v.ROSSEM's TROOST gemeentezaken. KINADRUPPELS HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN DE GEZONKEN SCHAT. 72<te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 15 Mei 1931 Derde Blad No. 21826 |u&. Dr M.NANNING'S FAILLISSEMENTEN. Heerenbaai EEN DUBBELTJE PARLEMENTAIR OVERZICHT ÓTCR-1ABAIW/ RADIO-PROGRAMMA. benoeming. van het aan mej. C. A. Fi- Send eervol ontslag Is het noodig al Meisjesschool voor Ui.O. een on- Hirer les) te benoemen, verband daarmede bieden B. en W. ■leende voordracht aan: -Jindra J M Bruggeman, leerares aan vakschool voor Meisjes voor Lelden en a s te Leiden; _2o. J. Huitema, van" de o.l. school No. 1 te Streef- 30 K. H. van Faassen, onderwijzer Ijioold de Éljlrsleerschool te Middelburg. SUBSIDIE L. O. en U. L. O. verband met het bepaalde in artikel 0 der Lager Onderwijswet 1920, hebben [besturen van de bijzondere scholen v. Lr onderwijs in deze gemeente, wederom mvragen Ingediend om vergoeding uit „emeentekas van de Jaarwedden en Urfeo van aan die scholen, gedurende [jaar 1929. verbonden z.g.n. bovental- onderwijzers. Koor de berekening dier vergoeding geldt 1 windslag het gemiddeld aantal leer- Ln per onderwijzer van de gezamen- overeenkomstige openbare scholen, fear die gegevens zijn de aanvragen Eerrocht en accoord bevonden. Koor het L. O. wordt in totaal f. 65.797.58 Ikbaar gesteld, voor het Ui.O. plm. AMBACHTSSCHOOL. |;i Maart JJ. werden om proeadvies in a van B en W. gesteld een tweetal j»n van het bestuur der Vereeniging j inbachtsschool" alhier, houdende Almede te werken tot de uitbreiding i iet aantal avondcursussen aan de .-Msschool met een cursus voor auto [jitorherstellen en een cursus voor op- iltg van stucadoors. julrent een en ander hebben B. en W. gevoelen ingewonnen van de betrok- i organisaties van patroons en werk en, welke eenparig het nut van de tot- mdtomlng van bedoelde avondcursus- B trkennen. jok het College is, evenals de Commis- voor het Onderwijs, van oordeel, dat jiging van de verzoeken aanbeveling Irdient. (IRBETERING HAARLEMMERWEG. joals B. en W. bij hun voorstel tot [érnemlng van gedeelten voortuin aan 1 Haarlemmerweg mededeelden, werden met enkele eigenaren de onderhan- .j voortgezet, ae hebben met een dier eigenaren, j heer W. H. J. Zwetsloot c.s., tot het Igende resultaat geleid; i overeenstemming met het genomen fcdsbesluit van 10 November JJ., zal de meente den grond vóór de perceelen, Jdastraal bekend gemeente Leiden, sectie Nis 4018 en 3801, voorzoover deze aan heer Zwetsloot toebehoort en voor- ls, koopen voor den prijs van f. 10 p. I. Voorzoover de benoodigde grond geen fcrtuln ls, doch verheeld is aan het be lli van den heer Zwetsloot, zal de ge- fente daarvoor een bedrag van f. 25 per 1. betalen, welke prijs ln dit geval aan- belljk ls. be meerdere aankoopkosten dan waarop fspronkelijk gerekend was, kunnen nrshands worden geput uit het toege- me crediet voor de verbetering van den |»rlemmerweg. BEBOUWING BLOEMSTRAAT. Hj raadsbesluit van 16 Februari j .1. werd W. C. van Oosterom tegen den prijs f.7 per M2. verkocht het perceel iwterrein aan de Oostzijde van de lemstraat, groot plm. 200 M2. Aan den verkoop werd o.a. deze voor- arde verbonden, dat op den grond een rage met bovenwoning of enkel wonin- zouden worden gebouwd. De nakoming d deze bepaling moest worden verze il door het vestigen van een servituut. Je woninbouwvereeniging „Eensgezind- id" heeft er echter de aandacht op ge- stigd, dat door bebouwing van het ter- RECLAME. EETLU5T-QPWEKKEMD. 1.30 p. fl 6052 rein op de eerstaangegeven wijze enkele van haar woningen ter plaatse niet vol doende licht en lucht meer zullen ont vangen. De met de vereeniging en met den heer van Oosterom ter zake gevoerde bespre kingen hebben tot de volgende oplossing geleid. De heer Van Oosterom koopt voor den prijs van f.7 per M2. behalve het voren bedoelde terrein ook het aan de Westzijde van de Bloemstraat gelegen gedeelte grond, eveneens plm. 200 M2. Op het eene perceel zal een garage worden geplaatst. Tegen betaling van een bedrag van f. 200 aan den heer van Oosterom. verkrijgt de vereeniging. door vestiging van een servi tuut, de zekerheid, dat aan de eene zijde niet hooger zal worden gebouwd dan plm. 3.50 M. en aan de andere zijde niet hooger dan plm. M. AANKOOP GROND. De gemeente is in de gelegenheid voor den prijs van f. 7700 aan te koopen het perceel weiland, kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie N, No. 180. groot f. 1.28.30 H.A., gelegen in den Stadspolder, aan de Stinksloot, in de nabijheid van de onlangs aangekochte landerijen en van andere reeds aan de gemeente toebehoo- rende gronden Het bezit van dit perceel is in verband met zijn ligging, voor de gemeente ge- wenscht, en de prijs ad plm. f0.60 per M2. is aannemelijk te achten. BRUG GALGEWATER. Voor het maken van de gewapend-be tonwerken voor den onderbouw van de ontworpen nieuwe brug over het Galge water, tot den bouw waarvan op 2 Sep tember 1930 ls gesloten, is aan een vijftal daarvoor in aanmerking komende firma's prijsopgave gevraagd. Van de inschrijvin gen is de in technisch en financieel op zicht meest aannemelijke die van de N.V. Wernink's Beton Maatschappij te Leiden, en wel voor een bedrag van f. 10.900. BOUW CHR. KWEEKSCHOOL. Krachtens Raadsbesluit van 16 Februari 1931 werd een perceel grond, gelegen ach ter den Rijnsburgerweg, verkocht ten be hoeve van den bouw van een Christelijke Kweekschool. Aangezien de grond als bouwrijpe grond is verkocht, dient van ge meentewege te worden gezorgd voor den aanleg van een toegangsweg van den Rijns burgerweg af. Gerekend is op een rijweg ter breedte van 7.50 M. met klinkerbestrating en aan weerszijden een tegeltrottoir van 3 M. breedte. De bedoeling is langs den weg. voorzoo ver deze grenst aan de lager gelegen ach tertuinen van de perceelen Rijnsburger- gerweg Nis 93 en 95, zgn. betonnen per- ronwanden aan te brengen, waarop een ijzeren gaashek is gedacht. Overigens zal langs den weg, waar deze niet grenst aan het terrein der kweekschool, een tijde lijke afschering worden geplaatst. De kosten van een en ander zijn ge raamd op plm. f. 11.000. Dit bedrag, het welk door geldleening zal worden gevonden komt ten laste van het Grondbedrijf. Uitgesproken: Th. J. van Kuyk. vroeger houder van een Electro Technisch Bureau, thans café houder, Hillegom, Hoofdstraat 125. R.-c. mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh, cur. mr. J. v. d. Vegt, Haarlem. RECLAME. 5516 345 Wim vloog met een boogje weg na zulk een trap, Zoo bang nog als een wezel. En hij kwam, alsof hij circustoeren deed. Terecht op een oude ezel. Ja, Wim, wat wel toevallig was. Op een grauwtje terecht gekomen, Dat bij de circustent heel rustig stond, Te suffen en te droomen. 346 En na de zoo vreeselijke straf, Werden ze naar een cel gezonden. Een donker hol, vuil en zonder licht, Waarvoor twee wachters stonden. Wij moeten, zei Pim, hiervandaan. Ik ben bang voor mijn leven, Verdoovende sigaretten heb lk, Die zal ik hun straks geven. EERSTE KAMER. LEENINGWET EN SIGARETTEN-BELASTING. De Eerste Kamer heeft Woensdag in een betrekkelijk-korte vergadering het wets ontwerp van Minister de Geer behandeld inzake aanvulling en wijziging der Lee- ningwet 1914 en heffing van opcenten op den tabaks-accijns voor sigaretten. Zooals het zoo vaak in de Eerste Kamer gaat, ging het ook ditmaal: een aantal redevoeringen, gevolgd door de aanneming van het ontwerp met algemeene stemmen. De heer Wibaut, Gelderman, De Gijse- laar, Slingenberg, Van Lanschot, Van Citters en Blomjous voerden het woord en gaven allerlei wenken, ontwikkelde eenige bezwaren, juichten de ontwerpen toe. En: toen heeft Minister de Geer de heeren beantwoord. Inzake enkele opmerkingen deelde hij mede, dat de vraag, of de ge meenten uit.'s Rijks kas hulp zouden krijgen ter bestrijding van crisis-uitgaven, bij dit ontwerp niet kon worden beant woord. Die vraag trof trouwens meer Bin- nenlandsche Zakën; Voorts heeft hij be toogd. dat het rationeel was, om de over schotten uit het. Leeningfonds, vermeer derd met de opbrengst der sigaretten- belasting, thans, te. gebruiken voor de crisis-uitgaven van-, het Rijk. Inzake de uitgaven voor werkloosheid-bestrijding is een suppletoire begrooting in bewerking. Het wetsontwerp is tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen, even als een aantal andere ontwerpen, waar onder het onteigenings-ontwerp voor den aanleg van een bosch bij Amsterdam. TWEEDE KAMER. WIJZIGING DER DRANKWET. De Kamer ging voort met de behande ling van het wetsontwerp tot wijziging der Drankwet. Eenige amendementen van den heer Van Hcilenberg Hubar. ten doel hebbend een redactie-wijzigipg van art. 10. werden door den Minister overgenomen. Op art. 12 verdedigde de heer Slotemaker de Bruine een amendement om te bepa len, dat het instituut der vennootschaps vergunningen niet zal worden uitgebreid tot gewone inrichtingen voor maatschap pelijk verkeer, doch alleen zal gelden voor Duitengewone inrichtingen van dien aard. Een ander amendement was van den heer Kortenhorst. Het wilde mogelijk ma ken. dat het aantal vergunningen in een gemeente met 10 pCt. overschreden zou worden, ten bate van inrichtingen voor maatschappelijk nut. Weer een ander amendement was van den heer Van Hellenberg Hubar: het wilde onmogelijk maken, dat een beroeps-mili tair een vergunning zou krijgen of houden. Hierna hebben enkele sprekers (de hee ren Oud, Beumer, Snoeck Henkemans en Van Vuuren) in een zeer technisch debat over deze amendementen het woord ge voerd. Minister Verschuur heeft het amende- ment-Slotemaker ontraden, omdat hij het beter vindt ook voor gewone Inrichtingen van maatschappelijk verkeer de vennoot- schaps-vergunning te doen gelden. Deze weg heeft men ingeslagen en het is beter hem niet te verlaten. Tegen het amende ment-Van Hellenberg had de Minister geen bezwaar .De amendementen-Korten- horst-ontraadde hij, doch in ieder geval zou hij het percentage van 10 daarin verminderd zien. Hierna heeft de heer Slotemaker de Bruine zijn amendement ingetrokken, en de heer Kortenhorst in zijn voorstel het percentage van 10 veranderd in 5. Doch op voorstel van den Voorzitter werd de verdere behandehng van het artikel en de amendementen aangehouden. Ook art. 13 werd na eenige debat aan gehouden tot de volgende week. HAGENAAR. RECLAME. NICHlIJfRS VOOR ZATERDAG 16 MEI. Hilversum, 298 M. Uitsl. VARA-uitz. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding VPRO. 10.15: Uitz. voor Arb. in de Continu-bedrijven VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl. Het Groote Volkstooneel en W. Luberti (toespraak) 12.00: Gramofoon- platen 12.15: VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl 1.15: Pauze 1.45: Gramofoonpl. 2.00 T. Landré „Ons huis een tehuis" 2 SO: Ds. G. W. Melchers uit Warga: „Ka raktervorming" 2.45: Peadagogisch concert. Hollandsche Kamermuziekvereen. o. 1. v. P. Tiggers 4.15: Concert Henry Oostra (bariton) en Joh. Jong (piano) 4.45: Esperanto-cursus G. J. Degenkamp 5.05: D. J. v. d. Ven: „Ons mooie Ne derland" 5 35: Friesch uurtje. Joh. Jong torgel). F. M. Schurer (voordracht), J. H. Brouwer (toespraak) 6.30: B. Bakker: „De beteekenis van de Soc.-Dem. Ge meente-Politiek in Arnhem" 6.45: Gra mofoonpl. 7.30: VARA-Varia 7.35: „De Film-Koorts", een spel voor de lens van J. Elsensohn. Blijspel, op te voeren door Het Groot Volkstooneel o. 1. v. W. van Cappellen, H. Bouber en B. Groene- veld 8.00: Concert. H. v. Oss (zang) en F. de Nobel (piano) 3.30: Bestuurs- mededeelingen A. de Vries 8.40: Zater dagavond-programma. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. Teun de Klepperman 9.20: Een moderne Paljas, door S. de Vries. M. m. v. VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot en solisten 10.30: Vaz Dias 10.40: Gramofoonpl. 11.00: Vervolg: Orkest- concert 11.40: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzendlng 8.00: Gramofoonpl. 10.0011.30: Gra mofoonpl. 11.30: Godsd Halfuurtje door Pastoor Perquin 12.00: Politleber. 12.151.45: Concert KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer 1.45: Gramofoonpl. 2.30: Vragenhalfuurtje 3.004.30: Kin deruurtje 4.30: Zwemcursus S. P. J. Borsten 5.006.00: Gramofoonpl. 6.00 Sportpraatje S. P. J. Borsten 6.15: Journ. Weekoverzicht door P. de Waart 6.357.00: Belastingpraatje door C. J. B. Otte 7.00—7.30: Spreker: Beknopt over zichtvan de Kinderwetten 7.30: Politie berichten 7.45: Gramofoonpl. 8.15 11.00: Concert KRO Salon-orkest o. 1. v. M. v. 't Woud, J. Moerdijk (zang), B. Verhoeven (causerie) 10.5012.00 Dans muziek. Daventry, 1554,4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 1.202.20: Or kestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.35: Berichten 7.05: Trio-concert 7.20: Lezing 7.35: Lezing 7.50: Vaudeville 9.20: Berichten 9.35: Berichten 9.40: Lezing 10.10: Orkestconcert 11.0512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 4.50: Dansmuziek 6,20: Gramofoonpl. 9.05: Radio-Tooneel 10.20 Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 7.208.20: Gra mofoonpl. 10.3511.05: GramofoonpL 12.30: Gramofoonpl. 1.252.50: Or kestconcert 2.553.45: Gramofoonpl. 5.206.20: Orkestconcert 8.20: Vroolijke avond 10.20: Berichten. Daarna tot 11.50: Orkestconcert 11.501.20: Dans muziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—1.35: Or kestconcert 3.205.20: Orkestconcert en zang 5.205.50: Gramofoonpl. 8.20 9.20: Orkestconcert, declamatie en zang 9.4510 25: Orkestconcert en voordracht 10.40—11.20: Orkestconcert en zang 11.2012.35: Dansmuziek. Brussel. 508.5 en 338,2 M. 508,5 M.: 5,20: Orkestconcert 6.05: Orkestconcert 6.50: Gramofoonplaten 8.20: Concert. Orkest en strijkkwartet 9.20: Viool-recital 338,2 M.: 5 20: Orkestconcert 5.50: Dansmuziek 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Gramofoonpl. Opera „Paljas" 9.20: Orkestconcert en zang. Zeesen, 1635 M. 6.05: Tijdsein 6.50: Gymnastiek en Gramofoonpl. 10.55 2.20: Lezingen. Berichten 2.203.20: Gramofoonpl. 3.204.50' Lezingen 4.50—5.50: Concert 5.508.20: Lezingen 8 20: Operette „Das Apfelfest Jabuka" van Joh. Strausz 10.20: Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. UT het Engelsch van LEO WALMSLEY. Zonder zich te verwaardigen om zijn 'Sen veiligheidsriem vast te gespen, gaf gas en weg waren we! Dat opwin- ende moment toen de machine het water eniet en haar neus opstak in een wind kas. die ons binnen een paar seconden w hoogte van meer dan honderd voet rachtj Er is toch geen machine, die te «gelijken is met een Scott-Hemery een enkele! Ik genoot! Maar met dat ge- »eten kwam de behoefte om het zelf te 'een ook weer terug. Mijn vingers jeukten rnaar, om den stuurstok weer te voelen, en zelfs kwam de wensch in me op, dat ze vriend daar voor me opeens ziek ocht worden, dan zou ik zijn taak kun- en overnemen, zooals mijn waarnemer, en bij Yperen, toen ik gewond werd, et mij gedaan had «u. achteraf, moet ik nog dikwijls om n houding, of liever, mijn gedachten rn v? lacl:len- In plaats van op mijn mak te gaan zitten en me te goed te o aan de sandwiches van onzen vriend Dediteeren over den buitengewoon «uuagen samenloop van omstandighe- waardoor die vliegmachine op dat vnüiik Juist die route gevolgd had, samenloop van omstandigheden, ■«aoor ons een reisje naar Zanzibar paard werd en waardoor we allicht nog vThadden om vriend Dusi Khan t®31 te zetten, zat ik me op te win- schooijongen, ■"ds den een of anderen wed~ u zeslagen is en die de meest fantas- die door een tische plannen beraamt om die nederlaag, in zijn gedachten althans, te wreken. Na de eerste tweehonderd voet begon nen we in een rustiger tempo te stijgen. Op een hoogte van vijftienhonderd meter drosselde de piloot den motor en zette de machine in den koers naar het eiland. Tijdens onze „inscheping" was de zon achter den horizon weggezakt. We kwa men wel hooger en hooger, maar toch be gon de schemering snel te vallen. Naar zijn manier van doen te oordee- len, deed het feit, dat we in volslagen duisternis zouden moeten landen, onzen piloot niets Hij zat Patricia de werking van de verschillende besturingsorganfen uit te leggen, of hij haar, ieder in een ge- makkelijken stoel voor een gezellig knap pend haardvuurtje. vliegtuig-theorie les gaf. En al was er in haar telkens even naar mij omkijken iets schuldbewusts, haar manier van doen tegen hem was vrij van eenige koketterie. Ze was precies een jongen van een jaar of zestien, die voor het eerst iets „geweldig-interessants" meemaakt. Haar geheele gezicht straalde. Zij genoot. Vóór me had ik een soort van minia tuur-lessenaartje. waarop een bloc nota en een potlood lag. Ik sloeg het vloeiblad terug en maakte op het eerste blaadje een schets van Thunder-Island met het rif voor de Oostkust dat iets ten Zuiden van Lighthouse Hill doorloopt erbij. In de Oostelijke lagune, vlak bij den „dijbeen knobbel" zette ik een kruis: onze lan dingsplaats! Als onze piloot het klaar speelde om daar te landen, konden we naar het strand toe taxi-en en van daar dat had ik mij opeens herinnerd liep er een pad over den heuvel naar het kamp Ik scheurde het blaadje los en stak het onzen bestuurder toe. Hij bekeek het even en knikte dan bevestigend. Blijk baar had hij begrepen, wat ik van hem wilde. Na een twintig minuten kregen we, nog onverwacht. Thunder Island „in zicht"; een donkere vlek, die van de zwart blauwe zee erom heen nauwelijks te onder scheiden was. Volgens mijn schatting was de afstand erheen nog een kilometer of zeven. We hadden op dat oogenblik een hoogte van ruim zestienhonderd meter. „Wat me'er naar het oosten", schreeuw de ik onzen bestuurder in het oor. We hadden natuurlijk geen kans dat onze aankomst geheel onopgemerkt zou blij ven, maar hoe minder we de aandacht van Dusi Khan en consorten trokken, des te aangenamer was het mij. Maar nau welijks was hij naar het oosten afgebo gen, of zonder één enkele waarschuwing, dat er iets niet in den haak was .stopte de motor. Ik kreeg een schok van schrik. Voorzichtig stond ik op en inspecteerde over den schouder-van den piloot de ver schillende apparaten. Hij had onmiddellijk de bedieningshan dels versteld en nadat hij de machine in glijvlucht had gezet, begon hij koorts achtig de benzine drukpomp te bewerken. „Wat is er aan de hand?" schreeuwde ik. „Weet ik niet", schreeuwde hij terug. „Waarschijnlijk is de benzine op." „In de baai landen dan maar", gaf ik hem, aan zijn oor schreeuwende, den raad Dan keerde ik me naar Patricia: ,,'t Is niets ernstigs, hoor! We halen het makkelijk." Ze lachte me toe. Maar ze was nerveus, dat kon ik wel zien. „Zouden we de lagune kunnen halen of zouden we buiten het rif moeten lan den?" Toen onze motor zoo opeens stop zette, was onze hoogte 1300 meter en de afstand tot Sudi Hill een kilometer of zes. Een Scott-Hemery machine kan voor elke driehonderd meter hoogte een «anderhal- ven kilometer planceren, op die manier zouden we dus ongeveer midden in de lagune terecht komen. Als we nu maar... o wat zou ik er voor gegeven hebben als lk op dat oogenblik Senor Gonzales van zijn plaats had kunnen trekken en zelf had kunnen gaan zitten!'t Was nu zoo donker dat ik den stand van de in strumenten op het dashboard door de phosphoresceerende verf kon aflezen. Maar alleen de naalden van den snel heidsmeter en hoogtemeter vertoonden beweging. De^laatste zakte langzaam naar lagere cijfers.' De machine maakte opvallend weinig leven. De spandraden van een Scott- Hemery zijn zoo gemaakt dat ze een mini mum aan lucht-weerstand bieden en daar onze bestuurder de glijvlucht zoo strak mogelijk hield was onze snelheid niet veel meer dan zestig kilometer per uur. „Zoo dicht mogelijk naar de kust!" beval ik. „Goed", gaf hij gemodelijk ten ant woord. „Gaat best, wat? Niets geen ge vaar! U bent niet bang, mistress?" Ondanks mijn jaloezie kwam er een gevoel van bewondering voor den man in me op. Een landing op het water in het halfdonker is geen kleinigheid Ik ben zelf ook niet voor een klein geruchtje ver vaard. maar ik geloof toch niet als ik op dat oogenblik in zijn plaats geweest was, en hoe graag had ik dat nog geen tien minuten geleden gewild dat ik onder dat vooruitzicht zoo bewonderens waardig gelijkmoedig gebleven zou zijn. Het eiland begon nu snel in grootte toe te nemen. Nog even en ik kan het een en ander vrij duidelijk onderscheiden. Fish en Curlew Island, de zee-armen ertus- schen, de beide begroeide „knobbel"- heuvels en daar... daar een flauw lichtje op den verst verwijderde: het kamp! Op gewonden boog ik me over Patricia heen en maakte haar erop opmerkzaam. ..Kijk het kamp!" Ze knikte. Maar waar waren de twee schepen; de dhow en de M L.? Hoe ik ook speurde, ik zag niets. Wat kon er gebeurd zijn? Lagen ze mis schien ergens anders? Of.... zou Dusi Khan het wrak gevonden hebben?.... Enfin, dat zouden we nu gauw genoeg tc weten komen De hoogtemeter was terug- geloopen tot zes honderd vijftig meter. De Noorderheuvel van het eiland was geen kwart mijl meer van ons af. „Ik kan nog heel goed zien", zei onze piloot wat verbaasd-tevreden. „We krij gen een behoorlijke landing, wees maar niet bang." Vijfhonderd meter! We vlogen de uiter ste punt van Sundi Hill voorbij. Twee honderd vijf en zeventigWe hadden de Lagune bereikt. „Zoo dicht mogelijk bij de kust dalen", schreeuwde ik Senor Gonzales in het oor. Hij draaide wat bij en stuurde dan pa rallel met het strand, dat flauw als een smalle lichte streep tegen zee en taxis- bcsch afstak. Honderdvijftig meter, hon- derdtwintig meter, honderd meter vijf-en-zeventig meter! De zee aan den anderen kant van Lighthouse Hill ver dween achter een rand van groen. De top van den heuvel klom hooger en hooger. Vijftig meter veertig meter het land gleed langs ons heende branding buiten tegen het oostelijk rif was een lange witte lijn. Vijftien meter! Ik hield mijn adem in. De machine dreel horizon taal uit en begon door te zakken. Plotse ling een stoot. we veerden weer terug.. en zakten meteen weer door.weer een stootnog even de hoogte inen daarna pakten de drijvers met een klot sen en plassen het water „Landwaarts in!" riep ik. We waren nog maar een vijftig meter uit het strand Onze piloot keerde en geen halve minuut daarna kwam een schok en meteen liepen de drijvers zacht schurend tegen het strand op. Nooit had ik mooier, „kundiger" landing meegemaakt. Zoo enthousiast was ik, dat ik hem met bei mijn handen een fermen slag op zijn schouders gaf. „Bravo!" complimenteerde ik hem. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9