\7r^n hi vanhei le/dsch Da crBA lm hetvoetbalkampioenschap van Nederland. Maandag 18 Mei 1931 No. 17 Velocitas zorgt voor een verrassing. \UOCITAS—AJAX 2—2. P. s. V—GO AHEAD 5—2. Het voornaamste Nieuws van heden. 7ste Jaargang tb fed rniummiuiuMiiuuuj »iiiH»iami BUI 111/,,,, BUREAU NOORDEIND5PLEIN LEIDEN TELEFOON OIRi'en ADMIN. 2SOO BEIXI507 nmuuuuiiuuauuiiuiimnniuniiiiiiiiiuiiiuiiiUMlilllul jK/elijke spel, dat Velocitas gistermid- haar thuiswedstrijd tegen Ajax h tehaald. komt den groenwitten, ge it verloop van deze ontmoeting, vol- i tóe. Weliswaar stond het spel der rdammers in de eerste helft tech- jiteel hooger dan dat der Groningers. b1 wat het positiespel en het plaatsen [din bal betrof, maar na de rust en reeds in enkele perioden er voor, i de groenwitten erin door geest- jt en tempo dezen achterstand te niet i. In de laatste 10 minuten van den fad had Velocitas, nadat de Wolf Sr. [stand uit een penalty gelijk had ge ld, het spel zelfs zoo geheel in han- i dat Ajax geen enkelen keer meer [de middenlijn kwam. t Velocitas-elftal heeft dan ook beter eeld dan te Eindhoven en te Amster- zonder nochtans het spelpeil van vorig jaar te bereiken. Hun succes de Noordelijke kampioenen in de fce plaats te danken aan de middenli- die zich onder leiding van aanvoer- Wolf Jr. met 'n geweldig enthou- pt in den strijd wierp. Daarnaast on tbeidden zich wederom keeper Rozema (de rechtervleugel, van wie de rechts- [enBonsema op fraaie wijze Velocitas' doelpunt scoorde. De rest van de oede was zeer matig, eenerzijds door felen van den midvoor, anderzijds tdat de linksbinnen, door een invaller, ig, vervangen moest worden. De backs volbrachten hun taak naar ren. Het teleurstellende spel der Am- Kammers moet in de eerste plaats |den geweten aan nervositeit der spe- daarnaast aan het volkomen falen tt binnentrio, dat vrijwel geen enkel lorlijk schot loste. Beide doelpunten men dan ook van den linksbuiten Ier halfdrie stellen de elftallen zich voor neer 8000 bezoekers op. t spel gaat aanvankelijk gelijk op. bij Velocitas wat het aantal aanval- betreft, meer dan Ajax op den voor- id treedt. Als blijkt, dat de Amster- geenszins veel beter zijn, komen -witten verscheidene malen voor :r. 36 minuten zet Van der Velde op lit wijze een aanval op. Via Mohrmann it het leder voor doel. waar Bonsema leder op sublieme wijze in schiet 10. voorsprong geeft de Groningers I. zij komen enkele keeren terug, maar an niets gelukt verslappen zij. Ajax nu opzetten en in cie laatste minuut de eerste helft ziet Twelker een klein Ije Onhoudbaar is het schot niet, maar rma wordt blijkbaar verrast en laat bal glippen. De stand is dan gelijk 11 i de tweede helft is er ongeveer 10 iten gespeeld als er een plasregen los- it. De scheidsrechter laat doorspelen. Velo-achterhoede begint onzeker te i. Ajax profiteert daarvan en na 14 aten weet Twelker Rozema wederom asseeren. Van Reenen geeft het leder een zetje, doch de bal heeft de doel- reeds gepasseerd 12. ort daarop laat scheidsrechter Volteyn wedstrijd wegens den regen staken. de hervatting ontwikkelt Velocitas bte activiteit waardoor de technische 'rtkomingen geheel teloor gaan. Nadat dng een voorzet van Meulema juist de verkeerde zijde van den paal heeft ihotenmaakt Anderiessen bij een hchop hands. Dit is Volteyn niet ont- en hij kent een penalty toe. De Wolf brengt hieruit de partijen weer op iken voet. i den resteerenden tijd heeft Veloci- het beste van het spel. Zij krijgt nog 'Se kansen, waarbij Zuidema een vrijen P krijgt te nemen, die hij niet weet te utten. et einde komt met 22. 'Mr circa 8000 toeschouwers heeft op I f.S.V.-terrein te Eindhoven de return- ij™ PS.v.-Co Ahead plaats gehad, b de eerste helft van den wedstrijd Jee P.S.V.'s aanvalsspel dermate teleur, ™en na de gelukkige goal van de gas- SKcoord door een der P.S.V.-backs, '"ik aan een nederlaag der Eind jaren en een revanche van de Oos- kampioenen begon te denken, "betweede helft ging het aanvankelijk j mln vlot voor p-S.V.ers, doch "de Oostelijken begonnen uitgeputte '."haakte P.S.V. gelijk en binnen en- Jhinuten was de achterstand van 10 «o voorsprong van 31 omgezet. e, Soedhalfdrie laat scheidsrechter 'hit Amsterdam, als grensrechter, be- P-S.V. mist haar rechtsbuiten J®. die in den wedstrijd te Deventer '®seerd was ÏAV b'aatf speelt Hunting. ttïL?nt 13611 t°ss en kiest den ster- zC, n "ten rug. Onmiddellijk doen de ■"snaren een krachtigen aanval, waarbij het Go Ahead-doel ternauwernood aan een doorboring ontsnapt. Deze aan val wordt terstond beantwoord door een even feilen aanval van Stenvert, waarbij T. de Kreek een keihard schot inzendt, hetwelk Boumans ten koste van een cor ner kan redden. Hoe fel de Oostelijke kampioenen aan vallen blijkt uit een reeks hoekschoppen, die thans op het P.S.V.-doel worden geno men. Nu en dan zien wij P.S.V. ook aan vallen, doch de keeper van de Oostelijke kampioenen weet tijdig in te grijpen en levert zeer verdienstelijk werk. Hij weet de felle schoten van Van den Broek, die dit maal een buitengewoon goeden wedstrijd speelt, goed te stoppen. Aan weerszijden worden aanvallen ondernomen, totdat na een 26-tal minuten een schot van den linksbuiten van Go Ahead door Van Zyl in eigen doel wordt getrapt. Go Ahead heeft hiermede een onverwachten voorsprong verkregen. Intusschen zet. Philips er alles op om ge lijk te maken. Er volgen een groot aantal hoekschoppen op het Go Ahead-doel, doch Halle weet de moeilijkste schoten te stoppen. De rust breekt aan met 1—0 voor Go Ahead. Na de hervatting zien wij P.S.V. fel aan vallen, doch haar attaques worden met sterke aanvallen der Oostelijken beant woord. Het laat zich aanzien, dat de Oos telijken geenszins van plan zijn te ver liezen. Echter blijkt dan, dat Go Ahead niet dat uithoudingsvermogen heeft, waarover Philips kan beschikken De Deventenaren hebben zich in de eerste helft te veel ge geven met het gevolg, dat zij op den duur niet meer bestand zijn tegen de aanvallen van hun tegenstanders. Bovendien is hun voorhoede ook niet meer in staat om geestdriftig het doel van Philips te blij ven bestoken. Na 25 minuten spelen weet Hunting, nadat enkele schoten tegen den paal in het veld zijn teruggeketst. Halle met een onhoudbaar schot te passeeren 11. Kort daarop zien wij van den Broek op het doel der Oostelijken toestormen, doch vlak voor doel wordt hij gehaakt, door Halle. Scheidsrechter Vuvk kent terecht een strafschop toe. die door Van den Broek in een doelpunt wordt omgezet. 21 Enkele minuten later als PJ3.V. zeer sterk in de meerderheid is, en het Ooste lijke doel onophoudelijk onder schot wordt genomen, weet Hermans numero drie voor Philips te scoren. A. van Eerd profiteert van een misver stand in de achterhoede der Oostelijke kampioenen men bleef staan voor een vermeend offside-geval en de stand is 41. Tien minuten voor het einde weet Theo de Kreek nog een tweede tegenpunt te maken. Nog voor het einde weet v. d. Broek Halle nogmaals te passeeren, zoo dat het einde komt met een 52-over- winning voor P.S.V. Hét spel der Eindhovenaren was tech nisch beter dan dat der Deventenaren. De Oostelijken speelden erg geestdriftig en vergoedden daardoor veel, wat zij aan techniek tekort kwamen. Echter was de geestdrift zoo groot, dat dikwijls ruw ge speeld werd. waartegen de scheidsrechter niet voldoende optrad P. S. V. won verdiend in Eindhoven van Go Ahead. Ditmaal werd de score iets hoo ger: 5—2. Go Ahead heeft hiermede twee nederlagen achter elkaar gekregen. P.S.V. heeft zich van haar eersten nederlaag prachtig hersteld; met belangstelling zien wij uit naar de beide ontmoetingen tegen Feyenoord. De stand in de kampioenscom petitie luidt; gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. P. S. V. 4 3 1 14—6 6 Ajax 4 2 11 159 5 Feyenoord 1 1 52 2 Velocitas 3 12 214 1 Go Ahead 2 2 2—7 De promotie-competitie 2e klasse bracht een 52 zege van D. W. S. over Excelsior, dat hierdoor degradeert. De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. D. W. S. 4 2 11 10—8 5 West Frisia 3 111 66 3 Excelsior 3 1 2 7—9 2 In Haarlem deelden Edo en Fortuna de punten (22). Men zal moeten afwachten of Xerxes dan wel Neptunus hier de derde gegadigde zal zijn. Zaterdagavond valt hieromtrent waarschijnlijk de beslissing! In het Oosten deed Robur goed werk door in den uitwedstrijd tegen Rigters- bleek gelijk te spelen. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v,t. pnt. Rigtersbleek 2 1 1 31 3 Robur 11 11 1 N. E. C. 1 1 0—2 Twee gelijke spelen in het Zuiden, waar het krachtsverschil gering blijkt te zijn. Het is met geen mogelijkheid te zeggen wie hier als winnaar door de finish zal zal gaan. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Bleyerheide 2 1 1 63 3 Wilhelmina 2 1 1 21 3 Dongen 2 11 3—4 1 Roermond 2 11 14 1 In het Noorden werd W.V.V. in Huizem met 2—1 door F.V.C. aan den dijk gezet. Hier volgen nog de wedstrijden: M.S.C. F.V.C. en W.V.V.—M.S.C. Alleen door beide ontmoetingen te winnen kunnen de Mep- pelers nog met de rest gelijk komen. In dat geval zou men van voren af aan moeten beginnen. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. F. V. C. 3 2 1 9—5 4 W. V. V. 3 2 1 8—7 4 M. S. C. 2 2 4—9 PROMOTIEWEDSTRIJDEN 2de KLASSE. DE COMPETITIE VAN DEN K. N. V. B. P. S. V. en Feyenoord de candidaten voor liet kampioenschap. Voor den K N V B zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: Velo citasAjax 2—2, P. S. V.Go Ahead 52. Afdeellng I, promotie 2e klasse D. W. S. Excelsior 52. Afdeellng II, promotie 2e klasse: Edo Fortuna 22. 2e klasse A: Neptunusy O. C 8—2; St. HcogerD. H. C. 1—2; V. I. O. S.— Quick 62. Promotie 3e klasse: B. E. C.Coal 21; O. N. A.—S. V. W. 3—3. Promotie 4e kl BodegravenT.H.B. 52 4e klasse A: PostduivenR. C. L. 46. Res. 2e klasse A: Quick II—S.V.V II 4-7. Res. 3e klasse A: Concordia II—B.E.C. II 4—3. Af deeling III, promotie 2e klasse: Rig tersbleekRobur 11. Af deeling IV. promotie 2e klasse: Roer mondWilhelmina 11, DongenBleyer heide 33. Af deeling V, promotie 2e klasse: F.V.C. W. V. V. 2—1. Van Overal. Dat Ajax het niet gemakkelijk zou krij gen in Groningen, was vooruit te voorzien. Doch een gelijk spel had niemand ver wacht Het bewijst, dat Velocitas een zeer gevaarlijke outsidersrol speelt, wat Go Ahead nog heel wat hoofdbrekens kan be zorgen. Ajax verliest hierdoor een kostbaar punt en wij gelooven dan ook dat de strijd om den titel voornamelijk zal gaan tus- schen P. S. V. en Feyenoord. Excelsior degradeert. Te Amsterdam speelde D. W. S. gisteren tegen Excelsior. D. W. S. begint al dadelijk met een serie aanvallen, die de Excelsior-verdedi- ging meer werk geeft als haar welkom is en het blijkt al spoedig, dat het „achter" ditmaal niet klopt. Na korten tijd komt Excelsior in den aanval en tot driemaal toe ontsnapt 't D.W.S.-doel aan doorboring. Een heel fraaie kopbal van Bouter weet Huntelaar uit zijn doel te houden, maar even later schiet de Rotterdamsche mid denvoor tegen de deklat, wat Maussen hem nadoet. Het opstellen der Excelsior-verdedlging is onoordeelkundig en hieraan is het dan ook te wijten, dat v. Es na een snelle ren den bal scherp voor doel weet te plaatsen, waarna de rechtsbuiten scoort. 1-0. Slechts enkele minuten later krijgen we een copie van het eerste doelpunt, alleen wordt het v. Es nu wat gemakkelijker gemaakt, door dat 2 Exc.-menschen in hun ijver elkaar tegen den grond loopen, en ook nu weer doet de rechtsbuiten zijn plicht. 20. De Rotterdammers zijn begrijpelijkerwijs nu wat de kluts kwijt en dit zal dan ook wel de reden zijn, dat de linksback v. Es op ongeoorloofde wijze bespringt. De scheidsrechter kent D. W. S. een straf schop toe en C. Huijsman brengt den stand op 30. Nog voor rust weet Mansen dan een tegenpunt te scoren. Rust 31. In de pauze waren de meeningen ver deeld. maar iedereen was er van overtuigd dat D. W. S. ondanks haar 31 voorsprong, nog lang niet in veilige haven was. Het is echter heel anders geloopen. Reeds na eenige minuten krijgt v. Es het leer na een onzuiveren trap van een der Exc.- halfs en met een vliegend schot was het 41. Excelsior verandert nu haar speel wijze. Tot nu had ze met 3 backs gespeeld, waardoor van de slechts uit 2 spelers be staande middenlinie weinig kracht uitging, daar deze beide laatste spelers bijna al hun aandacht aan hun verdedigende taak schonken. Manssen brengt weer eens snel op en Bouter wringt zich door de ver dediging, maar juist als hij zal schieten wordt hij duidelijk zichtbaar gehaakt. De scheidsrechter geeft onmiddellijk straf schop en het is 42. D. W. S. is geheel voor doel teruggetrokken en verdedigt met alle macht. Dan denken we het 43 te zien worden als Maaskant een eigenlijk niet te missen kans krijgt, maar tot wanhoop van alles wat Excelsior heet, schiet hij nog naast. De rechtsback der Rotterdammers is uitgespeeld en kan v. Es niet houden als deze in vooruitgedrongen positie den bal krijgt toegespeeld. Brend wordt uit zijn heiligdom gelokt en het is 5—2, waarmede de wedstrijd beslist Is. Het spel is de laatste minuten het aan kijken nier meer waard, al verstaan de Amsteidam voorhoede het om nog twee al heel g»m-jkkeli!ke kansen om hals te brengen. Te Haarlem speelde Edo tegen Fortuna. Na een kort overwicht der thuisclub komen de gasten opzetten. Door snelle aanvallen stichten ze verwarring in de E.D.O.-gele- deren. Als er ruim tien minuten gespeeld zijn, breekt Hofman snel door en alleen voor Verhagen staande heeft hij weinig moeite om Fortuna de leiding te geven, 01. Gaandeweg herstelt E. D. O. zich. Echter steunt de Haarlemsche mlddenlinie de voorhoede te weinig. Toch is E. D. O. in de meerderheid. Bij de bezoekers valt vooral de spil Kal- ker op. Juist voor het einde der eerste helft krijgt de thuisclub een vrijen schop te nemen, welke via het hoofd van Van den Hurk in het net verdwijnt, 11. Aan belde zijden pakken de ploegen na de hervatting enthousiast aan. Langzamerhand komt E. D. O. opzetten. Ze speelt met meer zelfvertrouwen dan Fortuna. De thuisclub krijgt eenige corners te nemen. Uit een der hoekschoppen ontstaat een doelworsteling, waaruit Pertkel Jr., na een kwartier doelpunt, 21. Blijkbaar ont moedigt dit de bezoekers, want E. D. O. is veel sterker. Op gelukkige wijze komt Fortuna aan den gelijkmaker, als Verhagen een zacht rollertje, waarschijnlijk door de gladheid laat passeeren. 22. Dit doelpunt geeft de tweede klasser opnieuw moed. Naarmate het einde nadert, stijgt de spanning. Maar doelpunten blijven uit, zoodat het einde komt met een gelijk spel. In Nhet Oosten Rigtersbleek—Robur. Laatstgenoemde zonder Jan Kres. Voor de rust vertoonen de gasten met wind en zon in den rug beter spel dan de thuisclub, ze zijn veel meer in het offen sief en haar aanvallen zijn gevaarlijker. Na een kwartier weet Stelma uit een mooien voorzet op fraaie wijze de gasten de leiding te geven, 0—1. Het laatste kwar tier is Robur weer in het offensief. Ook door toedoen van den harden wind blijven doelpunten uit, zoodat met 01 wordt gedraaid. Na de hervatting wordt Jo Kres door Jan Kres vervangen. Aanvankelijk heeft Robur weer het beste deel. Al spoedig ech ter komt Rigtersbleek meer opzetten en ontkomt het Robur-doel ternauwernood aan doorboring. Robur begint te verslap pen. Na 18 minuten schiet Oelen uit een hoekschop ineens in het doel, 11. a In het Zuiden allereerst: Roermond Wilhelmina. Al in de 1ste minuut neemt Wilhelmina door Muurman de leiding, 01. Hierdoor gesterkt zijn de gasten veel sterker, maar sooedig gaan de partijen weer gelijk op. Drie minuten na de rust maakt H. Pijpers voor Roermond gelijk. Einde 11. Verder: DongenBleyerheide. Het spel was een kwartier oud, toen Edelbroek een scherpe voorzet voor doel gaf en v. Oudenhoven schitterend inkopte. 1—0. Toen tien min. later Dongen een corner te nemen kreeg, faalde de links back van Bleijerheide en door een mooi schot van Simons Jr. had Dongen de lei ding vergroot. 20. De strijd ging gelijk op met vlug, aan trekkelijk spel, doch toen even later Pesters den bal maar half raakte, was het Paffen, i die deze kans benutte door onhoudbaar in te schieten. 21. Beijerheide viel nu vinnig aan, de rechtsbinnen gaf een schot op doel. dat de keeper verkeerd beoordeelde, en op zeer gelukkige wijze was hierdoor de stand gelijk. Nog vóór de rust wist dezelfde speler door treuzelen in de achterhoede er 23 van te maken. Direct na de hervatting namen de Don- genaren het spel in handen en Simons Jr. maakte gelijk, 33. a In het Noorden: F. V. C.—W. V. V. Na een halfuur gaf E. Visser aan W. V V. de leiding, 01. Spoedig na de hervatting maakte Faber met een kopbal gelijk. 11. Thans ont stond een felle gelijk-opgaande strijd. F.V.C. was doortastender en weldra namen de Friezen de leiding door Stelpstra. W.V V was nu uitgespeeld en terwijl F. V. C. steeds druk op het Winschoter doel bleef uit oefenen kwam het einde met een overwin ning van de thuisclub. CORINTHIANS—QUEENSPARK F.C. 1—4. Slechts zeer weinig publiek is gisteren getuige geweest van dezen wedstrijd, die gespeeld werd op het Sparta-terrein te Rotterdam. De regen en het gladde terrein maakten goed spel niet mogelijk, maar rekening houdende met de ongunstige weersomstandigheden hebben de Schot- sche amateurs stellig niet teleurgesteld. Zij combineerden veelal knap, en gaven blijk over een uitstekend positiespel te beschik ken. In alle opzichten waren zij de Hollan ders verre de baas. Het was echter duide lijk te zien dat zij het kalmpjes aandeden, want anders waren de Corinthians er zeer zeker niet met een 41 nederlaag afge komen. Voor de rust scoorden de Schotten drie malen en wel door Mac Alpine met een hard laag schot en door kopballen van Bremner en Alpine. Na de rust scoorde Mac Alpine na prach tig werk van den linksbuiten Mac Kenzie nummer 4 en toen stelden de Schotten er zich tevreden mee een demonstratie te geven hoe voetbal eigenlijk gespeeld moet worden. Het publiek applaudiseerde her haaldelijk voor het inderdaad interessante werk der Schotten. Bij het doel maakten zij zich echter niet meer druk, zoodat ver dere doelpunten uitbleven. In de laatste minuut maakte van Everdlngen een tegenpunt. Ajax verloor een punt in den kampioens. wedstrijd tegen Velocitas; P. S. V. won van Go Ahead. Excelsior wordt tweede-klasser. De zeilwedstrijden om het kampioen schap in twaaifvoetsjollen. De estafette „Dwars door Den Haag" door de A. V. 1923 gewonnen. STUDENTENWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIË. Deze wedstrijd om den Mulier-beker werd gisteren op het D. F. C.-terrein ge houden, zegt de „Maandagmorgen". Toen te circa halfdrie de Belgen het kleedlokaal verlieten, betraden zij tus- schen twee rijen D.F.C.-junlores door gaande, het veld. Aan de Hollandsche studenten werden door de Zuidelijke broeders bloemen uit gereikt en onder leiding van scheidsrechter Vuijlsteke nam de strijd een aanvang. Over het algemeen waren vóór rust de Belgen sterker, ofschoon de Hollanders de leiding namen. De eersten wisten echter hun meerderheid door slechts één doel punt uit te drukken, zoodat met den ge lijken stand 1—1 de rust inging. Na de hervatting speelden de Hollanders veel beter en aanval op aanval werd op het Belgische doel ondernomen. Al gauw was het 21 voor Holland. Toch bleven de uit vallen van België gevaarlijk, zoodat zij bij een heel mooien aanval gelijk wisten te maken. 22. De Hollanders bleven supe rieur en met een mooien kopbal van den midvoor werd het 32. Ondanks het betere spel van onze studenten werd bij een gemeenschappelljken aanval der Bel gische voorhoede mooi gelijk gemaakt. 33 De strijd werd vinniger, de Hollanders kregen verschillende eenvoudige kansen, om de leiding te hernemen, maar door onbenullig spel van het binnentrio werden zij om hals gebracht. De paal kwam zelfs te hulp, om België voor een Nederlaag te behoeden. Het zat den Hollanders niet mee en de strijd verleden jaar door hen in Bel gië gewonnen, eindigde tot teleurstelling van de niet zoo talrijke toeschouwers met den stand 33. Des avonds zaten bij een feestmaaltijd der Hollandsche en Belgische studenten ook eenige autoriteiten aan. De elftallen waren: Holland: Kremer, Delft: Meulen, Delft; Visser, Leiden; Colthof. Delft. Th. Beu- kema toe Water. Delft; Vanhorick, Leiden; De Ruiter. Delft; F. Goedhart, Leiden; Pasteur, Delft; Prakke, Leiden; K Beu- kema toe Water, Delft. België: De Wit, Luike Pirson, Brussel: Dugardine Leuven; Delpierre, Luik; Lant- soght. Gent; Wislet, Luik; Kelner, Leuven; Moriau, Leuven; Legrand, Leuven: Boufrie. Luik; Parent, Luik. HET ZUIDELIJK ELFTAL OEFENT. Gelijk spel tegen Mechelen (33). Te Tilburg speelde liet Zuidelijk elftai gisteren tegen Mechelen. De Hollandsche ploeg telde meerdere invallers, maar zij trof het in zooverre dat Nouwens en Helle mans, beide Belgische internationals, na een tamelijk vlot begin al spoedig uitge speeld raakten, hetgeen op rekening gescho ven mag worden van bet zware werk, dat zij ongetwijfeld een dag tevoren hadden moeten verrichten in de België—Engeland ontmoeting te Brussel. Nu bleken de par tijen goed tegen elkaar opgewassen. De Zuidelijken schiepen zich vooi doel wei meer scoringskansen, doch het juiste schot was zoek. Bovendien was de Willem II- wing: Möller-Maas-De Kanter een tikje egoïstisch. Te sporadisch betrok men De Rooy en De Gier in het spel. Het weinige, dat deze laatste spelers intusschen te doen kregen, deden zij goed. Reeds 5 minuten na den aanvang had Möller uit een mooi door De Gier aan gegeven bal het eerste doelpunt gemaakt 1—0. Vlak daarop nam Verdoodt den ge lijkmaker voor zijn rekening 1—1 In de vólgende periode werkte De Kanter zich eenige malen handig vrij, doch hij beging de Fout dan telkens te schieten in plaats van het leder aan zijn mede-voorhoedespe lers over te geven. Zijn schoten belandden alle in 't zijnet. Ook Maas richtte slecht. Veile opgelegde kansen gingen te loor. Bij een plotselingen aanval der Belgen liep Andries keeper Kuckelkorn voorbij en Mechelen leidde 1—2. Kort voor de rust knalde Möller een penalty langs doelman Truits. Na de doelverwisseling zakte het spelpeil aanmerkelijk. Wel kwam even eene op leving toen Giraud voor Mechelen de lei ding heroverd had, maar al dra verslapte het tempo weer. Tot Möller er op het einde in eens van door ging en op het juiste moment overgaf aan de Rooy, die geen fout maakte en met een stevig schot de partijen voor de laatste maal op geloken voet bracht. De opstelling van het Zuid- elftal was als volgt: Kuckelkorn, d. v Pelt, v. Maanen, a.; v Opstal, v. Herland, De Leeuw, m.; De Kanter, Maas, Möller, De Rooy, De Gier, v. De Crt.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11