we Jaarcan? VRIJDAG 15 MEI 1931 No. 21826 eerste blad. Ifficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. HET PLAN DUDOK INZAKE DEN LEIDSCHEN STADHUISBOUW. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: ner regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen r agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle Rpre advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën S hiitend bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. ISi een maximum aantal woorden van 30. Hls» volgens postrecht. Voor eventueele opzending van Heven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per weekf.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. nummer bestaat uit ZES bladen hoa Roo. vergadering van den i gemeenteraad van leiden, ,p MAANDAG 18 mei 1931, namiddags te twee uur, ouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). *te behandelen: Bfloeming van een onderwijzer (es) Meisjesschool voor U. L. O. (121) [voorstel tot het verleenen, over het 1929. van een vergoeding krachtens 100 der L. O. Wet 1920, aan de bestu- ,an verschillende bijzondere scholen Laser- en Uitgebreid lager onderwijs. 122) Praeadvies op de verzoeken van het „ir der Vereenlging „de Ambachts- J", om medewerking te verleenen tot uitbreiding van het aantal avondcur- ■n aan die school met een cursus voor i. en motorherstellen en een cursus opleiding van stucadoors. (123) p Voorstel tot overneming in eigendom "onderhoud bij de gemeente van gedeel- van de perceelen aan den Haarlem- weg, Sectie K. nis 3801 en 4018. zulks mjziging van het Raadsbesluit van (ovember 1930. (124) Voorstel om, met intrekking van het idsbesluit van 16 Februari 1931, aan C. van Oosterom te verkoopen de aan lette Oost- en Westzijde van de Bloemstraat :en perceelen bouwterrein, Sectie K. 3930 ged. (125) Voorstel ln zake den aankoop, in het mg van de Volkshuisvesting, van een ceel welland, gelegen ln den Stadspol- nabij de Stinksloot, Sectie N. no. 180 en beschikbaarstelling van de voor dien ikoop benoodigde gelden. (126) Voorstel tot onderhandsche opdracht het maken van de gewapend-beton- ■ken voor den onderbouw van de te teen nieuwe brug over het Galgewater, de N.V. Wernink's Beton-Maatschaprtij Leiden. (127) Voorstel tot beschikbaarstelling van len ten behoeve van den aanleg van toegangsweg van den Rijnsburgerweg ar de in aanbouw zijde Christel'ike eekschooi. (128) o verkiezing voor den gemeenteraad. Voorzitter van het Hoofdstembureau Kieskring I maakt bekend, dat het wfdstembureau in een der lokalen van Gemeentehuis in deze gemeente op Iterdag 16 Mei a.s., des namiddags te |15 uur in een openbare zitting zal he ksen over de geldigheid der op 12 Mei pi voor bovengenoemde verkiezing in-» ieverde lijsten en over de handhaving fn de daarop voorkomende candidaten. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 15 Mei 1931. 6150 tW VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. |De Voorzitter van het Hoofdstem- peau in Kieskring II maakt bekend, Ia' het Hoofdstembureau in een der palen van de school aan de Heeren- Jjraat in deze gemeente op Zaterdag PMei a.s. des nam. te 5 uur. in een open- »re ritting zal beslissen over de geldig heid der op 12 Mei 1931 voor bovenge noemde verkiezing ingeleverde lijsten en ^er de handhaving van de daarop voor- tomende candidaten. 6151 De Voorzitter voornoemd. A. F. L. M. TEPE Leiden, 15 Mei 1931. verkiezing voor den gemeenteraad. De Voorzitter van het Hoofdstembureau I 'Deskring 111 maakt bekend, dat net i ootdstembureau in een der lokalen van I et schoolgebouw aan de Van der Werff- Itè^v Dinsdag 19 Mei a.s. des nam. 1 be r UUr 'h een °I'enbare zitting zal "«lissen over de geldigheid der op 12 Mei 11931 'oor bovengenoemde verkiezing inge- --«• UVVCJ Disten en over de handhaving "n <'e daarop voorkomende candidaten. 1 De Voorzitter voornoemd, 6149 T. S. GOSLINGA. Leiden, 15 Mei 1931. UITVOERING MUZIEKSCHOOL TOONKUNST. De orkestafdeeling in actie. Het eerste concert der orkestafdeeling van de Muziekschool van de Mij. voor Toonkunst, onder leiding van den heer Jac. v. d. Burg is opmerkelijk goed van stapel geloopen. Het was van den nieuwen diri gent goed gezien, om het orkest in de ge legenheid te stellen zich op een „eigen" avond' te laten hooren; op deze wijze komen het spel en de uit te voeren werken meer tot hun recht, vooral indien men zoó ver gevorderd blijkt, dat een apart optre den alleszins gerechtvaardigd genoemd kan worden. Nu, dat was ']t zeker! Gerou tineerd leider van dilettant-orkesten als de heer v. d. Burg sinds lange jaren is wij hebben zijn voortreffelijke uitvoerin gen uit onze jeugd van het Haagsche Euterpe, dat nog steeds een goeden naam bezit in goede herinnering bewaard, heeft hij nu in korten tijd tevens met zijn Leidsch materiaal gewoekerd en dit reeds ver gebracht. Wij schrijven zulks, zonder daarmede aan de capaciteiten van zijn voorganger den heer Striening ook maar eenigszins te kort willen doen: men kent ons oordeel over dezen musicus, aan wien muzikaal Leiden lange jaren veel te dan ken heeft gehad. De heer v. d. Burg kon dus voortwerken op een goed gefundeerde basis wat veel waard is! en met menschen, die reeds een zekere routine bezaten. Dat hij nu dit Toonkunstensemble aanvulde met enkele zeer volwaardige Haagsche krachten, kwam ontegenzeggelijk 't spel ten goede; er zou eenerzijds rede kunnen zijn dit af te keuren, ware het niet, dat anderzijds een groot voordeel aan dit „leentje-buur" spe len verbonden is. Het samenwerken met dilettant musici, die weten wat ensemble spel beteekent en daarin reeds veel routine en vaardigheid verkregen hebben, sleept de anderen mee en zij kunnen er ontzag lijk veel van leeren. Zij bieden een steun van groote waarde, een fond van vaste zekerheid, dat het spel onmiddellijk op een hooger peil kan brengen. Wij verheu gen er ons over, dat de uitvoering van Woensdagavond werkelijk op een hoog peil kwam te staan, mede door de boeiende keuze van het programma. Als ideaal hou den wij echter een uitvoering van uitslui tend Leidsche krachten voor oogen! De keuze der nummers kon zich tot een hooger plan en tot werken van breeder formaat uitstrekken, doordat beschikt werd over hobo, fagot, clarinet en fluit, die zeer goede bespelers hadden getrof fen waardoor gegrepen kon worden naar belangrijke werken als Haydn's Sym- phonie No. 11 in G-dur en Schubert's Balletmuziek uit Rosamunde. Met de aanduiding G-dur alleen komt men er bij Haydn niet: ter verduidelijking zij hieraan toegevoegd de Symphonie Militar. Dezelfde toonaard komt hij de 125 Haydn symphoniëen meerdere malen voor; bijnamen ter nadere preciseering waar van niet altijd vast te stellen valt of deze van Haydn zelf afkomstig zijn, moeten wei te hulp komen. De B-dur symphonie (la Reine) en de Symphonie Militar heb ben wat Haydn's belangrijkste werken betreft, zeker hun naam aan den compo nist te danken Wel zelden zal echter bij musici als bij het publiek nog zooveel ver warring heerschen omtrent de juiste be paling eener Haydn symphonie. waaraan de verschillende nummeraanduiding in partituren en klavieruittreksel wei debet is. De symphonie bood voor het goed be zette orkest ruimschoots gelegenheid zijn kunde te laten hooren: Haydn. in zijn tijd de groote orkestreformator genoemd en die de instrumenten tot geïndividualiseerde organen maakte, biedt den musicus inte ressante. technisch niet gemakkelijke en daarnevens melodieus zangerige partijen. De klank van het orkest was meermalen prachtig homogeen en wat vooral opviel was het strak gehouden rhythmisch voor treffelijk beheerschte spel. Het Menuet was licht doorschijnend en de Finale straalde zeker en krachtig Natuurlijk was nog lang niet alles tegen de technische moei lijkheden opgewassen, doch over 't alge meen moet ons van 't hart, dat de uitvoe ring dezer symphonie. evenals die van Schubert's wat er ook gebeuren moge onvergankelijke en bekoorlijke Rosamunde muziek bijzonder is meegevallen. Groot succes kon men behalen met Gounod's ouverture „Mireille": ditmaal dus eens iets anders dan de wel wat afgezaagde Faustmuziek. Het mag dan zijn. dat de na Faust geschreven Mireille tegen is gevallen (voor 't eerst opgevoerd in het Theatre Lyrique in 1864 en in 1908 weer door de Opera Populaire op het repertoire ge- platast). wij voor ons hebben genoten van deze pakkende, mooi geïnstrumenteerde en met „schwung" vertolkte ouverture! Dat ging reeds met een groote vrijheid en soe pelheid! Bescheiden en volgzaam wist de heer v. cl. Burg het orkest te houden in de bege leiding der solisten, de heeren Akkerman en Dee. De eerste beschikt over een uit stekende viool, die hij reeds dikwijls mooi' laat klinken, zijn techniek is goed ontwik keld, zijn toon nog niet steeds zeker en zuiver. Zijn Beethoven Romanze in F-dur gaf ondanks nog een zekere gereserveerd- Als een der opstellers en vroegste onder teekenaars van het adres tegen het plan van architect Dudok voor een nieuw raadhuis te Leiden, gevoel ik het een plicht, niet alleen tegenover mij zelf, maar ook tegenover de zaak, die ik voorsta, te antwoorden op het betoog der verdedigers van dit ontwerp, en ik dank de redactie van het Leidsch Dagblad voor de mij daartoe geboden gelegenheid. Ik wil daarbij het eerst op het zakelijke ingaan. Naar ik van bevoegde zijde ver neem, is de plattegrond van het plan voortreffelijk, de indeeling praktisch. Ik acht dit van zoo enorm belang, dat mijn protest tegen het aesthetische slechts zeer noode geschiedt. De onderteekenaars van het men kan gerust zeggen vijan delijke adres zeggen, dat Dudok het representatieve karakter van het stad huis laat spreken uit den tot nieuw leven te brengen ouden gevel, en het ka rakter van het moderne dienstgebouw uit zijn grooten krachtigen gevel aan de Vischmarkt. Dat is eerlijk en het is praktisch, voegen zij er aan toe. Zij ver geten echter, dat dan toch ook de toren in hooge mate representatief is, (welke hoog oprijst, en die zal helpen doen uit komen, dat op die plaats het centrale punt van Leiden is") die toren, versteende signatuur van den bouwmeester, represen tatiever dan representatief! De voorstanders van het plan die van de meening uitgaan, dat de tegenstan ders verstokte conservatieven zijn hou den ons verder voor, dat alle goede stijlen van architectuur zich naast elkaar ver dragen. Zij generaliseeren en houden geen rekening met het destructieve ka rakter van een deel der tegenwoordige bouwkunst. De nieuwe bruggen (van P. Kramen over de oude grachten te Am sterdam hebben moedwillig de edele zachtglooiende lijnen der wallekanten verbroken, het plan van Dudok houdt ln, dat de grillige vorm van den Nieuwen Rhijn rechthoekig wordt. Dit alleen reeds is een antwoord op deze bewering in haar algemeenheid: de heer Dudok zelf is het er blijkbaar niet mee eens! En geen der architecten van deze geesteshouding, die altijd de baan voor zich vrij willen ge maakt zien. En het is mede dit onderdeel van het plan, dat mij er tegen doet zijn. Want de gevels zelve aan de Vischmarkt mogen dan al van luttel beteekenis zijn, de geheele ruimte-verdeeling, de verhou dingen van hoog en laag geven dit stads gedeelte een eigenaardig karakter, dat verloren zou gaan door dien cultus van den rechthoek die de allerlaatste jaren het recept voor monumentaliteit is. Ik kom tot het algemeene. De pleiters voor het plan van Dudok doceeren, dat dit nu de internationale architectuur is, en meenen ons met dit groote woord te hebben ontwapend. Men moet wel alle gevoel voor humor missen, om de Leidsche Vischmarkt als het uitgezochte milieu voor internationale architectuur te zien, of zelfs als de plek, waar haar victorie kan beginnen! Maar men moet ook wel een korte memorie en weinig fantasie bezit ten, om zoo overtuigd te zijn, dat hier nu opeens de moderne, internationale archi tectuur tot rijpheid is gekomen. Anderen herinneren zich misschien, dat nog niet lang, inderdaad nog geen tien jaar ge leden, een zeer grillige bouwkunst met de bekende twijfelvormen en een bijne zieke- lijken afkeer van eiken rechten hoek, ons niet hautaine minachting voor alle be denkingen werd opgedrongen, en dat in de manifestatie van de moderne tech niek, het werk van Oud bv. veel prin- cipleeler is dan dat van Dudok. Maar wij moeten het eerbiedigen, dat het ideaal van sommigen is: een een der raadhuis te Praag, Winnipeg en Lei den, neen, nog juister, één soort hoofd vormen voor warenhuis, fabriek en raad huis, die immers alle „utiliteitsbouw" zijn, met een niet altijd zoo erg utilitairen, maar als afwerking onontbeerlijken toren. Of deze toren aldus niet zijn representief karakter van verwijzer naar het „cen trale punt der gemeente" zal inboeten? het zij aan hun eigen oordeel overgelaten. Zeker is alleen, dat het ons ideaal niet is, en dat wij evenzeer als anderen het recht hebben voor het onze op te komen. Als ik dat recht voor mijzelf opeisch, dan gebeurt dit, ondanks mijn sterke nei ging om in de bona fide uitvoering van een eens gegeven opdracht liever te zien berusten Boven dit beginsel, dat de ver houdingen van mensch tot mensch geldt, staat echter de overtuiging, dat in dit geval geen der partijen de consequenties der opdracht voldoende heeft overzien, 't Gemeentebestuur niet, omdat 't anders nooit dezen architect (hoe knap en be gaafd ook) zou hebben gekozen, en de heer Dudok niet, omdat zijn geestelijke houding een zoo volstrekt andere is dan die van hen die voelen voor het behoud zoo eenigszins mogelijk van het ka rakter eener stad, het moge dan spreken uit een beroemden gevel of uit een eigen aardig en expressief stadsdeel. Het komt mij voor dat wij, in de verde digers van dit plan, tegenover ons heb ben, onvoorwaardelijke bewonderaars van dezen stijl waar hij ook wordt toegepast. De beperktheid is daarom, dunkt mij, veeleer aan hun dan aan onzen kant- Want wij weigeren geenszins dezen stijl op sommige plaatsen en voor som mige doeleinden te aanvaarden, maar wij ontkennen zijn toepasselijkheid aan het karakter en aan de sfeer der Leidsche binnenstad, welker vernietiging wij niet bevorderd willen zien. De namen van velen onder ons adres staan er overigens borg voor. dat wij geen „stijlnabootsing" wenschen. Wij achten monumentaliteit, in dezen modernen en modieuzen zin, echter niet op haar plaats ln het gegeven verband, en hopen dat een andere oplossing worde gevonden. CORNELLS VETH. heid evenwel tot tevredenheid zeker reden: men kan voor de toekomst nog het een en ander van dezen jeugdigen violist ver wachten. Het geheel moet echter rustiger en gelijker worden De heer Dee blijkt ontegenzeggelijk gesneden uit het hout, waarvan men rasartisten maakt: in de Berceuse van den Fin Jarnefeldt, evenals in het Allegro Spirituoso van den Belg Senallié hebben wij zijn vergevorderde techniek en intuï'_eve muzikaliteit ten sterkste bewonderd. Deze jonge artist zal stellig nog veel van zich laten spreken! De eerste uitvoering van de orkestafdee ling deed ons tenslotte met zeer schoone verwachtingen voor de komende jaren huiswaartsgaan! Een bravo voor den muzikalen direc teur! DE DRUKTE OP HEMELVAARTSDAG. Dank het gunstige weer is het gisteren bij de Spoorwegen bijzonder druk geweest. Reeds in de vroege ochtenduren waren de treinen overvol en opmerkelijk groote gezelschappen van 100, 80, 40 en minder personen gingen reeds vroeg op reis en o a. een gezelschap van 110 vrouwelijke studenten uit Haarlem; een extra trein Rnet het Rotterdamsche Leger des Heils enz. Ook op de lijn LeidenWoerden was het druk. In weerwil van de groote drukte waren alle treinen goed op tijd. BLAUWE WEEK 1931. Het Leidsch Drankweer Comité vestigt weer de aandacht van onze stadgenooten op de Blauwe Week, de week van propa ganda der samenwerkende drankbestrij- dersvereenigingen. In de afgeloopen week werden eenige duizenden kranten ver spreid, waarin bekende personen uit het land een ernstig woord richtten tot alle niet-geheelonthouders. Morgen, Zaterdag 16 Mei, wordt de bekende blauwe bloempjes-verkoop gehouden ten bate van de drankbestrijding. Volgende week Maan dag, Woensdag en Vrijdag zullen in ver schillende deelen van de stad straat- propaganda-avonden georganiseerd wor den. Bekende personen zullen daar het woord voeren, terwijl de avonden met mu ziek worden opgeluisterd. De sluitingsdemonstratie wordt op 2den Pinksterdag te Dordrecht gehouden. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, getiteld „Leidsche onderzoekingen over den supra-geleidenden toestand van metalen 19271930" de heer J. Voogd, geboren te Rotterdam. Bevorderd is tot arts de heer Chr. J. Wijnberg (Rotterdam). Geslaagd zijn voor het arts-examen le deel de heeren: J. W. R. Everse (Lei den) en A. Fossen (Scheveningen). HET leidsche volkshuis. Een goed geslaagd Lentefeest 1931. Op het gymnastiekterrein van de 5-jarige H. B. S aan de Burggravenlaan werd gis termiddag het bekende Lentefeest van het Leidsche Volkshuis gehouden. Zoowel bin nen als buiten het hek was de belang stelling voor dit feest groot. De deel nemende kinderen kwamen in hun kleu rige jurkjes, het hoofd meestal gedekt door bloemenkransjes van madelieven of pijpkruid, onder leiding van eenige dames en heeren van het Volkshuis gemarcheerd. Rondom den traditioneelen Meiboom waren zitplaatsen aangebracht en onder leiding van de directrice mej. M. Ruth werd het feest geopend met het zingen van een tweetal Volkshuisliederen gevolgd door een kleppermarsch, uitgevoerd door eenige 'jongens. Het „Lentespel", waarin op symbolische wijze de overgang van den winter naar de lente werd voorgesteld, vormde het voor naamste deel van het feest. Na een inlei dend spreekkoor werd door zang en dans een uitbeelding gegeven van de verschil lende winterspelen, gevolgd door en beslo ten met een voorstelling van de naderende lente en de lente-bloemen en producten. Door de kleurige costuumpjes der jeug dige executanten kreeg mede door het stralende zonnetje het geheel een vroo- lijk aanzien. De organiseerende dames en heeren kunnen met groote voldoening te rugzien op dit goed geslaagde lentefeest, waarvan 25 Mei a.s., 2den Pinksterdag, een herhaling wordt gegeven. BOOTTOCHT „CONCORDJA". Gelijk bekend heeft de heer G. H. Hofenk, de exploitant van het Concert gebouw „Concordia", een der booten van de Leidsche Stoomboot Maatschappij „De Volharding" aangekocht. Woensdagavond organiseerde de heer Hofenk voor de be sturen van verschillende Leidsche vereeni- gingen een boottocht naar het Kager- en Brasemermeer Ruim 300 vertegenwoordi gers van diverse clubs hadden de uitnoo- diging aanvaard en maakten met de ge heel gerestaureerde boot de rondvaart mede Helaas viel reeds voordat 's-Mole- naarsbrug bereikt was de duisternis in. zoodat de rest van den tocht, welke tot ongeveer half een duurde in volslagen donker werd afgelegd, waardoor niet zoo zeer genoten werd van den boottocht als wel van de accomodatie van de boot. Een feestavond besloot ln gebouw „Concordia" den ongetwijfeld aangename kennisma king met de „Concordia"-boot. BINNENLAND. Prof. dr. Hugo Visscher, te Utrecht, gaat heen als hoogleeraar. (Kerk en School, 4e Blad.) Hevige gasontploffing te Helmond; een geheel huis uit z'n voegen gerukt. (Ge mengd, 2e Blad). Bij Doodewaard is een geheele trein ont spoord; er zijn geen persoonlijke onge lukken. (Gemengd, 2e Blad). Nereus won gisteren het hoofdnummer der Studenten-roeiwedstrijden; Njord won alleen de Overnaadsche Vier. (Sport, 2e Blad. Om het voetbalkampioenschap van Ne derland: AjaxVelocitas 70; Go Ahead —P. S. V. 0—2. (Sport, 2e Blad). Het Zangconcours te Bennebroek. (6e Blad). BUITENLAND. Senator Doumer Is gekozen tot presi dent der Fransche republiek. (4e Blad en Buitenl. le Blad). Briand's prestige door zijn nederlaag geschokt. (Buitenl. le Blad). Voorbesprekingen tusschen de te Genève aanwezige politici. (Buitenl., le Blad). Scherper optreden der Spaansche re geering. (Buitenl., le Blad). EXAMEN KRANKZINNIGENVERPLEGING. Deze examens hebben plaats gehad met de candidaten uit het Krankzinnigenge sticht Endegeest te Oegstgeest. De uitslag ls als volgt: Eerste over gangsexamen, 35 candidaten, afgewezen 15. Geslaagd: J. v. As, J. J. J. B. van Beek, M. H. M. Benke. C. J. Beijer, S. W. J. Botbijl, G. Griffioen, M. de Jong, J. C. Kienjet. A. H. T. Koch, D. G. Kroon, J. Loeve, G. Meertens, J. P. Oppelaar, T. Otte, W. T. Pot, M. E. H. Regeer, M. C. Schaart, A. H. de Vries, E. van Zetten, M. H. Zwager man, benevens L. J. van der Lugt uit Rosenburg te Loosduinen. Tweede overgangsexamen 24 candida ten, afgewezen 4, geslaagd: S. W. C. Alt hof, L. Boerema, L. E. J. Bogaard, M. Borst, J. Buursema, H. Cremer, P. A. van Dongen, W. M. Hopper. S M. J. C. Ja cobs, -E. H. de Jonge, H. Klein Nagelvoort, J. Koning, M. Kramp, G. A. Leen, T. Luurs- sen, M. Meyer, W. J. Spannenburg, R. Steenhuis. J. Wenke, G. S. Wielders. Aanvullingsexamen. 3 candidaten, ge slaagd: W. F. Daling, M. D. Datema, M. I. Robertus. 0 HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Fa. M. van Dorp, Meerburgerstr. 7, Leiden. Bouw- en Aan nemersbedrijf. Eigenaar M. van Dorp, Leiden. Wijzigingen: Alb. B. Timmerman, Bree- straat 90, Leiden. Heerenmodeartikelen. Wijziging handelsnaam, thans: B. J. Timmerman, voorheen Alb. B. Timmer man. Handelsvereeniging „Industria", Turf markt 8, Leiden. Koopen en verkoopen van roerende en onroerende goederen. Overle den commissaris: A B Timmerman, Lei den, d.d. 30 April 1931. Timmerfabriek „De Twee Sleutels", Vestestr. 84. Leiden. Uittredend eigenaar M. van Dop. Leiden, d.d. 1 Mei 1931. A. V. R O.-VLAGGENDAG. Over het geheele land hebben de aan hangers van de A.V.R.O. gisteren gede monstreerd tegen 't bekende ministerieels besluit inzake de Tadio zendtijdverdeeling •en vóór inwilliging van hun eisch: een volle week op eigen zender. Maar geen vlammende woorden van protest, geen heftige aanvallen op 's ministers beleid hebben op dezen heerlijken voorjaarsdag geklonken. Gisteren luidde het parool „Zeg het met vlaggen". Overal in het land zag men de bekende blauw-witte vlaggen: honderdtallen automobilisten en fietsers hadden er hun voertuigen mee versierd en evenzoovelen staken het dundoek gis termorgen vroegtijdig uit het dakvenster. De Leidsche luistervinken waren ook al vroeg uit de veeren: om 8 uur verza melden zich circa 250 wielrijders en wiel- rijdsters aan de Bruggravenlaan om van daar den aangekondigden fietstocht te ondernemen. Gelukkig voor de betoogers, dat het weer zoo medewerkte, waardoor de demonstratie naar wensc'11 verliep.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1