officieele kennisgeving 2ste Jaareang VRIJDAG 8 MEI 1931 No. 21821 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN rts Der regel voor advertentlên uit Lelden en plaatsen or asentsctiappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle advertentlên 35 Cts per regel Kleine Advertentlên tel lil tend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. Si een maximum aantal woorden van 30. nrasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van Sleven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Ned ïöfei iris la isa •Hs Lr, i mi OK nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. andidaatstelling voor den gemeenteraad. Burgemeester van Leiden brengt het •ende ter openbare kennis. Dinsdag, 12 Mei a.s., zal plaats heb- de candidaatstelling voor den Ge- interaad. dien dag kunnen, van des voormid- 9 uur tot des namiddags 4 uur, bh Voorzitter van het Hoofdstembureau feiten kieskring, ter Secretarie der ge- mte worden ingeleverd 1ijsten van candidaten. bedoeld in artikel 35 der Kieswet, lp dezelfde lijst mogen ten hoogste mtien candidaten worden geplaatst, ire lijst moet worden onderteekeno ir ten minste 25 personen, die volgens kiezerslijst, geldende op het oogenblik inlevering, kiezers zijn voor den Ge- ■nteraad binnen den kieskring. •zelfde kiezer mag niet meer dan één onderteekenen. i candidaten moeten met vermelding hun voorletters en woonplaats op de Eten geplaatst worden in de volgorde, arin door de onderteekenaars aan hen toorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde luw of weduwe, wordt zij op de lijst meld met den naam van haar echt- loot of overleden echtgenoot onder toe ing van haar eigen naam, voorafge- door het woord „geboren" of een af- ing van dit woord. ij de vermelding van den candidaat len de voorletters geheel of ten deele de voornamen worden vervangen, ilfde candidaat mag niet voorko meer dan één van de lijsten, in- nerd in dezelfden kieskring, lij de lijst moet worden overgelegd de art. 4 van het Koninklijk Besluit van December 1917 (Staatsblad No. 692) loeide schriftelijke verklaring van ren daarop voorkomenden candidaat, hij bewilligt in zijn candidaatstelling deze lijst. Indien de candidaat zich Iten het Rijk in Europa bevindt, kan hier bedoelde verklaring telegrafisch 'den gedaan en is zij niet aan het oi* Ie formulier gebonden. Inlevering der lijst moet geschieden onljjk door één der onderteekenaars. candidaten kunnen daarbij tegenwoor- zijn. Van de inlevering wordt een be- van ontvangst afgegeven. 'ormulieren voor de lijsten en voor de riftelijke verklaring van bewilliging, irboven vermeld, zijn ter Secretarie de- 1 gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en !t den dag der candidaatstelling. to herinnering wordt gebracht art. 148 ir Kieswet, luidende als volgt: lij die eenc lijst, als bedoeld in artikel inlevert, wetende dat zij voorzien is liandteekeningen van personen, die t bevoegd zijn tot deelneming aan de kiezing, waarvoor de inlevering ge- liedt, terwijl zonder die handteekenin- i geen voldoend aantal voor eene gel de lijst zou overblijven, wordt gestraft I gevangenisstraf van ten hoogste drie IANDEN. of eene geldboete van ten igste honderd twintig gulden. Iet gelijke straf wordt gestraft hij. die lend dat hij niet bevoegd is tot deci ding aan de verkiezing eene voor de "ering bestemde lijst, als bedoeld bij (kei 35, heeft onderteekend. De Burgemeester voornoemd. A VAN DE SANDE BAKHUYZEM eiden, 8 Mei 1931. 4237 STEUNT HET NEDERLANDSCH FABRIKAAT. vlaggetjesverkoop önderherstellings- en vacantie- kolonies. Jfooais men reeds in ons Blad heeft Mjnen lezen, waarin het verslag van de ■emeene vergadering was opgenomen ■a,™ i £?ntraal Genootschap voor Kin- idiu^?1?Hings- en Vacantiekolonies. af- Hte !i^e» n heeft er morgen een col- IK, onder aanbieding van een jpgespeldje, waarvan de opbrengst be- voor uitzending van zwakke B pLj.eil uit Leiden haar bosch of >eeas in Februari ging er een groepje darw 7klwd"en naar de bcsaehen. Don- zfs hindering W66r e8n groepje ]?ad het bestuur dit groepje lai villen verdubbelen, zelfs wel 10- laa. w'Hen wegzenden, maar If- „5, be] niet over zooveel geld. h 7p. t moeilijk om voor het groepje iirtL», ren bet benoodigde geld bij i-ioer te krijgen. 'otia f.,1!?® ^eel wat kinderen die een ii nm o Spede richting moeten heb- finen -en tijdelijke slapte te over- Blen" ï«arom zou "iet ieder graag iets Ier" l!?eï voor bet zwakke kind? Bet w 101:11 is welkom. ^■etv willen ar 20u Sraa8 een beroep op ^■koonen om Z3^dag een speldje baar aan - dames en hceren. ken- Daar aa„ oames en hceren. ken- #>Rien van8 h gr0en en wit rozetie en Jttbonden S bussen, waaraan een label '«meldt het doel der vereenl" Propagandarede van den heer J. P. J. Burn In de uitstekend bezette zaal van café restaurant „Zomerlust" heeft gistermiddag voor de afdeeling Leiden der Ned. Ver. van Huisvrouwen, de heer J. P. J. Born, direc teur van het Nederlandsch Fabrikatenhuis te Utrecht een voordracht gehouden over „Bestrijding der huidige crisis en werk loosheid door samenwerking tnsschen ver bruikers. handel en industrie". Spr. wijst allereerst op het groote be lang van het Nederlandsch Fabrikaat voor de huisvrouw, Neerland's grootste afneem- ster. bij wie alleen door de kennis der producten van nationale nijverheid de liefde ervoor kan groeien. Vooral zij dienen op de hoogte te zijn van de voortbrengselen van eigen bodem. Er is een streven, waaraan de behoefte thans onmiskenbaar wordt gevoeld, ten einde de verschrikkelijke gevolgen van het steeds moeilijker vraagstuk der werkloos heid te bestrijden Spreker citeert de uitspraken van vele vooraanstaande Nederlanders, van Neër- landsch grooten econoom dr. Colijn. mr. dr. Van Rijn, prof Nolens en minister Ruys de Beerenbrouck. Hij wijst op het groote gevaar der werke loosheid. hetwelk het krachtigste wapen is in de handen van oproerige elementen. De economische strijd eischt. dat de Ge westen van Europa, waar kleinzieligheid, gebrek aan saamhoorigheid. haat en nijd den vruchtbaren bodem vormen voor in zinking en verval, het onderling eens zijn. De beste basis voor een gezond interna tionalisme is het goede nationale bewust zijn. waarvan de karakteristieke kenmer ken zijn: liefde voor de moedertaal, liefde en gehechtheid aan eigen volk. naasten liefde, trouw aan het Vaderland en een levendig gevoel van solidariteit. Spreker wil niet uitwijden over vrij handel of protectie, waarschuwt ook tegen bovcot en hetze tegen het buitenland. Hij wil den verbruikers leeren. tegenover het in andere landen steeds groeiend natio nalisme. met immer hoogér tolmuren te stellen een daad van een in alle opzichten gerechtvaardigde zelfbescherming, n.l. van voorkeur voor de producten der Nationale Nijverheid, mits deze in kwaliteit en aesthetische verzorging niet onder en in prijs niet boven de buitenlandsche arti kelen staan. Als een der beste middelen geeft hij: lo. dat de vele afdeelingen der diverse Vereenigingen van Huisvrouwen minstens éénmaal per jaar de gelegenheid bieden tot het houden eener tentoonstelling van uitsluitend Nederlandsche meikennroduc- ten. omdat de Nederlandsche naamlooze producten niet te onderscheiden ziin van de buitenlandsche naamlooze artikelen 2o. altijd weer opnieuw te vragen bij het doen hunner inkoonen naar Neder landsche producten, in Nederland vervaar digd. Het moet langzamerhand onmogelijk worden, dat er gecociuetteerd wordt met de uit het buitenland ingevoerde artikelen, welke Nederland overvloedig voortbrengt.. Spreker i.s overtuigd dat de huisvrouwen het middel bezitten en zullen aanwenden om het Nederlandsche Staatsgezin te steunen en daardoor het. eigen gezin te bevoordeelen. de werkeloosheid te ver kleinen. de belasting te verlagen een einde te maken aan de zoo funeste invoersaldi, welke zich sinds 1924 in stijgende lijn be wegen. Aan het einde van zijn rede wijst spr. op den jaarlijkschen groei der Nederland sche bevolking, waaron wij irotsch moeten zijn en vraagt de Huisvrouwen te helnen voorkomen dat in de toekomst ouders van groote gezmnen met schrik aan de meer derjarigheid van hun kinderen zullen moeten denken. Als de Nederlandsche verbruikers even- zcovele propagandisten worden voor de producten van eigen bodem, dan zal het getal werkloozen zich weldra benerken tot hen. die den arbeid schuwen, maar dat is slechts een klein gedeelte. Ons land zal opnieuw tot grooten bloei kemen. de honger van velen zal worden gestild en Nederland zal de Nederland sche huisvrouwen dankbaar ziin, redding en uitkomst te hebben gebracht in dit moeilijke probleem der werkloosheid. Ten slotte wekte spr. de aanwezigen on om bij een bezoek aan Utrecht het Ned. Fabrikatenhuis niet te vergeten, waarna een aantal producten van inheemsche niiverheid onder de dames wed verloot. Een hartelijk apnlaus dankte den heer Born voor zijn rede 's Avonds werd de lezing voor de leden van de Leidsche afdeeling van den R.-K. Vrouwenbond herhaald. jELSKIP „FRYSLaN." De laatste vergadering van dit seizoen van de hier ter stede vereenigde Friezen, in de Harmonie gehouden, was door een 40-tal leden bezocht. De avond werd ge vuld met gemeenschappelijk gezang en voordrachten, waarin van oude toestan den op hei platteland van Friesland werd gesproken hetgeen den aanwezigen stof gaf, gebeurtenissen en ontmoetingen uit vroeger dagen aan elkander mede te dee- len. Acht nieuwe leden werden aangeno men. In zijn slotwoord merkte de voorzit ter o.a. op, dat er nog zooveel Leidsche Friezen zijn, die geen lid van de vereeni- ging ziin. Moge de liefde voor de Friesche taal, de aangename en onderhoudende avonden, welke de Friesche Vereeniging bereidt, aanleiding zijn, dat ook deze „buiten staanders' nader kennis maken met het wezen van het Selakip „Fryslan." AFSCHEID VAN Dr. A. QUERIDO. Als geneesheer van „Voorgeest". In het gymnastiek-paviljoen van de stichting „Endegeest" nam gistermiddag dr. A. Querido afscheid als geneesheer van de onderafdeeling „Voorgeest". De patiën tjes van dr. Querido hadden het paviljoen keurig versierd met guirlandes en groen. Toen allen, w o. prof. dr. E. A D. E, Carp, dr. F J. Stuurman, directeur-genees heer der stichting, dr. H. C. Jelgersma, ■geneesheer van het gesticht, dr. H. W. Burgerhoff Mulder dr Van Stipriaan Luïcius, de opvolger van dr. Querido, dr. A. H, Oort, geneesheer van het sanatorium „Rhyngeest", het schoolpersoneel en tal van zusters, gezeten waren werden aller eerst mevr en dr Querido door eenige kinderen onder leiding van mej De Wekker, toegezongen. Als aandenken aan de inrichting werd den scheidenden dokter een cadeau aangeboden, mevr. Querido werd eveneens met een aandenken ver rast. Onder leiding van eenige dames wer den daarna spelletjes uitgevoerd, terwijl een 5-tal patiëntjes eenige mondharmo nica-nummers ten beste gaf Tenslotte schetste dr. Stuurman, nadat allen waren onthaald de groote verdien sten van dr. Querido, die na in Amsterdam en Amerika te hebben gestudeerd, een viertal jaren geleden bij de stichting in dienst trad. Met de beste wenschen voor de toekomst besloot spr. zijn speech Dr. Querido dankte vervolgens allen voor hun aanwezigheid en de aan de stichting ver bondenen voor de prettige samenwerking van hen ondervonden. RING LEIDEN EN OMSTREKEN. Donderdag 14 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) houdt bovengenoemde Ring weder een groot Chr. Nationaal Zangconcours, waar aan niet minder dan 33 koren deelnemen, op het buitengoed „Huize Bennebroek' te Bennebroek, welwillend door freule A. Willink, ambachtsvrouwe van Bennebroek, voor dit doel afgestaan. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. N. Z. H. T. M. Het vervoer op de N. Z. H. T. M -lijnen Scheveningen -Leiden- Katwijk/Noordwijk (inclusief stadslijn Leiden) en Leiden- Heemstede heeft in de maand Aoril res pectievelijk opgebracht f. 123.896 en f. 10.434. DE ZOMERDIENST BIJ DE SPOORWEGEN De veranderingen voor Leider Met de Zomerdienstregeling, welke Vrij dag 15 Mei a.s. aanvangt, zullen de na volgende wijzigingen in den treinenloop plaats hebben. De meeste wijzigingen zijn op de lijn LeidenWoerdenUtrecht en behalve de reeds gepubliceerde lokaal treintjes naar Alphen en Bodegraven zijn er verschillende belangrijke verbeteringen Zoo geeft trein 571 vertrekkende 's mor gens 7 00 aankomst 8.05 Utrecht een nieu we aansluiting op de nieuwe sneltrein naar Maastricht (vertrek 8.42 van Utrecht 's Bosch 9.26. aankomst Maastricht 11.30.) Trein 3385 vertrekt nu 9.00, stopt niet meer in Waarder en geeft nu een vaste aansluiting op trein 113 naar Amersfoort- Groningen te Woerden en komt nu 10.10 in Utrecht aan. Trein 3339 die weer om 13.34 van hier vertrekt, gaat te Woerden door als sneltrein (dus niet meer overstappen) en komt reeds 14.34 in Utrecht aan. Daar op vertrekt een nieuwe middagsneltrein, vertrek 15.08, aankomst Utrecht 16.17. Trein 3393 vertrekt een minuut later, maar komt dezelfden tijd 17.22 in Utrecht aan en gaat door naar Geldermaisen-'s-Bosch- Eindhoven Na trein 577 vertrek 17.45 is een nieuwe trein ingelegd vertrek 18.56 in Woerden overstappen aankomst Utrecht 19:58. De andere vertrektijden zijn niet veranderd 20.32 en de laatste trein naar Utrecht 22.58. Van Utrecht naar Leiden komt trein 3384 om 8.01 hier aan, de an dere treinen op denzeltden tijd 10 15. 13.31. Maar trein 572 vertrekt nu van Utrecht 14.47 (vroeger 14.59) en komt nu 15.42 in Leiden aan. Daarna vertrekt een nieuwe sneltrein om 15.39 van Utrecht, die om 16.50 hiei aankomt. Trein 576 is ongewij zigd. vertrekt om 16.34 van Utrecht maar wacht van 16.57 tot 17.34 te Woerden op aansluiting Men kan ook van Utrecht nog om 17.12 en heeft dan te Woerden aan sluiting op trein 5.76 aankomst Leiden 18.17. 's Avonds vertrekt nog een nieuwe trein om 19.14 van Utrecht en komt om 20.26 in Leiden aan de laatste trein gaat weer om 22.38 van Utrecht ook heeft men om 22 55 vanUtrecht vertrekkende nog aansluiting te Woerden en komt om 0.04 in Leiden aan. Op de bin LeidenRotterdam vertrekt de eerste trein nu 6.20, vroeger 6.12 en komt 7.01 in Rotterdam aan. daaron volgt een sneltrein om 6.33, die 7.29 in Rotter dam aankomt.: Vanaf Den Haag vertrekt 8.56 een belangrijke sneltrein naar Breda TU burg-Eindt: oven-Heerlen. De eerste trein naar Amsterdam vertrekt om 6.29. Op de lijn Amsterdam-Leiden-Rotter- dam is anders weinig verandering, alleen komen de treinen vroeger aan, omdat de rijtijd versneld is. EINDEXAMENS H. B, S. De eindexamens aan de Gem. H. B. S. alhier zullen worden afgenomen op 23, 24 29 en 30 Juni, die aan de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn op 10, 11 en 13 Juli. Als deskundigen voor beide scholen zijn aangewezen de heeren J. C. Kolkmeijer, 's-Gravenhage; dr. J. Böeseken, Delft, tot diens plaatsvervanger dr. ir. W. D. Cohen, Delft; dr. N. Japikse te 's-Gravenhage, tot diens plaatsvervanger dr. H. J. Smit, 's-Gravenhage; dr. G. J. Thierry. Leiden: dr. J. Severijn, Dordrecht. Aan de H.B.S. voor Meisjes zullen deze examens worden afgenomen op 15 en 16 Juni ten overstaan van de navolgende des kundigen: J. F. Schmöle, Heemstede: dr. P E Verkade, Rotterdam; ds. H. J. E. Westerman Holstijn, Apeldoorn; dr. H. E. Greve, 's-Gravenhage; dr. W. Leendertz, Rotterdam. Voor de Chr. H.B S. alhier zijn de data 7, 8, 9, 10 en 11 Juli, terwijl als deskun digen zullen optreden de heeren' dr. F. Schuh, 's-Gravenhage; dr. W. H. Keesom Leiden; en tot diens plaatsvervanger: dr. W. Tuyn, Leiden; dr. Z. Stokvis, 's-Gra venhage; J. H. v. d. Bosch. idem. ds. II. Stegenga. Simonshaven. Op het Instituut Wullings te Voor schoten zijn de examens op 4, 6. 7, 8, 9, 10 en 11 Juli met medewerking van de vol gende deskundigen: ir. H. C. Volkers, Delft; dr. J. Coops, 's-Gravenhage; J. Fil- lekes, 's-Gravenhage; mevr. de wed. mr. M. I. DuparcSimons, 's-Gravenhage; dr. F. J. Krop. Rotterdam. Als deskundigen elders zijn nog aange wezen de heeren dr. J. de Zwaan, ir. J. M. Rademaker en dr. A. J. de Sopper, allen alhier en dr. J. H. Kramers te Oegst- geest en dr. J. Heinsius, ds. J. Langman en C. Timmerman te Wassenaar. l'ERZOEK aan b. en tv. Inzake behandeling van den Stadhuisbouw In opdracht van de Soc.-Dem. Raads fractie heeft de heer J. H Sehüller het volgende verzoek tot B. en W. gericht: le. indien B. en W. praeadvies uitbren gen op het ingediende plan van de Soc.- Dem. Raadsfractie inzake aanwijzing plaats Stadhuisbouw; 2e. indien B. en W. praeadvies uitbren gen op het ingediende plan van den heer Dudok; 3e. indien B. en W. eventueel andere voorstellen willen doen, welke in verband staan met het stadhuisvraagstuk, plan Dudok en plan Soc.-Dem. Raadsfractie, verzoekt de fractie deze plannen of voorstellen minstens 14 dagen vóór dat de behandeling in den Raad zal plaats heb ben, den Raadsleden toe te zenden en deze openbaar te maken. De Soc.-Dem. Raadsfractie is van mee ning, dat voor een zoo belangrijk vraag stuk als de stadhuisbouw en al wat daar mede in verband kan staan, 't alleszins ge wettigd is, dat de Raadsleden minstens 14 dagen den tijd worde gelaten om de even tueele voorstellen van B. en W. grondig te kunnen bestudeeren. HET DANSKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Matige prestaties. In den foyer van de Stadsgehoorzaal werd gisteravond een wedstrijd om het .danskampioenschap" van Leiden gehou den. Deze wedstrijden gelden ter bepaling van de deelnemers aan den kamp om het „kampioenschap" van Nederland. De jury bestond uit de heeren H. Frenk (Rotterd.i, A. Kwekkeboom (Haarlem), en M. A. Meuniers (Rotterdam), terwijl de organi satie berustte bij den heer W. F. van Wijk, dansieeraar alhier. Als verplichte dansen waren bepaald de „Quick Step", „Engeische Wals" en „Tango"; voor elk dezpr dansen konden 120 nunten, in to taal alzoo 360 punten, behaald worden. Als „kampioenen" werden aangewezen mej. A. van Zanten en de heer E. Caste- lein, die met 183 punten, dus iets meer dan de helft van het te behalen aantal, beslag op dezen „titel" legden. De verdere prijzen werden behaald door de paren M. Geenjaar en A. N. de Groot, 181 pnt., K. Geenjaar en P. Moene. 174 pnt, en R. Wassenaar en L. de Wit 169 pnt Het „kampioenspaar" voor Gouda, dat tevens werd aangewezen, behaalde het hoogste aantal punten n.m.l. 185 en bestaat uit mej. G. de Riet en den heer D Holt- huyzen. Het tweede Goudsche paar. dat uitkwam. W. van den Akker en P Bour- guignon, behaalde 179 punten. handelsregister kamer van koophandel. Nieuwe Inschrijving: Ing. Bureau M.E.T.H.A., Oude Rijn 164, Leiden. Medische Electr. Techn. Huish. Apparaten, levering aan den Handel en Partic. Eigenaar: D. le Feber, Leiden. Wijziging: A. J. J. v. Engelen, Gouwsluischweg 106 a Alphen a. d. Rijn. Metselaarsbedrijf. Wijzi ging uitgeoefend bedrijf thans: Metselaars- en stucadoorsbedrijf, annex Glazenwas- scherij. o NATIONALE FOTO-TENTOONSTELLING. Morgen, Zondag en Maandag wordt hier ter stede onder auspiciën van de Leidsche Amateur Fotografen Vereeniging in de toonzaal der firma J. van der Zanden, Breestraat 141 de derde nationaie bonds- tentoonstelling gehouden. Voor de bezoek uren verwijzen wij naar een advertentie in dit Blad. BINNENLAND. Bilderdijk-herdenking te Leiden. (3e Blad.) Jhr. Mr. B. C. de Jonge, oud-minister van Oorlog, wordt gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië. 'Wij publiceeren een interview met den nieuwen functio naris. (Binnenland, 2de Blad en Laatste Berichten, 1ste Blad). Record-vlucht AmsterdamBatavia in zeven dagen onder leiding van Beekman. (Binnenland, 2e Blad.) Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Indische begrooting. (Binnenland, 2e Blad.) Crisis in het visscherijbedrijf. (Binnen land, 2e Blad. De minister van Waterstaat verbiedt reclame voor uitgaven der omroepver- eenigingen. (Binnenland, 2e Blad.) BUITENLAND. Engeland en de ontwapening. (Buiten land, le Blad.) Het debat in de Fransche Kamer over de Duitsch-Oostenrijksche tolunie is be gonnen. (Buitenland, le Blad.) Snowden's finantieele voorstellen in het parlement. (Buitenland, le Blad.) SCHOOLZWEMMEN. In aansluiting op ons bericht van Woensdag betreffende het schoolzwem men, vernemen wij nader, dat de proef neming zal aanvangen, zoodra de water temperatuur zulks toelaat. In de zweminrichting „De Zijl" wordt dan gezwommen iederen Maandagmorgen te 11 uur (jongens); Dinsdags te 11 uur (meisjes) en halfvier (jongens) en Don derdags te 11 uur (meisjes) en halfvier (jongens en meisjes). HET NED. ROODE KRUIS. Afd. Leiden. Ten kantore van N.V. Scheurleer en Zoonen's Bank, alhier, is gistermiddag de jaariijksche algemeene vergadering van de Afdeeling Leiden van het Neder landsche Roode Kruis gehouden waarin door den penningmeester, den heer G. Gerlings en door den secretaris mr. M. B. Vos de jaarverslagen over 1930 werden uitgebracht. Wij nemen uit deze verslagen over, dat de Afdeeling Leiden ter gelegenheid van de Lustrumfeesten van het L. S. C. ge zorgd heeft voor maatregelen tot hulp verleening bij eventueele ongevallen tij dens de Waterspelen te Warmond op 24, 26 en 28 Juni, terwijl door de afdeeling materiaal werd afgestaan voor hulpverlee ning bij eventueele ongevallen tijdens de drie October-feesten. Voorts geschiedde mededeeling, dat de Afdeeling beschikbaar heeft een geheel parate colonne tot hulpverleening bij spoorwegongevallen, welke colonne ge concentreerd is in het Academisch Zie kenhuis, terwijl in opleiding is een soort gelijke colonne voor overige omvangrijke ongelukken. Onder leiding van de Afdeeling werden verschillende cursussen tot adspirant- helpster gegeven o.a. aan de H. B. S„ door mej dr C Hovens Greve. De aftredende bestuursleden de heeren Gerlings en mr. Vos werden herkozen. Tot afgevaardigden ter algemeene ver gadering welke op 12 Juni a.s. te Deven ter zal worden gehouden werden benoemd de heeren dr. J. C. M. Timmermans en J. Baak. Naar wij vernemen zal op 28 Mei a.s. voor de leden der Leidsche Burgerwacht een lezing worden gehouden door den heer D. H. Peereboom Voller, reserve-majoor der artillerie, over het onderwerp „Chemische strijdmiddelen en. de maat regelen, welke daartegen genomen moeten worden door de burgerbevolking bij vijan delijke aanvallen op onbeschermde steden" Wij verwijzen hierbij naar een ad vertentie in dat nummer betreffende den Bazar ten bate der Marekerkklok, die wij nogmaals met vol vertrouwen hartelijk aanbevelen. Verschenen is het vierde vervolg van de album-serie „Nederlandsche Historie" van de firma Verkouw en Stokhuyzen, alhier samengesteld door den heer C. van Son Door het groote aantal plaatjes en de bijgevoegde beschrijvingen bevat het album vele interessante wetenswaardig heden.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1