jjj de omstreken. aalsmeer. jartersadering Centrale Veiling. I rnnn Vereeniging „Centrale Aals t/Veiling" hield haar Jaarverga- het oude veilingsgebouw. De J neer Jb. Alderden Dzn. met een woord van welkom en i hulde aan den secretaris, den heer tnsen JMD" voor het samenstellen nalSee^iufkomst voor de vereeni- ijatzeer bevredigend; zij is kern ei nok wat het interne leven betreft, fcnke slechts aan het eenparig ge- i besluit, tot nieuwbouw. roemde de voorzitter de ver- ling tusschen het personeel van een waarvan hij hoopte, dat dit h de toekomst zoo zou bUjven. Verder f yj de beste wenschen uit voor dit lotulen der vorige vergadering wer- schotten f. 91.800; uitgaven in loopende rekenlpg aan medeleden. Centrale Bank, bouwfonds kluis, gekochte waarden, meu bilair en effecten f3.733.746,99. Uitgegeven rente aan de spaarbank, in loopende reke ning en aan de Centrale Bank f.53 421,56; salaris Kassier en personeel f.4600; diverse uitgaven f. 4913,86. Winst 1930 afgeschre ven op kluis en meubilair f. 4768,56. Inhoud kas op 31 Deo. f. 68.664,98. De rekening wijst een totaalcijfer aan van f 4 784.738,26. Wegens het aan mr. A. Slob tot 15 Juni a.s. verleend verlof, zal het burge meestersambt gedurende dezen vacantie- tijd worden waargenomen door wethouder Kistenmaker die op de gebruikelijke dagen en uren voor de ingezetenen te spreken zal zijn. HILLEGOM. De verkoop van het bloempje ten bate van Hillegoms Drankweer-Comité heeft f. 51.81 opgebracht. Alle bloempjes waren verkocht. ITeden der commissie tot het nazien Vulen der vergadering van 13 Mei i benoemd: W. Maarse Kzn„ D. Tas M. Vreeken Gzn. Het in druk lenen jaarverslag werd goedgekeurd, feening en verantwoording 1930 werd, feebracht rapport, aldus vastgesteld. Vieurd werd de begrooting 1931. Zij un in inkomsten en uitgaven een jian f. 251.950, waarbij 'n geraamde fnn f. 93.000. Tot commissarissen L,; jaar werden gekozen: C. Busker- f en Jb. Spaargaren. Tot bestuurs- Ijiiden herkozen: D. Eveleens Wzn., nrgaren Dzn. en W. Maarse Jbzn. «de subsidies werden toegestaan Proeftuin f.200; Studiefonds school f.200; collectieve inzen- tb f.4300: voor reserveeren ge- gein groote Aalsmeersche ten- 1933 f.650. Over de laatste ...rd het een en ander gezegd in j met de wenschelijkheid om ook gs de tentoonstelling te openen. dat de kleine groep, welke de telling op Zondag wl* gesloten zich nu maar eens diende neer bij de groote groep, welke ook iöndag wenscht te benutten, vooral t oog op het financieel welslagen, toonstellingsleden werd de bood- j de subsidie gegeven, te ijveren I opensteling op Zondag. De heer lllensing bracht vervolgens verslag ter de tentoonstelling te Zagreb. Veel heeft Aalsmeer gehad in Joego- c en er wordt verwacht, dat genoemd fvoor onze bloemenexport van betee- 1 cal worden. De voorzitter bracht den [Mensing een bijzonder woord van I voor zijn verslag. Tot leden van de fcieele commissie in 1931 werden be de heeren P. Harting, Jb. v. d. en W. v. d. Zwaard. Bij het punt [omen stukken en mededeelingen le de voorzitter mee, dat het nieuwe fcsgebouw met bijbehoorende werken [iind. totale kosten f. 628.000. Voorts voorzitter verslag van den veiling- t over de eerste 4 maanden van dit I vergeleken bij hetzelfde tijdvak van I In Januari 1930 f. 432.914,27, 1931 114.20; Februari resp. f. 395.050.54 en 1162,06Mrt f437.299,91 en f384.037,06, 1 f.478.632,39 en f. 447.014,42, totaal Jjaar eerste 4 maanden f. 1.743.897,11 1498.327,84, of een teruggang van |5S9,27. Nadat bij de rondvraag nog ander van huishoudelijken aard proken, sloot de voorzitter de ver- Geslaagd concert. laneer's Fanfarecorps" heeft een gegeven in „De iii Kolommen", voor dit concert veel belangstel- [Een 10-tal nummers werd ten beste pen, w.o.' „Britannicus" van A. Seas- .Preciosa" van Weber, welke resp. |erplicht en vrij nummer vertolkt wor- i het concours te De Bilt. deh 23en Over het geheel een uitstekend igd concert, waarbij zooals steeds, kenners geconstateerd kon worden lens corps steeds beter wordt. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. HAARLEMMERMEER. Hand verpletterd. f arbeider B., werkzaam bij den land- eer V. A., aan den Aalsmeerderweg al- had het ongeluk met z'n rechterhand itld te geraken tusschen een rolma te. waardoor de hand voor een groot *lte verpletterd werd. Per auto werd nan naar Hoofddorp gebracht bij dr. he een voorloopig verband legde. Werkloosheid. i de arbeidsbeurs te Hoofddorp staan ongeveer 290 personen als werkloos schreven, w.o de landarbeiders (ruinl wel het gTootste percentage vormen, i volgen de grondwerkers, waarvan er een 70-tal in Haarlemmermeer zonder t is. hier en daar de werkzaamheden in xniwvakken enz. in vollen gang zijn en landbouwarbeid is of spoedig zal wor- aangevangen, is het wel te verwachten binnen enkele weken de werkloosheid laarlemmermeer tot een minimum zal oen gereduceerd. °p. Boerenleenbank Haarlemmermeer. e coöperatieve Boerenleenbank „Haar- fflermeer" hield haar algemeene verga ai? in hotel De Groot te Hoojfldorp. Uit door den directeur uitgebracht jaar dag bleek, dat de groote omzet weder bewijs was. dat de Bank zoo niet pootste, dan toch een van de grootste •renleenbanken in Nederland zich in 1 bloeienden en welvarenden toestand g verheugen. •ot leden van den Raad van Toezicht oen gekozen, in de plaats van wijlen 1 heer w. v. d. Peet, de heer C. N. Nelis, beer p. a. Stokman, die aan de beurt Mtreding was. Tot bestuurslid werd !:noe,hd de heer L. Koole en gekozen e plaats van wijlen den heer C. P v. 6 est de heer Th. v. d. Geest. de rekening over 1930 (29ste werd ontvangen: van de spaar- ■cj-'98 574.85; van terugbetaalde hy- - el!en en voorschotten f. 66 954.36; we- ontvangsten in loopende rekening (be Medeleden, centrale Bank. ver zwaarden, afschrijvingen meubilair, K- s kluif! en effecten f3.674.308,20; iwfn,rente van voorschotten en hy- bS1-22 072,10. in loooende rekening 3°v van coupons f. 9353,66-en van Bank f. 4161.05; diverse ont- n f 853.24. j,,,e'en werd: aan spaargelden aan hypotheken en voor Zondagsontheiliging De woonforensen belasting Verbetering Zuid Boulevard Benoeming commissie bouwverordening Het waterleidingtarief. De Raad dezer gemeente kwam gisteren middag te 2 uur in openbare verg. bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester v. d. Mortel. Afwezig waren de heeren Alkemade en v. d. Wiel. Onder de inge komen stukken is een schrijven van de A.R. kiesver. „Nederland en Oranje, inzake het gehouden muziekconcours, waaraan een voorjaarskermis verbonden was. Het bezwaar is, dat deze gehouden werd op een Zondag. Afkeuring werd uitgesproken over de z.g. „Zondagsontheiliging". De heer Admiraal sprak er zijn verwondering over uit, dat de burgemeester toestemming had verleend: de heer Krau zegt dat een groot deel der gemeentenaren den Zjndag wil vieren op zijn eigen wijze. Na discussie wordt het adres voor kennisgeving aange nomen. Volgt behandeling van het aangehouden voorstel inzake de woonforensenbelasting. Na uitvoerig gepleegd overleg met ver schillende organisaties, die met de bad plaats verband houden, hebben B. en W. aanleiding gevonden, het voorstel in deze tijdelijk terug te nemen. B. en W. zullen deze aangelegenheid nader onder de oogen eien bij het opmaken van de begrooting 1932. B. en W. hebben te gemakkelijker aan leiding tot dit voorstel gevonden, omdat in de overgangsperiode van de oude op de nieuwe forensenbelasting, belasting zou moeten worden geheven van 1 Mei 19311 Januari 1932, dus over een periode van 8 maanden, in verband waarmede, als gevolg van wettelijke voorschriften forensenbelas ting zij het dan ook tot 2/3 van de grondbedragen reeds zou moeten wor den geheven bij het.huren van een villa gedurende meer dan 60 dagen. Wordt goedgekeurd. Tot leden der schattingscommissie wor den benoemd de heeren Th. Admiraal, E. C. Urlus, R. J. de Groot en G. Vogelaar. Daarna wordt behandeld een adres van W. Compier inzake een gratis telefoon aansluiting in zijn café, omdat daar ter plaatse ook ongelukken gebeuren. B. en W. adviseeren afwijzend; de heeren Lief- ferink, Braun en den Hollander meenen, dat er alle reden is tot goedkeuring dezor aanvrage. Na discussie wordt dit punt aangehouden. Inzake de kwestie van een stenografisch raadsverslag, wordt besloten tot een uit gebreid analytisch verslag. Kosten circa f. 500. Ingekomen is een schrijven van den bond van christelijke politie-ambtenaren in Nederland, houdende het verzoek om erkenning en gelijkstelling van het door dezen bond uitgegeven politie-dlploma met het door andere organisaties uitge reikte „politie-diploma met aanteeke- nlng". B. en W. stellen voor aan het verzoek van genoemden bond te voldoen en der halve voor het bezit van het diploma de in deze gemeente geldende toelage ad f. 50 per jaar toe te kennen. Wordt goedgekeurd. Inzake een adres van den heer Feikema betreffende terugbetaling der kosten tot aanleg van een gasleiding, omdat de ge meente lantaarnpalen daarop heeft aan gesloten adviseeren B. en W. hierop af wijzend te beschikken, omdat de ge meente het recht heeft zonder vergoeding installaties aan te sluiten. Het punt wordt aangehouden, teneinde het contract met den heer Feikema nader in te zien. B. en W. stellen voor over te gaan tot het aanbrengen van een vloerbedekking in 5 lokalen der nieuwe openbare lagere school en in de kamer van het hoofd, voor een som van f. 1323, op te dragen aan de firma G. van Lent te Rotterdam. Goedgekeurd. Aan de orde komt vervolgens een voor stel tot wijziging van de schoolgeldveror dening. Wordt zonder discussie goedgekeurd. B. en W. stellen voor ten behoeve van het aanleggen van den verbindingsweg tusschen den Jan Kroonsweg en de Hoofd straat de daarvoor benoodigde gronden aan te koopen en daartoe vast te stellen een aan de leden toegezonden ontwerp besluit. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan te koopen van Petronella Johanna Steenvoorden, wed. W. van Schie, zonder beroep, wonende te Noordwijk met bestemming voor den open baren dienst en wel voor wegverbreeding een strook grond ter grootte van ongeveer 52'/; C.A., deel uitmakende van het per ceel kadastraal bekend gemeente Noord- wijk Sectie H. nr. 2, voor den prijs van vijf en twintig cents in totaal. Goedge keurd. Aangehouden worden diverse voorstellen inzake grondaankoop, alsmede een voor stel inzake de rioleering van den Duinweg. Aan de orde is een voorstel tot verbete ring van het laatste gedeelte van den Zuid-Boulevard. Kosten f. 2070. Wordt aangenomen. Het punt verkoop van grond aan A. Ver meulen wordt in verband met gerezen moeilijkheden aangehouden tot een vol gende vergadering. B. en W. stellen vervolgens voor het grafmonument voor de zeehelden van 1919 te verbeteren, waarvoor een bedrag van f. 625.— geraamd wordt. Aangenomen met een kleine wijziging. Ingekomen is een adres van de A.-R. kiesvereeniging, waarin adhaesie wordt betuigd aan eenige adressen, verzoekende het sluitingsuur der café's te vervroegen. Wordt na discussie in handen van B. en W. gesteld. Drie leden van den Raad hebben een adres ingediend ter benoeming van een commissie tot wijziging der bouwverorde ning De voorzitter zegt, dat een radicale wijziging der Woningwet in voorbereiding is zoodat de in te* stellen commissie be zwaarlijk met haar taak kan beginnen. Na discussie wordt besloten toch een zoo danige commissie in te stellen. Tot leden worden benoemd de heeren Lieffennk, Krau, den Hollander en v. d. Meer. Tot voorzitter zal worden benoemd een der leden van het college van B. en W.; tot adviseurs de heer v. d. Vliet en de ge meentesecretaris. Naar aanleiding van een tweetal recla mes tegen aanslagen in het vergunnings recht over 1931/'32 van J. M. Vos en M. Kloos wordt na eenige bespreking beslo ten. herschatting aan te vragen. Tot leden der commissie van toezicht op het L. O. worden benoemd Mej. Ch. Nolting en de heeren G. A. E. Duyster, A. C. Meyer en K. Sanders. Het voorstel inzake aanleg van gas-, water- en electriciteitsleidingen voor de o. 1. school wordt z. h. st. aangenomen en zal in besloten vergadering besproken I worden. B. en W. stellen voor, aan te koopen een verrijdbare en verstelbare cokes-transpor teur: de levering hiervan op te dragen aan de machinefabriek „Brabant" te Ze venbergen. Zij vragen voor bedrijfsvaar- dige opstelling f. 1550.aan. Wordt goed gekeurd. B. en W. stellen voor het waterleiding tarief over de geheel linie te herzien. Deze herziening komt voor bijna alle aange slotenen neer op een verlaging van het vastrecht met f. 4.— per jaar. De inkom sten van het bedrijf zullen als gevolg van deze maatregel met f. 5271.— verminderen Zij stellen voor de verlaging alsnog te doen ingaan met ingang van 1 April j.l. Na langdurige bespreking en toelichting, wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. met de stemmen van de heeren Liefferink en den Hollander tegen. De des betreffende verordening wordt vastge steld. I Volgt behandeling der voorstellen van B. en W. naar aanleiding van adressen inzake voorbereidend L. O. (subsidie Mon- tesorischool.) Worden aangenomen. Sub sidie wordt niet verleend. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om de jaarlijksche huur voor paar den op het strand te bepalen op f. 1.en aan de verhuurders van paarden over 1931 terug te betalen het over dat tijdvak be taalde bedrag van f. 10 voor een stand plaats. Na rondvraag gaat de raad vervolgens over in geheime zitting. RITNSBURG. Ver. „Tuinbouwproducten". De ver. „Tuinbouwproducten" alhier hield haar algem. vergadering ten huize van den heer J. J. Verbree. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, opende de vergadering met een kort ope ningswoord, de aanwezige leden hartelijk welkom heetende. De secretaris, de heer Jac. Kromhout, las hierna de notulen der vorige verga dering, die onder dankzegging werden goedgekeurd, en bracht vervolgens het jaarverslag uit. Spr. merkte op, dat waar dit over ver- eenigingsjaren met goede resultaten een aangenaame taak is, dit voor 1930 in het geheel niet het geval is, daar er geen enkele reden voor optimisme is. De wensch van den voorzitter, op de vorige jaarver gadering geuit, dat 1930 voor de leden een goed jaar zou mogen zijn, is financieel niet in vervulling gegaan. De producten waren goed gegroeid, en moge dit voor den tuinder, na moeizamen arbeid verblijdend zijn, de prijzen waren zóo laag, dat de opbrengst niet naar ver houding was. Met name bloemkool was slecht: aardappelen waren zeer gedrukt, terwijl uien vrijwel onverkoopbaar waren. In het eind van het seizoen werd het voor kool. kroten en peen iets beter, maar daar had de tuinder niet veel aan, omdat de producten veelal in handen van kooplie den waren. In 91 veilingen werd in totaal geveild voor f. 142.361,20, zijnde met gelijken om zet bijna f. 116.000 minder dan in het vorige jaar. Het bestuur had niettemin den moed gehad belangrijke verbetering aan te brengen op het veilingsterrein: het kan toor werd vergroot, zoodat het mogelijk was ieder behoorlijk te ontvangen, terwijl ook de veilingloods werd uitgebreid, zoo dat de producten behoorlijk onder dak konden worden gebracht. De verbouwing, onder leiding van den heer v. Iterson tot stand gebracht, bleek een goede verbete ring. De voorzitter dankte den secretaris in hartelijke bewoordingen voor dien arbeid, In het belang van de veiling verricht, waar hij naast het veilingmeesterschap ook nog belangloos het secretariaat waar neemt. Vervolgens werd uitgebracht het ac countantsrapport over het vereenigings- jaar 1929. Waar de administratie een toonbeeld van nauwgezetheid vormde, gaf de ac countant in overweging de betrokken per sonen algeheele décharge te verleenen. Een voorstel van het bestuur om hier toe over te gaan. werd z. h. s. aangenomen. In de bestuursvacature, door het aftre den van den heer K. v. Delft, werd voor zien door herbenoeming met bijna alge meene stemmen van den aftredende. Bij de rondvraag gaf de heer C. Krom hout, die deze zaak reeds eerder in be spreking bracht, in overweging, bij ver koop uit de hand van peen niet het volle veilingpercentage te berekenen Gehoord de besprekingen achtte dc heer Kromhout het echter verstandiger in deze met geen voorstel te komen. De voorzitter sloot hierop de vergade ring, waarna nog een groot aantal nuttige prijzen onder de leden werd verloot. W. Hoogeveen aftr.; 7. J. de Lange aftr.; 8. W. P. v. d. Meer aftr.; 9. A Waayer aftr., 10. G. J. L. de Groot. 11. G C. v. Leeuwen; 12. N. J. Wijsman; 13. C. M. v. d. Heyden; 14. C. J. J. Havik; 15. A. S. v. d. Peet; 16. Th. J. v. d. Sanden. Revolutionair Soc. Partij: 1. L. W Mul ler. 2. R. Kleingeld. S. D. A. P.: 1. H. Verheyen aftr.; 2. K. Bloemheuvel; 3. W v. d. Oest; 4. Mevr. H. Grootveld: 5. P. J. Peperkoorn; 6. J. G. H. v. d. Schilden. Christ. Hist en Anti-Rev.: (verbonden lijst): 1. A. J. L. Schmal C.H. aftr.; 2. S. van Dam aftr. C.-H.; 3. K. Vink A.-R.: 4. J. ten Hoopen C.-H.; 5. Elswijk A.-R.; 6. J. van Nes Wzn. C.-H. Veur. Vrijz. Verkiezingscomité (Vrij heidsbond): 1. J. Koerts; 2. J. v. d. Dool; 3. B. Langendoen. R.-K. Staatspartij' 1. F. van Heyningen aftr.. weth.; 2. L. C. de Koning aftr.; 3. C. Weerdenburg aftr. weth.; 4. W. B. Blonk aftr.; 5. Th. H. Raaphorst aftr.; 6 A. J. Schrader, 7. A. J. Zandwijk. 8. W. J. van Veen, 9. F. J. Zuidwijk. 10. A. L. Kint; 11. H. Houthuyzen, 12. J. S. de Gier; 13. E. Jansens. S. D. A. P.: 1. H. van Bommel, 2. j: Nak, 3. B. Nagtegaal, 4. K. Brouwer, 5. A. J. Zwart, 6. P. v. d. Wolde. Anti-Rev.-Chr.-Hist. (verbonden lijst); I. T. Borst A.-R. aftr.. 2. H. den Baars C.-H.; 3. G. Slingerland A.-R.; 4. G. Kra nenburg C.-H.: 5. H. de Ruyter A.-R„ 6. G. Verlaan C.-H. VOORSCHOTEN. Vereeniging „E. H. B. O." opgericht. Door de afdeeling van het „Groene Kruis" is onder leiding van dr. M. van der Stoel in den afgeloopen winter een cursus gegeven voor „Eerste Hulp by Ongeluk ken" waaraan door een twintigtal perso nen is deelgenomen en met veel animo geoefend. Tlidens deze cursus-avonden is een bijzonderen band ontstaat tusschen doktor-leider en cursisten en is na enkele besprekingen onderling, getracht van autoriteiten, medici en vereenigingen mee ningen te vernemen om te geraken tot een Eerste Huipbrigade in hoofdzaak voor Voorschoten. Een voorloonige commissie had de cursisten in een lokaal achter het Raadhuis bijeengeroepen om definitief een Eerste Hulpbrigade te stichten. De heer J. Overduin, een der commissie leden, gaf allereerst een overzicht van de vele conferenties en gevoerde correspon denties. Overal had men een open oor gehad voor de vragen en toelichtingen en met zeer groote dankbaarheid werden op genoemd de zeer groote en welwillende belangstelling van het hoofd der ge meente. burgemeester E. Vernède, tijdens een conferentie, afdeelingsbesturen van het Roode Kruis, Bond tot redding van drenkelingen, verschillende doktoren en de toezeggingen voor steun van oefen materiaal enz. Plotseling moest de vergadering worden geschorst door het verspreiden van een loos brandalarm van de Zilverfabriek. Politie en enkele leden van de brigade kwamen gelukkig na een halfuur weer terug. Na verdere besprekingen werd on gericht de Voorschotensche „Eerste Hulp bij Ongelukken". V. E. H. B. O. Alle leden hebben zich verbonden vrij willig on eerste onroen, indien geen dokter aanwezig is. terstond hulp te verleenen en steeds voorzien te zijn van een snel- verband en een driekanten doek. Getracht zal worden in de geheele gemeente op vele plaatsen liisten on te hangen met de adressen der Eerste Hulpposten. Aan de woningen der leden zullen bordjes worden aangebracht, voorzien van een rood kruis en de letters der vereeni ging. terwiil getracht zal worden verband- trommels bij de leden te plaatsen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. Overduin. J. Waasdorp en J. G. Bouw. Leider van dc hulpbrigade is dr. M. v. d. Stoel. Minstens eenmaal per maand zal een oefening worden gehouden, en in de zomermaanden oefeningen voor het redden van drenkelingen. BODEGRAVEN. Candidaatstelling voor den gemeenteraad. De volgende candidatenlijsten zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen inge diend: R. K. Staatspartij 1. H. J. v. d. Poll; 2. R. Kelfkens; 3. Th. Leliveld; 4. C. do Groot; 5. P. G. H. v. d. Molen; 6. J. J. de Groot; 7. M. C. Veelenturf; 8. M. M. A. Moons. C. H. Unie 1. J. v. d. Marei; 2. Ph. Jongeneel; 3. A. van Baren; 4. I. Hoogen- doom; 5. W. Boer; 6. H. Los; 7. J. H. v. d. Vlist; 8. P. Verbeek. Gemeentebelang 1. J. Beijen; 2. J. de Mars; 3. W. Roerhorst; 4. B. Spruijt; 5. J. v. d. Kleijnv. d. Ring; 6. D. N. Weeder; 7. J. D. den Hertog. S. D. A. P. 1. P. H. Oldemans; 2. M. Lugtenburg; 3. P. v. d. Peppel; 4. J. R. Baars; 5. E. de Jong. Staatk. Geref. Partij 1. A. v. d. Berg; 2. J. Vreeken; 3. K. v. d. Ben; 4. J. Meer- tens. A. R. Partij 1. P. Batelaan; 2. J. Burg graaf; 3. Baan Batelaan; 4. J. Huitkar; 0. K. Stapper; 6. C. B. Batelaan; 7. B. Baars; 8. W. Verburg; 9. A. de Wit; 10. C. v. d. Veer; 11. T. Vink. Alzoo totaal 6 lijsten. In onderscheiding met de indertijd door de betreffende kiesvereeniginger. vastge stelde lijsten ontbreken op de R K. lijst de naam van het aftredend lid, den heer A. de Vos, die blijkbaar geen bewilliging inzond en op de A. R. lijst de naam van den heer W. K. van Ravenswaaij. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van G. Ebbenhorst en S. M. Werkhoven Wiero Antonlus, z. van M. J. v. d. Werf en A. M. Konst. Overleden; Annigje van Ingen 92 j., wed. van F. Laffree. Getrouwd: J. A. van Diemen 40 j. en J. C. Zwanenburg 36 jaar. Gevestigd: P. van Eijk en gezin, vee houder van Haastrecht G. van Dijk, huishoudster van Amsterdam G. Adema, boerenknecht van Nieuwkoop T. Mollenga, zonder beroep van Ermelo E. de Haan en echtg., zonder beroep van Oegstgeest. Vertrokken; A. Verlouw, arbeider naar Alphen a. d. Rijn A. Veelenturf, tim merman naar Zwammerdam A. G. Pijnackcher, landarbeider naar Zwam merdam R. Roos, zonder beroep naar Zwammerdam W. H. Bakker, zonder beroep naar Eist T. Boelen, arbeider naar Gouda G. Manner, dienstbode naar Abt-Hardenberg Wed. A. de Her tog, zonder beroep naar Rotterdam W. Rietveld, zonder beroep naar Zwammer dam. Gevonden is: een bril in etui. VEUR—LEIDSCHENDAM. De candidatenlijsten. Bij de plaats gehad hebbende candi daatstelling voor de op 5 Juni a.s. te houden verkiezing van leden voor den raad, zijn de volgende lijsten ingeleverd: Stompwijk. R.-K. Staatspartij; 1. J C. v. d. Bosch aftr weth.; 2. J. C. M. van Wijk aftr. weth.; 3. N. W. Mooyman aftr.; 4. L. de Groot; 5. N. J. V/. Wülemsen aftr.; 6. ALPHEN. Arbeidsbemiddeling. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling staan alhier nog als werkzoe kenden ingeschreven: 1 autogenne las- scher, 10 betonwerkers. 1 electricien. 41 fabrieksarbeiders, 2 grondwerkers, 3 klin kers, 1 koetsier, 63 losse arbeiders, 2 ma chinebankwerkers, 1 monteur, 7 opperlie den, 27 scheepmakers, 1 monteur, 2 siga renmakers, 1 stucadoor, 2 tegenhouders, 9 timmerlieden, 1 tuinder en 5 ijzerwerkers. Totaal 187 personen. Tijdige hulp. Nabij het station viel gistermiddag een pim. 7-jarige jongen in een sloot. Geluk kig werd het ongeval opgemerkt door den hotelhouder den heer M„ die het genoegen mocht smaken door middel van het toe steken van een stok den jongen van een zekeren dood te redden, daar deze reeds midden in de sloot dreef en zich zelf niet kon redden. Oud-verpleegdendag Martha-stichting. In de Martha-Stichting werd Hemel vaartsdag de traditioneele oud-verpleeg- den-dag gehouden. Als steeds kenmerkte zich deze dag in een genoegelijke bijeen komst, waaruit ook thans weer bij ver nieuwing bleek, dat bij velen nog steeds de belangstelling voor hun oud tehuis bestaat. Tot directeur van de muziekvereni ging „Crescendo" alhier, werd benoemd de heer H. Bogers te Leiden. De heer Z. die eenige inkoopen had ge daan in den winkel van de Ia. J. kwam bij zijn terugkomst tot de minder onaan gename ontdekking dat men zijn rijwiel had weggehaald terwijl een ander was neergezet Z. deed aangifte bij de politie hoewel deze verwisseling waarschijnlijk op een abuis berust. Tot bestuurslid van de Geref. Jeugd- centrale alhier werd gekozen de heer A. de Groot, zulks in de vacatur ontstaan door het vertrek van den heer M. Kamper. I Door vernielzuchtige jongelingen werd van een leegstaande woning in de Jong- kindt-Coninckstraat eenige ruiten ver nield. De eigenaar deed aangifte bij de politie. HAZERSWOUDE. Herdenkingsrede prof. dr. Hoekstra, Maandagavond te 8 uur hoopt prof. dr. T. Hoekstra in de Geref. Kerk alhier een gedachtenisrede houden in verband met het feit dat hij 25 jaren geleden alhier in het predikambt bevestigd werd. NIEUWVEEN. De candidatenlijsten. Voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing zijn de volgende lijsten ingekomen: R.K. 1. H. S. Ran. 2. K. Hoogervorst. 3. W. C. Bokkestljn. 4. L. J. de Boer. 5. A. .1. Vint. C.H.: 1. W. J. Rijlaarsdam. 2. D. P. Joba, 3. K. de Vries. 4. A. d. Jong. 5. D. van Leeuwen Wz. V.B.: 1. W. Plomp. 2. J. C. Bulk. 3. Karsemeijer-Moelker. 4. W. Bruijne. A.R.: 1. P. G. Groeneweg. 2. J. P. Visser. 3. Chr. Jonker. 4. L. Rodenburg. 5. J. Vreeken Jr. 6. H. Kooistra. S.D.A.P.: 1. A. Koren. 2. A. de Geus. 3. F. J. v. Vliet. 4. J. W. v. Zoest. TER-AAR. De Candidatenlijsten. Er zijn in deze gemeente Ingeleverd 7 candidatenlijsten. welke door het stembu reau geldig zijn verklaard. Tevens werd de volgorde der lijsten vastgesteld als volgt: Lijst 1, A.-R. Partij. Candidaten 1. Joh. v. Vliet Wzn., 2. L. Verduyn, 3. C. van Spronzen, 4. W. Hofstede, 5. J. M. v. Vliet, 6. W. Kapteijn Lijst 2, R.-K. Staatspartij. Cand.: 1. D. v. d. Hoorn, 2. M. V. dj Weijden, 3. M. Höl- scher, 4. P Hoogervorst Kzn., 5. Jac. Va- lentijd, 6. P. A. Post, 7. C. de Boer, 8. A. Post-Uiterweer-Hofwegen, 9. J. A. Koe- leman, 10. A. C. v. d. Hoorn Czn„ 11. Joh. Rekelhof, 12. H Markman, 13. G. Versluis, 14. P. van Rijn. Lijst 3, Vrije lijst. J. Th. Hoogeboom. Lst 4, Vrije lijst. P. Kroon. Lijst 5. Ch.-Hist. Partij. Cand.: 1. H. Hendrikse, 2. J. van Apeldoorn, 3. A. Kam- meraat, 4. H. Hegeman, 5. W. de Bruyn, 6» A. Turkenburg, 7. A. Cats, 8. H. Mulder. Lijst 6. Staatk. Geref Partij. Cand.: 1. R. Treur, 2. K. van Harten, 3. J. v. d. haven. Lijst 7, Vrijheidsbond. Cand. 1. H. Bos, 2. J. de Regt, 3. K. VisserPrins, 4. J. de Bruin. De Tulpententoonstelling. Woensdagmiddag had de officieele ope ning plaats van de door de Ver. van bol- lenkweekers „Samenwerking" georgani seerde tulpententoonstelling. De voorz. de heer J. Th. Lelieveld sprak een welkomstwoord, waarin tot uitdruk king kwam dat slechts door het succes van de narclssententoonstelling „Samen werking" de durf heeft gehad reeds nu een nieuwe expositie op touw te zetten. Wegens afwezigheid van den burge meester, sprak hierop de gem.-secretaris de heer B. J. Hoogenboom een openings woord, memoreerende dat de gemeente en de tuinbouw door deze en dergelijke orga nisaties op hooger Deil worden gebracht. Er is weer veel deelname! WADDINXVEEN. Op last van den burgemeester is de Duitscher Wdie in deze gemeente zonder geldige papieren verblijf hield, overge bracht naar de grenspolitie in Zevenaar, teneinde over de grenzen te worden gezzt. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11