72ste Jaargang MAANDAG 4 MEI 1931 No. 21817 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCHE SCHOUWBURG. BURG. STAND V&N LEIDEN EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENT1EN: i _er rege] voor advertentlën uit Lelden en plaatsen r agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle irfpre advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën Ehiitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. ■8! pen maximum aantal woorden van 30. isso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van leren 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week 1.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. I nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. s. j. le poole l. Gzn. t den ouderdom van 57 jaar is alhier bieden de heer S. J. Le Poole L. Gzn., ■tan de firma J. en A. Le Poole, fabri- l.en van wollen garens, stoffen, vlag- Tjoel, saai en grein. De heer Le Poole L 'uit een der oudste Leidsche Kanten-geslachten. Zijn voorouders tuten de fabriek reeds eenige eeuwen ben. Hij was iemand met een helder Kti wiens adviezen door de vereeni- besturen, waarin hij zitting had, op ken prijs werden gesteld. De kerkeraad 'Doopsgezinde Gemeente verliest in ji een ijverig secretaris, die gedurende e jaren deze functie met volle toewij- jg vervulde. Voorts was hij nog be- lurslld van de Vereen. „Oud-Leiden", I de Leidsche Maatschappij van Wel igheid ter voorkoming van verval tot boede en oud-penningmeester van de Jfste Leidsche Schoolvereeniging. liin vriendelijke persoonheid zal bij E, die hem gekend hebben, in dank- i herinnering blijven voortleven. ruste in vrede! zilveren zakenjubileum van firma j. C. van der steen Co. En nog een zilveren jubileum. |[en kantore der Jubileerende firma, Jandsche Kerkgracht, vond heden- igen een hartelijke huldiging plaats. Na |de feestelijk versierde bakkerij te zijn ":id, werden de firmanten aller- Jst toegesproken door den chef, den [er J. J Witte. Deze wees op de bewon- renswaardige wijze waarop- de oudste ïant, de heer J. C. van der Steen door kermoeid werken de zaak tot bloei had pracht, waar toe zeer zeker ook het jnpagnonschap met den heer Smitte- brs heeft bijgedragen. Met de beste fcichen voor den groei en bloei der firma floot hij. "adat de eere-wUn was rondgediend, 1 de heer J. A. Giezen met eenige toe- tëüjke woorden namens het personeel |I portret van den oudsten firmant aan, ide dit in het privé-kanloor te doen risen [Di heer J. C. van der a huldigde rrolgens den heer J. A. Giezen voor zijn ptsbetrachting en medeleven voor en t de zaak. In dienst gekomen bij de op- Ihtlng maakte de heer Giesen alle pe lden met het bedrijf door. Namens de ma bood de heer Van der Steen dezen pilaris een portefeuille met inhoud en vulpenhouder met potlood aan. Na irn h"t verdere personeel overhandigde 1 heer Witte den heer Giezen een rook- Jii met toebehooren: terwijl mevr. Gie- i met bloemen werd verrast, fadat een zoon van den heer Van der ten nog een ets had aangeboden voor It prlvé-kantoor, dankte deze het per- peel voor de hartelijke huldiging. Nog spr. op het feit dat de eigenlijke indslag voor het bedrijf gelegd werd, In zijn vader op de Oude-Vest in 1895 in bakkerij opende. De heer Smittenaars Inkte vervolgens voor de woorden van lardeering tot hem gericht. Het meisje. It ais fabrieksmerk geposeerd had, werd Inslotte een souvenir aangeboden. [h een druk bezochte receptie ten kan- Ire kwamen hedenmiddag talrijke leve- [nciers en cliënteele hun gelukwenschen dan niet vergezeld van bloemstukken lerbrengen. handelsregister kamer van koophandel. Nieuwe inschrijvingen: Daan Ladan. Rijn- en Schiekade 128, eiden, verfhandel. Eigenaar D. Ladan, elden. Lindhout en Zonen, Gooweg 10, Noord- J Jtok, Bloembollenkweekerij en -export, ■ennooten D P. Lindhout, Noordwijk: C. Jundhout, Noordwijk; en P. D. Lindhout, Bloorawijk. Wijziging. Coóp Boerenleenbank te Valkenburg, br .ekweg 7, Valkenburg. Uittredend be- tkuursiid a. Peet, Valkenburg. Uittredend Uo Raad van Toezicht W. J. van Steyn, Valkenburg Nieuw bestuurslid a. de ■tonde. Valkenburg. Nieuw lid Raad van ■mezicht W. van Egmond Dzn„ Valken burg. burenruzie. Gistermiddag ontstond tusschen eenige fcfivners van de Potgieterslaan een twist, Werd zo° '100g 'ieP' da' ze handgemeen Ju n en de messen er zelfs aan te pas pramen. fictf 15"?°? van det strijdgewoel, waarin personen mengden, bleek, dat H j r-vwMv,!! lllCllgUCll, UiVWa, UUl V X Bnnid met een stoelpoot op het Ket i "ïs ?eslagen dat hij de wonden in herhtfTmisch Ziekenhuis moest laten Btnd e "twfjl B mot een broodmes bloe- 'lltie 1 ,de hand was verwond. De po- maakte proces-verbaal op. bilderdijkherdenking. De Bilderdijkherdenking op Donderdag 7 Mei in het Groot-Auditorium der Uni versiteit te Leiden zal o.a. worden bijge woond door den burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuysen, tevens president van het Curatorium, en door den secretaris mr. P J. Idenburg. De rector- magnificus prof. dr. J. P. Vogel zal met een kort woord openen, waarop de voorz v. h Comité, de heer August Heyting de herdenkingsrede zal uitspreken Reeds is het bestuur van het Comité ervan over tuigd. dat de feestelijkheid zal worden bij gewoond door den voorz van het Christ. Kunstverbond prof. dr. J. de Zwaan, den voorz der Ver. v. Wijsbegeerte dr. K. H E. de Jong, den eerevoorz. der Leidsche Ver. tot Bevordering der Bouwkunst Jan de Quack, den voorz. v. d. Nederl. Kunst kring, den heer J. Haver Droeze. benevens afgevaardigden v. h Dietsch Studenten verbond, der Ver. v, Vrouwel. Studenten, v. d Gereformeerden Studentenbond (de S. S. R der Nederl. Christ. Stud. Ver., van de Stud. Ver Sanctus Augustinus en van het Nationaal Jongerenverbond, terwijl nog anderen worden verwacht. De avond zal worden opgeluisterd met een reeks voordrachten uit Bilderdijks poczie door mevr W. L. Boldingh-Goemans en den heer Niestadt, terwijl de heer Heyting o.a. fragmenten uit episch en dramatisch werk en het slot van afscheid zal voor dragen. Een beperkt aantal gratis toegangs kaarten zijn beschikbaar bij den muziek handel Eggers, Botermarkt. Leiden, bij wien tevens programs verkrijgbaar zijn. Het bestuur van het Bilderdijk-Comite wendde zich tot dr. J. B. Schepers te Haarlem met het verzoek om met hulp der Comité-leden aldaar een herdenking van Bilderdijk in diens laatste woonstede Haarlem te organiseeren Dr. Schepers heeft aan dit verzoek bereidwillig gehoor gegeven, en onder zijn voorzitterschap is een Haarlemsch Comité gesticht, tot welks eere-voorzitter is benoemd het eerelid van het Bilderdijk-Comité 1931, de burgemees ter van Haarlem, de heer C. Maarschalk. Het Haarlemsch Comité zal tezamen met de Ver Het Bilderdijkmuseum den sterf- dag van Bilderdijk (18 Dec.l herdenken in de Groote Kerk te Haarlem en in het raadhuis aldaar een tentoonstelling orga niseeren, betrekking hebbende op Bilder dijks laatste jaren. Het Bilderdijk-Comité 1931, welks be stuur gevestigd Is te 's-Gravenhage en niet overal tegelijk het werk kan aanvat ten, weki andere steden op eveneens Bil derdijks sterfdag te herdenken. Heeft zijns inziens de datum van Bilderdijks terugkeer uit ballingschap de grootste, nl een blijvende, ofschoon nog niet door allen begrepen, nationale beteekenis, in 1931 is ook Bilderdijks sterfdag belang rijk, daar het dan 100 jaar geleden zal zijn. dat de groote dichter is overleden. De heer August Heyting heeft een uit- ncodiging aanvaard om in het najaar over Bilderdijk te spreken te Antwerpen. tentoonstelling teekenvereen. „de kunst om de kunst". De officieele opening. Zaterdagmiddag vond de opening plaats van de schilderijententoonstelling, geor ganiseerd door de leden der vereenigmg „De Kunst om de Kunst" in de zaal Pie terskerkgracht 9. Vele inzenders alsmede tal van belangstellenden waren aanwezig. De voorzitter der vereeniging dr. D. G. Ubbels opende de tentoonstelling met een korts rede waaraan wij het volgende ont- leenen De Ver de Kunst om de Kunst heeft het genoegen wederom uwe belangstelling in te roepen ditmaal voor de derde tentoon stelling van werken harer leden. Aangemoedigd door de groote belang stelling welke de vorige tentoonstelling mocht ondervinden, heeft zij gemeend op den ingeslagen weg te moeten voortgaan. Een expositie als deze is voor een kleine vereeniging als de onze. aldus spr., een •groote gebeurtenis. Zij geelt niet slechts uiting naar buiten, van hetgeen in haar schuilt, doch de leden onderling leeren er de innerlijke kracht der vereeniging door kennen. Waar kan een kunstenaar zijn te kortkomingen beter leeren zien. dan op een tentoonstelling? Een jaailijksche tentoonstelling van beeldende kunst in Leiden door Leide- naars mag. gezien het succes van de vorige keeren, op haar plaats worden geacht. Waarom zou Leiden, dat zoo menig schil der van naam heeft voortgebracht, ten achter moeten staan bij andere plaatsen? Spr. wil geen vergelijkingen treffen met „Arti" of „St. Lucas" in Amsterdam of „Pulchri" in Den Haag, maar wat daar ge schiedt op zijn Amsterdamsch of op zijn Haagsch moet hier geschieden naar Leid- schen trant, m.a.w op eenvoudige en be scheiden wijze. Spr. uitte tenslotte de hoop. dat allen na bezichtiging der ten toongestelde werken, tot de conclusie zou den mogen komen, dat de tentoonstelling de volle belangstelling verdient. Hij bracht tenslotte een woord van dank aan allen die aan de organisatie hadden medegewerkt, in het bijzonder aan het bestuur van „Ars Aemulae Naturae", dat de expositiezaal welwillend ter beschikking had g°steld. Hierop bleef men bijeen ter bezichtiging der interessante expositie. Wij wekken een ieder gaarne op, een bezoek aan deze verzameling van werken onzer stadgenooten te brengen! de drukte in de bollenvelden. Gisteren de Bloemen-Zondag bij uitnemendheid. De regenbuien die in den vroegen Zon- dagochteno neervielen hebben niet kun nen verhinderen, dat zeer velen, die hun reeds weken ultgestelden tocht langs de bollenvelden hebben gemaakt. Toen het weer later op den morgen opklaarde en een schuchter zonnetje nu en dan de illu sie van een mooien voorjaarsdag gaf, ver toonden de wegen rondom Leiden 't beeld van een echten bollendag. Een onafgebro ken stroom auto's, autobussen, touring cars, motorrijwielen en fietsen bewoog zich in de richting Hillegom, Bennebroek en Lisse. waar nu de tulpenvelden in vollen bloei staan Opmerkelijk was het, dat zeer veel Duitsehers per auto naar de bollen streek waren gekomen om van dit specifiek Hollandsch schouwspel te genieten Vroeg in den avond toen een donkere lucht weer Vegen voorspelde, welke voor spelling Inderdaad naderhand uitkwam, begon de drukte opnieuw, doch thans be wogen de files zich in andere richtingen. Op de stations was het niet zoo druk, zoodat de vele extra voor- en volgtreinen niet hebben geloopen. Wel was het op het Leidsche station druk met de goedkoope treinen uit Nijmegen, Kampen en Apel doorn, die stampvol zaten met bezoekers voor de bollenvelden. Onze correspondent te Hillegom schrijft verder nog Zondag is de bollen-dag geweest. Hoe wel des morgens het vooruitzicht niet gunstig was door een zwaar bezette lucht en het zonnetje zich schuil hield, kwamen er toch al gauw auto's van heinde en ver. Tegen den middag werd het eerst druk om tusschen 3 en 5 uur het hoogtepunt te bereiken Met de treinen, de trams en de autobussen zijn duizenden menschen aan gevoerd, die al ras de velden opzochten om te genieten van de schitterende hyacin then en de onvolprezen tulpen. Op de buitenwegen was het verbazend druk, de Loosterwegen, Veenenburgerlaan en de beroemd geworden Hyacintheniaan zijn bezocht door duizenden en nog eens dui zenden die genoten van den kleuren-rijk- dom en met welbehagen de zwoele geur van de hyacinthen opsnoven Onder de ontelbare auto's bevonden zich vele Duitsche en E^gische auto's, ook Fransche ontbraken niet. Het aantal tou ringcars was verbazend groot; in de Van Meerbeekstraat moesten er tientallen par- keerert. Her is voorgekomen, dat de vreem delingen in de rij stonden voor hotel Sis termans om toegelaten te worden: alle café's hadden het zeer druk. Ook de bloe- menverkoopers hadden een grooten afzet. De aanmaak van slingers moet een goede verdienste opleveren, al is het dan ook slechts voor een paar Zondagen De politie-maatregelen waren dezelfde als een week geleden; deze zijn proefon dervindelijk goed en doeltreffend voor een geregeld er rustig verkeer. Een storing van beteekenis is ontstaan, doordat een groote Duitsche auto aan de Veenenburgerlaan langs den kant van den weg was weggezakt. Met een kraanwagen moest het gevaarte op het goede pad ge bracht worden Gedurende een half uur was er stagnatie en stond er een lange file van auto's tot in de Hyacintheniaan en op den Loosterweg III. Andere groote sto ringen kwamen niet voor. evenmin als ongelukken. De Eerste Hulp bij Ongelukken was op drie posten weer gedurende den geheelen dag present. Prof. FLU. Woensdag a.s. is het 25 jaar geleden, dat prof. P. C. Flu, hoogleeraar in de Tropische Hygiëne en Parasitologie en directeur van het Instituut voor Tropische Geneeskunde te Leiden, te Utrecht tot arts bevorderd werd. Naar wij vernemen wenscht de hoogleeraar. dat deze dag onopgemerkt voorbij gaat.- 55ste jaarfeestviering van de werklieden ver. „eendracht maakt macht". Een in alle opzichten geslaagde feestviering Onder de veteranen der vereenigingen, welke hier ter stede bestaan, mag zich zeker bovengenoemde vereeniging rekenen, daar het kort geleden 55 jaar geleden was, dat zij werd opgericht. Het was dan ook niet te verwonderen, dat voor dezen feestavond Zaterdagavond de concertzaal van „Concordia" tjokvol was, ten einde dit feest op luisterrijke wijze te vieren. Deze feestavond werd n.l. aangeboden aan bestuur en leden door een feestcommissie, welke gevormd was uit een aantal leden onder voorzitterschap van den heer A G. Veldhuijzen. die te ongeveer •halfnegen voor het voetlicht verscheen om alle aanwezigen, in het bijzonder de ge- noodigden van verschillende vereenigingen 'n hartelijk welkom toe te roepen, waarna spr 'zijn dank betuigde voor de moreele en rhaterïeele medewerking van de leden. Spr. richtte voornamelijk het woord tot de dames, dje door elke week hun geldelijke offers te brengen, het mogelijk hadden ge maakt dezen feestavond op touw te zetten, en sprak den wensch uit, dat hetgeen dezen avond geboden zou worden tot ieders genoegen zou zijn. Hierna werd het bestuur onder het zingen van een welkomstlied binnengeleid en nam op het podium plaats, waar het bij monde van den heer Velthuijzen werd gefeliciteerd. Deze gelukwensch ging ver gezeld van een bloemstuk voor den voor zitter, den heer H. Paats, die dit dankbaar aanvaardde. Voorts werd allen leden van het bestuur een souvenir aangeboden. Nadat, de heer Paats als tolk van het j bestuur der feestcommissie en den leden i zijn dank en hulde had gebracht, gaf deze j een kort overzicht van hetgeen er in de laatste jaren in de vereeniging was ge passeerd, waarmede 't officieele gedeelte van deze feestviering ten einde was. Het jazz-band-gezelschan „The Popular Jazz" onder leiding van den heer N. Dreef zorgde voor de muzikale afwisseling, ter wijl het humoristische gedeelte werd verzorgd door het bekende trio Van der WoerdBeurze, dat veel succes oogstte. Een gezellig bal. dat tot laat in den nacht duurde en onder leiding stond van den heer C. Bink, bracht het einde van een succesvollen avond waarvan velen genoten hebben en waarop de feestcom missie met groote voldoening kan terug zien. BINNENLAND. Drama te Overschic; jongeman door een revolverschot gedood (Gemengd, 2de Blad) Doodelijk ongeval op een onbewaakten overweg bij Gouda (Gemengd, 2de Blad). Te Weesp is een motorrijder in volle vaart in een café gereden en ernstig gewond (Gemengd, 2de Blad). Bij Loenersloot is een auto te water gereden: twee inzittenden zijn verdronken. (Gemengd, 2de Blad). BUITENLAND. De Kleine Entente in het Roemeensche Sinaja bijeen (Buitenland, 1ste Blad). Zegetocht van lord Irwin bij zijn terug keer te Londen (Buitenland, 1ste Blad). Broodoorlog tusschen de Duitsche regeering en de bakkers (Buitenland, 1ste Blad). Dc Bulgaarsche regeering van Liaptsjef blijft aan (Buitenland, 1ste Blad). De opstand op Madeira is bedwongen. (Buitenland, 1ste Blad). overreden en gedood. i Zaterdagavond is de 27-jarige J. J. H„ boekhouder hier ter stede, op den Rijn- zichtweg te Oeestgeest door een in de richting Katwijk gaande tram overreden en gedood. GEVONDEN VOORWERPEN. Huissleutels, Lipssleutel, dolkmes in scheede, portemonnaie met inhoud, ledige portemonnaie, portemonnaie van D. 'A. Hijkoop. pakje inhoudende odeurfleschjes enzlinnen schooltasch, overjas, bank biljet a f. 10. 2 werkmanskaarten N. Z. H. T. M. in étui. rijwielbelastingplaatje, rijwielbelasttngplaatje in étui. vierkant zilveren armbandhorloge aan lederen polsriem, nikkelen rozenkrans, gehaakt kindertaschje. bril mét groene glazen, broche, damestaschje met inhoud, tasch inhoudende negotie, motorsleutel, rozen krans in étui, lepeltje, Duitsch leesboekje mand Brusselsch lof, hondenzweep, da- mesparapluie, rijwielpomp, broche met blauw steentje, pak inhoudende gordijn stof, zilveren vulpotlood, jongensjekker, eind looden buis, zilveren damesarmband horloge, slagersjas, gouden oorbel met blauw steentje, flesch spiritus, zilveren portretbroche, alpine-muts. pakje inhou dende lepeltjes, autoband, 9 boekjes ten name van Wiersma Groningen, vulpen houder, bos struikrozen, roeiboot, nikkelen polshorloge aan lederen armband, balk, 2 zakdoeken, alpacca beursje met inhoud, paardenzweep, blauwe jongenspet, vul potlood gemerkt L. P. W., gouden dames armbandhorloge. pakje inhoudende kant, bruine muts, 20000 Markbiljet, 3 bankbil jetten, gouden armbandje, regenjas, ge haakt kleedje, doublé ring met steen, étui met schrijfbehoeften, manchetknoop. Gevonden in de electrische tram (stads- lijn): parapluie. portemonnaie met in houd, glacé handschoen, paar zeemlede ren handschoenen. Gevonden in het Postkantoor aan de Heerengracht: zilveren potlood, bank biljet. frankeerzegel. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten poiitie-bureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. De afdeeling Letterkunde van de Kon. Akademie van Wetenschappen heeft in haar vergadering van 13 April j.l. benoemd tot gewone leden: de heeren prof. mr. L. J. van Apeldoorn, hoogleeraar aan de uni versiteit van Amsterdam; prof. dr J J. L. Duyvendak, hoogleeraar alhier. Den heer N. Segaar, Oost-Indisch P. T. T.-ambtenaar met verlof alhier, werd door den Minister van Koloniën opgedragen naar Ned.-Indië terug te keeren, ten einde zich bij aankomst in Indië, dat is in het laatst van de maand Juni, ter beschikking te stellen van het Hoofd der 1ste afdeeling van den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst te Batavia, om t.z.t. in het 1ste Telegraaf-district op te treden als hoofd van de Telegraaf- sectie aldaar. De heer Martien van Schie is be noemd als eerste hoornist-violist aan de Kon. Marinekapel te Den Helder Den llden Mei hoopt onze stadgenoot P. Steenvoorden den dag te herdenken, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma L.- E Nieuwenhuizen Segaar. Con- servenfabriek aan den Morschweg De alhier tot arts bevorderde semi- artsen L P. A. de Hart en E. J. Roelfsema zijn bestemd tot reserve-officier van ge zondheid 2de kl bij den geneeskundigen dienst der landmacht Ds W C. Lamain alhier heeft be dankt voor het op hem uitgebrachte be roep naar Gouda. Gisteravond te circa halfnegen is de e. H D. uitgerukt ten einde assistentie te verleenen aan een gezin van vijf personen uit Sliedrecht, die per auto een bezoek hadden gebracht aan de bollenvelden en door de warmte of door de benzinedampen onwel waren geworden Twee kinderen werden in het Academisch Ziekenhuis op genomen. de overigen kwamen spoedig weer bij en vonden in een hotel onderdak. Hedenmorgen zijn ook de kinderen weer uit het ziekenhuis ontslagen. Gisteravond ;s een 12-jarig meisje, M. A W. M. uit Wassenaar op den Leid- schen Straatweg onder Voorschoten aan gereden door een motorrijwiel, bestuurd door F. de G. uit Overschie. Het meisje kwam te vallen en brak het llnkeronder- been. De e. H. D. vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis. Den motorrijder treft geen schuld. Gisteravond omstreeks 7 uur is ten gevolge van kortsluiting het electrische tramnet gedurende 20 minuten stroomloos geweest. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Volwassen Datum pers. Kinderen Totaal Maandag 27 April .30 30 Dinsdag 28 April 38 1 39 Woensdag 29 April 37 1 38 Donderdag 30 April 40 1 41 Vrijdag 1 Mei 32 32 Zaterdag 2 Mei 36 1 37 KON. VER LITTERÏS SACRUM. De Zeven Sleutels van Baldpate. Dit „geheimzinnig melodramatisch blij spel", zooals het officieel heet, getrokken uit de roman van Earl Biggers, is hier eenige jaren geleden gebracht door het gezelschap van C. van Kerckhoven Jr. en had toen een geweldig succes. Nu heeft Litteris het op haar repertoire genomen om er het seizoen mee te besluiten en welk een seizoen! en voor Litteris is het zoowel door de keuze van stuk als opvoe ring, geworden tot een: eind goed, al goed. Zoo ooit, dan kan Litteris Sacrum terug zien op een geweldig seizoen. Het praedi- caat „Koninklijk" verworven, een over 't geheel best geslaagde wedstrijd, waarbij 8 deelnemers mededongen, gevolgd door een schitterende opvoering van Ibsen's Nora en tot besluit een alleraardigste opvoering van bovengenoemd blijspel. Over den inhoud zullen wij niets ver klappen, anders is de aardigheid van het verrassende er geheel af voor de bezoekers der twee nog volgende reprises van Woensdag en Zaterdag a.s. En juist die verrassende wendingen maken dit blijspel tot een griezel-genot! In heerlijk vlot tempo heeft Litteris het over het voetlicht gedragen. Bij de groote bezetting waren geen zwakke plekken, alles sloot als éen bus en tooneelschikking als anderszins was als steeds uitnemend verzorgd. Moeten wij uit het lange pro gramma eenige namen noemen? Dan ongetwijfeld in de eerste plaats den heer J. Dros als de held uit deze roman-geschie denis. die de gansche opvoering heeft gedragen en den grootsten stoot gaf voor het succes. Hij beheerschte het geheel op zeldzaam overtuigende wijze. Naast hem mogon genoemd de heeren A. Adama, J. Nieuwenhuizen Segaar, W. F. v. d. Reyden en speciaal P. Wisse, die als de geest-kluizenaar juist zijn gemis aan stem waarvoor tevoren clementie was inge roepen meehad, al zal het voor hem zelf een geweldige handicap zijn geweest en tenslotte de dames D. Elsinga, T. Wel ling en mevr. Hageman. De laatste hoede zich voor een te zwaar chargeeren! Aan den regisseur, den heer B. Hage man, die zelf vlot den politie-inspecteur speelde, komt alle lof toe. Groot en welverdiend was het succes bij den vrijwel geheel bezetten schouwburg. ONDERTROUWD. J. v. d. Berg jm. en J. C. de Wilde jd. J. W. v. Eijgen jm. 21 j. en M. v. Zeist jd. 19 j. A. v. d. Velden jm. 26 j. en S. Verver jd. 23 j. J. v. Rhijn jm. 23 j. en H. M. Mieloo jd. 19 j. L. H Favier jm. 26 j. en C. J. Aalbersberg jd. 24 j. J. T. Dijkstra jm. 24 j. en E. Turenhout jd. 24 j. J. Dijkshoorn jm. 28 j. en M. van Schie jd. 28 j. A. Laterveer jm. 25 j en J. P. Kooien jd. 23 j. A. de Heij jm. 23 j. en E. Tober jd. 21 j. - W Breedijk im. 28 j. en C. J. v. d. Vos jd. 26 j, C. B. Seller jm. 21 j, en M. Baars jd. 22 j. M. A. Otte jm. 31 j. en M. W. v. d. Wilk jd. 27 j. E. v. d. Veen jm. 25 j. en A. Sipos jd. 21 j.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1