I I NederlandBelgië B-elftallen. Een gelijk spel, 33. (Van een bijzonderen medewerker). Ten aanschouwe van slechts eenige dui zenden toeschouwers heeft het Holland- sche B-team tegen het Belgische gelijk ge speeld, na met de rust met 31 de leiding te hebben gehad. Voor de rust verdienden de Hollanders dien voorsprong door zeer actief en verrassend voorhoedespel en vrij goed verdedigen van de achterhoede. Dat de Belgen in de tweede helft gelijk hebben gemaakt is eveneens verdiend, want na de rust stortte de Hollandsche verdediging ineen. Weber wist door het onvoldoende spel van Zwijsen niet hoe hij zich op moest stellen om den snellen linksbuiten on schadelijk te maken. Alles wat hij toen deed geschiedde even onzeker. De midden linie bestond na de rust nagenoeg niet meer, alleen van Oyen bleef hard werken en slaagde er nog wel eens een enkele maal in zijn voorhoede nuttig te steunen. Dat onder die omstandigheden de voorhoede niet meer kon scoren, is niet te verwonde ren; toch hebben de voorwaartsen nog eenige goede kansen gehad. Het geluk was echter aan Belgische zijde. De voorhoede bleef goed spelen, zij vormde van Holland sche zijde het lichtpunt. Rulsch verdeelde het spel goed, dribbelde uitstekend en schoot goed; van der Broek bleek op de rechtsbinnenplaats nog altijd een door zetter en zijn clubgenoot Hermans had ook tal van goede momenten. Van de vleu gelspelers toonde Van Gelder groote snel heid en handigheid; zijn voorzetten waren van de beste soort, jammer, dat hij eenige keeren in gunstige positie zelf niet schoot, doch den bal overgaf. Ook Schippers heeft zeer wel voldaan. Het ploegverband was bij de Belgen beter. Hun achterhoede werkt robust en uiterst betrouwbaar en in de voorhoede liepen een paar snelle voetballers, die van de aarzelingen onzer verdediging gebruik maakten om hun middenvoor kansen te scheppen. Hellemans maakte alle drie de doelpunten en loste bovendien nog een paar puike schoten. Over het algemeen was de wedstrijd het aanzien waard, ofschoon de echte geest drift, welke bij een landenontmoeting be hoort, zoek was. De Belgen gaven meestal het tempo aan, zij waren dikwijls sneller dan de Hollanders. Scheidsrechter Grootmeyer had het niet moeilijk, hij gaf den Belgen een strafschop cadeau die niet werd benut doch ver zuimde om precies dezelfde reden er een tegen België toe te kennen. De elftallen waren als volgt samengesteld Holland B. Doel: v. d. Windt; achter; Weber en v. d. Griendt; midden: Zwijsen, ten Donkelaar en van Oyen; voor: Schip pers, v. d. Broek, Rulsch, Hermans, en Van Gelder. België B. Doel: Truyts (F. C. Malinois); achter: Scherps (Malinois) en Joachim (Berchem); midden: Verboven (Berchem) Verschare (Mechelen) en de Keijser (Liersche); voor: Verbist (F. C. Malinois), Giraud (R. C. Mechelen), Hellemans (Bel- gica), Bourgeois (F. C. Malinois) en Van Campenhout (F. C. Malinois). De Hollanders beginnen met 10 man, daar Schippers de eerste 5 min. niet aan wezig is. Van den aftrap volgt onmiddel lijk een handige Hollandsche aanval, v. cl. Broek schiet rakelings langs den paal De Hollanders komen terug, Rulsch breekt prachtig door de verdediging der Belgen, doch hij mist de mooie kans om te scoren: vlak er op vliegt een laag schot van v. d. Broek weer langs den paal. Bij den eersten aanval der Belgen grijpt v. d. Griendt wat te laat in, Hellemans aarzelt geen moment en lost een hard laag schot, dat van de handen van v. d. Wint out gaat. Even duurt de druk van den Belgischen aanval, dan verrast de voorhoede van het Nederlandsche elftal weer door snelle aan vallen. Na „hands" tegen ten Donkelaar, wordt de bal ver naar voren naar den linksbuiten der Belgen geplaatst. Wel onderschept een Hollander den voorzet door een kopbal, doch het leder komt voor de voeten van Hellemans, die geen oogen- blik aarzelt en met een schuiver in het uiterste hoekje v. d. Wint passeert (01). Er is dan 20 min. gespeeld Zeven min. voor de rust komt de ver diende gelijkmaker. Een snelle aanval van Holland, van Gelder snelt In fraaie rush langs zijn bewaker, loopt naar binnen tot vlak bij het doel, zet scherp in en de toe stormende Schippers heeft den bal maar in het leege doel te werken. (11). Drie minuten later veroorzaakt forsch doorzetten van v ,d. Broek een doelwor- steling waaraan Hermans een einde maakt door hard In te schieten. 21. Nog voor de pauze slingeren Hermans en Ruisch zich prachtig door de verdediging heen en Ruisch scoort onhoudbaar. 31. Na de hervatting zijn de Belgen direct gevaar lijk. van Campenhout ontsnapt, hij rent op v. d. Wint af. doch wordt door Zwijsen gevloerd. Scheidsrechter Grootmeijer geeft een strafschop en Bourgeois trapt het leder over de lat. De Belgen zijn ten ge volge van het falen van de Hollandsche middenlinie, gevaarlijk. Weer snelt van Campenhout langs de lijn en na zijn voorzet paseert Hellemans, v. d. Griendt en scoort met een mooi schot. 32. Na 13 min. spelen loopt Hellemans uit een voorzet van rechts door de Holland sche verdediging om met een klein trapje ook v. d. Wint te passeeren. 33. Zoo komt het einde. NOORD-NEDERLAND— NOORD-DU1TSCHLAND 0—2. PROMOTIE 2e KLASSE. ExcelsiorD. W. S. 31. Gistèren werd te Rotterdam de promtie- degradatie-wedstrijd ExcelsiorD. W. S. gespeeld. D. W. S. is onmiddellijk in den aanval, doch de Rotterdamsche verdediging staat op haar post. De havenstad-bewo ners verplaatsen daarop het spel en na een voorzet van van Mantgen kopt Maaskamp In iio). Excelsior vertoont een betere techniek en D. W. S. is in het begin ver in de minderheid. Uit een strafschop weet Grobbe het tweede doelpunt te maken. (20). Het spelpeil van D. W. S. is niet fraai, daar de Amsterdammers er een gooi en smijtpartij van trachten te maken. Uit een doelworsteling voor het Rotterdamsche doel weet D. W. S. te scoren. (21). Even later passeert Maaskamp Huntelaar voor de tweede maal met een fraaien kopbal (3—1). In de tweede helft behoudt de strijd nog steeds zijn onaangenaam karakter. In beide ploegen moeten enkele spelers wor den vervangen. Excelsior blijft in dè meer derheid, maar tot doelpunten komt het niet. Het einde komt met een verdiende overwinning van de thuisclub. Voortdurend overwicht der gasten. De semi-internationale ontmoeting Noord-NederlandNoord-Duitschlanddie in het fraai gelegen Asser Sportpark is gespeeld, heeft een teleurstellende min derheid van de Nederlanders aan het licht- gebracht. In vele opzichten schoten zij tegen de Duitschers tekort, zoowel wat snelheid en techniek, als samenspel be trof. Slechts één periode is er eigenlijk ge weest kort voor de rust dat het spel gelijk opging. Toen slaagden de Nederlanders erin door hun enthousiasme de techniek der Duit schers te niet te doen, doch overigens waren de gasten den geheelen wedstrijd ver in de meerderheid. Had het binnen- trio beter geschoten dan zou het aantal doelpunten niet tot twee beperkt zijn ge bleven, hoe goed keeper Roossies en links back Pots zich ook weerden. Met hen zijn tevens de beste spelers der Noord-Neder landers genoemd. Aan den spits stond wel de jeug dige Pots, die de eenige was, die tegen de techniek der Duitschers was opgewassen. Naast hem en Roossies onderscheidden zich voorts de linkshalf van der Kamp en de spil Legger. De voorhoede was een te leurstelling. De linksbuiten Dekker vol deed nog het beste. De Duitschers be schikten over een hechte verdediging en een snelle voorhoede, waartusschen de halflinie niet het noodige verband bracht. De beste speler was Günther, de links back, die met hoofd en schouders boven de andere spelers uitstak. Voorts blonk uit keeper Simoni, Biinger, Wahn en Schaar. De wedstrijd, die geleid werd door den heer De Wolff uit Hengelo en door onge veer 7000 toeschouwers werd bijgewoond, heeft duidelijk aangetoond, dat de Noord- Nederlanders nog heel wat moeten leeren voor zij het met succes tegen hun Ooster buren kunnen opnemen. Het was half drie toen scheidsrechter de Wolff de volgende elftallen binnen de lijnen floot: Noord-Nederland: Doel: Roossies (Veen- dam.) Achter: Delgrosso Sr. (Leeuwarden) en Pots (G.V.V.) Midden: De Wolf Jr. (Velocitas), Leg ger (Be Quick) en v. d Kamp (Alcides.) Voor: Meulema (Velocitas), „Tonnus" 'G.V.A.V.), Dekker (idem), Bonsema (Ve locitas) en Woltjes Jr. (Veendam.) Noord-Duitschland: Doel: Simoni (Ar- minia.) Achter: Bünger (Arminia) en Günther (Hannover.) Midden: Wahn (Union), Thiele (idem) en Stölting (Altona). Voor: Schmidt (Phoenix), Schaar (Phoenix), Meyer (Arminia), Klages (St. Paule F. C.) en Martens (Sporter.) Het Noordelijk elftal had dus een in valler voor Sissingh. Noord-Duitschland was compleet. De Noord-Nederlanders be gonnen onzeker en reeds dadelijk ont kwam Roossies' doel op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Bij een der doelworstelingen van de eerste tien mi nuten kregen de Duitschers een penalty toegewezen wegens hands van een der Noordelijke spelers. De linkshalf Stölting schoot de strafschop evenwel tegen den paal. Geleidelijk wisten de Noordelijken zich hierna aan den druk te ontworstelen, waardoor het spel meer gelijk opging. Geen der beide doelverdedigers kreeg het evenwel zwaar te verantwoorden. Roossies niet, omdat de Duitschers te weinig schoten, Simoni niet omdat de hechte backlinie de meeste Noordelijke aanvallen wisten te stuiten. Tegen het einde van de eerste helft weerden de gastheeren zich goed en de hoop werd zelfs levendig, dat zij door hun enthousiasme het groote technische over wicht der Duitschers zouden weten te be dwingen. Dadelijk in de tweede helft bleek even wel. dat de Duitschers hun overwicht kon den continueeren. Keer op keer kwam de gasten-voorhoede terug en na 15 minuten slaagde de rechtsbinnen Schaar erin zijn ploeg de leiding té geven. (01.) In de geheele resteerende tweede helft bleven de Duitschers sterker. Slechts en kele keeren droegen de aanvallen der Noordelijken, ofschoon goed gesteund door Legger een gevaarlijk karakter. 8 minuten voor het einde was het de linksbinnen Klages, die een verdiend tweede doelpunt wist te maken. Met dezen stand kwam het einde. STEDENWEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN Op het Beerschot-terrein te Antwerpen zijn Zaterdag de wedstrijden Antwerpen— Amsterdam en Antwerpen—Rotterdam ge speeld. Een hoogstaande voetbal-demon stratie was de eerste niet. De Amsterdam- sche ploeg telde verschillende klinkende namen, doch deze beantwoordden niet aan de verwachting. De beste speler van het elftal was Feijen. De Amsterdammers ver loren verdiend met 32. De tweede wedstrijd stond, zeker wat de eerste helft betreft, een klasse hooger, hoewel van de eerste tot de laatste minuut de regen viel bij stroomen, die grond en bal zeer glad maakten. Het resultaat was een verdiende 20 zege der Rotterdam mers, die daarmede den Maas- en Schelde- beker weer in hun bezit gekregen hebben. LUGDUNUM—L. F. C. 2—4. Een beslissingswedstrijd tegen T. H. B. noodzakelijk. Lugdunum's laatste hoop om tegen L. F. C„ door een overwinning of gelijk spel, direct het degradatiespook te ontloopen is voor haar door een 24 nederlaag in rook opgegaan. In de eerste helft, toen L. F. C. haar meerderheid in twee zuivere en en evenzooveel off-side doelpunten had uitgedrukt, was het voor groen-wit reeds zoo goed als zeker, dat een beslissingswed strijd tegen T. H. B. noodlg zou worden om uit te maken wie van beide degradatie wedstrijden tegen Bodegraven zal moeten spelen. Inderdaad hadden de withemden voor de rust het spel nagenoeg geheel in han den, al had Lugdunum dan ook pech toen Ramackers heel in het begin van de zij lijn af buiten bereik van Duffels tegen de bovenlat schoot. De aanvallen van L.F.C. waren alle beter van opzet, terwijl het binnentrio tot meer verrassende dingen in staat is. Van Leeuwen was het, die na goed aangeven van Segaar de score opende. Kort daarop schiet dezelfde speler hard naast. Als scheidsrechter de Moor gedu rende korten tijd als slechtste man in het veld fungeert, heeft de L.F.C.-rechtsbuiten Duffels gelegenheid éénmaal in duidelijke en nog éénmaal in nog duidelijker buiten spelpositie te doelpunten- Begrijpelijk is het dat deze tegenvallers Lugdunum ge heel ontmoedigen. L. F. C., met een vei- ligen voorsprong, speelt lustig en sterk verder, terwijl Lugdunum daartegenover wat schuttert. Van Wijngaarden jaagt dan nog een vierde doelpunt in de Lugdunum- touwen. De rust treedt in met den stand 0—4. Na de rust lijkt het dat groen-wit zich j wat zal herstellen. Na 2 minuten spelen, als Vermond den bal keurig heeft opge bracht, weet Weerlee uit een voorzet den achterstand te verkleinen. Door dat succes aangemoedigd, komt Lugdunum steeds meer opzetten, doch keeper Duffels, wien het intusschen danig lastig wordt ge maakt, weet het gevaar te bezweren, al wandelt hij ook wel eens vele passen met den bal. Nog geruimen tijd blijft groen wit aanvallen, doch de verdediging, waar in Heijmans uitblinkt, houdt stand. Als Lugdunum dan inziet dat Fortuna niet met haar is, zakt allengs het spelpeil in en onderneemt L. F. C., goed door de half- lirjie gevoed, meerdere gevaarlijke aan vallen. Ook zij weet echter het net niet te vinden. Het spel wordt dan meer verdeeld en beide keepers moeten om beurten han delend optreden. Ramackers wordt nog al eens aan het werk gezet, doch zijn voor zetten belanden vaak achter het doel. Toch krijgt hij na handig gemanoeuvreer de kans netjes naar Landesbergen te plaatsen die op zijn beurt van der Laan in de ge legenheid stelt het tweede doelpunt voor Lugdunum te maken. Nog probeert Lug dunum op te halen, doch L F C. geeft geen kans. De laatste tien minuten wordt van Leeuwen, die zijn voet verstuikt, door de Vos vervangen. Nog enkele onbelang rijke aanvallen worden ondernomen. De verdediging weet daar echter raad mee. zoodat het einde aanbreekt met een wel wat geflatteerde 42 overwinning voor L. F. C. Lugdunum speelt dus een beslis singswedstrijd tegen T H B. op een onzijdig terrein. U. V. S. II—A. D. O. II 1—2, De laatste wanhoopspoging van de U. V. S.-reserves om aan het degradatie gevaar te ontkomen ls mislukt en de blauw-wltten zullen dus hun reserve 2de klasseschap tegen de kampioenen van de res. 3de kl. A en B moeten verdedigen. U. V. S. speelde tegen de Hagenaars niet slecht en de kampioenen hebben zich dan ook geducht in moeten spannen om de zege te behalen. Aanvankelijk was A. D. O. sterker, maar langzaam raakte U. V. S. ingespeeld en ging de strijd gelijk op. Even voor de rust namen de gasten op gelukkige wijze de lei ding, zoodat met 01 werd gepauzeerd. Na de thee weer een gelijkopgaande strijd, met A. D O. technisch beter. Toch maakte U. V. S. nog gelijk toen invaller v. Es een voorzet in het Haagsche net schoot, maar de goed spelende voorhoede der gasten zorgde nog voor een doelpunt, en daarmee voor de overwinning, die hun door beter spel wel toekwam. De leiding van scheidsrechter Joh. Doon was uitstekend. HOCKEYWEDSTRIJD FRANKRIJK—NEDERLAND ONZE PLOEG MET 4—2 GESUcg Door onderschatting der tegen. Pilt; HILLINEN—ALPHEN 3—4. De gasten waren iets sterker. Alphen heeft dezen laatsten wedstrijd der competitie met een overwinning op Hillinen besloten, waardoor de Rijnbe woners thans de tweede plaats bezetten. Inderdaad na de inzinking, welke zij eerst vertoonden, een goed resultaat. Even twee werd de wedstrijd aangevangen. Het begin vertoont een meestal gelijk op gaande strijd. Alphen neemt na eenigen tijd het spel in handen en uit een voorzet van haar linksbuiten weet Binnenkamp na pl. 15 min. met een onhoudbaar schot de score te openen .Maar ook Hillinen laat zich dan niet onbetuigd en zorgt door Scholten spoedig voor den gelijk maker. Niet ontmoedigd speelt Alphen verder. Bij een doorbraak zet de rechts buiten goed voor. waarna Windhorst voor de rest zorgt. Wij denken de rust al reeds te zien ingaan, maar de rechtsbinnen van Hillinen wenscht eerst nog even gelijk te maken. 22. In de tweede helft komt de thuisclub eerst aan de beurt, maar deze aanvallen leveren niets op. Daarna heeft Alphen geruimen tijd het beste van het spel in handen. De Hillinen-achterhoede .inzon derheid de keeper, weet van geen wijken. Hillinen breekt een enkele maal door, waarbij de linksbuiten onverwacht het net weet te vinden. Als dan echter v. Kooyk door alles heen rent, maakt hij op uit nemende wijze weer gelijk. Even later is het Windhorst, die voor Alphen andermaal weet te doelpunten. In dezen' stand komt geen wijziging meer, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning der bezoekers. SERIEWEDSTRIJDEN VAN A.S.C. V.O.C. wint opnieuw den Harmonie-beker. Gisteren zijn op het A. S. C.-terrein de jaarlijksche seriewedstrijden om den zil veren Harmonie-wisselbeker gehouden, waaraan werd deelgenomen door Concor dia, Kampong, V.O.C. en A.S.C. A.S.C., dat invallers had voor Josson en Lefrandt, begon slecht door met 10 van Concordia te verliezen in een wedstrijd, welke het aankijken niet waard was. In den tweeden wedstrijd tegen Kampong ging het aanmerkelijk beter, maar het geluk was niet met de roodzwarten, ter wijl vele goede kansen onbenut bleven. Een fout van keeper van Breen leverde den Utrechtenaren een gemakkelijk doelpunt op, dat achteraf bleek het eenige van den wedstrijd te zijn. In den laatsten wedstrijd gaf de thuisclub *ban de bekerhoudster V.O.C. uitstekend partij. Janssen en van Goor zorgden voor een 20 voorsprong, doch nog voor de rust verkleinde van Ever- dingen uit een strafschop den achterstand. Na de rust bleef A.S.C. het beste van het spel behouden, doch het succes kwam juist van den anderen kant. Beide partijen spanden zich nog terdege in voor de over winning, doch met gelijken stand kwam het einde. (22). Rest nog te vertellen, dat de firma de Vries en Stevens het radioverslag van den wedstrijd België—Holland uitzond, het geen door de niet zeer talrijke toeschou wers op hoogen prijs werd gesteld. De volledige uitslagen luiden: Concordia—A.S.C. 1—0; V.O.C.—Kam pong 51; ConcordiaV.O.C. 16; A.S.C. Kampong 01; A.S.C.V.O.C. 22; KampongConcordia 21. V.O.C. won dus voor de tweede maal den Harmonie-beker. LEIDSCHE VOETBALBOND. De uitslagen van gisteren zijn: le klasse: A. S. C. mL. F. C. II 54. 2e klasse: Lugdunum IIID. S. O. I 34, U. V. S. IV—R. C. L. H 3—0. 3e klasse B: U. V. S. V—D. S. O. II 6—3. 4e klasse: U. V. S. VI—L. D. O. II 2—2, Lugdunum VIKagia II 90. Juniores: D. V. S—U. V. S. 0—2, Lugdu num—R.CX. 0—5, A.S.C.—L.F.C. (a) 0—1. LUGDUNUM III—D. S. O. I 3—1. De kampioenen loopen direct hard van stapel en na 3 min is het al 01. Lugd. is echter spoedig over den eersten schrik heen en na 15 min. maakt T. de Roo mooi gelijk. 1—1. Lugd. blijft in den aanval en uit een keurigen aanval weet Teeuwe z'n club de leiding te geven 21, Dan krijgt D.S.O. een penalty, doch keeper Bey redt. Nog voor de rust weet DS.O gelijk te maken. 22. Na de pauze is D.S.O veel sterker, doch keeper Bey is goed op dreef. Een schot van den vrijstaanden midvoor is hem echter te machtig. 23. 10 min voor het eind maakt H. de Roo gelijk 33. doch 3 min. voor het einde weet den D.S.O.-rechts binnen schitterend te scoren 34. Scheids rechter Gordijn floot onberispelijk. LUGDUNUM 6—KAGIA 2 9—0. Lugd. 6 had het in dezen wedstrijd niet zwaar. De sportieve Kagianen bleken van voetbal weinig te kennen en met de thee waren ze reeds vier goals achter. Waar mee we niet willen zeggen dat Lugd. su perieur spel ten beste gaf doch ze wisten toch in ieder geval de kansen beter te be nutten. Nog vijf maal moest de Kagia- doelman visschen, zoodat Lugd. 6 met 90 won. Scheidsrechter Schniedewind floot verdienstelijk. QUICK BOYS III—A. R. C. III. Na een kwartier weet de A. R. C. mid voor van een fout in de achterhoede ge bruik te maken en onhoudbaar voor den keeper verdwijnt de bal in het net. Hierna neemt Q. B. het spel in handen en spoedig is de stand gelijk door toedoen van C. v. d. Oever. Dan krijgt Q. B. een corner te nemen welke door Meyvogel keurig wordt ingekopt Nog voor de rust heeft de thuis club een 31 voorsprong. Na de rust heeft het spel der bezoekers weinig meer te beteekenen en voert Q. B. den stand op tot 81. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der Zaterdag gespeelde eerste klasse-wedstrijden luiden: ArsenalBolton Wanderers 50 Birmingham—Leicester City 2—1 BlackpoolManchester City 22 ChelseaNewcastle Un. 11 Grimsby TownHuddersfield 2—1 Leeds UnitedDerby County 31 LiverpoolWest Ham Un. 20 Manchester Un.Middlesbrough 44 PortsmouthBlackburn R. 30 Sheffield Wedn.Aston Villa 30 SunderlandSheffield Un. 21 De uitslagen in de tweede klasse zijn: BradfordStoke City 22 BurnleyTottenham H. 10 Cardiff City—Bury 1—3 MillwallWolverhampton W. 11 Notts ForestSouthampton 31 PlymouthBristol City 53 Port ValeBradford City 10 Preston N. E.Everton 21 Swansea TownBarnsley 10 W. Bromwich ACharlton A 32 GOLF. WEDSTRIJD TE NOORDWIJK. Gisteren had te Noordwijk de Handicap Competitie-wedstrijd plaats van de Noordwijksche Golfclub tegen de Haag sche. De uitslagen zijn. Foursomes: H. Binnendijk (13) en A. Tieleman (22) spelen all square tegen Meckes (12) en A. Rueb (22). J. W. Henny (18) en F. K. Dixon (18) winnen van jhr. C. L. H. Quarles v. Ufford (13) en mevr. Hackfoort (22) met 4 holes W. Redelmeier (20) en E. .Chabot (30). winnen van mr. H. C. Gallois (11) en mevr. v. Skene (26) met 2 holes. Singles: H. Binnendijk (13) verliest van mr. H. C. Gallois (11) met 5 holes. F. K. Dixon (18) wint van G. Meckes (12) met 1 hole. J. W. Henny (18) en jhr. C. L. H. Quarles v. Ufford (13) spelen all square. W. Redelmeier (20) verliest van A. Rueb (22) met 7 holes. A. Tieleman (22) wint van mevr. Hack foort (22) met 4 holes. E. Chabot (30) wint van mevr. v. Skene (26) met 2 holes. Totaal: Noordwijk wint van Den Haag met 13 tegen 12 holes. SCHERMEN. DE COMPETITIE. De Leidsche vereeniging A. E. W. neemt thans weer deel aan de competitie van den K.N.A.S.B. en wel in afdeeling B. De samenstelling luidt: Floret: Schermzaal Bouillet. Kon. Off. Schermbond. Te Werve en Parade et Riposte; degen: Cl. Te Werve A. E W.. Parade et Riposte. Kon. Off. Scherm, en Odin; sabel: A. E. W., K. O. S. Te Werve, Parade et Riposte en Odin. (Van een V. D.-medewerken Gistermiddag werd te Parijs voo.j talrijk publiek de hockeywedstrijd ft, rijk—Nederland gespeeld. Wat ï(r Hollanders verwacht, en de Frans slecht gehoopt hadden is gebeurd Fransche team heeft de Hollanders cideerd geslagen. Na Barcelona hebt- Fransehen aanzienlijke vorderingen' maakt en vaststaat dat de Hollander zaak te licht hebben opgenomen. Te ruim half vijf stellen de beidt, tallen zich in de Stade de Coloml volgt op: Frankrijk: Tixir. doel; Prieur, (jl lire, achter; Henon, Remusat, Desbogj midden: Volloge, Gromonprez, Goi Declerq. Soule, voor. Nederland, v. d. Haar, Kist, du Jannink en Maas, voor; Van Lierop Haar, v. d. Hagen, midden; Leegstra Waal, achter, Hardebeck, doel. De Hollanders hebben den afslag e» ten direct voor het Fransche doel duurt echter maar even, want met snelheid komen de Franschen ou, en met een elan dat de Hollandsche a terhoede zichtbaar verrast. Er 5 minuten gespeeld als Soule met een lukkig schot het eerste Fransche doel maakt. De Franschen vallen steeds aan, doch schieten te weinig en de landsche aanvallen stuiten af op F en Tixier, die zijn doel uitstekend dedigt. Na 20 minuten slaagt Kist er echte hem te passeeren en gelijk te maken.' is het weer mis. De achterhoede faalt haaldelijk en als voor het Holland, doel een corner bulley genomen is, ontaj er een scrimmage waaruit Grimo: 21 maakt. Even later als Hardebeck uitgeloopea| weet Declerq hem te passeeren en stand op 3—1 te brengen. De Hollaci aanvallen stuiten steeds weer af Fransche achterhoede. Tixier verd»; zijn doel uitstekend. Als kort rooi pauze Grimonprez alleen doorbreekt den bal voor zich uitdrijft, loopt Hu beck in, doch mist en gemakkelijk sir Grimonprez er in 41 te maken, welken stand de rust ingaat. Na de pauze zag men een geheel j- spelbeeld. De Hollandsche inzinking ru van men wat de eerste helft betreft spreken, is voorbij, en fraai combines komen de Hollanders steeds weert doel. Uit een corner bulley voor het Fn sche doel, plaatst Maas fraai naar midden, vangt den bal en schiet tweede Hollandsche doelpunt. De Hollanders vallen nu met zoo- elan aan, dat men meer doelpunten: wacht. Hun meerderheid is zoo groot, een gelijk spel niet uitgesloten geacht. Herhaaldelijk krijgen we fraaie voor het Fransche doel, doch Tixier 'steeds door stoutmoedig optreden zjjrii vrij te houden, terwijl een groote moéie plas voor het doel het inschieten b>' onmogelijk maakt. Zonder verandering komt het einde een 42 overwinning voor de Franse! Men kan zeggen dat de Franschen de wedstrijd welverdiend gewonnen heb: vooral als men de eerste helft bekijkt Hollandsche achterhoede was verrast den Franschen aanval en wist zich meer voor de rust te herstellen. Sterk voelde men het gemis van ling, die op minder bevredigende door Leegstra werd vervangen. Na de rust werd goed gewerkt. In het algemeen was de stocktecti der Hollanders beter en vooral de ra hoede had met haar schieten steeds I zonder veel pech. De Fransche scheidsrechter Lepd toonde zich een onpartijdig referee, S had op het spel vrij weinig kijk. Aan beide zijden liet hij ernstige tof passeeren. Na afloop bood de Fransche Hal federatie den Hollandschen spelers thee aan, waarbij de heer Reichel. der» zitter, de Hollanders met een an speechje als de leermeesters der Franse! prees. IK ,2< WIELRENNEN. SWIFT. De opkomst bij Swift was gisteren te dan wij in langen tijd bij haar ge« zijn. 13 renners namen aan den traims rit deel en wel in de A-klasse 7. In 4 klasse moest een rit gereden worden 40 K.M. J. Riethoven werd le geplas) eervolle 2e E. Sladek met een wiel n schil. Als 3e ging J. van Wezel over streep. Door het breken van zijn moest A. van Egmond, die een honderd meter was uitgeloopen, zijn sprong afstaan, wat hem natuurlijk te de overwinning kostte. De gemaakte in deze rit was 1 uur 18 min. In de B-klasse wist de Roode zich te plaatsen in den tijd van 40 min den voet gevolgd door C. Paats, «j met 1/5 sec. verschil de streep passeea Als 3de wist zich van den Bos te in den tijd van 43 min. Deze renner voor het eerst aan zoo'n rit deel, M dit een heel mooie prestatie is. De afsti in deze categorie bedroeg 20 KM N- loop reikte de Voorzitter met een toe? selijk woord de prijzen voor de prestatie uit. Zondag neemt Swift met 8 renners ut aan de wedstrijden in Den Bosch. GYMNASTIEK. DE NEDERLANDSCHE PLOEG I TEGEN BELGIË. Gisteren is de Nederlandsche turnpjj die tegen België zal uitkomen, samft steld: De samenstelling luidt als volgt E. Melkman, P. van Dam. M fj® J. v. d. Vinden. J. Caranca, J. Wijn/-: G. Ens, N. Zwaaf, N. Agsteribhe. Brouwer.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12