i I dikke pijltje geeft den stand aan LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. VRAGENRUBRIEK. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. rlNANCIEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Lrmiddag 3 uur: 758 jenmtddag 2 uur: 753. ledenmiddag 3 uur. dunne pijltje geeft den stand aan flstermiddag 3 uur. ■elegratiscb weerbericht s «aarneming in den morgen van 2 Hei medegedeeld door het |t5ed Meteorol. Instituut te De Bildt. Tste stand 767.9 te Isafjord. Leste stand 750.8 te Lerwick. Sachting tot den avond van 3 Mei: Ue veranderlijke wind; later uit >1 richtingen Half tot zwaarbewolkt [trokken. Weinig of geen regen. Aan- lliil zelfde temperatuur. Iets koeler. luchttemperatuur. Hnurvoorm." 15 graden C. f59 gr. F.). Ijïuur's midd.: 17'/i gr. C. (64 gr. F.). GWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag, logste stand des voorm. te 3.07 uur. igste stand des nam. te 3.27 uur. Voor Maandag, stand des voorm. te 3.47 uur. >gste stand des nam. te 4.08 uur. pICHT OP VOOR FIETSERS e.a. ■dag van 7.54 u. n.m. tot 3.59 u. v.m. N jcv: van 7.56 u. n.m. tot 3.57 u. v.m. ADRES AAN DEN RAAD. «r de vermakelijkheidsbelasting. n den Raad is volgend adres gericht: Nederlandsche Bond voor Lichame- Opvoeding, afdeellng Leiden en de isch Katholieke Leidsche Commissie Lichamelijke Opvoeding, gevestigd te ai, hebben met leedwezen kennis ge in van het voorstel van B. en W. tot dag van de verordening op de hef- eener belasting op publieke vermake- eden enz. t tornt hun namelijk voor dat door herziening alle vereenigingen, die beoefenen, ernstige finantieele na- ;d zullen lijden. achtens het nieuw voorgestelde arti- ullen volgens de toelichting van B. en lie leden der vereenigingen, die sport lenen, bij het organiseeren van wed- !en belasting moeten betalen naar de vaarde vn den entreeprijs, ook al 0 zij toegang tegen verminderden mi om niet, tenzij de contributiekos- nike recht op prijsverlaging geven, afgestempeld en deswege reeds belas- Is betaald. spreekt vanzelf, dat dit aan de le- van de vereenigingen een zware ver ging oplegt, wat tengevolge heeft, dat leden zullen bedanken, wat weer :er sportbeoefening zal veroorzaken, it bij de heffing van de belasting op ontributies zal de groote verhooging Ifde gevolgen hebben, enmin is het voor de vereenigingen atieel mogelijk de belasting door de buiging te doen dragen, daar geen lie over ruime middelen beschikt. E contributies zijn al zoo laag moge- Sestelci om ieder de gelegenheid le |u lid ecner vereeniging te worden, ftzeifde geldt voor de donateurs der lenigingen. pi is dan ook, dat bovengenoemde bon- J fJAmens de vele sportvereenigingen, I J hen zijn aangesloten, een dringend lep doen op de leden van den Gemeen- lad om het voorstel van het College I E. en W. tot wijziging van de veror- |ug op de vermakelijkheidsbelasting aan te nemen. |(w.g.) Dr. C. J. J. VAN ITERSON, Voorzitter N. B. L. O. E. J. BRUINS. Secretaris. H. L. J. TOBé, IVoorz. R.K. Comm. v. Lich. Opvoeding. G E VAN DER LINDEN. Secretaris. 1Geslaagd voor het alhier afgenomen ■men voor apothekers-assistent de Pes H M. Haspers, Loppersum en E. t> v h. Akker, Rotterdam, en de heeren f00m, Den Haag en J. Kostense, R'dam. het pand Diefsteeg 15 opende de chr Piket hedenmiddag een winkel sanitaire artikelen. In het keurig inge- ■iiTi voor8edeelte zijn de sanitaire ■"telen en gas- en waterieidingapparaten ^„"Sesteld, terwijl hiermede in verbin- Jzrf s[aat de ruime werkplaats voor de werken verwaiminBs*' zink- en mastiek- houw van de op 3 April alhier i»»Lw 75 werkmanswoningen voor rirte Van de Vsreenig'ng tot bevorde- ceh !aï.den houw van werkmanswonin- Wund - d6n Ho°Ben' Rijndijk, alhier, is aan den aannemer J. A. Knete- t« Oegstgeest. ®J de politie is aangifte gedaan, {lat irth Bisteren gehouden veemarkt een if „0n, sUerkalf en een zwartwit-kop- 11 worden vermist. htT rijhisterieele beschikking is voor Skv a a van 1 Mei 1931 tot 31 Juli K "BeUlksehe vergoeding voor niet lura verstrekte fourage, bij voort- r hit hfjdëlijk verblijf ter plaatse, cent °°rps Leiden vastgesteld op Hiermede vestigen wij de aandacht op de advertentie van de firma E. J. Brlll alhier betreflende de belangrijke boeken veiling welke de volgende week zal plaats vinden. De verschillende bibliotheken welke zullen worden verkocht omvatten werken op allerlei gebied: litteratuur, godsdienst, aardrijkskunde en geschiede nis, medische en natuurwetenschappen. De verzameling Japansche en Chineesche werken afkomstig van prof. dr. M. W. de Visser zullen op één dag, n.l. Dinsdag a s. des middags en des avonds worden ver kocht. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Wenn zwei sich liebcn. Uit een motief van den Franschen too- neelschrijver Verneuil, heeft Robert Blum een operette-tekst getabriceerd en Ralph Benatzky leverde daarbij passende en goed aansluitende muziek. Tekst zoowel ais mu ziek zijn zeer eenvoudig, doch bijzonder gelukkig gegrepen en zoo behoort „Wenn zwei sich iieben" ongetwijfeld tot de kleine betere helft der moderne operettes. Begonnen wordt in de proloog met wat anders het einde pleegt te zijn: de echt scheidingsprocedure tusschen dr. Roger Fleuriot, muziekleeraar, en Dolly prinses Saint Labiche. Gelijk bij een film wordt dan in de twee volgende bedrijven aange toond, hoe beiden tot elkaar zijn gekomen nadat een reeks groote moeilijkheden waren overwonnen, 't Is een romantische geschiedenis: een gravin, die zich een zus ter in schijn schept, welke winkeljuffrouw is in een schoenenmagazijn, zich dan zelf voor die zuster doet doorgaan en zoo haar geliefden des harten verovert, die zijn oogen tot de prinses niet durft op te hef fen. Speciaal het 2e bedrijf iq de schoen winkel „sprudelt" van geest en leuke vond sten. Maar de eenvoudige muziekleeraar voelt zich niet thuis in de hoogheid van zijn gemalin en vandaar de echtschei dingsprocedure, die in de epiloog natuur lijk aldus eindigt dat beiden elkaar op nieuw in de armen vallen Zooals we van het Fritz Hirsch-gezel- schap gewoon zijn, was het wederom een zeldzaam sluitend geheel, dat deze cp zich zelf aardige operette tot eten doorslaand succes maakte. In als altijd keurig verzorgde decors speciaal de schoenwinkel was een koste lijke uitbeelding! is de operette vlot en raak over het voetlicht gedragen. In de eerste plaats zij genoemd Paul Harden als de muziekleeraar-bibliothecaris, die zich laat veroveren door de prinses. Met de hem eigen Schwung speelde hij allerleukst deze operette-figuur, tevens toonend te beschik ken over gevoels-accenten van prima kwa liteit. Denk b.v. aan het zingen van zijn „leises Chanson": ich bin verliebt dat was een juweeltje. Naast hem zagen wij een nieuw gezicht in het Hirsch-ensemble als prinses, n.l. Roly Bock, weggehaald uit Berlijn. Zij acteert vlot, zingt aardig, heeft een goed figuur, doch mist o.i die onde finieerbare charme van een Friedl Dotza. Verder speelde Artur Eugens allerkoste lijkst den schoenwinkelier. Waiter Triebei ,,den eenigsten klant". Albert May den grafelijken aanbidder der prinses, die zich schadeloos stelt bij het echte schoenen verkoopstertje Irma. waaraan Eva Held, eveneens nieuw geëngageerd hit Berlijn, een uitbeelding gaf die meesleepte. Welk een vlotte lenigheid in spel en dans. ge paard met voldoende zangvermogen en die innemende charme, welke de harten verovert. En tenslotte Jula Rillo als vrou welijke presidente van het. Hof! Alles bij elkaar genomen dus wederom een pracht-avond voor het gezelschao en voor de aanwezigen, die den schouwburg bijkans geheel vulden en het aan luide toejuichingen niet lieten ontbreken. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De Duitsche regeering heeft de tarief.nuur nog weer met enkele steenen opgetrokken en daarmede onze lawlbouw-export- artikelen maar weer nieuwe moeilijkheden in den weg gelegd. Maar toch kon minister Sc'iiele deze Keer niet in alles zijn zin krijgen. De verhooging van invoer recht op boter werd tenminste op gezag van zijn tegenstanders vastgesteld én dit zal zeer vermoedelijk nu wel van de baan zijn. Spek en reuzel zijn echter thans op den tol gebracht, die sedert 1923 reeds was aangenomen, doch nog niet in werking was gesteld. Van 6 Mark per 100 K.G. had men een tusschentol ingesteld en voorloopig op 14 Mark gebracht. Nu treedt volgende week volle verhooging in werking, van 20 Mark per 100 K.G. totaal invoerrecht. Dus be- teekent een directe verhooging van 6 Mark of 3.60 per 100 K.G. Voor onze varkens- inesterij, die toch al zoo slecht is alweer een terugslag. Dil geldt dus als een aparte mededoeling aan onze belanghebbende levers. Wat den veehandel aangaat. Alhier op de Leidsche markt gistel alle plaatsen goed bezet Men verwachtte aanvankelijk een teruggaande markt, maar dit viel per slot nog erg mee. Mogelijk werkte het wat zachtere weer eenigszins hiertoe mee, want ongeveer alles werd prijshoudend ver handeld. Vette koeien brachten een kleinigheid meer op. Te Leeuwarden was het aanbod reeds belangrijk teruggeloopen. Gisteren 2111 kalf- en melkkloeien. Zwolle 1526 stuks. In de eerste soorten een goede handel. Weide koeien en vette wat stugger. Toch geen lagere prijzen Stieren flauwer. Kalveren in algemeene daling. Zoowel vette als nuchtere met eenïge teruggang in de prijzen, Het goerlkoope varkensvleesch is hiervan de oorzaak. Voor wolvee waren de markten gister gunstig gestemd. Vooral alhier op de markt werd goed verkocht. Jonge lammeren ook al stijf in prijs. De varkensmarkten hadden een minder gunstig verloop. Te Leeuwarden gister 17—18',cent per pond. In het jonge goed gister wel wat meer handel, maar toch lager in prijs. Biggen f. 4—8.50 per stuk. VAN DER S. H. J. J. W„ te L. Wendt u tot de se cretarie der gemeente, waarin u denkt te kampeeren vermoedelijk Wassenaar. De kosten zijn slechts gering. DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapening. De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken dr. Curtius, heeft, in verband met het reeds eenigen tijd geleden ingediende voorstel voor de agenda van de Mei zitting van den V.B.-Raad, waarin ver plichte publicatie van den tegenwoordigen stand der bewapening der onderscheidene landen gevraagd wordt, den secretaris generaal van den Volkenbond een nota doen toekomen, waarin de in bijzonder heden uitgewerkte tabellen voor de publi catie van den bewapeningsstand vervat zijn. De Duitsche tabellen stemmen in het algemeen overeen met de van Duitsche zijde reeds tijdens de onderhandelingen van de voorbereidende ontwapeningscom missie ingediende voorstellen en behelzen tot in détails de gezamenlijke actieve en het geheele actieve en in voorraad lig- reserve-troepen, den recruteeringstijd en gende oorlogsmateriaal voor land-, lucht en zee-bewapening. De tabellen bevatten dus den totalen stand der bewapening van de afzonderlijke landen en bieden aldus de mogelijkheid, dat de Ontwapeningsconfe rentie zich een duidelijk beeld van den tegenwoordigen stand der bewapening zal kunnen vormen. De Duitsche tabellen zul len thans op grond van het Duitsche voor stel tot openstelling van de bewapenings- cijfers in de Mei-zitting van den V.B.- Raad ter sprake komen. SPANJE. De paleizen musea. Naar uit Madrid gemeld wordt, bestaat liet voornemen, alle koninklijke paleizen in Spanje te veranderen in nationale musea, uitgezonderd de paleizen in Santander en San Sebastian, die als particulier bezit van koning Alfonso XIII zijn erkend. EGYPTE. Mislukte betooging der Wafd. Malimud pasja en Nahar pasja, de lei ders der Wafd, wilden gisteren, door hun aanhang vergezeld, per trein van Kaïro naar de provincie vertrekken om daar te demonstreeren, doch de overheid verhin derde hun vertrek. Ook nadat de Waf- disten met geweld een trein waren binnengedrongen. De wagons werden eenvoudig op een zijspoor gereden. Er vielen eenige stokslagen van de zijde der politie, waarbij beide leiders beweren ook geraakt te zijn. VEREENIGDE STATEN. ALASKA NAT! De gouverneur van het gebied van Alaska heeft een wetsontwerp ondertee kend, dat het plaatselijke drankverbod afschaft en het Congres der Ver. Staten verzoekt de drankwet te wijzigen. CHINA. Tegen den burgeroorlog. Uit Nanking wordt gemeld, dat Tsjang Hsoe Liang, de dictator van Mantsjoerije, per vliegtuig aldaar is aangekomen, om besprekingen te voeren met Tsjang Kai Shek, het hoofd der Nanking-regeerlng. Men neemt aan, dat deze besprekingen ten doel hebben, het uitbreken van een nieuwen burgeroorlog in China te voor komen. DE 1 MEI-VIERING. Over 't geheel genomen is de 1 Mei-dag in het buitenland rustig verloopen. Gister middag is hef te Berlijn een communist gelukt, op het dak van de Universiteit te klimmen en aan den midd^lsten mast de Sovjet-vlag te hijschen. Een student klom op het dak, haalde de vlag neer en ver scheurde deze voor de oogen der menigte. Overigens slechts kleine botsingen in Duitschland. Uit Polen worden echter verschillende incidenten bij de 1 Mei-betoogingen ge meld. Te Warschau werden communistische betoogingen door de politie uiteenge dreven. Een politieagent en verscheidene communisten zijn gewond. In een andere plaats verzetten de communisten zich tegen de ontbinding van een optocht door de politie. De politie schoot onder de menigte: twee personen werden gedood. Ook te Barcelona vielen slachtoffers. Na afloop van een syndicalistische meeting, trok een optocht van 3- a 4000 man naar het paleis van de generaliteit, om aan de autoriteiten een 1 Mei-manifest aan te bieden. Een delegatie ging het paleis binnen. Ondertusschen deden zich ernstige onlusten voor op het Plein van de Repu bliek. waar het paleis gelegen is. Een zeer groote menigte stond er samengeschoold in afwachting van de terugkomst der dele gatie. Plotseling weerklonken schoten, het geen een paniek onder de menigte veroor zaakte. Daarna werden de schoten tal rijker en men schat dat er een 400-tal gelost zijn. Een politieagent werd gedood, twee anderen zwaar gewond. Een 12-tal bur gers werd gewond, 4 hunner zwaar. De politie dreef de menigte uiteen. Men weet niet wie de schoten gelost heeft. Na afloop van de 1 Mei-betooging, die te Johannesburg (Zuid-Afrika) door de communisten voor het stadhuis werd ge houden. hebben 500 Europeanen en 500 Inlanders getracht het Carlton Hotel, het voornaamste hotel, en de Rand Club te be stormen. Dertig nolitie-acenten snelden in een vrachtauto toe en grepen in vóór de Club, toen de toestand kritiek werd. Het kwam tot een gevecht met de menigte. De politie had veel moeite om tot arrestaties over te gaan wegens de viiandige hou ding van de menigte. Zeven blanken en twep Inlanders werden aangehoudefi. Te Havanna, waar bij gelegenheid van den 1 Mei betoogers ontochten hielden met roode vlaggen, onder het uiten van op ruiende kreten en het lossen van schoten, werden 4 personen gedood en een aantal gewond Te Tokio ziin gisteren 800 en in de nro- vlncie 900 nersonen aangphnnden Ernstige incidenten zijn in Japan niet voorgekomen. TETZNER TERECHTGESTELD. REGENSBURG, 2 Mei (V.D.) Hedenoch tend te zeven uur is het vonnis tegen den moordenaar Kurt Erich Tetzner voltrok ken. Behalve de bevoegde vertegenwoordi gers der autoriteiten waren twaalf getui gen en zes journalisten tegenwoordig. Ook de rechters, die Tetzner veroordeeld heb ben. waren aanwezig. Tetzner zag bleek, doch was volkomen rustig. Na voorlezing van het vonnis vond de terechtstelling door den beul uit Munchen plaats. BINNENLAND. SLACHTOFFER VAN EUN AUTOBOTSING OVERLEDEN. De heer Keijzer, die gisteravond op het kruispunt HilversummerwegNieuwe Rijksweg te Laren met zijn auto in bot sing kwam met een vrachtauto, tenge volge waarvan hij met ernstige hoofd wonden naar het St. Jans ziekenhuis werd vervoerd, is in den afgeloopen nacht aan de gevolgen overleden. BELANGRIJKE OPDRACHT AAN DE NED. SCHEEPSBOUWMAATSCHAPPIJ. De N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam heeft dezer dagen een opdracht ontvangen, die zeker wel de belangrijkste is, sinds geruimen tijd op scheepsbouwgebied in Nederland geplaatst. Deze bestelling betreft den bouw van drie enkel-schroef-motor passagiers- en vrachtschepen, met een draagvermogen van 9500 ton elk voor een buitenlandsche reederij. De schepen worden voorzien van een groote koelruimte voor het vervoer van vruchten en vlsch. De snelheid der schepen zal ca. 16 mijl zijn. KIND DOODGEVALLEN. Gistermiddag is het 4-jarig zoontje van den heer De Rooy te Waddinxveen, wo nende aan het Jaagpad aldaar, op het dak van een pakhuis geklommen en in een lichtkoker gevallen. Hij kwam op een betonnen vloer terecht en werd met een zware hersenschudding opgenomen. Hedenmorgen is het zonder tot bewust zijn te zijn gekomen overleden. ONDERSCHEIDING. Toegekend is aan mej. F. Slappendel, huishoudster bij den heer D. de Bruyh Jzn. te Hazerswoude de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in zilver. AMSTERDAMSCHE BANK, Aan het jaarverslag der Amsterdamsche Bank is het volgende ontleend: De staat, van handel en nijverheid bleef niet zonder invloed op de uitkómsten van het afgeloopen jaar. Het lage rentepeil deed de rentebron spaarzamer vloeien. Vermindering van omzetten bracht ver mindering van provisie. Al heeft de effec tenrekening grootere bate opgeleverd dan in 1929, de winst hierop is niet van zoo- danigen omvang, dat zij de derving van rente kan vergoeden. Mitsdien staan onze inkomsten over 1930 bij die over 1929 ten achter. Wij hebben wederom de algemeene debiteurenreserve met f 2.500.000 gecredi teerd. Op onroerende goederen hebben wij f. 1.741.720.69 afgeschreven. De bouw- reserve, groot f. 3.000.000. in vroegere jaren gevormd, bleef ongewijzigd. Wij stellen voor het dividend te bepalen op 8 pCt. en in het reservefonds te storten f500.000. Dit fonds zal dan 84,54 pCt. van het maatschappelijk kapitaal bedragen. De winst- en verliesrekening wijst een zuivere winst van f. 6.301.662.19 aan. LAWN-TENNIS. NEDERLAND—MONACO. Van der Heide en Koopman geslagen. Gistermiddag werd op de M.E.T.S.-ba- nen te Scheveningen 'n aanvang gemaakt met den landen-tenniswedstrljd Neder landMonaco. Begonnen werd met de partij Van der Heiden—Landau. De Hol lander spande zich in de eerste set buiten gewoon in en won deze dan ook (7—5). In de tweede en derde set ondervond Landau weinig moeite. In de vierde set verdedigde Van der Heiden taai en hier noteerden we eenige fraaie smashes van den Amster dammer. Toch kon hij niet verhoeden, dat ook deze set verloren ging. De tweede partij KoopmanGalepe was in drie sets beslist. De Hollander werd aanvankelijk geheel overrompeld en de eerste set ging dan ook in snel tempo ver loren. In de tweede set kwam Galepe op 31, maar daarna kwam Koopman er beter in. Het werd 3—3. Tweemaal had Koopman de leiding (43, 54), daarna was het afgeloopen en beëindigde Galepe set en match. De uitslagen luiden: Van der HeidenLandau 7—5, 0—6, 16 46. KoopmanGalepe 26. 57, 46. Monaco leidt dus met 20. TIMMER GAAT WEER SPELEN. Het herstel van Timmer na zijn aanval van pleuritis in het vorig jaar is van dien aard, dat hij weer geregeld oefent en dat er zelfs sprake van was dat hij vandaag in het dubbelspel tegen Monaco zou uit komen. Deaanvoerder van de Hollandsche ploeg, mr. Van der Feen achtte het echter juister én tegenover de reeds gekozen spelers èn tegenover de spelers van Mo naco. om de reeds vastgestelde dubbel te handhaven. Timmer heeft zich bereid verklaard om in den Davis-Cuo wedstrijd tegen Italië (of tegen Hongarije) in het dubbelspel uit te komen. IJMUIDEN, 2 Mei 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.701.25; Griet per kist van 50 K.G. f.5522; Tongen per K.G. f. 2.65—1.80; Zetschol per kist van 50 K.G. f.35—21; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.255.50; Bot per kist van 50 K.G. f. 4.50; Schar per kist van 50 K.G. f.83.60; Tongschar per kist van 50 K.G. f.4620; Roggen per 20 stuks f.3319; Vleeten per stuk f. 3.203; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 104 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.25; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.1713; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 129; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.3223; Gullen per kist van 50 K.G. f. 133.50; Lengen per stuk f. 2.800.75; Heilbot per K.G. f. 1.50; Wijting per kist van 50 K.G. f.62; Kool- visch per stuk f. 0.400.23; Makreel per kist van 50 K.G. f. 10—7.80. Aangekomen 8 Stoomtrawlers: IJM. 481 met f. 2375; IJM. 101 met f. 1776; IJM. 129 met f.1206; IJM. 54 met f.2202; IJM. 19 met f.2935; IJM. 106 met f.2205; IJM. 191 met f.2713; IJM. 35 met 1900 manden versche visch en 65 kantjes zoute vlsch f.4759; en 14 loggers: K.W. 31 met f.500; K.W. 45 met f.514; K.W. 42 met f.591; IJM. 138 met f.430: K.W. 134 met f.520; K.W. 57 met f.733: K.W. 173 met f.227; K.W. 158 met f.428; K.W. 19 met f.512; K.W. 8 met f.517; K.W. 4 met f.474; K.W. 32 met f.341; K.W. 24 met f.414; K.W. 171 met f. 132. AMSTERDAM, 2 Mei. Stille markt op lager niveau Industriëlen verdeeld. Olies en Suikers lager. Deli's flauw. Scheepvaart en Mijnen kalm. Amerikanen lager. Uit den aard der zaak kon de Amster damsche beurs zich niet onttrekken aan de zwakke tendenz, die Wallstreet tegen het slot kenmerkte, doch hiermede reke ning houdend gaf het verloop toch blijk van groot weerstandsvermogen. Weliswaar moesten de meeste soorten zich een kleine opoffering getroosten, maar de verschil len waren niet groot. De handel was ove rigens zeer beperkt. Suikers hadden nog de grootste verliezen te incasseeren, het geen verband hield met het zeer krach tig herstel van H.V.A.'s begonnen 10 punten lager, maar wisten vervolgens iets te verbeteren. De overige soorten wa ren laeer. Epnige affaire had plaats in Koninklijke die een 5-tal punten moesten afstaan. Tabakken zwak. Rubbers lager geheel buiten de belangstelling er waren weinig veranderd. Scheepvaarten stil. Scheepvaart Unies bleven op peil. Mijn- waarden geheel verlaten. In Amerikaan- sche fondsen was eenige belangstelling op het gereduceerde niveau, waardoor de noteeringen bijna algemeen boven New Yorksche pariteit lagen. Industrieele ver deeld. Philips en Unie Leves ^'rdeeld. Calve Delft en Accoustieken bleven op peil. Aku's flauw. Prolongatie 2'h'/t. LEIDEN. 1 Mei. Komkommers f.2032. Bloemkool I f. 1530. II f. 515. Savoye- kool f.2931. Pieterselie f.3—5. Prei f.2 4. Radijs f.48. Kropsalade f. 1.507. Selderie f. 13. Rabarber f. 14 p. 100 st. Kroten, gek f. 13—15. Witloof f.20—30. Postelein f3542. Spinazie f. 610. Uien f. 4—5. Wortelen f.1021. Aardappelen f.3 —9 p. 100 K.G. Turfmarkt van 27 April tot en met 2 Mei. Geen aanvoer. Prijs lange turf f. 7.50 8.50 p. 100 stuks. Botermarkt van 2 Mei. Prima fabrieks- boter (controle! f. 1.35 p. K.G. Prima boe- renboter f. 1.251.35. Goede boerenboter f. 1.051.20 Aangevoerd 108/8 en 2416 vaten, wegende 2395 K.G. Handel goed. 1906 1931 EBEN HAËZER. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders JACOB V. d. HOONAARD en JOHANNA v. d. KWAAK den 17en Mei hun 25-jarige Echtvereeniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare Kinderen LEENDERT en Verloofde. ELISABETH en Verloofde. ADRLANA CORNELL? Oegstgeest. 2 Mei 1931. Dorpstraat 42. 9277a Receptie Woensdag 6 Mei 1931, nam. van 8 tot 9 uur. Met blijdschap deelen wij de geboorte mede van onzen Zoon 9727a ARIE A. LASSCHUIT M. LASSCHUIT— WEERS. Leiden, 1 Mei 1931. Hoogl. Kerkkoorsteeg 12. De Heer en Mevrouw J. v. DOORN—DUIMELAAR, berichten de geboorte van een DOCHTER, s. f. Blimbing Djombang 1 Mei 1931. 5111 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3