LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 13 Mei 1931 Vierde Blad No. 21825 SPORT. I „„«.hao v. Nederland: Go Ahead Tpi Aiax-Velocltas. I,;".' tt Promotie res. 3e klasse: L* Holland II-U. V. S. II. feg III, lo klasse: Enschedé— Uitsluitend eigengemaakte Heeren- en Jongenskleeding HAARLEMMERSTRAAT KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. Jaargang VOETBAL. Ikon •ned- voetbalbond. Proeramma voor morgen. Bling V, le klasse: M. S. C.-W. V. V. Van Overal. nuterdam zal Ajax morgen vermoe- el de baas kunnen blijven over maar wij meenen toch dat het ?s'jet zoo heel groot zal zijn. De !de der hoofdstedelijke ploeg is over het algemeen niet door- ihead°spêelt thuis tegen P. S. V. en ederlaag wordt waarschijnlijk haar v is niet zoo enorm sterk, maar mi welke de Deventer ploeg dit in de competitie gemaakt heeft, is ^1 wat minder. 5 II speelt haar tweeden degra- gstrijd tegen Hoek v. Holland II, het Noorden de wedstrijd M.S.C. plaats vindt. Indien de Meppeler M weten te winnen dan staan de acurrenten hier weer precies gelijk, gelijk is dat stellig niet! IUBSCHE VOETBALBOND. I pBpamma voor morgen. ge: Alphen 3-D. V. S. 2 (D.V.S.- j 11 Vi uur, L. Schweiger. L. F. C. 3L. Boys 2, 2 uur, KasseB: Alphen 4U. V. S. 5, 2 uur, fee; Lugd. 5—D. S. O. 2, 2 uur, P. J. Bevind. jzse T. O. N. A. 3Roodenburg 3, Jlf H. Heuzen; Kagia 2D. S. O. 3. Ir y h. Blom: Lugdunum 6—U.V.S. 6 trein), 2 uur, M. v. d. Stelt: Alphen 5 I.C 5,12 uur, J. v. d. IJssel; Alphia 5 B 0.2, 2 uur, J. Boom. lores: A. S. C.—Alphen, 12 uur, P. L. F. C. (a)Lugdunum, 12 uur, rdiin; L. F. C. (b)R. C. L., 10 uur, asbeek; U. V. S.—D. V. S., 12 uur, jeventer. Elelftallen L. V. B. (U. V. S.-tcrrein), ÏA. Ladan. Overzicht. j Hemelvaartsdag is in de eerste Jingelascht den wedstrijd Alphen 3— 3,2, welke wedstrijd op het D. V. S.- wordt gespeeld. De Alphenaren [hier vermoedelijk aan het langste lekken. Ie tweede klasse ontvangt L. F. C. 3 The Boys 2 thuis, wat een kleine over- bvoor de Boys brengen zal. Alphen 4 n de derde klasse met U. V. S. 5 de js deelen. Ook in den wedstrijd Lug- t j-D. S. O. 2 zal niet veel krachts- zijn. Ivierde klasse brengt Roodenburg 3 IT O. N. A. 3, welke ontmoeting door laburg kan gewonnen worden. Ka lian thuis tegen D. S. O. 3 beide |d veroveren. Lugdunum 6 kan een zege bevechten tegen U. V. S. 6. n 5 zal haar mooie kans tegen C. 5 niet verspelen, waarvoor ook U tegen L. D. O. 2 wel zal oppassen, fjuniores-competitie brengt A. S. C. I:egen Alphen. De kleine roodzwarten |tet den laatsten tijd heel goed. Mis- i dat zij dezen wedstrijd uit het Ikunnen slepen. L.F.C. (a) kan beide Ie; tegen Lugdunum binnen halen. |C (bi zal het tegen R. C. L. niet i houden, evenmin als wij U. V. S. kunnen geven tegen D. V. S. ■proefelftallen van den L. V. B. spelen I uur op het U. V. S.-terrein. IIEWEDSTRIJDEN „FIDES-PACTA." |het programma voor morgen is een e verandering gekomen. Het luidt nu ligt: (-1 uur: Fides Pacta IL.F.C. II, Idsrechter L. v. Vliet; 12 u.: Fides i II—R.C.L. II. L. v. Vliet;; 2—3 u.: II—L.D.W.S. II. A. Ladan; 3.15— SCO. I—Roodenburg I, A. Ladan; 1-515 u.: L.T.C. IIIRoodenburg II, ld Weerd; 5.15—6.15 u.: A.R.C. I—L. I, A v d. Weerd. I prijzen zijn te bezichtigen in de éta- l'an de firma P. Stoeke, Haarlemmer- pt 199 alhier. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. prgen worden te Boskoop gespeeld: I uur: De Boskoopsche Boys 3Tuin- ►tchool 2. 2 uur: Tuinbouwschool 1 ludsche combinatie. KORFBAL. Programma voor morgen. pEDERLANDSCHE KORFBALBOND. ptlB O. ZwartAchilles. "did I. FrisoWordt Kwiek; Sparta ■vaarts. o Buiten de competitie. jbcda: Stedenwedstrijden. "n Haag: Seriewedstrijden A.L.O. Overzicht. i« ,.molSen zijn enkele competitie- fmjden vastgesteld. In Overijsel de hekkesluiter Oranje Zwart zijn Wrama af, en in het Noorden moet de •®g vallen over de eerste plaats. Kwiek heeft daarbij nog steeds de kansen: Het doelgemiddelde der jpsche club is beter dan van Voor den zal dat ook bij den eindstand ingezien W. K. een gemakke- "Matrijd voor den boeg heeft dan Voorwaarts, dat in Zevenhuizen moet spelen. Buiten de competitie vinden o.m. de Stedenwedstrijden te Goude plaats. Rot terdam heeft de Zuiden-spelers niet in het twaalftal kunnen opnemen, en wellicht zal Dordrecht of Deetos, als men wil daarvan profiteeren om den beker te veroveren. Verder worden er op vele plaatsen serie wedstrijden georganiseerd, waarbij de wedstrijden van A. L. O. te Den Haag de meeste deelnemers zullen trekken. LEIDSCH TWAALFTAL. Door verhindering van Meylink (Fluks) en van de dames Ensink en Ballego (bei den Vitesse) is in het Leidsch twaalftal eenige wijziging gekomen. In hun plaat sen zullen spelen van Bemmel (Fluks) en de dames Molt en Bos (Vitesse). CRICKET. Wedstrijdprogramma voor morgen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. le klasse: H.C.C. II—Rood en Wit; HaarlemP. W.; A.C.C.H.C.C. I- VVV 1V.R.A. Overgangsklasse: Leiden (De Kempe- naerstraati: Ajax—H.C.C. III; Rood en Wit II—V.R.A. II; Quick (N.)H.T.C.C.; Hilv. B.C.—R.C.H. Overzocht. De eerste dag van de cricket-competi tie, iets vroeger dan wij gewoon zijn, heeft wat de eerste klasse betreft verrassingen gebracht. Immers niemand zou hebben verwacht, dat de kampioen van verleden jaar zou falen tegen P. W. En dat wel ten gevolge van een hopelooze collaps van H.C.C. II als battingteam, terwijl juist het batten niet de zwakste zijde is van De Beus c.s. Dat voorts Haarlem tot de zwak kere zusjes behoort in de eerste klasse wisten wij van verleden jaar, maar dat het tegen H.C.C. I een inningsnederlaag zou worden en dat nog wel nu Maas van de party was, hadden wij niet verwacht. Nu speelt morgen Haarlem tegen P. W. Wij voor ons achten H. C. C. II sterker dan H.C.C. I en P. W zal dus dik van Haarlem winnenals cricket een rekensommetje was. De Beus c.s. zullen zich na den eer sten misstap in Enschedé wel hoeden voor een tweeden en aan den Wassenaarschen weg geven wij Rood en Wit dan ook geen schijn van een kans. Evenmin zal A.C.C. £et bolwerken tegen H.C.C. I. Tenslotte opent het Amsterdamsche seizoen met V.V.V.V.R.A. Er is niet zoo heel veel ver schil tusschen die twee ploegen en vooral nu Rincker weer geregeld zal spelen, ach ten wij V.R.A. een der sterkste teams van de eerste klasse Toch gelooven wij. dat Jan Grootmeyer c.s. ditmaal zullen winnen. Het cricketseizocn in Leiden. opent met een thuiswedstrijd van Ajax. Aan de De Kempenaerstraat komt n.l. de kampioen van verleden jaar op bezoek en onze stadgenooten staan dus al direct voor een zeer moeilijke taak. Van Manen c.s. werden vorig jaar in Leiden geklopt maar op een vinnig overtuigende wijze, waarbij nog kwam. dat Ajax niet zonder geluk speelde. Of het ditmaal weer zoo zal gaan betwijfelen wij. De Leidenaars zul len nog wel met onvolledigheid en onge oefendheid te kampen hebben en een in gespeeld H.C.C. III moet hier kunnen winnen. Tenzijen wij denken aan De Beus c.s. in Enschedé. Van belang in de Overgangsklasse is voorts Quick (N.)H.T.C.C. Het is fout gezien van den competitieleider om der gelijke belangrijke wedstrijden in het be gin van het seizoen vast te stellen. Wij verwachten intusschen een overwinning van H.T.C.C. De Rood en Wit-reserves moeten kunnen winnen van V.R.A. II en waar de Hilv B C. het seizoen op keurige wijze is begonnen, zal R.C.K. wel weinig plezier beleven van den tocht naar Van Booven cs. De lagere afdeelingen zullen wij voorloo- pig nog maar buiten onze beschouwingen laten. Daarvan valt thans zoo weinig te zeggen. o ZWEMMEN. JAARVERGADERING LEIDSCHE ZWEMCLUB. Een waterpolo-bliksem-tournooi op 19 Juni De gisteravond in een der bovenzalen van café ,.In den Vergulden Turk" ge houden jaarvergadering der L. Z. C. is ge opend door den voorzitter, mr. Goud smit, die na een woord van welkom den secretaris, den heer Planjer, gelegenheid gaf de notulen te lezen. Deze werden goedgekeurd, evenals de jaarverslagen. Het ledental is gestegen van 285 tot 305. Werving vooral van adspiranten is zeer noodig' Met voldoe ning werd geconstateerd dat een comité gevormd is inzake de oprichting van een overdekte bad- en zweminrichting. Aan 16 personen kon het diploma voor ge oefend zwemmer (ster) worden uitgereikt. De gehouden wedstrijden hebben een gun stig resultaat gehad, terwijl de polo zeventallen in de competitie uitstekend werk deden Alleen met het dames-zeven tal ging het heel slecht. Medewerking werd in het jaarverslag gevraagd voor ,,De Zwembode", waarvoor thans vrijwel al het werk door den heer Zonderop werd verricht. De financieele toestand werd iets beter. Het nadeelig saldo van het vorige jaar van f. 138 daalde tot f. 118.91. Boeken en bescheiden van den secreta ris. den heer Van Deventer, waren door de kascommissie in orde bevonden, zoodat de heer Van Deventer werd gedechargeerd voor zijn nailwkeurig beheer. Een vijftal obligaties werd vervolgens uitgeloot. De aftredende bestuursleden, de heeren mr. H. R. Goudsmit en W. F. van der Rey- den Jr. werden herkozen, In de kascom missie werden gekozen de heeren Lepe laar en Munting en tot plaatsvervangers de heeren Walenkamp en De Vries. Mededeeling werd gedaan van een in gekomen schrijven van de Vereeniging „Kweekschool voor de Zeevaart", waarin deze zich aanmeldt als lid der L. Z. C., van welk schrijven met voldoening werd ken nis genomen. Goedgekeurd werd dat de onderafdee- ling „De Leldsche Reddingsbrigade" weer tot een zelfstandige organisatie wordt gemaakt. Het wedstrijdtournooi (ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan) op Vrijdag, 13 Juni voor 1ste en 2de klassers (zoo moge lijk 8 in totaal). Iedere wedstrijd zal een kwartier duren. Er wordt dus nergens tijd voor afgetrokken. Zoo hoopt men het tournooi tusschen 7 en 9 te kunnen af werken. De schoolwedstrijden zijn vastgesteld op Zaterdag, 4 Juli, de onderlinge wed strijden op Zondag, 5 Juli. Nationale wed strijden worden niet gehouden. In de plaats daarvan vindt op 5 Juli een twee kamp L. Z. C.A. Z. (Amsterdam» plaats. Deze zal o.m. omvatten: waterpolo voor eerste en tweede zeventallen, en verder; een estafette 10 x 50 M., idem 3 x 50 M. wisselslag, 100 M. vrije slag en idem schoolslag en touwtrekken. Als attractie staat een waterballet op het program. Einde Augustus hoopt men de gebrui kelijke adspirantenwedstrijden te houden. Van een Kaagdag zal ook dit jaar niets kunnen komen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede dat door verschillende sportbonden hier ter stede (op initiatief van de L. Z>. C.) een adres aan den gemeenteraad is gezonden met het verzoek de voorgestelde vermakelijkheidsbelasting niet van toe passing te doen zijn voor de werkende leden der sportvereenigingen. De kosten zouden anders voor deze clubs zeer hoog worden, vermoedelijk 60 cent per lid. Met vreugde zeide spreker juist dezen avond m het „Leidsch Dagblad" het voorstel dienaangaande van mr. Romijn te hebben gelezen. Inzake de kwestie van de overdekte bad- en zweminrichting schetste de voor zitter in het kort de wording van het thans bestaande comité. Het financieel resultaat is nog niet gunstig geweest. Er kwam nog slechts f.4500 binnen, doch intusschen is de houding van het gemeentebestuur schijnbaar zoodanig ten gunste gewijzigd, dat men weer eenige hoop meent te mogen hebben. B. en W. staan nu althans principieel toewijzend tegenover de oprichting en zij hebben o.a. rapporten van andere zweminrichtingen gevraagd. Intusschen is er momenteel in de eerste plaats geld noodig! Over het schoolzwemmen werden eenige mededeelingen gedaan in den geest van de reeds in ons Blad gepubliceerde be richten. De proef met de Centrale school omvat ongeveer 300 leerlingen. Van 240 ouders is daartoe de toestemming al bin nen gekomen. De gedachte is het eerste jaar het classicaal onderwijs door de zwemmeesters te laten geven. De heer Planjer maakte tenslotte be kend dat de oefenavonden voor de leden als volgt zijn vastgesteld: 'sMaandags avonds voor de dames, 's Dinsdagsavonds en 's Vrijdagsavonds voor de heeren. De vergadering, die heel matig be zocht was, werd hierna gesloten. JAARVERGADERING „DE ZIJL". In een der lokalen van het gebouw Pre diker in de Janvossensteeg hield de Zwem- vereeniging „De Zijl" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer F. van der Mark Fzn. heette alle aanwezigen welkom. Hierna werd door den secretaris het ver slag over 1930 gelezen, hetgeen zonder op- of aanmerkingen werd goedgekeurd. De voorzitter dankte den secretaris, den heer K. Kraayenbrink, hartelijk voor het keurig verslag, waarbij de vergadering zich aan sloot. Thans ging men over tot de bestuurs verkiezing. Bij acclamatie werden herko zen de heeren F. van der Mark Fzn.. als voorzitter, K. Kraayenbrink, als len secre taris, H. Arnoldus, als 2en secretaris, J. H. van Staveren, als penningmeester. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer C. W. Snoeker, wegens vertrek naar elders, werd gekozen de heer F. van der Mark Jr., algemeen adjunct, terwijl mevr. M. v. d. Markvan Duuren en mevr. C. M. de BoerGreeve, commissarissen werden. o ZEILEN. EEN SNEEKER-WEEK. Friesche deelnemers voor de Kaagwcek. In de vergadering van de zeilvereeni- ging „Sneek" is besloten te probeeren om in overleg met de Sneeker Zeilclub, een „Sneeker Week", zulks in navolging van de Kaag-week, in te stellen, waardoor het aantal wedstrijden belangrijk zou worden uitgebreid, en de animo voor deelneming uit het Westen vergroot. Verschillende Sneeker zeilers zullen dit jaar deelnemen aan de T.-wedstrijden voor Regenboogj achten op de Kaag, ter wijl het bestuur toezegt verdere deelne ming te zullen bevorderen. SCHERMEN. DE COMPETITIE. In de schermzaal Bouillet aan het Bezui- denhout te Den Haag is gisteravond een ontmoeting op degen gehouden voor de afdeeling B. van de competitie, uitge schreven door den- Kon. Ned. Amateur Schermbond tusschen de equipes van A.E.W. Kon. Officiers Schermbond en Pa rade et Riposte. Er werd getrokken om twee treffers. De leiding berustte bij den heer A. Th. Tim mer. De uitslag luidt: A.E.W. (Leiden) wint met de heeren J. D. Schepers, E. J. Bruins, A. de Jager en J. v. Duuren met 11 gewonnen partijen, 17 ont vangen en 26 gegeven treffers, van den Kon. Officiers Schermbond (Den Haag) met de heeren F. J. Backer, H. Mijsberg, E. E. Duller, E. W. 't Sas, met 5 gewonnen partijen, 26 ontvangen en 17 geg. treffers. Daarna trokken de officieren tegen Pa rade et Riposte met de heeren J. F. S. Wyne, J. P. Wolters, H. A. G. van Gogh en ir. G. J. G. Del Baere. Parade et Riposte won deze ontmoeting met 9 gewonnen partijen, 2 coupes double, 19 ontvangen en 26 gegeven treffers, van den K.O.S. met 5 gewonnen partijen, 2 coupes double, 26 ontvangen en 19 gegeven treffers. Ten slotte kwam A.E.W. (Leiden) tegen Parade et Riposte uit. Laatstgenoemde won weer met 11 gewonnen partijen. 14 ontvangen en 24 gegeven treffers, van A.E.W. met 5 gewonnen partijen, 24 ont vangen en 14 gegeven treffers. ATHLETIEK. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES TE FLORENCE. Op 28, 29 en 30 blei zullen te Florence belangrijke internationale athletiekwed- strijden worden gehouden voor dames. Uitgenoodigd zijn damèsathleten van Polen, Frankrijk, België, Yougosiavië, Bul garije, Griekenland, Italië en Duitschland. Naar wij vernemen heelt ook de Ko ninklijke Nederlandsche Athletiek-Unie een uitnoodiging ontvangen om een Damesploeg naar Florence te zenden Het bestuur heeft zich met de „Endat" te Den Haag in verbinding gesteld. Onderhande lingen met de organisatoren te Florence zijn gaande, betreffende de tegemoet koming in de kosten aan de toer ver bonden. De mogelijkheid bestaat, dat ook Ame- rikaansche dames aan de wedstrijden deelnemen. Behalve athletiekwedstrijden vinden ook nog schermwedstrijden en tenniswedstrij den plaats. o GYMNASTIEK. TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Tot den Turnkring Leiden en Omstre ken zijn 3 nieuwe vereenigingen toegetre den n.l. D.O.S. te Noordwijk, Aspasia te Koudekerk en Hygiëa, te Ter Aar, welke vereenigingen tezamen een tweehonderd tal leden tellen Voorwaar een aanwinst voor den Kring. RECLAME. 0e goede kieeding koopt U toch zeker alleen in een zaak welke een gun stige reputatie heeft Voor ieder figuur, hetzij lang en smal of kort en breed een groote sorteering. VOOR LAGE PRIJZEN HOLSWILDEP 6014 NIEUWE UITGAVEN. Bij Van Holkema en Warendorf's Uitg. Mij. te Amsterdam verschenen: a. G. van NesUilkens: „Lichte ven sters", is de titel van het derde boek en tevens het laatste van den cyclus, waarin verhaald wordt van Duikelaartje en Ingrid het blinde meiske dat zich in korten tijd zoo bemind wist te maken bij haar lezers. En geen wonder. Mevrouw v. NesUilkens verstaat de kunst de personen uit haar boeken voor ons te doen leven, als waren het lieve vrienden, waarmee we dagelijks omgaan. Het spijt ons dat we thans afscheid moeten nemen van ingrid, al mogen we dan ook genieten van talrijke diep-ontroerende oogenblikken, zuivere teekeningen uit het leven, zooals dit op de Olmenhoeve geleefd werd. b. „De droom", door Peter Egge. uit het Noorsch vertaald, door M. C. Castendijk. Deze schrijver, die in ons land nog weinig hekend is, wiens lyrische stijl van groote bekoring is, verdient veel gelezen te worden. c. „De kinderen van Rheede", door Willy Pétillon, geïllustreerd door Willy Scher- melé. VOOR DONDERDAG 14 MEI. Hilversum (298 M.) Uitsl. AVRO-uitzen- ding. 8.0Ö: Gramofoonpl. 9.00: Morgen wijding. 9.3011.00: Avro-octet o. 1. v. L. Schmidt 11.0012.00: Orgelconcert Pierre Palla. M. m. van v. d. Werff, zang 12.001.30' Concert AVRO-kwartet o. 1. van D. Groeneveld 1.302.00: Amster- damsch Vocaal Kwartet (sopraan, alt, te nor en bas) 2.003.15: Concert Haag- sche Harmonie-orkest o. 1. van H. Zelden- rust 3.155.00: Verslag van de Varsity- wedstrijden. In de piuze: Gramofoonpl. 5.005.30: Ziekenhalfuurtje 5.30: Vaz Dias 5.45: Omroeporkest o. 1. van N. Treep 6 30: A. de Wal: „Het Beetho ven-programma van dezen Avond" 7.007.30: Omroep-orkest (vervolg) 7.30: Prof. Huib Luns spreekt over ..Rem brandt" 8.00: Vaz Dias 8.1510.20 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam 10.2011.15: Concert Kovacs Lajos en zijn orkest 11.1512.00: Gramofoonpl. Huizen (1875 M.) 8.30 NCRV. 9 30— 2.00: KRO. Daarna NCRV. 8.30—9.30 Mor genwijding o. 1 van ds. W. Bouwman 9.3010.30: Gramofoonpl. 10.3012.00 Uitzending uit de Parochiekerk van de H.H. Cyrianus en Franciscus te Hoorn. Or ganist: Evert Koning 12.00: Politieber. 12.151.30: Concert KRO-sectet o. 1. van P. Lustenhouwer 1.302.00: Bespreking van het Stadionspel voor den 5den Ned. Katholiekendag 2.003.30: Concert Chr. Radio-orkest o. 1. van P. v. d. Hurk 3.30: Concert, Di Moorlag (sopraan), J. H. Feitkamp, fluit), Fr. Hasselaar (orgel). - 5.006.00: Kindercantate „Een lentedag" van J. Worp door het Chr. Kinderkoor „Jong Leven" Arnhem o. 1. van mej. Dr. C. M. H. Hagelen. Piano de heer J. W. Moossdorff 6.00: Gramofoonpl. 6.30- 8.00: Concert Wageningsche Mandoline club o. 1. van L. Vonk. G. E. den Boer (accordeon) 8.0010.30: Concert Arn- hemsche Orkestvereeniging o. 1. van M. Adam 9.00: Vaz Dias en Gramofoonpl. 10.301130: Gramofoonpl. Daventry (1554.4 M.) 9.35: Morgenwij ding 10.05: Lezing 11.20: Orgelspel door R. Foort 12.20: Concert, E.Arengo sopraan, J. Duncan, bariton, J. Southy John, piano 1.25: Uitz. voor scholen 3.05: Dansmuziek 3.50: Orkestconcert - 4 35: Kinderuurtje 5.20: Lezing 5.35: Berichten 6 00: Trio-concert 6.20 Lezing 6.50: Lezing 7.30: Concert J. Newton (sopraan i, orkest 8.20 Be richten 8.35: Berichten 8.40: Lezing 3 55: Vaudeville programma 11.11.20: Dansmuziek 11.20—11.25: Televisie. Parijs „Radio Paris" (1725 M.) 7.05: Gramofoonpl. 11.50: Gramofoonpl. 12.25: Gramofoonpl 5.20: Gramofoon- platen 8.05: Radio-Tooneel 8.50 So listen-concert. Langenberg (473 M.) 7.20:8.20: Gra mofoonpl. 8.25—9.20: Kath. Morgenwij ding 10.501140: Bach-cantate. Or kest, koor en solisten, 12.20—1.50: Or kestconcert 1.50—2.40. Bijeenkomst. Koorzang en toespraken. 3.505.20: Militair concert 7 30: Israël in Aegyp- ten, oratorium van G. F. Handel. Daarna Berichten en tot 10.20: Orkestconcert. 10.2011.20: Dansmuziek. Kalundborg (1153 M i 11.20—12.20: Or kestconcert 2.20—4.20: Orkestconcert en zang 7.208.10: Orkestconcert 8 io8.55: Orkestconcert 8.559.15: Or kestconcert 9.15—9.45: Radio-Tooneel 9.5510.20: Pianomuziek. Brussel. 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 4.20: Orkestconcert 4.50: Orkestconcert 5.50: Gramofoonplaten 7.20: Operette muziek. 338.2 M.: 4.20: Orkestconcert 4.50: Orkestconcert 5.50: Gramofoon platen 7.20: Orkestconcert en zang. Zeesen. 1635 M. 5.05: Tijdsein 5.50: Gymnastiek en Gramofoonplaten 8.15: Morgenwijding 10.50: Bach-can tate. Orkest, koor, solisten 11.50: Con cert 1.50: Concert (solisten) 2.50: Mandoline-concert 4.20: Blaasconcert 5.20—7.20: Lezingen 7.20: Der Mai ist gekommen van M. Ophüls en H. Ral- ton 8.20: Orkestconcert 9.20: Be richten 9.35: Nachtegalenzang. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. VOOR VRIJDAG 15 MEI. Hilversum, 298 M. 8.0012.00: VARA. 12 004.00: AVRO. 4 00—8.00: VARA. 800—11.00: VPRO. 11.00—12.00: VARA. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen wijding VPRO. 10.15: Voordracht door Ko Arnoldi 10.30: Voor de Zieken 11.30—12.00: Gramofoonpl. 12.001.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 1.302.00: Gramofoonpl. 2.00—2.30: Uitzending voor scholen 2.304.00: AVRO.-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld 4.00: Orgelspel door Joh. Jong 4.30: Voor de kinderen 5.15: VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot 6.00: Gramofoonpl. 6.15: Vervolg con cert 6.45: Actueel Allerlei door het N. V. V. 7.00: „Gevleugelde Daden", hoor spel van H. Wouters door Het Groot Volks- tooneel 7.30: Vervolg concert 7.40: J. E. W. Duys: „15 Mei in de Nederl. Omroep politiek" 7.508.00: Slot concert 8.01 Ds F. W. J. v. d. Kieboom: „Protestantisme in Nederland" 8.30: Concert. Dames Boursse en Falkner (piano) 9.00: Dr. J. A. de Koning: „Achtergronden-oorzaken" 9.30: Vervolg concert 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05: Vaz Dias 10.15: Boekbespreking door Dr. K. F. Proost 10.4511.00: Gramofoonpl. 11.0012.00: Gramofoonplaten. VARA. Huizen. 1875 M. Algemeen Programma. Nederl. Omroep. Verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gramo foonplaten 10.3011.00: Ziekendienst 11.0012.00: Gramofoonpl. 12.00: Poli tieber. 12.15: Gramofoonpl. 12.30: Concert. H. Hermann (viool), T. G. v. d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. R. A. v. d. Horst Bleekrode (piano) 2.003.00: Gramofoonpl. 3.004.30: Cello-recital door H. R. Franke. Piano: Mej. A. Hendriks 4.30' Gramofoonpl. 4.45: Pauze 5.005.30: H. J. Steinvoort: „Een papier- of prullenbak" 5.306.30: Orgelconcert C. J. Bute 6.30: Radio dokter 7.00: Causerie door A. J. Herwig 7.30: Politieber. 7.45: Gramofoonpl. 8.009.15: Concert Dameskoor „Cante- mus" o. 1. v. Mevr. A. J. de VinkVerschoor Chr. Radio-orkest o. 1. v. G. Stam 9.15 10.00: Carillonbespeling door J. Vincent 10.00: Concert Chr. Radio-orkest o.l. v. G. Stam 10.00: Vaz Dias 10.5011.30: Gramofoonpl. Daventry. 1554.4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Concert. A. Howe (bariton), J. Ticehurst (spinet) 12.50: Orgelspel door L. H. Warner. H. Taylor (alt) 1.50: Gramofoonpl. 2.50: Uitz. voor scholen 4.35: Orkestcon cert 5.35: Kinderuurtje 6.35: Berich ten 7.00: Trio-concert 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: „The Forest" van Galsworthy 10.05: Berichten 10.20: Berichten 10.25: Lezing 10.40: Con cert. Instrum. Kwintet, T. Petersen (mezzo sopraan) 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" 1725 M. 8.05: Gra mofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 4.50: Concert en causerie 6 20: Gramofoonpl. 8.20: Radio-Too neel 9.50: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7 25820: Gra mofoonplaten 11.0011.35: Gramofoon platen 12 20: Gramofoonpl. 1.25— 2.50: Orkestconcert en zang 5.206.20: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert en zang 10.20: Berichten Daarna tot 11.20 Orkestconcert 11.2012.20: Dansmuziek 12.201.50: Orkestconcert en zang. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Or kestconcert 3.205 20: Orkestconcert en declamatie 8.4510.50: Uitzending van een zangspel 11.0512.50: Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20: Orkestconcert 5.50: Orkestconcert —6.50: Gramofoon platen 8.20: Orkestconcert, zang en cau serie 338.2 M 5.20: Orkestconcert 5.50: Gramofoonpl. 6.05: Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Orkestcon cert en zang 9.05: Lezing 9 20: Ver volg concert 9.50: Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.05: Tijdsein 6.50: Gymnastiek en Gramofoonpl. 9 20— 12.20: Lezingen 12.20—1.15: Gramofoon platen 1.152.20: Berichten 2.20— 3.20: Gramofoonpl. 3.204.50: Lezingen 4.505.50: Concert 4.50—8.25: Lezin gen 8.25: Feestuitzending 9 05: Hoor spel „Till Eulenspiegel" van W. Nissen en R. Neitz. Regie: A. Braun 10.35: Berich ten en daarna tot 12.50: Dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13