natuurlijk ze is ook uitstekend! .allerwegen 111 «ebruilt GEZONKEN SCHAT. 72,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 4 Mei'1931 Derde Blad No. 21817 BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. 1 KERK- EN SCH00LNIEUWS. GEVEILDE PERCEELEN. RADIO-PROGRAMMA. ezuiniging bij de directe belastingen. Ine bcTorderin6_van~Turnumera:rs en 9 adjunct-inspecteurs. „een wetsontwerp tot wijziging van de van Financien voor 1931 deelt Kr de Geer mede. dat in de bedoe- K i<m eeen examens te houden ■cnrnumerair der directe belastingen Iterwijl het overigens in het voorne- ■n/t deze ambtenaren successievelijk 1 noemen tot ontvanger in plaats van ct-lnspecteur. zooals voorheen veelal IfloortTeenige adjunct-inspecteurs ■hand met den aard van de hun op- „7n werkzaamheden en gelet op hun ttiid tot inspecteur moeten worden md zal behalve het aantal surnu- irs ook het aantal adjunct-inspec- in die mate inkrimpen, dat hieruit het loopende jaar een besparing Pelt van ongeveer f. 78.700. bkeiding jaarbeursgebouw. deelneming in de obligatielening. lar aanleiding van het besluit tot fce uitbreiding van het Jaarbeursge- f ie Utrecht stelt de raad van beheer Ivoor, het benoodigde bedrag groot IWO te verkrijgen door de uitgifte van ■cbligatieleening a 5°/o, aflosbaar in 50 noot f. 670.000, terwijl het res- U bedrag groot f. 185.000, uit de imiddelen van de N. V. Mij. tot Expl. [jaarbeursgebouwen zal kunnen wor- Igeronden. Daarbij is uitgegaan van jdacMe, dat, evenals zulks bij de eer- Ktbreitting geschiedde, voor één derde foOM) van het benoodigde bedrag [bet rijk in de obligatieleening zal jen deelgenomen, voor één derde J de gemeente Utrecht en dat het (erende één derde gedeelde van andere f (uit eigen middelen en door deel- Jng van handels-, industrieele, en Epvaartkringenl zal worden bijeen- (cht. I de opgedane ervaring meent de re- jng met vertrouwen het voorstel te Brii doen ook ditmaal in de obligatie- tas te participeeren. Ze heeft deswege fen Zaterdag ingediende suppletoire «ting van het Dep. van Financiën 11931 f. 285.000 uitgetrokken. VEREEN. VOOR VROUWENBELANGEN. DREIGENDE STAKING IN HET DAMESKLEEDINGBEDRIJF TE AMSTERDAM. erdagmiddag had te Amsterdam een ■druk bezochte vergadering plaats van psoneelefi, die bij dat conflict zijn tken. Mededeeling werd gedaan van telegram, van den rijksbemiddelaar, fc» partijen bij het conflict betrokken Iten bespreking op Donderdagmiddag T uur te Den Haag heeft opgeroepen, pcht op dien dag geen voor de bonden Itige beslissing worden verkregen, dan de staking Vrijdag a.s. ingaan. 1 eventueele staking zal zich ook uit- tot de personeelen van eenige (belangrijke ongeorganiseerde werk je Donderdagavond komen de perso- i opnieuw bijeen. KVR. A. f. J. FOCK—DIEMONT f I t-Qravennage is na een korte onge- iheld overleden mevrouw A F. J. -Diemont, echtgenoote van mr. D. oud-gouverneur-generaal van Ned.- éen voorzitter van de Liberale Staats- li) „De Vrijheidsbond." 1 begrafenis is bepaald op morgen op rgraafplaats „Nieuw Eik en Duinen." Algemeenc vergadering te Utrecht. Zaterdag hield de Nederlandsche Ver- eeniging voor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap haar jaarlijksche alge- meene vergadering in het Jaarbeursres taurant te Utrecht, onder voorzitterschap van mevr. mr. C. C. Bakker—Van Bosse Uit het jaarverslag bleek, dat het be stuur zich heeft bezig gehouden met het uitwerken der statuten, nadat tot fusie met de andere vrouwenorganisatie was besloten Tevens werd op de oprichtings vergadering een beginselprogramma aan genomen, omvattende de huwelijkswetge ving, het arbeidsvraagstuk, de openbare zedelijkheid en het vredesvraagstuk Daar decentralisatie bij het uitgestrekte gebied van werkzaamheden der vereeniging zeer gewenscht geacht werd, zijn verschillende commissies ingesteld voor belangrijke onderdeelen als vrouwenarbeid, wetgeving en regeeringsbeleid, rechtspositie der vrouw, vraagstukken betreffende de on gehuwde moeder en op zedelij kheidsgebied vrede en Volkenbond en de vrouwelijke politie. Voorts is het H. B. diligent ge weest ten opzichte van de gemeentewet, het wetsontwerp ter herziening van de Notariswet, het ontwerp-Donner tot wij ziging van het huwelijksgoederenrecht enz. Mej. Rosa Manus bracht vervolgens het verslag uit van den Wereldbond. De vol gende jaarvergadering van den Bond zal van 1117 Mei worden gehouden te Bel grado. In het verslag wordt voorts aan dacht besteed aan de financiën, terwijl I bovendien uiteengezet werd, wat de Joint Standing Committee van de Alliance is. Het is een comité, bestaande uit de afge vaardigden van de voornaamste interna tionale vrouwenorganisatie om, indien de Volkenbond een vacante plaats heeft, te trachten gezamenlijk eenzelfde vrouw voor die plaats aan te bevelen. Nadat ook de flnancieele verslagen waren uitgebracht, werd een begin ge maakt met de besprekingen over het nieuwe huishoudelijk reglement, dat ten slotte na eenige kleine wijzigingen in de middagbijeenkomst werd vastgesteld. De presidente schorste toen een oogen- blik de bijeenkomst om mevr. Van Balen Klaar, die met haar familie werd bin nengeleid, te huldigen. Tal van bloemstukken werden de zeventigjarige aangeboden en menige toespraak werd tot haar gericht. Bij de bestuursverkiezing werden be noemd prof. mr. H. van Goudoever, Gro ningen; mr. B. C. Goudsmit, Amsterdam; mevr. F. Huizinga—Huismans, Leeuwar den en mej. Piepers te Bilthoven, aan wie de vergadering het voorzitterschap op droeg. scheidsgerecht, waarbij in geval van strafoplegging beroep kan worden inge steld, voldoende gewaarborgd. In verband evenwel met de mededeelin- gen van den personeelraad omtrent wat op het gebied van personeeldeelneming in het buitenland al bestaat, zal zij laten na gaan hoe het elders daarmee gesteld is en welke ervaringen daarmee zijn opgedaan. Het verzoek om' voortaan in geen geval meer, voordat de enquête heeft plaats ge had, aan de pers gevraagde inlichtingen betreffende de schuldigen bij ernstige ongevallen te verstrekken. >ok al mocht aanstonds, zooals bij het ongeval te Gro ningen, omtrent de schuldvraag geen twij fel bestaan, kon zij niet inwilligen. Zij meende door een dergelijke geheimzinnig heid verkeerde voorstellingen bij het pu bliek te doen ontstaan, waarmee het be lang der maatschappij slecht gediend ware. Zij verklaarde er evenwel voor te zullen zorgen, dat van de zijde der maat schappijen geen namen van schuldigen zullen worden genoemd en de inlichtingen slechts versterkt zullen worden, indien de verkiezing wordt gegeven, dat de namen niet in de courant zullen worden vermeld. IN. R. Crt.) SPOORWEGPERSONEEL. In de laatste gewone maandelijksche bespreking tusschen de directie en den personeelraad der Nederlandsche Spoor wegen heeft de directie meegedeeld, dat bij volledige invoering van de Kunze- Knorr-rem voor de goederentreinen het aantal remmers met circa 900 zal moeten worden verminderd. Zij zal deze in den treindienst overcompleet komende beamb ten werkzaam -stellen bij andere diensten en is bereid, bij de afvloeiing zooveel mo gelijk rekening te houden met de anciën niteit. Voor deze afvloeiing zal de directie een regeling ontwerpen en deze met den personeelraad bespreken. Aan de afge vloeide arbeidersremmers zal bij voorko mende vacatures en indien zij nog ge schikt worden bevonden, gelegenheid wor den gegeven tot terugplaatsing in den treindienst, in volgorde van hun anciën niteit, welke zij bij hun afvloeiing als ar beiderremmer hadden. De directie verklaarde nog altijd niet te i kunnen inzien, waarom van enquêtes bij l spoorwegongevallen een beter resultaat 1 te verwachten zou zijn, indien vanwege den personeelraad daaraan zou worden deelgenomen. Zij achtte het gevaar niet denkbeeldig, dat de volstrekte objectivi teit van het onderzoek daaronder zou lijden. De belangen van het personeel schenen haar door het instituut van het VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid zal op Donderdag 7 Mei a.s. niet plaats heb ben. In de Zaterdag gehouden vergadering van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies is de heer Ketelaar gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaar penningmees ter was. UIT NED. OOST-INDIE. VERDUISTERING. BATAVIA, 2 Mei (Aneta). De politie arresteerde heden A. W. G. Xieesc, pak huismeester van een der grootste handels firma's, die sedert 1929 kans gezien had 200 kisten Zweedsche lucifers ten bedrage van f. 50.000 te verduisteren. De aange houdene bekent. WEEKBLADEN. „Het Leven" brengt vele afbeeldingen van den bekenden Hollandsehen operette tenor Willy Thunis, die in ons land gast- voorstellingen komt geven. De weduwe van den beroemden Engelschen schrijver en spiritist Conan Doyle zet aan de hand van verzameld foto-materiaal haar over tuiging uiteen, dat haar man is blijven voortleven Geo London gaat voort met zijn sensationeele reportage uit Chicago. De „Haagsche Post" bespreekt het bui- tenlandsphe bezoek aan de bloembollen velden, voorts vraagt men er zich in af, of de Europeesche universiteiten achter lijk zijn; Chaplin's nieuwste film „City Lights" wordt besproken; interessant is ook de meening die een in Chicago wo nend Hollander over den Amerikaan geeft. Prof. mr. F. J. Scheltema vervolgt in de „Groene Amsterdammer" zijn beschou wingen over het „Huwelijksvermogens recht"; L. J. Jordaan behandelt „Het ge- val-Chaplin"; C. A. Klaasse bespreekt den lucifersmagnaat Krenger als econoom. „De Wereldkroniek" brengt foto's en be schrijving van „Zeekasteelen in minia tuur," opnamen van de tweede binnen haven te Scheveningen: architect Wijde- veld schrijft over „Landhuizen"; tenslotte afbeeldingen van Sacha Guitry in zijn rol van Frans Hals, in het door hem ge schreven stuk van dien naam. RECLAME. 5241 RECLAME. 5257 DE NIEUWE MARGARINE TIJDSCHRIFTEN. „ZONNESCHIJN." Het jeugdmaandschrift „Zonneschijn" heeft weer een schat van spannende en vroolijke verhalen, veelszins uitstekend is geillustreerd. J M. SellegerElout ver volgt het verhaal van Keesje Pieterselie, Suze Poppes verhaalt van het wondere leven der bijen, W. J. Mets behandelt de Zeeanemonen, dan is er weer een aar dige brief uit Noorwegen, N. v. Hichtum vertelt van den Trollenzoon met de zonne-oogen. Dit is slechts een greep: er valt nog veel meer te lezen! NED. HERV. KERK. Beroepen: te Linschoten ds. E. Kuylman te Doornspijk; te Schelluinen (bij Gorin- chem) ds. L. G. Bolkestein te 's-Graven- moer. Bedankt: Voor Genemuiden, A H. J. G. van Voorthuizen, te Lage Vuursche; voor Nigtevecht, Th. G. Tonnon, te Hoogmade. GEREF. KERK. Beroepen: te Ierseke, M. Heikoop, te Utrecht; te Aagtekerke, M. Hofman, te Krabbendijke. REM. GEREF. GEM. Aangenomen: Naar Lochem, Mej. E. B. A. Poortman, te Doesburg. Gehouden verkooping in het Notaris huis te Leiden op Vrijdag 1 Mei 1931, ten overstaan van: 1. B. J. J. N. Troost, Notaris te Leiden: Heerenstraat 83. A. Singeling voor f.3200. Minnebroersgracht 11. W. F. Brands voor f. 850 2. H. M. Markusse, Notaris te Leiden: De Boerderij „Zijlstroom" c.a. P. van der Mey voor f. 19302. Een perceel tuinland te Zoeterwoude. A. Alt voor f. 300. Boisotkade 7. J. van Leeuwen voor f. 5700. Sophia- straat 88, E. van Starkenburg, qq voor f. 3300. Uiterstegracht 109, C. A. Knijnen- burg. voor f. 501. VOOR DINSDAG, 5 MEI 1931. Hilversum. 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzen- ding. 8.009.50: Gramofoonpl. 10.00 10.15: Morgenwijding. 10.3011.00: Gramofoonpl, 11.0012.00: Concert. G. Iaquinto (viool). I. Cohen (piano), H. Sweres (zang). 12.002.00: AVRO- kwartet o.l.v. D. Groeneveld. Gramofoon- platen. 2.303.00: Lezing. 3.004.00: Knipcursus. 4.004.30: Viool-recital A. Pot. Vleugel: H. Schouwman. 4.305.30: Kinderuur. 5.30—6.15: Kov. Lajos en zijn orkest. 6.156.45: P. Veldstra „Het Binnenaanvaringsreglement". 6.457.00 Luit.-Generaal Wittert: „De beteekenis en het streven van den Nederl. Bond in Duitschland". 7.00—7.30: Engelsche les Fred Fry. 7.30—8.00: W. Pijpers: „De jongste Nederlandsche muziek". 8.00 8.20: de heer Meijeringh: „De Inkomsten belasting". 8.208.45: Omroeporkest o. I.v. N. Treep. 8.45—9 15. Felix Timmer mans leest eigen werk. 9.159.45: Ver volg concert. 9 45: dr. P. H Ritter be spreekt „De Weg terug" van Erich Maria Remarque. 10.15: Vaz Dias. 10.30 II.00: Omroeporkest. 11 0012.00 Gra- mofoonplaten. Huizen. 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzen- ding. 8.009.15: Gramofoonpl. 10.00 11.30: Gramofoonpl. 11.3012.00: Godsd. Halfuurtje. Pastoor Perquin. 12.00: Politieber. 12.15—1.45: Concert KRO-trio o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45 2.00: Gamelan-muziek. 2.003.00: Vrou wenuurtje. 3.304.00: Gramofoonpl. 4.005.00: Concert door leerlingen van 't Pensionaat St. Louis. Amersfoort o.l.v. G. Rooda. 5.005.10: Causerie over Tou risme in Zwitserland. 5.106.40: Con cert KRO Kunst-Ensemble o.l.v. P. Lus tenhouwer 6.307.00: Pater Lector B. H. Molkenboer: „Savanorola". 7 00— 7,30: Schriftverbeteringscursus. 7.30: Poliyeber. 7.45: Verbondskwartiertje. 8.0011.00: Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. M. van 't Woud (cello). M.m.v. het Frits Bouwmeester Ensemble. „Dr. Roem's Vacantiereis" van D. J. de Klerk. „Rosalie" van Max Maurey, ca. 9.00: Vaz Dias. 11.0012.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 9.35: Morgenwij ding. 10.05: Lezing. 11.20: Orgelspel door E. O'Henry. 12.20: Orkestconcert. 1.15: Televisie. 1.25: Uitz. voor scho len. 3.50: Orkestconcert. 4.35: Kin deruurtje. 5.20: Lezing. 5.35: Nieuws- ber. 6.00: Pianospel door L. England en R. King. 6.20: Lezing. 6.45: Le zing. 7.05: Orkestconcert. 7.207.50: Lezing. Daarna: Vervolg Concert. 8.20: Berichten. 8.35: Berichten. 8.40: Le zing. 9.00: „Baghdad-on-the-Subway". Vaudeville-programma. 1.0011.20: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20: Gra- mofoionpl. 9.3510.20: Gramofoonpl. 11.30: Gramofoonpl.12.251.50: Orkest concert. 4.205.20: Orkestconcert. 7.20: Orkestconcert. Intermezzo: „Das Knaben Wunderhorn". Koor en solisten. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 4.20Orkestconcert. 6.05: Gramofoonpl. 7.20: Concert. Orkest, trio en zang. 338.2 M.: 4.20: Orkestconcert.6.05: Gra mofoonpl. 7.20: Concert. Orkest en so listen. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 7.05: Gramofoonpl. 11.50: Gramofoonpl. 12 25: Gramofoonpl. 5.20Gramofoon- platen. 7.20: Orkestconcert. 805: Vervolg concert. 8.50: Concert. Orkest en solisten. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Or kestconcert. 2.204.20: Orkestconcert en voordracht. 7.207.40: Orkestconcert 7.409.05: „Varulven". Tooneelstuk van Woldemar. 9.059.20: Liederen-voor dracht. 9.3510.20: Orkestconcert. Zeesen, 1635 M. 5.05: Tijdsein. 5.50: Gymnastiek en daarna Gramofoonpl. 9.30—11.50: Lezingen. 11.5012.15: Gra- mofoonpjl. 12.151.20: Berichten. I.201.50: Gramofoonpl.1.503.50: Le zingen. 3.504.50: Concert. 4.507.50 Lezingen. 7.50: Militair concert. 9.30: Lezingen en Berichten. Daarna Con cert van Herbert Groh-werken. het Engelsch van LEO WALMSLEY. ris keek me absoluut overbluft aan. 7at isser an de hand!" Pe. Egyptenaar!met Trout! ,armijn geweer? l v jjn iac'11 tochten we alles af, achter bedden, tusschen de pakkisten, mijn «aux, de bagage van den kapi- N'ets! Ten einde raad vloog ik naar ent van den dokter, ging binnen (vat is er gebeurd? Toevertel laat me niet in zoo'n spanning!" Sjocnt hij me opgewonden. H~USI Khan is erWeet u ook, waar "W geweer is?" L5ï het al evenmin. In mijn wan- EYfWkte ik zijn revolver op en ging in jPPas naar Timms terug. taiFn-)ne sloepen bevonden zich op geen lHr.„ roster afstand meer van de dhow. ■fcnade!" barstte Timms los, toen ik lXL?em,s.tond- "En docht al: wat °,?,6eluidzou die van de M. L. ben i n!r a's toeier meegebracht heb- rlltti:i-t. ne' iemand die whisky- an, 't stukslaan was om een ld voeren?"11^at zouan ze 'n hun nèp' ikhSi" BegriiP ie dat niet?" loose en >^h mezelf door het machte- griin ie J0.el niets te kunnen doen. „Be- Hrt sewet'h'?1'- .-. Ik ga weer terug.. tje a 1 ls onte eenige redding." tea, het "tug. Maar hoe we ook zoch- alsTrip hii?eïeer vonden we niet, evenmin BHolpn'behoorende ammunitie. Alles was m'ln revolver incluis. De eenige wapens in het kamp waren de revolver van dr. Flint en mijn jachtgeweer en geen van beide waren ze, gezien den afstand, van eenig nut. Op dat kritieke oogenblik kwam dr. Flint zijn tent uitstrompelen. „Hij had het niet langer kunnen uithouden", zei hij, „we moesten hem vertellen Maar ik had geen tijd hem iets te ver tellen. Ik schoot langs hem heen, naar den rand van het plateau. De beide sloepen lagen nu bij de dhow. Dusi Khan en Trout waren aan boord gegaan. Ik kon ze dui delijk onderscheiden. Dusi Khan stond tegen Hamzar te oreeren. En Hamzar was een en al onderdanigheid, evenals de be manning, die met eerbiedig gebogen hoof den om de groep van drie heen stond. Ik beet me mijn lippen aan het bloeden van drift. Als ik mijn geweer gehad had zou ik hem hebben kunnen neerschieten als een hond. Dat ik met die gedachte feitelijk een moord stond te beramen deed me niets. De lange arm der wet reikte niet tot Thunder Island. De toespraak van Dusi Khan duurde een paar minuten. Dan liet hij zich over de verschansing heen in de sloep glijden en ging op het achtersteven-bankje zitten. Trout greep de riemen in de sloep draaide en gleed door het water verder, recht op de motorboot af. Groote God! Miss Howard! Ze was al leen! Haar neger-bemanning zou natuur lijk geen hand uitsteken. Ze was op ge nade of ongenade aan de beide kerels overgeleverd. Ik keerde me naar Howard om. Met een schaapachtigen grinnik stond hij door zijn monocle naar datgene, wat zich daar be neden hem afspeelde, te staren. „Wat een mop, zeg!" zei hij, toen hij merkte dat ik hem aankeek. „Een mop! Groote God!" viel ik uit. „Noem je dat een mop! Begrijp je dan niet wat daar gebeurt! Vervloekt, wat een ezelIk zou je kunnen vermoorden, ellendige knul, die je bent.. Waar was je zuster toen je van boord ging?" „Wat! Zooals jij me uitmaakt, zeg", protesteerde hij zwakjes. „Waar mijn zus ter was? Ze ging net naar benedenze was moe... wel te begrijpen. Maar.... je denkt toch niet dat dat daar kwaad kan? Wie is die Dusi Khan?" 't Was of al het bloed uit mijn hoofd wegvloeide. Met trillende vingers stelde ik mijn kijker op de M. L. in. Het dek was verlaten op twee negers na, die bezig waren met koperwerk poetsen. Alle kans, dat de eigenaresse rustig lag te slapen. Mèt die gedachte drong de volle beteeke: nis van de situatie tot me door. Dusi Khan had de bemanning van beide sche pen, dhow en M. L„ in zijn macht. Het verhaal van den dokter was geen verzin sel geweest. De man had invloed, grooten invloed. De houding van Hamzar was een en al onderdanigheid geweest en de be manning had staan kijken, alsof de een of andere godheid hun huikje met een be zoek vereerde. Maar het allerergste was het weten, dat Miss Howard aan zijn genade overge leverd was. Ik kende zijn soort maar al te goed. Er was meer dan een twintigtal jaren van Westersche beschaving voor noodig om hem zijn brute sensualiteit, die in 's mans dikke roode lippen, in zijn don kere smeulende oogen, in heel zijn ongun- stig-knappen kop tot uiting kwam, te doen beheerschen. Bij die gedachte sloeg mijn drift als een vlam door me heen. Howard was de schuld, dat dit had kunnen gebeuren. Zonder zijn verregaand egoïsme „Jou lafaardjou ellendige lafaard", viel ik razend tegen hem uitom een meisje onder zulke omstandigheden alleen te laten! Wat ben je voor een ke rel! Begrijp je dan niet, al is ze flink en al is ze moedig, dat er oogenblikken zijn dat ze de bescherming van een man noo dig heeft? Dat ze, als meisje, doordat ze altijd physisch de zwakkere is Ik kon niet verder. Ik stikte bijna. „Wees stil, wees in godsnaam stil", smeekte hij me, met tranen in z'n oogen. „Ik heb er, werkelijk werkelijk niet. Ik keerde me om en liep weg. Zoo'n knul zou je ertoe brengen, dat je hem een pak slaag gaf, maar vlak bij het pad bleef ik staan, ik moest kijken, of ik wilde of niet. De sloep had bijna de M. L. be reikt. Ik bracht mijn kijker weer voor mijn oogen en sloeg de bewegingen van de twee schurken gade. De sloep legde langs zij aan; eerst ging Dusi Khan, daarna Trout aan boord. De twee negers, die aan het werk waren, keken wel op, maar lie ten hen ongehinderd hun gang gaan. Ze liepen langs het dek naar den achterste ven en doken door de kajuitstrap naar omlaag. Een paar minuten later kwam Dusi Khan weer boven. Hij riep een van de negers en gaf hem, blijkbaar, eenige bevelen. De man liet zich in de sloep glij den en roeide weg. in de richting van de dhow „Wat gebeurt er nou?" vroeg Timms met een benauwde stem. „Denk dat ze de dhow gaan wegsle pen", gaf ik ten antwoord. Ik had gelijk. Geen vijf minuten na het wegroeien van den nikker werd het anker van onze boot opgehaald, drie van de be manning lieten zich ln de sloep zakken, trokken haar naar den voorsteven, waar een kabeltouw vastgemaakt werd en roei den een meter of vijf weg. Daarna begon het slepen. Langzaam gleed de dhow naar de vaargeul tusschen de klippen toe. „Asjeblieft", zei ik gedwongen kalm. „Daar gaat de dhow. Van nu af heeft Dusi Khan het commando!" „Maar hoe moet het dan met het juf fie?" vroeg Timms met een stem, schor van opwinding. „Verdasse ze èèn haar der hoofd durven krenken Dat was te veel. Voor den tweeden keer dien morgen werd mijn drift me de baas. Ik verwenschte hem, ik vloekte hem uit, ik vertelde hem, met verschillende varia ties, hoe ik over hem dacht. Toen ik wat bedaard was, zei hij, voor zijn doen beredeneerd-kalm: „Ik weet wel dattet mijn schuld is. Maar keffen derover geeft op het oogenblik niks. komme we niks verder mee. Laten we es kijke hoe de zaak staat. Henry schijnt die nikker te willen gaan helpen om naar dat wrak te visschen. Ik ken Henry, zoolang de cente en de whisky goed benne, kan hem niet schelen voor wie die werkt. Maar is de whisky goed? Hebbe ze whisky aan boord van de M. L.? „Nee", zegt het juffie en wat het juffie zegt is waar. Als u het mijn vraagt, zien we Henry Trout binnen een paar dagen in ons midden terug.... Morrege wil ie an wal, overmorgen snuift-ie de landwind as een strijdros kruitdamp en over-over- morrege komt-ie an land „Allemaal goed en wel", zei ik. „Maar hoe weet je dat er onder die negers geen enkele duiker is? Die Egyptenaar is glad der dan jij denkt! 't Wrak kan me op het oogenblik trouwens geen stuk schelen... het gaat om Miss Howard. We moeten h aar uit de handen van die lui zien te krijgen „Cleveland! Cleveland!" Dat was de dokter. „Blijf jij hier en kijk uit", beval ik Timms, terwijl ik me omkeerde. Daarna ging het op een draf naar de tent. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9