Waar koopt U het beste en goedkoopste KOHSCHULTE's Bedden- en Tapijtmagazijnen Zegt het voort! Het bespaart U Guldens! UIT DE OMSTREKEN. DE TIJD EISCHT Pit buisje behooi in Uw ui ASPIRll RECLAME. VLOERZEILEN OVERGORDIJNEN TRAP- EN GANGLOOPERS BRAND. In het ketelhuis van de meubelfabriek Scholten en Visser te Almelo, is gister avond brand ontstaan Dit gedeelte van de fabriek is totaal uitgebrand. De voor naamste gebouwen, de eigenlijke fabriek en de verfafdeellng heeft men kunnen behouden. Omtrent de schade is nog niets bekend, want het staat nog niet vast, of de machines in het ketelhuis onbruikbaar zijn geworden. Het bedrijf zal eenige stagnatie ondervinden De oor zaak van den brand is onbekend. Echtgenoot (de financieela rubriek door lezend): „Waar moet dat naar toe. Alles gaai maar naar beneden". Echtgenoote (opgeruimd): „Niet alles, mannie. Kijk eens in den tuin, de crocusjes komen op", (Humorist). BUITENLANDSCH GEMENGD. IND1ANENOPSTAND IN BOLIVIA. Volgens een bericht uit La Paz (Bolivia) hebben 15.000 Indianen van de Jucamani- en Cacachaca-stammen den strijd tegen de regeering aangebonden. In het Potosi- dlstrict moeten reeds gevechten hebben plaats gehad. De regeering heeft troepen gezonden om den opstand te onderdrukken EEN JAPANSCH INSTITUUT VOOR LUCHTVAART. In tegenwoordigheid van den Keizer werd te Tokio met groote plechtigheid een Instituut voor Onderzoekingen op het ge bied der Luchtvaart geopend. Het Instituut is voorzien van de meest moderne technische hulpmiddelen. Zoo heeft men o.a. speciale luchttunnels ge bouwd, waarin een wind-snelheid van meer dan 200 K.M. per uur kan worden verkregen. De bouw- en inrichtingskosten van het instituut bedragen meer dan i'lt millioen gulden. JEUGDIGE MISDADIGERS. Acht Jongens van 15 tot 18 jaar zijn op heeterdaad betrapt, toen zij in een bios coop in het Noorden van Berlijn poogden in te breken. Uit het onderzoek is geble ken, dat deze bende van jeugdige misda digers zich aan talrijke Inbraken en dief stallen heeft schuldig gemaakt. Het hoofd van de bende is een 17-jarige zoon van een beambte. ONGELUK MET EEN LIFTKOOI. Bij een ongeluk met een liftkooi in een mijn bij Johannesburg (Z. Afr.) zijn zeven inboorlingen omgekomen en neger-, gekwetst. SPOORWEGONGELUK IN BRAZILIË. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat niet ver van de Braziliaansche hoofdstad twee express-treinen met elkaar In bot sing zijn gekomen. Voorzoover bekend, zijn 12 menschen gedood en 35 gewond. FONDS TER NAGEDACHTENIS VAN NANSEN. Briand, Cecil, Curtius, Grandi, Hender son, Masaryk. Mowinckel en Venizelos hebben naar aanleiding van het feit, dat Fridtjof Nansen is gestorven, een gemeen- schappelijken oproep tot alle volken der wereld gericht om bij te dragen tot het stichten van een herdenkingsfonds ter eere van Nansen. Dit fonds zal de vol tooiing van het humanitaire werk van Nansen voor de vluchtelingen ten doel hebben. in. R. Crt.i o EEN POLITIEKE MOORD? Te Agram is Zondagavond een drogist, die voor zijn winkel de krant stond te lezen, a bout portant door een voorbij ganger doodgeschoten. Er waren op dat uur vele menschen op straat, die dade lijk den dader vervolgden. Toen deze geen uitweg meer zag, joeg hij zich een kogel door het hoofd Hij was op slag dood De politie heeft een onderzoek inge steld. Zij heeft den moordenaar nog niet kunnen identificeeren, doch meent met een Kroatischen emigrant uit Pola te doen te hebben. Men denkt, dat de drogist het slachtoffer is geworden van een persoons verwisseling en dat de kogel bedoeld was voor Barasits), den gewezen secretaris van de boerenpartij van Raditsj, die in hetzelfde huis woont als de drogist. BLOEDIG DRAMA. Te Quadrath bij Bergheim in Westfalen heeft zich een bloedig drama afgespeeld. Een 50-jarige crlsiswerklooze heeft zijn beide dochtertjes, oud resp. 14 en 8 jaren, met bijlslagen om het leven gebracht, waarna hij zijn woning in brand stak om vervolgens zelfmoord te plegen. De buren werden door den brand opmerkzaam ge maakt en drongen het huis binnen, waar bij zij de vreeselijke ontdekking deden. MOEDER VERGIFTIGT HAAR VIER KINDEREN. Te Rothwasser in het Duitsche district Mahren bemerkte een man, die even zijn woning had verlaten, dat de kinderen hevig schreiden. Hij keerde onmiddellijk terug en bemerkte tot zijn ontzetting, dat zijn vrouw de 4 kinderen vergiftigd had. Ofschoon medische hulp onmiddellijk ge haald werd, stierf een der kleinen onmid dellijk, terwijl de andere drie naar het zie kenhuis moesten worden vervoerd. De vrouw schijnt in een vlaag van waanzin te hebben gehandeld Zij is naar de gevangenis overgebracht. NATUURLIJK IX laden en kasten werden geopend. Het was blijkbaar om geld te doen, d%ar tafelzilver enz. niet is aangeroerd. Alvorens te ver trekken heeft men zich nog te goed ge daan aan sla, eieren, kaas. enz. VLOERZEIL EN L00PERS WORDEN GRATIS GELEGO! OVERGORDIJNEN WORDEN GRATIS GEMAAKT' MOORD. Te Hawkhurst bij Cranbrook in Kent zijn een boer zijn vrouw en een zoontje van 5 jaar in hun huis doodgevonden. Uit brieven die werden aangetroffen, schijnt af te leiden, dat de man, met wiens be drijf het slecht ging, eerst vrouw en kind en daarna zichzelf had gedoqd. Ook is er op een buitentje bij Blackpool een alleenwonende 85-jarige oude vrouw die rijk was of er althans voor door ging vermoord. Haar huis bleek ge plunderd. De Weensche leider van het steunbureau voor werkloozen, Fischer, is op straat door 'n 25-jarig werkman aangevallen; Fiseher ontving zeven messteken en werd zóó ernstig gewond, dat hij gedurende het vervoer naar het ziekenhuis overleed. De dader werd gearresteerd en zeide wraak tc hebben willen nemen, omdat Fischer niet voor werk zou hebben gezorgd. AALSMEER. Jaarverg. Bouwver. „Goed Wonen." In café „Floralla" alhier is de jaarver gadering gehouden van de bouwvereeni- ging „Goed Wonen" onder voorzitterschap van den heer W. Harting Wzn. Bij zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan, dat ongeveer een jaar geleden het besluit werd genomen tot den bouw van woningen aan de Cyclamenstraat. Deze zijn inmiddels klaar en daardoor zijn weer 24 gezinnen aan een geriefelijk huis ge holpen. Thans hebben 46 leden een wo ning, doch ongeveer 80 wachten daar nog op. Door het bestuur zijn reeds pogingen aangewend bij het gemeentebestuur om grond aan de Primulastraat voor „Goed Wopen" te reserveeren. Tot nu toe zijn deze pogingen niet geslaagd. Kwalijk nam de voorzitter het B. en W. en de Commis sie van Gemeentewerken, dat in deze -de bouwvereeniglng ..Volksbelang" blijkbaar wordt voorgetrokken. De notulen van de vorige vergadering werden door den secretaris, den heer H. Koogje gelezen en onveranderd vastge steld. Deze functionnaris las vervolgens het jaarverslag, waaruit o.m. bleek, dat de vereeniging op 31 Dec. 1930 een aantal leden telde van 124 De balans per 31 Dec 1930 en de winst en verliesrekening over hetzelfde Jaar werden resp. debet en credit vastgesteld op f. 99.353 49'/s en lasten en baten op f 6892.39. De begrooting 1931 der 24 wo ningen aan de Hadleystraat, werd overeen komstig vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op f, 6407.42 Tot bestuursleden werden herkozen de lieeren H. Koogje. G Biesheuvel, J Kees- sen Dzn. en Th. J. G. Jansen Tot lid van de bewoningscommissle Hadleystraat (va- cature-J de Hartog) werd benoemd de heer D. Kuik. Tot leden nieuwe bewo- ningscommissie Cyclamenstraat; J. A. Cornellsse. J. C. A Hoefsloot en D. v. d. Heuvel Azn. Tot leden der fin. commissie 1931: J de Hartog, K. Dubbeling en D. v. Leeuwen. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken van huishoudelijken aard waren behandeld sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Aanbestedingen. Door den bouwkundige H. Prins alhier is aanbesteed: het bouwen van een woon- en winkelhuis met garage aan de Hadley straat. voor rekening van den heer D. v. d. Schilden Laagste inschrijvers: Metsel werk. D. Terreehorst f.6366; timmerwerk: P J. Vierbergen f. 3548; timmer- en met selwerk: L. P Aarssen f. 11.941; schilder werk; M de Boer f 888: loodgieterswork: C v. d. Langenaar f.825: massa: A. Bies heuvel f 12.586. Bij de door het bestuur van „Volksbe lang" gehouden aanbesteding voor het schilderwerk van 40 woningen was laagste inschrijver: J. Oosterom Amsterdam i. 1959 De hoogste inschrijver was W. H. Koppen te Amsterdam voor f. 4666. A.-R. lijst te Katwijk aan Zee - 1. C. v. Tongeren. 2. D. C. v. Leeuwen, 3. N. Parlevliet, 4. C. A. Veltkamp, 5. G. v. Duijn, 6. J. C. Ippel, 7. L. Parlevliet Jzn., 8 M. C. v. d Lee. Wilde lijst te Katwijk a Zee (Neutraal) 1. A. v. Rijn, 2. Jac. Verdoes. 3. M. v. d. Marei, 4. Jac. Durieux. 5. Jac v. d. Marei. Lijst van „Recht en Plicht" (Neutraal) - 1. W. A. Rijken. 2. J. Tuijl. 3. P. A. Roe- bellng. 4. M. Mugge, 5. L. A. Dijksman. BENTHUIZEN. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk ten behoeve van het pastoriefonds heeft ruim f. 16 opgebracht Door den keurmeester werden voor de consumptie afgekeurd I paard. 2 run deren en 1 kalf De cadavers zijn volgens voorschrift vernietigd. De Candidatenlijsten. De ingeleverde candidatenlijsten voor de a s. gemeenteraadsverkiezingen luiden als volgt: Geref Staatspartij 1 S. v. Galen, aftr.. 2. C. v. d. Knijff, aftr.; 3. M Pos. aftr.; 4. W Qualm, 5. Adr Kaashoek. Chr. Hist, partij 1. A Paul, aftr.; 2. J v. d. Walle. Ant Rev partij 1. W. C. Diephout, aftr 2. M. v. Leeuwen. Vrijheidsbond 1. G. v. Staalduinen, aftr.; 2. W Mets: 3 Jac. v. d. Eijk; 4. J. M. de Lugt; 5. J. Paul: 6. M. v. d. Velde. Inbraak. Ongenoodigde gasten hebben door openschuiving van een raam zich toegang weten te verschaffen in de woning van den heer J. v. d. B.; alhier. Verscheidene HAARLEMMERMEER. Candidaatstelling gemeenteraad. Voor de as. gemeenteraadsverkiezing zijn de volgende candidatenlijsten inge leverd. Chr.-Hist. - Voor de kieskringen I. II en III. K. Kistemaker (aftr.). J. A. Bos (aftr.), J. W. Bras (aftr.), G. C. van Arendonk (aftr.i, G. Bakker, P. de Waal, P. J. Kraak, J C. Hulsbos, W. Buitenhuis, B. W. van 't Riet, H. C. dc- Rijk en M. den Hollander. Roomsch-Kath. - Voor kieskring 1 H. Koning (aftr.),' C. A. de Koning. J. Th. Otte, J. J. v. Haaster; Kieskring II: J. G. Ransdorp (aftr.). C. Jansen (aftr.), A. J. de Wlldt. J. A. van Leeuwen, P. Blokker, P. A. Stokman, Kieskring III: P. W. Blom (aftr.), S. Beljaars (aftr.). W. Pijlman. F. Lucke Jz„ N. J. Zoeteman. Anti-Rev. - Voor Kieskring I: P. Ouwer- kerk (aftr.), S. van Wijk (aftr.), F. H. Bos (aftr.), Joh. Biemond (aftr.), J. C. Gehrels (aftr L. G. Faas. P. Verkuijl, M. J. van Nieuwenhuijzen. J. Tensen. P. Brouwer. F. A. Dol, O. de Kok; Kieskring H dezelfden (met uitzondering van Brouwer, Dol en De Kok) en bovendien nog H. J. v. d. Heuvel, W. A. Dreschles en G. Kroon; Kieskring III bovendien nog A. Knibbe Dzn. en C. Vreugdenhll Jr. Geref. Staatspartij - Voor de kieskringen I. II en III J. Vreugdenhil, A. Smits en K. Visser. Vrijheidsbond. - Voor de Kieskringen I. II en III P. C. de Zeeuw (aftr.), B. Asjes. H. J. Brands, P. van Tol, A. L. Breure, D. Uithol, B. de Groot, K. Enthoven. N. J. van Reeuwijk, M. Immink, Joh. van Willigen en J. Vrijland. Vrijheidsbond - Aparte lijst van een groep voorstanders van de candidatuur D. Treur (aftr.). S. D. A. P - Voor kieskring I: Jac. Griek- spoor (aftr.), P. J. Joore (aftr.), J. Troost, C. v. d. Welle, H. J. van Ingen, L. Goosen, E. van Ingen, geb. Kranenburg, H. J. van Veen, geb. Klarenberg, C. K. Hoenson, R. Sprong, P. Troost; Kieskring II dezelfden en bovendien nog C. J. Elshout. A. Onos, geb. Konstapel; Kieskring III bovendien nog G. du Bois. Communist. - Voor de kieskringen I, II en III J. v. Delden, L.van Wieringen, W. Janssens, J. den RooiJen en A. v. Delden, geb. Boeregeest. De stemming is bepaald op Woensdag 17 Juni. 0-: HILLEGOM. Dc candidatenlijsten. Vjor d? runds.erki zing zijn de volgende candidatenlijsten ingeleverd: Chr. Hist. 1. P. de Vreugd. 2. J. D. Jansen. 3. C. Carlier. 4. W. van der Marei. 5. A. Haster. 6. J. van Schravendijk. 7. I. C. Baas. 8. H. v. Es. 9. H. Keur. 10. J. H. Telkatnp. Vrijzinnigen. 1. C. dc Wreede. 2. P. El- fring. 3. D. Möhlinann. 4. K. Velthuys. 5. J R N. J. Bijl van Duyvenbode. 6. Mej. B. van Waveren. S.D.A.P. 1. P. H. Fijma. 2. Th. Paase. 3. G. A X. Spilker. 4. J. G. Borger. 5. P. J. Rovers. 6. Mevr. Burggraaf-van Heiden. A.R. 1. J. O. Overmeer. 2. G. E. Veld- huyzen van Zanten Gzn. 3. H. Runia 4. G. Hvlkema, 5. H. van der Hoogt; 6 Jan Spilker. 7. VV. J. Buurman Sr. R.K. 1. P. Klaver. 2._ B. N Loerakker. 3. J. B. Maskers. 4. F. C. vaa Lierop. 5. G. J W. Mathot. C. G. J. Kerkhof. 7. A. Th. Gnemans. 8. F. Selhorst. 9. L. Th. J. van Dijk. 10. Johannes van de Loo. II. W. H. Ruigrok. 12. Jilles van Deursen. 13. H. Walkers. 14. Th. van der Hoorn. Wonderschoone tulpenpracht. De tulpen staan thans vol op in bloei. Na de hvadnthen en de narcissen zijn nu do tulpen aan de beurt om de veldeu te sieren met prachtige kleurschakeeringen. Vooral de buitenlanders komen nu hier heen zij genieten rustig omdat zij door-de-week- scne dagen kiezen. Het groote perk in den Hoftuin vlak bij de Hoofdstraat is in één woord schitterend. Naast en achter het Gemeentehuis staan in dit park vele iangsteliee tulpen Er heerscht daar groote belangstelling! KATWIJK AAN ZEE. Ontwakend badleven. Op Hemelvaartsdag zal de badplaats uit haar winterslaap ontwaken Enkele tentjes zijn dan op het strand geopend. Reeds wachten de badstoelen de strandbezoekers af. De eigenaars van motorschokkertjes zullen met hun vaartuigen weer plezier tochtjes langs de kunt ondernemen, natuur lijk als het weer meeloopt. Aan het eind van de Voorstraat staan dit jaar up liet breede trottoir tafeltjes en stoelen voor de dezen winter daar geopende lunchroom. Zij zijn tegen de felle zonnestralen beschut door groote zonneschermen. Door de politie zullen de noodige maat regelen genomen worden om op Hemel vaartsdag bij grooten toeloop van bezoekers het in- en uitstappen der trams bij liet station ordelijk te doen plaats vinden. Oplichting. Bij de politie deed H. M. schoenmaker in (ie Voorstraat alhier aangifte, van het feit, dat hij door een onbekende vronvv is opgelicht voor een paar schoenen ter waarde van f. 6.50. Zij gaf op te zijn Huibertje Nijgh uit de Scheveningerstraat Op het genoemde adres bleek de vrouw met bekend te zijn. Vermoedelijk heeft zij een valschen naam opgegeven. GOED, GOEDKOOP en GEMAKKELIJK te betalen. Wij bieden U aan: Moderne Radio- ontvanger (wisselstroom) met inge bouwd plaatstr. app., pick up aansl. totaal f. 98.50. 5640 In huurkoop a f. 7.50 per maand. Met ingebouwden luidspreker en console voor bevestiging f. J50. Vraagt nog heden Catalogus No. 5 bij W. A. GOUW - VOORSTRAAT 64—66 KATWIJK AAN ZEE. RECLAME. evenals alle a,j onmisbare dit. vulpenhou<jt*| potlood - por1e, enz. - welke man nietkann eemgopdev Lot op oranjo band on Bayerkruis. Prijs 75 eh\ I Vrijheidsbond: 1. H. Ph. Sobcls.?.l| Mey Gz. 3. J. M. v. Til. 4. D. BlolJ F. de Graaft. 6. J. Pereboom. 7, jl Wesselo-van I peren" Chr. Volkspartij: 1. J. Kuipers, i Vermey. 3. C. v. d. Leede. Alg. Volkspartij: 1. Broekhuis i Faas Pz. Politie-Schietvereeniging, Alhier is onder veel belangsteiliil hier opgericht een Politie-SchietveJ ging voor de gemeenten Lisse. en Haarlemmermeer. Alle aanwezi^l den als lid toe. De vereeniging diaêl naam „Keukenhof" en heeft haar al baan op het landgoed .Keukenhorll toe welwillend afgestaan. Dt 1 Boerema en J W. Minck zullen ia-J voorzitter en secretaris fungeeren. tl staat gelegenheid om als donateur J treden. Aanrijding. Gistermiddag had nabij de 2e Fcdl een aanrijding plaats. Uit dt r 1 Sassenheim kwam een Fransche pevl auto welke werd aangereden door teel uit de richting Lisse. Doordat e| eenige fietsers passeerden, was «1 sage te smal en had de auto ui: if moeten wachten. Deze reed tegal spatbord van de Fransche wagen eai verder zonder stoppen. De dader is Ml KATWIJK AAN DEN RIJN. De candidatenlijsten. Gisteren zijn de navolgende lijsten inge diend van candidaten voor de op Maandag 15 Juni a s. te houden verkiezing voor den gemeenteraad. Lijst der Christ. Volkspartij - 1. M. van der Bent. 2. P. Guijt, 3. J. Zuijderduijn. 4. G. v. Rijn. 5. P. C. Langmuur, 6. H. v. Duijn, 7. P. v d. Bijl, 8. H. de Best, 9. J. v. Rhijn. 10. J. Harteveld. 11 A. W. Kruger, I 12. C. den Duik. Lijst der R.-K. Kiesver. - l. H. W. Grim- i bergen, 2. F. J. Luijten, 3. Jac. Meijer. A.-R. lijst te Katwijk a. d. Rijn - 1. J. v. d Perk. 2. A. Wassenaar, 3. G v. d Perk. 4. P. Slingerland. 5. R. v. Delft,. Christ-Hist. lijst te Katwijk aan Zee - 1. J. Dubbeldam, 2. L. v. d. Zwan, 3. J. v. Duijn, 4. H. Parlevliet, 5. T. Lodder, 6. G. v. Duijn, 7. W. Kulk. 8. C. den Duik Sr., 9 D Schonenberg, 10. A. Parlevliet. 11. B. v. d. Bent. 12. Jer. Varkevisser, 13. W. van Beelen, 14. A.' J. v. d. Heiden, 15. A Brou wer, 16. J. v. d. Plas, 17. Nic. Hoek, 18. W. v. d. Bent, 19. K. Jonker, 20 B J Dijk- drenth. Lijst van „Gemeentebelang" (Neutraal) - I. J Hueting, 2. J. Eikelenboom, 3. D F. E. Meerburg. 4. G. C. A. v. Dorp, 5. J. M. A. Waterreus. 6. C. D. Ouwehand, 7. D. Taat, 8 P. Hofkes. 9. J. D. Bokslag, 10. P. Bloot, II. C. de Best. 12. J. v. Hettinga-Tromp, 13. J. C. A. Clpveringa. Christ -Hist. lijst te Katwijk a d. Rijn - 1. D. v. Riessen. 2. J. Haasnoot. 3. D C. v. Leeuwen, 4. T. v. Beelen, 5. Jac. v. Elk. LISSE. Vergadering Ver. tot Verdediging Prot. Bewustzijn. Alhier trad in gebouw Rehoboth op ds. J. 11. Melder, Ned Herv. Pred. te Hillegom om lie* doel en streven uiteen te zetten j van de alhier opgerichte „Ned. Herv. Ver. tot verdieping van het Protestantsch be wustzijn: Toen de voorzitter te half negen de vergadering opende was de zaal stamp vol. Gelezen werd Psalm 135, waarna de voorzitter in gebed voorging. Ds. J. H. Mulder vervolgens het woord verkrijgend, besprak het doel en streven der vereeniging. Men wil het protestantsch bewustzijn wakker roepen, daar dit zeer verslapt is. Dit is niet het terrein van de Kerk alleen. Zij toch bestrijkt niet allen, die hierbij betrokken zijn. Het ligt in de be doeling lezingen tc organisaeren en lectuur te verspreiden en propaganda ie maken voor het Kerkherstcl in de Ned. Herv. Kerk. Ook de Gereformeerden, indien zij' inder daad „doleerend" zijn, moeten hieraan mee werken. De eenheid der protestanten moet worden I nagestreefd. Eén geloof, één doop, één God en Vader van allen, die daar is boven allen. Spr. wijst voorts op de onschriftuurlijke Maria-vereering in de R.K. Kerk. Wij moeten daartegen wel getuigen. De strijd wordt door ons niet gezocht, maar opgedrongen, wij moeten ons verdedigen. Spr. memoreert het bestaan van den hond tot vernietiging van den protestantschen j handel Men tracht de bollenstreek, die thans nog 't grootste deel in handen der protestanten is, te verroomsrhen. Laten wij toch ook strijden, al zou het ons schade kunnen doen in onze zaken. Deze vereeni ging tracht op te komen voor de belangen der protestanten. in zijn slotwoord drong spr. er bij zijn hoorders sterk op aan zich het Kruis van Christus niet te schamen, opdat Christus ook niet eenmaal zegge: „gaat weg van Mij, Ik heb u nooit gekend". Nadat Psalm 89 8 gezongen was beklom de beer A. Tibboel den catheder en sprak de aanwezigen toe. Ook deze wijst oj) de tactiek van Rome. Hij wékte vooral op, om de protestantsche winkeliers te steu nen. Wij moeten bewuste geloovigen worden Nadat de heer Tibboel gesproken bad werden door enkele aanwezigen vragen gesteld, die ds. Mulder op uitvoerige wijze beantwoordde. Dc vergadering, die alleen toegankelijk was voor protestanten en een geheel rustig verloop iind, werd door ds Mulder met dankzegging gesloten. De candidatenlijsten. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing in deze gemeente zijn de volgende lijsten in gediend en geldig verklaard: R.K. Staatspartij: 1. J. Pijnacker. 2. P. Warmerdam Cz. 3. C. Langeveld. 4. A. H. Schrama. 5. P. Romijn. 6. A Th. v. Kesteren. 7. C. Schrama. 8. L. Onderwater. 9. H. v. d Vlugt. 10. J. Berbee Gz. 11. L. C. Elfring. Anti-Rev Partij: 1 J. P. Segers. 2. J. Noorlandt. 3. L. Noort. 4. C. Vermeer. 5. L. Algera. 6. Abr. v. Aalst 7. W. A. Schouten. 8. A. van Es. 9. J. de Vreede. 10. H. v. Voorst Cz Chr. Hist. Partij: 1. A. Verduyn Jr. 2. Jac. Kingma. 3. P. Boot. 4 W. Goldberg. 5. Nic. Nieuwenhuis. 6. M de Graal. 7. J. Marhus. 8. G. van Parijs. 9. A. Marseille. 10 A. Boot. Staatk. Geref. Partij: 1. G. Tromp. 2 K. Slootweg. 3. C. J. Segers. 4. B. Abbink. 5. J. Polderman. 6. J. Mijnders. NOORDWITK. De candidatenlijsten. Gisteren zijn de navolgende lijitel candidaten voor den gemeenteraad f diend Chr. Hlst Partij 1. P. Admirai. I Soeteman: 3. C. Wassenaar; 4. E.J Witt; 5. H. Hoek; 6. A. Plug Azn.: 7.(1 miraal Hzn.; 8. L. v. d. Bent; 9. Al ling; 10. L. van Duin. S. D. A. P. 1. G. H. Kau; 2. C 3. B. Vink; 4. G. de Jonge. Prot. Kiesvcreen. Gemeentebelang H. Liefferink; 2. C. den Hollander; Verloop Czn.: 4. K. Sanders; 5 S i Konijnenburg: 6. K. de Bes; 7. Jat Beelen; 8. J. J. van Capelle; 9. A. Ve len; 10. Th. Verloop. Ant. Rev. Kiesverceniging j. C der Wiel: 2. D. van der Niet; 3. J. Ei man; 4 D. M. Passchier; 5 G. VM 6. S Bulk. R.K. Kiesvereeniging 1. C. made; 2. J. van der Meer; 3. C. G.J.i made Senior; 4. A. C. Meijer; 5.1 pers; 6. Job. Vink; 7. J. G. van Eed J. Th. de Groot; 9. J. A. Caspers; 1) A. de Groot; 11. F. C. Lassooij; 11 Overmeer; 13. Ch. Diels; 14. J B:a: OEGSTGEEST. Vergadering „Gemeentebelanf. Gisteravond is in „Het Witte Huif bijeenkomst gehouden voor leden 8 troducées van de vereeniging Ges belang Oegstgeest. De voorzitter de heer Wichers det riep bij den aanvang de aan^ welkom toe, in 't bijzonder mr A Ij mijn uit Lelden, die zich bereid M klaard te spreken over: De organtua gemeente. De heer Romijn. het woord verSrJ stelde zich op het standpunt dezen' de politiek buiten beschouwing KJ en, gezien de steeds groeiende tela ling voor de gemeenteraadsverë® zich te bepalen tot de technische i(2 het raadslidmaatschap, in 't w voor de a.s. nieuwe raadsleden. Welke partij of richting de ca» is toegedaan, hij houde er steeds ra' mede. candidaat te zijn voor de d bevolking. Juist de 4-jaarlijksche zitting# beschouwde spr. als zeer nuttig groote beteekenls. Voor iedere gtjj op zichzelt, ls de Raad 't hoogste l- van beteekenis. Na een beschouwing van de ra lende formaliteiten behandelde sï bestaansrecht en de vruchtbaar!» den gemeenteraad, vastgelegd ia' meentewet van Thorbecke van 1&- Met deze wet is het zelfstandig f5 van de gemeente geschapen, en in® is de geheele organisatie en io® van de gemeente samengesteld. Deze wet is alleen niet voldoends ken! daarbij is dan ook een regiem^ orde ingesteld. Vervolgens behandelde spr de te openbaarheid en beschouwde®", 7ppi- mnnie t.aak eenerztids. Ande-é zien, kan daardoor ook wanobj» ontstaan en zij is aldus niet alw- derlijk voor het algemeen belang,^ Het raadlidmaatschap mag beschouwd worden als een 6JC;:, vergadering om mede besluiten* van de gemeentebelangen alfc^ men moet zich weten als verte!'-. ger van een kleine of groote gF" ners der gemeente. In vele gevallen zal men z'® als alleen staande persoon en V vallen is het dikwijls zeer ir"- houding te beualen De verschillende commissies

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6