Probe Uw maaltijd is dan een succes, UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. DE AAP. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUSLICHTINGEN. RADIO-PROGRAMMA. ALPHEN. Centraie Stierenkeuring. Alhier ban op hei gemeente-terrein aan de otationsstraai ue jaurlijksche Provinciale Centrale-strerenkeuring p.aats voor het j ürumnger veeslag. Er waren ingeschreven i 2a slieren, ue regelingscommissie bestond uit de neeren dr. A. A. Uveroeek, Kotieruani voorznter, W. v. d. Marei, Hekendorp, W. F. Brunt, Bodegraven, H. C. Waideck, Loosuuinen, secretaris, ir. H. Wibbens, i hoofdinspecteur N.tt.S. den Haag en ir. I'. Verhoeven, adj. Kijasveeieeltcousuient, den Haag, de beide laaisten als auvisee- rende ieden, terwijl de jury bestond uit de heeren A. Louier en kV. F. Brunt en arbiter was ir. P. Verhoeven. Van de 3 jarige stieren verwieren nr. 12a, Jan, eigenaar J. P. v. üaien, Nieuwkoop een 2e prijs B.; nr. 126, Janus, eigenaars L. de Wit en M. v. Zwieten, Alpnen a. d. Rijn, een le prijs B.; nr. 129, Bertus, eigenaar J. Kooi, Wassenaar, een lo prijs A; Tweejarige stieren geboren tusscnen 30 September 1928 en 1 October 1929. Nr. 132, Johan, eigenaar A. C. Vergunst, Alphen a. d. Rijn, een le prijs A.; nr. 133, Jupiter, eigenaar J. A. Hooitman, Zwammerdain, een 3e prijs A.; nr. 134, Thor, eigenaar H. J. de Vina, Bodegraven, een 2e prijs B.; nr. 137, Coos, eigenaar C. van Uaalen, Alphen a. d. Rijn, een 2e prijs A.; nr. 13.;, Cnristiaan 11, eigenaar-iokaer Gebrs. Alfourtn, Aarlanderveen, een 3e prijs B.; nr. 139, Oscar, eigenaar-lokker H. H. v. d. Kloot-Meyburg, een le prijs B. Eenjarige stieren. Nr. 14U, Alberius, eigenaar-iokker J. Langeveld, Lisse, een 3e prijs; nr. 146, Cor, eigenaai-.oaker C. van Brieinen, Bode graven, een le prijs A.; nr. 147, Cor, eigenaar-ioKker W. J. de Vink, Bodegraven, een 2e prijs B.; nr. 151, Ceres, eigenaar M. v. d. Akker, Aiphen a. d. Rijn, een le prijs B. en nr. 152, Baron, eigenaar-iokker A. Zwanenburg een 2e prijs A. De indrukken der jury waren over het algemeen wat kwaliteit en gehalte wat tie .rel t de tweejarige stieren en vooral in bijzonder omtrent de driejarige stieren zeer bevredigend. Trekking Loting Bouwfonds Ned. Isr. Gem. Onder enorme belangstelling had ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop, en in tegei.wuordi.h.ni van de bouwcommissie en het kerkbestuur der Isr. gemeente onder toezicht van den inspecteur van politie de trekking plaats van de gehouden verloting uitgegeven ten bate van net bouwfonds der Nedenandsch Isr. gemeente Alphen a. d. Rijn. Uitgegeven waren 7000 loten en 207 prijzen beschikbaar gesteld. De trekking duurde plm. 2 uur. Door den heer D. ten C. Br. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat van zijn fabriek in de Wilhelminastraat leen 4 tal ruiten werden vernield. De politie stelt een onderzoek in. Door L. Gov. d. B. is op den nieuw in aanleg zijnden weg aan de Hooftstraat een onbeheerd heerenrijwiel gevonden. In lichtingen hieromtrent zijn te bekomen aan het politiebureau. Door den schipper J. Br. van het slee pc i,i „Willem", g.domilicaerd te Wil- dervanck, werd bij de poiitie aangifte gedaan, dat, terwijl hij met zijn schip in deze gemeente in lossing lag, werd aan gevaren door een sleepboot van een zand- sleeptrein genaamd Ciaslna Maria, waardoor zijn schip aan bakboordzijde werd be schadigd. Door de fa. v. d. H. en B. werd bij de politie aangilte gedaan, dat waar schijnlijk van een hem toebehourende motor schuit liggende bij de ta. N. S. een ijzeren plaat is ontvreemd. De politie stelt ook in deze een onderzoek in. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Adres van J. Koster. De vuilnisbelt. Onderhoud wegen. Interpellatie werkloozensteun. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Na de opening en gebed vroeg de heer Oldemans verlof tot het houden van een interpellatie over de werkloozen steun. De voorzitter achtte het overbodig om in elke vergadering daarover vragen te stellen De raad besloot echter met alg. st. de interpellatie toe te staan. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Tegen een concept reglement op de jaarwedden van burgemeesters enz. bestaat geen bezwaar. De rekening van de gezondheidscomm. zetel Bodegraven, met een batig slot van f. 530.82 wordt goedgekeurd. Eenige bespreking ontspon zich over een adres van J. Koster, voormalig ge meentebesteller en thans contractant van Van Gend en Loos over het toekennen van een pensioen. Deze meent gemeente ambtenaar te zijn geweest en naar recht cn billijkheid aanspraak te kunnen ma ken op eenig pensioen. De heer Beijen verdedigt het adres. K. is door het ge meentebestuur in 1910 als zoodanig be noemd. Zijn tarieven werden vastgesteld door B. en W. Dat was zijn bezoldiging als ontving hij geen gemeente-salaris. Volgens den pensioenraad is hij niet pen sioengerechtigd, doch eenige vergoeding was wel billijk. B. en W. adviseeren afwij zend omdat adressant niet pensioen - gerechtigd is en in eigenlijken zin geen gemeente-ambtenaar was. De benoeming was voor de goede orde en op verzoek der sjxiorwegen. Bovendien is een ambtenaar eerst pensioengerechtigd op 65-Jarigen leeftijd. De heer Oldemans is zeer ver wonderd over de woorden van den heer Beijen. Hij heeft geen recht op pensioen. Menschen die 40 en 50 jaar voor de ge meente hebben gewerkt en die spr. f. 10 wil geven, krijgen dat niet en K., die het niet noodlg heeft, zou het wel moeten hebben. De heer Baan Batelaan betoogt ook dat K. geen eigenlijk ambtenaar is geweest. Zijn feitelijke positie is nu nog ongewijzigd. Het verzoek wordt dan ook met 101 stem afgewezen. Het bestuur der Chr. Scholen vraagt een bedrag van f 400 om twee scholen van electrisch licht te voorzien. Dit verzoek gaat naar B. en W. om praeadvies. Evenzoo een verzoek van de T. B. C. vereen, om extra steun, bestaande in kostelooze overdracht van twee stukken bouwterrein in de omgeving der Oranjestraat voor de definitieve plaatsing van haar tentenkamp, nu met vaste tenten en den bouw van een con sultatiebureau. Op verzoek van 42 van de 56 bewoners van de Emmakade over het spoor wordt besloten dezen weg af te sluiten voor autoverkeer. De heer De Vos vraagt uit zondering voor artsen en geestelijken, welke uitzondering echter doo- Ged. St. moet worden verleend. Aan de afdeeling Rijnstreek van oen Ned. Politiebond wordt f. 10 per deelnemend Bodegravensch agent toegestaan voor te houden politie- cursussen. B. en W. stellen voor aan Wed. A. Schouten, van wie indertijd een boer derij was gekocht voor vuilnisbelt, welke koop door Ged. Staten na verzet van Zwammerdam is vernietigd, een schade vergoeding te geven wegens huur- en renteverlies van ruim f.300.—. De heer Oldemans ls daar sterk tegen. De eigena resse kon weten, dat de goedkeuring van Ged. Staten noodig was. B. en W. hebben een fout gemaakt door zich niet te verge wissen van de goedkeuring van Zwammerdam. Het optreden was autori- rair en spreker kan begrijpen dat Zwammerdam daar tegen in is gegaan. Dat zou Bodegraven in hetzelfde geval ook hebben gedaan. Er is over deze zaak aan den Raad veel te weinig medegedeeld, i De voorzitter ontkent dat een fout ls gemaakt. De gem. Zwammerdam heeft na den koop der boerderij haar verorder ingen gewijzigd. Tevoren was dus overleg niet ncodig. De eigenares wist tevoren niet dat de koop voor de gemeente werd gesloten. Zij heeft zeker recht op deze geringe schadevergoeding. De heer Oldemaps meent, dat als er betaald moet worden. B. en W. dat dan maar moeten doen. Dit college wil immers ook geen Comm. voor Publieke Werken. Als de heer Oldemans voor de derde maal het wooxd wil nemen, verleent de voorzitter hem dit krachtens het reglement niet meer. Over een beroep op de vergadering staken de stemmen. De heer Oldemans zegt dan, dat hij toch even zeggen wil, dat B. en W. met het geval zitten. Hij herhaalt dat enkele malen trots het gehamer van den voorrzitter. die hem het woord niet heeft gegeven. Het voorstel wordt aangenomen. Langdurige besprekingen volgen over voorstel om f. 16.000 beschikbaar te stellen voor de bestrating van Buitenkerk. De heer C. B. Batelaan komt eerst in oppositie en vraagt of de toestand zóó verergerd, dat bij de begrooting daar niet over gesproken is. De voorzitter licht toe, dat een bedrag van f. 21.000 vrij komt wegens het niet doorgaan van den aan koop der boerderij, die uit de gewone middelen zou zijn betaald. Nu kan dit werk dat noodig is, worden uitgevoerd. De heer Batelaan verwachtte dit antwoord, maar meent dat de vuilnisbelt toch ook voor ziening behoeft. Hij stelt voor deze zaak uit te stellen tot de begrooting voor 1932. De heer Jongeneel zal een dergelijk voorstel steunen. Hij heeft in dit voorstel zelfbeschuldigingen gelezen aan het adres van B. en W. De weg zou niet behoorlijk onderhouden zijn. Spr. heeft poolshoogte genomen en inderdaad is dat zoo. De weg ligt soms hol en bijna overal vlak. Zoo kan een weg niet goed blijven. Het is een aanklacht tegen publieke werken. Er moet noodig een commissie komen. De Meije- weg is veel beter dan deze en de wegen onder de gemeente Zegveld, ook grint wegen. zijn best. In den opzet ontbreekt, alle systeem. De Zuidzijde is bestraat met hulp van Provincie en polders, de gewone straten hebben particulieren aangelegd; de Meijeweg wordt voor een deel aange legd met bijdragen van de eigenaars en hier zal de gemeente het maar heelemaal zelf doen. Dit is smijten met geld. De voorz. meent dat de heer Jongeneel straten en buitenwegen verwart. Bovendien zijn alle genoemde gevallen ook andere geval len. Deze weg is door de gemeente vroe ger overgenomen en moet onderhouden worden. Het onderhoud voor een grintweg is goed geweest Jaarlijks komt er 3000 M3. keislag en 500 M3. grint op. Door het ophoogen van de kanten is het paarden- spoor echter te diep gekomen en wordt de afwatering slecht. Geen enkele grint weg ls bestand tegen het autoverkeer dat daar zeer druk wordt Een straatweg is in onderhoud veel voordeellger. De heer Jon geneel noemt het systeem van onderhoud beslist fout. Er zijn wel goede grintwegen b.v. rondom Zwammerdam. Daar rijden ook veel auto's. Als de heer Jongeneel voor de derde maal het woord gaat voeren wordt daar een eind aan gemaakt door het protest van den heer Oldemans. Wethouder v. d. Marei zegt dat de heer Jongeneel wel een heele redeneering opzet maar zonder veel te zeggen. De zaak is deze. dat het onderhoud van den weg te duur wordt en de weg te slecht. Eerst dacht men van een teerlaag te voorzien, maar nu ls bestrating gekozen. De heer C. B. Batelaan wil het niet benoodigde geld voor den aankoop van de boerderij reserveeren. Misschien is 't ergens anders voor noodig. Blijft het over, dan kan het in 1932 worden gebruikt voor dit doel. De bedoeling Is natuurlijk niet alleen dit stuk maar ook de 4 maal langere Meijeweg in de toekomst geheel te bestraten. Daar moet ook mee gerekend worden. De hee ren Oldemans en Jongeneel dienen een motie in om de besprekihg op te schorten tot nader te bepalen datum en B. en W. te verzoeken een comm. voor publieke werken in het leven te roepen. De voorz. wil de motie wel in stemming brengen, echter zonder het laatste. Dat hoort niet in een motie van orde. Tenslotte trekt de heer Oldemans, die meent dat de zin er wel in mag dat gedeelte van zijn motie in. Hij blijft het idee echter vasthouden. De leden krijgen nu geen kans om zich voor te bereiden. De voorz. zegt dat niet meer gegevens te verstrekken zijn, dan de ge- gevene. Nu bestaan er echter een voorstel C. B. Batelaan tot uitstel tot de begrooting en een motie tot voorloopig uitstel. De voorzitter wil de laatste in stemming brengen, doch ontraadt de aanneming omdat het werk dan niet meer voor den a.s. winter gereed kan komen, terwijl dat noodig is. Wethouder Batelaan, A.R., steunt het voorstel C. B. Batelaan. Ook hij wil zich houden aan de begrooting. De voorzitter zegt dat de laatste spreker kan weten dat deze post op de begrooting gekomen zou zijn als er geld was geweest. Nu het er is, kan binnen de raming der begrooting dit werk uitgevoerd worden. Op advies van den heer Baan Batelaan verklaart de heer Oldemans tegen de volgende vergadering een voorstel om een commissi, te benoemen te zullen indienen en trekt daarop zijn motie, ten gunste van het voorstel C. B. Batelaan in Dit voorstel wordt nu aangenomen met 83 stemmen. Tegen de heeren A. de Vos, Leliveld en weth. v. d. Marei. Voorloopig komt van deze verbetering dus niets. Besloten wordt de electr. kabel door te trekken op Emmakade en Goudscheweg, waarbij ook een deel van Zwammerdam kan worden geëlectrificeerd. Gefinancierd zal worden met kasgeld. Een lokaal wordt beschikbaar gesteld voor een cursus Eer ste Hulp bij Ongelukken. De heeren mr. van Dobben de Bruijn, J. v. d. Marei, A. de Vos worden herkozen en de heer J. Beijen in de vacature P. Splinter, die bedankte, gekozen tot lid van de schattingscommissie voor de Inkom stenbelasting. Bij de laatst verkiezing ontstaat een incident over een onbenul lige zaak. De heer de Vos was gekozen met 9 van de 10 stemmen. De heer de Mars had zich enkele oogenblikken ver wijderd, terwijl zijn stembriefje door den secretaris in de bus was gedaan. De heer Oldemans protesteert nu dat de voorzitter er geen bezwaar tegen maakt dat er 10 stemmen zijn uitgebracht, terwijl er maar 9 leden aanwezig zijn (de heer de Vos was eerder vertrokken). Ten slotte stuift hij op en roept woedend tegen den voor zitter; „U bent een stommerik". Na behandeling der agenda interpel leerde de heer Oldemans over de steun regeling, die nog niet bestaat. Hij drong weer aan op een regeling. De heer Beijen deelt mede dat het rap port der Raadhuiscommissie spoedig zal verschijnen. Hierna werd de vergadering gesloten. LEIDERDORP. Gemeenteraadsverkiezing. Door de arbeid ars part j zijn de volgende candidaten voor den gemeenteraad gesteld: 1. .1 A. Esineijer. 2. A. Capaan. 3. G. Overdevest. WADDINXVEEN. De Oostpolder. In de gehouden vergadering van ingelan den van den Oostpolder werd tot penning meester benoemd de heer F. Kuiper, commies ter secretarie alhier. De rekening over 1930 en de begrooling voor 1931 werden met algemeene stemmen goedgekeurd. De omslag voor dit jaar werd weer vastgesteld op f. 14 per H.A. De rekening over het afgeloopen jaar sluit met een batig saldo van f.905 81. Verg. „Het Groene Kruis". In de vergadering van het „Groene Kruis' bleek uit het verslag van den secretaris penningmeester, dat de afdeeling in een bloeienden toestand verkeert en meer dan 1000 leden telt. De rekening sluit met een balig saldo van f. 643.49 Het constt t.itie- bureau voor zuigelingen bestaat thans één jaar. Er zijn in dien tijd niet minder dan 136 kinderen voor consult ingeschreven en door de beide huisbezoeksters 450 bezoe ken afgelegd; het aantal consulten door den specialist dr. Speelman verstrekt be droeg 951. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering w.faen op voorstel van het bestuur benoemd de hoeren dr. Samplo.iius en P. A. Troost. AIS candida.it vnor lid van het hoofdbestuur \derd met alg?me.ne stemmen voorgedragen burgemeester Troost. Alleen PASTOL vindt z ij goed genoeg! Geen wonder, deze heerlijke zuivere tandpasta geeft den tanden een prachtigcn glans- En de smaak is zoo prettig en frisch. 't Is werkelijk een genoegen PASTOL te gebruiken. PASTOL is samengesteld volgens dé laatste eischen der wetenschap. Zij werkt uiterst zacht, maar reinigt zooals geen andere en verwij dert alle tandaanslag grondig. Probeer PASTOL eens twee* maal per dag - een paar weken en let op het resultaat. Doos 20 cent Tube 35 cent Dubb doos 35 cl Dubb. tube 60 cent RECLAME. 4935 ASTRA. Het Meinummer van Astra opent dit maal met een levensvertelling: „Waarom Judy gekomen was.van Ragman Roll. Giesen begeleidde het met een aantal fraaie illustraties. A. C. Shamier stond een verhaal af. getiteld; „De blauwe Hoed", dat in Indië speelt en door Rie Reinder- hoff van teekemngen werd voorzien. Van Hengeveld is er het griezelverhaal: „De Brief", dat den lezer weer op een ouden burcht in Dultschland voert en waarvoor Joh. Ponsioen de illustraties leverde. Het feuilleton; „Het onbestendige Ele ment" wordt er in vervolgd. Verder gaat Mijnheer Amayat rustig voort met zijn „Verhalen" en levert nu een bijdrage, getiteld: „Het glas Constantia". De verdere inhoud wordt gevuld met spannende vertalingen, korte vertellingen, gedichtjes en Filmoverzicht. Van Guus Betlem is er een aardig gedichtje en een menigte illustraties vullen den verderen inhoud. Onder deze nemen de 12 groote kunstdrukplaten, waarvan de eerste vier een natuur-diorama vormen, de voornaam ste plaats in. DE NIEUWE MARGARINE „Ai draagt een aap een gouden ring, Hij is en b 1 ij f t een leelijk ding Men kan van meening verschillen, of een aap él dan niet een ding is, maar het staat bij mij vast, dat niemand een chim- pansé van een schoon gelaat zal verdenken, of het moest een éndere chimpansé zijn, en een zeer leelijk iemand vertelde mij eens na het negende glas, dat hij zich altijd zoo getroost voelde als hij een orang-oetang aanschouwde, en dat hij blij was, dat hij mij had leeren kennenJa, wie zich aan een aap spiegelt, spiegelt zich zacht, maar ik weiger verband te zoeken tusschen die beide opmerkingen. Hij niet. En toch, een aap is in meer dan een opzicht te benijden, want slechts een aap is in staat om moederziel-alleen quatre- mains te spelen, zoodat een aap bij uitstek „handig" genoemd moet worden. „Anderzijds", zei iemand (géén Hollan der!) laatst, „moet een aap twintig nagels knippen en schoonmaken, tegen wij tien!" Commentaar overbodig! Het woord „aap" is dankaar aanvaard als verrijking der taal; niet alleen als ge wilde, en toch weer ongewilde term voor él wat „kwajongen" is, maar ook in minder voor de hand liggend verband, zooals: „op apegapen liggen", en „in den aap gelogeerd zijn". Maar het vreemdst doet ons toch wel het woord „fruitaap" aan, waaruit nie mand, behalve hij, die met onvervalscht-plat- Amsterdamsch op de hoogte is „vooruit, aap!" zal distilleeren! Het is niet prettig voor den mensch, dat geleerde koppen hebben vastgesteld, dat de mensch u i t e r 1 ij k veel overeenkomst met een aap, en inwendig veel overeenkomst met een varken heeft, maar troost U; zoo min de aap als het varken zullen ons vleiend vinden, want beiden zijn zéér chau vinistisch. En een aap mag nog zoo pedant zijn, hij zit ons menèchen toch maar altijd na te apen! O zoo! Terwijl een nieuwe theorie (uit Frankrijk) zegt, dat de aap van den mensch afstamt, wat, wel be schouwd, nóch voor aap, nóch voor mensch vleiend is- Waarmede ik heaen eindig, want ik vrees, dat anders uit deze apekool een geweldige stronk zou groeien. Wat niet de bedoeling was van (Nadruk verboden). H. K. IJMUIDEN, 30 April 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.801.20: Griet per kist van 50 K.G. f. 8040; Tongen per K.G. f. 2.851 65; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 33: Middelschol per kist van 50 K.G f. 5433; Zelschol per kist van 50 K.G. f.3831; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.389; Bot per kist van 50 K.G. f. 10.502.30; Schar per kist van 50 K.G. f. 112.40; Tongschar per kist van 50 K.G. f.4022; Roggen per 20 stuks f.3321; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10.507; Kleinmiddel Schelvisch pe rkist van 50 K.G. f. 3836; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.25—16; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.4620; Gullen per kist van 50 K.G. f. 179; Len gen per stuk f. 2.201.10; Heilbot per K.G. f. 1.65; Wijtingper kist van 50 K.G. f. 134.20; Koolvisch per stuk f. 1.040.30. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM. 143 met f.2277; IJM. 176 met f.1731; IJM. 57 met f.2271; IJM. 32 met f.1508; IJM. 70 met f.1876; IJM. 123 met f.2441; 3 beu- gers: VL. 201 met f.878; VL. 172 met f.986; VL 39 met f.1051. Perron H S. M. Op werkdagen Richting Amsterdam. Rotterdam Utrecht •3.10 *310 515 7— 7— 1310 10.50 10 40 15 55 13 35 13— 20 10 15 15 13 25 15 55 14 30 16 30 16 20 17.50 16 50 19 20 22 10 23 05 Des Maandags en daags na een feest dag niet Op Zon- en feestdagen: 3 15 3 10 22.66 22 Station Beerensingel. Bus aan den trein niet op perron Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.28 16.21 1846 VOOR VRIJDAG 1 MEI. Hilversum. 298 M. Uitsl. VARA-UitJ ding 7.00: Ochtendgroet door t| Vries 7.30: Gramofoonplaten -1 Ochtendgroet door 'G. J. Zwertbroell 8 30: Gramofoonplaten 9.00: ZangJ „De Stem des Volks", afd. Wormen! o.l.v. A. Krelage en Gramofoonplatal 10.00: Concert VARA-Orkest o.l.v. a| Groot 10.40: Toespraak door J. F j kersmit 10.55: Vervolg orkest-et» 11.35: Onzen Prometheus. Spreelil door J. W. Jacobs. Eenige leden vaïï Groot Volkstooneel o.Lv. H. Bouber, I Capellen en B. Groeneveld 12.00: 6 eert Klein-orkest o.l.v. Is. Eyl - |j Toespraak 1.05: Vervolg concetti! Is. Eyl 2.00: Voor de kinderen-!, Concert Utr. Sted. orkest o.l.v. P. Tijn 3.15: De wijze uit het Oosten-i Vervolg concert o.l.v. P. Tiggers -1 Mevr. Hakkert—van Eysden t zang). Jong (piano) en Gramofoonplaten - i Orgelspel. Joh. Jong 5.15: Vocaal) eert Dubbelmannenkwartet „Adam: i Scheltema" o.l.v. Aletrino 6.10: th spel Joh. Jong. 6.30 W. v. Iepej (levensliedjes) 7.30: Avondprogrc m.m.v. VARA-orkest o.l.v. Hugo dei] en het Groot Volkstooneel o.l.v. H.'s ber, W. van Capellen en B. Groeneveïl 11.30: Epiloog door Gramofoonplatenr volgd. Sluiting te 12.30. Huizen. 1875 M. Uitsluitend NCKÏ-f zending. Algemeen Programma. - SU 8.15: Schriftlezing 8.159.30: Gnc foonplaten 10.30—11.00: Zieken® 11.00—12.00: Gramofoonplaten - 11 12.15: Politieberichten 12.15-11 Gramofoonplaten 12.302.00: Com H. Herman (viool) T. G. v. d. Haar (vlo H. v. d Horst Jr. (cello) en mevrouwK v. d. Horst-Bleekrode (piano) 2.00—11 Gramofoonpl. 3.00—4.30: Concert M' M. Grobe-de Lange (sopraan). Men Reclaire (alt), Mej. C. v. Stolk fluit) O. N. Büchler (piano) het HilversnrJ Strijkkwartet 4.304.45: GramofosJ 5 005.30: H. J. Steinvoort .Een i of prullebak" 5.30—6.30: Orgelcoa A. Engels 6.30: Radio-dokter 7.0) J, Herwig „Mooie planten voor den rs tuin" 7.30—7.45: Politieber. 7.45-1 Gramofoonpl. 8.008.40: Concert AB Orkest Ver. o.l.v. M. Spanjaard, HE. derman en Warners (trompet en paukt 8.50—9.20: Declamatie door Arie F 9.2010.25: Vervolg concert 11 Vaz Dias 10.35—11.30: gramofoonpl Daventry 1554.4 M. 9.30: Kerkdienst 10.05—10.20: Lezing: Neghbours 11 Balladenconcert (bariton en alt) 11 Concertorgelbespeling 12.50 Gra foonpl. 1.50: Voor de Scholen -1 Reispraatje 2.50: Voorlezing —1 Gramofoonpl. 3.35: Moschotto en orkest 4.35: Kinderuurtje 5 20: la Rhodendendrons 5.35: Nieuwsber. 6.00: Vioolmuziek van Corelli f Lezing: Music in coming programme 6.45: Lezing: The economie life in B today 7.05: The Ridgeway Parade. VI lijke muziek en zang 8.20: Nieuwsber 8.35: Marktprijzen 8.40: Lezing:! thoughts 8.55: Concert B. B. C. 0» 9.30: „May Dau", radiotooneel 10* 11.20: Dansmuziek. ..Parijs „Radio Paris" 1725 M. 7.05:0: mofoonpl. 11.50: Gramofoonpl. Gramofoonpl. 5.20: GramofoonpL 7.20: Concert Koor-orkest en Soliste Langenberg 473 M. 6.257.20: GW foonpl. 9.35—10.35: Gramofoonpl 11.30: Gramofoonpl. 12.251.50 Or® concert en viool-soli 4.205.20: Orri concert 5.207.10: Declamatie en I spraken 7.25: Mei-concert. Daan Berichten. Vervolgens tot 10.20: Or® concert 10.20—11.20: Orkestconcert Kalundborg 1153 M. 11.20—12.20: Or® concert 1.503.50: Orkestconcert piano-soli 7.20—8.35: 1 Mei uitzend Koorzang en declamatie 8.35—f Hobo-soli 8.50—9.05: „Shuff" Dal van Awertschenko 9.05—9.20: Lied® voordracht 9.3510.20: Rococo-m® Brussel 508.5 en 338.2 M. 508 5 MT Orkestconcert 5.05: Gramofoonpl 5.20: Orkestconcert 5.50: Gramoio® 6.05: Gramofoonpl.- 7.20: GW foonpl. 338.2 M. 4.20: Orkestconcen 5.05: Gramofoonpl. 5.20: Orkestco® 6.05: Gramofoonpl. 7.20: Cor.tr Orkest en declamatie. Zeesen 1635 M. 5.05: Tijdsein 9* Gymnastiek Dan Gramofoonpl 11.25: Lezingen 11.25—12.15: GW foonpl 12.15—1.20: Berichten - 1.20- Gramofoonpl. 2.203.50: Lezing® 3.50—4.50: Concert 4.50—7.20: Le™ 9.00' Walter Gieseking (piano) met or® begeleiding 9.20: Berichten en v* Concert door Werkloozen-orkest 0- solisten.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10