TELEGRAMMEN. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. YRAGENRUBRIEK. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. dikte pijltje geeft den stand aan tdeomiddag 3 uur. Idunne pijltje geeft den stand aan Lermiddag 3 uur. Lnniddag 3 uur: 766. middag 3 uur: 761. xeübafisch weerbericht waarneming m den morgen van Uj nel, medegedeeld door het Leo Meteorol Instituut te De Bildt. Vte stand 762.3 te Munchen. uie stand 749.1 te Vestmanoer. faditing tot den avond van 14 Mei: vje tot matige wind uit Zuidelijke ga. Half tot zwaar bewolkt. Aan- I droog weer. Later wellicht kans M Weinig verandering in tempe lier wellicht a'koeling. ICCHTTEMPERATÜUR. Ijrroorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). ■uur's midd.18 gr. C. (65 gr. F.), lurnam.: 19'/: gr. C. (67 gr. F.). |CfflTEB TUDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. iigste stand des voorm. te 12 u. 50 min. bgste stand des nam. te 1 u. 10 min. Voor Vrijdag, logste stand des voorm. te 2 u. 30 min. *ogste stand des nam. te 2 u. 45 min. WATERTEMPERATUUR. ïitmmrichling „Hooge Rijndijk". iur voorm.: 17 gr. C. four voorm.: 17'/: gr. C. par nam.: 18'/i gr. C. Zweminrichting „De Zijl." r voorm.: 15 gr. C. |our voorm.: 16 gr. C. rnam.: 17'/= gr. C. LICHT OP VOUR FIETSERS e.a. g 8.12 n.m. tot 3.40 v.m. iderdag 8.14 n.m. tot 4.39 v.m. FRANKRIJK. Dc presidentskeuze. t strijd om het presidentschap woedt |oiisct.uuue feineia. In scunjii aan oonnevay en Soulier luue onuer ae leuen uer regeerings- |«erueia toe, om steun te winnen vuor op grond, dat Doumer niet voi- >,c stemmen kan vereenigen, om bij rersle stemming boven öiiand uit te i en hu dus genoodzaakt zou zijn, I tetug te trekken voor Briand ais Wegunstigden candidaat van links. blijtt meenen, dat het dan beter is, Ind ook stemmen uit de regeerings- liueriieid te geven, om niet toe te laten. tod verkiezing een kartellistische over tuig zou zijn. i is van meening, dat zulks de ver van Briand vrijwel verzekert, xii vermoedt men, dat meer dan één ling noodig zal zijn, daar de socia- i eerst op een eigen candidaat willen men. i zitting der Nationale Vergadering te allies is hedenmiddag te 2 uur onder tltterschap van den President van den at geopend. De Secretaris-Generaal Men Senaat zal den Voorzitter een kneu woordenboek overhandigen, fin deze met een briefopener een wil- lutige bladzijde zal aanwijzen. De let- I die zich aan de rechterzijde van de nslagen pagina bevindt, zal correspon- en op den naam van den eersten afge- ftdigde of Senator, wiens naam opge- pi zai worden. De stemming geschiedt finaal. Ieder kiezer moet de sprekers- me betreden en zijn stembiljet in den I werpen. Het resultaat van de eerste tuning zal eerst tegen 5 uur bekend zijn. let resultaat van een eventueele tweede mmlng zou niet eerder dan 8'/i uur be- zijn. Een derde stemming zou de pissing eerst tegen middernacht doen Pen. Zoodra de nieuwe President der publiek benoemd is, wordt, hij volgens fditle door den President van den Se- P' de ..Marengo-Salon" binnengeleid, ar hij de gelukwenschen van de leden J regeering en parlement in ontvangst Pjj te nemen. De terugkeer naar Parijs r" In eezelscban van den Minister-Pre- Jent In een gesloten automobiel nlaats. nieuwe President der Republiek zal ■"CiWellnk na ziin terugkomst een be- h-..ntren aan President Dnumergue, gelijk bekend, tot 13 Juni in functie ENr.F.l AND. Mohammedaanscb dreigement. lis "leenigheid tusschen Hindoes en pnammedanen in Britsch-Indiè neemt Pa» eronterr afmetingen aan. |i(rw(it Siaukat Ali. een der voornaam- T, 'éordvnerders der Mohammedanen, F te weken geleden eenvoudig uiting E.'JV '''O wantrouwen ten aanzien van J, "li bil thans het nositleve drei- i. zfrthammedanen zêch hij f,e-i r„n-„ nwnshllten tegen de aCTi- K 'en het Nationaal Congres ir.dien Tk'nnibeeen zonden doen aan hun re- L henetring uithreiding te ge- (hi b *1PRpffOTi" aldns v«ri-iaqrde Mi, ,ej voor Hindoes en Mohammeda- t.uJlJ?' m°gelHk is, voor altiid met ge- n volken tegenover elkaar te staan. Mocht Gandhi zijn dreigement, niet naar Londen te gaan tenzij de zaak der min derheden wordt geregeld, uitvoeren, dan zal dit mij niet beletten, indien ik wordt uitgenoodigd daarheen te gaan, om de aanspraken dei Mohammedanen te beplei ten. Ik zal mijn best aoen met de regee ring tot overeenstemming te geraken en wij zullen naast haar staan ingeval Gandhl een poging doet in de toekomst grooter onrust in het land te verwekken. Indien wij er niet in slagen ons doel op de Conferentie te bereiken wegens de hals starrigheid van Gandhi, zullen wij hem daarvoor verantwoordelijk stellen. In dit geval zou de toestand gevaarlijk kunnen blijken en zelfs in gedsdtonstontlusten in geheel Indié kunnen ontaarden. Wij ver zoeken Gandhi daarom voorzichtig te zijn." SPANJE. Vernielingen in de Provincie Geluk- wensch van Moskou, protest van den Paus Vervolging van koning Alfonso. Te Madrid is de rust teruggekeerd, maar de troebelen zijn naar de provincie over geslagen, allereerst naar liet Zuiden. Te Cadiz heeft een menigte 't Carmelitessen- klooster bestormd en gedeeltelijk vernield, maar de politie kon brandstichting verhin deren. Te Sevilla vormden zich echter 's morgens 7 uur reeds groote afzonderlijke groepen van honderden personen, die ieder een klooster aanvielen. Het Jezuïeten-col lege was het eerste dat in de vlammen is opgegaan; waarop volgden twee nonnen kloosters in de arbeiderswijk Triana en daarna kwam de St.-Jozefs-kapel, in het centrum der stad, aan de beurt. Ofschoon deze kapel een juweel van 18de-eeuwsche bouwkunst is en tot natio naal monument was verklaard en een politie-commissarls dit aan de menigte duidelijk trachtte te maken, kon de kapel niet gered worden. De zeer opgewonden menigte haalde heiligenbeelden en andere voorwerpen van godsdienstige vereering uit de kapel en stak ze in brand en toen het vuur oplaaide sloeg het ook op de kapel over, van welke slechts de naakte muren overbleven. Het klooster Buen-Suceso was het naast aan de beurt en is ook nog in brand gesto ken, maar niet meer volkomen afgebrand, want de burgemeester en de kapitein- generaal hadden inmiddels den staat van beleg afgekondigd en de politie en burger wacht kregen order te schieten. Een aan val op een klooster der Redemptoristen is toen afgeslagen, maar de stemming der muitende menigte bleef nog zeer opge wonden en verbitterd. Alle monniken en nonnen hebben hun kloosters verlaten en zijn bij particulieren in de binnenstad ondergebracht. De aarts bisschop heeft evenwel geweigerd zijn woning te verlaten. Te Alicante hebben de onlusten een buitengewoon hevig karakter aangenomen. Groepen communisten plunderden het kloosters van de Jezuïeten, dat zij in brand staken en vernielden daarna vol komen zeven andere kloosters. De redactie en de drukkerij van het katholieke blad La Vox del Levanto werden verwoest, evenals de kantoren van het monarchis tische blad Informacionès en het lokaal der katholieke studenten. Het bisschops paleis is ook geplunderd en verwoest Brandstichters hebben ook de Ave Maria scholen verwoest. Tenslotte werd de staat van beleg afgekondigd en even later was de rust teruggekeerd. Ook te Malaga werden eenige kloosters vernield en te Granada vielen 6 kerken en 2 kloosters het vuur ten offer. Een kerk werd met bommen in de lucht geblazen. Te Malaga ondernam de menigte zelfs een aanval op een politiekazerne. De politie-agenten konden de aanvallers ech ter terugslaan. Verscheidene personen werden hierbij gewond. De kardinaal-aartsbisschop van Sevilla heeft als voorzorgs-maatregel order ge geven tot ontruiming van alle kloosters. In de avondbladen wordt de materieele schade, die tijdens de onlusten te Madrid ontstaan is geschat op ruim 40 millioen peseta's. Voor geheel Spanje zal de schade zekerlijk meer bedragen dan 100 millioen peseta's. Te Sevilla zijn een groot aantal waarde volle en zeldzame schilderijen verbrand en ook in Malaga zijn tal van kostbaarheden een prooi geworden van de vlammen. Opmerkelijk is, dat de regeering de cen suur heeft ingevoerd, onder het vorig regiem zoo fel door haar bestreden! Het lijdt thans geen twijfel meer of het zijn communistische agitators geweest, die gebruik hebben gemaakt van de ge legenheid om de menigte op te zweepeh tot bovenstaande vernielingen. Het betrek kelijk onbeduidend monarchistisch relletje te Madrid is dankbaar aangegrepen dooi de Moskou-aanhangers, die reeds een ge- lukwensch ontvingen uit het hoofdkwar tier der bolsjewisten! Kardinaal Pacelli, de pauselijke staats secretaris. heeft mgr. Fedeschini. den pausèlijken nuntius te Madrid, opdracht gegeven bij de Spaansche regeering krach tig te protesteeren tegen de vernieling van eigendommen der Kerk te Madrid en elders E)e nuntius zou eischen dat de regeering formeel zal verklaren, dat zij de incidenten veroordeelt en de schuldigen zal straffen. Intusschen keert de regeering zich nu ook tegen de monarchisten. Naar gemeld wordt, zijn de bestuursleden der monar chistische vereeniging, Cobian en Campo, aangehouden, evenals de leider der natio nale partij, dr. Albinana. De minister der dictatuur, Galo Pontc en Comejo, zijn, na een verhoor, in de gevangenis opgesloten. De procureur-generaal verklaarde dat tusschen het monarchistische plan tot herstel van het oude regime (sic!) en de werkzaamheid van verscheidene in Parijs gevestigde aristocraten nauwe verbindin gen bestaan. Om deze reden zal hij tegen Alfonso de Bourbon, die niet meer voor koning der Spanjaarden kan doorgaan, een vervolging instellen. DE TOESTAND IN SPANJE. MADRID, 13 Mei 'Belg Tel. Ag.). De leden van het genootschap „Atenes" heb ben gedurende meer dan 3 uur het bij de regeering in té dienen voorstel besproken, waarin o.a. verlangd wordt het vormen van een vöorloopige regeering van revolution- naïre dictatuur, ten einde alle monarchis tische haarden uit te roeien, het natlona- Hseeren van den eigendom en het ver- deelen van den grond onder de landbou wers, alsmede het opheffen van de bladen, welke de republiek vijandig gezind zijn. Dit voorstel werd evenwel met 216 tegen 110 stemmen verworpen. MADRID. 13 Mei (Belg. Tel. Ag.). In wel ingelichte kringen verklaart men, dat bij de huiszoeking in de bureaux van het monarchistische blad „A, B, C" een kas boek gevonden heeft, dat tot opschrift droeg „Hoofdbureau monarchistische reactie". Bij de verantwoording van de door het hoofdbureau voor propaganda doeleinden gestorte gelden, komen de na men voor van Orio! en graaf de Roma- ncnes. De regeëring zal een vervolging instellen tegen de personen, wier namen in dit verband in het kasboek voorkomen. MADRID. 13 Mei (Ned. Tel. Ag.) Te Bur gos heeft de menigte twee kloosters, het bisschoppelijk paleis en verscheidene an dere religieuse gebouwen in brand gesto ken. In verband hiermede hebben de auto riteiten den staat van beleg afgeknodivd. De kapitein-generaal van Malaga maakt bekend, dat gisteren alleen 27 kloosters zijn aangevallen en gedeeltelijk in de asch zijn gelégd. Te Cordoba heeft een schiet partij plaats gehad tusschen de civiele garde en betoogers, die tevoren een wapen winkel hadden geplunderd. Bij deze ge vechten werden drie personen gedood en vijf zwaar gev/ond. Te Madrid werd een man, die een klooster plunderde, door sol daten neergeschoten. Te Barcelona Valencia en andere Spaansche steden he'oben de autoriteiten omvangrijke voorzorgsmaatregelen geno men om herhaling van de brandstichtin gen en plunderingen te voorkomen Volgens een officieel bericht zijn te Madrid bij de onderdrukking der onlusten twee personen gedood. De Bond van communistische arbeiders te Madrid heeft in een schrijven aan de republikeinsche regeering uitwijzing van alle religieuze orden en onteigening vaD hun bezittingen geëisoht. NOODLOTTIGE BIOSCOOPBRAND TOKIO. 13 Mei. (Reuter). Door een brand in een bioscoop in bet dorp Sjimamahi op het eiland Hokkaido zijn zestien personen levend verbrand en werden dertig ge wond. Bij het uitbreken van den brand ontstond een paniek. Zestien der omliggende perceelen wer den eveneens door het vuur verwoest. STADSNIEUWS. EGYPTE. Koning Foead erkend. De regeering deelde mede, dat de ex- khedive Abbas Hilmy te Lausanne een document onderteekende, waarin hij Foead erkent als den wettigen soeverein van Egypte en voor altijd afziet van alle rechten op den Egyptischen troon. Tevens doet hij afstand van alle aan spraken die aan zijn vroeger ambt ont leend zouden kunnen worden met inbe grip van een vordering op de Britsche regeering, groot 3 millioen Pond. ^DAMMEN. OM DEN LEIDSüpJM DAGBLAD-BEKER. Gastelaars kampioen van Leiden. De uitslagen' dér zevende en laatste ronde zijn: Gastelaais—van der Stel I 1 de Jeu—Bergman 0—2 Molenaar— K eer de .stand is als v:>lgt: Gesp. gew. Rem. Verl.Pnt. Gastelaars 7 4 2 1 10 Kleef 7 4 12 9 Van der Stel 7 2 5 0 9 Bernsen 6 3 12 7 Bergman 7 14 2 6 De Jeu 7 2 2 3 6 Klinkenberg 6 0 4 2 4 Molenaar 7 0 3 4 3 de stand der Tweede klasse is: C. Kliken berg Jr. 5 3 i 1 7 dey 5 3 0 2 6 Huisman 5 2 2 1 6 A. K'i, ikenberg 5 2 12 5 C. K i ke b jrg Sr. 5 1 2 2 4 Van (Lr Wij g ard 5 10 4 2 Gastel..ars is dus kampioen 1931. D.ze spelér, die liet vorig jaar op de tweede plaats eindigde, wist zich thans op de bovgnste pipats te nestelen, spelend met <icn .vasten wil zich in het bezit te stellen van den Leidsch Dagblad-beker. In de zefide ronde nam hij de leiding en in zijn ja at? te partij tegen van der Stel had hij Slechts remise noodig. In dit spel waagde hij niets ruilde in het eindspel op de jrast'e momenten de noodige schijven af jn één zoodanige positie dat zijn tegen stander geen winst kon forseeren en hij hield clezo zoo in bedwang dat een ver- tleeling der punten slechts mogelijk bleek, nldiis gaf hij hier een knap staaltje van Zijn' kunnen Van der Stel eindigde ongeslagen, een mooie prestatie van den Bekerhouder 1930. De Jeu—Bergman, in een partij, waarin Bergman aanvankelijk een slechten stand had, wist deze zijn positie aanmerkelijk te versterken en bracht hij tegen een speler als de Jep, een goed onderlegd spejer. door uitstékend berekend spel nog tot 'wtn^h waarin de capasiteiten van Berg man gosd tot uiting kwamen. Bij meerdere toufnooi-routinc heeft hij een succesvolle toekomst. Ongetwijfeld zou zonder dit ge brek zijn totaal hooger geweest zijn. Molenaar—Kleér. Hierin kon zwart slechts na behoorlijken tegenstand winst forceeren. Molenaar had hier een der sterkste tegen standers uit het toumooi, zoodat zijn neder laag nog éêrvol was. ïn de tweede klasse versloeg C. Klinken berg Jr. Hüisman, die floor tijdnood verloor, terwijl <jien remis stand misschien de juiste .yerhoudipg .weergaf. Huisman moest nu het kampioenschap aan zijn tegenstander over laten, tenvijl hij nu met Bey om den tweeden en derden prijs oen beslissings wedstrijd mpet spelen. E^n nlgemeen overzicht en een beoor deeling der spelers geven wij later A. de K„ te A De gemakkelijkste route Is als volgt: per tram of bus naar Leiden-; per trein over Den Haag, Delft naar Rotterdam; overstappen in trein naar Dordrecht en vervolgens over Gel- dermalsen er Resteren naar Valburg. Da treinreis over Utrecht geeft waarschijnlijk minder goede aansluitingen. Wanneer u opgeeft hoe laat u ongeveer wilt arrivee- ren, zullen wij u den treinenloop precies aangeven. Met de a.s. zomerdienstregeling zul len in verschillende internationale snel treinen ook doorgaande derde klasse rij tuigen loopen. Zoo zijn ar derde klasse rijtuigen naar Straatsburg, Bazel, Berlijn, Frankfort a.M. Chiasso, Milaan, Munchen, Neurenberg en Parijs. Reizigers derde klasse hebben ook toegang voor het ge bruiken van de maaltijden in de Restau ratiewagens welke in deze treinen loopen. BINNENLAND. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft heden na. dis cussie z. h. st. aangenomen het wetsont werp tot aanvulling en wijziging van de Leeningwet 1914 en heffing van opcenten op de tabaksaccijns op sigaretten. o DOOR AUTO GEDOOD. Gisteravond te ongeveer acht uur is de 59-jarige boerenknecht A. Verdaasdonk oo het kruispunt Vaartbank—Rijksweg bij Prlncenhage door een vracht-auto overre den. Ernstig gewond werd de man opge nomen en naar het ziekenhuis te Leur overgebracht, waar hij later is overleden. o DE MOORD TE DEN HAAG. De 20-jarige kantoorbediende P. te Den Haag is hedenochtend met het lijk van zijn slachtoffer geconfronteerd. Heden zal de politie nog enkele kleinigheden uitzoe ken, waarna het politieonderzoek wordt gesloten, en de beide daders ter beschik king van de justitie worden gesteld. o AUTO-DIEVEN AANGEHOUDrN. Op aanwijzing van den parkwachter zijn heden te Nijmegen aangehouden A. N., koopman te Amsterdam, G. H. W. boek binder te Amsterdam en A. J. R., schoen maker te Weesp. die gisteravond in Nij megen arriveerden in een 8 cylinder Willy Knight. Hun optreden in Nijmegen kwam de politie verdacht voor en toen het signale ment van de auto overeenkwam met dat wat per radio was doorgegaan was er geen twijfel meer aan. dat de auto gesto len was De drie jongemannen werden aangeliouden en de auto in beslag geno men. De drie dieven zullep naar Amster dam worden overgebracht. o PROF. Dr. T. HOEKSTRA. Het is heden 25 Jaar geleden, dat, prol. dr. T. Hoekstra, sedert Jan 1913 hoog leeraar in de ambtelijke vakken aan de Theol. Schooi te Kampen, te Hazerswoude in het predikambt werd bevestigd. Van 1908 tot 1913 heeft hij te '-Hertogenbosch gestaan. Hbld. LIJKJE GEVONDEN. Uit een sloot in de omgeving der ouder lijke woning aan den Monsterqpheweg te Den Haag is opgehaald het lijkje van het 5-jarlge meisje H. v. d. M„ dat sinds eenige uren vermist werd. Het kind is ver moedelijk te water geraakt en verdronken. nET VOETBAL-DRAMA TE BLOKZIJL. Alle verdachten vrijgesproken. De Rechtbank te Zwolle heeft heden uitspraak gedaan in de bekende voetbal zaak uit Blokzijl. De Rechtbank heeft alle verdachten in deze zaak vrijgesproken. Wat betreft de verdachten P. Koopmans, tegen wien zes maanden gevangenisstraf, R. Kielstra, H. Klinkert en B. van Oosten, tegen wien drie maanden gevangenisstraf was geëischt, achtte de Rechtbank het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd. Wat betreft den verdachte J. Zootjes, achtte de rechtbank de opzet niet bewezen. Tegen laatstgenoemde was f.25— boete subsidiair 15 dagen hechtenis geëischt. HAAGSCIIE GERECHTSHOF. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden volgend arrest gewezen: De bloembollenkweeker G. van E. te Sas- senheim was door de Haagsche rechtbank wegens onjuiste aangifte der Inkomsten belasting veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf. Het Hof heeft hem thans deze straf voorwaardelijk opgelegd. De gebroeders Th. J., A. F., F. J. en F. A. de B. te Zoeterwoude, zijn door de recht bank vrijgesproken van de hun ten laste gelegde overtreding van de merkenwet. Verdachten zouden opzettelijk benzine, in bussen hebben afgeleverd althans ten ver koop in voorraad hebben gehad, welke bussen valschelfjk voorzien waren van de namen „Shell" en „Brunoline". Van dit vonnis was de officier van jus titie in hooger beroep gekomen en heden diende de zaak opnieuw voor het Gerechts hof. De twee eerste verdachten waren ver schenen. Als deskundige werd gehoord de employé der Shell, de heer van der E, terwijl een groot aantal bussen in verschillende kleu ren aanwezig waren, waaruit volgens den verdediger dr. Dekker zou blijken dat verd. door keus te maken uit een van deze kleuren wederom in conflict zouden ko men met andere firma's. Na een langdu rige discussie tusschen getuige-deskun- dige en den verdediger, nam de procu reur-generaal mr. de Visser requisitoir. Spr. meende dat het vrijsprekend von nis ten aanzien van de beide laatste niet verschenen verdachten, gehandhaafd moet worden. Uitvoerig betoogde de proc-gen. voorts dat de andere verdachten zich hebben schuldig gemaakt aan overtreding van art. 337 van het W. v. S. Volgens spr. is goede trouw ten eenenmale uitgesloten. Van het bureau voor -den industrieelen eigendom hebben verdachten vergun ning gekregen voor andere bussen en andere kleuren dan waarin zij hun Bru noline verkochten. Vaststaat dat zij deze vloeistof in Shell-bussen hebben verkocht. Concludeerend vroeg spr. vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroor deeling hoofdelijk tot een geldboete van f. 400 subs. 2 maand hechtenis. Mr. Dekker heeft in een uitvoerig plei dooi het requisitoir van den procureur- generaal bestreden en pleitte bevestiging van het vrijsprekend vonnis. AMSTERDAM. 13 Mei. Ongeanimeerde tendenz in Philipswaarden. Unie Levers flauwer. Overige Industrieele fondsen prijshoudend. Suikerwaarden en Konink lijke vast. Rubbers en Tabakken gedrukt. Mijnwaarden en Scheepvaarten stil. Ame- rikaansche fondsen verdeeld. De stemming ter beurze' bleek ook heden weer ongeanimeerd en bij kleine omzet ten plaatsten verschillende fondsen zich op lager niveau Nadat de uiterst som bere berichten uit de Ver. Staten, uit Oos tenrijk en van de productenmarkt was de onzekerheid mét betrekking tot de hoe grootheid van het dividend der Konink lijke en van Philips, waarvan publicatie zeer spoedig te verwachten Is, oorzaak van een groote terughoudendheid van het publiek Alleen in Philipswaarden gingen om zetten van beteekenis om, waarbij de eerste koersen zich beneden 160 pet. be wogen. Dekkingsaankoopen leidden tbt een herstel tot boven dien koers. Unie Levers liepen versoheiden punten terug. Accous- tieken waren prijshoudend. Voor Koninklijke bestond eenige vraag en daar het aanbod' zeer beperkt was kon een flink avance worden geboekt. In het verder verloop bleef de koerswinst niet geheel behouden. Suikerwaarden werden op kleine schaal verhandeld. H V.A.'s werden 6 a 7 pCt. hooger afgedaan. Tabakken verkeerden in reactie, hetgeen na de koersen der Vorige dagen geen verwondering baarde. Rubbers waren eveneens aan den lagen kant, in verband met de zwakkere houding van den prijs van het product. Scheepvaarten en Mijnen stil. Amerikaansche fondsen waren vpigens de aanwijzingen van New- York onregelmatig. WISSELKOEF 3EN. Engeland 12.10 13/16, Duitschland 59.33, Frankrijk 9.741/4, Belgié 34.65, Zwitser land 47.99, Oostenrijk 35.02'/!, Denemar ken 66.67'/!, Zweden 66.67'/t, Noorwegen 66.77'/!, New-York 2.49. Prolongatie 11/4,1'/: pet. AMSTERDAM, 13 Mei. Veemarkt: 291 vette kalveren: le kw. 85—94; 2e kw. 70 82; 3e kw. 6070 per K.G. levend gewicht; 69 nuchtere kalveren 813 per stuk; 020 varkens, vleeschvarkens, wegend? van 90 110 K.G.: 4749; zware varkens 4446; vette varkens 4043 per K.G. slacht- gewicht. Aan het abattoir zjjn heden aangevoerd zes wagons geslachte runderen uit Dene marken. BARNEVELD, 13 Mei. Eiermarkt. Aan voer 2.000.000 stuks. Prijzen f.3.504.40 per 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP. Coop. Vereen.' „De Boskoop- sche Veiling. Veiling van 12 Mei. Rozen per bos: Hadley 90110 et., Butterfly 64- 73 cent, Rosalandia 36—56 et.. Columbia 4152 et., Golden Ophelia 46-57 et., Wllh. Kordes 100—110 et., Phoebe 90110 et., Claudius Pernet 30—44 et., Ophelia 37-40 cent, Florex 120140 et., Kilham 80100 cent, Germania 90110 ct., Mae Keiler 7090 ct., Potin 23 et., Else Poulsen 46-70 cent, Pauls Scarlet 60100 ct., Marcel Royer 3136 ct., gemengde rozen 1525 cent. Diversen per bos: Iris 1925 cent, Lathyrus 1822 cent, Pyrethrum 44 cent Vlolieren, dubb., 100 ct., Hortensia's in pot per stuk 25 ct. HAZERSWOUDE, 11 Mei. Aanvoer 21056 Kippeneieren f. 3.254.40 p. 100 stuk. stuks. Eendeneieren f. 3.404.60. Kippen f. 1.10. Ganzeneieren f. 0.11 per stuk. GOUDA, 13 Mei. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 3134 stuks, waarvan: 280slacht- varkens, vette van 18 tot 18'/: cent per pond; levend met 2°A> korting; Londen- sche van 13 tot 15 cent. p. pond; levend met 2% korting; zouters van 18 tot 19 ct. per pond, levend met 2"/» korting; 699 magere varkens 1828 gld. per stuk; 1766 biggen f.7—10 per stuk; 10 runderen f. 350—400 per stuk; 107 nuchtere kalve ren f.6—11 per stuk: 205 lammeren f 18- 23 per stuk; 6 bokken en gelten f. 1—6 p. stuk; 7 paarden f. 200—400 per stuk. Han del: alle soorten stug. 178 partijen kaas: le kw. met rijksmerk van 35—39. 2e kw. met rijksmerk van 29—33. Hqndel flauw. 1161 ponden boter. Goeboter van 65—70 cent per pond; wei- boter 60—65 cent per pond; handel vlug. 92.000 eieren. Kipeieren van f.3—4 p. 100 stuks. Eendeieren f3.403.75 p. 100 st. Handel vlug. Coop. Zuid-Holl. Eierveiling te Gouda. 86.300 kipeleren. Prijzen 56/58 K.G. f 3.30- f. 3.50 per 100 stuks; 58/60 K.G. f. 3.60 f. 3.80 per 100 stuks; 60/62 K.G. f. 3.80 f 4.10 por 100 stuks; 62/64 K.G. f.4. f. 4.40 per 100 stuks: bruine 60/65 K.G. f 3.70—4.50 per 100 stuks; kleine eieren f3f. 3.30; aanvoer 2000 eendeieren. Prijzen f. 1.80—f. 3.80 per 100 stuks. KOUDEKERK, 13 Mei. Aanvoer 16090 eieren Prijs kippeneieren f. 3.604.60 per 100 stuks. Eendeneieren f3.503.90. Ko nijnen f. 0.30—0 40 p. stuk. Kaas f.0.30— 0.35 p. pond. Boter f. 0.55—0.65 p. pond. ROELOFARENDSVEEN, 13 Mei. Aardbeien f. 0.32—0.45 p. doosje. Sla f. 1.10—8.10 per 100 stuks. Andijvie f0.110.17 per K.G. Peulen f.3—3.70 p. 10 pond. Snijboonen f.4 30—4.80 p. 10 pond. VOORSCHOTEN, 12 Mei. Kippeneieren f 3 904.60 Eindeneieren f. 3.604.10 per 100 stuks. Kippen f. 0.95—1.25. Konijnen f.0.45—1.50. Duiven f. 0.20—0.30 p. stuk. WOERDEN, 13 Mei. Kaasmarkt. Aan voer 324 partijen kaas. Prijzen met rijks merk le kw f.33—36; 2e kw. f.27—31. Handel traag. 18 Mei hopen H. A. BOEKWIJT en C. J. G. v. d. ÜPWICH bun vijftig-jarige eebt to berdenken. 561a Te huis: 17 Mei, 2—4 uur. Jan Houtkade 21a. I 8-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3