UIT DE OMSTREKEN. 'Ji ondcrvoeaiiiQ «v© maltinei UIT DE RIJNSTREEK OP HEETERDAAD BETRAPT. Te Zaandam werden aan de fabriek van de firma Albert Hein gedurende de laatste weken steeds ledige zakken vermist. Nadat men een paar nachten te ver geefs had gewacht, is het de politie gelukt een 23-jarlg jongmensch aan te houden op het oogenblik. dat hij bezig was een partijtje ledige zakken in de wacht te slepen. De aangehoudene bekende ook de vorige diefstallen ter gezamenlijke waarde van 3 a 400 gulden te hebben gepleegd. Dame (tot beroemd jager op groot wild): „O, mijnbeer Schotgeef, wat ben ik blij dat U vanmiddag komt. U bent juist de man die ik moet hebben. Er zit een muis in de piano. (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. BRAND IN EEN PASSAGIERSVLIEGTUIG Tot grooten schrik van de achttien pas sagiers, brak er brand uit ln een vliegtuig dat zich op 500 M. hoogte in de lucht be vond boven Baltimore. De vlieger slaagde er in het toestel zonder slag of stoot op den beganen grond te brengen, waar de passagiers het holderdebolder verlieten. Dadelijk ln de lucht al had de vlieger ge tracht de vlammen te dooven, terwijl de dienster uit het vliegtuig de dames-passa giers tot kalmte aanmaande Dank zij de koelbloedigheid van den vlieger is alles goed afgeloopen en is er niemand gedood. Toen het toestel eenmaal den grond be reikt had, hadden soldaten spoedig de vlammen gedoofd. ERNSTIG SPOORWEGONGEVAL. Een ernstig spoorwegongeluk had plaats op een overweg in de nabijheid van het station Essen-Noord. Een rangeerlocomotief werd op een wis sel aangereden door een goederentrein, die het station juist verliet. Een rangeerlocomotief werd uit de rails gelicht en stortte op het trottoir neer. De stoker en de machinist werden daarbij zóó ernstig gewond, dat zij spoedig daarna overleden. Een kind dat op het trottoir aan het spelen was, liep ernstige brandwonden op. o DE BRAND IN JAPAN. Nadere berichten over den nieuwen brand, die een Japansche stad geteisterd heeft, melden, dat 800 hulzen in de asch zijn gelegd en 2000 tot 2500 personen dak loos zijn. Twee vermaarde oude tempels, een aantal scholen en eenige openbare gebouwen zijn verwoest. De schade wordt op 10 millioen gulden geschat. Slechts eenige particulieren waren verzekerd. VLIEGTUIGONGELUK IN ZWEDEN. Zaterdag is in de buurt van Vaesteras een ernstig vliegtuigongeluk geschied, waarbij 3 menschen om het leven zijn ge komen. De machine viel van 100 M. hoogte cn werd geheel vernield. Twee inzittenden waren direct dood. De bestuurder, de offi cier-vlieger Svensson, die indertijd aan de expeditie tot redding van generaal Nobile heeft deelgenomen, is later aan zijn ver wondingen overleden. JAPANSCH SCHIP IN NOOD. Een Russisch radiostation op Kamsjatka heeft een radiobericht opgevangen van het Japansche stoomschip ..Dairen Maru," dat in de nabijheid van Koerilen-eilanden op de rotsen is geloopen en in nood ver keert. Aan boord bevinden zich behalve de bemanning 60 passagiers. Er zijn Japan sche en Russische schepen ter assistentie vertrokken. o SCHEEPSBOTSING OP DE WOI.GA. Op de Wolga zijn nabij Nlsjni-Novgorod twee schepen met elkaar in botsing ge komen. Het stoomschip „Smelyj" werd zoo zwaar beschadigd, dat het binnen zeer korten tijd zonk. Twee matrozen verdron ken, terwijl de rest van de bemanning gered kon worden. Waarschijnlijk draagt de kapitein van het gezonken schip de verantwoordelijkheid voor de aanvaring. Hij zou door de G P Oe zijn gearresteerd. GROOTE DIEFSTAL VAN SOVJET EDELGESTEENTEN. Bij het instellen van een onderzoek in verband met de arrestatie van een post- beamte te Jeruzalem, die een brief met geldswaarde had gestolen, vond men een groote collectie edelgesteenten, die een waarde van meer dan 2000 pond Sterling vertegenwoordigden. De edelsteenen zou den afkomstig zijn uit Moskou en moeten op een of andere wijze zijn ontvreemd. Men neemt aan, dat zij voor propagan distische doeleinden door de Sovjet-auto riteiten waren verzonden naar een com munistische organisatie. TWIST MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zaterdagmiddag kreeg te Oelsnitz in het Saksische Ertsgebergte een 27-jarige mijnwerker, Kiehl, twist met den in het zelfde huis wonenden mijnwerker Brunk. De vrouwen van beide mannen hadden reeds eenige malen ruzie met elkaar ge had om de kinderen, en thans hadden beide vrouwen hun mannen bij de twist betrokken. Na een korte woordenwisse ling trok Kiehl een zakmes en stak daar mee Brunk in de hals. Brunk kon nog z(1n woning binnentreden maar zakte toen in elkaar De halsslagader bleek ge raakt te zijn en spoedig daarna overleed hij. Kiehl, die aanvankelijk gevlucht was, meldde zich later bij de politie aan. AALSMEER. Huldiging brugwachter Enzler. Ter gelegenheid van zijn aftreden als brugwachter op de Ringvaartsbrug alhier, is de heer C. Enzler gehuldigd in het wijk- gebouw „Irene" Daartoe had zich op ini tiatief van den heer Joh. Wesselius, een comité gevormd, onder voorzitterschap van den heer C. H. Nuyt. bestaande uit burgers van deze gemeente en den Aals- meerderdijk. Kees, de bruggeman zoo is hij hier algemeen bekend is per auto van zijn woning gehaald, waar hij ver volgens in „Irene' werd toegesproken door den heer Nuyt Dat Kees al bijzonder po pulair en zijn arbeid gedurende meer dan 35 Jaar zeer gewaardeerd is, mocht het comité ervaren bij de gehouden geldinza meling onder de burgerij. De voorzitter kon op dit gebied uit ervaring spreken, en getuigen, dat hij nog nimmer zoo gemak kelijk geld had losgekregen als voor dit doel. Na beëindiging van zijn toespraak, bood spr Kees een gouden horloge en een foto (de Ringvaartsbrug) aan. Vervolgens werd Kees toegesproken door den burgemeester onzer gemeente, den heer J. Kastelein. Spr. bracht hem, na mens de burgerij, dank voor zijn trouwe plichtsbetrachting in de functie van brug wachter. Die functie is, door het steeds drukker wordend verkeer, steeds moeilijker geworden en Kees verdiende een bijzonder woord van dank voor zijn tact van optre den. waardoor het hem is gelukt zoowel met het ongeduldig publiek als de niet minder ongeduldige schippers op vrlend- schappelijken voet te leven. Dat ook het bestuur van den Haarlemmermeerpolder groot vertrouwen heeft in de Enzler's, be wees wel de omstandigheid, dat reeds drie opvolgende geslachten in de functie wer den aangesteld De burgemeester wensch- te verder aan Kees nog vele gelukkige jaren toe „Aalsmeers Fanfarecorps" liet zich bij deze gebeurtenis ook niet onbetuigd; het bracht Kees een serenade, welke natuur lijk zeer is gewaardeerd. Velen waren bij de huldiging aanwezig, w.o. behalve de reeds genoemde personen opgemerkt wer den: wethouder Berghoef, dr Bon e.a., als mede eenige dames. Deze huldiging heeft wel bewezen, dat men hier nog weet te waardeeren, ook al is het in een eenvoudige functie, wat iemand daarin voor de gemeenschap is geweest. Aan de universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het candidaats-examen Ro- maansche taal- en letterkunde (Fransch) mej. Uda Veer alhier. HAARLEMMERMEER. Motorongeluk. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer K. uit Den Haag, raakte Zaterdag avond op den Sloterweg door het loswer ken van een der onderdeelen de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de motor in den waterkant reed en onderstboven sloeg. De bestuurder van een passeerende auto, die het ongeluk had opgemerkt, begaf er zich dadelijk heen om de behulpzame hand te bieden, hielp K„ wiens rechterarm bleek gebroken te zijn, in zijn wagen en bracht hem naar een ziekenhuis. Buurtverkeer op de Haarlemmermeerlijnen Naar wij vernemen heeft het buurtver keer op de Haarlemmermeerlijnen een uitbreiding ondergaan. Was voorheen het gedeelte tusschen Hoofddorp en Aalsmeer daarvan uitgesloten, thans is ook voor dit baanvak het buurtverkeer ingevoerd. Op hol. Zaterdag schrok op den Hoofdweg een voor een wagen bespannen paard voor een in woeste vaart passeerende auto. Het schichtig geworden dier nam eerst een zijsprong en sloeg daarna op hol. Hoewel de wagen geweldig heen en weder slin gerde, had de bestuurder, de koopman H., de tegenwoordigheid van geest, van den bok te springen, zoodat hij er behou dens een lichte beenkneuzing zonder ernstig letsel afkwam Het paard kon ge lukkig spoedig tot staan worden gebracht. Mond- en klauwzeer. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer, die nog slechts enkele weken geleden in Haarlemmermeer als geweken kon worden beschouwd, begint zich tot groote teleurstelling van de veehouders in dezen polder weder te openbaren. De nieuwe gevallen die zich aanvankelijk in hoofdzaak tot het Noordelijk deel van deze uitgestrekte gemeente bepaalden, doen zich thans ook in het zuidelijk deel voor. Holl. Maatschappij van Landbouw. De afdeeling Haarlemmermeer van de Holl Maatschappij van Landbouw hield in de Beurs te Hoofddorp een vrij goed be zochte vergadering. Nadat de voorzitter eerst een der bestuursleden, den heer Kistemaker. had gefeliciteerd met den uit slag der Provinciale Staten-verkiezing werd overgegaan tot het uitreiken van eenige getuigschriften aan arbeiders we gens langdurig dienstverband bij denzelf- den werkgever. Allen werden door den voorzitter vriendelijk en bemoedigend toe gesproken en een getuigschrift verge zeld van een enveloppe met inhoud overhandigd. Den heer D. Eggink Jzn. die de getuig schriften voor deze oude getrouwen ge heel belangeloos calllgrafeerde, werd daar voor de dank van het bestuur gebracht. HILLEGOM. Uitstapje Ouden van Dagen. Het comité voor een auto-tochtje met de ouden van dagen heeft de toezegging van een 70-tal auto-eigenaars gekregen, om Donderdag a.s met de oudjes te gaan rijden Vermoedelijk is dit aantal auto's voldoende, ofschoon het nog niet absoluut vast staat De geheele stoet zal uit min stens 270 personen bestaan. Verleden jaar reden 53 a 56 auto's mee. Ook hierin zit dus vooruitgang. KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Starkenburg en gezin, van Beverwijk, thans Katwijk aan Zee, Fock- straat 12. Vertrokken: P. Hoekstra, van Zeehos pitium naar Amsterdam, Wilha. Gasthuis Th H. A. de Leeuw-Jongkindt, van Zee hospitium naar Amsterdam, Doelenstraat 10 P. Ruijs van Zeehospitium naar Hazerswoude, C. 98 Th. A. v. d. Post, van Wassen, weg 21 naar Hazerswoude, A. 100 J. B. Meskers. van Wassen, weg 21, naar den Helder. Doggervaart 15 J. H. te Brake, van Voorstr. 35 naar Vorden J. P. Bouwmeester, van Burgersdljkstr. 9 naar Noordw.hout, Schoolstraat 15. I Een hulppost is v. de E.H.B.O. thans geplaatst bij de garage van de fa. v. d. j Ameele alhier, vanwege het Roode Kruis. De rijksveldwachter J. G. van der Stel is voor een maand gedetacheerd te Geldermalsen in verband met de staking aan een vuursteen-fabriek aldaar. RECLAME. NOORDWITK. HET R. K. MUZIEKCONCOURS. Tweede gedeelte. Het muziekconcours van den Zuid Holl. Bond van R.K. Harmonie- en Fanfare corpsen werd in de voorafgaande dagen voortgezet. Zaterdagavond gaf het jubileerend Fanfarecorps „Excelsior" een concert op het concoursterrein. Op zeer verdienste lijke wijze werd het programma ten ge- hoore gebracht. Het terrein was dezen avond voor een ieder vrij toegankelijk. Hiervan werd dan ook druk gebruik ge maakt. Gisteren had het tweede gedeelte van het concours plaats. Ondanks het regen achtige weer was er zeer veel belangstel ling. Ook deze dag mag als welgeslaagd aangeteekend worden. Niet minder dan een 14-tal corpsen waren ingeschreven Een der corpsen n.m.l. „St. Caecilia" van Dordrecht had door ziekte van leden be richt van verhindering gezonden. De gespeelde wedstrijden hadden den volgenden uitslag: Afd. Harmoniecorpsen. 4e afdeeling. Ie prijs met 355 punten „St. Ambroslus" van Sassenheim: le prijs met 307 punten „Triumph" van Oegstgeest; 2e prijs met 294 punten „T.O.A.G.E.N.O., van Schoon hoven. 3e afdeeling: le prijs met 302 punten „Perosi" van Leiden. 2e afdeeling: le prijs met 300 punten „St. Caecilia" van Voorhout. le afdeeling: le prijs met 320 punten „St. Caecilia" van Leidschendam; le prijs met 319 punten „St. Caecilia" van Voor burg; le prijs met 315 punten „Adolf Kol- ping", van Llsse. Afd. Uitmuntendheid: le prijs met 352 punten „St. Franciscus" van Delft; le pr. met 329 punten „Padua" van Rotterdam; le prijs met 313 punten „St. Antonius" van Rotterdam. Eere-afdeeling: le prijs met 312 punten „St. Mathias" van Warmond. Afdeeling Fanfarecorpsen: le afdeeling. le prijs met 324 punten „Juliana" van Stompwijk. Marschwedstrijd. 2e afdeeling: le prijs met 120 punten, met onderscheiding der Jury „St. Caecilia" van Voorhout; le prijs met 102 punten „Perosi" van Leiden; le prijs met 96 punten,, T.O.A.G.E.N.O." van Schoonhoven le afdeeling: le prijs met 108 punten ..St. Caecilia" van Voorburg; le prijs met 108 punten „St. Franciscus" van Delft. Het corps „St. Antonius" van Rotterdam, hoewel Ingeschreven, nam aan dezen wedstrijd niet deel. De altijddurende wisselbeker voor het hoogst aantal behaalde punten op een een concours van den Bond werd behaald door het Harmoniecorps „St. Ambroslus" van Sassenheim met 355 punten. Na afloop der wedstrijden nam de Bondsvoorzitter, de heer A. C. A. Deeren- berg het woord en bracht een woord van dank namens Bondsbestuur en jury voor de keurige wijze van ontvangst en orga nisatie. De organisatie van het concours was bij uitstek uitmuntend geregeld, a» jzustervereenigingen werden op waardige «vijze ontvangen, waardoor het concours Volkomen is geslaagd. Het gepresteerde al- flus spr.. stond op zeer hoog peil, voorop moet echter steeds staan dat de muziek steeds op hooger peil komt. waarnaast goed organ gevoel ten allen tijde zich bij de beslissing van bestuur en jury neerleggen, waardoor corpsen en orga nisaties steeds op hooger peil komen. Spr. wees er op. dat men de op- en aanmer- kihgen der Jury zoude ter harte nemen en hiermede een volgend concours reke- nihg moest houden. Hierna verkreeg de voorzitter der jury de heer Max Guillaume het woord, welke den bondsvoorzitter, het bondscomité en Excelsior" dank zegde en gelukwenschte met dit goed geslaagde feest. „Excelsior" heeft eer van haar werk. Spr. bracht na mens de jury dank voor hetgeen zij hier gehoord hebben. Hij feliciteerde alle corp sen en eindigde met de woorden „niet stil blijven staan"; de leuze moet zijn „vooruitgang!". Hiermede was het officieele gedeelte van het concours geëindigd en werd door het uitvoerend comité in het juvenaats gebouw een diner aangeboden, waaraan aanzaten het Eere-comité. het bondsbe stuur. de juryleden, het dagelijksch be stuur van „Excelsior" en het uitvoerend comité. Verder vond op het feestterrein en ih de verschillende vermakelijkheden een waardige voortzetting van het feest plaats. Het uitvoerend comité kan tevre den zijn over het resultaat van zijn werk. Een extra woord van dank komt o.i. Hier echter toe aan den heer G. van Dam, lid van het uitvoerend comité, voor de uitmuntende en kundige wijze van or ganisatie van het feestterrein, waarvoor hij tijd noch moeite spaarde. Ook aan de kranige leden der Noordwijksche reddings brigade, die steeds op het terrein aan- wezifc waren tot verleening van eerste hulp]bij ongelukken, komt een woord van dank! toe! OEGSTGEEST. Tragisch doodelijk ongeval. Zaterdagmiddag reed de lieer M. J. S. alhier met een auto over den Burgemeester Terweeweg. Eenige kinderen speelden al- daai in het zand langs dien weg. Een dezer kinderen liep plotseling op korten afstand van den auto den weg op. Hoewel de bestuurder onmiddellijk remde, werd de 2Vs jarige A. van der L. door den auto overreden. Na eerst in de ouderlijke woning te zijn binnengedragen, werd de kleine op advies van den dokter naar liet Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Gister middag is de kleine echter aan de bekomen verwondingen overleden. De politie maakte proces-verbaal op. RIJNSBURG. Candidaatstelling Gemeenteraad. Bij den voorzitter van liet hoofdstem- bureau alhier zijn de volgende candidaten- lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen ingeleverd: Ciir. Hist. Unie: 1. C. D. v. d. Vijver. 2. H. G. Jonker. 3. K. van Delft. 4. J. v. Klaveren. 5. D. Knijff. 6. P. Kort Jr. 7. G. v. d. Gugten. 8 P. van Delft Czn. 9. G. Vos. 1U. D. van Biezen. A.R. Kiesvereeniging: 1. S. Schoneveld. 2. T. Kralt. 3. W. L. v. d. Gugten, 4. J. der. Haan. 5. W. v. Tilburg. 6. G. v. Delft. 7. Adr. Heemskerk. S. J. v. Iterson. 9. G. Jungerius. 10. Jac. Tlmmers. 11. Johannes v. d. Eijkel. 12. C. Haasnoot. Chr. Hist. Volkspartij: 1. J. Oudshoom. 2. N. v. Duijn. 3. D. Kralt. 4. D. v. d. Kwaak. A.R. Arbeiderspartij: I. J. de Best 2. C. van Delft. 3. J. van Egmond Hzn. 4. J. Heemskerk. 5. P. van Egmond Pzn. 6. H v. d. Meij. 7 Jan Star. S K. Zandbergen. 9. J. Zwan. Pony op hol. Zaterdagavond is een pony, gespannen voor een wagen van den koopman van M. te Katwijk a. Zee losgebroken en op hol geslagen met een stuk lamoen achter zich. Aan den Sandtlaan liep bet dier tegen een Ford-auto, wnardoor het wel in zijn vaart gestuit werd, maar toch niet gegrepen kon worden. Het verdween in de richting Katwijk. Wonder boven wonder kwamen persoonlijke oogenblikken niet voor. SASSENHEIM. De verkoopdag door den Chr. Vrou wenbond ter herdenking van het 10-Jarig bestaan, georganiseerd ten voordeele van de linnenkast van het wijkgebouw „Be- thesda", ls zeer goed geslaagd. De netto- opbrengst bedraagt f. 480.56 en is aan het bestuur van het wijkgebouw overhandigd. VALKENBURG. De Candidatcnlijsten. Voor de verkiezing voor de gemeente raad zijn twee lijsten ingediend, nl. door de C. H. partij en A. R. partij. Op de C. H. lijst zijn geplaatst: D. Bol Az., J. v. Eg- mond Wz„ Adr. Zandbergen, NIc. v. d. Nagel Hz.. P. A. Verhaar, M. de Vries Cz„ B. Imthorn Az., L. Bloemendaal, P. Vis, Jac. Bol Cz. Op de A. R. lijst zijn geplaatst: C. Barn- hoorn, D. de Vries. P. Noort, G. v. Dijk Chr.zn., Th. v. d. Meij. VOORSCHOTEN. Inbraak. Tijdens afwezigheid van de familie, is Zaterdagmiddag ten huize van dr. J. H. Holwerda aan den Veurscheweg, alhier een geldsbedrag ontvreemd, dat op een tafel in een enveloppe gereed lag om aan Iemand te worden uitbetaald. Door den rijksveldwachter Koopmans ls terstond een onderzoek ingesteld en te Lelden een persoon, L. genaamd, aange houden en voorloopig in arrest gesteld. Er werd een verhoor afgenomen maar de aangehoudene bleef aanvankelijk ont- i kennen bij de villa te zijn geweest: doch j tenslotte bekende L. die in Leiden woont, I bet geld in den tuin gevonden te hebben, i Een deel van het geld werd nog op hem gevonden. WASSENAAR. Verkeersongevallen. Zaterdagmiddag heeft nabij het viaduct een aanrijding plaats gehad tusschen een auto van „Eigen Hulp" uit Den Haag, be stuurd door P. en een auto, bestuurd door J. alhier. Eerstgenoemde wagen kwam van den Zijdeweg en stak den Rijksweg over. Op dit moment naderde de auto, uit de rich ting Den Haag. Deze botste tegen den achterkant van de auto van „Eigen Hulp" aan, .waardoor deze omsloeg en vervolgens tegen de op den Zijweg staande autobus van den dienst Wassenaar-Viaduct botste. De bestuurder P. liep verwondingen op en klaagde over pijn in de borst. Hij werd per auto van de G.G. dienst naar het zieken huis aan den Zuldwa! overgebracht. De auto van „Eigen Hulp" evenals de inhoud, bestaande uit kruidenierswaren, werden zwaar beschadigd. Van den autobus wer den eenige ruiten vernield. Zondagmiddag is de wielrijder van der N., komende van den Katwijkschen weg. op het kruispunt bij de Schoolstraat aan gereden door een personen-auto. Van der N. kwam er met enkele schrammen af, doch zijn rijwiel werd vernield. De be stuurder van de personen-auto keek even uit het raampje, doch bekommerde zich verder niet over het geval en reed door. Het nummer van den auto kon evenwel worden genoteerd. ZEVENHOVEN. Verhooging presentiegel Het presentiegeld der commissie tot wering van schoolverzuim is verhoogd, tot nu toe was dit f. 30 voor alle leden teza men per jaar. Thans f. 1 per lid en per vergadering. Een request. Aan den gemeenteraad van Mijdrecht is een request met ruim 100 handteekenin- gen gezonden, waarin de bewoners aan de Kromme-Mijdrecht verzoeken, verbeterin gen aan te brengen bij het Pad van Jan maat. Jaarfeestviering. De Herv. Meisjesver. „Bid en Werk" kwam in feestelijke stemming bijeen. Ds. W H Walvaart had de leiding. De avond werd genoeglijk doorgebracht met velerlei nuttige onderwerpen, voor- drachlen. samenspraken enz. Er was veel belangstelling. In dikwijls oorzaak van nervositeit niet méér, maar beter voedsel heb» n noodig. dit betere vindt 17 In eiken dag een kop ovonulti, versterkt wk( Pi ALPHEN. Volksconcerten. Door de plaatselijke muziek- ent. vereenlgingen zal ook dit jaar een 'J volksconcerten worden gegeven in jj j ziektent aan de Stationsstraat. Hier laten wij volgen het programma vcul eerste volksconcert te geven door de q muzlekverg. .Artl et Religioni". mtJ avond kwart over 8 in de tent aan dij] tlonsstraat. Koraal 'Lof zij den Heer); 1. Heiia. land (marsch). Joh. C. Grijp; 2 Le'cS de Bagdad (ouverture). Boieldieu; J| Ehre sel Gott in der Höhe, F. SchiJ, b. Ach, Herr. Iatz dein Iieb Engeleln.a Bach; 4. Faust, 'fantaisie sur l'open'l Gounod). M. J. H. Kessels; 5. Groot-El terdam (marsch), W. Schootemelji-1 Heinzelmannchens Wachtparade, T Noack; 7. Vertrouwen (fantasie ovrl 121), M. H. van 't Kruis; 8. K.LI Marsch. W. Schootemeijer; Koraal (9 mijn Licht). Jaarvergadering. Door de afd. Alphen a. d. Rijn van Ned. Bond van Chr. Prot. Post-Teltp en Telefoonpersoneel „Door Plicht Recht" werd ln het Concordlagebouw h jaarvergadering gehouden. Uit het t slag van den penningmeester en secrets bleek, dat de rekening van het afgeloop jaar met een flink batig saldo kon woï gesloten en de afd. met 8 leden was v? uitgegaan. Verkeersongevallen. Op den hoek BruggeJulianastt kwamen twee auto's in botsing, doorril bestuurder, die uit de Brugstraat n geen acljt had gegeven op het stopte»! van den dienstdoenden verkeersas Tegen hem werd proces-verbaal o;s maakt. Een tweede aanrijding op die plaatst trof een botsing tusschen een auto motorrijwiel. De bestuurder van het t torrijwiel, die uit de Brugstraat km wilde een auto passeeren. Hij botste evenwel tegen op, waardoor hij kwam vallen. Zijn motor werd beschadigd. Lijst van onbestelbare brieven briefkaarten van welke de afzenders bekend zijn terugontvangen in de le der maand Mei 1931. Brieven bina land: J. L. Koster, Singel 127, A'dam bekend). Briefkaarten binnenland: Fam. C. B geveen, Bllderdljkstraat of Laan 31 den (onbekend). Brieven buitenlandLa Direction de Lille France Suereriede Lille (onbekei BOSKOOP. Candidaatstelling voor den Gemeenten) Voor de verkiezing van den gemeen] raad zijn ingeleverd de volgende candic. tenlijsten: C. H. lijst: 1. P. Loef Azn.; 2. A. Ata. broek; 3. W. van Bergen: 4. K. R. Elü broek; 5. D. de Bruijn; 6. C. v. d. Kaade 7. W. v. d. Heerck; 8. C. Ellerbroek; 9. J. Heijmans Sr. en 10. A. v. Tol Johz. A. R .partij; 1. E. Guldemond; 2. D.M! man; 3. C. J. v. d. Wolf; 4. H. Haring; Jac. Loef Jacz.; 6. C. Grootendorst; i.i Rietkerk; 8. C. v. Veen en 9. J. H Osnabrugge. Vrijheidsbond: 1. J. v. Gelderen; 2. w V Kleef: 3. W. de Ruijter; 4. J. Spradt. W. C. Hage; 6. A. S. Kater; 7. J. Radii 8. W. Kruiswijk; 9. P. W. Hardijzer en J. Dijkhuis. R. K. Staatspartij: 1. A. Brand Pzn.. II. A. Boekraad: 3. P. v. d. Staak: 4. H Mathot; 5. C. J. v. Vliet; 6. H. Fase: J. Kortman; 8 J. J. Sterkenburg; Streng. - Afd. Boskoop S. D. A. P.: 1. P. D.No» 2. L. 't Hart; 3. W. v. d. Dool; 4. P. C. C« sen: 5. W. de Vries; 6. A. Versluis; 7. Stigter-Tos e:n 8. J. Schinkel. St. Geref. partij: 1. A. A. Heijkoop: 2 Bos en 3. D. Verburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Carel Willem, z. van W. 7 d. Meer en E. Schulz Jan Willem.' van J. Auker en G. Vermeij Gijsbew d van H. de Jong en H. Meulman "'L d. van P. Ravensberg en M. v. Wengerri- Ondertrouwd: H. Geurs 24 j. en C. schut 24 j. Overleden: C. J. de Bruin, wed van&; v. Kleef 81 j. Hendrikus van Zoomei» 4 jaar. In verband met de vacature ontstak wegens het vertrek van den heer r. n Binken, is tot brievenbesteller alhier F plaatst de heer A. J. Janzweert, thans gelijke betrekking te Gouda. NIEUWKOOP. Men verzoekt ons te willen ®j* deelen, dat in de opgave van de Htf der candidaatstelling voor den gemee»* raad foutief is opgegeven „Vrijt®"1 Partij", dit moet zijn De Nieuwe Pa"*

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6