.«••«ÏW SPORT. DOOR EEN WAGEN OVERREDEN. Vader en zoon zwaar gewond. Zaterdagnamiddag werden op den Gan- zenheuvel te Nijmegen, een drukke win kelstraat, door een met een paard bespannen wagen bestuurd door J. H. Meeuwsen uit Lent, de veertigjarige H. Hendriks uit Doornenburg en zijn zesjarig zoontje overreden. Zij werden vrij zwaar gewond. Dr. Moens constateerde inwendige kneuzingen: Na voorloopig verbonden te zijn werden zij per auto naar hun woonplaats overgebracht. Volgens verkla ringen van ooggetuigen zou de voerman te snel hebben gereden. Macht der gewoonte. Brandweerman: „Ik heb die visch nog kenne redde, waarop U zoo gesteld was." Hengelaar: „Dat is 'm niet. Die ik be doelde was drie maal zoo groot." (Humorist.) BUITENLANDSCH GEMENGD. C PERSONEN VERBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in het gehucht Jastokow bij Kllce in Polen zes gebouwen met bijgebouwen geheel door brand vernield. Voor de brandweer aanwezig kon zijn, waren de huizen reeds geheel afgebrand. Zes personen kwamen in de vlam men om. AARDSCHOKKEN IN ENGELAND. Gistermorgen werden in het oosten van Lancashire aardschokken gevoeld, die zich van Bolton uit voortzetten naar Eccels en Manchester tot Didsbury, in welke laatste plaats zij het hevigst wa ren. Verscheiden schoorsteenen werden hier vernield. Te Pendleton veroorzaakte de schok eenlge opschudding, evenals te Broughton en in het district Eccles. Hier en daar verlieten de mensehen in angst hun huizen. De brandweer was gereed om gedeelten van huizen, die de veiligheid in gevaar brachten, omver te halen. Van persoonlijkeongevallen is geen melding gemaakt. GOUDVONST IN WEST-AUSTRALIË. Een goudzoeker heeft bij de Kalgoorlie Bank ongeveer 18 K.G. goud gedeponeerd, welke hij had gevonden in een met goud erts gevulde rotsholte, negentig mijlen ten noorden van Kalgoorlie PARACHUTIST IN NIEUW-ZEELAND OMGEKOMEN. Haakon Quiller, een 35-jarige Noor, is om het leven gekomen, toen hij op een hoogte van 5000 voet met een valscherm uit een vliegmachine sprong. Het val scherm ontplooide zich niet en Quiller kwam met zijn hoofd op den grond terecht. BOOT OMGESLAGEN. Door een hevigen storm is een boot met elf inzittenden op het meer van Constanz (Zwitserland) omgeslagen. Slechts een jongeman werd levend gered. 10 Personen verdronken. ROOFMOORD. Te Jüterbog bij Berlijn is mevrouw Burmeister, die daar met haar man aan het hoofd van een filiaal van een Berlijn- sche zaak stond, na het sluiten van den winkel, toen het personeel reeds vertrok ken was, door een onbekend gebleven persoon overvallen en vermoord. De dader, die met de plaatselijke om standigheden goed op de hoogte moet zijn geweest, is door een achterdeur binnen geslopen en heeft, terwijl de vrouw bezig was de kas op te maken, haar eerst met een ijzeren gewicht neergeslagen en haar vervolgens een kaasmes in den hals ge stoken, waardoor de halsslagader afge sneden werd. Met dit mes in den hals werd het slachtoffer gevonden. Een bedrag van ongeveer 500 Mk. is geroofd. ONGELUK OF MISDRIJF? In den omtrek van Trebbin (Branden burg) is een misdaad ontdekt. Een groep padvinders vond tusschen Kerzendorf en Ludwigsfelde een groote auto met de voor wielen in een sloot langs den weg staan. Een jonge man zat dood aan het stuur. De politie dacht eerst aan een ongeluk uit onvoorzichtigheid of te snel rijden. De bestuurder scheen met zijn hoofd tegen de kap van den auto te zijn gesla gen. Bij nader onderzoek zag men, dat men hier waarschijnlijk met een misdrijf te doen heeft. De verschrikkelijke wonde van den doode, een 24-jarige man uit Kerzendorf, ls vermoedelijk van een schot afkomstig. In den auto is nog een pistool gevonden. DE DO X. De vliegboot Do X is Zaterdagmorgen om 12.45 vertrokken van de Kanarische eilanden met bestemming naar Riodeloro in West-Afrlka en is daar gearriveerd. MOORD IN EEN TREIN. Tusschen Kowel en Sarny In Polen is in een passagierstrein een militair betaal meester (en wellicht ook 'n onderofficier) beroofd, vermoord en uit den trein ge worpen. De betaalmeester had een bedrag van 100.000 zloty bij zich. Zijn lijk is langs de spoorbaan gevonden, maar van den onderofficier en de daders ontbreekt elk spoor. EEN MISDADIG CHAUFFEUR. Te Mainz is een 10-jarig kind door een met razende snelheid langs den weg vliegende auto doodgereden. De auto reed door en een der inzittenden sommeerde den rijweg vrij te houden, aan welken eisch hij kracht bijzette door een revolver te trekken Een schupo-wachtmeester slaagde er niettemin in den wagen tot staan te brengen en den dader te aiTesteeren. vochten om de leiding; de scherpste strijd bevochten evenwel mej. G. Oudshoorn en Th. van Helvert in de Twaalfvoetsjollen- klasse B. Beiden hadden tweemaal de lei ding en tenslotte stuurde de Warmo'ndsche jongedame haar „Dobbertje" met 3 secon den voorsprong over de lijn. Van der Mey bewees intusschen door bij alle drie de races het eerst te starten deze kunst nog niet verleerd te hebben. Nadat de twaalf- voetsjollen gestart waren voor de middag races, nam de wind meer en meer af, om tenslotte geheel te gaan liggen. Tenge volge hiervan verwerd het zeilen tot een drijfpartij zonder einde. Kwamen de A klassers om even 4 uur binnen, de B en C klassers arriveerden pas tegen en zelfs over 5. De uitslagen van gisteren luiden als volgt Handicapklasse D, le race: 1. Walta, st. P. Schieffer, 52.35: 2. Sperwer, st. C. A. Vermaat, 52.58; 3. Filo, st. F. Los, 53.18. 2e race: 1. Wplta, st. P. Schieffer, 1.2.35; 2. Coppelstock, st. E. D. Kalis. 1.725; 3. Sperwer, st. C. A. Vermaat, 1.8.26. Regenboogklasse, le race: 1. Karekiet, st. van Rijn, 54.58 2. Duke, st J. C. van de Velde, 55.32; 3. De Leede III, st. W. Z. van der Mey, 55.32. 2e race: 1. De Leede III, st. W. Z. van der Mey, 1.18.6; 2 De Steur II, St. L. van der Steur, 1.21.5; 3. Duke. St. J. C. van de Velde, 121.15. i Twaalfvoestjollen, klasse A, le race: 1. j Daphnia, st. H. Boyrerhoff Mulder. 1.10.9; GASVERGIFTIGING IN EEN FABRIEK. 1 2. n -ngVet») st. D Rutgers, 1.13.31; 3. Naar eerst thans bekend is geworden heeft in de fabriek Wilhelmsburger Zinn Werke te Harburg Donderdag een ernstig geval van gasvergiftiging plaats gehad. Bij de vervaardiging van tinproducten hebben zich giftige gassen ontwikkeld, ten gevolge waarvan negen werklieden ernstig ziek werden Drie zijn er tot dusver overleden Het geheele personeel bevindt zich in isolatie. OM EEN BRON. In de Syrische woestijn is een bloedige strijd gevoerd tusschen twee Bedoeïnen- stammen om een bron. 80 personen werden gedood of gewond. In de laatste maanden is in Syrië en Arabië zeer weinig regen gevallen, waar door vele kleinere bronnen en oasen uit gedroogd zijn. De Bedoeïnen trekken derhalve met hun kudden naar de grootere bronnen. DREIGENDE HONGERSNOOD OP KOREA Volgens berichten uit Seoul, de hoofd stad van Korea dreigt in het district Wonsan een hongersnood, tengevolge van het mislukken van den oogst. De opbrengst der landbouwproducten, die bovendien zeer schaarsch zijn, is bui tengewoon laag. IIAAR MOEDER VERMOORD. Te Berlijn is in de Reinickendorfer- strasse een 81-jarige yrouw door haar zwakzinnige dochter door messteken om het leven gebracht. De daderes is gear resteerd. DE GRAF ZEPPELIN. De Graf Zeppelin heeft gisteren een tocht naar Stettin gemaakt, waar vlot werd geland. Even vlot werd de terugreis volbracht. ZEILEN. DE VOOR-KAAG. Een mooie en vroege inzet van het seizoen. (Van onzen eigen verslaggever). Ruim een maand eerder dan wij gewend zijn, is ditmaal het zeilseizoen geopend en hoewel het er de voorafgaande dagen niet naai' uitzag, is de opening begunstigd ge worden door mooi weer. Toen het zonnetje doorkwam was het een lust op de Kaag te zijn temidden van het uitbottende groen. Ook de deelneming viel mee; Zaterdag middag kwamen door de ingevallen wind stilte eenige deelnemers te laat en startten er ongeveer dertig zeilers. Daar er nog niet veel gelegenheid bestond tot oefenen zul len wij ons nog onthouden van uitvoerige besprekingen. Zeer byzonder was evenwel de stryd in de Handicap D-klasse. waarin behalve de scherenkruiser „Sperwer", de D-klassers „Atalanta" en „Filo" ook de 45 quadraters „Coppelstock" en „Walta" van start gingen. Hoewel de Walta met 57= minuut achter stand vertrok kwam Schieffer als eerste aan na de eerste ronde. Doordat hij echter aan den grond zeilde, ging zUn voorsprong verloren. In de Regenboogklasse was Willem van der Mey zijn 7 mededingers verre de baas, hu vetrrok nagenoeg op het startschot en gaf de leiding niet meer af. In de drie jollenklassen zegevierden resp. Wemink, van Helvert en van Tienhoven. De volledige uitslagen luidbn als volgt: Handicapklasse D: 1. Filo, stuurman F. Bos, ber. tUd 1 uur 58 min. 26 sec 2. Atalanta, St. S. B. Fles 2.8.27. Regenboogklasse: 1. De Leede III st. W. Z. van der Mey. 2.26.39; 2. Holland, st. F B. Bos. 2.32.17; 3. Duke. st. J. C. van de Velde. 2 32.25. Twaalfvoetsjollen. klasse A: 1. Woel watertje. st. C. C. J. Wernink. 1.25.12; 2. Bruinvisch. st. W. J. J. Troostenburg de Bruyn, 1.28.18: 3. Daphnia, st. H. Borger- hoff Mulder. 1.39.55. dem. klasse B: 1. Vagebond, st. Th. van Helvert. 1.31.37; 2. Ideaal, st. P. Karre- man, 1.32.10: 3. Kliever, st. J. Kranenburg, 1.33.17. Idem. klasse C: 1. It Sweltsje, st. T. van Tienhoven, 1.31.22; 2. Radetiske, st. J. P. Crommelin. 1.32.3; 3. Onrust, st. L. van Essen, 1.34.15. Was het Zondagmorgen nog wat donkel en triestig, allengs klaarde het op en werd het ideaal zellweer met zooveel wind, dat het 's morgens noodzakeiyk was de jollen met bemanning te zeilen. Mej. R. van Luy- ke nen C. C. J. Wernink de laatste zeilde alleen sloegen om; terwül de Duvel, ge zeild door W. B. Bakk.r volliep. In de han dicapklasse en de regenboogklasse werd daar ook deze afdeelingen gisteren maar eenmael de baan (starttoren-Zweiland- Norremeer-Dieperpoel en terug) behoefden af te leggen, zoo mogeiyk nog harder ge Bruinvisch, st. W J J Troostenburg de Bruyn. 1.14.02 2e race: 1. Daphnia. st. H. Borgerhoff Mulder. 2.5.20; 2. Bruinvisch. st. W. J. J. Troostenburg de Bruyn. 2.7.24: 3. II Tigretto st. D. Rutgers, 2.7.48. Idem, klasse B, le race: Dobbertje, mej. G. Oudshoorn, 1.9.44; 2-Vagebond, st. Th. van Helvert. 1.9.47: 3. Alvertje. P- van de Meer, 1.10.18 2e race: Loodsje, st. W. Pluygers. 2.52.11; 2. Kliever J. Kranenburg, 2.52.25; 3. Vage bond. st. Th. van Helvert. Idem. klasse C. le race: 1. It Sweltsje, st. T. van Tienhoven. 1.12.0; 2. Onrust, st, L van Essen, 1 12.13. Radetiske. st. J. P. Crommelin. 1.13.12. 2e race: 1. It Sweltsje. st. T. van Tien- hoven. 2.51.11: 2. Radetiske. st. J. P. Crom melin. 3.6.25: 3. Onrust, st. L. van Essen, 3.8.54. De totaal uitslagen luiden als volgt: Handicapkiasse D: 1. Walta. P. Schieffer. 41 ont.: 2. Filo. F. Los, 28 pnt. Regenboogkiasse: 1. De Leede III. W Z. van der Mev. 51 pnt.; 2. Karekiet. van Rijn, 37 nnt.; 3. Duke. J. C. van de Velde, 32 ont. Twaalfvoetsiollen A: 1. Danhnia. H. Bor gerhoff Mulder. 41 pnt.: 2. Bruinvisch, W. J. J. Troostenburg de Bruyn. 29 pnt. Twaalfvoetsiollen B' 1. Vagebond. Th. v. Helvert, 42 pnt.: 2 en 3 Dobbertje, mej. G. Oudsboorn. 27 pnt.; Kliever. J. Kranen burg, 27 pnt. Twaalfvoetsiollen C: 1. It Sweltsje, T. v. Tienhoven, 54 pnt.: 2. Radetiske. J. P. Crommelin. 30 pnt.; 3. Onrust. L. van Essen, 28 pnt. LAWN-TENNIS. NEDERLAND—MONACO. Monaco wint met 41. (Van een bijzonderen medewerker). Dc eerste interlandwedstryd van dit sei zoen, de wedstrijd tegen een van de minst sterke ploegen van Europa, heeft onze nieuwe ploeg verloren met 14. Het moge dan een ploeg geweest zijn, waaraan men nog lang niet de verwachtingen mag stel len als aan een ploeg met Timmer en Die- mer Kool, het beloop van den wedstrijd heeft niet veel fraais te zien gegevdn. Het dubbelspel. De achterstand van 02 waarmee de eerste dag geëindigd was, scheen aanvan- kelUk in het dubbelspel verkleind te wor den. want van der Heide .en Koopman waren belangrijk beter als dubbelspelers op dreef dan zij Vrijdag in de enkelspelen geweest waren. Al hun slagen waren meer af. hun aanvalslust was grooter, hun com binatie sloot heel goed. Daartegenover stelden de Monagasken een zwak spel, niet alleen technisch onvast, doch tactisch onvoldoende, want door het achterbiyven van Gallèpe ontstonden er keer op keer groote openingen, waarin de vollies en drives van Koopman en van der Heide keer op keer te land kwamen. Bovendien was van der Heide uitstekend op smash. Dat evenaarde den besten tyd van Die- mer Kool. Zelfs vanaf de baseline knalden de smashes onhoudbaar achter In het veld van de tegenparty. Zoo werd het in iets meer dan een half uur 62 61. En toen de Hollanders met 32 in de derde set leidden, leek het pleit gewonnen. Koopman raakte echter van slag, van dei- Heide ging in de misère deelen en dank zij zeer listig spel van den zwaren Gal lèpe werd de derde set met 64 gewonnen Hetgeen het keerpunt bleek te zyn. Want na de rust hielp al het zwoegen van de Hollanders niet meer. zy waren evenveel minder als de Monagsaken beter waren dan voor de rust. Vooral Landau raakte keurig op dreef en kon de kleine Monagask voor de rust geen smash goed slaan, daarna maakte hU menigen lob af. En Gallèpe dirigeerde, ondanks zijn lang zaamheid.'zijn lage drives by eiken kans dien hy kreeg door de openingen, die nu heel wat veelvuldiger voorkwamen by de Hollanders dan te voren. In de vyfde set lieten deze. na een love game gewonnen te hebben, den strijd leehjk liggen. Pas bij 14 herleefde de wil om nog te winnen, doch al werd het 24, Koopman verloor zyn service en dat beslechtte het pleit: 6—2. 6—1. 4—6, 6—2. 6—2.... Hadden de vorige dagen den indruk ge wekt dat zelfs de „eer" niet gered zou worden, m.a.w. dat onze ploeg het tot geen enkel winstpunt zou brengen, statistisch is het 14 geworden, doch het eene punt is niet voortgekomen uit een overwinning, waarop we ons kunnen beroemen. Waar- ïyk, het was een karakteristiek slot van een wedstrijd waarvan niet veel opbeu rends in de herinnering zal biyven voort bestaan. Om met dat laatste punt, met die over winning, te beginnen, het was waarhjk niet te wyten aan iets van den kant van Van der Heide die met 36, 63, 63 van Gallèpe won, dat deze overwinning niet bevredigend genoemd kan worden. De Mo- nagaskische speler kwam in het veld met een door ischias mjniyk been. Niettemin wilde hij wel spelenOm publiek en bondsfbestuur niet te dupeeren. Het moge respect vragen dat hy zijn partij speelde in deze omstandigheden, de party op zich zelf stond ver van normaal wedstrijd- tennis. Zoo ver dat zij menigeen irriteer de, want meer dan eens leek het of èn Gallèpe en van der Heide een duel in wild heid van slaan te zien wilden geven. Gal lèpe trachtte door het forceeren van de slagen die in zyn bereik kwamen, meer malen te scoren. Van der Heide wilde in de eerste set niet voor hem onderdoen. Pas in de tweede set ging de Amsterdam- sche speler wat meer bezadigd spelen, al waren er ook nu nog fantastische half- vollies en vollies vanaf de baseline! Doch zyn spel was niet hinderiyk om te volgen zooals dat van Gallèpe. Het publiek, de omstandigheden niet kennende, en niet op de hoogte gebracht, begreep er weinig van, voelde alleen de teleurstelling. Een effect dat de wedstrydleiding had kunnen en moeten voorkomen, èn terwille van Gallèpe, èn ter wille van Van der Heide, •die geen prettige partij speelde, èn ter- wille van het spel zelf! Tevoren had Koopman een goede, nu en dan zeer goede partij gespeeld tegen Landau. De Hollander won de eerste set louter door de verdienste van zijn goede gToundstrokes. Een punt van beteekenis, want in den regel is dit het zwakke punt van zqn enkelspel. Nu was vooral zyn forehand keurig op dreef, laag en hard. goed passeerend, maar ook een goede slag om den net-aanval te doen volgen, zyn volleeren, doch vooral zijn smashen droe gen er dan ook toe bij, dat hy de eerste set met 62 won. In de tweede was de Monagask beter ingeschoten op zyn fore hand. Hiermee dirigeerde hy vrijwel geheel zijn spel en het was aan dezen slag te danken dat hij de tweede set met 64 won en in de derde op 42 kwam. Een hernieuwe aanval van Koopman met zeer goed Ingrijpen aan het net, met uitne mende returns geven hem drie games achtereen en pech voor Landau (een passing juist voorbij de lijn, een smash tegen, ja op den band, doch niet erover) geven den Hollander de set met 64. In de vierde set is het spel minder fraai; er zijn veel meer missers dan' in de eerste sets. Van 13 kompt Koopman op 33, mits dan een kans om 43 te maken, verliest de game door een mislukte pas sing. terwijl de lob veel gemakkelyker geweest zou zijn, en verliest de set met 4—6. In het begin van de vyfde set verstuikt hij onverwacht, zonder dat hy een sprong of iets dergelijks doet den enkel. Hij moet opgeven en Monaco krygt de partij ge wonnen. In de eerste maand zal Koopman zeker niet kunnen spelen, dus ook niet voor den Davis Cup. Is het niet of er eep fatum voor ons tennis in d -zen wedstryd gelegen heeft? KORFBAL., Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND West I Zuid: Fluks—H.K.V. 5—3. Oost IARapiditasHellas 12. Oost IB: O. ClubjeAchilles 22; A.K.C.—H.K.C. 6—1. Noord I: SpartaWJK. 10; Nic voorwaarts 14; W.W.M.D.Friso 53. West mF: Vitesse IIGymnasiasten 1—8. Kampioensch Oostel. le klasse: Onder OnsNaas 23 Promotie West I Noord: Blauw Wit I D.D.V. 4—6. Kampioensch. 3e kl. Z.-Holland: Regen boog—Sellicha 52. Zilveren Korf. Noord-Holland: D.V.D.—Bilthoven 1-4. Zuid-Holland: RozenburgVelox 60 Deetos—H.S.V. 05 w.n.o. Holland Beker. Noord-Holl. XIIZuid-Hollandsch XII 2—3. Overzicht. Fluks heeft zich aan den laatsten stroo- halm, die redding kan brengen, vastge klampt. Zy heeft van H.K.V. gewonnen en nu moet Fluks afwachten wat op haar protest is beslist en hoe de wedstrijd O. EibernestVitesse afloopt. Wel merk waardig dat juist de laatste wedstrijd der competitie ook de beslissing zal moeten brengen! In het Noorden heeft WK. zich een streep door de rekening laten halen door Sparta, en nu zal de Jubbegaasche club de beide laatste wedstrijden moeten win nen om het kampioenschap te veroveren. In het Oosten heeft Naas den eersten wedstrijd om het kampioenschap gewon nen. Een geiyk spel op eigen terrein is voor de Twentenaren nu reeds voldoende om Oosteiyk kampioen te worden. Verder heeft D.D.V. haar eersten degra datiewedstrijd gewonnen, wat de school club een riem onder het hart zal steken voor de komende wedstrijden. Onder vrij groote belangstelling is in Den Haag den wedstrijd om den Holland beker gespeeld, waarby Zuid-Holland een Kleine doch niet onverdiende overwinning op Noord-Hollandbehaalde. FLUKS—H.K.V, 5—3. Ongeveer half drie vangt de wedstryd aan onder leiding van een invaller- scheidsrechter. Fluks heeft v. Bemmel wederom in de gelederen en bovendien eenige dames vervangen door oud-speel sters, H.K.V. is volledig De eerste aanvallen van Fluks zyn een tikje gevaarlyker dan van H.K.V. Weldra vindt van Bemmel den korf, maar er is reeds voor een fout gefloten. Fluks biyft echter aanvallen en kort na elkaar maakt var. Bemmel twee doelpunten (2-0). Van den uitworp schiet Korssen van den lyn af in (21). Even later loopen beide Haagsche verdedigers naar Tuk, waardoor v. Weesel vry komt te staan en gemakkelyk 31 kan noteeren. Hierna komt H-K.V. opzetten, doch Tuk c.s. ver dedigen goed. Toch weet Cordes de ach terstand te verkleinen (3—2). Door goed werk van een der speelsters kan Meylink van verre inschieten (42). In de tweede helft komt H.K.V. krachtig- opzetten, maar haar aanval schiet van te groote afstand. Toch weet van Balen de achterstand te verkleinen (43). Fluks verslapt eenigszins. maar van Bemmel, die zich geducht weerde, weet enkele minuten voor tyd door de verdedi- ging te komen, en zyn club de overwin- ning te bezorgen (53). *10 RUITERSPORT^) DE ESTAFETTE DOOR NEDEP.HjJ De oorkonden aan de Koning overhandigd. De estafette door Nederland heeft gehad en Zaterdagmiddag zijn J® de oorkonden aan de Koningin aai den. Het Malieveld te Den Haag |W' middag een ongewoon schouwspel waren de landelyke ruiters bijeen men, die het escorte zouden vorm» de Federatie-patrouille, die den beri- koker met de oorkonden, welke ven waren tydens den estafetterlt, Koningin zouden aanbieden. Het waren ruiters van de rijvers» gen Kapt. v. d. Wal te Hoofddorp Seneng te N.-Vennep, Beyart te pi rend en de Gouwe Ruiters te Wai veen. De Federatie-patrouille wei vormd door de ruiters G. Clay, Joh. reis en J Baarloos, die gekleed wan het officieele Federatietenue. Tegen 3 uur werd afgemarcheerd het bereden muziekkorps, welwillm; beschikking gesteld door het 3e hall mept huzaren aan het hoofd. Precies te 3 uur reed de ruiterstoet oprylaar van het Huis ten Bosch verscheen de Koninkiyke Familie bordes. Nadat de ruitergroep zich in lipid opgesteld, werd de groet gebract speelde de muziek het oude Wilhe'» dat allen luide meezongen. Hierna red Federatiepatrouille naar voren en sa metalen berichtenkoker aan den vm; ter der Federatie van Ryvereenlg^ overhandigd. Met een korte toer„, reikte jhr. v. Coehoorn van Smit» oorkonde met bylagen aan de Kort over. Vervolgens heeft H. M den w; ter haar groote erkentelijkheid bet voor de enorme prestaties der platte; ders. Daarna liet H. M. de bestaan der jubileerende Federatie, de lede: Centrale Pers- en Propaganda Cocit en de heeren étappeleiders aan zich n stellen. Op speciaal verzoek van de Koi defileerden de flinke ruiters en amm nog voor de Koninkiyke Familie,,wtr naar het Malieveld werd afgemarcfc en de stoet werd ontbonden. DUIVENSPORT. „HET OOSTEN." Wedvlucht vanaf Lier. Afstand K.M. De vogels zyn om 1 uur met Km Noord-Westen wind en heldere lucht vryheid gesteld, en bereikten hun hokl als volgt: 1. H. v. d. Vecht 2 u. 43 min. 27 sa H. J. Eygensteyn 2.44.16. 3. Faber 2.46S A Stoeke 2.47.56. 5. H. A. de Haas li! 6 N. Hogervorst 2.49.20. 7. Idem 2.495: A Stoeke 2.50.3. 9. I. Monteba 2.5011 A Stoeke 2.50.59. 11. N. Hogervorst 2il 12. H. J. Eygensteyn 2.53.15. 13. A 2.54.1. 14 H. v. d. Vecht 2.56.33. Hiervan werden de vogels van 1 tot met 12 geplaatst voor het kampioeial met als eindstation Orleans. DE BONTE DUIF AFD. LEIDEN, Wedvlucht vanaf Lier: 114.700 Kü vogels werden gelost te 8 uur 20 min,) Zuid-West, bewolkt. R. P. de Graaf le, 12e en 28e prijs Laman 2e 4e 5e 6e 8e 22e en 23e, Hon: 3e 7e 11e 15e 17e en 21e. P. van Egr 9e en 30e. R. van der Zeeuw 10e en H. Fasel 13e 16e 19e en 25. Th. Kir' weijden 20e en 27e. A. van der Mad! en 26 pr. De eerste vogel werd gecco teerd 9 u. 33 min. 5 sec. Laatste prijT nende vogel 9 u. 57 min. 7 sec. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (ALPHEN). Eerste wedvlucht vanaf Lier 'Bel| afstand 110 K.M. De duiven werden P om 1 uur en bereikten als volgt hokken: 1 en 7 A M. de Hey. 2, 3, 4, 5. 6 er G. Borgers. 8. H. Bauer. 10. P. Grossat en 12, Gebr. Mens. Aankomst eerste duif 2 u. 44 min. 2H laatste duif 2.48 44. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht vanaf Vilvoorden (Belg In concours 165 duiven welke om 9 uï min. in vrijheid gesteld werden met 0 tenwind en bewolkte lucht en als werden geconstateerd: P. v. d. Leek le, 6e. 7e, 10e en J. Spek 2e en 18e; G. A. L. v. d. Retj 3e, 9e en 24e; Chr. v. d. Pluym 4e, 8e, 16e, 17e en 19e; J. Schreuder 5e, 21e, 27e, 28e, 31e en 33e; S. N. v. Leeuwen en 14e; A. v. Rooyen 12e; J. Marijt ls 30e; G. A. Spek 20e; R. P. de Graal en 29e; A. de Wit 25e; C. W. F. Onvlee De afstand VilvoordenLeiden is Hl K.M. le duif aankomst 11 uur 37 m» 55 sec. maakte een snelheid van UW per minuut; 33e prijswinner aanS^_ 11 uur 56 min én 4 sec. bereikte een? heid van 907 M. per minuut. De vlucht is goed verloopen en er geen verliezen. „DE TREKVOGEL." Wedvlucht vanaf Vilvoorde 138 v (België.) De uitslag is als volgt: R. Pet, le, 58e en 61e; A. P. de K« 2e, 17e, 31e, 52e, 54e en 56e; D. KlooM 3e. 22e, 34e. 39e, 40e en 42e; M. stein 4e: K. Brandt 5e, 13e en Wj Bergman 6e en 53e; A. N. Eradus 'M 12e en 19e: A. v. Dorp 8e, 16e 18e, 25e.4 32e, 41e, 43e, 47e en 50e; J. Selier 10e. I 20e en 33e; C. v. Roode 11e, 26e; M.™ reweer, 15e, 48e; L. A. Romyn. 21e; 23e, 27e en 49e; G, van Dorp 24e. en; H. Wallaard 30e, 44e, 45e, 46e, en 52 Braxhoven 36e, 37e. 38e, 57e, 69e en De eerste vogel geconstateerd te b 42 min. 13 sec.; De laatste om 12 min. 45 sec. o

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6