LUGDUNUM L.F.C. BINNENLAND. ZONDAG a.s. SERIEWEDSTRIJDEN van A.S.C. HET INSTRUCTIE VAARTUIG VAN HET ONDERWIJSFONDS. Tewaterlating door Prinses Juliana. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van HK.H. Prinses Juliana persoonlijk het nieuwe instructievaartuig voor de zee-, Rijn- en binnenvaart van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart dat „Prinses Juliana" zal heeten, te wa ter te laten. Het schip wordt gebouwd op de werf „Gideon" van de firma J. Koster Hzn. te Groningen. De tewaterlating van het instructie- vaartuig „Prinses Juliana" zal plaats hebben op Zaterdag 13 Juni, des middags te 2 uur. MEVR. VAN BALEN—KLAAR Huldiging bij haar 70en verjaardag. Gistermiddag had een zeer druk be zochte receptie plaats in huize Voorhout te Den Haag waar een comité mevr. van BalenKlaar met haar 70sten verjaardag heeft gehuldigd. Onder de aanwezigen waren de Kamer leden de dames Westerman en Itallievan Embden, de hoofdinspecteur van het on derwijs Rienks, de inspecteur Pattist, mr. Harm Smeenge, voorzitter van de Vereen, voor Volksonderwijs en vele anderen. Mevr. Cohen Tervaert, voorzitster van het huldigingscomité, bracht hulde aan de vrouw, die eigenlijk gedurende haar heele leven kinderen heeft opgevoed, eerst als onderwijzeres, toen als moeder en eindelijk als schoolopzieneres. Zij dankte haar voor het vele goede door haar tot stand gebracht. Mr. Harm Smeenge huldigde vooral de politieke figuur en hij wees op haar on- vermoeiden strijd voor het Vrouwenkies recht. Spr. eindigde met den wensch, dat zij nog lang voor de gemeenschap en voor het gezin mocht blijven behouden. Mevr. v. BiemaHijmans sprak als pre sidente van de Haagsche afdeeling van de Vereeniging voor Vrouwenbelangen en gelijk staatsburgerschap. Hierna voerden het woord: dr. Rienks mevr. JacobsZoethout (namens het hoofdbestuur der Ver. van Huisvrouwen). mej. Crombath (namens de Ver. van Onderwijzeressen bij het voorbereidend Onderwijs) en mej. Westerman, die na mens het comité een fauteuil aanbood. Mevr. Van Balen dankte in welgekozen bewoordingen voor de haar gebrachte hulde De receptie werd bezocht door deputa. ties en besturen van Vrouwenvereeni-» gingen op politiek en maatschappelijk ge bied. EEN ONWETTIGE VERBETERING. De gewijzigde verkiezingsuitslag in Noord-Brabant. De N. R. Ct. is het niet eens met de offi- cieele mededeeling betreffende den verbe terden uitslag der Staten-verklezingen in Noord-Brabant, volgens welken een her nieuwde vaststelling door het Centraal Stembureau door de wet niet verboden is. In weerwil van deze meening aldus het blad en de daaraan toegevoegde verzekering, dat er eenige juristen zitting hebben in het Centraal Stembureau, is ons inziens deze tweede vaststelling van den uitslag in strijd met de wet. Zij is dit niet alléén, omdat er volgens artikel 107 juncto artikel 109 der Kieswet slechts één zitting van het Centraal Stem bureau is met één vastgestelden uitslag, zoolang niet de Provinciale Staten zelve later by het onderzoek van de geloofsbrie ven der nieuw Inkomende leden krachtens artikel 70c der Provinciale Wet tot nlet- toelating van een of meer dier leden we gens de onjuistheid van de vaststelling van den uitslag besloten hebben, waarna eerst het Centraal Stembureau den uitslag opnieuw zal hebben vast te stellen met in achtneming van de beslissing van Provin ciale Staten. zy is dit niet alléén om deze reden, her halen wij, hoewel ook de aangehaalde wetsbepalingen slechts een verbetering door de Provinciale Staten kennen. Tegen de opvatting, dat de wet de vaststelling van een tweeden uitslag door het Centraal Stembureau „niet verbiedt", zou men dan ook veeleer de meening kunnen stellen van het Weekblad voor den Nederland- schen Bond van Gemeenteambtenaren, onder redactie van prof. Poelje, dat in zyn laatste nummer met betrekking tot een andere kwestie der Kieswet (de sor teering van de stembiljetten opmerkt), dat de wetgever straffe vormvoorschriften heeft willen geven en „iedere afwüking van deze strak getrokken Ujn met de wet in strijd is." Maar er is wel degeiyk ook een uitdruk- keiyk wetsvoorschrift, dat zich tegen een hernieuwde vaststelling van den uitslag door het Centraal Stembureau verzet. Artikel 32 der Kieswet behelst, dat be palingen ter regeling van de werkzaam heden van het Centraal Stembureau wor den vastgesteld by algemeenen maatregel. Deze bepalingen vindt men in het besluit van den 12en December 1917, Staatsblad no. 691. waarvan artikel 8 zegt: „Dag en uur van de zitting van het Cen traal Stembureau bedoeld in artikel 50, 4de lid. artikel 104, laatste Ud, artikel 107" (het artikel waarom het hier gaat; zie boven) en artikel 1141, derde lid, der Kieswet, worden door den voorzitter tydig bekend gemaakt in de Staatscourant. „Deze bekendmaking geschiedt voor zoo veel betreft de zittingen bedoeld in artikel 104, laatste lid, en artikel 107 der Kies wet, vóór de stemming". Met andere woorden: de zitting, waarin het Centraal Stembureau eergisteren tot vaststelling van den verbeterden uitslag is overgegaan en welke zu, naar wy ver namen, nog per advertentie aangekon digd. is, als niet zynde aangekondigd vóór de stemming, onwettig. De N R. Ct. acht het waarschijnhjk, dat de zitting van het Centraal Stembureau byeengeroepen is om te voorkomen, dat de foutieve uitslag in de Staatscourant zou verschynen. Maar. zoo besluit het blad, hoe onelegant de verschyning van een onjuisten uitslag in de Staatscourant ook zou zyn. en hoezeer wy begrypen, dat het Centraal Stembureau in Den Bosch zyn gemaakte fout liever niet op die wyze in het officieele orgaan zou zien geëta leerd, dit doet alles niets af aan het feit. dat zyn tweede zit-ing en de tweede uitslag in stryd waren met de wet, en dat de Provinciale Staten den eersten uitslag nogmaals ter overmaking aan het Cen traal Stembureau zullen hebben terug te zenden. OFFICIEREN-VLIEGER BIJ DE ZEEMACHT. Wijziging van de bevordering. Blijkens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wy- ziging van de voorschriften betreffende de bevordering en het ontslag van officieren vlieger bij de zeemacht zouden eenige leden gaarne een inlichting willen ont vangen over de beteekenis der bepaling, waarby aan de officieren-vlieger der tweede klasse de eisch wordt gesteld, een diensttijd te hebben van ten minste zes jaren „als officier", om tot het examen voor den rang van officier-vlieger dei- eerste klasse te worden toegelaten. Deze leden zouden willen vernemen, of daarbij ook mogen medetellen de jaren, doorge bracht als „officier" bij de landmacht. Het antwoord op die vraag is van belang voor het vrij groote aantal personen, dat deel uitmaakt van het korps officieren- vlieger bU de zeemacht, thans in Ned - Indië gedetacheerd, en dat. alvorens te zijn overgegaan naar de Marine, zyn op leiding heeft genoten te Soesterberg en daar eenige jaren als officier heeft ge diend. DE SUIKERBIETEN-INDUSTRIE. Steun aan verbouwers, die aan België leverden. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van Dyk: le. Is het juist, dat in verband met de maatregelen, door de Belgische regeering genomen tot steun van de suikerbieten- industrie, de invoer van Nederlandsche suikerbieten in België voorshands zal wor den stopgezet? 2e. Indien dit juist is, is de minister dan bereid de in Nederland te treffen maatregelen tot Instandhouding van de suikerbietencultuur ook van toepassing te doen zyn op de verbouwers van suiker bieten. die tot nu toe aan de Belgische fabrieken leverden? heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: le. Het antwoord kan in zoover bevesti gend luiden, dat de suikerbietenindustriee- len in België zyn overeengekomen, geen suikerbieten uit het buitenland te betrek ken gedurende het tydvak, waarop het zoogenaamde plan Chadbourne van de Internationale Suikerfederatie betrekking heeft, nameiyi: van de campagne 1931-'32 tot de campagne 1934-'35. 2e. De te treffen maatregelen tot in standhouding van de suikerbietencultuur, zooals deze zijn neergelegd in het ontwerp van wet tot wijziging van hoofdstuk V der ryksbegrooting voor het dienstjaar 1931 (Uitkeeringen ten behoeve van verbouwers van suikerbieten) maken het mogelijk, dat ook verbouwers van suikerbieten, die tot nu toe aan Belgische fabrieken leverden, van den steun zullen genieten, mits en voor zoover hun bieten aan Nederl. fabrieken worden geleverd (memorie van toelichting, blz. 8, gedrukte stukken Tweede Kamer der Staten-Generaal, Zitting 1930/31, No.288,3) DE RENTEVERGOEDING BIJ DE RIJKSPOSTSPAARBANK. By het afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer van het wetsontwerp tot wijziging van de wet tot instelling eener Rykspost- spaarbank spraken enkele leden als hun oordeel uit, dat aan een verhooging van het maximum der jaariyksche rente aan de ingeschrevenen by de Rykspostspaar- bank uit te keeren niet bepaald behoefte bestaat; zy waren evenwel van oordeel, dat nu eenmaal de mogeiykheid zal wor den geopend om de rentevergoeding tot 3 pCt. te verhoogen, de regeering daartoe ook behoort over te gaan. Eenige andere leden waren van gevoelen dat er geen enkel sociaal belang wordt gediend met het forceeren van hooge renten. VERSPREIDE BERICHTEN. Gisteren was mr. E. O. J. M. baron van Hövell tot Westerflier 12": jaar com missaris der Koningin in Limburg. Hy is ter gelegenheid daarvan gehuldigd, zoo wel door de provinciale ambtenaren als door de burgemeesters uit die provincie. De Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeniging zal op 9 Mei a s. haar gouden feest vieren met een feestvergadering en een receptie in het gebouw van de A. M. V. J. te Amsterdam, Het bestuur van den Bond van Ne derlandsche Volks-Universiteiten bericht ons, dat de Radio Volks-Universiteit Hol land, behalve by de A.V.R.O. en de V AR A. in het vervolg eenmaal in de week ook zal uitzenden by de V.P.R.O, Thans be schikt de R.V.U. dus over 7 halve uren per week. Het strand te Scheveningen is onvei lig tot den Wassenaarscheslag op Dinsdag 5 en Woensdag 6 Mei, telkens van 11 tot 14.30 wegens het schieten met geschut. Het strand is onveilig tot Katwyk op Donderdag 7 en Vrydag 8 Mei telkens van 11 tot 14.30 wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weder toegankelijk is, wanneer de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zyn inge haald. Het 17e postvliegtuig vertrok gisteren om 5.47 uur uit Boedepest en arriveerde om 14.20 in Athene. Gisteren heeft de commissaris van politie te Arnhem, de heer F. J. Terlaak. die de dienst verlaten heeft, afscheid ge nomen van het politiekorps. UIT NED. OOST-INDIE. JAVAZUID-AFRIKA-LIJN. BATAVIA, 2 Mei (Aneta). De Ko- nlnkiyke Paketvaart Maatschappy be sloot om behalve het stoomschip „Hout man" ook het stoomschip „Tasman" in dienst te stellen op de Java-Zuid-Afrika- hjn, welke dus een geregelde, maande- Ujksche dienst wordt. RECLAME. OJI DEN IIAKMONIE-BEKEIt Terrein de Kempenaerstr., aan». lOnnr v.m. Gewone prijzen PROGRAMMA 10 uur: CONCORDIA A. S. 0. 11 uur: KAMPONG—V. O. C. 12 uur: V. O. C.— CONCOIÏDIA. 1 uur 30: KAMPONG-A.S.C. 2 uur 30: A. S. C.-V. O. C. 3 uur 30: CONCORDIA KAMPONG N.B. Het Radio-verslag van den y,6 strijd België-Holland wordt 4 de firma DE VRIES STEVE op het terrein uitgezonden. DE VOETBALWEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND. AAN DEN VOORAVOND VAN DE 44STE ONTMOETING. In het stadion der Antwerp F. C. te Deurne, dat niet minder dan 40.000 toe schouwers heet te kunnen bevatten, zal morgenmiddag de 44ste landenwedstryd plaats vinden tusschen de elftallen van Nederland en België. Het is tevens de twaalfde maal na den oorlog dat de Oranjeploeg aan gene zyde van den Moer dijk tegen de Roode Duivels binnen de lynen verschynt en meer dan ooit is er thans vertrouwen in het Hollandsche kamp op een voor ons bevredigenden uit slag. Zoo langzamerhand is het traditie gaan worden dat ons elftal in België ge slagen wordtl Het ïystje der uitslagen spreekt trouwens voor zichzelf: 3 gelijke spelen, 7 nederlagen en slechts één sim pele overwinning, in 1925, welke boven dien nog te danken was aan een blunder van den Engelschen scheidsrechter, die een zeer duidelyk (en nergens bestreden) handsgeval van onzen linksback Van Dijke over het hoofd zag. wy wonnen met 10, maar er was een wrange bysmaak aan het zoet dezer zegeSindsdien ging iedere tocht naar Antwerpen met teleur stelling gepaard en het mag daarom eenige verbazing wekken dat nochtans tel kens weer zooveel Nederlanders er de moeite en kosten voor over hebben om een uitstapje naar de Scheldestad te maken. Ditmaal ryden er drie extra-treinen die uitverkocht zijn en verder tal van autobussen, terwyl het aantal belangstel lenden, dat per gewone trein of per auto de reis maakt, eveneens zeer hoog moet worden geschat. Al-met-al mogen wy rekenen dat een 8.000 landgenooten mor gen ongetwyfeld by den wedstryd aan wezig zullen zyn. Misschien zelfs nog wel heel wat meer! Of Oranje nu winnen zal? De vraag is heel moellyk te beantwoorden, maar vast staat wel dat de kansen ditmaal buiten gewoon gunstig zyn. Pessimisten meenen dat de hernieuwde glorie van het Neder landsche voetbal, verkregen in de wed- stryden tegen Belgen en Duitschers, geen stand kan houden en dat maar al te spoedig de trieste ommekeer verwacht moet worden, maar wy hebben goed ver trouwen dat de Oranje-ploeg zich aan die wat weeë verhalen van bange voorge voelens niets gelegen zal liggen en met evenveel vechtlust het strydperk betreden zal als in den kamp tegen de Duitschers. In dat geval zien wij een overwinning tegemoet! De samenstelling onzer ploeg is zoo als wij eerder gemeld hebben onveran derd gelaten, terwyl het Belgische elftal, dat op 29 Maart in het Stadion te Amster dam speelde, daarentegen op drie punten gewyzigd is. Secretin en Ledent, samen vormende den linkervleugel, zyn vervan- ge door Van der Eynde en van Beeck, ter wyl Verboven zyn rechtshalf-plaats heeft moeten inruimen voor Simons. Versterkin gen? Men hoopt het, doch dat is by iedere wyziglng het geval en de zekerheid be staat stellig niet. Zelfs werd zy dezer dagen bestreden door den bekenden Bel gischen scheidsrechter en sportjournalist, den heer Langenus, die een Nederlandsche overwinning in uitzicht stelde! De wedstryd, die wordt uitgezonden door den K.R.O., vangt aan te halfvier (Belgische Zomertyd), dat is 2.50 uur Nederlandsche tyd. Hy zal geleid worden door den heer Hansen (Denemarken). Wy laten hier thans het ranglystje volgen: gsp. gw. gel. vrl. v.t. pnt. Nederland 43 20 9 14 95—77 49 België 43 14 9 20 77—95 37 Op het Sparta-terrein te Rotterdam wordt morgen een wedstryd gespeeld tus schen de B.-elftallen van beide landen. Hiervoor luidt de opstelling als voigt: Nederland: doel: van der Windt (V.S.V.) achter: Weber (Ado) en van der Griendt (V.S.V.)midden: Zwysen (D.F.C.), ten Donkelaar (Ensched. Boys) en van Ooyen (Feyenoord); voor: Viergever (Sparta), Vente (Neptunus), Rulsch (D.F.C.), Schoe- maker (Quick, den Haag) en Schippers I Heracles) België: doel: van der Berghe; achter: Jiaehim en Scherps; midden; Verboven, Verschaeren en Ingelhem; voor; Verbiest, Giraud, Hellemans, Secretin en Ledent. Ziehier thans de opstelling, waarby een voorbehoud dient te worden gemaakt voor Tap, die misschien, wegens een blessure, door Volkers vervangen wordt: Nederland. Van der Meulen. Van Run Van Kol Pauwe Anderiessen Van HeeL Adam Tap Lagendaal v. d. Heyden O v. d Eynde v. Beeck Moeschal Hooydonckx Capelle Helle mans Voorhoof Simons v. Nellen Versyp België. Bad jou Nouwens. DE COMPETITIE VAN DEN K.N.V.B. Opnieuw een klein program, dat in enkele woorden valt samen te vatten, In Hilversum vindt de beslissingswedstryd Blauw-Wit-Edo plaats. De verliezende party zal, gelijk bekend, degradatiewed- stryden spelen tegen Fortuna en Xerxes. Voor de promotie 2de klasse in afdee ling I speelt Excelsior thuis tegen D.W.S. waarby de Rotterdammers een goede kans op succes maken. De promotie 3de klasse brengt H.V.C., de kampioen der D.-groep, in het geweer tegen B. F. C. Lugdunum speelt hier ter stede tegen L.F.C. en zy moet, zooals wij al meer heb ben uiteengezet, minstens één puntje veroveren om in veiligheid te komen. Ver liest zy, dan volgt een beslissingswedstryd tegen T.H.B. In Hillegom spelen Hillinen en Alphen een wedstryd, waarin weinig krachtsverschil te wachten staat. Niette min achten wy de gasten iets sterker, althans productiever! Voor de vierde klasse gaat R.C.L. by Postduiven en Leidsche Boys by S.O.A. op bezoek, terwyl tenslotte nog aangekondigd dienen te worden de wedstrijden: U.V.S. II AXI O. II en Vios II—A.S.C. U. In 't Oosten moet P.E.C. van A.G.O.V.V. winnen om gelyk te komen met Go Ahead. Wy gelooven dat de Zwollenaren daartoe in staat zyn. Te Assen vindt de ontmoeting Noord- NederlandNoord-Duitschland plaats op het terrein van Achilles. LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. lste Klasse: Alphia 2Roodenburg 1, 2 uur. A. Spierenburg; L. D. W. S. 1Alphen 3, 1 uur. J. C. v. d. Berg; A. S. C. 3 L. F. C. 2, 12 uur, P. de Boer. 2de Klasse: Lugdunum 3D. S. O. 1, 4 uur, H. Gordyn; U. V. S. 4—R. C. L. 2, 10 uur, P. Vogelenzang: T. O N. A. 1 L. F. C. 3, 12 uur, M. H. Heuzen; Rooden burg 2Leidsche B. 2, 2 uur, J. van Deventer. 3de Klasse A: Alphia 4Leidsche B. 3, 12 uur, J. v. d. IJssel. 3de Klasse B: Alphen 4—D. V. S. 3, 12 uur. L. v. Vliet; WaterkoetA. S. C. 4, 11"; uur, M. v. d. Stelt: U. V. S. 5—D. S. O. 2, 4 uur, A. Ladan; L. F. C. 4Leidsche B. 4, 10 uur, J. de la Rie. 4de Klasse: Alphen 5Roodenburg 3, 2 uur, L v. Vliet; Lugdunum 6—Kagia 2, 4 uur (byterrein) P. J. Schniedewind; L. F. C. 5—Alphia 5. 2 uur, D. Nasveld; T. O N. A. 3-D. S. O. 3, 2 uur, J. Teske; U. V. S. 6L. D. O. 2, 12 uur, D. Groene- veld. Juniores: LugdunumR. C. L„ 10 uur, (byterrein) J. Seller; A. S. C.L. F. C. (a) 10 uur, L. Schweiger; L. F. C. (b) Alphen, 12 uur, A. v. d. Hoogt; D. V. S.—U. V. S., 2 uur, J. J. Houps. Overzicht, Het gaat in de afdeelingen van de L. VI B.-competitie, waar de kampioenen nog niet bekend zyn, met eiken wedstryd- dag meer spannen. Hier en daar duikt nog een gegadigde op, waaraan ten eenemale niet gedacht was, om anderen stuk voor stuk voorbij te spurten en straks mogeiyk als nummer één te eindigen. Ditmaal gaat onze belangstelling, en stellig van velen met ons. naar den wedstryd L. D. W. S.— Alphen 3 en Alphia 2Roodenburg 1, van welke uitslagen veel zal afhangen voor het kampioenschap. Ongetwyfeld staat Alphia 2 met 14 gespeelde wedstryden en 26 punten er het beste voor, daar bij een overwinning op Roodenburg het dan be reikte aantal punten nog slechts door L. D. W. S. 1 behaald kan worden. Inmid dels zyn wy ook nog niet zeker van een L. D. W. S. zege tegen Alphen 3. die in de laatste wedstryden geweldig is komen op zetten. De Alphenaren hebben nog éen verliespunt meer, zoodat by overwinningen van Alphia 2 en Alphen 3 eerstgenoemde het kampioenschap zou hebben bereikt. Met belangstelling zien wij uit naar het verloop daarvan. A. S. C. 3L. F. C. 2 kan op een verdeeling der punten ultloopen. In de tweede klasse is maar weinig spanning meer. R. C. L. 2 kan nog een kleine poging wagen tegen U. V. S. 4, om van de onderste plaats te komen. Lugdu num 3 kan mogelyk D. S. O. 1 met een gelyk spel het eerste verliespuntje be zorgen, wat voor D. S. O. echter een reden kan zijn, daarvoor dubbel op te passen. T. O. N. A. 1 zal het tegen L. F. C. 3 niet tot een overwinning kunnen brengen, terwyl Leidsche Boys 2 met het beste beentje voor, een kleine overwinning op Roodenburg 2 zal kunnen behalen. De derde klasse A brengt een zege van Alphia 4 op L. Boys 3. In de derde klasse B is D. V. S. 3 met een overwinning op Alphen 4 kampioen van de afdeeling. Hoewel de kans voor D. V. S. groot is, lijkt ons Alphen 4 nog niet zoo'n gemakkeiyk te overwinnen tegenpartij. Waterkoet, die mogelyk tegen A. S. C. 4 zal winnen, zou dan nog een gelyk aantal punten kunnen behalen en een beslissihgswedstrijd D.V.S.- Waterkoet noodzakelyk maken U V. S. 5 D. S. O. 2 lijkt ons een wedstryd met weinig krachtsverschil, waarom een pun- tenverdeeling of kleine overwinning voor U V S. het meest te verwachten is. L. F. C. 4 zal niet veel moeite hebben met L. Boys 4. De vierde klasse brengt Alphen 5 tegen Roodenburg 3 binnen de lijnen. De Alphe naren, die de leiding hebben in de afdee ling. zullen hier wel aan het langste eind trekken al is Roodenburg 3 een partij, die het gewillig zal aft.aan. Alphia 5 trekt naar L.F.C. 5. Bij een Alphia-overwny wat het meest voor de hand ligt, zu beide Alphensche clubs den strijd c kampioenschap moeten uitvechten.": dunum 6Kagia 2, T. O. N. A. 3—Dsn U. V. S. 6L. D. O. 2 zyn wedstrt* waarin de thuisclub de meest kans o* overwinning kan worden gegeven. Voor de Juniores deelen Lugdunum R. C. L. de puntjes. A. S. C. heeft een) kansje tegen L. F. C. (a). De ta: L. F. C.-ers krygen bezoek van Air tegen wie zy weinig kans zullen kr D. V. S. kan thuis beide puntjes U. V. S. binnenhalen. LUGDUNUM—L. F. C. Voor dezen besllssenden competitie, stryd komen beide elftallen volledig Lugd. als volgt: Doel: v. d. Berg; act) Bekkering en Neuteboom; midden1 L Graaf, v. Well en Dool; voor: Vermom d. Laan, v. Weerlee, Landesbergen en t mackers. KORFBAL. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND West I Zuid: Fluks—H.K.V.. Oost I A: HellasRapiditas. Oost I B: O. ClubjeAchilles; Akc H.K.C. Noord I: SpartaWordt Kwiek; Voorwaarts; W.W.M.D.—Frlso. West II B: Z.K.V.—Sportlef. West II C: 't Zuiden 2—Die Haghe; tos 2H.B.S. West III F: Vitesse 2Gymnasiasten Kampioenschap van het Oosten: OnsNaas Kampioenschap 3e kl. Z.-Holland: genboogSellicha. Promotie West I Noord: Blauw Wit D D. V. o ZILVEREN KORF. Noord-Holland: D.D.V.—D.T.V.; D.VJ. Bilthoven Zuid-Holland: Rozenburg—Velox; W tos—H.S.V. (OU Overzicht. Er is voor Fluks nog altyd een sprat hoop dat zy de laatste plaats zal kun overlaten aan O. Eibernest, maar e dient Fluks we hebben dat al eert aangegeven haar laatsten wedstrijd winnen. Dat Is moellyk. want Fluks kg tegenover een tegenstander die haar physieke kwaliteiten zeker de baas Maar als Fluks het iistig aanpakt, als i morgenmiddag niet alleen met handen! beenen, maar ook met het hoofd spet! dan kan zy de Hagenaars ln tactiek baas zyn. Op die wyze kunnen onze sta! genooten de overwinning bevechten. In Gelderland en Overysel worden ai eenige resteerende le klasse wedstrijd! gespeeld, en voorts staat de eerste vi stryd om het Oosteiyk kampioenschap het programma. We kennen de kracht Onder Ons niet, maar we meenen, dat. ri de Oostelyke verhoudingen niet zeer re anderd zyn, de Oosterbeekers niet geus in hun mars zullen hebben om tegen Kil den boventoon te kunnen voeren. Wiï schynlyk zal de Enschedesche club da kampioenscompetitie met een overwinnt openen. In het hooge Noorden kan Sparta hei theorie Wordt Kwiek nog lastig mate: maar de Jubbegasche club bezoekt mo: gen Sparta en zal dan meteen die thew tische hinderpaal wel uit den weg ruine Voor de promotie naar de Noord-Ha landsche le klassa zal Blauw Wit haar luk gaan beproeven tegen D.D.V. Een!; weken geleden, in een wedstryd voor Sr Zilveren Korf, was D.D.V. onbetwist t« en meester over deze 2e klasse kamplM en we hopen voor Gerding en de zya dat het morgen wederom zoo zal zUn Verder worden nog eenige wedstrijd! voor den Zilveren Korf gespeeld. Te 's-Gravenhage wordt de wedsW Noord-Zuid gespeeld. LAWN-TENNIS. DE MORPURGO DOOR VON KEHBlW GESLAGEN. HongarijeItalië. Men meldt uit Boedapest aan de „Tel In tegenwoordigheid van 3000 toeschol wers werd gisteren te Boedapest een aa» vang gemaakt met den Davis Cup stryd tusschen Hongarye en Italië, we® in zooverre een groote verrassing braffl dat Von Kehrling er in slaagde den HJ liaanschen kampioen De Morpurgo slaan met 63, 63, 64, De Moipac was door den Italiaanschen tenniste speciaal van Praag, waar hy thans wooj naar Weenen gezonden, maar de law tijd, dat hij niet heeft gespeeld, wreec zich. Tevoren had de Italiaan Stefanl f gemakkelijke overwinning behaald 63, 63, 6—3 op Takacs. De ontmoeU van den eersten dag eindigde dus on» slist. Wy herinneren er aan dat Neder! tegen den winnaar van bovengemeh wedstrijd zal spelen. Wint Hongarije vindt de ontmoeting in ons land anders in Italië. RECLAME. S>' ZONDAGMIDDAG 2 uur, Terrein achter „POMONA' De beslissende Competitie Wedstrijd Gewone prijzen. Voor-verkoop bij den heer DE VILE, Nienwo Kijn^ 2^

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10