I N»l??,Sterbeek meldt men aan de „Tel." 72s,e Jaargang I- LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 April 1931 Tweede Blad No. 21809 DE OPENING VAN DE TWEEDE VISSCHERSHAVEN TE SCHEVENINGEN door H. M. de Koningin werd gistermiddag volgens oud gebruik bij bekkenslag be kend gemaakt. Wachtend op het oogenblik waarop het lint wordt doorgeknipt. [Men schrijft ons uit Hillegom: Met een waarschijnlijkheid, die grenst m zekerheid, kan voorzegd worden, dat groote „bollendag" zal vallen op aan- den Zondag. >r het koude weer zijn aile bloem den in groei tegengehouden, daarom is er verleden Zondag nog niet veel te n, terwijl het bovendien geen weer was uit te gaan wegens den regenval. De cissen staan thans volop in bloei; de velden worden afgewisseld door de 'acinthen, die nu in alle kleuren en vor men de velden tooien. Enkele velden rroege hyacinthen, die vóór de laatste W'st van hun winterdek waren ontdaan en r: aardoor eemgszins bevroren neuzen tocg'en. zijn zelfs al gestroopt. De bloemis ten deden dit om ziekte in het gewas te paorkomen. Deze gestroopte hyacinthen Pin echter gering in aantal. De massa spoedig bloeien, waarom Zondag a.s. groote trek naar Hillegom en omstre- n is te wachten. Vakmenschen verwach- dat dit jaar de bloeitijd drie weken duren, zij gronden deze verwachting op t koude weer en langzame ontwikkeling r planten. De tulpen moeten trouwens in bloei komen. Voor de te kiezen routen wordt verwe- Pn naar de beschrijving, die onlangs in me blad is gegeven. SCHDLDERIJENZWENDEL TE OOSTERBEEK. Nog een arrestatie. eedaar, veïnemen is nog een arrestatie schiifi»Miiver met den hier ontdekten een enP2®"106!, waarvan wij reeds herinner» .r mededee'den. Zooals men zich larieen nf ?,al werden aan den 60- perfonen sinds 1928 door een drietal teepn ah gere®e'd schilderijen geleverd voorwendse^d^'nh00ge Prdzen' onder wilrit aan 2 eze later met hooge kocht znnH»011 .^strijken Amerikaan ver dagen rit. worden. Toen dezer l»ood de« Pseudo-Amerikaan verscheen, inderdaad een zeer hoogen prijs en de koop werd alles geschiedde mondeling gesloten. Het drietal ver zocht den heer C., nu zij hem zulk een buitenkansje hadden bezorgd, nog f. 15.000 te willen verstrekken ter afdoening van een vordering die zij nog voor een andere transactie voor den Amerikaan hadden te voldoen, waaraan de heer C. voldeed. Het geld werd door hen op verkwistende wijze uitgegeven. Dezer dagen zijn zij als ver dacht van oplichting aangehouden. Het zijn de 50-jarige D., de 40-jarige S. en de 36-jarige Q. Thans heeft de politie de hand weten te leggen op nog een vierden medeplichtige, den 35-jarigen J. L„ koopman te Utrecht. Deze stond in verbinding met het edele trio, zonder medeweten van den heer C.. met wien hij in 1929 oneenigheid had ge had over een tot nog toe niet opgehelderd geval waarna de heer C. hem niet meer in zijn huis wilde ontvangen. Het spoor van dezen medeplichtige leidde naar Utrecht, waar L. evenals zijn collega's opviel door zijn buitensporige hooge uitgaven en waar hij in zijn woning werd aangehouden. Zijn aandeel in het bedrog bestond hierin, dat hij zich bij verschillende kleine kunsthan delaren vervoegde, voor zoover tot heden bekend te Amsterdam, Den Haag en Utrecht, die hij er toe wist te brengen tegen een geringe vergoeding copieën te vervaardigen van bekende schilderstuk ken, o.a. werken van oud-Hollandsche meesters als Jan Steen. Ruysdael etc. Dat deze kleine handelaren geheel te goeder trouw waren blijkt wel hieruit, dat zij zeer onder den indruk waren toen zij van dezen zwendel vernamen. Intusschen zijn deze copieën voor een buitensporig hoogen prijs aan den heer C. verkocht, in totaal voor een bedrag van f. 150.000, terwijl de werkelijke waarde ruim geschat f. 5000 bedraagt. Naar ons bij nadere informatie bleek heeft de „Amerikaan", die bij het complot betrok ken was, niet f. 90.000 doch f. 400.000 voor de geheele verzameling geboden. Met deze winst voor oogen was de heer C. dan ook bereid f. 15.000 voor te schieten. Bovendien werden hem nog verschillende antiquitei ten in onderpand gegeven die volgens de heeren f. 49.000 waarde vertegenwoordig den, doch in werkelijkheid slechts f.600 waard waren. Als bijzonderheid valt nog te vermelden, dat één der leden van het complot zóó het vertrouwen van den heer C. had weten te winnen, dat de laatste hem verschillende vertrouwelijke zakentransacties liet be handelen. Ook de thans gearresteerde J. L. werd op transport gesteld naar Oosterbeek en na verhoor in het Huis van Bewaring te Arnhem opgesloten. We hebben ons nijdig gemaakt over vergeten schoolkinderen, we hebben ge lachen over den vergeten bioscoopbezoe ker, maar wat moeten we in hemelsnaam doen om een vergetenstembureau college! De zaak is te ernstig om er ons vroolijk over te maken, de leeftijd van de respec tabele mannen, die misschien hun jonge jaren zeer helder voor oogen kregen toen ze gisteren de deur van het schoollokaal hermetisch gesloten vonden, nadat ze een langen dag al hun krachten aan het ver zamelen der stemmen hadden gegeven, laat niet toe ons verontwaardigd te maken en te spreken over verwaarloozing. De geschiedenis heeft zich als volgt toe gedragen: Een van de leden van een stembureau, dat gevestigd was in een school aan de Oranjeboomstraat te Rotterdam, had na het sluitingsuur der bureaux, de buiten deur op slot gedaan. Men zette zich ijverig aan het tellen en wilde tegen half 7 de school verlaten. Groot was de schrik toen men ook na herhaalde pogingen niet in staat bleek de deur te openen. Het slot was blijkbaar defect geraakt. Goede raad was duur en tenslotte be sloot men de politie te waarschuwen. Deze zond een smid, die er in slaagde het slot te verbreken en de gevangen stembureau listen te verlossen. De stemmen zijn op tijd bij 't centraal stembureau binnengekomenMsb." Een der leden stelde voor, de pomp over te doen aan de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. De voorzitter: Wat moet die er mee uit voeren? De heer Severien: 't Is altijd gemakke lijk voor toeristen e.d. De heer Pessel: Ik weet iemand, die de pomp wil hebben voor aanplakobject. Dat doen ze in de groote steden ook wel. De gemeente-veldwachter wil de pomp daar voor gebruiken en dan nog f. 5 per jaar betalen. Op die manier maken we er nog rente van ook. Wethouder v. d. Lee: Dat wordt met recht: nieuws versch van de pomp. De voorzitter deelt mede, dat de romp der pomp van binnen dik met roest zit en totaal niets meer waard is. Wethouder v. d. Lee: Och, laat 'm dit jaar maar staan, bij wijze van proef, en laten ze er dan maar papiertjes overheen plakken. De voorzitter: Ik kan niet zeggen, dat ik 't een verfraaiing vind. Er is geen be hoorlijk stuk ijzer meer aan. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten de pomp voor den tijd van één jaar als reclamezuil te verhuren aan den ge meente-veldwachter voor den prijs van f. 5 Wat eventueel aan de pomp beschadigd wordt, moet door den huurder vergoed worden. gebroken, die onmiddellijk nadat men de vlammen ontdekt had, zeer snel om zich heen greep Toen de brandweer ter plaatse gekomen was, joegen de vlammen reeds voor en achter op de derde étage gelegen dakstoel. Omstreeks drie uur had men den brand onder de knie. De reserve-auto en de mo torladder die reeds waren aangekomen, zijn toen weer naar huis gestuurd. De zolder is volkomen uitgebrand. Bo vendien is het dak aan voor- en achter zijde geheel doorgebrand; alleen het middengedeelte is nog Intact. De vuur- en waterschade is zeer groot; beneden in het twee verdiepingen hooge pand woonden niet minder dan vier gezinnen wier meu bels alle zeer ernstige schade hebben op- geloopen. NIEUWS VERSCH VAN DE POMP. Een prachtobject voor buitenreclame a f.5 De „Tel." meldt: In de kringen van hen, die voor hun zaken, naast de advertentierubrieken der dagbladen, ook de z.g. „buiten-reclame" moeten benutten, wordt meermalen de klacht vernomen, dat zij daarbij nog al eens belemmering ondervinden, in het bijzonder op het platteland. In dat ver band mag gewezen worden op de vooruit strevendheid van de Vreelandsche vroed schap, welke in haar jongste vergadering, met betrekking tot die buitenreclame, een kloek besluit nam. De voorzitter, burgemeester Schiethart, deelde mede, dat een der ingezetenen zich bereid had verklaard, de voor het gemeen tehuls staande dorpspomp te sloopen voor den civielen prijs van f.20. BRANDEN. Te Beverwijk is door tot nog toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de sigarenfabriek .Gevali" aan de Klooster straat. Toen de brandweer met een motor spuit ter plaatse kwam, stond het geheele gebouw in vlammen. Binnen zeer korten tijd was er niet veel meer over dan een ruïne. Enkele muurgedeelten, die nog overeind stonden heeft de brandweer om vergehaald waarbij een der brandweerlie den door een neerstortende balk werd ge troffen. Hij kreeg een hoofdwonde, die in het Roode Kruiszlekenhuis behandeld werd. Eer gedeelte van het gebouw was in gebruik bij een stoffeerder, deze was niet verzekerd. De sigarenfabriek was ver zekerd. Te Bovensmilde is het café, toebehoo- rende aan den heer Kram, tot den grond toe afgebrand. De schade wordt door verzekering ge dekt. Gistermiddag omstreeks halfdrie is er op den zolder van pand 348 aan de Rose- straat te Rotterdam een zolderbrand ult- DIEFSTAL OP EEN NOTARISKANTOOR? Naar het Volk verneemt, heeft een nota ris, kantoor houdende aan de Keizers gracht bij de Vijzelstraat te Amsterdam, aangifte gedaan van vermissing van een bedrag van ongeveer f. 2300. Op welke wijze dit bedrag verdwenen is, staat nog niet vast en evenmin of degene, die van de verdwijning van dit bedrag meer af weet onder het kantoorpersoneel, dan wel onder buitenstaanders gezocht moet worden. VAN ZIJN PAARD GEVALLEN. Op den Badhuisweg nabij de Wittebrug te 's-Gravenhage ging gister voormiddag een paard, bereden door den 36-jarigen heer P. G„ wonende aan de Harstenhoek- straat te Scheveningen, op hol en sloeg met zijn berijder over den kop. De heer G. bekwam een hersenschudding en is door den Geneeskundigen Dienst naar 't Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. DE VERIJDELDE AANSLAG IN DEN HAAG. De exploitant van het kleedmgmagazijn J. Sch. uit de Witte de Withstraat te Den Haag is, in verband met den verijdelden aanslag op het leven van zijn broer Ch. Sch., in het Huis van Bewaring inge sloten. Zijn coupeur C. K. is op vrije voeten gesteld.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5