Waarom NI VA HARTEVELT'S JENEVER 1 LINOLEUM KROMMENIE AL onze Kousen ALLERNIEUWSTE MODEKLEUREN VERLAAGDE PRIJZEN UIT DE OMSTREKEN. GENEESKUNDIGE BRIEVEN. LAND- EN TUINBOUW. TWEE INBRAKEN TE BEVERWIJK. In den vorigen nacht zijn te Beverwijk wederom twee inbraken gepleegd. In de eerste plaats hebben ongenoode gasten I zich toegang weten te verschaffen tot de I woning van den heer T. in de Kerkstraat, j Door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde van het perceel wist men de woning binnen te dringen. In de huis kamer werden het dressoir en een kast grondig doorzocht, waarna de inbreker met medeneming van een bedrag van f. 200 verdween. Des morgens bleek uit de sporen in het achtertuintje dat de dader met groote omzichtigheid te werk was gegaan. Hij had n.l. de schelppaden zorgvuldig vermeden. Het tweede bezoek gold de woning van den vrachtrijder v. d. W. in de Peper straat. Ook hier werd een ruit uitgesne den, waardoor de sleutel van de achter deur kon worden omgedraaid. Door het gerucht ontwaakte de bewoner. Toen deze licht ontstak koos de indringer het ha zenpad. De politie heeft een onderzoek ingesteld, tot nu toe zonder resultaat. „Tel." RECLAME. 4554 AUTO-ONGELUK TE GOOR. Twee personen ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks half vier heeft nabij Goor een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee personen ernstig en een derde licht gewond werd. Omstreeks dien tijd reed de heer C. O. Schwarz uit Apeldoorn met zijn echtge- noote per auto komende van Almelo, waar de heer S. werkzaamheden had verricht. De wagen werd bestuurd door den chauf feur A. J. Harmen, wonende te Wapen- velde gem. Heerde. In de bocht op den Deldenschen weg bij Goor nabij de hoeve van A. J Knoppers reed de auto, vermoe delijk door een defect aan de stuurin richting tegen een boom aan den rech terkant van den weg. De auto werd zoo goed als totaal vernield. De doctoren L. Kwister en J. E. Lieneman, belden uit Goor, waren spoedig ter plaatse. Mevrouw S. bleek inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen, evenals de chauffeur H. Bei den werden ernstig gewond. De heer 9. liep een aantal snijwonden aan hoofd, armen en beenen op. De heer en mevr. S. werden met een passeerende auto naar het rusthuis voor ouden van dagen en hulpbehoevenden op huize Heeckeren ver voerd, terwijl de chauffeur met de auto van dr. Lieneman eveneens naar deze in richting werd overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. ..Nee bakker, je maakt altijd m'n trap vuil. laat de deur open, je brood is lang zoo versch niet meer. en wat erger is der zitten lang zooveül vitamine niet meer in, as in 't begin." (Passing Show) BUITENLANDSCH GEMENGD. VREESELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. 16 DOODEN EN 32 GEWONDEN. Gistermiddag heeft in de gemeente Viares op 20 K.M. afstand van Lille (Rys- sel) een vex'schrlkkelijk ongeluk plaats ge had. Een locaaltreln reed ln volle vaart op een onbewaakten overweg tegen een auto bus op, die geheel met mannelijke en vrouwelijke arbeiders gevuld was. De auto bus werd geheel vernield. 14 personen wer den gedood en 34 meer of minder ernstig gewond. Het traject, waarop het ongeluk heeft plaats gehad, wordt tegenwoordig nog slechts zelden gebruik, aangezien de trein verbinding sedert eenlgen tijd door een autobusdienst vervangen is. Gistermiddag reed er echter weer een trein. De autobus, die het werkvolk naar huis zou brengen, passeerde den overweg op hetzelfde mo ment als de trein. De botsing was volgens ooggetuigen vreeselijk. De autobus werd een eind weegs meegesleurd en toen van den spoordijk geslingerd. Een reddingsco lonne ging terstond aan het werk om de slachtoffers te bergen. Van de slachtoffers, die in het zieken huis van Rijssel opgenomen werden, zijn er 2 overleden, zoodat er thans nog 32 gewonden zijn en het aantal dooden tot 16 is gestegen. Het parket stelt een onderzoek in. ISABELLA VAN BOURBON, f Isabella van Bourbon, de tante van koning Alfons van Spanje, die vorige week in ernstig zieken toestand naar Parijs is Vervoerd, is daar gisteren op 79-jarigen leeftijd overleden. RECLAME. in de voor de NIEUWSTE PRIMA LADDERVRIJ PQ ZIJDEN DAMESKOUSEN, v.af 00 Ui met volledige garantie. KINDERKDUSEN. SPORTKOUSEN ENZ. DE KAAG.. VERGADERING ORANJEVERENIGING. Haarl.str. noes üonkersieeg -—. 6 WORDT KiiRTEN GEËXECUTEERD? Nu de Diisseldorfsche massamoordenaar Peter Kürten negenvoudig ter dood ver oordeeld is, dringt zich onwillekeurig de vraag op, of het doodvonnis Inderdaad ook zal worden voltrokken, aangezien de Pruisische regeering. gelijk bekend, sedert de executie van den roofmoordenaar Bött- cher in 1928 er principieel van af heeft ge zien doodvonnissen ten uitvoer te doen leggen, teneinde een principieele beslissing van het rijksgerechtshof uit te lokken. In toonaangevende kringen is men echter ge neigd het geval Kürten als een bijzonder geval te beschouwen, dat de tot dusverre gebruikelijke begenadigingsprocedure niet zou rechtvaardigen. DE REIS VAN DE DO X. De reparatie-werkzaamheden aan boord van het groote vliegschip Do X zijn thans voltooid. Volgens ontvangen berichten uit Lissabon is de commandant van de vlieg- boot voornemens morgen naar Zuid Amerika te vertrekken. ERNSTIG VLIEGONGELUK. De Britsche Minister van Luchtvaart maakt bekend, dat bij een vliegtuigbotsing nabij Seahurst Park (Sussex) de vice- luchtmaarschalk Felto Vesey Holt en de vlieger-luitenant Moody om het leven zijn gekomen. De bestuurder van het andere vüegtuig, een sergeant-vlieger, bleef on gedeerd. Luchtmaarschalk Hope was 45 jaar en in 1905 bij de luchtmacht in dienst getre den. In den oorlog diende hij in Frankrijk en in 1922 werd hij commandant van de centrale vllegschool. 1 Januari j.l. volgde zijn benoeming tot vice-luchtmaarschalk. Hij was een der deskundigen, die na het ongeluk te Beauvais van de R. 101, naar Frankrijk overstaken en hij heeft een uit gebreid rapport aan de commissie-Simon geleverd. Plannen omtrent de komende feesten. De Oranjever. „Ons genoegen" hield alhier een ledenvergadering in café Loog- man. Aanwezig 30 leden. Bij afwezigheid van den len en den 2en voorzitter, open de het bestuurslid J. Biemond te 8 uur de vergadering en heette alle aanwezigen welkom. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Daar ook de penningmeester afwezig was. werd ook geen finantieel verslag uit gebracht. Alleen mededeeling dat er een saldo is bij de bank van f. 120.37. De w.n. voorzitter las nu een schrijven voor van het bestuurslid C. v. Lent welke wegens werkzaamheden zijn functie neer legt. Dit spijt het bestuur zeer. Er zal ge stemd worden om weer tot 10 bestuurs leden te komen De uitslag hiervan is dat als vervanger van den heer v. Lent werd gekozen de heer J. Zwetsloot. De heer Clees aftredend en herkozen, alsmede als 10e bestuurder de heer P. Hulsbosch, die reeds vroeger een functie bekleedde. Besloten wordt nu, daar niemand er tegen is, dit jaar weer feest te vieren en wel opening op den avond van Dinsdag 4 Augustus en 5 Aug. den geheelen dag. Als attractie wil het bestuur op den openings avond een gondelvaart organiseeren. waarvoor bij de aanwezige leden groote belangstelling blijkt te bestaan. Ieder lid kan hieraan meedoen en moet trachten zijn vaartuig door verlichting zoo aan trekkelijk mogelijk te maken. Er zullen prijzen beschikbaar worden gesteld voor diegene welke het aardigst of origineelst voor den dag zullen komen. Voorwaarde ls dat men zelf zijn vaartuig moet uitrusten of versieren. Om ook mo gelijke watersportliefhebers niet buiten te sluiten kunnen deze volgaarne meedoen, doch zal het bestuur deelname splitsen ni. voor Kaagbewoners-leden en voor buitenstaanders. Inlichtingen hieromtrent zijn te ver krijgen bij den secretaris den heer P. A. Stokman. De opgave tot deelname kan vanaf heden geschieden tot 1 Juli a.s. Dat een ieder dus nu medewerke om deze gon delvaart te doen slagen. Van de rondvraag werd nu o.a. nog ge bruik gemaakt door het bestuur om mede te deelen dat men dit jaar het feestter rein voor de diverse vermakelijkheden pu bliek wil doen vernachten. Of iedere zaak apart of in combinatie, wat het voordee- ligst is. Hierna volgde te half tien sluiting. RECLAME. is het iti uw voordeel om voor de vloeren in uw huis Inlaid-Linoleum te kiezen? Omdat Inlaid-Linoleum nooit kaal geloo pen kan worden, dus een practisch orr- verslijtbare en bovendien een bij uitstek smaakvolle vloerbedekking is. KATWITK AAN ZEE. Openluchtconcert. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana hoopt, bij gunstig weder, de Katwljksche Harmonie U. N. I., direc teur de heer P. Langmuur, haar eerste muziekuitvoering van dit jaar des avonds om 8 uur in de muziektent op den Boule vard te geven. Verleden jaar kon toen het concert we gens de ongunstige weersgesteldheid niet 1 doorgaan. Botsing. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van den Ouden Deyl werd de stilstaande auto van den heer L. uit Den Haag aangere den door de auto van E. uit Voorburg. Mevr. B. uit R'dam, die in de eerste auto was gezeten, kreeg een vleeschwonde aan het- linkeronderbeen, welke door dr. van Praag, die juist passeerde, werd verbon den. De auto van E. werd in beslag geno men en door de garage Knijnenburg naar het politiebureau gesleept, terwijl proces verbaal werd opgemaakt. As gebroken. Ter hoogte van de van Oudermeulen- laan, op deri*Rijksstraatweg, brak de ach teras van een met zand geladen vierwielig motorrijtuig. Het zand werd afgeladen en met een andere auto verder getranspor teerd, terwijl de defecte vrachtauto door garage Riem werd weggesleept. Het ver keer werd intusschen even door de politie geregeld. Door P. uit Delft werd aangifte ge daan van den diefstal van een porte- monnaie met inhoud. Gevonden voorwerpen: 1 hand schoen, 1 kinderportemonnaie met in houd, 1 rijwiel-belastingmerk, 1 porte- monnaie zonder Inhoud. 1 kaart van Den Haag en omstreken, 1 zilveren rozenkrans, 1 schildersmes, 1 autostep, 1 klapstoeltje, 1 tennisbal, 1 pakje versch vleesch. RECLAME. Dr. H. NANNING'S reinigt »mond en»tandgn. TANDPASTA 25&75cp.tube 4507 BIOSCOOPBRAND TE LONDEN. In het Empire-theater te Londen is tij dens een bioscoopvoorstelling brand uit gebroken, tengevolge van het warmloopen van een ventilator. Het publiek verliet in volmaakte orde' de met rookwolken ge vulde zaal. waarvan kort daarop het dak instortte. De brandweer kon slechts uit breiding tot de belendende perceelen voorkomen. Menschenlevens zijn niet te betreuren. BOTSING TUSSCHEN TWEE GOEDERENTREINEN. Gisternacht kwamen op het station Rogow bij Lodz twee goederentreinen met elkaar in botsing, waardoor 48 wagons ontspoorden en gedeeltelijk werden vei. nield Een spoorwegbeambte werd ge dood; twee werden zwaar en 8 licht ge wond. In Liteiilesscben f. 3.40 In Va Literflesscben f. 1.75 Esclnsie! glas. ALOM VERKRIJGBAAR! GROOTE DORPSBRAND. Te Hundsruck-Dorf, Holzach (Rijnland), is door tot dusverre onbekende oorzaak brand uitgebroken in een schuur, welke brand spoedig oversloeg op een tweede schuur en vandaar door vonken op twee in de nabijheid gelegen boerenhofsteden. De brandweer kon er zich slechts toe be perken uitbreiding van het vuur tegen te gaan. De aangerichte schade is groot. De Doerenhof steden met bijgebouwen en schu ren werden geheel door het vuur vernield. NOODWEER IN ITALIË. Naar uit Venetië gemeld wordt heeft een hevige aardschok groote schade toege bracht aan een kerk in Saonara. Een groote scheur ls in het muurwerk ont staan; steenen en kalk zijn naar beneden gevallen en het zal noodzakelijk zijn de kerk, om instorting te voorkomen, geheel te repareeren. Boven Friaula is een hevig noodweer los gebarsten. Te Daniele is de bliksem in een boerenhofstede geslagen, waardoor een kind gedood, vier personen gewond en twee koeien eveneens gedood werden. Verder werden elders nog twee arbeiders door den bliksem getroffen en gingen twee hooiber gen in vlammen op. Ancona en omgeving zijn door een ver woestende wolkbreuk geteisterd. Een wind hoos heeft zware schade aangericht. Te Posatora stonden drie huizen, die na de laatste aardbeving van nieuwe daken wa ren voorzien, welke daken thans 50 M. ver weggeslingerd werden. Voorts ontwor telde de windhoos boomen en knakte de masten van een hoogspanningsleiding als lucifertjes om. De windhoos heeft echter geen menschenlevens geëischt, hoewel verscheidene personen bij het instorten van daken gekwetst werden. NOORDWITKERHOUT. Alhier is opgericht eene Protestant- sche Coöperatieve Gebruiksvereeniging met een twintigtal leden. SASSENHEIM. De gehouden Emmabloemcollecte heeft ruim f. 213 opgebracht. VALKENBURG. Been gebroken. Bij het springen over een vastgehouden touwtje, had een dochtertje van den heer G. R. het ongeluk zoo te vallen, dat zij een been brak. Dr. Lodder achtte over brenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Na deze behandeling mocht zij weder huiswaarts keeren. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Nabij „Haagsche Schouw" is gistermor gen de wielrijder A. J. M. V. uit Zoeter- woude tegen een groote vrachtauto aan gereden, bestuurd door J. J. v. D. uit Den Haag. De wielrijder reed links van den weg en trachtte op het laatste oogenblik voor de auto heen te rijden. De bestuur der van de vrachtauto heeft alles in het werk gesteld om den wielrijder te ont wijken en waarschijnlijk is laatstgenoem de tegen een der achterwielen van de drie-assen wagen aangereden. De eerste hulpdienst uit Leiden heeft de jongeman l ter plaatse verbonden en naar het Acad. I Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Dr. Sax verleende de eerste hulp. Waarschijnlijk heeft V .alleen vleeschwonden bekomen. WASSENAAR. Geslipt. Ter hoogte van de Narcislaan had op den Rijksstraatweg een ongeluk plaats tengevolge van de gladheid van den weg. De motorrijder v. R. uit R'dam, met als duo-passagiere zijn vrouw, slipte met zijn motorrijwiel. Op advies van dr. Baart de la Faille werden beiden naar het zieken huis te Den Haag vervoerd per zieken auto van Goemans, daar de dame een hoofdwonde had bekomen en ook haar man verwond was. Mevr. v. R. werd met een lichte hersenschudding opgenomen, terwijl de heer v. R„ na verbonden te zijn, weder kon vertrekken. Aanrijding. De heer J., komende uit de richting Den Haag met zijn auto, wilde ter hoogte van café „Den Ouden Deyl" een voor hem rij dende auto passeeren, doch op hetzelfde moment veranderde deze van richting, waardoor J. gedwongen was sterk naar links uit te halen. Zijn auto belandde daardoor in het hek van genoemd café, waarbij èn hek én auto beschadigd wer den. GASMASKERS. Toestellen, waardoor men eenigeri tijd j vertoeven kan in een omgeving, die voor j ademhaling ongeschikt of gevaarlijk is, zijn reeds vrij lang bekend en in gebruik. Het eerste en meest voor de hand liggende middel is, mond en neus ai te sluiten van de onmiddellijke omgeving en in' plaats daarvan in verbinding te brengen met op afstand te bereiken goede en voor de ademhaling deugdelijke buitenlucht. Een uiterst primitief voorbeeld is de buis, welke men van een doodkist uit tot boven den beganen grond liet uitsteken om bij onverhoopt aanwezigen schijndood het slachtofler voor verstikking te bewaren, i Wanneer zulk een buis een bepaalde lengte overschreed, zou het nuttig erfect evenwel niet groot zijn, omdat de luchtverversching toch niet voldoende kan wezen. Kunstmatige ventilatie wordt dan een noodzakelijk toe voegsel. Deze wordt verwezenlijkt bij de duikerklok. Het hoofd is dan in een groote kap ingesloten, waarin regelmatig versche lucht door een luchtpomp ingedreven wordt. Dergelijke toestellen zijn ook bij brandweer en de reddingsbrigades in de mijnen in gebruik. Door het inpersen van lucht is dan meteen niet een zoo nauwkeurige afsluiting van de kap noodig, wanneer de verbruikte lucht vrij kan uitstroomen. Deze afvloeiende lucht verhindert immers, dat langs de ran den gassen van buiten naar binnen dringen. Bij deze handelwijze spreekt het echter van zelf. dat men zich niet geheel vrij kan bewegen, omdat voortdurend het contact bewaard moet blijven met hen, die het pomptoestel bedienen. Om aan dat bezwaar tegemoet te komen, heeft men andere toe stellen bedacht bestaande uit een reservoir met samengeperste lucht, dat de redder zelf meedraagt. Er bestaan zulke toestellen, waarmee men een kwartier tot een half uur veilig in een gevaarlijke omgeving kan vertoeven. Een derde methode is bestemd voor het verblijf in een ruimte, welke bezwangerd is met een bepaald giftig gas, waarvan de samenstel ing bekend is. Het bfste voor beeld hiervan is liet koolmonoxyd, waar over ik in een vorigen brief reeds een en ander vertelde in verband met mijnrampen. Men kan daarmee vergiftiging voorkomen door te zorgen, dat de in te ademen lucht van te voren over een preparaat strijkt, dat in staat is het giftige gas aan zich te binden. De lucht wordt zoodoende gefil treerd en van de schadelijke bijmengs?ls bevrijd. Het vraagstuk om zich in een gegeven geval tegen schadelijke gassen te wapenen, heeft bijzonder aan actualiteit gewonnen sedert den grooten wer:ld >orlotoen men gifgassen onder de strijdmiddelen heeft opgenomen. Toen men er eenmaal mee be gon, heeft het menschelijk vernuft zich met een ambitie op de vervaardiging dezer ver- nielingsmiddelen toegelegd, een betere zaak waardig. Zoo komt het, dat het eerste practisch toegepaste middel, chloorgas, dat in April 1915 door de Duitschers werd toe- bruikt en de gansche wereld in beroering bracht, alweer verouderd moet heeten en in een volgenden oorlog waarschijn'ijk niet zal worden gebruikt, omdat men zooveel betere, dat wil zeggen: nog schandelijker middelen heeft leeren kennen óm den mensch af te maken. Chloor behoort J phosgeen, chloorpicrine en nog meer gelijke stoffen tot de stikgassen. Het ad3 halingsapparaat wordt er door en als niet direct de dood intrw sterven de menschen meestal aan een herjj longontsteking. Koolmonoxyd, dat we reeds hebben len kennen, blauwzuur, dat ook gebruikt voor de ontsmetiing en ontratting van sA pen er*> huizen, arseenwaterstof zijn vor beelden van gifgassen. Zij hebben invt* op de kleurstof der roode bloedlichaarnpv en maken zoodoende de ademhaling oj gelijk Een volgende groep noemt men de b!aj trekkende stoffen, die zoowel op de ada halingsorganen als op de huid inwerfe De gevolgen zijn oogontsteking, longontsi king en blaren op de huid, die open gj en moeilijk tot genezing te brengen c Het kan zelf door de schoenen lieendrb? en zoo de huid der voeten aantasten. H, toe behoort het mosterdgas, zoo gen:t; omdat de reuk aan die van mosterd innert. Lewisiet werkt op dezelfde marl maar nog sneller en heftiger. Eindelijk noem ik nog de traan- en o gassen, waardoor, zooals de naam rt„ aangeeft, oog- en neus-prikkeling wordt i oorzaakt met lichtschuwheid', duizelige! angstgevoel, hoofdpijn tot bewusteloos^ toe. f s De angst, dat, wanneer een nieuwe ooM mocht komen, al deze gassen in nog kere mate zullen gebruikt worden, isj rechtvaardigd. En ook, dat dan niet aFa de soldaten maar ook de burgerbevolkL slachtoffer zal worden. Door versprei3 in een rookgordijn, van een vliegmaör uit, of door daarvoor geschikte project* bestaat zonder twijfel de mogelijkheid,! op groote uitgestrektheden, geheele dorp] stadswijken, al wat leeft, zal worden i geroeid. Natuurlijk is men bedacht op n delen van tegenweer. Maar deze zijn i zoo gemakkelijk toe te passen. Wie een rookgordijn of een projectiel uit i machine of houwitser tegenhouden? Men op bescherming der personen ieder zich aanwezig zijn. Feitelijk is thans nog geen ander bekend als het gasmaskers. En wel dit mef' een filtreerinrichting. een stof bevrt* welke het verspreide gif aan zich binden voordat het met den mensch aanraking komt. Voor de blaartrekke gassen is daarbij nog een beschuttende ding noodig. Die maskers zijn in den oorl reeds gebruikt. En voor de toekomst wi zij voor de soldaten gemaakt, terwijl onderricht in het gebruik krijgen. V ieder gifgas is een afzonderlijk tegem kend middel in het masker noodig. Er evenwel ook een combinatie gemaakt d den, zoodat er beschutting voor verstil lende soorten tegelijk verkregen wordt Het is zeker niet van belang ontbloi eens na te gaan, of het voor den burs geen verstandige maatregel zou zijn, c zulk een masker aan te schaffen. Het een betrekkelijk groote uitgave, maar premie van verzekering te beschouwen dan is dat bedrag zeker niet te hoog. moet niet zeggen: het kan wel wacMj tot er oorlog dreigt. Als het zoover moi komen, is de kans groot, dat er niet gewL geleverd kunnen worden en vooral, fl alleen voor militaire doeleinden fabritfj plaats vindt. Het is zelfs de vraag of militaire zijde geen beslag gelegd zal den op het particuliere oezit van maskers. Zeer gewenscht zou het zijn, dat Regeering deze zaak ter hand nam. publiek zou volledig voorgelicht mof worden. Er zou controle moeten zijn de vervaardiging en de duurzame werd der aangeschafte maskers. Drang of dwf op de ingezetenen om te zorgen dat v iedere huisgenoot een deugdelijk toe^j aanwezig is, schijnt mij een alleszins rechtvaardigde voorbehoedende oorlog lasting. Maar dan moet ieder ook gevvaj borgd zijn, dat zijn toestellen in zijn ba kunnen blijven en bij mobilisatie niet r requireerd kunnen worden. De zaak is gewichtig om haar uitsluitend aan bet ps ticulier initiatief over te laten. Een buref van Rijkswege voor distributie en toezie zou nuttig kunnen werken. H. A.S i! I LEERPLICHTWET EN LAND EN TUINBOUWONDERWIJS. Tegemoetkoming aan wenschen dei H Landbouworganisaties. Bij de Tweede Kamer is ingediend wetsontwerp tot aanvulling van de te pliehtwet. Het kan thans voorkomen, dat een h" bij het ontbreken van een achtste jaar aan de school voor gewoon lager derwijs, het zevende leerjaar voor tweede maal moet door loopen ah vrij van leerplicht te zijn. De groote en tuinbouw-organisaties hebben a drongen op aanvulling van de Leerpü wet in dier voege, dat deze groep van 1 lingen van het nogmaals volgen van zevende leerjaar worde vrijgesteld, in zij het onderwijs aan de lagere latid- tuinbouwschool gaan volgen J De voorgestelde wijziging uoor invoeë van een nieuw artikel 7bis, strekt daatf

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6