Hei Wiegekind BINNENLAND. RUROL PUROLPOEDER KUNST EN LETTEREN. SPREEKCEL. RADIO-PROGRAMMA. JACK DIAMOND GEARRESTEERD. De bekende bendeleider Jack Diamond is gisteren te New-York door de politie gearresteerd en naar de Catsklll-gevan- genis in het Noorden van den Staat New- York overgebracht. Een reden is niet be kend gemaakt. Naar verluidt wordt Diamond beschul digd, een chauffeur, die alcohol smokkelde en die tot een vijandige bende behoorde, te hebben gemarteld. ALCOIIOLSMOKKELSCHIP AANGEHOUDEN. Aan de kust van Noorwegen is een smok kelaarsschip aangehouden, dat ongeveer 10.000 liter alcohol aan boord had. Toen 't Noorsche wachtschip naderde, trachtte het smokkelschip eerst te vluchten, doch deze poging werd opgegeven toen het wachtschip een waarschuwingsschot loste. De bemanning gaf zich zonder verzet over. VERHOOGING VAN FRANSCHE INVOERRECHTEN. Op suiker, suikerbieten en suikerhoudende melkproducten. Volgens mededeellng van den Rijksland- bouwconsulent te Parijs is bij wet van 15 April J.l. het invoerrecht op geraffineerde suiker verhoogd van 140 tot 170 francs en dat op suikerbieten van 12 tot 15 francs per 100 K G. Voorts is het invoerrecht op geconden seerde melk met suiker gewijzigd als volgt: Gecondenseerde melk in vloeibaren vorm met minder dan 42 pCt. 98 frs. (was 86 frs.)idem in vasten vorm (blokmelk of melkpoeder) 108 frs. (was 96 frs); Gecondenseerde melk in vloeibaren vorm met 42 pCt. tot 50 pCt. suiker 115 frs. (was 100 frs.), idem in vasten vorm (blokmelk, melkpoeder) 125 frs. (was 110 frs.); Gecondenseerde melk met meer dan 50 procent suiker 150 frs. (was 140 frs.). Deze wijzigingen worden geacht met in gang van 10 Februari J.l. in werking te zijn getreden. BOTSINGEN TE NICE. In de nabijheid van Nice hebben gis teren vechtpartijen plaats gehad tusschen Itallaansche grondv/erkers en Fransche recruten. De Italiaansche grondwerkers zijn in de nabijheid van Nice bezig met den aanleg van een uit strategisch oogpunt belang rijken straatweg op Fransch grondgebied. Toen de burgemeester poogde de gemoe deren te kalmeeren, liep hij zelf eenlge klappen op en werd gewond. Ten slotte moest de politie ingrijpen en drie Italianen arresteeren. BESCHERMING VAN NIEUWSTIJDINGEN Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. In de memorie van antwoord op het voorlooplg verslag van de Tweede Kamer inzake de wetsontwerpen tot goedkeu ring van de in 1928 te Rome gesloten her ziene Berner-conventle ter bescherming van letterkundige- en kunstwerken en tot wijziging van de auteurswet 1912, naar aanleiding van die herziene conventie, zegt de Regeering, dat het haar aange naam was te vernemen, dat men zich al gemeen kon vereenigen met eerstge noemd ontwerp. Wat het tweede ontwerp betreft, dit heeft geen andere strekking dan aanpassing van het Nederlandsche recht aan de herziene conventie. De bescherming van nieuwstijdingen zou geheel treden buiten het kader van het onderhavige aanpassings-ontwerp, terwijl bovendien de vraag rijst, of zoo danige voorziening wel zou vallen onder regeling van het auteursrecht. Weliswaar heeft de auteurswet 1912 zich ook de nieuwstijdingen aangetrokken door bron vermelding voor te schrijven, maar dit is historisch te verklaren. In het oorspron kelijk wetsontwerp kwam zoodanig voor schrift niet voor, doch het is later alsnog ingevoegd, uitsluitend omdat de vroegere wetgeving dergelijke bepaling kende. Overigens behoort deze materie tot het terrein van de concurrentie. Het is deze zelfde overweging welke ertoe geleid heeft, de nieuwsberichten te houden bulten de conventie. Intusschen bestaat ook in Ne derland een bescherming van persnleuws, welke niet is te onderschatten; de bescher ming van nog niet gepubliceerde berich ten is de voornaamste want daardoor wordt „de journalistieke primeur" verze kerd aan wien deze toekomt; zij is gere geld in art. 441 van het wetboek van strafrecht. En wat de gepubliceerde be richten aangaat, art. 15 der auteursrecht schrijft bronvermelding voor en zelfs niet alleen voor korten tijd. Van betaling wordt echter gezwegen. Behalve de moei lijkheden van het te betalen bedrag is er die met betrekking tot de vraag aan wien zou zijn te betalen, terwijl ook kwesties van internationale rechtelijken aard zou den rijzen. Zou uit buitenlandsche bladen wel mogen worden overgenomen dan zou den kleine bladen in de grensstreek ver schijnend, een voorsprong hebben. Er is geen internationale regeling welke op wederkeerigheid ten deze berust. Indien het verbod ook op overneming uit de bui tenlandsche bladen betrekking zou heb ben. dan zouden deze hier te lande een voordeel hebben, dat de Nederlandsche pers in de voor haar belangrijkste landen zou derven. Bij nota van wijziging wordt alsnog voorgesteld te bepalen, dat het uitslui tend recht om een in druk verschenen werk tc vertalen, voorzoover vervallen in gevolge de nog geldende bepalingen niet herleeft door de Inwerkingtreding der wijzigingswet, en tevens dat deze wet ln werking treedt met ingang van den dag na dien harer afkondiging, zoodat ten spoedigste na de totstandkoming der wet tot bekrachtiging van de herziene con ventie zal kunnen worden overgegaan. WIJZIGING DRANKWET. Ingediend is een vierde nota van wijzi ging betreffende het wetsontwerp hou dende bepalingen tot regeling van den kleinhandel in alcoholhoudende dranken. De voorgestelde wijzigingen houden ver band met de in werkingtreding van de gewijzigde Gemeentewet op 15 April 1931. O.a. wordt de datum van 1 Mei 1932, waar op vergunningen, vóór 1 Mei 1904 en bij zondere vergunningen, verleend aan ven nootschappen, zedelijke lichamen of aan besturen van deze vervallen, een jaar ver schoven omdat anders de tijd voor rege ling en afwikkeling van bestaande ver houdingen te kort zou zijn. EXTRA-TREINEN IN VERBAND MET DE RIJKSWERKVERSCHAFFING. De toevloed van werkloozen, die door de Rijkswerkverschaffing te Dljkerhoek, Bei- len. Staphorst, Steenwijk, Almelo. Groenlo. Bathmen en Meppel te werk gesteld wor den, was heden zoo groot, dat de Ned Spoorwegen heden voor de ongeveer 2000 personen van Rotterdam Maas, Den Haag S.S. en Amsterdam W.P. extra treinen heeft moeten inleggen. Bovendien waren alle treinen van Rotterdam Maas, Den Haag S.S. en Amsterdam versterkt met vier en vijf rijtuigen. AVONDLUCHTDIENSTEN ROTTERDAM—LONDEN. Met ingang van 1 Mei a.s. zal de K L M. een avondsneldlenst AmsterdamLonden exploiteeren, vertrek 18.30 van Amsterdam, aankomst te Londen 20.55 Ingaande 1 Juni zal ook in omgekeerde richting een derge lijke dienst worden ingelegd, met landing te Rotterdam: vertrek Londen 19.aan komst Rotterdam 21.35, aankomst Amster dam 22.20. o DE POSTVLCCHTEN. Het 16de postvliegtuig is gisteren om 5 uur van Bagdad vertrokken en arriveerde na een tusschenlanding van 10.50 tot 11.40 in Bushir te 17.15 uur te DJask. Het 14de retourvllegtuig is gisteren te 5.40 uit Karachi vertrokken, te 10.20 te DJask geland, weder opgestegen te 11.12 en te 15.38 te Bushir aangekomen. LUCHTPOSTZEGELS. De directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie maakt bekend, dat met ingang van 29 April a.s. in werking treedt het Kon. besluit van 20 Maart 1931, ingevolge hetwelk de luchtpostzegels van 40 cent, 75 cent, f. 1.50, f. 4.50 en f. 7.50 voor de kwijting van alle bij vooruitbetaling verschuldigde porter en rechten gebezigd kunnen worden. NEDERLANDSCHE SUIKERBIETEN NAAR BELGIË. Door den heer Van Dijk is aan den Mi nister van Staat, Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw gevraagd, of het juist is, dat de invoer van Nederlandsche suikerbieten in België voorshands zal wor den stopgezet? Bij bevestigend antwoord vraagt hij of deze dan bereid is de ln Nederland te tref fen maatregelen tot instandhouding der suikerbietencultuur ook van toepassing te doen zijn op de verbouwers van suikerbie ten, die tot nu toe aan de Belgische fabrie ken leverden. o— CONFLICT IN DE VENEN. De arbeiders te Bargercompascum in staking. De veenarbeiders te Bargercompascum hebben gisteren met groote meerderheid van stemmen besloten met ingang van heden de staking te proclameeren. Deze staking omvat driehonderd personen. UIT HET DAMESKLEEDINGBEDRIJF. Men deelt namens de Samenwerkende Bonden in de Kledingindustrie aan het „Hbld." mede: De Vereeniging van patroons in het da- meskleedingbedrij f heeft aan de werkne mersbonden medegedeeld, dat zij van patroonszijde geen voldoende medewer king heeft gekregen, en mede daarvoor de Collectieve Arbeidsovereenkomst, die sinds 1916 regelmatig werd afgesloten, niet wenscht te hernieuwen. In een gehouden vergadering te Am sterdam met de personeelen der firma Hirsch en Cie, Gebr. Gerzon, De Bijen korf e.a is besloten, geen genoegen te ne men met de afwijzende houding der werk gevers. In een gemotiveerd schrijven is van het standpunt der personeelen aan de Pa- troonsvereeniging kennis gegeven. De be sturen hebben antwoord verzocht tegen a.s. Vrijdag, terwlll zij zich tevens dien dag tot een bespreking bereid verklaar den. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Bolsward (evangelisatie) J. v. Kuiken te Exmorra; te RIJssen A. van Willigen te 's Grevelduln-Capelle. Bedankt: voor Opheusden en Ooltgens- plaat J. Lekkerkerker te Molenaarsgraaf. GEREF. KERK. Aangenomen: naar Rotterdam ds. G. Bouwmeester te Andel. REM. GEREF. GEM. Viertal: te Amsterdam (3e pred. pl.) J. C. A. Fetter te Roterdam; L. B. Houtgast te Dordrecht; R. Mledema te Amersfoort- en G. J. Slrks te Den Haag. Ds. J. SYBESMA Nadat hij Zondag nog tweemaal voor zijn gemeente opgetreden was, is ten ge volge van een hartaandoening in den ouderdom van 56 jaar te Dedemsvaart plotseling overleden ds. J. Sybesma. pre dikant bij de Geref. Kerk aldaar. Ds. Sybesma, met wien aan de Geref. Kerken een bekend predikant ontvalt, werd 8 October 1874 geboren en studeer de aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1898 candldaat werd. 5 Maart 1899 aanvaardde hij het predikambt te Wester- emden. De overledene stond achtereenvol gens te Ulrum, Hattem, Bunschoten, Zle- rikzee, Koudekerk a. d Rijn, Burum en sinds 6 Juli 1924 te Dedemsvaart. Ds. Sybesma bewoog zich op onderschei den gebied. Zoo was hij bestuurslid van de Vereeniging tot reclasseering van ontsla gen gevangenen Het Hoogeland en redac teur van het orgaan van het Drle-cents- fonds van deze vereeniging; bestuurslid van het Verband van Antirev. Propagan- daclubs. secretaris van de afd. Dedems vaart van het Ned. Bijbelgenootschap; voorzitter van de A.-R. Kiesvereeniglng ter plaatse, en bestuurslid of voorzitter van meerdere plaatselijke vereenigingen. Vanwege de classis Ommen der Geref. Kerken vervulde hij eenige deputaat- schappen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal a.s. Vrijdag te Dedemsvaart plaats vinden. CIIR. NAT. ZENDINGSFEEST. Men schrijft ons: Het Chr. Nationaal Zendlngs-feest wordt dit jaar op het prachtige landgoed „Middachten" bij De Steeg gehouden, dat daartoe welwillend door Graaf Bentinck *s afgestaan. Middachten bekleedt een bijzondere plaats in de geschiedenis der zendingsfeesten Het schoone landgoed ls er zoo buitengewoon geschikt voor. Alle zendingsfeesten, die er gehouden wer den, zijn geslaagd. Het bestuur gaat daar om ook dit zendlngsfeest met goeden moed tegen. Het wijdt veel zorg aan de voorbereiding. Spoedig zal mededeellng worden gedaan van de sprekers. Zooals in de laatste jaren gebruikelijk was. zal er weer een jeugddienst worden gehouden en wel des namiddags op spreekplaats 3. Behalve het fanfare-corps ..Öbadja" van Rotterdam, dat reeds 53 jaar lang zijn gewaardeerde medewerking verleent, zullen nog twee andere corpsen uit den omtrek zich laten hooren. Kortom, het belooft een goede dag te worden, die een onuttwischbaren indruk zal achterlaten bij allen, die er aan zul len deelnemen. RECLAME. 4315 Moeders, geneest de roode of gesmette deelen van de kleine met en houdt 'thuidje droog met Belde Artikelen bl) Apotli cn Drogisien HET ONDERWIJSFONDS VOOR DE BINNENVAART. VFRSPREIDE BERICHTEN. De jileuwe Amerikaansche gezant bij ons Hof, de heer Sevenson, ls gistermid dag met den Pullmantreln uit Parijs in Den Haag aangekomen. Naar gemeld wordt heeft de heer Tuschinski, te Amsterdam zich het op- voeringsrecht verzekerd van Charlie Chaplin's nieuwe film „City Lights". De film zal binnenkort in de Theaters Tuschinski te Amsterdam en te Rotter dam worden vertoond. Bij Kon. besl. is aan J. H. J. Meijer Drees, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1931 eervol ontslag Verleend als bur gemeester van Laren (G.), met dankbetui ging voor de langdurige diensten, door hem in die betrekking bewezen. Bij Kon. besl. is benoemd tot lid van de Centrale Commissie voor de Statistiek, ir. Th. J. Mansholt, inspecteur van den landbouw, hoofd van den Buitenlandschen Landbouwvoorlichtingsdienst. Bij Kon. besl. is aan N. Immink, op zijn verzoek, met ingang van 25 April 1931 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Deventer. Bij Kon. besluit is benoemd tot rid der in de Orde van den Nederlandschen Leeuw; de generaal-majoor bij het Ned. Indisch leger P. J. A. van Mourik, com mandant Ilde div. inf. Te Amsterdam is, 78 jaar oud, over leden rnr. W. K. L. van Walree, oud-burge meester der gemeente Diemen. Reorganisatie en verandering van naam. In tegenwoordigheid van den regee- rlngs-commissaris, den heer M. J. van Alphen de Veer uit 's-Gravenhage werd te Amsterdam onder voorzitterschap van den directeur, den heer G. de Jong, de jaarlijksche bestuursvergadering gehou- 1 den van het Onderwijsfonds voor de Bin- nenvaart. 1 In deze vergadering bracht de directeur I verslag uit over het jaar 1930. Aan dit j verslag ontleenen wij, dat het aantal leer- I ilngen op de Binnenvaartscholen bijna overal is toegenomen. Te Amsterdam be- I droeg het aantal leerlingen gemiddeld per i avond 160, terwijl in totaal 711 leerlingen werden ingeschreven. Te Dordrecht was het gemiddelde 30 leerlingen met totaal 126 leerlingen, te Groningen 85 en 303, te Leeuwarden 25 en 78, te Lemmer 50 en 111, te Rotterdam 205 en 607 en te Zwolle 40 i en 214 leerlingen. Te Hoogeveen was door j stremming van de vaart het aantal leer- i Ilngen onbevredigend, terwijl ook te Zwartsluis de school niet druk bezocht I werd (totaal 76 leerlingen) tengevolge van het feit, dat er steeds open water was. Hoewel beter dan het vorige jaar waren de scholen te Gouda, Harderwijk en Har- lingen nog niet druk bezocht. Cursussen werden verder gegeven te Vllssingen, Walsoorden, Hansweert, Oud-Karspel, St. Pancras en Zuid Scharwoude. Voor schipper bij de binnenvaart slaag den in 1930 106 candidaten; het haven diploma voor Rotterdam werd aan 17 schippers uitgereikt. Voor machinist bij de binnenvaart slaagden 28 candidaten. De exploitatie van het Instructievaar tuig „Prins Hendrik", dat zeer druk ge varen heeft, was zeer gunstig. Uit de exploitatie van het officieel or gaan, het weekblad „De Binnenvaart" kon ten behoeve van het lager onderwijs aan schipperskinderen winst worden gemaakt. Verder vermeldt het verslag, dat gedu rende het verslagjaar 5766 zwemlessen werden gegeven en 60 diploma's werden uitgereikt. Voor de plaatsing van schipperskinderen aan den wal tot het ontvangen van la ger onderwijs werd aan steun uitbetaald f. 41.382 tegen f. 22.429 in 1929. In totaal werden 566 kinderen aan den wal ge plaatst, waarvan 281 openbare scholen, 135 Chr. scholen en 150 R.K. scholen be zochten. Het Bestuur keurde het verslag en de finantieele verantwoording van den direc teur goed. Ook de begrooting voor 1932, geraamd op f. 257.610.25 werd goedge keurd. In tegenwoordigheid van den notaris, den heer R. Nicolai, werd vervolgens be sloten tot wijziging van den Stichtings brief. Volgens de daarin opgenomen nieuwe Statuten worden vijf afdeelingen ingesteld, n.l. Ie de Binnenvaartscholen, de examens, het radio-onderwijs en de en de uitgave van leerboeken, 2e. de prac- tische vakopleiding, 3e. het zwemonder- rlcht, 4e de huisvesting van schipperskin deren aan den wal en 5e het officieel or gaan, het weekblad „De Binnenvaart". De naam van de Stichting werd tegelijker tijd gewijzigd in „Onderwijsfonds voor de Scheepvaart." Besloten werd in 1931 te Sneek en De venter nieuwe Binnenvaartscholen of cursussen in het leven te roepen. De school te Hoogeveen zal worden opge heven. De directeur werd gemachtigd in overleg met den Inspecteur voor het Nij verheidsonderwijs de noodlge stappen te doen. Nadat uit de vergadering den directeur dank gebracht was voor zijn beleid, werd de vergadering gesloten. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het gaat met den groei nog altijd niet naar wensch en ofschoon er reeds heel wat vee buiten loopt, is er voor de beesten nog weinig te eten. De meeste weilanden zien er zelfs nog zeer kaal uit. Dat zulks remmend blijft voor den veehandel is van zelfsprekend; doch goedkoopte brengt het niet te weeg. Rotterdam had gisteren een tamelijk groot kwantum vee aan. de markt, ruim 1809 stuks en hoewel er in de eerste morgenuren uiterst langzaam werd gehandeld, hielden de aanvoerders vast aan de prijzen en vond de geheele aan voer ten slotte prijshoudend zijn weg naar den boer of naar den vetweider. Be steede prijzen waren voor melkkoeien f.260—f.380 en f.400. Vaarzen f.220— f. 310 Pinken f. 120f. 180. Vare-koeien f200—f. 325 per stuk. Op de Groninger markt van gisteren bedroeg de aanvoer 1787 stuks en aldaar nam de vraag naar gebruiks- en weidevee zelfs nog wat toe, zoodat er vlugger han del was en de prijzen iets oplie pen. 851 stuks vee te Purmerend aange voerd, kon eveneens tot goede prijzen zijn weg naar een nieuwen kooper vinden. We kunnen nu wel gerust aannemen dat de Hollandsche veestapel op heden onvol doende is en zoo we reeds vorige week opmerkten, de fokkerij uitbreiding be hoeft. Met het vette vee was de handel over 't algemeen begin dezer week iets opgewek ter. De goede kwaliteiten werden vlot ver kocht met eenigszins verhoogde prijzen. De beste kwaliteiten noteerden f. 1 en hooger per K.G. 2de en 3de kwaliteit f0.80 f.0.90 pel K.G. De aanvoeren waren ongeveer gelijk aan de vorige week en Denemarken voor zag de vleeschmarkt reeds de eerste dagen dezer week met ruim 400 heele geslachte runderen, wat de prijzen van de mindere kwaliteiten Hollandsche runderen wel blijft drukken. Stieren waren niet zoo in trek en dan ook wel wat lager in prijs. Vooral voor de lichte jonge stieren was zulks het geval. Vette en nuchtere kalveren konden tot de oude prijzen worden opgeruimd, evenzoo de schapen, die ook voor de beste kwalitei ten het meest gezocht werden en flink op prijs bleven. De varkensmarkten konden voor de vette varkens heel wat gemakkelijker wor den verkocht als de vorige week en de prijzen namen weer een beetje op. De ge middelde verhoogde noteering bedroeg 1 cent per pond. Voor de zouters werd ech ter iets minder besteed. VAN DER S. DE DUIVEL. Maandag 27 April geeft het Ver. Rc. Hofstad-Tooneel, Directeur Cor v. d. L Melsert, de laatste voorstelling van seizoen te Lelden. Opgevoerd wordt 2 1 reeds gemeld „De Duivel" van Franz 14.; nètr in de vertaling van Adolphe Engoi De hoofdrol wordt vervuld door Edm- Verkade (als Gast), terwijl verder optij! den Fle Carelsen, Jan van Ees. wuij. Huysmans, Mies Versteegh, Loekie Br»" delet, Jos Llesting, Gerhard Alexander Regie Eduard Verkade. DE MORSCHWEG. Een bewoner van den Hooge-Morschweg klaagt nogmaals over den treurigen toe stand, waarin het wegdek verkeert. Door de storting van grint en basaltbeslag zijn overal kuilen ontstaan. Ook de rioleering met name voor de perceelen nrs. 7 tot 27 laat alles te wenschen over, daar de vijf kolken na regenval van eenige beteekenis het water niet kunnen verwerken en dit over den weg naar de sloot stroomt. Hij verzoekt hierin spoedig verbetering te willen aanbrengen. PARKEEREN VAN AUTO'S. Een lezer bepleit de wenschelijkheid om een regeling te treffen voor het parkeeren van auto's. Zou bijv. het parkeeren niet, evenals te Den Haag, in drukke winkel straten op even dagen ter rechter- en op oneven dagen ter linkerzijde van de straat kunnen geschieden. Ook door den aanleg van een parkeerterrein is het pubilek z.i. zeer gebaat. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. I. H WITTENBURG. Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew 24 A. M. VAN ZWICHT, en bii JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bii A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. BEGRAFENIS AART VAN DER LEECI. Op het stille kerkhof te Voorburg j gistermiddag in den strengsten eenvom zooals hij zelf geleefd heeft, ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de schrijver Aart van der LeeuwP Onder 4 aanwezigen merkten wij op prof. 4 Albert Verwey, Cornells Veth, namens 4 Vereeniging van Letterkundigen Efe beth Zernicke, den dichter Laurens va der Waals, zijn oudsten studiemakker e Wlessing, den uitgever Mees uit Sant poort, mr. Zijlstra namens Nijgli en Va Ditmar's Uitgevers-Mij., dr. J. A. N. Kie tel, mr. J. N. Hempenius, eandidaat-ne' te Warmond, mevr. Iris Zeillnga en Ai- toinette van Dijk. Met den stoet kwamen mee, behalves familieleden, o.a. jhr. B. W. F. van Rle® dijk en de dichter mr. J. C. Bloem. Aan het graf heeft mej. van Greunii- gen het gedicht „Mijns vaders huk', van Aart van der Leeuw, voorgedragei Zijn zwager, dr. Kipp, uit Arnhem, het) namens zijn vrouw en zijn oude moede de aanwezigen hartelijk dank geitg voor de betoonde belangstelling. VOOR DONDERDAG 23 APRIL. Hilversum. 298 M. Uitsluitend AVSo! uitzending 8.009.50: Gramofoonplak 10.00: Morgenwijding 10.30—lil-: Gramofoonplaten 11.0012.00: Const Ch. Bergmann (plano), J. Overste (viool, B. de Groot (zang), Egb. Veen (plano)- 12.002.00. Concert. AVRO kwartet ol:. Dick Groeneveld 2.002.30: Causer.» door F. de Witt Huberts over Landsspelea 3.004.00: Naaicursus. Mevr. De Leeav Van Rees 4.005.00: Zlekenuurtje- 5.006.00: Concert. Kovacs Lajos en zijn orkest 6.006.30: Plano-voordracht Theo van der Pas 6.307.00Prof. 6, W. Kernkamp spreekt over „Willem vu Oranje" 7.007.30: Engelsche les. Fred Fry 7.308.00: Sportpraatje H. Hollan der 8.008.15: Gramofoonplaten - 8.1510.30: Aansl. Concertgebouw - 10.30: Vaz Dias 10.40—11.15: Cecile Mat- celli (zang) 11.1512.00: Gramofoonpi Huizen. 1875 M. 8.00 KRO. 10.00—11 I NCRV 11.00—2.00: KRO. Daan! I NCRV 8.00—9.15: Gramofoonpi. 1000: Zang Dameskoor NCRV 10.301100 1 Ziekendienst 11.00—11.30: Gramofoonpi 14.3012.00: Godsd. Halfuurtje Pastee: Perquin 12.00—12.15: Polltleber. lJJi I —1.45: Concert KRO-Trio o.l.v. P. Lusten- houwer 1.452.15: Gramofoonpi. - j 2.153.15: Handwerkcursus 3.15—345: Vrouwenhalfuurtje 4.005.00: Zieken-' uurtje 5.005.45: Cursus handenarbeii voor de jeugd. 5.456.30: Concert Mej B. Schut (zang), H. Vermeer (piano) - 6.306.45: Knipcursus 6.457.00: Dr. K. van Eybergen: „Verbeter Uw Radio- ontvangst" 7 007.30: Vragenhalfuurtf 7.30—7.45: Politieber. - 7.45800: Gramofoonpi. 8.00—10.00: Ned. Jonge lingsverbond. Sprekers H. Gordeau, 3 Hoeve. C. Tabak, C. V. Doorschodt, John Hartman (declamator) 10.00: Vaz Diss 10.1011.30: Gramofoonpi. Daventry, 1554.4 M. 9.35: Morgenwijdinj 10.05' Lezing 11.20: Orgelspel door R. Foort 12.20: Concert 1.202.10: Toespraken 2.20: Kerkdienst 3.05: Dansmuziek 3.50 Orkestconcert 4.21' Kinderuurtje 5.35: Berichten 6 00. Orgelspel door Dr. Thalben Ball 6.20: Lezing 6.45: Lezing 7.05: „Will Sha- kespaere" Hoorspel van C. Dane 9 00' Berichten 9.15: Berichten 9.20: Lezing 9.35: Viool-recital door A. Cat- terall 10.0511.20: Dansmuziek - 11.2011.25: Televisie. Brussel 508.5 M. en 338.2 M. 508.5 M. 4 20: Orkestconcert 6.05: Gramofoonpi 7.20' Orkestconcert en gramofoonpi 338.2 M. 4.20: Orkestconcert 6.05: Gramofoonpi. 7.20: Concert en causerie. Parijs (Radio Paris) 1725 M. 7.05: Gra mofoonpi. 11.50: Gramofoonpi. 1225: Gramofoonpi. 5.20: Gramofoonpi - 7.20: Radio-concert. Langenberg 473 M. 6.257.20' Gramo foonpi. 9.3311.15: Grambfoonpl. 12.251.50: Orkestconcert 4.205.20: Vesperconcert 7.208.15: Orkestconcert 8.20: Symfonieconcert, Orkest en solist Tot 11.20: Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 11.20—1.20: Orkest concert 2 504.20: Orkestconcert 7.200.20: Orkestconcert en soliste 925 1135: Dansmuziek. Zecsen 1635 M. 5.0511.20: Lezingen - 11.20—12.15: Gramofoonpi. 12.15—1-20: Berichten 1.20—2.20: Gramcjfoonpl 2.203.50: Lezingen 4.50—7.20: Lezin gen 7.20: Populair concert 7.50: Actueel programma 3.20: Symphonie- concert 9.20: Berichten Daarna tot 11.50: Dansmuziek. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6