.4 AGENDA. BUITENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. VISSCHERIJ-BERICHTEN. reke HEDEN: ,.Tn den Vergulden Turk" Ver. tot Bev. Vreemdelingenverkeer, 8 uur n.m. Stadszaal: MIJ voor Toonkunst. Het Kralingsche Vrouwenkoor, 8 uur nam. Volksgebouw: Prop.-feestavond Ned. Bond van arbeiders in de slagersbedrijven, 8'/i uur nam. Donderdag. Breestraat 24: Demonstraties N V. de Vries en Stevens, 35 uur nam. Doopsgez. Kerk: Gemeente-avond te 8 uur nam. Stadszaal: Feestavond Leidsche Chr. Oranjevereenlging. 8 uur nam. Rijnsburg. Café Centraal Verg. van koopers der Rljnsburgsche en Katwijksche Groentenvelllngen. Vrijdag. Haven 18: Openbare vergadering P.A.S. 8 uur nam. Schouwburg: Fritz Hlrsch Operette „Wenn zwel sich lleben". 81/4 uur nam PREDIKBEURT. BODEGRAVEN. Geref. Gem,: Donderdag nam. 7 uur, ds. R. Kok van Veenendaal. Dea vond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 9, telefoon 807. Op het werk van de Gebrs. Verloop in de Varkevisserstraat te Katwijk aan Zee heeft een ernstig ongeluk plaats ge- had.De stucadoor van E. uit Leiden, die op den zolder aan 't werk was, viel dooi een misstap naar beneden, tengevolge waarvan hij een enkel brak. Dr. Lodder verleende hem de eerste hulp, waarna hij met de ziekenauto naar het Acad. Zieken huis alhier werd vervoerd. Verwijzende naar de in dit blad voor komende advertentie, vestigen wij de aandacht op den gemeenteavond, die mor gen in de Doopsgezinde kerk plaats zal plaats vinden. Wij vernemen dat bij het uit te voeren werk als solisten zullen op treden: Mevr. de Beus, sopraan, Mevrouw Stiasny, alt, de heer van den Broek, tenor, en de heer Meerburg, bas, terwijl de be geleiding in handen zal zijn van Mej. ac Haas, orgel, en den heer Han Zirkzee. piano. Verder zal, voorzoover de tijd dit toelaat, ds. Bonga gewijde poëzie voor dragen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende de aangifte van nieuwe leerlingen voor de Christelijke Kweekschool. In aansluiting op het gisteren door ons vermelde betreffende de feestviering der S. D. A, P. op Vrijdag 1 Mei a.s. ver zoekt men ons nog mede te deelen, dat 's avonds omstreeks 10 uur na afloop van den optocht op het terrein nabij den Hooge-Rijndijk een propagandistisch vuur werk zal worden ontstoken, waaronder een viertal stukken, enkele leuzen der arbeidersbeweging vermeldend. J. v. G. deed bij de politie alhier aan gifte van de vermissing van een varken tijdens het transport van Zoeterwoudc naar het Slachthuis. DE ALGEMEENF TOESTAND. De Duitsch-Oostenrijksche tolunie. De Secretaris-Generaal van den Volken bond heeft aan de drie staten-onderteeke- naren van het eerste Protocol van Genève van 1922, welke geen leden zijn van den "Volkenbondsraad (Oostenrijk, België en Tsjecho-Slowakije een schrijven gezonden waarin er op gewezen wordt, dat met de op de agenda van de Mei-zitting voorko mende kwestie van de Tolunie een aange legenheid in bespreking komt, die hun als onderteekenaren van genoemd Protocol direct betreft. Den drie regeeringen wordt in overweging gegeven haar vertegen woordigers ter V.B.-Raadszitting reeds thans aan te wijzen. De officieele ultnoodiging van de drie mogendheden zal in de geheime openings zitting van den Raad worden gedaan. Oostenrijk, Belgie en Tsjecho-Slowakije zullen bij de beraadslagingen over de Tolunie, op grond van de bepalingen van Artikel 4 van het Volkenbondspact als ge lijkgerechtigde en stemgerechtigde leden van den Volkenbondsraad behandeld wor den. Er wordt aan herinnerd, dat het schrij ven uitsluitend is gericht aan de onder teekenaren van het Eerste Geneefsche Protocol, waarin de bepalingen aangaande de zelfstandigheid van Oostenrijk zijn vervat. De onderteekenaren van de beide andere Geneefsche Protocollen, waarin de algemeene leenlngsvoorwaarden zijn vastgelegd en op grond waarvan de con- i trolecommissie in leven werd geroepen, zijn niet uitgenoodigd. Men verwacht, dat de Oostenrijksche vice-kanselier SchOber, de Tsjechische minister van buitenland- sche zaken Benesj en de Belgische minis ter van Buitenlandsche zaken Jaspar aan de Raadszitting zullen deelnemen. IJMUIDEN, 29 April 193L VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 1.651.25; Griet per kist van 50 K.G. f. 70—25: Tongen per K G. f.2.601.70; Groote Schol per kist van 50 K,G. f. 38; Middelschol per kist van 50 K.G. f.40—38; Zetschol per kist van 50 K.G. f.5022; Kleine Schol per kist van 50 K.G f.33—13; Schar per kist van 50 K.G. f.17 16; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 41 31; Vleeten per stuk f.4; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.8 503.20; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.4530; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.3120, Kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 177.20; Kabeljauw p kist van 125 K.G. f.4022; Gullen per kist van 50 K.G f. 19—6; Lengen per st. f. 2.30 —0.90; Heilbot per K.G. f. 1.65—1.30: Wij ting per kist van 50 K.G. f. 116 50; Kool- visch per stuk f. 0.670 23; Makreel per kist van 50 K.G. f. 12—7.50. Aangekomen 10 stoomtrawlers. HC 231 met f.4246; H.H. 181 met f.1169; IJM. 26 met f.4695: 1JM. 34 met f.2695: IJM. 112 met f 3581: IJM. 38 met f.3781: IJM. 61 met f.2211; IJM. 167 met f.2926; IJM. 49 met f.4032: IJM. 253 met f.2210, en 5 loggers, nl. KW. 96 met f. 736; KW. 173 met f.894: KW. 69 met f.1056; KW. 141 met f 910; IJM. 283 met f.976. NED. HERV. KERK. Beroepen te Opheusden, ds. D. J. van de Graaf te Ede. Aangenomen: Naar Kampen (vac.-A. v. de Kooy). J. H. Th. Rappard, te Dinteloord GEREF KERKEN. Beroepen: Te Dronrijp, P Klapwijk, cand te Berkel IZ.-H.) Te Voorthuizen D Zwart te Oudemirdum Te Sneek, H. Veldkamp te Krallngscheveer. EVANG. LUTH. GEM. Bedankt: Voor O. en N. Pekela. K. H. Wallien, te Weesp. BELGIE. Interpellatie over het geval Moulin. In de Kamer heeft de communist Jacquemotte een interpellatie tot den minister van Buitenlandsche Zaken ge richt over het geval van dr. Moulin. Hij verwees aan de regeering laksheid In haar optreden en beschuldigde den minister ervan, dat hij de zaak in den doofpot heeft willen stoppen. Hijmans antwoordde op krachtigen toon: Dit is niet waar!" De interpellant schold de Italiaansche rechters voor moordenaars uit. Hij werd tot de orde geroepen. De voorzitter ver klaarde, dat dergelijke taal niet geduld kan worden. Hijmans protesteerde tegen de heftige uitlatingen aan het adres van e^n be vriende mogendheid. De minister her innerde eraan, hoe de verdwijning van Moulin vernomen is en zette de stappen uiteen, die ondernomen zijn. Hij heeft den gezant verzocht, démarches te doen, om de invrijheidstelling van den arrestant te verkrijgen, aan wien verweten wordt, in het geheim brieven en documenten overgebracht te hebben, vertrouwelijke inlichtingen ingewonnen te hebben en gecomplotteerd te hebben tegen de veilig heid van den Staat. De minister betoogde, dat het interna tionaal recht hem verbiedt zich te men gen in de regeeringsaangelegenheden van een ander land, een beginsel, waarbij de kleine naties alle belang hebben om te eerbiedigen. De minister heeft gevraagd, dat Moulin door een Belgischen advocaat verdedieO zou worden, maar de Italiaansche wet verzet zich daartegen. Moulin zal echter vrij zijn in de keuze van een advocaat en de Belgische gezant zal in de gelegenheid zijn om het proces te volgen. Moulin verheugt zich in een goede ge zondheid. De consul-generaal te Milaan heeft op 24 April een onderhoud met hem gehad van een uur De gezant heeft even eens een uitvoerig gesprek met hem ge voerd. Moulin heeft aan den consul ver klaard, dat hij goed behandeld behoor lijk gevoed werd. De minister vroeg, dat er een einde zou komen aan de openbare betoogingen, daar deze de actie van de regeering slechts kunnen belemmeren en moeilijkheden ver wekken tusschen België en de edele Italiaansche natie. DUITSCHLAND. Kabinctszitting Rumoer in den Saksischen Landdag Goebbels voor 't gerecht. Gisteren heeft het kabinet opnieuw ver gaderd over de agrarische kwesties, doch tot beslissingen is het nog niet gekomen. Deze worden heden of uiterlijk morgen verwacht. Aangenomen wordt, dat het Kabinet zich voor het meerendeel zal aan sluiten bij de zienswijze van den Rijksmi nister van Voedselvoorziening aangaande de meeste douanekwesties. Echter neemt men aan. dat de door den minister geëischte verhooging van de rechter op boter geen meerderheid zal vinden Voorts moet rekening worden ge houden met de mogelijkheid dat het Ka binet In de komende dagen voor een be paald contingent tot een. vermindering van de rechten op het broodkoren zal be sluiten. Voor het oogenblik valt nog niets met zekerheid te zeggen omtrent de grootte van dit contigent. c In den Saksischen Landdag is het gis teren opnieuw tot stormachtige tooneelen gekomen bij de behandeling van het sociaal-democratisch voorstel tot ophef fing van het betoogingsverbod. Toen een nationaal-socialistis.ch spreker de politie teven de sociaal-democraten in bescher ming nam hetgeen met beleedigende op merkingen gepaard ging. wierpen enkele communisten zich op den Nazi, dien zij bij de keel grepen en mishandelden Er ent- stond een algemeene vechtpartij, waaraan ook de publieke tribune deelnam. De vonr- zittermaakU: ren einde aan de vertooning door de zitting te sluiten en de tribune te ontruimen Het Senioren-convent be raadslaagt over de incidenten. Dr. Goebbels, die Maandagavond te Miinchen is gearresteerd en naar Berlijn is overgebracht, heeft zich gistermiddag voor Landgericht III voor 8 beleedigings- zaken te verantwoorden gehad. Goebbels werd door twee rechercheurs binnengeleid. Toen de president dr. Goebbels verzocht een verklaring af te leggen over zijn ver houding tot „Der Angriff". zeide Goebbels, dat hij eerst een andere verklaring wilde afleggen. Hij wees er op, dat door den Rijksdag bij de opheffing der immuniteit verzekerd is, dat de daarvoor ln aanmer- 1 king komende afgevaardigden, noch par- j lementalr, noch in hun werkzaamheden voor hun partijfracties belemmerd zouden worden. Hy is den laatsten tijd steeds voor de rechtbank verschenen. Voor Maandag verklaard hij zich tydlg te hebben ver- 1 ontschuldigd aangezien hy een fractiebll- 1 eenkomst en een vergadering van party- J leiders der N.S.D.A.P. te Miinchen moest bywonen. Maandagavond is hy als een ernstig misdadiger tydens de fractiezitting gearresteerd en opgesloten in een cel Dit is. aldus Goebbels, in strijd met de Rijks grondwet In verband met deze grond- wetsovertreding weigert hij voor eenige rechtbank, die dergelijke maatregelen neemt, eenige verklaring af te leggen. De I beide rechercheurs zouden hem tijdens de reis onheusch hebben behandeld. Hier tegen protesteert Goebbels. Hy is belem merd in de uitoefening zyner plichten als Rijksdag-afgevaardigde Na deze verklaring van Goebbels werd voorlezing gedaan van verschillende ac- ten, waarby bleek, dat de eerste zitting in deze zaak was vastgesteld op 29 Sept. 193U Goebbels heeft acht dagen, uitstel ge vraagd in verband met de byeenkomss der partyielders der N.S.D.A.P. te Miin chen. Goebbels heeft verstek laten gaan, zoodat hy gevankeiyk moest worden voor- geleld. Vervolgens ging de rechtbank in de raadkamer, waama de zitting werd ver daagd tot heden, aangezien besloten werd de redacteuren van de Angriff als ge tuigen te hooren. RECLAME. ENGELAND. Het debat over de begrooting. Gisteren heeft het debat over Snow- den's begrooting in het Lagerhuis een aanvang genomen. Neville Chamberlain was de eerste spreker. Hy meende dat Snowden al zijn eigen beginselen had moeten verloochenen voor hy deze be grooting aldus had kunnen aanbieden. Hy was van den steeds waarschuwenden pessimist Ineens de luchthartige optimist geworden, die alles door een rose-gekleur- den bril zag. Wist de kanselier niet meer, hoe heftig hy tegen Churchill's begroo ting te keer had gegaan en moest hij niet erkennen, dat deze begrooting een goed gelykende copie was van wat hy toen Churchill zoo heftig had verweten, n.l. een wissel op de toekomst, die hij niet zeker kon waarborgen te zullen hono- reeren? Om den steun der liberalen te verkrij gen, had Snowden de belasting op het grondbezit in het vooruitzicht gesteld. Deze belasting, afgezien van haar enorme onkosten, was slechts geschikt om haat en tweedracht te zaaien ln een tyd, waar in alle partyen en alle burgers moesten samenwerken om het volksbestaan te ver dedigen en de Industrie er boven op te helpen. De vervroegde inning van de inkom stenbelasting was klasse-wetgeving van de laagste soort, want zy die het leeuwen aandeel moesten betalen, konden er zich niet tegen verzetten en de industrie had juist met de jaarwisseling groote kapita len noodig. De kanselier had de kans gekregen om elndeiyk ln te zien, dat absolute vrijhan del niet uit de moeiiykheden zou helpen. Hy had invoerrechten kunnen leggen op die artikelen, die evengoed in Engeland zelf gemaakt kunnen worden en hy had den buitenlandschen fabrikant kunnen laten betalen. Hy heeft het niet gewild; hy heeft de ontoereikendheid van vrij handel in een wereldcrisis als wü nu be leven, niet willen of kunnen inzien. „Welnu", besloot spr., „daarom zal Snow den ook de laatste kanselier zijn geweest die een vryhandel-begrooting zal hebben ingediend." Sir Donald MacLean zeide, dat de liberalen hun volle instemming gaven aan drie der voornaamste onderdeelen der begrooting: behoud van het beginsel van vryhandel, algemeene bezuinigingen op niet-essentieele diensten en belasting .was grondbezit. Deze laatste belasting was reeds te lang uitgesteld en de libera len hoopten alleen, dat de regeering geen volle twee jaar zou noodig hebben om een hertaxatie van den grond uit te voeren. Spr. wees ej op, dat Engeland het eenige land was dat met een last van 2 millloen werkloozen nog een sluitende begrooting kon aanbieden. MacDonald heeft gistermiddag een on derhoud gehad met Lloyd George over den politieken toestand en de liberale wenschen nopens de begrooting. Mac Donald was vergezeld van Snowden. Hen derson en Thomas; met den liberalen lei der waren Sir Herbert. Samuel en Sir Ar chibald Sinclair, de liberale chief whip, meegekomen. Er is geen communiqué uit gegeven. DENEMARKEN. Arbeidsconflict vermeden. Na moeizame onderhandelingen is men er in geslaagd een overeenkomst tusschen de werkgevers en de vakbonden tot stand te brengen. De groote uitsluiting, die van avond voor 50.000 arbeiders zon intreden, is aldus voorkomen. Slechts de arbeiders in de schoenindustrie, die de voorstellen Van den regeeringsarbiter verworpen hebben, zullen vanavond, 2500 in getal, uitgesloten worden. JAPAN. Bezuiniging gewenscht De nieuwe Japansche minister-presi dent heeft volgens een bericht uit Tokio met de gouverneurs der provinciën be raadslaagd over den economischen toe stand van het land. De minister-president verklaarde, dat de voornaamste zorg der regeering moet zyn, strenge bezuinigingsmaatregelen in te voeren en het streven tot ratlonallseering van de industrie te steunen. Dit zyn de eenige middelen, om de moeilijke crisis te overwinnen, waarin Japan zich tegenwoor dig evenals andere groote landen bevindt. N/OOf Yzex een - dame* Roofden L tol onze Wan an bebtó ^dow| Tranco f&J; halen en brengenlt per eigen autobesteldienii\ SPANJE. Regeeringsmoeilijkheden. De minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde, dat het vraagstuk, dat hem het meest bezighield, de werkeloosheid j was, die nypender geworden was. Hij ontving een delegatie van werkloozen, die een dreigende houding aannamen. De minister verklaarde hun, dat zij een an- dere houding moesten aannemen en op hun hoede moesten zyn voor agents pro vocateurs. Maura zeide nog, dat enkele landeige naren in de omgeving van Sevllla troe belen vreezen in de zaalperiode en dat hun daarom burgerwachts op motorfietsen zullen worden gezonden als bescherming. Te Sevllla hebben de werkloozen trou wens reeds gedemonstreerd. De minister van oorlog heeft een grondige reorgani satie van het leger aangekondigd. STUDENTENRELLETJES IN Pi ORTtci BULGARIJE. Het parlement bijeengeroepen. Het parlement is onverwachts morgen byeengeroepen. Men gelooft, dat de party van Manlu Jorga een votum van vertrou wen zal geven, teneinde op deze wyze onmiddellijke verkiezing te vermyden. CHINA. De communisten verslagen. In hun stryd tegen de opstandige com munisten in het Oosten des lands hebben de troepen van de centrale regeering te Nanking een groote overwinning behaald. Volgens een bericht van de centrale regeering werd het communistische leger totaal ln de pan gehakt en werden tal- ryke krygsgevangenen gemaakt. Ongeveer tweeduizend van de gevangen genomen communisten zullen terechtge steld worden. SNOWDEN OVER ZIJN BEGROOTING. LONDEN, 29 April. (Ned. Tel. Ag.) In een radiorede besprak gisteren Snowden zyn begrooting nader, en verklaarde vol daan te zijn over de ontvangst er van in het Lagerhuis. Vervolgens gaf hy eenige aanduiding over de volgende begrooting; hy zeide, dat de vooruitzichten voor het komende Jaar buitengewoon ernstig zyn, indien niet in den loop van het jaar een verbetering van den toestand intreedt. Indien men er niet in slaagt de staats uitgaven belangrijk te verminderen, is een verhooging der belastingen niet te ver- myden. DE SAMENWERKING TUSSCHEN LIBERALEN EN LABOUR IN ENGELAND. LONDEN, 29 April. (V.D.) De ..Daily Herald" schryft. dat de betrekkingen tus schen liberalen en Labour op het oogen blik van dien aard zijn, dat men erop kan rekenen dat de huidige arbeidersregeering tot het einde van haar ambtsperiode, dus nog drie jaar aan het bewind zal blijven. De eerste moeilijkheid, waarvoor de regee ring zich in het parlement gesteld ziet, is de nieuwe grondbelastingwet. Snowden is voornemens deze wet in te dienen in den vorm van een financieelen wet, waardoor zy onttrokken kan worden aan de beslis sing van het Hoogerhuis. Het is echter de vraag of alle bepalingen van deze wet in dit kader passen. Eigenaardig is, dat lord Rothermere heeft aangeboden een wyzi- gingswet ten aanzien van het grondbezit te verdedigen. Ook vele conservatieven geven toe, dat in dit opzicht in Engeland veel van het bestaande verouderd is. DE REGEERING IN CATALONIE. BARCELONA, 29 April. (Belg. Tel. Ag). Het definitieve Catalaansche kabinet is als volgt samengesteld. Kolonel Maria behoudt zijn functie van president. De departementen zijn als volgt verdeeld: Casanova, binnenlandsche zaken, economie en arbeid, Morret, publieke werken en landbouw, Kossell, hygien? Formigue, finan- Gibralt, justitie en recht voorloopig Casa nova, onderwijs Gassol. Secretaris generaal is Jascint Vega y March. DE RAMP TE MAAGDENBURG. MAAGDENBURG. 29 April. (Wolff). Twee van de vier zwaargewonde arbeid sters. die by de ontploffing in de Sachari- nerabr'ok werden gewond zijn in den af- gtioooen nacht overleden. H'-rdoor is het aantal slachtoffers tot tien gestegen. LISSABON, 29 April. (Ned. Tel. Ag, In een officieuse nota deelt de mits van binnenlandsche zaken mede, i wegens studentenonlusten in de media faculteit van de Universiteit alhier, c taire troepen moesten ingrijpen. In tegenstelling met andersluidend! richten, verklaart de nota, dat hi= niemand werd gedood. In de medische faculteit waren «j studenten van andere afdeelingen biji gekomen en zij riepen„Weg met dn tatuur!" en „Leve de sociale revolutie Sovjet-Rusland!", waarby zy de ren tionaire vlag ontplooiden. De -minister van binnenlandsche ni deelt mede, dat hy tot iederen pr;j, orde zal handhaven. PARIJS, 29 April. (Ned. Tel. Ag.).- bladen vernemen uit Lissabon, dat bi) onderdrukking der onlusten in de un siteit aldaar, 12 studenten licht en 3 gewond werden. De politie heeft 60 de stranten in hechtenis gesteld. Ook in Oporto en Braga hebben b gingen plaatsgehad. LISSABON, 29 April. (Ned. Tel A|fl gens nog onbevestigde berichten is dsn tor van de universiteit alhier doord-; litie gearresteerd, daar hij deze den'; gang tot de hoogeschool had gewelge In verband met het optreden vans tie en militairen zijn alle studente: geheel Portugal in staking gegaan. DE OPSTAND OP MADEIRA. LISSABON, 29 April. (Ned. Tel. Agi een hedenmorgen vroeg uitgegeven cieel communiqué wordt verklaard, bisschop van Funchal Madeiraheed i gisteren met goedvinden van de op lingen aan boord van het Portugees oorlogsschip begeven, aan boord waan de minister van marine zich bevond. De bisschop bood zUn bemiddeling voor een vreedzame byiegging van d stryd. De minister antwoordde aan den i schop dat hij de onvoorwaardelijke ei gave der opstandelingen eischte. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. NEW YORK, 29 April. (Ned. Tel. Ag.ll Gladwater in Texas heeft een ontplol! plaats gehad van een oliebron, waard 12 arbeiders die in de nabijheid werd werden gedood. De uit de oliebron slaande vlanu hadden een hoogte van by na honi meter. Als oorzaak der ontploffing neemt n aan, dat door wryving van eenige met; machinedeelen, vonken op olie zijn ge' len, waardoor een brand en ontploll zouden ontstaan. Tengevolge van de groote hitte, wast niet mogelijk de piaats der ontplofliM naderen. Slechts drie lyken zijn totdg geborgen. Een der verongelukten liep een S weegs als een brandende fakkel om zié veiligheid te brengen, doch zyn kite waren zoo van petroleum doorweekt, i alle pogingen tot blusschen tevergeet waren. Ook de negen andere slachtoffers men in de vlammenzee verbranden, zon hulp te kunnen bieden. GLADWATER, 29 April (Ned. Tel. H Omtrent de ontploffing van den olies wordt nader gemeld, dat behalve de tn personen, die gedood zijn, nog acht ar ren worden vermist. Men vreest voor r leven. „ACK DIAMOND. ALBANY, (New York), 29 April. (Rf»! De geneesheer van Jack Diamond klaaarde, dat de patiënt niet zou hers len. Wanneer hy tot bewustzyn kwam. men trachten bloedtransfusie toe te sen, anders zou het einde binnen ens dagen daar zyn. AARDBEVING IN DE AEGEISCHE 1 ATHENE, 29 April. (V.D.). - Sf eenige dagen neemt men op het eu Chios lichte aardschokken waar. GlsKJ waren deze schokken zoo krachtig, dat® paar huizen instortten, ook de kazerw« het telegraafkantoor loopen gevaar angstige bevolking is uit de huizen S. vlucht en brengt de nachten onder «yi blooten hemel door. sc O DOODVONNISSEN GEHANDHAATD IJ MUNCHEN, 29 April. (V.D.). - OftóJ wordt medegedeeld dat de minister* van Beieren heeft besloten geen eeicM te maken van zyn recht tot begenadj™ ten aanzien van den koopman Kurt ES Tetzner uit Olsitz, die wegens moort® verzekeringsbedrog ter dood was vera* deeld. P H

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2