Voor de nummers: 4 riems (lichte ploe gen). 2-riems zonder stuurman, sciff da mes, waarin slechts 1 inschrijving ls ont vangen bestaat alsnog tot de loting gele genheid tot inschrijving volgens par. 10 al. 5 van het Reglement voor Roeiwed strijden. De loting geschiedt op Dinsdag 26 Mei a.s. v.m 10.30 in café „De Kroon"( Spui 10, Den Haag. KOSTBARE OORBEL GEVONDEN EN NIET AANGEGEVEN. Vinder tot f. 100 boete veroordeeld. Op 5 Februari vond de 5U-jarige koopman G. J. A. op het Rembrandtplein te Am sterdam een gedeelte van een platina oorbel, met diamanten bezet. De man nam hel voorwerp mee naar huis, doch keerde I een paar uur later op het plein terug, waar hij door een agent werd betrapt, op het oogenblik, dat hij weer een diamantje tot het sieraad behoprend, vond. Aanvankelijk ontkende A. iets van het sieraad af te weten, later zeide hij, dat zijn vrouw he had gevonden. De rechtbank sprak» den man van de hem tenlaste gelegde verduistering vrij. In honger beroep eischte de procureur-gene raal een gevangenisstraf van drie maanden. Het Hof, heden arrest wijzend, veroor deelde A. wegens verduistering en diefstal tot een geldboete van f. 100, subs. 20 dagen hechtenis. O DE INBREKERS TE OSS. In hooger beroep werd voor het Bossche Hof de strafzaak behandeld tegen de twee beruchte inbrekers Marinus de Reuver en Willem Bioenters te Oss, tiians gedetineerd. Beide verdachten werden door de recht bank veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf wegens inbraak en diefstal in de villa van den lieer Hes te Oss in den nacht van 27 op 28 Nov. 1930 gepleegd. De Reuver had daarbij op een marechaussee gescholen en wist toen te ontvluchten, ter wijl hij zich maandenlang schuil hield, waarna hij zich uit eigen beweging kwam aanmelden bij de po.itie. Hij kwam in hooger beroep in de hoop op minder straf. Hij bekende maar wilde toch met verklap pen, waar hij zich altijd had opgehouden. De menschen waren zoo goed voor hem geweest. Zijn medeplichtige door den Presiden' gevraagd waar hij woonde, ant woordde, aat hij uit Nergenshuizen kwam: De "politie had verdachten in den nacht op heeterdaad betrapt, ze hadden niets kunnen meenemen. De Adv.-Gen. kwalifi ceerde de misdrijven als poging tot diefstal en eischte tegen ieder der inbrekers vijf jaar gevangenisstraf. De verdedigers pleitten lichtere straf. danks 't verbod om met grooter snelheid dan 30 KM te rijden, maar door is blijven jakkeren. Het o M. waargenomen door mr. p. j. Blok wees in zijn requisitoir op de over matige snelheid waarmede verdachte ge reden heeft, gezien den toestand waarin de auto werd aangetroffen. Aan verdachte is de buitengewone verwondingen welke de twee getuigen-slachtoffers opgeloopen hebben te wijten. Spr. noemde het een leemte ln de wet dat art. 308 W. v. S. niet van toepassing ls in gevallen de slachtoffers geen beroep uitoefenen. Indien de heer du B. niet mede slachtoffer ware geweest zou verd. voor dit feit dat zeer ernstig is, op grond van dit artikel niet eens ver volgd kunnen worden. Spr. acht grove schuld aanwezig en re- quireerde drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van het recht om een mo torrijtuig te besturen voor een Jaar. Verdachte vraagt een lichtere straf Uitspraak 2 Juni a.s. AMSTERDAM, 19 Mei De stemming was heden iets beter. Bij de opening kwamen de koersen algemeen lager, doch later liepen zij weer op tot soms boven de koersen van gisteren, ten gevolge van dekkingsaankoopen. De handel was algemeen beperkt en slechts hier en daar vormden zich hoe ken. i Zoo ging het weer vrij druk toe bij Industrieele fondsen in de Philipswaarden, die op een Iets gewijzigd niveau begonnen doch spoedig tot boven 140 opliepen. Unie levers die waren gedaald tot 151 liepen weer op tot nabij 160. Aku's bleven op peil. Nederl. Ford eerder iets lager. Bij de opening bestond nogal wat aanbod in Koninklijke, die beneden 210 begonnen, waarschijnlijk in verband met het bericht, dat de Standard Oil het dividend heeft ge passeerd. Toen het aanbod was opgeno men werd de stemming beter en de koers hooger. Tabakken hadden aanvankelijk nog van liquidatie te lijden waardoor de eerste koersen geforceerd laag waren. Later trad een herstel in Rubbers konden iets ver beteren daar de pro'actie prijshoudend blijft .Suikerwaarden waren vast gestemd, speciaal H.V.A.'s, die na inzet op 295 pCt. tot 305 opliepen. Dekkingsaankoopen wa ren de oorzaak. Mijnen en Scheepvaarten waren verwaarloosd doch weinig veran derd. Amerik. fendsen hadden een kleine omzet met iets lager noteeringen ofschoon op dit peil eenige aankoopen bestonden. OPLICHTING VAN DE NED. SPOORWEGEN. De 21-jarige Duitsche monteur August Sch., wonende te Oegstgeest, moest dage lijks van Leiden naar Den Haag reizen. Nu bevinden zich op de stations Leiden en Delft z.g. plaatskaart-automaten, waar men, middels inwerpen van één gulden, een plaatskaart naar Den Haag ontvangt, terwijl de automaat ook het geld terug geeft, te Leiden f. 0.35 eri te Delft f0.60. S„ die in betrekking geweest is bij de Hollandsch-Duitsche Automaten Maat schappij, als technicus en controleur, wist uit dien hoofde dat men door inwerping van een electriciteitspennlng van een groote gemeente in de automaat te Lei den een bedrag van f. 0.35 en nog een spoorkaartje bovendien kreeg. Hij kon de verleiding niet weerstaan om het eens een keertje te probeeren en het gelukte. De proef werd hem evenwel nood lottig want hij deed het nog eens en nog eens en zoo kwam hij tot tien keer. Doch de administratie der Spoorwegen eischte guldens en geen penningen en ver dachte die precies op hetzelfde uur te Lei den opereerde, werd spoedig op heeterdaad betrapt. Heden stond hij voor de 5de Kamer der Rechtbank terecht en toonde zich zeer berouwvol. Voor een simpel bedrag van enkele guldens en een paar spoorkaartjes had hij een blanco strafblad ingeruild. Het O. M. vroeg schuldigverklaring we gens oplichting, doch wilde rekening hou den met de gunstige antecedenten. Eisch twee maanden met aftrek van de preven tieve hechtenis. Mr. E. J. W. Duys pleitte clementie voor dezen jongeman en verzocht een straf gelijk aan de reeds ondergane preventieve hechtenis. Een verzoek om invrijheidstelling van verd. werd door de Rechtbank na raad kamer geweigerd. Vonnis 2 Juni a.s. WISSELKOERSEN. AANRIJDING TE SASSENHEIM. De 22-jarige auto-monteur W. J. H. te Den Haag, heeft zich te verantwoorden gehad wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Verdachte heeft als be stuurder van een auto in den nacht van Oudejaar te Sassenheim op den Rijks straatweg gereden met een groote snel heid. Op dienzelfden weg reed een tilbury bespannen met een paard voor H. uit. Deze wilde passeeren doch kon door de vaart niet uit de tramrails Komen. Door het manoeuvreeren met het stuur, vloog de auto plotseling dwars over den weg, het trottoir op voor de woning van den heer H. Daar bevonden zich diens 16- jarige dochter met den heer du B„ com mies ter secretarie van Waddinxveen. Beiden werden aangereden en met groote kracht met een gedeelte van het zich voor de woning bevindend hek on geveer 5 meter in den tuin geworpen De heer du B. bleek het ergst er aan toe te zijn Hij werd met twee gebroken on- derbeenen opgenomen. Ook mej. A. be kwam verwondingen. In deze zaak waren 8 getuigen, gedag vaard waaronder twee geneeskundigen, die verklaringen omtrent den aard der verwondingen aflegden en twee deskundi gen die den auto waarmede verdachte reed hebben onderzocht. Remsporen zijn ter plaatse niet gevonden. Verd. beweerde we) geremd te hebben doch de toestand van den weg zou niet toegelaten hebben tijdig te stoppen voor de voor hem uitrijdende tilbury. De president merkte op dat verd. on Engeland 12,10%, Duitschlaud 59.23'/;. Frankrijk 9.73%, België 34.63'/2, Zwitserland 47.991/;, Oostenrijk 35.00, Denemarken 66.67V- Zweden 66.75, Noorwegen 66.67'/;, New York 2.48 7/8. Prolongare 1 pet. LEIDEN, 19 Mei, Vette Varkensmarkt Aangevoerd 403 zware, 57 lichte, totaal 460. Zware 0.390.38: lichte 0.37—0.35 per K.G. levend gewicht. Handel matig. ALPHEN, 18 Mei. Spinazie Ml—12. Pos telein f. 16—17 per 100 K.G. Radijs f. 1.50 2. Peen f.21—22.40 p. 100 bos. Kropsla I f. 6—7.20. Id. II f. 3—4.50. Komkommers I f. 17. Bloemkool I f. 26—31 Id. II f. 14—18. Rabarber f. 1.80—2 30 p. 100 stuks. BODEGRAVEN, 19 Mei. Kaasmarkt. Aanvoer 353 wagens, 15.486 stuks, 139.274 kilo. 1ste soort met R.M. 34—37, 2de soort met R.M. 2732. Handel flauw. ROELOARENDSVEEN. 18Mei. Aardbeien 2231 ct. p. doosje. Sla f. 1.90—6.40 per 100 krop. Andijvie 12 ct. p. kilo. Snijboonen f. 4.40—5.30. Peulen f. 3.20—3.70 p. 10 p. TER-AAR, 18 Mei. Sla f. 1.80—6.30. Spi nazie 1046 ct. Postelein 1217 ct. Peen 1518 ct. Snijboonen f. 10.7012.60. Aard beien 924 ct. 1906 1931 Zoo de Heere wil en /.ij leven, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders ARIE KRIJGSMAN en MAARTJÉVARKE VISSER den 31sten Mei a.s. den dag te herdenken dat zjj voor 25 jaren in den Echt werden verbonden. Dat de Heere lien nog lang mogen sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen. 6859 CORNELIA v. BEELEN. KRIJGSMAN JAN VAN BEELEN. WILLEM. NEELTJE en Verloofde. CORNELIS. ARIE. MAARTEN. LIJTJE. HARMEN. BASTIAAN. HENDRIK. MAARTJE. en Kleinkind. Katwijk a. Zee, 18 wei 1931 Secr. Varkevisserstraat.293 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon - 1041a rutger jan R. VAN STRATEN J. C. VAN STRATEN- HOOIDONK Leiden, 18 Mei 1931 Hyacintenstraat 9a Tijd.: Nieuw Acad. Ziekenhuis 8l

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3