RADS0-PR 0GRAMMA. VARIA. departement van handel en nijverheid ln het minlstrle Waldeck-Rousseau geaccep teerd. In 1906 volgde Briand. Onder de socialisten, die reeds in de Dreylus allalre een prachtige rol hebben gespeeld moet Jean Jaurès, de groote redenaar van de Derde Republiek worden genoemd. Onder Fallières vielen de Marokko-conferentie te Algiers en de Fransche vijandelijke bewe ging in Marokko met een versterking der Fransche troepen in Noord-Afrika. In 1909 krijgen wij het ministerie van Briand. Maar dit ministerie valt in Juni 1911 en Caillaux wordt nu minister-president. Het fcestaat een hall jaar en valt op zijn beurt •n Poincaré wordt minister-president. Hij, Poincaré, weet in Augustus 1912, bij zijn bezoek aan Petersburg, de betrekkingen met Rusland te versterken en in 1913 wordt hij President der Fransche republiek ter vervanging van Fallières. Doumergue. De tijd van Doumergue is gekomen. Wie zal zijn vervanger zijn? Raymond Poincaré. Poincaré, heftig bestreden door Clemen- ceau, roept Jan. 1913 weer een ministerie Briand aan de regeering. Maar niet lang, want reeds 3 maanden daarna, in Maart, valt het en wordt door een ministerie Barthou vervangen. Het maakte December van het zelfde jaar plaats voor het ministerie Doumergue en Caillaux wordt minister van financiën. Maar Caillaux moest in Maart 1914 aftreden, omdat zijn vrouw Calmette, den hoofdredacteur van de Figaro, heeft doodgeschoten. Juni 1914 komt een ministerie onder de socialist Viviani en Poincaré gaat, nu als President, naar Petersburg. Op de 28sten Juni 1914 worden de Oostenrijksche troonopvolger en zijn gemalin te Serajewo doodgeschoten Het drama van den wereldoorlog begint. 31 Juli wordt Jaurès, de man die tegen den oorlog had gepredikt, vermoord. 2 Augus tus breekt de oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland uit. Bijna de zeven jaren van Poincaré's bewind, zijn aan den oorlog gewijd. We zijn nu reeds te dicht bij huis om veel te vertellen van wat ledereen nog weet. Poincaré treedt in 1920 af en Paul Dechanel wordt gekozen. Dc stemming ter beurze blijft ongeani meerd;. weinig .bemoedigende .vooruit zichten Vrees voor verdere moeilijk heden in de Ver. Staten Fransche crcdietverlecning aan Midden-Europeesche en Baikanstatcn De positie der obli- gatiemarkt .Dividendverwachtingen voor Koninklijke en Philips Eerste verkoop van Javasuikcr uit oogst '31. Na de scherpe en bijna onafgebroken koersdaling der voorafgegane weken is de fondsenmarkt eenigszins tot rust geko- I men, zonder dat echter kan worden ge- i constateerd, dat de tendenz opgewekter is geworden. De belangstelling van het pu- 1 bliek blijft nog altijd uiterst gering en ook de beroepshandel onthoudt zich van het het doen van nieuwe zaken, nu er nog zoo weinig aanwijzingen zijn, die een spoedige ommekeer der beurspositie in de naaste toekomst mogen doen verwachten. Immers is de stemming ter beurze voor een goed deel afhankelijk van de alge- meene economische ontwikkeling, en al mogen er in de laatste maanden in be paalde takken van industrie eenige teeke nen van opleving te constateeren zijn geweest, deze waren meerendeels slechts aan seizoen-invloeden toe te schrijven. Deze seizoen-invloeden zijn thans vrijwel uitgewerkt en het is nauwelijks waar schijnlijk te achten, dat de ook in nor male tijden stille zomermaanden een her- leving van zaken zullen brengen Mocht I een verbetering in het loopende jaar nog intreden, dan zal deze wel nauwelijks eerder dan in den herfst tegemoet gezien mogen worden. I De gedeprimeerde stemming, waarvan de beurs blijk geeft, is dan ook niet alleen te beschouwen als een uiting van ontevre denheid over de resultaten, die door de meeste maatschappijen in het afgeloopcn depressie-jaar zijn behaald, maar tevens van de vrees, dat het loopende jaar nog een verderen achteruitgang in de bedrijfs resultaten zal opleveren. Het eenige be moedigende in de tegenwoordige situatie is wel het streven, om de productie-kos ten, zoowel van grondstoffen als van industrie-artikelen, bij de veranderde omstandigheden aan te passen, teneinde door een lang niveau der verkoopprijzen het verbruik zooveel mogelijk te stimü- leeren. Eerst wanneer deze aanpassing, die in verband met de hiermede gepaard gaande noodzakelijke verlaging van het algemeene loonpeil zich niet zonder moei lijkheden zal kunnen voltrekken, zal hebben plaats gevonden, kan ook een terugkeer van gezonder verhoudingen op velerlei gebied tegemoet gezien worden. Paul Dechanel. Paul Dechanel, de mooie Paul heeft het niet lang gemaakt. Hij was lijdend en spoedig trad hij af, na een ongeval, hem tijdens een spoorreis overkomen. Millerand. Millerand volgt, maar ook niet te lang, want hij de socialist, gaat, naar het oor deel van zijn plaatsgenooten en de link- sche partijen, wat al te veel naar rechts. Hij moet aftreden en Gaston Doumergue wordt gekozen. De eerste protestantsche president van Frankrijk. Vrijgezel, aardig, gezellig man. die de politieke strijd over zich heen laat gaan en tal van ministeries ziet komen en gaan. Onder zijn bewind komt Poincaré. de onverzoenlijke vijand van Duitschland. nog eenige malen aan de regeering. Maar Briand bleef op zijn post als minister van Buitenlandsche Zaken, om wat evenwicht te brengen in de positie van Frankrijk en Duitschland. staatsfondsen, die verder opliepen, terwijl ook overigens Fransche beleggingsfondsen een vaste stemming aan den dag blijven leggen, dank zij de overvloedige middelen, waarover de Fransche geld- en kapitaal markt beschikt. Het streven, om de Fransche gelden, waarvoor in het eigen land geen voldoen de emplooi is te vinden, ten goede te doen komen aan de staten wier economisch leven voortdurend met gebrek aan kapi taal te kampen heeft, heeft in den jong- sten tijd in zooverre vorderingen gemaakt, dat eenige midden-Europeesche landen in Frankrijk leeningen hebben afgesloten of nog onderhadelingen hierover vormen. Van de internationale 7 pCt. Roemeen- sche staatsleening, waarvan ook een deel in ons land is uitgegeven, werd een groot bedrag, n.l. 23 millioen dollar, in Frankrijk aangeboden. Tusschen de Poolsche regee ring en Frankrijk is een leeningstransac- tie gesloten, voor het verschaffen van de middelen voor den aanleg van de spoor- weglijn GdingenOpper-Silezië. een transactie die een zekeren politieken on dergrond heeft Voor een groote leening, die Tsjecho-Slowakije zal gaan uitgeven, tot het converteeren van de, ook op de Amsterdamsche beurs genoteerde 8 pCt. staatsleening. is eveneens een overeen komst met een Fransche bankgroep ge sloten. Van het totale bedrag van 50 mil lioen dollar, die bij een rente van 5'/a pCt. tot een koers van ca. 95 pCt. zal worden aangeboden, zal het grootste deel in Frank rijk zelf worden geemitteerd. Een kleine tranche zal ook in Nederland worden uit gegeven. Met Joego-Slavië worden tevens crediet- onderhandelingen gevoerd, terwijl van Frankrijk tenslotte het initiatief is uitge gaan, onder auspiciën van den Volken bond te komen tot de oprichting van een Internationale Landbouwbankpapier te Genève die speciaal in de Oostenrijksche successie-staten en de Balkanstaten zou werken. Hoewel moet worden aangenomen dat aan de bereidwilligheid van Frankrijk, om deze staten met credieten te steunen, po litieke bedoelingen niet vreemd zijn, zullen de ter beschikking komende gelden toch bevruchtend op de economische ontwik keling van de desbetreffende landen kun nen werken, en een verbetering van den toestand in deze gebieden zal tenslotte ook aan de wereldhuishouding ten goede moe ten komen. Op de New Yorksche beurs heeft zich in de afgeloopen week nog de invloed doen gevoelen van de betalingsmoeilijkheden van eenige bekende beursfirma's, waarvan wij in ons vorig overzicht melding maakten. Blijkens nadere berichten zijn de moei lijkheden van de firma Pynchon voorna melijk toe te schrijven aan de scherpe koersdaling van aandeelen Fox Film Maatschappij, waarin deze firma zich sterk had geintereseerd, en die van 37 in de tweede helft van Maart tot S 16'/ï eind April zijn gedaald, terwijl ook de moeilijkheden van de firma Otis en Co., het gevolg zijn van mislukte beursspecu laties, zonder dat de- economische toe stand in de Ver. Staten van directen in vloed op de positie der beide firma's is ge weest. De vrees, dat het niet bij deze moeilijk heden zal blijven, heeft de terughouding in Wallstreet nog verder verscherpt. Men spreekt vooral over mogelijke moeilijk heden op een gebied, dat voor Amerika van bijzondere beteekenis is; de markt voor vaste goederen maakt een zware crisis door, die zelfs eerste klasse hypo theken schijnt te bedreigen en hier is het zuiveringsproces nog nauwelijks be gonnen. Het staat wel vast, dat in de goede jaren ook ln Amerika te veel gebouwd is, en dat bij het verstrekken van hypothe ken de waarde van terreinen en gebouwen in vele gevallen te hoog is aangeslagen. Thans zijn zelfs de beste terreinen in vele gevallen niet te verkoopen en is de rente betaling op hypotheken vaak achterstal lig. Talrijke firma's en particulieren heb- ben uit dien hoofde groote verliezen gele den, en de bedrijvigheid in de bouwvak ken is onder deze omstandigheden sterk ingekrompen, wat tot een vermindering van de opdrachten voor tal van takken van industrie aanleiding geeft. De déconfiture der bovengenoemde New- Yorksche beursfirma's heeft ook het hare bijgedragen tot de nieuwe verkoopbewe ging die op de Parijsche beurs was waar te nemen, en die eerst in de laatste dagen voor eenig herstel heeft plaats gemaakt. Vooral de firma Pynchon schijnt ook groo te engagementen op de Parijsche markt te hebben gehad en de afwikkeling daarvan heeft een druk op het koerspeil uitge oefend. Een uitzondering op de dalende tendenz vormden het koersverloop van Fransche In ons land zijn in den loop van dit jaar slechts betrekkelijk weinig buitenlandsche leeningen op de markt gekomen, in de eerste vier maanden werd slechts voor een bedrag van f. 25 millioen aan zulke leenin gen geëmitteerd, tegen f. 109 millioen in dezelfde periode van 1930, toen nog vrij veel nieuwe Duitsche leeningen hier te lande werden aangeboden, en wel een totaal bedrag van f54 millioen. In de eerste vier maanden van het loopende jaar heeft de emissie-bedrijvigheid op het ge bied van Duitsche leeningen daarentegen zoo goed als stilgestaan. De politieke ge beurtenissen in het afgeloopen jaar en de hierdoor opgewekt^ ongerustheid aan gaande de verdere ontwikkeling op politiek gebied liggen nog te versch in het geheu gen, dan dat beleggers bereid kunnen worden gevonden, hun bezit aan Duitsche fondsen reeds weder uit te breiden. Wel hebben de oude Duitsche obligatiën zich van het in het vorige jaar geleden koers verlies voor een aanmerkelijk deel kunnen herstellen, maar zoolang de 7% fondsen nog aanmerkelijk beneden pari noteeren, is een belangrijke herleving der emissie- bedrijvigheid niet te verwachten, i Daarentegen is de stroom van 4 "/o bin- nenlandsche leeningen, ter conversie van vroegere uitgiften met een hoogeren rente voet, nog niet tot staan gekomen. Het snelle tempo, waarin deze leeningen aan de markt zijn gebracht, heeft echter tot gevolg, dat zij niet meer zoo vlot plaat sing vinden als kort geleden het geval was. Zoo is van de jongste uitgifte der groote steden den Haag, Amsterdam en Rotter dam een deel in handen van emittenten gebleven, die deze alsnog tot den emissie- koers verkrijgbaar stellen. Op nieuwe 4«/n Nederlandsche staatsleening. die a 99°/o werd aangeboden, werd voor een zoodanig bedrag door de houders der 5 obligatiën van 1918, welke recht van voorkeur hadden I ingeschreven, dat op de vrije inschrijvin- 1 gen niets kon worden toegewezen. Ter beurze worden de obligatiën echter slechts met een gering agio verhandeld. hebben geleid. Aandeelen Hollandsche Kunstzijde-industrie werden slechts weinig beïnvloed door het jaarverslag, aangezien dit vrijwel in overeenstemming was met de verwachtingen. Dividend wordt niet uit gekeerd. De winst ad f. 1.40 millioen wordt, te zamen met het van het vorige jaar overgebleven saldo ad ca. f. 650.000 voor afschrijvingen aangewend. De bruto winst op kunstzijde is ca. f. 600.000 kleiner geweest dan het vorige jaar, waarbij in het oog moet worden gehouden, dat het tweede halfjaar veel slechter is geweest dan de eerste helft van 1930. Suikeraandeelen waren tegen het einde der week weer lager op de flauwe suiker markt te New-York. Daarentegen is het eenigszins bemoedigend, dat de eerste ver koopen van Java-suiker uit oogst 1931 hebben plaats gevonden tot een prijs, die f. 0.25 per 100 K.G. hooger is dan dien, waartoe in den laatsten tijd de afdoenin gen uit den ouden oogst hebben plaats ge vonden. Hieruit zou mogen worden afge leid. dat in den loop van het jaar met een prijsverbetering rekening wordt gehouden. Af te wachten blijft echter, of op de eerste afdoening uit den nieuwen oogst, die slechts een geringe hoeveelheid betreft, spoedig meerdere zullen volgen, terwijl bovendien in het oog moet worden gehou den, dat ook op de basis van f7.50 voor hoofdsuiker, waartegen de eerste verkoop plaats had, nog geen winstgevend bedrijf voor de suikermijen mogelijk is. Slechts tijdelijk heeft de suikerafdeeling eenigen steun ontvangen door de aan kondiging van het slotdividend der Han delsver. „Amsterdam" van 10°/o, waardoor de totale uitkeering lS'/o wordt tegen 30%> in de voorafgaande jaren. Uit het jaarver slag zal moeten blijken, of dit dividend in het afgeloopen jaar, ondanks den slechten toestand van de suiker- en de andere cul tures, waarbij de H. V. A. betrokken is, werkelijk is verdiend, of dat ook door de H. V. A. geput is uit de in de goede jaren gekweekte reserves. Rubberaandeelen zijn, in aansluiting aan de lichte prijsverbetering der producten- markt, goed in koers opgeloopen. Tabakken waren beter gestemd wegens nieuwe voorverkoopen tot bevredigende prijzen. Hieronder volgt het gewone overzicht van het koersverloop in de afgeloopen week: Ned, Handel Mij. 126 1/8,, 1315/8. Handelsver. „A'dam" 307, 315, 302'/=, 306. I Ned. Ind. Suiker Unie 122'/i. 135, 127 1/2. I Suiker Cultuur Mij..98 1/2, 111. Aku 81. 84. 81 1/4. 1 Accoustiek 70 1/2, 66 1/2. Ned. Ford 292, 287, 297, 290. Philips Gem. Bez. 203 1/2, 189 1/2. Unilever 193, 190 ex div. 182 3/4. Redjang Lebong 117 1/2, 114 ex div. 124 1/2 Koninklijke Petroleum 218, 232, 228 1/2, en 230. Amsterdam Rubber 76 3 '4, 84 1/4. Bandar Rubber 52 1/2, 63. Deil-Batavia Mij. 235, 245, 241. Deli Mij 259. 278. 274 1/2. Senembah 303, 319. Brussel (508.5 en 3382 »i t 4.20: Orkestconcert 5.05"" i' Hoewel de Amsterdamsche beurs in de afgeloopen week een lusteloos aanzien had, zijn de meeste noteeringen per saldo slechts weinig lager dan aan het einde der vorige week. terwijl in enkele gevallen zelfs een licht herstel is ingetreden. De koers- verbetering van aandeelen Koninklijke Petroleum moet intusschen voornamelijk worden toegeschreven aan dekkingen van contramine-posities, terwijl ook de ver wachting een rol speelt, dat het binnen kort aan te kondigen slotdividend per saldo niet zal tegenvallen. Men put zich nog altijd uit in gissingen omtrent de hoogte van deze uitkeering. zonder dat nog iets positiefs hieromtrent kan worden medegedeeld, zoolang de vergadering van Commissarissen, die een beslissing om trent het dividendvoorstel zal hebben te nemen, nog niet is gehouden. Het meest waarschijnlijke is wel, dat het slotdividend 7 a 7'/;"/o zal bedragen, waardoor het totale dividend 17 a 17'/;'l/o zou worden, tegen 24lVo over het voorafgaande jaar. Op deze basis zou het rendement op aandeelen Koninklijke, bij de tegenwoordige beurs- noteering van c.a. 230"/o, aanzienlijk hooger zijn dan sinds jaar en dag het geval is geweest. In den huidigen beurskoers zijn echter ook voor een deel de vooruitzichten voor het loopende jaar verdisconteerd, die, met het oog op de productie- en de prijs verhoudingen op de internationale petro- leummarkt, weinig gunstig kunnen wor den beoordeeld. Een ander fonds, omtrent welks ver moedelijke dividendultkeering de fantasie vrij spel heeft, is Philips Gloeilampen. Op allerlei geruchten over de financieele resultaten en het dividend, dat naar men van sommige zijden meende te weten, ll'/n zal bedragen, is de koers opnieuw in gezakt, Het Is te hopen, dat de offlcieele mededeeling der directie spoedig 'n eind zal maken aan al deze gissingen die de markt zulk een onrustig aanzien geven en de positie van het fonds ondermijnen. De meeste andere industrieele aandeelen hebben zich bij het koersverloop van Philips aangesloten. Alleen kunstzijde- nandeelen hebben zich vrij goed kunnen handhaven, op het bericht, dat een tus schen de groote -kunstzijde-producenten gesloten overeenkomst inzake de verdee ling van den afzet In Duitschland tot een prijsverbetering op de Duitsche markt zou VOOR ZONDAG 10 MEI 1931. Hilversum 298 M. 8.50—12.00 VARA, 12.00—5.00 AVRO, 5.00—6.00 VARA, 6.00— 8.00 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.50: Voet- balnieuws 8.55: S. S. Lantinga: „De Groentetuin" 9.25: Gramofoonpl. 9.35: Postduivenberichten 9.40: Voor dracht door Martien Beversluis 10.00: j Concert VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot 10.50: Heruitzending van Leipzig 11.15: Toespraak G. J. Zwertbroek 11.30-12.00 Vervolg orkestconcert 12.0112.30: L. J. Jordaan „De Teekenfilm" 12.302.00 Concert AVRO-octet o. 1. v. L. Schmidt, Boris Lensky (viool) 2.002.30: H. Scholt spreekt over E. Bergner 2.30 4.00: Concert Omroeporkest o. 1. van N. Treep, m. m. van G. Weynschen (sopraan) 4.00: Dr. C. H. Sluiter: „De duizeling wekkende afstanden van vreemde wereld stelsels" 4.30—5.00: Vaz Dias en Gra- mofoonplaten 5.01: Herdenking Moe derdag door Mej. Chr. Staas 5.106.00 Kinderuurtje 6.00 Prof. R. Casimir: „Nieuwe stroomingen in de karakter kunde" m. m. v. Piet Hartvelt en Kees Hartvelt (viool) 7.00: Wijdingsuurtje door dr. J. C. Bleeker 8.00: Vaz Dias 8.158.20: Praatje door E. de Jong over den AVRO-Vlaggendag 8.2010.45: 1 „Samson et Dalila", opera van C. Saint i Saëns. Leiding A. v. Raalte. Regie L. Roberts. In de pauze causerie door W. Vogt. 10.4512.00: Gramofoonplaten. Huizen (1875 M.) 8.30 KRO, 9.30 NCRV. 12.00—5.00: KRO, 5.00 NCRV. Dan KRO. 8.309.30: Morgenwijding door Pater Lector J. Dito O.P. 9.30: Kerkdienst uit uit de Noorderkerk te Drachten - 12.00 I.30: Concert KRO-Sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer 1.302.00: Godsd. On derricht voor ouderen 2 002.30: Lite rair halfuurtje door mevr. A. v. d. Schriek 2.304.15: Concert KRO-kwartet (piano, viool, altviool en cello) 4.15 5.00: Ziekenlof 5.00: Kerkdienst uit Apeldoorn o. 1. v. ds. W. D. Linthout 7.458.10: Pater Lector A. Winkel O. P.: „Het reclasseeringswerk" 8.108.15: Voet baluitslagen 8.1510.40: Concert KRO- orkest o.l.v Joh. Gerritsen. M. m. v. mej. Davidscn (harp) Ca. 9.00: Persberich ten Vaz Dias 1(14011.00: Epiloog door het Klein Koor o. L*v. J. Picckers. Daventry (1554.4 M.) 2.20' Kerk-cantate No. 6 van Bach 3.15: Kinderuurtje 3.35: Concert S. Nelis (sopraani, Kamer orkest 4.50: Zang door J. Coates (tenor) 5.20: Bijbellezing 7.15: Kerkdienst - 8.05: Lezing 8.10: Berichten 8.25: Concert, orkest, E. Coleman (alt), A. Sandleer (viool) 9.50: Epiloog 10.00- 10.20: The Silent Fellowship. Parijs „Radio Paris" (1725 M.) 7.05 Gra mofoonpl. 11.50: Religieuse muziek 12.20: Gramofoonpl. 1.20: Gramofoon platen 2.20: Concert Causerie 3.50 Gramofoonpl. 7.20: Radio-Tooneel 8.50: Gramofoonpl. 9.50: Gramofoonpl. Langenberg (473 M.) 6.207.20: Orkest concert 7.207.50: Gramofoonplaten - 8.259.20: Kath. Morgenwijding 10.50 II.20: Bach-cantate. Orkest, koor, solisten en orgel 12.201.50: Orkestconcert 3.505.20: Concert, orkest en bariton 7.20: „Der Freischütz", opera van C. M. von Weber. Daarna Berichten en tot 10.20 Orkestconcert. - 10.2011.20: Dansmuziek. Kalundborg (1155 M.) 11.20—12.20: Or kestconcert 1.203.20: Concert, Orkest en piano 3.203.50: Gramofoonpl. 3 50—4.20: Kinderuurtje 7.357.55: Duetten voor cello 7.558.45: Moeder dagprogramma. Voorlezing en zang 9.1510.15: Concert, orkest en solisten 10.1511.50: Dansmuziek. 5.50: Gramofoonpl. 7.20 kwartet en piano 8 35- n, 338,2 M.: 4.20 Dansmuziek concert 5.50: GramofoonJ1 Orkestconcert en zang Ji. - Daarna: vervolg concert. c« Zeesen (1635 M.) 6.20: Orki 7.20—8.15: Lezingen 815 ding 10.50: Bach-cantate^,, Herdenking 12.35: Concert" listenconcert 3.20: OrkestcoB"L? Oratorium van Fr. Liszt. Orfc' 1 solisten. 7.50: Blaasconcep I Berichten en daarna tot uV 1 muziek. VOOR MAANDAG 11 Hilversum, 298 M. Uitsl. Avtr ding 8.01—9.50: Gramofoont 10.15: Morgenwijding k Gramofoonpl. 11.001.00: c AVRO.-kwartet o. 1. v. D. Gr»- j 1.002.00: Concert. G. Robert Maartje Offers (zang) en J» (hobo) 2.30—3.00: GramoloS 3.30: Piano-recital door G j" 3.304.00: The Music Brother! deon virtuozen) 4.00—4.30: LeJ J. van Mourik 4.30—5.30: Kj./f door W. Hunsche 5.30—om foonplaten 6.007.00: Conté, muziek 5de Reg. Inf. 0.1. v. J. r 7.00: Boekenhalfuurtje Vervolg Stafmuziek 8.008501 v. Deventer: „Een vacantie in i. 8.20—9.15: Versterkt Omroem v. N. Treep. M. m. v. Mariz U, (cello) 9.159.35: Voordrachtdi de Gruijter 9.3510.05: Otnn? vervolg 10.05: Vaz Dias ioj|) Kovacs Lajos en zijn orkest lit) Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uJ 8.00: Schriftlezing 8.15-911 mofoonpl. 10.30: Ziekendienst Lezen van Chr. Lectuur uj foonpl. 12.00: Politieber. ujj mofoonplaten 12.30—1.45: Oro J. Zwart 1.452.00: Gramolw 2.002.35: Uitz. voor Scholen -2; Gramofoonpl. 3.153.45: Kntap 3.454.00: Pauze 4.00—5.00:] uurtje 5.006.00: Harmonl® door Ton Brandes 6.00—6.30 c W. J. de Mie (tubaphoon), Mej. R (piano) 6.306.45: Gramolct; 6.457.30: Zangcursus J. P. Carol v. d. Burg (piano) 7.30: Politfc 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Pro: Waterink: „Het eenige kind t nakomertje" 8.3010.45: Con®; Radio-orkest o. 1. v. G. Stam mo Caro (bas) en G. v. d. Burg (orgel). 11.30: Gramofoonpl. 10.00: Vu Daventry, 1554.4 M. 9.35: Mcr ding 10.05: Lezing 11.20: Cos Garnet (mezzo sopraan). Strijkbi 12.35: Concert 1.20: Gramoto 1.50: Uitz. voor scholen 2.40: Dik 3.05: Concert. A. Lucchesi (m Cunningham (piano) 3.35: 0:1 cert 4.35: Kinderuurtje 5.3i:sf ten 6.00: Trio-concert Bill 6.45: Lezing 7.05: Piano-ret.a R. Agnew 7.30: Royal Command!! mance 8.20: Berichten 8.35: J ten 8.40: Lezing 9.00: Vervoil Command Performance 108b] Dansmuziek. Pargjs „Radio Paris", 1725 M. Gramofoonpl. 11.50: GramolooJ 12.25: Gramofoonpl. 5.20: Grams] 7.20: Concert. Saxofoon-kra vocale solisten. Declamatie. Langenberg, 473 M. 6.25—72 mofoonplaten 10.0010.20: Grar platen 11.20: Gramofoonpl, - I I.50: Orkestconcert en cello 42l Orkestconcert 7.209.00: Orkest] Daarna: Causerie en berichten. Ver tot 10.20: Orkestconcert 103 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—131 kestconcert 2.504.50: Orkesta» declamatie 7.208.00: Concert f laika, harmonica, guitaar Ork'estconcert 8.358.50: Radlo-li 8.509.10: Orkestconcert 9.Hf Radio-Tooneel 9.4510.20: Strijkkwartet. Brussel 508.5 en 338.2 M. 508.5 M I Dansmuziek 5.05: Orkestconcert-| Gramofoonpl. 7.20: Orkestcoira zang 338.2 M.: 4.20: Orkestconid 5.05: Orkestconcert 5.50: GramoÉ 7.20: Populair concert 850:1 muziek. Zeesen, 1635 M. 5.05: Tijdseln-I Gymnastiek. Dan Gramofoonpl. - II.50: Lezingen 11.50—12.15: Cr foonplaten 12.151.20: BericM 1.202.10: Gramofoonpl. 2.1b Lezingen 3.504.50: Concert- 7.50: Lezingen 7.50: Concert uit de te Belgrado 9.20: Berichten en 6 tot 11.50 Dansmuziek. DE WRAAK VAN EEN BELEED1G! De hertog van Northumberland, 11 midden der vorige eeuw, had ziet L het ongenoegen van het Londenschl peupel op den hals gehaald, waarrJ vensterruiten van zijn paleis werdq geworpen. De hertog beklaagde zich niet. marl genoegde zich ermee den kolossaleaj voor 't paleis, die sinds onheuglijk J met den kop naar de stad gekeerd (I te doen omkeeren, zoodat hij ln pln'-l zijn koninklijk hoofd nu zijn staart de city te zien gaf. DIE LIET DE ZON STILSTAAN De graaf De Stavis, Engelscb hier te lande tijdens de republiek, P Den Haag dikwijls prachtige diplonuj diners. Daarbij noodigde hij ook dec schen gezant, hoewel de vijandelijk tusschen Engeland en Frankrijk 0: punt stonden uit te breken. Op zij0 noodigde de Fransche gezant den gelschman. Bij een dezer gele" stelde de Fransche gezant den b de opgaande zon. Hij zinspeelde tik" op het devies van Lodewijk XIV. KJ tenrijksche gezant, baron Von Bi» stelde daarop ter eere van Maria een dronk in op: de stralende mst was aller aandacht op den graai K* gevestigd. .Na eenige oogenblik'W, hij op. nam zijn gevuld glas en re2' daard: Op Jozua, op wiens bevel deï;' stond.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 18