GEMEENTE SPAARBANK KATWIJK 4 KATWIJKERS UIT DE OMSTREKEN. DE TIJD EISCHT LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW, VRAGENRUBRIEK. OVERZICHT KAASMARKTEN. functie zijnde regeeringspersonen om ook het petroleumkapitaal niet te ont stemmen. Teekenend is het dan ook, dat prot. mr. A. S. Oppenheim, die hoofdvertegenwoor diger van de Bataafsche in Indië was en de petroleum in den Volksraad vertegen woordigde, zich in het „Handelsblad" ver rukt toont over de benoeming en den heer De Jonge, ware hij ook nog in Indië ge weest, „het volmaakte Ideaal" van een gouverneur-generaal noemt. Ook de oud-gouverneur-generaal Fock bleek zeer ingenomen met de benoeming. Inderdaad staat te vreezen, dat de nieuwe onderkoning weer de noodlottige wegen zal inslaan, die de heer Fock bewandelde. De heer Colijn, die zich overigens zeer poli tiek gedekt hield, sprak de waarschijnlijk heid uit, dat de heer De Jonge „de rich ting van den minister van Koloniën volgen zal". Zoo zou dus de reactionnair-ambte- lijke gezindheid van minister Simon de Graaff in Indië onbestreden komen te heerschen. Terwijl tusschen den minister en den huidigen ambtsdrager oneenigheden heerschen, zal de *nleuwe beschouwd worden als de geroepene om zoowel de bezuiniging als de terugdringing der volks beweging krachtig door te zetten. De benoeming van een petroleumverte- genwoordiger tot de hoogste machtspositie in Indië is wel een sterk teeken van het fel-kapitalistlsche karakter van 't kabinet- Ruys de Beerenbrouck. De „Maasbode" kan nog mededeelen, dat, naar het blad uit zeer goede bron kon bevestigen, van jhr. De Jonge, als minister, op gansch bizondere wijze mag worden ge tuigd, dat hij is: bone meritus de patria (iemand, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor het vaderland). Wat de nieuwe gouverneur-generaal in uiterst moeilijke omstandigheden voor ons vader land heeft gedaan, is slechts aan zeer weinigen bekend en pas de historie zal zijn verdiensten op dit punt in het licht stellen. Maar dat zijn uitverkiezing wel degelijk met deze diensten samenhangt, staat voor ons vast. Wat de familie van den nieuwen onder koning betreft: de ouders van jhr. De Jonge, die een zwager Is van Jhr. van Kar- nebeek, zijn overleden. De nieuwe Gouverneur-Generaal heeft twee zoons en twee dochters. De oudste zoon, jhr. B. C. de Jonge ging ln zaken, was jarenlang ln Canada en ls nu volon tair te Soesterberg. Hij zal waarschijnlijk met zijn ouders naar Indië vertrekken. Dit schijnt nog niet vast te staan van jhr. J. A. de Jonge, die evenals zijn vader te Utrecht studeert in de rechten. De beide dochters van den Gouverneur- Generaal, freule Marie en freule Cecille zullen meegaan naar Indië. De datum van het definitief vertrek van jhr. De Jonge staat nog niet vast. Uit de Indische bladen: Omtrent de benoeming van jhr. mr. De Jonge tot G:-G. doen verschillende Indi sche bladqp hun oordeel hooren. Het „Nieuws van den Dag v. Ned.-Indië" acht de benoeming een kolossale verrassing en voegt hieraan toe. „Hij staat blanco tegen over Indië, dit staat blanco tegenoevr hem". Het blad spreekt de vurige hoop uit. dat met dezen nieuwen G.G. een geluk kige greep gedaan is. Het blad besluit met te zeggen: „Indië wacht af". Ook het „Bat. Nieuwsblad" ls door de benoeming verrast. De „Java-Bode" acht het zeker, dat jhr. De Jonge al dadelijk voor een zeer zware taak geplaatst wordt, waarbij het voor hem vooral moeilijk zal zijn om den poli- tieken toestand te overzien. Het blad be jammert daarom het feit, dat de nieuwe G.-G. geen kennes is van land en volk. Echter waar hij geen diplomaat ls, kan worden aangenomen, dat bij hem de nuch tere praktijk den voorrang zal hebben boven de staatkundige theorie. AALSMEER. Gezondheids-commissie. Verschenen is het jaarverslag 1930 der Gezondheidscommissie, zetelende te Aals meer, en wier bemoeiingen zich t,evens uitstrekken over de gemeenten Ouder- Amstel, Nieuwer-Amstel en Uithoorn. Daarin wordt o.m. van de gemeente ge zegd. dat een oplossing gevonden zal moe ten worden voor de zuivering van huls- en rioolwater, bij bebouwing in polders. Hier kwamen voor gevallen van: rood vonk 10, diphterie 3, febris typhoidea 1. Bij het overzicht van den Vleeschkeu- ringsdlenst wordt geconstateerd, dat 83 runderen en 19 varkens in 1930 minder zijn geslacht dan ln 1929, wat wellicht wijst op de minder goede economische uitkomsten in het bloembollenbedrijf. „Goed Wonen". Het bestuur van de Woningbouwver- eeniging „Goed Wonen" stelt zijn leden voor. om over te gaan tot de benoeming eener Bewonlngscommissie van 3 leden, voor het complex woningen aan de Cyclamenstraat. Een commissie, welke tot taak heeft de woningen af en toe te in- specteeren of de huurders wel het hun toevertrouwde huis in behoorlijken toe stand bewaren en zich wachten voor be schadigingen daaraan, ook binnenska mers. Een dergelijke commissie bestaat reeds voor de woningen aan de Hadley- straat. ———O HILLEGOM. Onze mooie Plantsoenen. Sinds kort zijn onze Plantsoenen, die vroeger feitelijk niet dien naam verdien den, aan een grondige correctie onder worpen. De Hoftuin heèft een beplanting met vroege Tulpen. Hyacinthen. Narcissen en Darwintulpen. De Hyacinthen staan in diverse kleurschakeeringen op een groot vak aan de zijde der Van Meerbeekstraat. Om de vaas op het Hof zijn in diverse soorten vroege Tulpen geplant, die thans in volle pracht prijken. De bloembollen zijn belangeloos door de eigenaars aan de gemeente in bruikleen afgestaan. In het Wilhelminapark staan in hoofd zaak late Tulpen, benevens Narcissen. Ook hier staat alles in vollen bloei en hon derden liefhebbers komen het lentekleed dagelijks bewonderen. Op de Sixlaan zijn mede eenige perken aangebracht met vroege en late Tulpen; vroeger waren daar bijna geen bloemper ken, zoodat de verfraaiing terstond opvalt. Ook hier alsmede voor het Wilhelmina park werden de bollen belangloos in bruikleen afgestaan. De Hoedendoos viel vroeger onder de rubriek „rommel", thans is dat geheel an ders. Het plantsoen is geheel opnieuw aan gelegd. Om de muziektent zien we een aardige, lage beplanting; een breede inrij (pad) geeft toegang tot de Muziektent. Verder zien we groote gazons met hoor ders van heesters, van gemengde soorten en vaste planten. Er omheen staat een hekwerk van 1 M. hoogte ten einde bescha diging te voorkomen. Curiositeitshalve vermelden we nog, dat ln het plantsoen zich ook bevindt een Tulpenboom (Magno lia). die er een zeer mooi effect zal maken, als hij over hoogstens drie weken in bloei staat. De Van den Endelaan is als plantsoen geheel opnieuw aangelegd en wel symme trisch, wat tot eigenaardige moeilijkheden leidde, omdat aan de Oostzijde de boo- menrij niet is gerooid. Toch heeft de ge meente-tuinman, de heer Aay, de moei lijkheden schitterend overwonnen en de hoofdbeplanting geheel aan de Westzijde aangebracht, zonder een hiaat ln de totale beplanting aan te brengen. Groote Rodo dendrons staan in perken, eveneens zien we rozenperken en Hydrangla's met onder- beplanting van Viola Cornata. Aan de zijde van den Rijksstraatweg, dus bij de Hoofdstraat, staat een bloemvaas op een kleine verhooging, geheel begroeid met Coniferen en vaste planten. Ook op de Van den Endelaan staan als afwisseling Coniferen in diverse soorten. Aan de Nieuwe Haven is mede een een voudig, doch aardig plantsoentje aange bracht, waardoor het gemakhuisje daar ter plaatse behoorlijk wordt gecamoufleerd. Het PatrimonlumDleln besluit de reeks van plantsoenen, die veel aandacht en veel waardeering verdienen. Raadsvoorstellen. Aan den gemeenteraad zal voorgesteld worden: lo. om een perceel bouwterrein bij het Badhuis aan de Prins Hendrik straat te verkoopen aan .den heer J. J. de Schepper te Amsterdam en 2o. met het Chr. Lyceum te Haarlem en met de ge meente Haarlem overeenkomsten aan te gaan betreffende de schoolgelden voor leerlingen uit Hlllegom op genoemd Chr. Lyceum en openbare Inrichtingen voor M. O. en H. O. te Haarlem. Het plan ls voor te stellen aan het Chr. Lyceum f. 400 te betalen en de gewone retributie te heffen en aan de gemeente Haarlem f. 500 per leerling en de heffing van retributie te verhoogen met f. 100. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Keyzer en H. A. van Werkhoven. Getrouwd: S. Klinkenberg en M. C. Rusman J. van Blitterswijk en G. Pruisers. Bevallen: A. C. van .LeurGuttink d. H Doomebalvan Bemmelen z. J. E. VeelenturfSeijsener z. M. J. War merdam—van der Reep d. A. M. Schoorl Rijnbeek z. P. Schiedewind—Polak z. Overleden: W. Bollebakker wed.—G. van de Heisteeg 60 j. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags 7 tot 8 uur. de volgende gevon den voorwerpen: blauw jasje, zwartgelakte fietspomp, kindermuts. Tot tijdelijk kassier-portier der zweminrichting is aangewezen de heer D. Visser en tot tijdelijk administrateur van de zweminrichting en van het badhuis is benoemd de heer J. M. Martens, com mies ter secretarie. Gedeputeerde Staten hebben de Kulpersteeg afgevoerd van den legger van wogen en voetpaden, tevens heeft het zelfde college de nieuwe rooilijnen voor Beekkade en Vinkenlaan goedgekeurd. o 1 0 5732 rente aan inleggers WT ALLE INLAGEN WORDEN DOOR DE GEMEENTE GEWAARBORGD Zitting 's Zaterdagsavonds te Katwijk aan Zee in het Weeshuis van 6.30—7.30, te Katwijk aan den Rijn in het Gemeentehuis van 7-8. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Oebpren: Hendrik, z. van T. Pul on M. Klaassen; Pietje, d. van P. van Duiven voorde en H. Guijt; Antonia Maria, d. van F. Meijer en T. M. Vreeburg; Pioter Cor- nelis, z. van R. van Andel en P. van Mill; Wijntie, d. van G. Krijgsman en L, Groen; Jacob, z. van J. Hus en G. Meljvogel; Cornelia, d. van A. Koppe en A. Kerkman; Froderika, d. van C. van Delft en K. van Nieuwkoop, Maarten, z. van D. van Duijn en C. Ouwehand; Gijsbertus, z. van J. van Duijn en J. Schaap. Ondertrouwd: B. Verburg en A. Guijt; J. v. d. Plas en A. van Duijn; L. M. van Duijvenvoorde en D. van D. van Duijn: L. v. d. Boon cn M. Jonker; P. de Mol en P. Ouwehand. Naar wij vernemen zal dc heer W. A. Rijken, vroeger in den raad zitting heb bend als iid van de Chr. Volkspartij, thans niet een eigen lijst uitkomen. KATWITK AAN ZEE. Adres van Vreemdelingenverkeer aan Ged. Staten. Inzake den nieuwen autoweg. Door de Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier is het volgende adres gericht aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Geeft met verschuldigde gevoelens te kennen, de Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Katwijk aan Zee, dat, naar de bladen hebben medegedeeld, er plannen in een vergevorderd stadium ver- kceren, om den auto-weg van Wassenaar naar Noord wijk en verder, aanmerkelijk te verbreeden, daarbij van de tot dusver gevolgde route dóór Katwijk a. d. Rijn af wijken, om die te leiden ten Noord-Westen van dit dorp langs, waardoor dan tevens de brug over Rijnlands uitwateringskanaal ongeveer 300 M. meer zeewaarts zou komen te liggen; dat door een groep inwoners van Katwijk a. d. Rijn tegen dit laatste plan bezwaren bij Uw College zijn ingebracht: dat o.m. wordt aangevoerd, ten eerste, dat door zulk een omlegging van het ver keer, de neringdoenden aldaar schade zullen lijden in hun bedrijf, dat in de tweede plaats teelland aan zijn bestemming zal moeten worden onttrokken en voorts, dat menschen, die thans dicht bij de bestaande brug wonen, voortaan een omweg zouden moeten maken om hunnen landerijen aan de overzijde van het kanaal te bereiken; dat onze Vereeniging meent, deze argu menten zwak tc mogen noemen; dat immers tegenwoordig overal een streven waarneembaar is, het dóórgaand verkeer juist buiten de kom der gemeente om te leiden; dat bovendien het profijt, dat de nering doenden te Katwijk a. d. Rijn uit het autoverkeer, dat uiteraard een dóórgaand verkeer is, trekken van geenerlei beteekenis mag genoemd worden; dat, al zou dan ook eeni£ teelland aan zijn tegenwoordige bestemming onttrokken moeten worden, dit verlies ruimschoots ge compenseerd wordt de aanwinst tengevolge van de afzanding der duinen onder deze gemeente gelegen, waardoor groote ter- relnen nieuw teel- en bloembollenland werd geschapen; dat, al moge wfiór zijn, dat enkele per sonen, (doch dan ook slechts enkele), voort aan misschien een paar honderd meter om weg zouden moeien maken, hier tegenover staat, dat anderen juist door het om leggen van den weg genaat worden doordat voor dezen de weg bekort wordt; dat de gronden langs den N.W. gepro- jecteerden weg*in waarde zullen stijgen, wijl het waarschijnlijk geacht mag worden, dat langs dit nieuwe weggedeelte woningen zullen verrijzen; dat aan bestendiging van het verkeer langs de bestaande route (door de kom van Katwijk a. d. Rijn namelijk) ernstige bezwaren zijn verbonden; dat immers aldaar talrijke gevaarlijke ver keer st rechters zijn aan te wijzen, wier afdoende verbetering buitensporig hooge kosten zullen tengevolge hebben, zoo niet onmogelijk zal blijken te zijn; dat, als de weg Wassenaar-Noordwljk eenmaal op voldoende breedte zal zijn gebracht, het buitendien reeds drukke ver keer aldaar nog belangrijk zal toenemen en het gevaar van aanrijdingen, compllr caties en botsingen in gelijke mate zal toenemen; dat, indien de weg daarentegen ten N.W. van het dorp wordt aangelegd, een aan merkelijk veiliger verkeer zal ontstaan; dat voorts Katwijk aan Zee bij zulk een route grootelijks gebaat zou worden, wijl deze nieuwe verkeersweg aan het rijdend publiek gereede aanleiding zal geven, naar onze badplaats af te zwenken; dat Katwijk aan Zee als bron van in komsten voor een groot deel is aangewezen op het verkeer van vreemdelingen; dat een geriefelijke verbinding met de hoofdwegen daarom voor ons van het allergrootste belang is; dat, om het verkeer te vergemakkelijken, het in het voornemen van ons Gemeente bestuur ligt, (en een begin van uitvoering al reeds gemaakt is), om van uit Katwijk aan Zee, ter vervanging van den smallen Ouden Zeeweg, een breede, dubbele boule vard naar Katwijk a. d. Rijn aan te leggen, welke dan bij de woning van notaris Eerd- beek aldaar, prachtig zou kunnen aansluiten op den nieuwen, door U geprojecteerden auto-weg, waardoor het van, of naar Kat wijk aan Zee gaand verkeer zich niet langer door de kom van Katwijk a. d. Rijn be hoefde te wringen; alles redenen, waarom onze Vereeniging Uw College beleefd, doch met aandrang verzoekt, te willen bevorderen, dat bedoelde autoweg aan de zeezijde van Katwijk a. d. Rijn langs geleid worde. Het nieuw gekozen bestuur van de Oranje Vereeniging heeft als volgt de func ties onder elkaar verdeeld: Volbeda, voorzitter; Hageman, 1ste secr.; Dijkdrent, 2e secr.; Baalbergen, penningm. Gevonden voorwerpen: een rijwiel- bclastingmerk in etui; een geldbeurs met inhoud; een kinderbril; een bruine dames- handschoen; een rozenkrans; een klein hondje, zwart dek; een gulden; een hondje met bruine vlekken; een dameshorloge met ketting; een kinderschoentje (bruin); een GOED, GOEDKOOP en GEMAKKELIJK te betalen. Wij bieden U aan: Moderne Radio ontvanger (wisselstroom) met Inge bouwd plaatste. app„ pick up aansl. totaal f. 98.50. 5640 In huurkoop a f. 7.50 per maand. Met ingebouwden luidspreker en console voor bevestiging 150. Vraagt nog heden Catalogus No. 5 bij W. A. GOUW - VOORSTRAAT 64—66 KATWIJK AAN ZEE. huissleutel: een dop van patent-asi een kinder portemonnaie inh. f. 0.25; een por- temonnaie inh. f. 0.10: een paar zeemlederen handschoenen; een bruine kinderschoen; een gouden broche, een dames vulpotlood; een groote rietmat; twee schuursleutels, een kinderportemonnaie met inh.; een heeren rijwiel; een zwarte kinder portemonnaie; een portemonnaie met knipsluiting: twee dameshoeden: een heerenrijwiel merk Nel son; een kaart van Zwitserland; een zilve ren halskettinkje; een portemonnaie inh. f.2.01; Een grijs dekkleed; een zwarte alpin; een klein bruin kinderschoentje; twee kof fer riemen met beugel; een jongenspet; een paar glacé dameshandschoenen; een heeren rijwiel (transport); een heerenrijwiel merk Nelson; een rijwielbelastingmerk; een ver lovingsring gemerkt. D. v, L.; een paar zwarte iongens kousen en klompen. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iederen werkdag van 10—12 uur v.m. verstrekt aan het Politic bureau te Katwijk aan Zee. Onveilig duinterrein. Wegens het schieten met scherpe patronen in de Zuidduinen zal de volgende week het duinterrein onveilig zijn: op Maandag 11 Mei van 10 uur voorm. tot 7 uur nam.; op Dinsdag 12 Mei van 9V« uur voorm. tot 7'/= uur nam.; op Woensdag 13 Mei van 9'/t uur voorm. tot 3 uur nam.; op Donderdag 14 Mei van 9'/: uur voorm. tot 3 uur nam.; op Vrijdag 15 Mei van 9V« uur voorm. tot 7Vs uur nam.: op Zaterdag 16 Mei van 2 uur nam. tot 7Vi uur nam. ADVERTEERT II HET Bet blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw adverteotifln en abonnementen op aan deD agent i dia alle inlichtingen verstrekt. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartholomeus Tarcius, Z. van J. v. d. Vlugt en A. J. C. v. Eeden Anna Maria, D. van J. P. v. Beek en M. S. Kaan dorp. Overleden: Antonius Wilhelmus I' „es- been 3 maanden Ida Jacoba Kleijweg, wed. van M. Kaak 83 j. Cornells Rijer- kerk, wede. van M. Kruithof 81 j. Getrouwd: H. Meijer en M. Raaphorst P. Lefeber en H. B. L. M. de Meulder. Opgedragen. B. en W. hebben aan de fa. D. Vergunst alhier opgedragen het maken van een be tonnen afscheiding met poort om de ge meentelijke vuilnisbelt voor de som van f. 2287.50. Aan den heer C. Ruygendijk is eervol ontslag verleend als kweekeling-onder- wijzer aan de openb. school alhier; in zijn plaats is benoemd de heer J. A. Brinks te Leiden. 0 NOORDWIÏK. Onze plaatsgenoot de heer J. Pas- schier Jzn„ slaagde voor het diploma reke ning-courant-boekhouder Mercurlus. Voor het her-examen E. H. B. O., uit gaande van de Noordwljksche Reddings brigade, slaagden de dames N. de Groot, L. v. d. Luyt, C. van Oosten en Q. v. Oosten en de heeren E. de Groot R.Jz., M. v. Wijk, H. Luschen, P. Langendijk, S .Verloop Czn. en C. Duindam, allen werkende leden der Noordwljksche R.-B. ALPHEN. Gevonden voorwerpen; een broche, een belastir.gplaatje, een heerenportemonnale m. inhoud, een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen dagelijks politiebureau. Door C. V. werd bij de politie aan gifte gedaan tegen J. M., daar deze zijn 15-ja.ig zoontje had mishandeld. De pol tie stelt een onderzoek in. NIEUWVEEN. Gemeenteraadsverkietjjj In de gehouden vergadering h„ vereeniging „Vrijheid en Orde" l*, den Vrijheidsbond, werd tot voorn!1 kozende heer B. Nout Jr. De lijst, I didaten voor de a.s. gemeenterad" zing werd aldus opgemaakt- Plomp, 2. Joh. Bulk, 3, Mevt .'I meyerMoelker; 4. W. Brum.. Dompiling. De opbrengst der gehouden r bloempjesdag bedraagt f. 37,04. Alhier had in café Schreuder 4 J gadering plaats tot oprichting „m Eierveiling. Als voorzitter fun»eeiï^^ gemeester J. W. Geesink: Deze jSt doel en het nut ervan uiteen. \Ve»,l gesteldheid van den heer Jonker Aar kon de inleiding met lichtil niet doorgaan. De heer J. j. Ho,,, een schema van den vermoedelijk brengst en las het concept reglemerl Er gaven zich 28 leden op. Het bestaat uit de heeren D. Jota, J P. Wijfje. H. v. Leeuwen Dzn., Johi Voor ophalen va'n eieren gaven zka'ij sonen op. Besloten werd om over ok 14 dagen met het veilen te café Schreuder. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Cornclis, z. van P 5 en E. J. Slobbe; Jan, z. van H. Slag A. Koster: Jan Albert, z. van J, en W„ A. Moed; Frederika Anionul drika, dvan J. E. Schijf en D. de 3 BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Johannes, z. van H. E. Timmer en P. H. van Velzen; Cornelia Johanna, d. van N. J. van Leeuwen en J. A. B. van Rosmalen; Gerrit, z. van B.'A. van Wijk en H. Houtman. Overleden: Johan Muijs, 51 jaar (overleden te Leiden); A. B. Th. IJdo, 25 jaar, geil. met A. Wietsma. Aangereden. Een dochtertje van den heer Zekveld werd in de Koningstraat door een fietser zoodanig aangereden, dat het kind een lichte hersens- scbudding en verschillende uitwendige ver wondingen kreeg. Een jongen, die in Oud-Bodegraven vrij hoog in een boom geklommen was, kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak. Wijzigingen in handelszaken volgens de opgave van de Kamer van Koophandel voor Gouda en Omstr. fa. H, T. Kooij van Tolstraat 3 (graanhandel, malerij en vee- koekenfabriek). De handelsnaam wordt ook „veekoeken fabriek en graanmalerij de Land bouw". F. Noordhoek, Kerkstraat 132, kaas handel. Benoemd tot procuratiehouder A. Noordhoek. De ambtenaar der Directe belastingen .J Rochorst, dienstgeleider van den dienst alhier, is als zoodanig overgeplaatst naar Utrecht. In zijn plaats is als commies-verifi cateur aangesteld de heer J. Mans te Rijswijk. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden voorjaarscollecte voor de Diaconie heeft opgebracht de som van f.1100. Op zijn verzoek is door het bestuur der Chr. Scholen aan den heer D. A. van Binsbergen, hoofd der Da Costaschool, tegen i September als zoodanig ontslag verleend. ZWAMMERDAM. Pink gedeeltelijk afgebeten. Het paard van den broodbakker J ri den Tempel alhier, werd door een 5-1 dochtertje van A. N. een versnaperigl geven. Ongelukkigerwijze echter buil dier daarbij het voorste lid van de f van het kind af. Gemeenteraadsverkiezing In het hotel „De Rustende Arende vergaderde de Vrijz. Kiesvereenlging g voorzitterschap van den heer J. A. Ha dijk, met het doel een candidatenlilsli maken voor de stemming voor] Gemeenteraad. Bedoelde lijst werd volgt samengesteld; 1. J. A. Hot, (aftr.), 2. K. Edelman (aftr.), 3. Oosterom, 4. F. Schreuder Sr., 5. L, Hcq doorn, 6. A. B. Zuurveen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jacobus JohannesC jm. 29 jaar en Johanna Maria Koe,! jd. 30 jaar te Alphen a. d. Rijn Ttif rus Hendricus Meijer, jm. 28 jaar en ii Johanna Twaalfhovcn, jd. 25 jaar, te| nis. Getrouwd: Petrus Juffermans. naar van Sophia van der Poel, 59 ]u Cornelia Verwoerd, weduwe van Johi Andreas van Niekerk, 63 jaar. De landbouwer J. B. in de bum Spoelwijk, onder deze gemeente, kri:.| een paard zulk een trap tegen het t dat hij naar het ziekenhuis te moest worden overgebracht. Op de te Alphen a. d. Rijn geht stierenkeuring behaalde de veehoud A. Hooftman alhier met zijn 2-jarigtl „Jupiter" een 3en prijs. De heer J. H. van Dobben alhier hi niet bewilligd in zijn candidatuur trj lijst der Chr. Hist. Klesvereen. vottf a.s. Gemeenteraadsverkiezing. In plaats zal nu als No. 8 op voormeldt I worden gesteld de heer W. van Aalst STAND DÉR WARMOEZERIJGEWASl ONDER GLAS OP 30 APRIL Het onderstaand overzicht betref!) den stand der warmoezerijgewassen c glas op 30 April is, onder medewerkit! rijkstuinbouwconsulenten samenga naar gegevens, verstrekt door de cd pondenten der directie van den landt» Ten gevolge van het koude weer li ontwikkeling van de meeste gewi eenigszins achterlijk; het verschilt)! wikkeling tusschen de glasproductst de teelt In de open lucht is, dit jaar f ter groot en blijft lang aanhouden, - geen aan de prijzen van sommige gM ducten ten goede komt. De stand van de aardbeien is over algemeen goed, op de Zuid-Holland: eilanden zelf goed tot zeer goed; in en andere belangrijke productiegebieden, melijk het Westland en de Zuid-HolJ sche venen, is de sfand slechts vrij P De tomaten staan goed. De komkommers vertoonen slechts vrij goeden stand, behalve in de omgc van Utrecht, waar de stand goed genoe wordt. De bloemkool staat goed tot vrij de stand is goed tot zeer goed in de geving van Utrecht. Wortelen en sla staan vrij go voor deze gewassen zijn de Utreen: cijfers iets hooger. J. K., te L. Informeer bij bet kingsbureau Kosten vermoedelijk De aanvoeren en hoogste noteeringen waren; Wagens Goudsche Rijksmerk lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) 49 51 142 f— f— 134 f35 f34 f39 f— f 228 217 379 f f f f40 f40 f42 f f 272 255 452 f f f 34 f 38 f 38 f 41 f f 348 313 397 f f f— f 38 f38 f44 f— f40 86 67 129 f35 f40 f40 f— f— f— f— f (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 59 Mei 1930 4 Mei Oudwater 5 Mei Bodegraven 6 Mei Woerden 7 Mei Gouda 8 Mei Leiden Leidsche (2) (1) 1 f— f— f-!' f-f-f- j f 1- f- f45 f— f-- f_ f 38 f 38

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6