BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE RIJNSTREEK. OVERSTROOMINGEN IN KLEIN-AZIË. In de omgeving van Kestel, ongeveer 100 K M. ten Noorden van de stad Adalia aan de golf van denzelfden naam, hebben ovestroomlngen plaats gehad. Zeventien dorpen staan onder water. Tot nu toe zijn vijf dooden gemeld. VLIEGONGELUK. Gisteren heeft op het vliegveld Staaken bij Berlijn een ernstig ongeval plaats ge had. Een Heinckel-tweedekker werd direct na den start door 'n windstoot tegen de aarde gedrukt, zoodat het toestel loodrecht neer viel. Daarbij vloog het in brand. De vlieger, de 44-jarlge Kameckc en zijn begeleider, de 31-jarlge Gosfried Waschinski kregen zoo ernstige brandwonden, dat zij nog op de plaats van de ramp overleden. MISDADIG CHICAGO. Een koopman uit een plaatsje bij Chi cago, die last had gehad van bandieten en daarover vrijuit had gepraa, met justitie en politie, werd sindsdien door deze heeren „gezocht". Zij plaatsten In een kelder van zijn huls een bom; die nog intijds ontdekt werd. Maar de man die haar ontdekte, werd doodgeschoten. Vrijdag 1.1. werd Hackett door boeven ontvoerd. ZIJ hielden hem gevangen en eischten d. 175.000 voor zijn invrijheid stelling. Tenslotte lieten de bandieten hem vrij voor een veel lageren losprijs. DE DOX. Via Kaap Blanco Dakar vloog de Do X naar Bolama, In Portugepsch Guinea, waar vlot werd geland. De afstand tusschen Villa Clsneros en Bolama bedraagt onge veer 1500 K.M. Dit ls de langste afstand, die tot nu toe door de Do X ln één vlucht is afgelegd. Te Bolama zullen eenige proefvluchten worden gehouden, teneinde de vliegboot te toetsen aan het tropisch klimaat. DE AARDBEVING IN TRANSKAUKASIE. Door de aardbeving, die den 28sten en 29sten April Transkaukasië teisterde, zijn ook, naar eerst thans kon worden vastge steld, in het district Sangesur 110 men- schen gedood en 200 gewond. Het totaal aantal slachtoffers bedraagt thans meer dan 500 dooden en 1000 ge wonden. o ASHMEAD BARTLETT. t Ashmead Bartlett, de bekende oorlogs correspondent van de Dally Telegraph, is gisteren te Lissabon overleden, waarheen hij zich begeven had om een onderzoek ln te stellen naar de beweerde onlusten van 1 Mei. Hij heeft daar griep gekregen en is binnen 3 dapen overleden. Bartlett heeft reeds als jongeman van 17 Jaar den Grieksch-Turkschen oorlog van 1898 bijge woond. HIJ werd toen door de Grieken gevangen genomen en schreef zulke goede brieven naar Londen, dat hij bij zijn terug komst bij de Telegraph aangesteld werd. Later heeft hij in Zuid-Afrika zelf mee gevochten en in den grooten oorlog heeft hij als correspondent van een combinatie van Londensche bladen den geheelen tocht naar de Dardanellen meegemaakt. Later werd hij verbonden aan het Fransche hoofdkwartier als Engelsch persattaché. Bartlett ls twee jaar conservatief lid van het Engelsche Lagerhuis geweest voor Hammersmith. AUTO IN EEN GROEP KINDEREN GEREDEN. Gisteren reed te Gelsenkirchen een vrachtauto op een troep kinderen in. Een 7-jarig jongetje werd gedood, twee andere jongens en een meisje bekwamen ernstig en 2 andere licht letsel. De chauffeur is gearresteerd. FELLE DORPSBRAND. Tengevolge van een brand, die ln een woonhuis te Gross-Strelitz, ontstond en op de belendende perceelen oversloeg, zijn eenige tientallen hulzen en winkelzaken in de asch gelegd. Ook ls er veel vee in de vlammen omgekomen. WOLKBREUKEN IN DUITSCHLAND. Boven den Hakel, een voorgebergte van de Harz, heeft zich een wolkbreuk ontlast, die zeer groote materieele schade aan richtte. De regen was zoo hevig, dat men geen 10 meter ver kon zien. Tal van plaatsen werden geteisterd. BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Naar gemeld wordt is in de Nathansche Klinieken te Branitz bij Berlijn een brand uitgebroken, waardoor de zolderverdie ping en enkele andere localiteiten van het gebouw verwoest werden. De patiën ten kon men op andere verdiepingen in veiligheid brengen. De materieele schade bedraagt ruim M. 100.000. KARDINAAL POMPILI OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is kardinaal Basllio Pompili, bisschop van Velletri, die reeds eenigen tijd ernstig ziek was, over leden. VLIEGTUIG TEGEN VUURTOREN GEVLOGEN. Gisteren is in de nabijheid van Reval een merkwaardig vliegongeluk gebeurd. Een Estlandsch militair vliegtuig is n.l. tengevolge van den mist tegen een vuur toren aangevlogen en neergestort. Het werd volkomen vernield en de beide inzit tenden werden ernstig gewond. Een der gewonden is aan de gevolgen zijner kwetsuren overleden. MOORD. Gisteravond ls de justitioneele ambte naar b. d. Glaeser te Malchow in Mecklen burg geboeid en vermoord gevonden. Glaeser had opdracht gekregen een zeke ren Jonas bij zijn werk te controleeren. Deze Jonas naar thans blijkt een op lichter beweerde zonder bijzondere energie waterstofgas uit water te kunnen vervaardigen. Daar men aanvankelijk niet kon bewijzen, dat zijn „uitvinding" op zwendel beruste, had men hem toege staan onder toezicht van een justitioneel ambtenaar zijn proeven voort te zetten. Gisteren nu was Jonas met Glaeser in een auto weggereden. Men meende, dat het een dienstreis betrof en maakte zich dus niet ongerust over het uitblijven van Glaeser. Eerst laat in den avond werd zijn lijk gevonden. Men vermoedt, dat de dader getracht heeft het buitenland te bereiken. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Voorstel van B. en W. tot verlenging steunregeling aan workloozen aangenomen - Klachten over de gasfabriek. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester dr. H J. Lovink. Secretaris K. Saiverda. Aanwezig 15 leden (2 vacatures). De voorz. opende de verg. met gebed. Van Ged. Staten kwamen verschillende missives in betrelfende goedgekeurde raads besluiten. Op een vraag van den lieer van Muis winkel antwoordden B. en W. dat hun niet de noodzakelijkheid bleek om ten behoeve van reizigers met de autobussen een wacht lokaal in te richten. Een voorstel om ten behoeve van een daar schoolgaande leerling uit deze ge meente een bijdrage te verleenen aan de Ver. voor Chr. Middelb Onderw. te Den Haag wordt aangenomen. Aan mei. van Aken, onderwijzeres aan de O.L. School a. d. Raadhuisstraat en aan den gemeente-werkman van Brussel wordt op hun verzoek eervol ontslag verleend. Van den lieer M. Meijer kwam bericht in, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag neemt als lid van den Raad Dc voorzitter wijdt een woord van dank aan dien heer Meijer voor hetgeen iiij in het belang der gemeente verricht heefl. Blijkens mededeeling van den voorzitter van het hoofd-stembureau is nog niét in de beide vacatures voorzien, aaar ver schillende heeren, die op de betreffende lijsten voorkomen, bedankten. Agenda. 1. Voorstel van B. en W. tot verhuring van tuingrond aan de nieuw aan te leggen straat in het verlengde van de J. Nieuwenhuizenstraat. Zonder bespreking en h.st. aangen. 2. Voorstei van B en W. tot verhuring van liet gymnastieklokaal van dc O.L. schooi Schoolstraat aan J. C. Veerman. Zonder h.st. aangen. 31 Voorstel van B. en W. tot verhuring van het gymnastieklokaal van de O.L. school Schoolstraat aan de gymnastiekver. „Hou- Vast". Dit punt werd ingetrokken. 4. Voorstel van B. en W. tot aankoop van rente gevende eigendommen v. li. Waarborgfonds i.z. Woningbouw. Dc heer Spreij informeert of liet wettelijk voorschrift is, dat voor dit doel stukken worden aangekocht. Het nemen van hypo theken zou, ware dit mogelijk, voordeeligcr zijn. De voorzitter meent, dat dit niet toe gestaan is, doch zal de- zaak onderzoeken. Hierna zdi.st. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van bewoners der Grijpe- steinstraat en omgeving om aldaar een speelterrein aan te leggen. De heer Den Uijl is het met dit voorstel niet eens, omdat het nut van speelter reinen erkend is en de wijk waarvoor dit thans gevraagd wordt, het nog wel zoo noodig heeft als het deel der gemeente, waar reeds een speeltuin gevestigd is. Dat de ouders geen belangstelling toonen ontkent spr. De Vereen, die de bestaande speeltuin verzorgt telt reeds 300 leden. Bovendien is er nog grond genoeg voor, terwijl ook het argument dat het uitbrei dingsplan niet met een speelterrein op dat punt overeenstemt voor spr. niet geldt. Of moet dat plan eerst uitgevoerd zijn, voor het bekend wordt. Spr. stelt daarom voor, dit voorstel voor B. en W. te renvoyeeren om nader advies. De voorz. antwoordt, dat B. en W. niet beslist afwijzend staan. Op 't oogenblik zijn de flnancleele bezwaren echter over wegend. De uitgaven ondergingen dit jaar reeds een groote uitbreiding. Spr. vindt het jammer maar er is thans eenvoudig geen geld voor beschikbaar. De heer Den Uijl trekt daarop zijn voorstel in en het voorstel van B. en W. wordt zonder h. st. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van A. Rodenburg om een bijdrage en voorschot voor den bouw van een woning voor een groot gezin. De heer Boeien zou het van harte toe juichen indien hier een crediet van f.300 werd toegestaan. De heer Koren zegt dat men door ge noemd bedrag te geven, hem aan f. 600 helpt. De heer den Uijl legt er den nadruk op. dat hef hier geen philanthrople is, maar de man vraagt steun op grond van een rijksregeling. De heer den Ouden zet uiteen, dat de zaak hier anders staat. De grond waarop de aanvrager wil bouwen, zit in hypothe cair verband. Ware het mogelijk, dit stukje uit dat verband los te maken, dan zou steunverleening gemakkelijker zijn. De voorz. zegt, dat bij B. en W. de ge dachte aan het voor jaren genomen raadsbesluit om in deze richting niets te doen. den doorslag gaf. Bovendien zou toestaan van dit crediet gevolgd worden door tallooze dergelijke aanvragen. Adres sant wordt voor zijn bedrijf reeds door de gemeente geholpen. Wenscht de Raad, dat in dezen iets gedaan wordt, dan dient er eerst een regeling ontworpen te worden. De heer Boeren vraagt of B. en W. dan willen wachten tot er in eens een honderd van zulke aanvragen komen. Nogmaals drukt hij op het belang van het groote gezin. Voor dat beginsel pleiten wij, wij moeten het ook beleven en daarom vraagt hij B. en W. dit voorstel terug te nemen. De heer Bergshoef vindt dat B. en W. goed gehandeld hebben. Begint men hier aan, dan is het eind niet te overzien. De heer Den Ouden zou onmiddellijk met den heer Boeien meegaan, als deze hypotheekhouder was. Als adressant een verklaring kan overleggen dat de bouw grond van zijn woning niet meer in het hypothecair verband ligt, wil spr. hem helpen. Kan dit niet, dan helpen we hem niet, maar den hypotheekhouder. Nadat de heer Ten Cate Brouwer heeft uiteengezet, dat hij heel anders denkt over het groote gezin, 't welk medelijden maar geen steun verdient, worden de heeren het ten slotte eens. Het voorstel van B, en W. wordt zonder h. st. aangenomen, met de belofte van die zijde, dat er een ontwerp-regeling ge maakt zal worden, waarbij in dergelijke gevallen voorzien wordt. 7. Voorstel van B. en W. om met de heeren A. L. Oudenes en H. Oudenes al hier een overeenkomst aan te gaan voor het gebruik van grond aan de Pr. Hen drikstraat voor het maken en hebben van een inlaatduiker. Zonder h. st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de steunregeling aan werkloozen. Zonder bespreking z. h. st. aangen. 9. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond gelegen aan de Jong- kindt Coninkstraat aan den heer A. van Dam. Zonder h. st, aangenomen. Rondvraag. De heer Ten Cate Brou- j wer klaagt, dat hij geen antwoord ontving I van B. en W. op een schrijven waarin hij I aandrong dat voor gemeentelijk werk de leveranties door inwonenden zou ge schieden. In besloten vergadering zal hij dit ant woord ontvangen. De tweede vraag geldt de schoolgeld- regeling. Spr. zou graag spoedig een lagere regeling tegemoet zien. De voorz. zegt dat er wel een nieuwe regeling ontworpen wordt, maar hij vreest, dat deze een an dere richting uitgaat, dan die de vrager wenscht. De derde vraag heeft betrekking op een hoekje grond, dat de Land- en Huishoud school noodig heeft voor het onderwijs. Hij ducht hier geheime tegenwerking en vraagt of de voorz. zich heeft uitgelaten als zou die grond overbodig zijn voor die school. De voorz. zegt, dat de vrager gerust kap zijn. Hij erkent ten volle dat die schoof niet buiten een hoek grond kan. Van te genwerking is geen sprake. Weth. Hern- green licht nog in dat de Raad een be sluit nam waarbij grond dicht bij die school verkocht werd en dat er bij het be treffende voorstel wel degelijk met de be langen dezer school gerekend is. De voorz wil een definitieve oplossing uitstellen tot de nieuwe directrice haar taak aanvaard heeft. Ten slotte heeft de heer Ten Cate Brou wer nog een'heel lijstje klachten over de exploitatie van de gasfabriek. Hij heeft gehoord, dat de winst dit jaar tegenvalt, ja, dat de kostprijs per M3. bijna even hoog is als de netto opbrengst. Volgens het verslag, dat op komst is, is er veel meer uitgegeven aan arbeidsloon en aan kolen en minder gas geproduceerd dan vorige jaren. Waar ligt de oorzaak? De nieuwe ovens werken niet voordeelig. Laten B. en W. eens nagaan door een In genieursbureau waar de fout schuilt. Onze gemeente fs met zijn gasverlies aan den hoogen kant. Wat wordt gedaan om de lekken te stoppen? De nieuwe ovens zullen altijd duurder werken dan de oude. Weth. Herngreen kan niet op alle vra gen ingaan. Hij is van meening dat het zeer goed gaat op de fabriek. Of de nieuwe ovens gunstig werken, kan pas dit jaar blijken. Nieuwe machines werken ook den eersten tijd niet voordeelig. Het verwon dert spr. ten zeerste dat de heer Ten Cate Brouwer dingen tei sprake brengt en over cijfers beschikt die spr. noch B. en W. kennen. Het verslag is nog niet gereed. Er moet dus geklapt zijn, door een van het kantoor- of van het technisch perso neel van de fabriek. De schuldige handelt in strijd met de circulaire, die indertijd verzonden is. Voorz zegt ook, dat zoo iemand aan leiding geeft tot wantrouwen. Niemand zal dulden, dat aan derden dergelijke dingen verteld worden. De heer Ten Cate Brouwer wil zijn zegs man niet noemen. Weth. Herngreen betreurt het. dat er daardoor een smet op het geheele perso neel geworpen wordt. Verder ontzenuwt hij nog enkele aangevallen punten. De heer Den Ouden legt er den nadruk op, dat inlichtingen als den heer Ten Cate Brouwer vertrekt zijn. zeer slecht moeten werken op de organisatie van het Bedrijf. Hij noodigt B. en W. uit een onderzoek in te stellen naar dengene, die hier schuldig B. en W zullen de zaak onderzoeken en bijzondere aandacht aan het verslag wij den, dat nog inkomen moet, De heer Ruting pleit voor een paar be woners van den W. Kanaalweg. die ver geefs op electr. aansluiting wachten. De heer Den Uyl klaagt over het feit, dat de politie niet handelend optrad, toen 1 Mei de A. J. C. op hun wandeling door de gemeente begeleid werden door een schare opgeschoten jongens, die provocee- rende liederen zongen. Hij vraagt of de burgemeester als hoofd der politie wil zeg gen, waarom de aangevraagde optocht niet toegestaan werd en of hij wil zorgen, dat de politie voortaan in zulke gevallen meer actief zal zijn. De voorz wil over politiezaken niet in openbare vergadering spreken. De heer Koren klaagt over het niet vol doende openzetten van de inlaatduiker bij de Hedastr De heer Cocx pleit voor vluggere uitbe taling van een rekening van een aan nemer. Hierna sluiting der openbare vergade ring. Oudste inwoner overleden. Gisteren is alhier in het SL Joseph- gesticht onze oudste inwoner overleden de heer H. v. d. Berg die een leeftijd bereikte van 99 jaar en 3 maanden. Onze plaatsgenoot de heer C. Koelewijn vierde zijn 25 jarig ambtsjubileum als mas tenmaker bij de mastenmakerij van de fa. D. v. d. Neut alhier. Des morgens om 11 uur werd de jubilaris ten huize van den heer P. v. d. Neut in tegenwoordigheid van de andere firmanten en het personeel ge complimenteerd onder overhandiging van een enveloppe met inhoud door den firmant den lieer D. v. d. Neut Jr., terwijl ook liet personeel den jubilaris hun gelukwenschen aanboden onder overhandiging van een leunstoel. Gedurende het verdere van den dag dat de jubilaris in huiselijke kring doorbracht mocht hij ook van andere zijde nog veel blijken van belangstelling onder vinden. Verkeersongeval. In de Hoorn reed de vrachtauto met groenten met bestemming naar Keulen nabij den landbouwer v. d. A. in de Hoorn door het te ver uitwijken voor een andere auto tegen een boom. De auto kon na eenig oponthoud zijn reis naar Keulen vervolgen. De kratten met salade, die be- .langrijk werden beschadigd, werden dooi den bestuurder achtergelaten, zoodat ver schillende omwoners hierdoor een dag gratis groente verkregen. Tot onderwijzer aan de Chr. Mulo- school alhier werd benoemd dé heer D. de Feyter van Exel. Een a.s. bruidegom, die zijn nieuwe meubeltjes met paard en wagen vervoer de, had op het Rietveldschepad het onge val met het gespan te water te geraken. De man zelf kwam er goed af, evenals het paard, doch de nieuwe meubeltjes werden begrijpelijker wijze nog al beschadigd. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. lagere school alhier wérd benoemd mej. Th. M. Meijer uit Zwolle. Door verschillende leden van de Chr. J. M. V. „Jonathan" werd dezer dagen opgericht de mandoline-club genaamd „Onder Ons". Als directeur van deze club werd benoemd de heer B. Polak alhieri terwijl de vereeniging voorloopig haar re petities zal houden in het wijkgebouw „Bethel". o ALKEMADE. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Heynes en gezin, van Sas- senheim B. Beenen van Alphen aan den Rijn A. J. M. Bitter van Goes A. L. Jansen van Renkum J. Zaal van Den Haag A. Kroon van Lelmuiden J. A. Schoo van Woubrugge J. M. van Leeu wen van Leiden N. Langhout van Uit hoorn L. C. de Jong en gezin v. Alphen aari den Rijn. Vertrokken: J. Dijkstra en gezin naar Woubrugge Th. J. van der Zwet naar Baexum H. van Kan naar Dongen L. A. Mollers en gezin naar Lelmuiden C. Jansen naar Den Haag Th. W. Keyzer naar Warmond A. M. C. Cozijn naar Noordwijk C. A. Roos en P. Mol naar Leiden A. van Dam naar Haarlemmer meer W. van Dijk en gezin naar Leiden J. Olyerhoek naar Den Haag A. J. Hoogenboom naar Uithoorn P. G. van der Tang en Wed. J. van der Tang naar Zevenbergen. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje, d. van J. Möhle(.fc&e van der Knijff Dirk Steven, z Koster en C. Oosterwijk. f Overleden: Jansje Celina Verbrei I zes dagen. Ondertrouwd: M. A. Moons 27 jaati M. Vergeer, 22 jaar L. Monster 2jl en K. M. Tamerus, 20 jaar te Zevenhf Gehuwd: P. vkn Erk en C. J. LielJ Gevonden: een portemonnaie mei Inlichtingen ter secretarie. Aan het postkantoor alhier de volgende onbestelbare blijven tem vangen, waarvan' de afzenders onbj zijn: Adm. Rotterdamsch Nieuwsblad, gj Mej. Pos, Amsterdam; Mej. G. HiibsL Amsterdam; Burgemeester WaddinxveeJ Ten postkantore zal van 4-j wederom ouderdomsrente worden uitbe De penningmeester van de Vereer. I bestrijding der T.B.C., de heer Dljs, J verrast door een lie drag van f.2Ij)| patroons en personeel van de Carroizj fabriek Verheul alhier. Aan het postkantoor alhier wei; durende de maand April 1.1. inwil f. 4482.15 en terugbetaald f. 2760.S! f laatste door dit kantoor uitgegeven I heeft het nummer 3810. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD HAZERSWOUDE. Opgedragen. Het bouwen van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer G. van den Bosch in het Westelnde is opgedragen aan den heer G. Schellingerhout het metsel werk en J. van Noort het timmerwerk, beide aannemers te Benthuizen. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Th. Helfrich en H. Colpa. Ondertrouwd: Johannes Lekx, jm. 24 jaar en Maria de Groot, jd. 24 jaar. NIEUWKOOP. Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der directe be lastingen in deze gemeente, de heer A. van Dalen, overgeplaatst naar Dongen. TER-AAR. Burgerlijke Stand, Geooren: Geertruida Elisabeth, d. van G. P. Voortman en G. M. de Vries Johannes Cornells, z. van Joh. van Lam meren en J. Oomen Johanna, d. van C. van Kessel en E. Pieterse. Overleden: C. Kok, 87 j., weduwe van N. Jansen N. Vuyk, 67 j. echtgen. van A. Nagtegaal. Loop der bevolking. uevestigd: P. C. van der Hoorn van Hazerswoude C. H. de Helj van Alphen a. d Rijn H. v. d. Starre van Woubrugge J. Ruiter van Rijnzaterwoude B. Boer van Scheemda. Vertrokken: A. A. Bontje naar Huiber- bergen A. Boer naar Nieuwerkerk a. d. IJsel Jac.-G. Vork naar Alphen a. d. Rijn M. Cn. Kroft naar Huibergen. Verdwijnend natuurschoon. Na het pittoreske watermolentje van „Bas den Braver", dat eens een sieraad was van het buurtschap Aardam, gaat thans helaas ook de oude korenmolen ge deeltelijk verdwijnen. Wél werd sedert eenige jaren niet meer met windkracht gemalen, doch de sierlijke slanke romp en de zich scherp tegen de lucht afteekenende molenwieken bleven intact. Echterde vorige week verschenen plotseling sloopers ter plaatse, die onzen fraaien molen, welke reeds verscheidene geslachten heeft zien komen en gaan, van haar bovenstel beroofden. Een poging om de vereeniging „de Nederlandsche Molen" voor het behoud van een en ander te inte resseeren leverde, vanwege den slechten finantiëelen toestand van deze vereeniging niet voldoende succes op. Met weemoed staren thans 'de natuur- schoonminnaars naar den vormloozen steenklomp, die overbleef. Verkoop motorspuit Geldleeninj. Request inzake het noodslachtgebt De Raad der gemeente kwam in o bare vergadering bijeen onder vooraf schap van den burgemeester, denL Boddens Hosang. Aanwezig alle ledeiiH opening op de gebruikelijke wijze, den de ndtulen gelezen en onveranf vastgesteld. Medegedeeld werd dat de Koninl goedkeuring ls' verkregen op de hel! van opcenten op de gemeentefondsbe ting. Ingekomen was een .dankbetui. van het Groene Kruis voor de verlet subsidie en de mededeeling dat de hes C. W. Lieverse. M. Frankhuizen. J. Wij man, C. van Rijn en J. Zwetsloot ha, benoeming tot lid dér Commissie ring van schoolverzuim te Hoogmade ben aangenomen en idem voor Woubrij door de heeren G. van Straalen, H Boer. A. D. H. HeenlC P. Zijderveld !i Metselaar. Voorts dat de heeren J. J. Ki teijn, en A. D. H. Heenk hunne benoem tot lid der Commissie van aanslag voor Rijksinkomstenbelasting hebben aanj nomen en de heeren C. van Rijn, G. Straalen en Th.. Bosman hunne ben ming tot lid der Commissie van toet op het L. O.. Een en ander werd voor k nisgeving aangenomen. In de plaats van den heer J. Janseo, voor zijne benoeming als lid van de Co missie van toezicht op het lager onden had bedankt, werd met alg. stemmen 1 noemd de heer J. C. van Tol te Hoo made. Alsnu stelden B. en W voor oude motorspuit te Hoogmade te verb pen, nu eerlang de nieuwe zal worden i geleverd. Een bod van f.160 is daarop! daan door den heer A. van der Pi Kraan. De heer Van Ruiten vroeg of bedoé spuit niet beter is als die van ..De Hce en wilde dan wel omruilen. De voorz, r« uiteen dat de bestaande spuit aldaar li ver is gewild en volgens weth. Boot is: oude motorspuit niet meer bedrijfszé en moet om deze reden omruilen ontras worden. Z. h. st. werd tot verkoopt sloten. Een perceel grasland, zijnde een deelte van het terrein aangekocht int belang van de volkshuisvesting, wtö B. en W. wel aan den meestbiedende «j huren. De heer Tondu vroeg of deze verhuia in conflict kon komen met het hangd stratenplan en de heer Van Ruiten rf weten waarom de voetbalclub aldaar a meer oefent. Laatstgenoemde spreker ra de sportclubs zooveel mogelijk tegema komen. Nadat de voorz. de sprekers a beantwoord werd z. h. st. besloten bed» perceel te verhuren. Daarna werd uitp loot een bedrag van f. 1900 uit de ge® ning 1913. Vervolgens werd besloten geldleening 1918, oorspronkelijk gw f.17000 (thans f. 10160-rente 5%, allï baar per 1 Mei a.s.) af te lossen en opnlef een leening aan te gaan met de N.V. voor Gemeentecrediet te Amsterdam te? 4 'It a pari. Alsnu kwam in behandeling een tag komen request van 4 gelegenheidssla?:: mede onderteekend door 32 veehouds houdende het verzoek het Raadsbesluit t het niet doen bouwen van een noodsliw gebouw te willen herzien. (Het voorstel van B. en W. tot aanfeê van grond voor oprichting noodslaü gebouw, gedaan in een vorige vergaderd werd door dit College teruggenomen, o» de Raad van meening was dat bij depb-' selijke veehouders aan een zoodanige a richting geen behoefte bestond). Nu echter uit dit request een ander re zoek blijkt meenden B. en W. het MW te moeten achteh ook dit ander inzicht bespreken, weshalve het teruggen01" voorstel wederom den Raad werd aaiF boden. uHJ De heer Tondu zag de noodzakelijs»; tot oprichting van een noodslachtgeW'J nog niet in omdat wettelijk aan deeisL is voldaan. Volgens spr. moet de gems? niet doorgaan met grondaankoop en-fi stichten van gebouwen ten laste der r meente. Hij wilde geen scherpe crltieS het beleid van den burgemeester in doch keurde de houding ten opzichte» de handhaving van de Vleeschkeurw wet niet goed. Waarom moesten, vroef? twee dagen na de laatste Raadsverp- V

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6