Studenten-Roeiwedstrijden op het Noordzee-Kanaal Het hoofdnummer door Nereus gewonnen, TOURING CAR VERBRAND. Een groote roode Touring Car, welke geheel gevuld was met passagiers, die een groote tocht gingen maken, is gistermor gen te 9 uur op den Middenweg te Am sterdam aan het begin van het Betondorp door nog niet met zekerheid vastgestelde oorzaak in brand gevlogen. De inzittenden verlieten in allerijl den wagen, hetgeen gelukkig geen ongevallen tot gevolg had. De inmiddels gewaarschuwde brandweer heeft met een straal van een motorspuit de auto, die als een fakkel brandde, ge- bluscht. Boven het onderstel is alles uit gebrand. Wel bleek dat de wielen niet ontzet waren, zoodat de wagen later op den morgen kon worden weggesleept. TEGEN EEN PAAL GEREDEN. Nabij Montfoort onder de gemeente Linschoten, is gisteravond omstreeks 6 uur een ernstig auto-ongeval gebeurd. Op den rijksstraatweg UtrechtRotterdam, juist op de plek, waar het geasfalteerde gedeelte overgaat in een grintweg, wilde een auto, komende uit de richting Utrecht, uitwij ken voor een motorrijwiel. De auto. welke een vrij groote snelheid had, haalde te ver naar links uit en botste tegen een telegraafpaal, die afknapte. Vervolgens sloeg de wagen over den kop en kwam in een sloot langs den weg terecht. De auto werd totaal vernield. In den wagen, die toebehoorde aan de familie van K. te Den Haag, waren vijf personen gezeten, twee dames, twee heeren en een kind. Dit laatste, alsmede een dame en een heer, kwamen met den schrik vrij. De beide andere inzittenden werden ernstig gewond en geraakten bewusteloos. Geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse, daar toevallig een drietal doktoren passeerden. De beide gewonden zijn naar de Rijkskli nieken te Utrecht vervoerd. Daar bleek, dat de dame een ribbenfractuur had be komen, terwijl de heer een been had ge broken. Beiden zijn bij kennis gekomen. Gisteravond te 8 uur was hun toestand bevredigend. U. D. ZES LEEUWEN DOOD GEVONDEN. Het circus Barum, dat op zijn tournée door Nederland momenteel te Helmond vertoeft, had Woensdag een gevoelig ver lies te boeken. Toen de leeuwentemmer 's avonds te ongeveer halfzeven, anderhalf uur voor de openingsvoorstelling, zijn die ren wilde gaan verzorgen, vond hij zes volwassen leeuwen dood in hun kooiwagen liggen. Omtrent de oorzaak van hun dood tast men nog in het duister. Dinsdag avond waren de dieren nog geheel gezond, toen zij bij de laatste voorstelling te Eind hoven moesten optreden. Msb. WAT ONS IN DE TOEKOMST TE WACHTEN STAAT. Het voordeel van Televisie. Jansen: „Juffrouw U heeft me aldoor verkeerd verbonden. U heeft me al drie keer met het verkeerde gezicht aangesloten". (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. DE BIOSCOOPBRAND IN JAPAN. Nader wordt over den bioscoopbrand in het dorp Sjimanahl gemeld, dat er zeven tien dooden te betreuren vallen, allen trouwen en kinderen. De eenige uitgang van het bioscoop theater werd door de toeschouwers, die in paniek uit de zaal vluchtten, versperd. Talrijke menschen sprongen uit de ven sters, waardoor velen gewond werden. FRANSCH CONSUL TERUGGEROEPEN. Fauget, de Fransche consul te Konings bergen, is door zijn regeering teruggeroe pen in verband met het incident dat al daar op 18 April heeft plaats gehad. Men zal zich herinneren dat toen enkele Fran sche officieren in tegenwoordigheid van den consul op de binnenplaats van de kazerne der artillerie foto's hadden ge maakt. o DROOG AMERIKA. Lava, de zaakgelastigde van San Sal vador! te Washington werd overrompeld door bandieten, die een inval deden in het gezantschap om er alcoholische dranken te stelen, waarin zij een onwettigen han del drijven. Lava is in het gezicht gewond cfi moest in het ziekenhuis opgenomen Worden. o JACK DIAMOND. Jack Diamond, dien men al opgegeven waande, is herstellende. De onverwoest bare geneest zoo snel, dat men denkt, dat hij de volgende week het ziekenhuis zal kunnen verlaten. EEN SPRINKHANENPLAAG OP SARDINIË. Groote zwermen sprinkhanen hebben Sardinië geteisterd. In het zuuden van het eiland zijn heele velden kaalgevreten. De zwermen waren zoo groot, dat zij zelfs het autoverkeer belemmerden, daar de auto's in de brei van vermorzelde sprinkhanen steken bleven. EEN DIEFSTAL NA 27 JAAR OPGEHELDERD. In het jaar 1904 zond een bekende diamantfirma te Antwerpen een pakje met een half mlllioen francs aan diamant naar Parijs. Tengevolge van een onnauw keurigheid in het adres kon het pakje te Parijs niet besteld worden en werd het aan den afzender teruggezonden. Toen de postbode het kostbare pakje terugbracht, werd het door een onbekende in ontvangst genomen, die voor de firma teekende. Van de diamanten zag men nooit meer iets terug. De politie is er thans na 27 jaar in geslaagd te ontdekken, wie de dief is. Zijn identiteit wordt nog geheim ge houden. Zijn aanhouding kan echter elk oogenblik verwacht worden. GROOTE BRAND IN JAPANSCHE STAD. Volgens een bericht uit Tokio is gisteren de op ongeveer 150 K.M. ten Noorden van Tokio gelegen stad Schlrana door een ge weldigen brand geteisterd. Meer dan 500 huizen en openbare gebouwen werden een prooi der vlammen. Dertig personen wor- deft vermist. 2500 zijn dakloos. VOETBAL. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Teleurstellende prestaties van Velocitas en Go Ahead. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Nabij Kortrijk is een militair vliegtuig te pletter gevallen. De twee Inzittenden beiden officieren zijn gedood. Het toe stel is in vlammen opgegaan. Doelpuntenrcgen te Amsterdam. Het treffen te Amsterdam tusschen Ajax en Velocitas is een vrij groote teleurstel ling geworden. Het was over het algemeen een zeer matige wedstrijd, waarin Ajax gedurende bijna den geheelen speeltijd het beste van het spel had. De Amsterdam mers verdienden de overwinning dan ook volkomen. Maar 70 doet toch eenlgszins eigenaardig aan. Want van de zeven doel punten hadden er vier of vijf voorkomen kunnen worden. Over het algemeen toonde Ajax beter spel dan de Groningers. Het ploegverband was goed en ook het samenspel was vaak uitstekend verzorgd. Daar er 'n vrij straffe wind stond, over de breedte van het veld, sprak het vanzelf, dat het leder zooveel mogelijk langs den grond moest worden aangegeven. Ajax zag dat wel in, de Noor delingen echter begingen steeds weer de fout den bal hoog te trappen; door den wind kwam het leder gewoonlijk heel er gens anders teiecht. Een belangrijker fout is echter dd men taliteit. waarmee de Groninger speelden. Bij tegenslag lieten zij direct den moed zakken, waardoor de tegenstanders vaak vrij spel werd gelaten. Ajax profiteerde dan ook van deze absoluut onjuiste opvatting der Noordelingen. In de eerste helft namen de Ajaxleden door een buitenspeldoelpunt de leiding. On middellijk lieten de Groningers den moed zakken. Tot de rust hielden zij echter stand. Doch toen in de tweede helft Ajax direct achter elkaar twee punten maakten, was het met de Groningers gedaan. Een maal liet Rozema een schot gaan, zonder dat hij er een hand naar uitstak. Toen Knol in doel stond gingen twee schoten in doel, die absoluut voorkomen hadden kun nen worden. De score 70 voor Ajax is door een en ander nu wel duidelijk. Een 31 of 4—1 stand had de verhouding beter weergegeven. Voor het overige was het Groningsche team wel een aardige ploeg. De techniek is iets vooruitgegaan, de rechtervleugel MeulemaBonsema combineerde soms heel goed, alleen het schot mankeerde totaal. Voor de afwisseling was Zuidema in de voorhoede gegaan en de Wolf Jr. bezette de spilplaats. Een verbetering was dit in het geheel niet. De backs De Wolf Sr. en Brink zijn trapvast en blonken uit in het spelletje om de Amsterdamsche voorhoede buitenspel te zetten. Rozema keepte goed, jammer was het dat hij ge blesseerd raakte in de tweede helft. Uit alles blijkt, dat het de Velomenschen aan oefening tegen sterke tegenstanders ontbreekt. Het gaat te gemakkelijk voor de groen-witten in hun competitie, en nu het hun even tegenloopt laten zij direct den moed zakken. Tactisch en technisch zou de ploeg in andere omgeving een heel stuk vooruitgaan. Ervaring hebben de Groningers noodig om met succes in kam pioenswedstrijden uit te komen. Het vorig jaar begonnen de Velomen schen in Amsterdam met een 80 neder laag. Het scheelde gisteren niet zoo veel. Zondag j.l. verloor Velocitas te Eind hoven met 5—0; wel zijn de groen-witten slecht begonnen. Ajax heeft thans twee van haar drie wedstrijden gewonnen. En toch slaan we die overwinningen niet hoog aan. Ook gisteren schonk het ver toonde spel geen voldoening. Dat productieve, snelle doortastende spel in het midden der competitie, missen we den laatsten tijd volkomen. Het brll- liante is er af. Het is nu een goede ploeg, technisch vaak uitstekend. Een stevige verdediging, een goede middenlinie zon der buitengewoon te zijn, een goed com- blneerende aanval met van Reenen als middelpunt, zonder dat nochtans een spel vertoond wordt, dat de verdediging der tegenstanders in hopelooze moeilijkheden brengt. Uitblinkers waren er niet. Strybosch was goed op schot, van Reenen had eenige malen pech met zijn schoten. De buiten spelers verrichten niets bijzonders. In de middenlinie was Anderiessen de beste, zijn verdedigen was ook nu weer zijn sterkste zijde, hij is de zwoeger van begin tot het einde. Maar de meester van het team, de meester van het spel. de initiatiefnemer is hij niet. De achterhoede was safe, maar moeilijk was het werk nu niet bepaald. Te Deventer leed Go Ahead een ver diende 20 nederlaag. P.S.V. demon streerde over alle linies een goed sluitend spel, doch aanvankelijk wilde het met het schieten niet bijzonder vlotten. De Zuider lingen zijn gedurende drie kwart van den strijd het meest in den aanval geweest en dat het slechts 20 bleef is voornamelijk te danken aan het uitstekende verdedigen van doelman Halle, die enkele fraaie safe's verrichtte. De beide achterspelers onderbraken weliswaar veel aanvallen, maar toonden zich geen meesters in het wegwerken van den bal. De middenlinie kweet zich behoorlijk van haar taak, mee Jan Halle als uitblinker. De kantspelers namen echter dikwijls een te verdedigende positie in, hetgeen tot gevolg had, dat de voorhoede, waarin het toch al geweldig „rammelde", meestal op haar zelf aange wezen was. Jan de Kreek en de Vries von den wij hier nog de besten en van Run had het af en toe zwaar te verantwoor den tegen den kleinen linksbuiten der thuisclub. Bij de P.S.V.'ers traden speciaal Bou- mans, van Run en Hermens op den voor grond, terwijl ook alle anderen hun plaatsen ruimschoots waard toonden. Scheidsrechter Boekman hield de teu gels strak en bleek goed voor zijn taak berekend. Over den wedstrijd het volgende: Go Ahead trapt af en onderneemt den eersten aanval, waarbij Jan Halle ver naast schiet. P.S.V. doet dan een gevaarlijken aanval, maar wanneer de bal weer gere tourneerd is, brengt Jan de Kreek het doel der tegenpartij in gevaar, waaraan Her mens een einde maakt. De linksbinnen van P.S.V. probeert het met een scherp schot, waarbij Leo Halle den bal weg- stompt. PB.V. neemt langzamerhand het initiatief van den aanval over en in de nu volgende periode Iaat v. d. Broeke twee goede kansen door naast schieten verloren gaan. Dan gaat Jan de Kreek er van door. In het strafschopgebied wordt hij op ruwe wijze door van Run tegen den grond ge werkt en de scheidsrechter kent een straf schop toe, die door Jan de Kreek door langs den buitenkant van den paal te schieten, niet wordt benut. Met blanken stand wordt de rust aangekondigd. In de tweede helft zijn de Deventenaren wat beter op dreef, maar Boumans laat zich niet verschalken. Na 19 minuten mist Brilleman, waardoor Lommen een vrij veld voor zich krijgt en met een laag schot in den uitersten hoek Halle passeert. Door dit doelpunt moreel gesteund, valt P. 3. V. energiek aan. Enkele minuten na het eerste doelpunt krijgt Visser eindelijk ge legenheid eem moolen hoogen voorzet te geven; v. d. Broeke zet zijn hoofd onder den bal en onbereikbaar voor Halle vliegt het leder in het doel (02.) Go Ahead heeft dar. pech, als Jan de Kreek keihard tegen den paal schiet. Met onveranderden stand komt het einde. DE COMPETITIE VAN DE K. N. V. B. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Ajax— Velocitas 70; Go AheadP.S.V. 02. Promotie 2e klasse: BleyerheideRoer mond 3—0, H.S.C.—W.V.V. 3—4. Van Overal. Hemelvaartsdag. Een dag van zon en wind. Toch nuttig om bij een achterstand in de wedstrijden te gebruiken. Zoo von den gisteren twee wedstrijden om het Nederlandsch kampioenschap plaats. Ajax hield zich Velocitas- gemakkelijk van het lijf. Evenals het vorig jaar leden de Groningers te Amsterdam een groote nederlaag. Eenige kans om behoorlijk te eindigen hebben o.i. de Groningers niet. Go Ahead verloor haar eersten wedstrijd met 20 van Philips. Wel een bewijs, dat de Eindhovenaren zich na hun nederlaag tegen Ajax goed hersteld hebben. In Deventer vertoonden zij een spel, dat over alle linies sterker was dan van Go Ahead. De stand is thans: gsp. gw. gel. vrl. v.—t. pnt. Ajax 3 2—1 13—7 4 P. V. 3 2—1 9—4 4 Feyenoord 1 1 52 2 Go Ahead 1 1 0—2 Velocitas 2 2 0—12 Voor de promotie 2e klasse ging Roer mond in 't Zuiden met 30 tegen Bleyer heide ten onder. De andere mededingers zijn hier Wilhelmina en Dongen. In het Noorden won W. V. V. met 43 van M. S. C., zoodat de Meppeler club vrij zeker is van degradatie. LEIDSCHE VOOETBALBOND. Gisteren zijn voor den L. V. B. de vol gende wedstrijden gespeeld: Lugd. 5D.S.O. 2 6—1; Lugd. 6—U.V.S. 6 10; L.F.C. aLugd. (adspiranten) 22; A.S.C.Alphen (adspiranten) 2—3. FRANKRIJK SLAAT ENGELAND. „DeCrtmeldt: Te Parijs heeft Frankrijk gisteren met 52 gewonnen van een Engelsche profes sional-ploeg, samengesteld uit spelers van de beste eerste-klasse-vereenigingen. De 52 uitslag is geflatteerd, maar verdiend. O De Njord-ploeg zakte voor de finish ineen. ZWEMMEN. RECTIFICATIE. In het Woensdag gepubliceerde ver slagje van „De Zijl" is een fout geslopen. Men leze bij de bestuursverkiezing: J. H. van Staveren, penningmeester, in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer C. W. Snoeker, wegens ver trek naar elders; F. v. d. Mark Jr., alge meen adjunct. Ook in het verslag der L. Z. C. staan eenige foutjes. Niet aan 16, doch aan 66 personen werd het diploma voor geoefend zwemmer(ster) uitgereikt. Uit de mede- deelingen over het wedstrijdprogram viel eej geheele regel weg.Zooals uit het kopje boven het verslag al bleek wordt op 19 Juni een waterpolo-bliksem-tournooi ge houden ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN A. L. O. Met slechts twee spelers van het eerste twaalftal in de gelederen heeft Fluks deel genomen aan de seriewedstrijden van A. L. O., die ook nu wederom door een groot aantal twaalftallen 54 werden be zocht. In de eerste ronde speelde Fluks tegen H.S.V. en hoewel geenszins de min dere der Hagenaars werd Fluks met 10 naar de verliezersronde verwezen. Daar had Fluks het minder moeilijk. Zij behaal de een papieren overwinning op Rozen burg, lootte vervolgens vrij voor den hal ven eindstrijd der verliezers, om door een nederlaag tegen R. Tekca (21) toch nog een troostprijs te behalen. In de winnaarsronde veroverde D.T.V. door in den eindstrijd Luto met 7—1 te slaan tenslotte het zilveren A-L.O.-veld. (Van een bijzonderen medewerker). Begunstigd door een lekker zonnetje hebben gistermiddag op het Noordzeeka naal de Universiteltsroeiwedstrijden plaats gehad, waarvoor, zooals steeds, een buitengewone belangstelling bestond, niet alleen in studentenkringen Te betreuren was, dat een vrij krach tige wind zoo goed als dwars over de baan stond, waardoor het ruwe water het roeien erg bemoeilijkte vooral voor de nieuwelingenploegen Eenige Delftsche studenten, leden der Studenten Aero club, cirkelden in hun toestellen, versierd met de Laga-kleuren, boven de baan, door hun „laag-bij-de- grondsche-clubgenooten" luide toege juicht. De stand werd, behalve op een bord. met luidsprekers bekend gemaakt, zoodat de belangstellenden, voor zoover zij den strijd niet met het oog konden volgen, toch op de hoogte werden gehouden. Bovendien werden de wedstrijden voor de eerste maal door een ooggetuige voor de luisteraars op golflengte 298 M. „ver slagen" door den heer C. W. G. Mieremet, een oud-Triton-roeier. Deze uitzending is overigens niet geslaagd. Het geluid kwam slecht door! Jonge Vier. In dit nummer verschijnen aan den start: 1. Nereus, 2, Aeglr, 3. Laga, 4. Njord en 5. Triton. Nereus ligt aan den Zuidwal en heeft hierdoor eenige beschuuting tegen den wind. Doordat Laga de binnenbaan heeft, heeft het weldra een geringen voorsprong op Nereus, op ongeveer een lengte gevolgd door de overigen. Aegir is laatst. Laga blijft aan de spits, terwijl Triton en Ne reus elkaar fel om de tweede plaats bekampen. Laga, loopt steeds meer uit en passeert als eerste de finish met vier lengten voorsprong op Nereus, dat weer twee lengtên voor is op Triton. De Aegirslag is uitgeroeid. 1. Laga, tijd 7. min. 25 2/5 sec.; 2. Ne reus (op vier lengten); 3. Triton (2 lengten)4. Njord en 5 Aegir. De winnende ploeg bestond uit: R. H. v. Nierop (boeg 72 K.G.); P. C. Schell (85 KG.)G. D. A. Klynstra (82 K.G.); W. B. Coster (slag 87 K.G.), D, Westerveld (stuurman 55 K.G.). Overnaadsche Vier. Aan den start Nereus, Triton, Laga, Njord en Aegir. Laga is het eerste weg, gevolgd door Nereus. Spoedig moet Laga de race on derbreken door een hinderlijke motorboot waarbij zij, hoewel .den strijd voortzet tende, ernstig achterop komt. Van de overigen gaat thans Njord naar voren, gevolgd door Nereus en Triton. Even later neemt Triton de tweede plaats in, terwijl Nereus en Aegir gelijk komen lig gen. Njord blijft voor, terwijl Nereus, Triton en Aegir om de tweede plaats kampen. De Lagaboot ligt vol water, zoo dat de bemanning het ruime sop moet kiezen. De uitslag is: 1. Njord, 7 min. 36 2/5 s.; 2. Triton; 3. Nereus; 4. Aegir; 5. Laga (niet uitgeroeid). De Njordploeg bestond uit H Kamp- meinert (boeg 70 K.G.); H. Luiking (77 K.G.); A. C. Koreman (79 K.G.); H. Broekema (slag 71 K.G.) en G. Kies 59 K.G., stuurman). Sciff. In het sciffnummer komen uit twee Delftsche studenten, twee Nereiden en een Tritoon, in de volgorde aan boei; 1. J. K. Schouten, 71 K.G. (Laga); 2. H S. D. Bartlema (78 K.G.. Nereus); 3. L. F. Tjalma, 71 KG. (Triton); 4. L. de Freytag, 75 K.G. (Laga); 5. O. E. T. F. Lohmann, 75 K.G. (Nereus). Vooral de sciffeurs hebben als gevolg van het ruwe water veel moeite om startklaar te komen. De start heeft ten slotte op onregelmatige wijze plaats, waarbij Lohmann het laatste weg is. Bartlema en de Freytag gaan met gering verschil op de eerste en tweede plaats. Schouten ligt te dicht langs den wal. De Freytag en Bartlema liggen het meest naar voren, aan den Zuidwal, terwijl Tjalma en Schouten niet veel achter zijn. Opnieuw manoeuvreert de stuurman van een bootje hinderlijk, doch de scif feurs passeeren hem. waarna de tocht verder gaat. Op 800 M. is Bartlema voor de Freytag, gevolgd door Schouten en Tjalma Bartlema roeit rustig, op eenige leng ten voor de Freytag. Schouten is uitge schakeld, komt met zijn roeispaan in het riet en geeft op. Bartlema wordt eer ste. vijf lengten voor de Freytag. die uit geroeid is. 1 H. S. D. Bartlema (Nereus) tijd 8 min. 33 2/5 sec.; 2. de Freytag op 5 lengten; 3. Tjalma: 4. Lohmann en 5. Schouten (opgegeven). Het hoofdnummer. Vervolgens is aan de orde het hoofd nummer de Oude Vier, waarvoor uitter- aard, de grootste belangstelling bestaat, immers de vereeniging, welke dit nummer wint, wint de Varsity. Een overwinning in dit nummer wordt van grooter betee- kenis beschouwt dan iedere andere over winning op roeigebied. Om even over vieren dus 50 minuten na den vastgestelden tijd, liggen de volgende ploegen in vierriemsgieken aan den start voor dezen strijd welke gehouden wordt over 3000 M. (alle andere nummers gaan over 2000 Meter). Laga is favoriet, maar in verband de lengte van de baan, het eerste tl men in dit seizoen, het onstuimig t en tal van onberekenbare factoren ll tot het laatste oogenblik weinig t>,l zeggen. Aan den start: 1. Triton, 2. Aeeiil Laga, 4. Nereus en 5 Njord. De start is regelmatig. Op enkele J derden meters is Aegir iets achter Kei en Laga liggen dicht bijeen. Ongèveal hetzelfde tempo roeiend, zijn beide7 gen in den beginne vrijwel gelljkwaa Triton is derde en Njord vierde tol Aegir dra buiten mededinging is 'cn j strijd moet opgeven wegens een gebrrj dol van een der roeiers. Nereush gaat dan iets meer naar v direct gevolgd door Njord en Laga"i Triton weer een lengte achter. Ka roeit het hoogste tempo. Op 1000 Meter is de stand: Laga a reus en Njord gelijk op 1 'h lengte «m door Triton. De spanning stijgt. Het water is ruw en de geoefende roeiers hebbent allesbehalve gemakkelijk. Njord, K;nJ en Laga roeien een zeer spannenden v strijd. Triton ligt dan ruim twee let. achter. De spanning stijgt met i«M meter. Njord komt zelfs iets naar igt Doch dan zet Triton een spurt in en b geleidelijk op zijn mededingers in. nadert de tribunes. De volgorde is Nereus, Njord, Laga, Triton. Nereus a een halve lengte voor Njord en 3/4 leij voor Laga. Nereus wint evenwel oms wacht onbedreigd, daar de NJordboega eenzakt. 1. Nereus, 11 minuten 41/5 sec.; 2.1 3. Njord, 4 Triton. De winnende ploeg bestond uit: H.J Groeneveld, 76 K.G. boeg; P. James 85 K S. A. de Jong, 80 K.G.; H. J. Tadema.i. 78 K.G. en G. Hallis, stuurman, 54 KG~1 Onbeschrijfelijk gejoel. Het ethousiasme van eenige Nerftd kende geen watergrenzen en een sem'J van het A.S.C., mitsgaders eenige Amsterdamscvhe studs, die door hun geroep de aandacht hadden getrokial sprongen te water om den eersten I te overhandigen, die werd doorgereij aan den „stuur". Even later hadden 4 de vier anderen die hun baantje zoo ld rig hadden getrokken lauweren om j hals en luide toegejuicht door de geM aanwezige studenten] eugd ging de pka nogmaals langs de baan voor de „eer" Luide werd verzekerd dat het feest i worden op NIA waar alles al in gereedhJ zou zijn gebracht. Op de schouders werden de krani roeiers naar de kleedkamers gedragen. I trophee gelijk werd de „Paul" naar h bootenhuis overgebracht. Jonge Twee. Vervolgens kwamen de Tweerlems J niores van Njord en Laga in de baan t 2000 Meter. Njord is het eerste weg, doch Laga) spoedig gelijk, zet een hoog tempo in i ligt op 100 Meter reeds voor om geleldel; l'/s lengte uit te loopen. Njord heeft u het ruwe water te kampen, terwijl Lt! rustig voortroeit. De strijd is dan ook we: nig emotioneel. Laga loopt steeds meen en krijgt een voorsprong van vier lengte op de Leidenaars. Op de helft van de baan is Laga, ci meer onder den Zuidwal komt te Iifs' ongeveer 5 lengten voor. Een overwind; van Laga is zeker. Met een voorspro: van meer dan tien lengten, gaan de teel- nlsche studenten als eersten door de fini ..1. Laga, tijd 8 min. 46 2/5 sec. (met G. Westendorp, 77 K.G.; L. Lieftlnck, K G. en A. Meyer 50V: K.G. als stuurmal1 2. Njord. Minerva Acht. In het nummer Minerva Acht, een na mer voor oud-studenten, over 1000 1 verschijnt alleen een Laga-ploeg aan S start, waarvan de leden, na den walk-oü een medaille ontvingen. Jonge Acht. Het laatste nummer gaat tusschen Achtriemsgieken Juniores van Njcrd Laga, Triton I, Nereus en Triton II. Als gevolg van het buitengewoon m<« lijke starten, is besloten de startlijn 1' Meter naar voren te verleggen, waar M water minder woelig is. De ploegen zijn gelijk weg en blijven ft eerste honderd meter gelijk. Njord Is neuslengte voor Uaga. terwijl Triton n* Laga gelijk ligt, Nereus heeft een gerinK voorsprong behaald op Njord. Op 500 Mr ter liggen Nereus en Laga gelijk een 1® te voor Triton en Njord, die eveneens F lijk liggen. Nereus wordt één op een neuslenï; voor Laga, Njord is derde, terwijl de b»! Tritonploegen als laatsten door de t'm- gaan. De tijd van Nereus was 5 min. 55 sec. De Amsterdamsche studenten waren c dit nummer uitgekomen met: J. B. M.® Ogtrop (boeg 75 K.G.); H. Th. W. Cm mann, 75 KG.: G. A. van Driel van geningen. 79 K.G. P. A. Blaisse. 79 P L. Justman Jakob 84 K.G., A. v. d. C® 74 K.G G. Giesberts 75 K.G. slag ent Honhoff. 54 K.G. stuurman; 2. Lag), Njord, 4 Triton I en 5 Triton H. In verband met de moeilijkheden bi)® starten als gevolg van het slechte r*' water, werd het laatste nummer meer 't een uur na den vastgestelden tijd i!:' werkt Vooral de Amsterdamsche studec» kunnen met genoegen op dezen dag te» zien.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6