G. H. ALBLAS. G. H. ALBLAS UIT DE OMSTREKEN. KENT U ZE REEDS J. BAALBERGEN Ï-?SrAUtze1 Protestantsche Kiezers' AALSMEER Vergadering „Draagt Elkanders Lasten". Dit Ziekenfonds heeft een buitengewone algemeene vergadering gehouden in café „Rustoord" te Aaismeer-Oost. Wegens een belangrijken teruggang der kasmiddelen in de eerste 3 maanden dezer jaars stelde het bestuur voor, om met 1 Met a.s. de contributie met 50 pet. te verhoogen en van 10 op 15 cent per lid en per week te brengen. In stemming ge bracht werd het bestuursvoorstel ver worpen. De heer G Verlaan werd gekozen als bestuurslid in de vacature J. van Eem. Een voorstel uit de vergadering, om het bestuur uit te breiden met twee werk nemers, werd eveneens verworpen De Bloemenhandel. De laatste dagen is de handel in snij bloemen aan de veilingen alhier niet best geweest. Ondanks het voor de kast- producten gunstig weer, worden slechts lage doorsneeprijzen voor verschillende soorten snijbloemen betaald. De aanvoer van rozen wordt dagelijks grooter, ter wijl die van seringen nu wat minder wordt Kaslathyrus brengt in de beste kwali teit nog flinke prijzen op BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornelis van Gaaien 27 j. en Lutien Verduin 25 j. te Zevenhuizen (Z.-H.) Getrouwd: Jozephus Martinus Goede- mondt 41 j. te Alphen a. d. Rijn, wedr. van Theodora Lamberta Eijsenburger en Cor nelia Schrama 31 j. alhier. De stemming voor den gemeenteraad zal alhier gehouden worden op 17 Juni a.s. HAARLEMMERMEER. Auto-botsing. Gisteren kwamen op den Hoofdweg al hier een personen-auto en een vracht auto met elkaar In botsing, vermoedelijk doordat een der chauffeurs niet voldoen de uitweek. Beide bestuurders kwamen met den schrik vrij. De vrachtautobe stuurder kon zijn reis spoedig vervolgen cn nam de andere deerlijk gehavende auto op sleeptouw naar een garage. Nijverheidsschool. De bouw van een Nijverheidsschool voor meisjes met Internaat aan den Kruisweg te Hoofddorp, uitgaande van de Midden- standsvereeniging Haarlemmermeer is thans in vollen gang. Als alle factoren meewerken, is het wel te verwachten dat de nieuwe school nog vóór den a.s. win ter in gebruik zal kunnen worden geno men. Vingers afgehakt. De 60-jarige B. V. had, terwijl hij achter een woning aan den Hoofdweg al hier een stapeltje hout hakte, het onge luk in zijn hand te slaan, waardoor twee vingers nagenoeg geheel werden afge. sneden. V. werd per auto naar een zie kenhuis gebracht en aldaar verbonden. HILLEGOM. Zwemmen cn baden. Uit stukken, die aan den Raad zijn ge zonden, blijkt, dat het plan is een afzon derlijk administratief lichaam van beide gemeente-instellingen te maken. Behalve een badmeester voor het Badhuis, dat dezer dagen geopend zal worden, zal er een administrateur moeten zijn. Elke week dag zal het Badhuis open zijn op verschil lende uren volgens een vast te stellen rooster. Ds. Mulder cn de Prot. Debatclub. Naar aanleiding van liet ingezonden stuk var. dr. J. H. Mulder in ons blad van Zaterdag j.l. inzake de gebeurtenissen tij dens de vergadering van Prot. Debatclub, meldt onze berichtgever, dat hij zijn ver slag van 16 April handhaaft. Begrafenis H. Zeestraten. Onder groote deelnaming vond alhier de uitvaart en begrafenis plaats van den heer H. Zeestraten, vanaf de oprichting lid van het R.K. Kerkbestuur van de St. Joseph- parochie alhier. Behalve een groote schare geloovigen n erkten we op de overige leden van liet kerkbestuur, die voor de zielerust van hun collega ter H. Tafel naderden en de hoogste klasse der meisjes- en jongensschool. Dc plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor B. van Leeuwen mot als Diakon kapelaan A. Verhaar en als Sub-Diaken kapelaan Van Dijk, beiden van dezelfde parochie. Het zangkoor vberde dc meerstemmig Requiemmis van E. Franssen onder leiding van den directeur, den heer R, J. J. Heir- man uit en het „Libera" van denzelfden componist. De heaarding geschiedde mede door pastoor Van Leeuwen met dezelfde assis ten tic. Raadsagenda. De raad dezer gemeente is bijeen geroe pen tegen Vrijdag a.s. De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Oproepingsbrief van üed. Staten om te verschijnen in hunne vergadering van 27 April a.s. waarin behandeld zal worden de ambtshalve afvoering van de Kuiper- steeg van den Legger der wegen en voet paden. Er wordt voorgesteld dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. 4. Kohier van de Hondenbelasting vooi liet jaar 1931. Voorgesteld wordt een bet drag van f. 271.75. 5." Vaststelling van de begrooting voor dan Schoolartsendicnst voor het tijdvak van 1 April—31 Dcc. 1931. De aangesloten gemeen ten hebben geen bezwaar gemankt tegrn liet ontwerp, waarom zij nu definitief vast gesteld moet worden. 6. Bezwaarschriften van B. Heemskerk en R. Assendclft tegen aanschrijvingen inge volge de Woningwet. B. en W. stellen voor dc reclamanten niet ontvankelijk te ver klaren. 7. Benoeming van 4 leden van de schat tingscommissie wegens periodieke aftreding van de heeren J. van Houten, M. de Groot, D. van Egmond en P. Klaver. 8. Benoeming van leden van de commissie van toezicht op het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling. 9 Verzoek van de Harddraverij Vereen, om beschikbaarstelling van de v. d. Ende laan vpor een harddraverij cn van een ge meenteterrein voor een volksfeest. 10 Vaststelling begrootings-wijziging en rekening over 1930 van het Burgerlijk Arm bestuur. 11 Voorstel tot verlenging der tijdelijke kasgeldleening. 12. Verzoek van de bewoners der Sixlaan om intrekking van liet raadsbesluit tot af sluiting van die laan. 13. Voorstel tot verkoop van grond. 14. Circulaire van Ged. Staten in zake regeling van de jaarwedden van de Burge meesters, secretarissen en ontvangers. 15. Vaststelling verordeningen voor de Zweminrichting én het Badhuis, 16. Regeling salaris badmeester. Ito Vaslst'lliug comptabiliteitsbesiuit. 17. Mededeelingen. De vergadering wordt gehouden in de commissiekamer. De raadszaal wordt ge restaureerd RECLAME. Hervormde Staatspartij (Lingbeek) PROTESTANTEN, WAAKT Tégen de verroomsching van Nederland. Vóór behond van 't nationaal-protestantsch karakter van ons volk. No. 1 van lijst 4 4241 Ondertrouwd: P. Lefeber en H. B. L. M. de Meulder. H. Meijer en M. Raap horst. Getrouwd: H. den Butter en H. P. Kui pers. M. M. de Haas en M. v. d. Zwet. J. J. v. Kesteren en L. Zwiers. KATWITK AAN DEN RITN. It.-K. Middenstandsver. „De Hanze." Gisteravond hield de R.K. Middenstands- vereeniging „de Hanze" een ledenvergade ring met gebed en een woord van welkom. Bij de ingekomen stukken was er een van het bestuur van den R.K. Volksbond waarin bericht werd, dat de R.K.V.B. instemde met het idee van de Hanze om indien zulks noodig en mogelijk zou blijken, de werke- Joozen ter wille te zijn. Dan de beschrij vingsbrief van de Centrale Raadsvergadering te houden op Woensdag 29 April in „Aini- cia" te Den Haag. Met het bestuursvoorstel ten opzichte van het wederzijdsch verplicht lidmaatschap van Stands- en Vakorganisatie ging de vergadering mee. Idem om art. 6 der Statuten te wijzigen om alzoo mogelijk te maken dat het jaarverslag in de eerste vergadering in het loopende jaar gelezen wordt. Met het voorstel Leiden om de loonweek te verplaatsen van Zaterdag op Woensdag kon de vergadering in het geheel niet mee gaan. Wel met een voorstel Rot terdam om te trachten het kwitantie-zegel van 10 ct. op 5 ct. te brengen. Het voorstel 's Heerenhoek tot stichting van een Steun fonds voor de noodlijdende middenstanders kon geen genade vinden bij de vergadering. Tot afgevaardigde naar de Centr. Raads vergadering werd gekozen de heer W. Caspers, sec. de heer A. J. Mulder. Ver volgens komt in behandeling een bestuurs voorstel om aan den rand liet volgende request te zenden De R.K. Middcnstands- vereeniging „de Hanze" in vergadering bij een op 20 April 1931, gehoord de plannen, die cr bestaan om den weg Wassenaar— Noordweg om te leggen over den Zeeweg, en de bestaande weg voor liet algemeen verkeer te laten vervallen, spreekt den wensch uit, dat de raad het nieuwe plan niet zal aanvaarden, daar dit voor den Hanriel- rl rijvende» en Industrieele middenstand te Katwijk a. d. Rijn een belangrijke schade zou beteekenen". Na bespreking van be staande plannen en genoemd voorstel werd met alg. st. besloten het request aan den raad te zenden en afschriften hiervan aan de leden van Prov. Staten uit d.n Kieskring Leiden, henevens aan Z.E. den Minister van Waterstaat. Van dc rondvraag maakte de G. Adviseur gebruik om dank te brengen aan de commissie, die het programma van feestviering ter gelegenheid van het 12Vj jarig bestaan van de Hanze heeft uitgewerkt Na enkele vragen van minder belang sloot dc voorzitter de vergadering met gebed. KATWITK AAN ZEE. Met ingang van 1 Mei a.s. is mej. A. Riel te Valkenburg benoemd tot onder wijzeres aan de Prinses Juliana Fröbel school alhier, hoofd mej. D. A. H. Couvée. In de haven van Plymouth (Eng.) is aan boord van de K.W. 169 plotseling over leden schipper G. Remmelzwaal. Het stof felijk overschot zal met den motorlogger naar ons land worden vervoerd. LISSE. Ons oude trammetje. Dezer dagen kon ons oude trammetje niet mc-er verder. Op het Vierkant aangekomen ontdekte men een lek aan de stoomketel. Men vreesde voor ontploffing doch met zand heeft men hel vuur kunnen dooven. Na een uur werd de tram op sleeptouw genomen naar de remise te Hillegom. Burgerlijke Stand. Geboren. Wilhelmus Petrus, z. v. W. P. Kerkvliet en M. M. Annaert. Henricus Franciscus Maria, z. v. M. J. de Groot en P. v. Alphen. Petrus Josephus, z. v. Th. Wassenaar en Ch. Hoogkamer NOORDWITK. Vergadering Ver. Tuinbouw en Plantkunde De afd. Noordwijk vergaderde onder lei ding van den lieer H. de Boer in de boven zaal van „Royal". De zaal was met zeer vele bloemen en planten gesierd, waar onder vele nieuwe soorten narcissen. In verband met deze nieuwe soorten werd door den voorzitter gesproken over het ontwikkelen van planten en bloemen. De heer Midderham bracht, nadat de notulen gelezen zijn. verslag uit als lid van de kascommissie. en hij stelde voor den penningmeester te dechargeeren voor zijn accuraat beheer. Door de kascommissie werden enkele opmerkingen gemaakt betreffende de con tributie-inning, waarvan het bestuur goede nota zal nemen. Enkele ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aange nomen. De gelegenheid staat voor de leden open een bezoek te brengen aan de expositie van de N.V. v.h. Gebr. de Graaf cn S A. Konijnenburg Co., op Zaterdag te 4 uur In de maand Juli of Augustus zal een excursie worden gehouden naar den tuin van den heer Ruisch te Wassenaar, ter wijl men in Augustus een der grootste en mooiste kweekerljen van ons land hoopt te gaan bezoeken, n.m.l. de kweekerij Wezelenburg te Hazerswoude. Den 18en Juli zal men de parken in Den Haag gaan bezien. Besloten wordt bij voldoende deelname een excursie te houden naar Rotterdam, waar van 17 tot 25 April een groote bloe mententoonstelling zal worden gehouden. Als datum wordt vastgesteld Woensdag 22 April. Hierop volgde keuring en verloting der aanwezige bloemen en planten, waarna sluiting. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor aibeidsbemiddeling stonden als werkzoekenden ingeschreven 97 per sonen, n.l. 53 landarbeiders, 22 visschers, 8 losse arbeiders. 3 opperlieden. 3 tim merlieden, 1 stucadoor, l metselaar, 1 slager, 1 smid, 1 hotelbediende, 1 kant- bed. en 2 jongens. Vergadering de „Vrijheidsbond". In het Oranjehotel alhier had een open bare vergadering plaats, waarbij als spre ker optrad de heer dr. I. H. J. Vos uit Am sterdam, lid der Tweede Kamer. Spreker gaf allereerst een duidelijke uit eenzetting van het greote belang der a.s. Statenverkiezing, 'n belang dat door velen niet genoeg wordt gevoeld. De uitslag van de stemming, die reeds in drie Provincies plaats heeft gehad, geeft ons voldoende reden tot optimisme, om ook voor onze provincie een gunstigen uit slag te verwachten. Het stemmenaantal in. deze provincies is, in verband met de laatst gehouden ver kiezing voor de Tweede Kamer sterk toe genomen, trots zelfs de omstandigheid, dat de leiding der politiek in de Zuidelijke pro vincie goeddeels in handen is der R.-K. geestelijkheid. In verband met genoemde uitslagen ver wacht spreker, dat Leiden een zetel in de Staten zal bemachtigen. Een bijzonder ver schijnsel mag het worden genoemd, dat de V.-D over liet geheel reeds verliezen heb ben te boeken. In Grollingen werden op den Vrijheidsbond pl.m 6000 stemmen meer uitgebracht dan bij de Kamerverkie zingen in 1929. Spreker geeft verder een overzicht van de verantwoordelijke laak van Provinciale Staten, waarbij hij o.a. noemt krankzinnigenverpleging, volksge zondheid moederschapszorg, zuigelingen zorg, tuberculosebestrijding en niet te ver geten verzorging van het Provinciale We gennet. Zij heeft daarom zulk een groote taak, omdat de Eerste Kamer uit haar voort komt: het instituut wat den laatsten tijd gebleken is, zeer op haar plaats te zijn, al zijn er wel eens stemmen opgegaan tot opheffing. Het geval-Fruytier geeft wel zeer scherp aan, dat de Eerste Kamer niet gemist kan worden. Het Nederlandsche volk kan onzen par tijvoorzitter, mr. D. Fock, lid dier Kamer, niet dankbaar genoeg zijn, dat door diens opvatting van een goed rcgeeringsbeleid. het rechtsgevoel van ons volk op dit punt werd bevredigd. De Nederlander loopt over 't algemeen niet warm voor politiek, doch gevoelt in hooge mate voor recht en rechtvaardig heid en als het radiozendtijdbesluit zijn onzalige intrede doet dan wordt dat rechts gevoel in hooge mate gekrenkt en is het een novum in de geschiedenis dat daar tegen wordt geprotesteerd met een macht van 140.000 man. Wij zijn. zegt spreker, niet tevreden met dit ministerie; er zijn wel ministers, doch er is geen ministerie. De regeering stelt, zich niet op de hoogte van den toestand der werkloosheid; zij heeft te zorgen voor werkverschaffing. Spreker toont vervolgeus aan. dat het geheele fundament van sociale wetten van liberalen oorsprong is, waarop door dit en vorige ministeries wordi voortgebouwd Door de toepassing van 't vrijhandelsstel sel moeten de volken tot eikaar gebracht worden en als dit is gelukt, welnu dan is militaire ontwapening daaraan onafschei delijk verbonden. Spr. wijst verder op het Duitsch-Oosten- rijksch Tolverbond en ziet daarin weer een streven temeer naar bescherming. Goed zou dit alleen kunnen zijn, als alle Euro- peesche staten daarbij waren aangesloten. De rechtsche regeering blijkt te zijn ge worden een instituut waar baantjes wor den uitgedeeld aan geestverwanten en het is ontstellend dat dit zelfs zich afteekent bij rechterlijke benoemingen, toch wel ambten, waarbij de politiek of religie ab soluut geen rol mag spelen. Het sectarisme, dat het Nederlandsche Volk in al zijn geledingen aantast, wordt hierdoor, evenals door zooveel andere han delingen dezer regeering, wel voldoende veroordeeld. Ten slotte zegt spreker, moeten wij niet het oog sluiten voor het barbarisme, dat in Rusland heerscht. Rusland, dat thans bezig is te trachten door dumping het maatschappelijk leven in alle geordende Staten te ontwrichten. Wij moeten trachten naar meer natio nale eenheid en spr. doet daarom op allen een beroep, om op 22 April a.s. mede te werken tot het verkrijgen van een zoo groot mogelijk succes voor den Vrijheids bond. Na nog eenige besprekingen werd de ver gadering met een opwekkend woord ge sloten. Gevonden voorwerpen: Een grijs ko nijn, een knipmes, een damestaschje inh. een zakdoek en spiegeltje, een zakje met 6 centen, een lichtbruine hoed, een ijzer zaag, een gladde gouden trouwring en een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen voor bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk- Binnen. Aanhouding. Twee minderjarige jongens, resp. 16 cn 14 jaar oud, woonachtig te Amsterdam, durfden in verband met hun ontslag door hun patroon niet meer naar de ouder lijke woning terug te keeren; derhalve zijn ze maar naar hier gewandeld, alwaar zij door de politie zijn aangehouden Den volgenden morgen zijn zij weder ter be schikking van de ouders gesteld. Door het Rijk is van den eigenaar, den heer G. v. Rhljn alhier, ten behoeve van een nieuw postkantoor aangekocht het nieuw gebouwde hotel-café in de Hoofd straat. Onze mooie K. V. T. Karpetten ZONDER ZOOMEN NIET DUURDER dan andere Karpetten, terwijl /.e aan beide kanten te ge bruiken zijn londer dat de ieclijke genaaide toom boven komt. Wij kunnen G een schitterende collectie voorleggen Meubelen - Linoleums - Tapijten - Bedden uOOGST IN KWALITEIT LAAGST IN PRIJS NOORDWITK AAN ZEE. Vergadering Gemeentebelang. Gisteravond vergaderde de protestant- sche idesvereeniging „Gemeentebelang" in hotel „Centraal" alhier. De wnd. voorzitter, de heer A. Vermeulen, had de leiding van dezen avond. Hij opende met een hartelijk welkom aan de aanwe zigen, waarna hij den secretaris, den heer J. v. Beelen, dc gelegenheid gaf de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Alsdan brengt de penningmeester, de heer Th. Verloop, zijn jaarverslag uit. waaruit blijkt, dat er een batig saldo per 31 Jan. 1931 aanwezig was van f6302. De bescheiden werden door de heeren A. van Dorssen en J. Zandvoort nagezien en in de volmaakste orde bevonden. D^ secretaris en den pen ningmeester werd beiden dank gebracht voor hun beheer. Vervolgens had een be stuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden der heeren C. de Hollander en Jac. van Beelen. Beide heeren werden her kozen. Thans werd de clou van den dezen avond behandeld, nml. candidaatstelling gemeenteraad. Na stemming en herstem ming werd het volgende resultaat verkre gen: No. 1 II. Lieferinkk (aftr.l, No. 2 C. den Hollander (aftr.); No. 3. S. Verloop en No. 4 K. Sanders, terwijl de lijst tot 10 zal worden aangevuld met de heeren S. A. van Konijnenburg, Jo v. Konijnenburg. Jac. v. Beelen. J. J. v. Cappelle, Th. Verloop en A. Vermeulen. De rondvraag bracht geen bij zonderheden, waarna de wnd. voorzitter de vergadering sloot. OEGSTGEEST. Bekroonde plaatsgcnoolcn op de „Primavera". Op de tentoonstelling „Primavera" te Rot terdam, welke gehouden wordt van 17 21 April, behaalde de lieer N. Zandbergen met een inzending Triumph tulpen een gouden medaille. De firma G. Lubbe en Zn. be haalde op deze tentoonstelling de volgende successen: 1 gouden medaille met een inzending bloeiende Spiraea: 1 k'ein gouden medaille nel een inzending afgesneden Narcissen; 5 getuigschriften van Verdienste voor nieuwe Narcissen: 2 getuigschriften van Verdienste voor nieuwe Viola Cornuta. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de tot lieden if'houden stemmingen voor" de samenstelling van de R.K, candi date!-,lijst voor leden van den Gemeenteraad hebben in volgorde het meest aantal stem mer behaald: 1. H. W. Rubenkamp. 2. B. J. M. Kortman. 3. C. P. J. Paardekooper. Aanbesteding Tweede Ned. Herv. Kerk. Hedenmorgen is door den architect den beer Ferd. B Jantzen F.Gzn. in „Irene" aanbesteed den bouw eener tweede kerk ten behoeve van de Ned. Hen' Gemeente alhier. Ingekomen waren 23 biljetten. In massa M. Kool. Warmond, f. 91.800; W. Ouds hoorn en Zn, Leiden, f. 79.800: L. Guyt, Katwijk a. Zee, 1.94.980; Osnabrugge, Lei derdorp, f. 95.000; Tijdsma, Bloemendaal, f. 78.759; Gebr. van Breda, Sassenlieim, f 84.000: Morselman, Aalsmeer, f. 95.750; Kort en v. d. Wiel, Oegstgeest, f. 94.920; Gebr den Ouden. Oegstgeest-Alphen, f. 82.000; de Laat en Meyes, Leiden, f. 89.500G. W. Proper, Oegstgeest. f. 94.217; Gebr. Oosterom, Warmond, f. 90.000; v d. Velde en de Jong, Oegst geest, f. 78.000; Bellaart, Haarlem, alleen bovenbouw f. 71.300 Kingma en Zn., Leeuwarden f. 82.350: Dammers, Amster dam. f. 85.200; W. Mulder Oegstgeest, f. 76.409; Pels. Amsterdam, f 93 000; D. van Donk, Oegstgeest. f. 84.832; Poppe, Amsterdam, f. 87.800; Hennepman, Lei derdorp. f. 97.000; Gebr. Boertjes. Heem stede f. 79.873; van Duyn van Vink. Noord- wijk. f. 84.280. De gunning is aangehouden. De gehouden collecte iangs de huizen ten behoeve van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente heeft opgebracht f. 627.35. RIJNSBURG. Winkelweek. Evenals vorig jaar zal ook thans wfj alhier een winkelweek worden gehoufcl In een voorloopige bijeenkomst verknal den zich ruim 30 winkeliers tot deelnj.1 bereid. Aan de winkelweek zullen weder der f wone attracties verbonden worden, fcl voor dit jaar is de étalagewedstrijd, njr prijzen, van het programma geschrapt Bekroning. De heer N. Zandbergen Wzn. alhier L haalde op de tentoonstelling „Primave? te Rotterdam, met zijn inzending telt een gouden medaille De verkoop van de Emma-bke heeft alhier opgebracht f. 62.21. Dc Bloembollenliandel. De prijzen zijn terugloopend. Vooral I het laatst der week was zulks goed mef baar. Zulks geldt vooral de vroege! Darwintulpen. Er worden ook rozen ad geboden die een matigen prijs opbrensX Betaald werd voor tulpen per dotil La Reine Max f. 0.260.30. La ftST f. 0.20—0.23. Rubra Max f. 0.30—6.33. I. leur de Cardinal f. 0.300.34. Pelikai-^B f. 0.35—0.39. Witte Valk f. 0.36—0.38. &J be< ronne d'Or f. 0.360.40. Cram. Brillarf H L 0.160.19. Pr. v. Oostenrijk f. 0.25-o»| Rij 24—0.26. Mr. V. d. HoefLj Murillo f. 0.190.23. Pr.iK Theeroos f0.240 f. 0.40—0.44. Gris-de-lin f. 0.18—0.21. Uit de koui|bc$ ill dei kassen; Grand due f.0.310.35. Mac K:l3§ ley f. 0.30—0.33. Fred. Moore f. 0.24—o:, 'f Rijzende Zon f.0.380.42. Parma f.Oft-" 0.27. Copland f. 0.200.25. Krelage f.OU 0.26. Proff. Rauwenhoff f. 0.24-0;; Vict. d'OIivierre f. 0.200.25. William P- f. 0.210.27. Sanders f. 0.170.20. Bartls-1 J f0.200.24. Le Notre f. 0.20—0.25. Hia l beth f0.250.30. Narcissen per 100: Om. tus f. 0,400.45. Nare. per 100: Golde Spur f. 1.10—1.30. Victoria f.1—1.20. s- Watkin f. 0.80—0.90. Emperor f. 0.70—631 Lucifer f. 1.16—1.30. Sion f. 0.80—f.1. Rozen per bos van 20 stuks: Rosalact f.0.60f.1. Headley f 0.751.20. Buttertj f.0.60—f. 1. STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. M. van Steyn, geb W" Ruyt Z.: A. M. van Eyk geb. Haket, H Overleden: J. A. Harten, m. 75 jaar. f RECLAME. Weet ge, dat de schoolwet-de Visser 1 mogelijk maakt, dat jaarlijks tien miUkel Hollandsche guldens in de kloosterkaal kunnen verdwijnen? Wenscht ge dit) I bestendigen? Zoo neen, steunt damj HERVORMDE STAATSPARTIJ (Lingba No. 1 van Lijst 4 VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Tielemans geb. KampetO. Ondertrouwd: Th. G. Schutte en H M Willms; F. Balster en VV. J. van Rijt. VEUR—LEIDSCHENDAM. Raadsverkiezing. De verkiezing voor leden van den «4^ van Stompwijk en Veur is bepaald q Donderdag 25 Juni a.s. De candidaatstelbi] heeft plaats op Dinsdag 12 Mei a.s. De verkoop van de Emmabloem te bate van de Tuberculosebestrijding worêH morgen gehouden. 1 VOORSCHOTEN. Oprichting School op Ger. Grondstel. Alhier had 'n vergadering plaats, bijeen beroepen om tot stichting van een nieute schoolvereeniging te komen. De voorzitter der voorloopige commissi! de heer D. J. van Cuilenborg, opende c' vergadering op de gebruikelijke wijze e gaf een overzicht van dc voorgpschiedenj waarbij spr. er met klem op wees. ds'. wat er ook gebeurd zou zijn, er toch ii leder geval een nieuwe school moest te men. Wij geven, aldus spr., echter de voortori aan 'n school met een eigen bestuur bovci twee scholen gesplitst naar gezindt onitei één bestuur, daar de eigenaardige sis-1 tuten tot moeilijkheden in de toekom-'B kunnen leiden. De bedoeling is geen Kerkelijke schb. op te richten maar een school op Gerefoal meerden grondslag, aangesloten bij Itei Chr Nationaal Volksonderwijs. Nadat bï- na alle aanwezigen als lid waren toegetre den werden statuten en huishoudelijk reg lement besproken en goedgekeurd. Het voorloopig comité werd bij accla matie in het bestuur gekozen en K stemming hieraan nog drie leden toé gevoegd, zoodat het bestuur tljans bested uit de heeren D. J. van Cuilenborg. L. Los, J. Eggink, G. H. van Leeuwen, it 0 Kooy, Fr. Limburg en Joh. P. de Bruil Nadat ir. C. Kooy en de heer C. Eggte* Sr. nog gesproken hadden, werd de ver gadering door den heer L. J. Los mi- dankgebed gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Leonaraus Adrian»-', z. v. L C. J. van Haastrecht en M. C. 8 van Eijk. Loop der bevolking. Gevestigd: W. H. Stuit en gezin, vs.",I Voorburg C. A. Kortekaas en echige noote van Leiden. K Ciggaar. v. Rij®' burg. A. Verdonk en gezin. v. N. O. I H. Schellingerhout, v. Rijnzaterwouóe. Vertrokken: P. H van der Kwaal: a Oegstgeest. S. E Nasveld. n. Haarlet' KJ. Arissen en gezin. n. Wassenaar. W de Bruin n. Veur. Chr. N. Won- terse, n. Zwoile. Gevonden voorwerpen' Een blik 10 L. benzine.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6