Kleine Advertentiën LAND- EN TUINBOUW. VARIA. GEVRAAGD: AANGEBODEN: DIVERSEN: «ill i Mei a.s. over te gaan tot &e?ne van den stroomprijs voor licht fel kracht met 5 cent per K.W.U. brengen op 20 cent per kVü terwü' daarnaast gelegenheid zal Sen geboden z.g. dagstroom te betrek- flmsschen 8 uur v.m. en 4 uur n.ra. Trent Der K.W.U. Wij meenen goed tïtoen üwe commissie met dit voorne- tijdig in kennis te brengen." nit beteekende met andere woorden: K Jssie. we hebben je met noodig, ga h BOTüidien hadden B. en W. beter kun- wreken van ontijdig, inplaats van - sor wil trachten de redelijkheid h» wenschelijkheid om voor de elec- Titsverbruikers een z.g. vastrecht in JLren aan te toonen. |%n w zeggen in hun laatste voor- dat de invoering van een vastrecht dan aanbeveling verdient, indien V.^rice stroomverbruikers daardoor S worden benadeeld, dat echter bij in- e van het door de minderheid der issie voorgestelde vastrecht, slechts ,t 50"/o van de verbruikers voordeel m hebben. t is een scheef voorgestelde waar- hetwelk het college niet lanceert _m het door hemzelf voorgestelde dag lef Immers men kan de gebruikers ver men in 2 groepen, t.w. de normaal en BBtuinig verbruikers en de groot en de n il- rafcalverbruikers. Nu hebben deze laat- )j stiC den prijs in 2'/i jaar doen dalen van 12 LEBent od 25 cent per K.W.U., zoodat de coiJHtot 50'/. royaalverbruikers de kleln- jzatS^Kuiniggebruikers in dien korten tijd H voordeel bezorgd hebben van 10 ct. "i K.W.Ü. Dit zou niet mogelijk geweest indien het bedrijf alleen zuinige af- lers had. Spreker noemt als voorbeel- de gemeenten Reeuwijk en Zeven en gemeenten met landbouwbevol- welke als zuinig bekend staat. In 'gemeenten zijn zeer hooge tarieven, ijl deze gemeenten reeds meer dan 10 In electriciteit distribueeren. n algemeen erkende economische wet al: dat ieder artikel goedkooper ver- JBht'wordt ln het groot, dan in het klein. Spr heeft den voorzitter op een der ■naderingen der Commissie üooren zeg- ft wat heb ik aan b.v. een meerder ver- brEik van 200.000 K.W.U., tengevolge van de| invoering van het vastrechttarief, -ttfcraan verdien ik maar 2 cent per "sk KWB. off. 4000.—. Maar de vraag is dart Xe'iettigd: „Is het bedrijf er voor de in gezetenen. of zijn de ingezetenen er voor hei bedrijf." Een prijs van 20 cent per K.W.U. is voor ruim en nuttig gebruik te duur. met een dagstroomtarief van 5 ct. zal men niet 30 tot 50"/o van de gebruikers dienen, doch slechts 15 tot 25"/., omdat de beïtters van stofzuigers, strijkijzers, thee lichtjes enz. niet talrijk zijn. T Bovendien heeft men bij een dagtarief deTrompslomp van electrische klokken, dia ieder maand verzet moeten worden enlnaar hij vernomen heeft, dikwijls de feat zijn en voor het bedrijf behalve veel arbeidsloon aan uitgaven vorderen van a ongeveer f. 2500— en voor de gebruikers 1. (Uo per jaar of den prijs van 72 K.W.U. trji dagstroom. Door de uitvoering van 't z.g. ^Kstroomtarief wordt de goedkoope Hoorn juist dikwijls uitgesloten op tijd stippen waarop de huismoeders van electriciteit gebruik willen maken. Spreker eindigt met een warme aanbe ling van het vastrechttarfef. "ok de heer Brand ontpopt zich als een voorstander van dit tarief en ver- Igt met klem de invoering van het 'rechttarief. e heer Loef lid van de meerderheid de Commissie ad hoe, zegt dat het mei van B. en W. voor de meerder heid der commissie het meest aanneme lijk was en wel omdat door dit voorstel aangeslotenen bevoordeeld worden, ctisclt komt het hier neer. dat alle pp. aangeslotenen 5 cent per K.W.U. minder isflpien gaan betalen. De minderheid der missie wil slechts een verlaging met ent Wie moet over het algemeen die ent verschil betalen? De kleine man, f 10.000.mindere opbrengst, wel- :i:| K men prijs geeft, komt ten goede aan e~ *He aangeslotenen. 'te r.*P£' heer van der Wolf is eveneens voor- van het voorstel van B. en W. 'e heer Noest merkt o.m. op dat ge ien is naar Voorburg, waar men een trechttartef heeft. Wanneer het in ;koop ook zoo duur was als hier, zou hij |k voor een vastrechttarief vechten, nneer men medewerkt aan de invoe- van het voorgestelde vastrechttarief, n benadeelt men niet alleen den klei- man, doch ook den middenstander, e heer Mesman meent ,dat 2 December 10 voor de voorstanders van het vast- M een gelukkige dag had kunnen wor- unmers toen stelden B. en W. voor tot de invoering daarvan over te gaan. •f Raad heeft dit niet gewild. Nu moet n weer vechten om het beginsel tot oenng van het vastrecht te aanvaar- n- Spr. heeft niet kunnen opmaken, dat iteia door de invoering van het vastrecht alle lagen der bevolking gediend worden. Dit is wel het geval bij de voorgestelde tariefs verlaging. De heer van Kleef komt met Iets negatiefs, B. en W met iets positiefs. Het resultaat van het vastrecht zou b.v. voor het Kleedinghuis een nadeel van f.96 ge ven en voor een andere groote zaak f. 52. Omgekeerd beteekent het voorstel van B. en W. resp, voor deze zaken een voordeel van f.42 en f. 49.50. Wethouder van Gelderen begint er met op te wijzen, dat het systeem van het vastrecht is uitgegaan van de electrici- teltsfabrieken, die zich hierdoor een vaste bron van inkomsten schiepen. Het was dus in het belang van de bedrijven. Bij klei nere gemeenten, met een distributie bedrijf, moet rekening gehouden worden met de groote sommen, welke betaald moe ten worden voor de maximale belastihg, zooals hier het geval is. Deze bedraagt f. 75 pet K.W.U. maximale belasting. Men kan dus niet wedijveren met de groote gemeenten. Het voorstel van de meerder heid der commissie zal aan alle aangeslo tenen voordeel geven. Wethouder Guldemond heeft bij de de batten gedacht „Barbertje moet hangen". De critiek aan het adres van B. en W. Is niet malsch geweest. In tegenstelling met den heer van Kleef meent spr. dat het groote aantal kleine gebruikers van elec trische stroom het mogelijk hebben ge maakt tot tariefsverlaging te komen, waardoor juist de z.g. groote verbruikers het meeste van de goedkoopere stroom hebben kunnen profiteeren. De voorzitter antwoordt, dat wanneer B. en W. niet in het debat betrokken wa ren geworden, hij er het zwijgen toe kon doen. De heer van Kleef heeft echter heel wat critiek geleverd op een schrijven van B. en W., waarbij hun voorstel tot invoe ring van een vastrechttarief werd terug genomen. Dit schrijven was een gevolg van de inmiddels verschenen cijfers, waar uit B. en W. direct begrijpen, dat zij hun voorstel, zooals het was ingediend, nooit zouden kunnen handhaven. En moesten zij deze cijfers van de meeste importantie achterwege houden? Spreker geeft echter toe, dat de redactie van het schrijven tot misvatting aanleiding zou kunnen geven. B. en W. wilden rekening houden met belangen van alle aangeslotenen. Er is heel wat gesproken om het goed recht van de minderheid te verdedigen. Ook bij een kwade zaak zijn heel wat woorden noodig om haar te verdedigen. Spreker wil eenige cijfers geven. In Lisse, waar de minderheid geregeld mee aankomt, was een winst van f. 39968 door het electrici- teitsbedrljf gemaakt. De kostprijs bedroeg 15.3 cent; 245829 K.W.U. werd verkocht tegen 25 ct. per K.W.U met een totaal winst van f. 23845.40; 183414 K.W.U. via de muntmeter tegen f. 0.30 per K.W.U. Met een winst van f. 17701. Te samen een winst van f. 41546.55. Doch de winst was lager. Dit beteekent dus, dat de normaalverbruikers het ver lies op het vastrecht hebben kunnen be talen. Spreker gelooft graag, dat wanneer men spreekt van de groote tevredenheid over het systeem te Lisse, die tevreden heid gevonden wordt bij de vastrechtge bruikers. In tweede instansie voeren nog verschil lende beeren het woord. Uren werd er over dit voorstel gesproken. Tenslotte werd het in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 5 stemmen, die van de heeren van Kleef, Brand, de Ruyter, Boekraad en Houdijk. Prae-advies van B. en W. op het ver zoek van de heeren W. de Jong en G. van Kleef om vergunning tot demping van een sloot en straataanleg. De heer Boekraad meent, dat men den een niet iets kan onthouden, wat men den ander heeft gegeven. De toestand daar ter plaatse is meer geëigend voor straataanleg dan waar ook. De heer de Ruyter zou wel een wel willender houding willen zien aangenomen. Een beetje concurrentie in bouwterrein is wel goed. Anders worden de menschen, die bouwgrond noodig hebben de dupe van het gebrek aan gronden. Ook de heeren Noest, Brand en van der Wolf spreken in dezen geest. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. niet ver van de sprekers afstaan. De kwes tie is, dat B. en W. wat willen remmen met den veelvuldigen straataanleg. Van daar, dat tot voorloopig uitstel werd gead viseerd. Daarbij komt nog, dat men de factor van het gemeentelijke bouwterrein aan de Zuidkade niet verwaarloozen mag. Het slot is, dat het voorstel wordt aan gehouden en B. en W. zich nog eens zullen beraden. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het uitbreidingsplan. Na eenige discussie wordt hiertoe besloten Voorstel van B. en W. tot aankoop van een stukje grond van den heer A. Keijzer, met het oog op de stichting van een 2e transformatorhuisje. Hiertoe wordt besloten. De voorzitter stelt nog aan de orde het voorstel om het grasland van het gem. bouwterrein aan den heer A. Trimp te ver huren voor f. 125, onder voorwaarde, dat alle risico van ontruiming e.d. voor hem zijn. Hiertoe wordt Desluten. Rondv. aag. Nadat eenige onbeteekenende vragen zijn gesteld, waarvan door B en W. nota zal word n genomen, werd het schrijven van Ged. S aten inzake de ver betering van de Vuorkade en Ridderbuurt aan de orde gesteld. De heer van Kleef zou willen wachten totdat de nieuw geprojecleerde weg van Dorp tot Groeneweg er is. Dan zal het de vraag zijn of een dergelijk hoog tiedrag als Ged. Staten vragen, wel gewettigd is voor het onderhoud en bestraten van dezen weg. Altijd is aan den weg geknoeid, nimmer was hij in orde en dat komt, omdat hij nu eenmaal waterkeering is. Verschillende leden zijn het met dezen spr. eens, zij het ook met enkele afwij kingen. Het slot van de zaak is, dat B. en W. aan de Provincie om verbetering van den toestand zullen verzoeken. Hierna sluiting. Naar wij vernemen, heeft de stoomboot maatschappij „Vooruitgang' alhier de vroe gere salonboot „Volharding II" aangekocht. Het ligt in de bedoeling deze boot in de vaart te brengen tusschen Boskoop en Gouda. De tegenwoordige „Vooruitgang II' zal dan in reserve gehouden worden, voor het maken van plezier-reizen enz. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Carolus, z. van C. J. Vertegaal en A. M. den Biggelaar Hen drik Berdina, z. van A. van Reeuwijk en G. van Veen Theodora Maria, d. van B. J. van Meurs en G. van der Heiden Jacobus Gerardus, z. van G. A. v. Amster dam en M. A. Bleijswijk Leendert Adri- aan, z. van B. van Elswijk en A. W. Dekker Johannes Leonardos Antonius, z. van H. J. Borst en A. M. van der Haas Johanna Wilhelmina, d. van B. Kraan en J. H. Borst Margaretha Johanna, d. van H. de Kort en A. K. van Luyk Reierdina, d. van C. van Beek en P'h. van Mullem. Overleden: T. Kapteijn den Bouwmeester, 79 jaar, geh. met G. Windhorst W. F. Louwers, 12 jaar M. Terion, 43 jaar, geh. met A. de Knecht. Ondertrouwd: M. A. de Groot, 29 jaar en J. J. Tase, 24 jaar; J. C. de Vogel, 26 jaar en E. v. d. Starren, 29 jaar. TER-AAR. Buitengewone ledenvergadering Schoolvereeniging. In verband met het overlijden van den secretaris-penningmeester v. d. Chr. School vereeniging, den heer H. J. Schreuder, werd in de Ned. Herv. School een buitengewone ledenvergadering gehouden. De vergadering was goed bezocht. Bij de tweede vrije stem ming werd in de vacature-Schreuder ge kozen de heer H. Hegeman met 22 stem men. De heer A. Kammeraat verkreeg 15 stemmen. Met dank voor het in hem ge stelde vertrouwen nam de heer Hegeman zijn benoeming aan. De gehouden Collecte ten bate van de Evangelisatie te Oude-Pekela bracht f. 15.SÓ op. EENJARIGE ZAAIBLOEMEN. Tegenwoordig wordt veel reclame voor de vaste planten gemaakt; de eenjarige zaaibloemen komen daardoor op den ach tergrond. Een nauwkeurig eigen onderzoek is be langwekkend. Men zal tot de ontdekking komen, dat onze éénjarige zaaibloemen door haar groote verscheidenheid onmis baar voor een tuin met kleuren is. Boven dien leveren zij, door ieder Jaar eens een andere bloem te kweeken, groote verras singen op. Elke maand, vanaf het vroege voorjaar, kunnen wij leven en kleur in onzen tuin brengen. In het voorjaar begint het al met de violen, in groote verscheidenheid van kleur, Vergeet-mij-nietjes, Silenen en Alys- sum. Worden deze half Augustus buiten op een bed gezaaid, dan kunnen we ze half tot einde September ongeveer uit- planten in de perken, of in groepjes in een border en in het vroege voorjaar in 't volgend jaar groeien en bloeien zij. Men bedekke de jonge plantjes tegen de vorst met wat droog materiaal, turfmolm, den nentakken, erwtenstroo, enz., een lichte bedekking in elk geval. Meestal worden 2, 3 of 4 plantjes bij elkaar gezet om flinke pollen te krijgen. Heeft men een koude bak met glas, dan houdt men Silenen en Alyssum liever daarin over, alvorens ze in border of perk uit te planten, omdat ei buiten des winters wel enkele sneuvelen. Een van de dankbaarste zaaibloemen is wel de pronk-erwt „Lathyrus", ln allerlei variëteiten. In hét najaar kunnen we Lathyrus in stekpotjes zaaien. Vijf zaadjes per pot en in den kouden bak overhouden, om ze dan in het voorjaar in April met kluit uit te planten; er komen dan vroeg bloemen.' Heeft men geen bal;, dan kan men ze toch vervroegen, door in het begin van Maart in kistjes en stekpotjes in huis te zaaien. In den loop van April zaaie men buiten op de bestemde plaats; men krijgt dan opvolging in bloei. De grond, waarop men Lathyrus wil planten of zaaien, moet in het najaar diep omgespit worden en in het voorjaar werke men er een goede hoeveel heid oude, verteerde mest flink doorheen. Evenals andere vlinderbloemigen, houdt ook Lathyrus van een kalkhoudendeu grond, dus op kalk-arme gronden voege men wat kalkmergel, thomas-slakkenmeel, beendermeel of gebluschte kalk toe. Ver der houdt Lathyrus van veel lucht en licht. In de schaduw krijgt ze geen bloe men. Men plukke zooveel mogelijk bloemen af om zaadvorming te voorkomen; hier door worden er steeds door nieuwe bloe men gevormd. De rijen worden NoordZuid geplant of gezaaid, dan krijgen beide ongeveer even veel zon, de afstand der plantjes is pl.m. 25 c.M. Dadelijk bij het uitplanten zette men al houten stokjes of rijs er bij of spanne, pl.m. l'/i M. hoog kippengaas, tus schen twee paaltjes, dan hebben de sten gels en ranken dadelijk een houvast. Later spanne men nog voor en achter langs nog touwtjes. Zeer dankbare zomerbloeiers, die weinig werk bezorgen en welke goede snijbloemen geven, zijn de grootbloemige dubbele goudsbloem. Calliopsls. Slaapmutsjes en allerlei soorten papavers. De goudsbloemen zaaie men in April dadelijk op zijn plaats en dunne ze later uit tot op pl.m. 30 c.M. Calliopsis is een aleraardigst composiet, de kleur wisselt af van lichtgeel tot rood bruin of kringen om het hart. Het is een buitengewoon elegante snijbloem met rag fijne stengels. Evenals van de goudsbloe men kan men ook hiervan tot de vorst in valt plukken. Men zaaie en dunne op de zelfde wijze als bij de goudsbloemen. Zoo ook behandele men de slaapmutsjes. Deze behooren tot de familie van de Pa- paveracae en hebben oranje-rood tot witte satijnachtige bloemen en fijn inge sneden lichtgroen loof. Ze worden 3040 c.M. hoog. Verplanten kan men niet best, daarom zijn deze dus op de plaats zelf te zaaien. Er zijn verscheidene soorten van éénjarige Papavers, bijv. Eng. Shirley Pop pies, enkel en halfdubbel met teere kleu ren en fijne stengels, verder de grootere enkelbloemige Papaver paeonl florum en de dubbele papavers als Ranonkel. Deze laatste zijn minder fijn en elegant, maar geven aan een tuin toch een frissche toon door haar heldere kleuren. Ook deze moe ten uitgedund worden. Met Leeuwenbekjes, Dimorphoteca, Cos- mos en Nemesia zal men het meeste suc ces hebben, als men deze vooraf in huls of bak wat voorkweekt. in kistjes of zaai- pannen. Dit moet met zorg gebeuren. De zaaipannen of kistjes moeten vooraf goed schoongemaakt zijn, dan wordt er voor de drainage een dun laagje scherven op den bodem gelegd, waarna het kistje tot op een vinger onder den rand gevuld wordt met een mengsel van half tuinaarde en half oud, goed verteerde blad. Beide moe ten eerst gezeefd worden, zoodat de grove stukjes achter blijven. Hierop zaaie men voorzichtig het zaad, zoodat het goed verdeeld over de opper vlakte komt te liggen, en men bedekke het heel licht met een dun laagje van hetzelfde grondmengsel. Gewoonlijk wordt het zaad bedekt met een even dik laagje grond als de dikte van het zaad. Dit voor schrift gaat niet altijd op; vooral buiten dekke men iets dikker. Dan wordt alles nog wat gelijkmatig aangedrukt met een plat stukje hout en met een fijne spuit be sproeid. Totdat het zaad opkomt kan men een stuk glas of papier over de zaadpan leggen ,dan droogt de grond minder gauw uit. Vooral zorgen, dat de grond gelijkmatig vochtig blijft, om de paar dagen eens in een emmer water houden, dat de grond weer vol water zuigt. Men verspene de plantjes 1- of 2-maal, d. w. z. in verschen grond iets verder van elkaar verplanten en langzamerhand af harden, de kistjes gedurende enkele dagen overdag buiten zetten, 's nachts binnen voor den overgang, een week buiten laten staan en dan uitplanten. Leeuwenbekjes kan men ook in het na jaar ln den bak zaaien, daar verspenen, beter is oppotten in stekpotjes, en in het voorjaar uitplanten. Men heeft dan eerder bloemen. Het Is goed om de plantjes als ze pl.m. 10 c.M. hoog zijn, in te nijpen (de kop eruit knijpen), men krijgt dan beter vertakte planten en meer bloemstengels. Cosmos moet men een zonnig plaatsje geven, en wat schralen grond. De planten kunnen tot ruim 1 M. hoog worden en bij het uitplanten zette men ze op 50 cM. af stand. „Bimorphoteca" is een laag blijvend plantje, dat zich over den grond uit spreidt, dus daarom op 40 a 50 c.M. on- derlingen afstand te planten, liefst op een zonnige plaats. Ze groeien het liefst op een kalkhoudende bodem, dus geschikt voor rots-beplanting. „Nemesia", pl.m. 30 c.M. hoog, heeft een groote verscheidenheid van kleur, bloeit het heele jaar door op een zonnige plaats. „Lupinen", gele, blauwe, witte, rose, hooge vereischen niet zooveel werk. Ze worden dadelijk op de plaats gezaaid in den loop van April op 4050 c.M. afstand. Als snijbloem zeer geschikt. Op dezelfde wijze behandele men de eenjarige Riddersporen en de Oost-Indi sche kers. Met het bovenstaande zijn eenige ge makkelijk te kweeken eenjarige zaai bloemen aangegeven, waarmede men ze ker succes kan hebben. Al doende leert men, en voor hen die later wat meer durven opent onze flora een uitgebreid terrein. Bij het koopen van zaad ga men niet af op hetgeen goedkoop is, dit leidt zeker tot teleurstelling. Bestel het zaad altijd bij vertrouwde handelaren. Vraag: Heb een palm gekocht en heb deze geregeld gegoten. Nu reeds geeft de plant reden van verval. Kunt U ook zeg gen, wat of hiervan oorzaak kan zijn? De plant staat in een kamer op 't Zuiden, niet in de zon. H. A. B. Antw.: Hoewel het moeilijk is om in dit speciale geval vast te stellen of de palm wel voldoende is gegoten, kan ik U wel meedeelen, wat ik zelf vaak heb kun nen constateeren. Meermalen is mij ge bleken dat men een palm geregeld giet en de plant toch verdroogt. De kleiachtige aarde neemt niet alleen niet gemakkelijk vocht tot zich, maar bovenal trekt de poreuse pot veel vocht aan. Daarom is het vooral bij palmen en over 't algemeen bij kamerplanten aan te bevelen de pot ééns per week gedurende een uur bijv. in een emmer met niet te koud water te plaatsen. De aardkluit trekt dan heele- maal vol en ook de pot wordt flink nat. Is een palm eenmaal droog dan krijgt men de kluit door te gieten niet nat. Men zette dan de plant als bovenbedoeld in 't water zóó lang tot er geen luchtbellen meer opstijgen. J. S. Vragen op tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw." TURKSCHE WOORDEN IN ONZE TAAL. Dagelijks worden een aantal Turksche woorden gebruikt, zonder dat men zich van de beteekenis daarvan rekenschap geeft. Ook worden enkele niet in hun oor spronkelijke beteekenis gebezigd, maar werden daarmede soms geheel andere be grippen aangeduid. Zoo heeft het Turk sche woord bazaar (bazar) dezelfde be teekenis als ons woord markt en wordt er in geenendeele b.v. een gelegenheid tot verkoop van voorwerpen voor liefdadige doeleinden mede aangeduid, zooals hier te lande geschiedt. Het woord kiosk beteekent oorspronke lijk tuinhuisje, evenals ons woord prieel in zijn tegenwoordige beteekenis; hier duidt men er echter een gebouwtje op de openbare straat mee aan. Harem beteekent „verboden" en daar mede duidt de Turk elke plaats aan, waar het verboden is te komen en dus niet al leen de verblijfplaats van vrouwen, die aan één man toebehooren. Wat een divan en wat sorbet (scher- bet) is, weet leder; belde woorden zijn eveneens van Turkschen oorsprong. De woorden pacha, bey, emir, effendi, treft men dikwijls aan achter Turksche namen en dat zijn titels. Pacha beteekent generaal, bey luitenant, emir (een Ara bisch woord) en effendi (uit 't Grieksch door de Turken overgenomen) beteeke- nen belde ongeveer „heer". Vroeger bezigde de Turk bij voorkeur voor een overleden „beheerscher der ge- loovigen" den titel „Sultan", terwijl de levende met padischa (keizer) werd aan geduid. Een kallf is een onderkoning, een hadji een pelgrim, een sjah (sha) een koning. Moskee en minaret zijn geen Turksche woorden, evenmin als Islaim (geloof) en muslim (meervoud muzelman (geloovige). Vroeger werd in de berichten betreffen de Turkije dikwerf de regeering aange duid met „de hooge Porte". Dit was een vrij vertaald woord, dat eigenlijk had moeten luiden: „de hooge poort", waar mede het oorspronkelijke woord juist zou zijn weergegeven, hoewel als aanduiding van hetgeen men er mede bedoelde, niet duidelijk. bakerhuizen lEon netto baker vraagt nog ■eenige bakerhuizen, daar zij ■nog eenige maanden vrij is. JJok genegen 3 keer p. dag ■te komen. b Brieven Bur. y. d. Blad goodcr No. 8666 k. dagdienstbode I. ^eVte..,la8dlenstbo4e trevr. ■i» ha!',9r> Zondags nikt, niet beneden 18 Juar. hoon f.7 per week. Jonge komt °°k in aan- v" Ajnm- hedenav. ^Meenschuur 5. Kruideniersbediende tnsrln Mei «n Pr j-fuidcnlersbediende, i1',:.1!";';,"»! loon I "Uk. V zS, IJK Noord- dagmeisje jar® io.' T'10 Gr<>eil«- PAKHUIS Te huur gevraagd in het centrum der stad, pakhuis of garago, liefst met boven woning. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8710 k. KAMERS Tegen 1 Mei a.s. wordt door echtpaar zonder kinderen gezocht gestoffeerdo zitka mer en slaapkamer. Brie ven met prijsopgaaf onder No. 8728 k. Bur. v. d. Blad. DAGMEISJE Gevraagd een net meisje voor heele of halve dagen. Zich te vervoegen bij M. VERBOON, Morschweg 102. NET MEISJE Gevraagd een net meisje v. huiselijke bezigheden en boodschappen in klein ge zin. Leeftijd 14 jaar. Zich aan te melden bij Mr. ANNY LABOHM, Groenhovenstr. 10, Leiden. NETTE JONGEN gevraagd, leeftijd 14—16 jr. Kunstgieterij A. PROWA- SEOK, Ruime Oonscientie- straat 4. KAMERS Gevraagd door juffrouw te étage, een ongeraeubileerde voorkamer met slaapkamer zonder bediening. 13 a 16 (?ld. per maand, in stil ge zin, netten stand. Leiden of Oeestgeest Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8714 k. MOTORBOOTJE te koop gevraagd 5 of 6 Me ter lang. Brieven met prijs en omschrijving onder No. 8725 k, Bur. van dit Blad. Harmonicaspeler Kan geplaatst worden een goede harmonicaspeler. ZU die van muziek spelen ge nieten de voorkeur. Btiéven Bur. v. d. Blad onder No. 8726 k. MEISJE Wegens teleurstelling gevr. een net handig meisje, ge negen om allo voorkomen de werkzoamh. te verrich ten, leeftijd niet bovon de 13 jaar, van 's morgens 8 uur tot uur Oosterstraat 61 bij den Zijlsingel. LOOPJONGEN gevraagd ongeveer 16 jaar. Kleermakerij v. ZWIKTEN en Co., Vischmarkt 5. NETTE JONGEN Een nette Jongen gevraagd 14—16 Jaar, voor fiets- en wlnkelwerk bij: H. O. VREEKEN, Rljns- burgerweg 121. JUFFROUW Gevraagd een beschaafde Juffrouw, niet beneden dc 16 jaar. voor dc bediening In Lunchroom 't Pannen koekenhuisje. H. BORGERDING, Steen straat 51. WASCHJE Nette weduwe vraagt een kloln waschje. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8740 k. STRIJKSTERS Fa. H. J. DIEBEN, Zoeter- woudsche Singel 20, vraagt bekwame strijksters. NETTE JONGEN gevraagd, pl.m. 14 Jaar. Brecstraat. 15. VOORKAMER Gevraagd voor dame een groote ongemeubileerde voorkamer. Prettlgen stand Brieven I. v. WEERLEE. Hoogewoerd 69. STOELEN Te koop gevraagd 12 rieten of Weener 9toelen, in goe den staat. Brieven roet prijs opgaaf onder No. 87-17 k, Bu reau van dit Blad. Kraamverpleging Gavraagd nette hulp voor kraamverpleglng en buis- arbeid Id klein gezin te Lelden, eind Juni begin Juli. Brieven Bur. van dit Blad ouder No. 8760k. KAMERS Gevraagd door student te gen 1 Mei zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer zonder pension. Brieven met prijs opgave etc onder No. 8745 k Bur. van dit Blad. Apoth.-assistente wenscht eenige uren 's av. bezig te zijn in apotheek te Leiden of Oegstgeest om examenkennis op te fris- schen. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 8750 k. DIENSTBODE gevraagd, Intern. Adres: Mevr. MIZéE, Rhljngcester- straatweg 6, Oogstgeest. KAMERS Meisjesstudenten zoeken ka mers tegen 1 Sept. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8753 k. WERKSTER Er biedt zich aan een jonge gehuwde werkster, voor halvo dagen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8537k. Fa. I. ZANDVOORT's Slagerijen. Rauwe reuzel f. 0.25 p. p., speklappen f. 0.15 p. p., vet spek f. 0.20 p. p., bloedworst f. 0.25 p. p. KAMERS 1 Mei ie huur gemeub. zlt- slaapkamer met of zonder ponsion. Oude Rijn 5, n.b. Hoogstraat. PATHÉFOON Pracht pathéfoon met 5 mooio platen 1.15, pick up f. 10. Voeren inzetteu v.af f. 1.50. Naalden v.af f. 0.20. De nieuwste platen voor radig. Aanbevelend, W. DE WIT. Pelikaan straat 11. DUITSCHE LES en conversatieles Duttscho stenografie door DuitseJi noohtscandidaat (studeerde o.a. in Berlijn, Munchcn) cn Weenen), ook toezicht op huiswerk ln Duit6cho en Engclsche taal. Brieven on der Akademlker Unlversi- tcltsboekhandel GINSBERG Kort Rapenburg 17. KANARIES Nachtegalen op vollen zans met 8 dagen proef, broed- poppen, duiven, konijnen, gedekte voedsters, Lotba- ringcr ram. Dek geld f. 1, tontoonstelllngsdier. Jonge fannybondjes, fokbondje, teof. L. ERADES, Janvos- sensteeg 20. f. 100 RADIO f. 100 Nieuwo Philips Radio, laat. sto typo met luidspreker, a contant f. 100. Tevens kofferpatbefoon m. platen- berging, 5 mooie platen f. 15. Vanouds bekend adres Muziekhandel DE PF.LT- KA AN, Pelikaanstraat 11- MEST TE KOOP Te knop aangeboden koe mest 70 a 80 ton, bij P. DE BRAVEN, Korte-Aar D. 141 Hennen - Eieren 12 Jongo Wltto Leghorns met haan, volop aan den leg, ook rullen met oude kippen. Jongo konijnen en groote Vlaarasche konijnen. Gevraagd beste buigende koekeroeman. L. ERADES, Janvosscnstoeg 20. Versche Kabeljauw Schelvlsch groote 25 ct. p. pond. Sohol 25 ct. per kilo. DE BRUYN, Diefsteeg 11, Telef. 3011. Rud. Ibach Piano To koop een uitstekende Rud Ibach Piano tegen den prijs van f. 875. Ook een heelo violoncel met strijk stok a f. 85. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. S71Sk. Mevr. LONETTI voorspelt de toekomst, da gelijks to spreken, ook Zondag. Adres: Huygens- park 53, Den Haag. Openb. Slachthuis Groote afslag 25 cent p. p. Zaterdag voormiddag 11 uur verkoitp van een buitenge wone groote partij gesterili seerd rundvleesch rund- vet. reuzel en bouillon. FRANKE. Leidsch Dierenasyl Lage Rijndijk. Er zijn weer mooie hondjes voor dierenvrienden tegen billijke vergoeding te beko men. Asj'l open den gan- schcn dag. Steunt ons werk ook door lidmaatschap. ZANGDIENST A.s. Woensdagavond 8 uur prachtige zangdlenst Wel kom thuis". Het leven eens Christens aanschouwe lijk voorgesteld. Donderdag 23 April a.s. 's av. 8 uur spreekt Ds. KUILMAN In de Lcgcrzaal. Allen welkom! VRIENDIN Een net R.K. meisje wenscht in kennis te komen met dito meisjo ln bezit van een flets. Leeftijd 21—24 Jaar, omstreken Lelden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8478 1:. HUWELIJK Net persoon, werkman, met 2 kinderen, zoekt kennis making met net meisjo leef tijd tot 32 jaar. Brieven liefst met photo welke te ruggezonden wordt, onder No. 8185 k, Bur. v. d. Blad. HUWELIJK Een net R.K. persoon, 30 j. wil In kennis komen mot een net flink R.K. meisje, Hollandsoh of Dultsch tus schen 20—28 jaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8602 k. Vrije Evang. Gem. Middelstegr. 3 Hedenavond hoopt de heer van der Horst te spreken 8 uur. Zaterdag 8 uur bij gun- tlg weer openluehtsamen- komst Vrouwenkerkhof. Noteer 12, 13 en 14 Mei be langrijke conferentie. VERLOREN vermoedelijk op 12 April een gouden medaillon (gedach tenis Tegen goede beloo ning terug te bezorgen. Oude Singel No. 76. VERMIST Sedert eenige dagen ver mist een groote grijze poes luisterende naar den naam Pim. Vermoedelijk bevindt zij zich tusschen het huizen blok Doczastraat. Vliet en Rapenburg. Inlichtingen gaarne Mo lens teeg 21. M, OR AM A TENNISCLUB Twee stud, jongedames wen- schen opgenomen tc wor den in beschaafde tennis club. liefst Zaterdag en Zondag. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 8706 k, HUWELIJK Jongeman, 26 jaar zoekt kennismaking met een meis.'o. Br met portret, waarvan geheimhouding verzekert is onder letter Q aan v. ZWICHT's Roekh 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11