TWEED-STOFFEN i T F1 al 1 SPECIALE 3*" RECLAME-AANBIEDINGEN 0,36 1.38 0,49 0,93 0,65 0,39 0,79 0.2S 3,50 0,59 JUiuUtwam AGENDA. I £LPu i Haarl.str. 245 - N. Rijn 58 VISSCHERIJ-BERIHHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. HEDEN: NutszaalVer v. Vrijz. Hervormden. Spr. de heer W. Kamp. 8.15 uur nam. Wijkgebouw Langestraat 6769: Ten toonstelling van teekenlngen. 8—91/2 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Staatk. Gerei. Partij. Spr. de heer van Leeuwen, 7'/j uur nam. Zaterdag. Concordia: Uitvoering Leidsche Dilet tantenclub. 8 1/4 uur nam. N.V. Kon Ned. Grofsmederij: Jaarl. alg. vergj van aandeelhouders. 2 uur nam. Periker: Chr. Stud. Geheel-Onth.-Bond. 8 uur nam. Schouwburg: L.S.T.V. „Dedil" „De kring loop der belangen", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal, Feestavond Speeltuin- vereeniging Westerkwartier. Wijkgebouw Langestraat 67—69: Ten toonstelling van teekeningen. 35 en 79 uur nam. Zomerlust: Bal-masqué „V.V.D.K.". 8'/s uur nam. uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 April a.s. waargenomen door de apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Telel. 552. MOORDAANSLAG TE KERKRADE. Woensdag den geheelen dag had twist plaats te Spekholzerheide tusschen den herbergier R„ wonende in de Begonia- straat, en de bovenbewoners van het pand. In den namiddag tegen vijf uur ontstond een nieuwe uitbarsting. R. werd door een schot in den rug getroffen. De marechaussee was spoedig ter plaatse, evenals een geneesheer. Deze achtte den toestand levensgevaarlijk. Het slachtoffer werd naar het St. Joseph-hos- pitaal te Heerlen overgebracht. De marechaussee arresteerde in ver band met dezen aanslag de gebrs. S., W H. en L. B. Wie geschoten heeft is nog niet bekend. R. is vijftig jaar oud en gehuwd. Hij werd door een schot in het ruggemerg getroffen. Operatief ingrijpen was tot dus verre niet mogelijk. AUTO IN HET DAMSTERDIEP. Onder Rulscherbrug (bij Groningen) is gisteren een personenauto, waarin de hee- ren D. Wigboldus en zijn reiziger Dijkster- huis, beiden uit Groningen, gezeten waren in het Damsterdiep gereden. Beide inzit tenden konden worden gered. Zij hadden slechts enkele schrammen opgeloopen. De auto is later door een hijschkraan op het droge gebracht De oorzaak is waarschijn lijk gelegen in een defect aan de stuurin richting. 'Tel.) o DOOR DE GOOISCHE TRAM GEGREPEN Verpleegster levensgevaarlijk gewond. Gistermorgen heeft op den Muider- straatweg te Dlemen tusschen het Mer- wedekanaal en den Spoorwegovergang een ernstig ongeluk plaats gehad. Mej. E. P., verpleegster in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, reed met nog eenige andere wielrijders in de richting Muiden toen het gezelschap werd ingehaald door de Gooi- sche tram Het gezelschap week tijdig naar links uit maar mej. P. was blijkbaar niet voldoende uitgeweken en werd gegre pen door het tweede rijtuig van de tram. Met ernstige verwondingen bleef zij lig gen. Binnen tien minuten was politie en geneeskundige hulp uit Diemen ter- plaatse Dr. Derkinderen verleende de eerste hulp. waarna de gewonde werd overgebracht naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam, waar zij in bedenkelijken toestand werd opgenomen. In alle geval zal het slachtoffer waarschijnlijk een arm moeten missen. PAARD OP HOL. Gistermiddag omstreeks 12 uur sloeg het paard van den landbouwer G. Smit te Harmeien, terwijl deze op een blokwagen in het land werkzaam was op hol. De heer S. viel van den wagen waar door de wagen over zijn dijbeen reed. De heer S. bekwam een ernstig beenfractuur, zoodat opname in het ziekenhuis noodza kelijk bleek. Zenuwachtige cliënt (in het geweldige warenhuis)„M-mijn-heer ik ben totaal verdwaald." Bediende: „Goed. mijnheer. Afdeeling landkaarten een verdieping hooger." (London opinion). BUITENLANDSCH GEMENGD. BELGISCH STUDENT IN ITALIË SPOORLOOS VERDWENEN. De Belgische student aan de Brussel- sche universiteit Leo Moulin, is op een studiereis met een groep professoren in Italië tp Milaan spoorloos verdwenen. Mou lin was voorzitter van de Vrijdenkers- Vereeniging te Brussel en anti-fascist. Men vermoedt, dat hij door de fascistische autoriteiten is achtergehouden. De Belgi sche minister van Buitenlandsche Zaken is van de verdwijning van den student op de hoogte gesteld. RADIUM ERTSEN IN CANADA ONTDEKT In het Noorden van Canada zjjn ra- diumertsen ontdekt. De thans in Canada ontdekte ertsen moeten een grooter ra- dlumgehalte hebben dan die in den Bel gischen Congo. Zij zullen volgens de mee ning der deskundigen in de behoeften van het Britsche wereldrijk kunnen voorzien. SLACHTOFFERS VAN HET SNELVERKEER. Volgens een statistiek van het ministe rie van binnenlandsche zaken, werden in Engeland in het jaar 1930 gemiddeld per dag 20 personen door verkeers-ongeluk- ken gedood en 487 gewond. In totaal werden in 1930 7305 personen door verkeersongelukken gedood en 177.895 gewond, tegen 6696 en 170.817 in 1929. TERECHTGESTELD. De laatste overlevende generaal van de regeerlng-Habib Oellah in Afghanistan, is op bevel van koning Nadir te Kaboel te- rechtgesteld.è De executie geschiedde door dat men hem voor een kanon vastbond en dit afschoot. DORPSBRAND. In het dorp Przistalowice in Poolsch Op- per-Silezië zijn Woensdag door brand 27 woonhuizen en schuren en stallen vernield. Zeven menschen liepen ernstige brand wonden op; bovendien werden vier men schen door het instorten van muren en daken bedolven en eveneens zwaar ge wond. De oorzaak van den brand is nog niet kunnen worden vastgesteld. GEVANGENISOPROER. In de gevangenis te Lumberton in Noord Carolina zijn zes jonge vrouwen in opstand gekomep. Zij verbrandden hun beddegoed, wierpen met huisraad naar de bewaak sters, waarbij ze er 5 wondden, vielen daarna eenige brandwachts aan, maar konden ten slotte onder hevigen tegen stand overmeesterd worden. HET KUERTEN-PROCES. Na de middagpauze in het Dusseldorf- sche moordproces legde de Berlijnsche Krlminalrat Schneikert als schrlftdeskun- dige een verklaring af over de zooge naamde moordenaarsbrieven, waarvan de m»este valsch bleken te zijn. Slechts drie brieven waren door Kuerten geschreven, n.l. één aan de politie-autori- teiten, één aan de redactie van de „Frei- helt" in Dusseldorf en de derde aan de „Nieder-Rhelnische Zeitung" in Duisburg. De brieven zijn met verdraaide hand, één zelfs met de linkerhand geschreven De inhoud der verschillende brieven was niet gelijk. Uit proeven, die met de inkt genomen waren, bleek, dat Kuerten de brieven waarschijnlijk in het postkan toor geschreven heeft. RECLAME. Zoolang de voorraad strekt. 1 Macco Damesdirec toires, alle kleuren, nu 2. Damesjasschorten z. mouw, prima kwalit. waschecht 3. Zware zijd. nonladder kousen, alleen bij ons 4. Zware congolinnen Manshemden, van 1.10 nu voor 5. Dameshemden m. br. feston, iets moois, van 79 nu voor 6. Waschechte tafel kleedjes, groote maat van 46 voor 7. Jaeger Heerenpanta lons, zomertricot 8. Gummi schortjes leuke patronen 9. Blauwe Overalls, ijzersterk van 4.75 nu voor 10. Mooie Jarretelles gordel SovsndienBALONNEN voor de Kinderen FEESTELIJKE OPENING VAN VLISSINGEN'S HAVENWERKEN ONTHULLING VAN EEN GEDENKSTEEN DOOR H. M. DE KONINGIN. Reeds vrij vroeg in den morgen werd heden in Vlissingen de reveille geblazen! Niet een militaire reveille, maar één van Vlissingen's muziekcorpsen,» die de bewo ners uit hun huizen haalde en hen al dadelijk in een opgewekte stemming bracht om straks, na den voormiddag, Hare Majesteit de Koningin met Gemaal en Dochter feestelijk te ontvangen. In de omgeving van het station bevond zich tegen twaalf uur een groote men- schenmassa, welke door politie, mare- chaussée en Rijksveldwacht op zoodanigen afstand werd gehouden, dat de aankomst der Hooge Gasten op rustige wijze geschie den kon. Jammer was het dat de Ko ninklijke Maatschappij ,.De Schelde' door dc slechte tijdsomstandigheden haar per soneel niet vrijaf had kunnen geven, met het gevolg dat 2600 daar werkenden van de feestviering verstoken moesten blijven. Met den mailtrein van 12.38 uur arri veerden H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Hendrik en H.K.H. Prinses Juliana te Vlis singen. Dadelijk werd het Koninklijk Sa lonrijtuig van het eerste naar het vierde perron gerangeerd tot vlak bij den zijuit gang. De Koningin werd op het perron welkom geheeten door den commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford en door Vlissingen's burgemeester, den heer C. A. van Woelderen. Onder gejuich en hoera geroep van het publiek begaven de Hooge bezoekers zich met het gevolg te voet naar de matrozenopleiding op het terrein van de eerste binnenhaven, welke opleiding vroeger in Gorcum was gevestigd Hare Majesteit inspecteerde hier de op het ter rein opgestelde troepen. Aanwezig waren hier kapitein-ter-zee C. Rühl, ondercom mandant der Marine, als leider, en vice- admiraal L. J. Quant, commandant der Marine te Willemsoord. Na de inspectie begaf het vorstelijk gezelschap zich aan boord van het ter plaatse gemeerd lig gende marine-wachtschip Noord Brabant. Aan de andere valreep waren inmiddels de jonge matrozen weer aan boord ge klommen, waar zij hun vaardigheid toonden in het vlot strijken van een achttal sloepen. Nadat ook de ge bouwen op het terrein nog in oogenschouw waren genomen, begaf de Koninklijke Familie zich weer naar het station en wel naar de Kon. Wachtkamer, waar stond opgesteld een deputatie van het Nederl. Loodswezen, onder commando van den directeur, kolonel Arntzenius. De Ko ningin onderhield zich daar eenige oogen- blikken met enkelen van de oudgedienden wien het was aan te zien, dat zij deze belangstelling zeer waardeerden! Toen de Hooge Gasten kort daarop wederom het station door den uitgang tegenover het hotel „Zeeland" verlieten, stegen uit de wachtende massa opnieuw juichkreten op. Bij den uitgang bood het 3'/!-jarig doch tertje van burgemeester van Woelderen dc Koningin en het eveneens 3'/»-jarig dochtertje van den heer Waller, directeur der Mij. „Zeeland" Helene en Lize Lotje, de Prinses een bloemenhulde Langs de juichende menschen schreden de Ko ninklijke bezoekers naar de vlak bij het station gelegen aanlegplaats, waar de ferryboot „Koningin Wilhelmina". forsch vaartuig, met hoog sloependek gereed lag. Toen H M. de Koningin aan boord stap te. werden vanaf den mijnenlegger „Me dusa". die, met den mijnenlegger „Van Nes", de pantserboot „Brinio". twee on derzeebooten en twee torpedojagers, alle gepavoiseerd, bij den Westelijken Haven- dom gemmerd lagen saluutschoten als „groot saluut" gelost. Aan boord waren de genoodigden ae gasten van den minister van Waterstaat, wijl de openingsplechtigheid het water staatkundig gedeelte der haven betreffen zou: later, in Augustus 193", als de ge- heele outillage der nieuwe haven gereed zal zijn, zullen te Vlissingen nieuwe fees- telükheden plaats vinden. Tot de genoodigden op de „Koningin Wilhelmina" behoorden o m. de vice-pre sident van den Raad van State. mr. dr. F A. C graaf van Lijnden van Sanden- burg. de oud-ministers jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, ir. M. C. E. Bongaerts J. J. C. van Dijk en J J Rambonnet, verder vice-admiraal L J. Quant, met zijn ad judant; vice-admiraal C. de Haes: kapi tein ter zee C. Rühl, jhr. mr. J. W Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, burgemeester Van Woelderen, dr. ir. J. A Ringers, directeur- generaal van het Departement van Wa terstaat ir. M. H. Damme. dir.-gen. van P.T.T. vice-adm. C. Fock, Hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, prof. mr. B. M. Ta verne. voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart, verschillende leden der Tweede Kamer, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel »n Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden, vertegen woordigers uit industrieele-, scheepvaart en andere kringen enz. Met den Koninklijken Standaard in top koerste de „Koningin Wilhelmina" lanes de oorlogsvaartuigen, waar de Jantjes in het want joelden, waarna de nieuwe haven werd ingevaren en ligplaats werd genomen op de Zuidelijke punt van den nieuwen kaaimuur. Minister Reymer hield hierna een rede. Hij wees er op dat een havenkom is verkregen met een opper vlakte van 35 H.A.. bij een diepte van aanvankelijk 10 M.. welke later is gebracht op 12 M. onder N. A. P. Langs een zijde van de haven is een kademuur voor diep gaande zeeschepen aanwezig met een lengte van 350 M. De grootste schepen kunnen nu van deze haven gebruik ma ken. De kosten van deze werken zullen, wanneer de geheele outillage voorzien, is, omstreeks vijf millioen gulden bedragen Na de rede van den Minister sprak de Koningin een kort woord, waarna Zij den doek wegtrok van den op het dek ge plaatsten gedenksteen, welker eenvou dige inscriptie aan de opening der nieuwe haven door de Koningin herinnert Deze steen zal in den kaaimuur, waarvan bo ven sprake is, worden ingemetseld Na deze plechtigheid voer de Koningin Wil helmina" naar den aanlegsteiger bij het station terug. Bij het van boord gaan der Hooge Gasten loste de „Medusa" opnieuw 35 saluutschoten Te voet legde de Ko ninklijke Familie hierna den korten weg af naar de nieuwe bultensluis. wederom door vele honderden toegejuicht. Deze sluis, die in September reeds door den minister is geopend, werd bezichtigd, waarna in met vlaggen versierde auto's een rit door de stad werd gemaakt. Ge durende dezen tocht werd het nieuwe Protestantsche Ziekenhuis „Bethesda", dat, in Juli in bedrijf zal worden gesteld, be zichtigd. Spoedig hierna vertrok de trein weer naar Den Haag. Prins Hendrik bleef in Vlissingen om hedenavond aan een diner in Brittania aan te zitten. RECLAME. 3995 Prima kwaliteit p* Pracht sorteering 90, 59. L UI. IJMUIDEN, 17 April. VISCHPKUZEN. Tarbot per K.G. i. 2.05—1.75, Griet per kist vail 5U K.G. f. 75—35, Tongen per K G. f. 2.10—1X0, Kleine Scho. per Kist van 50 K.G f. 21-6, Bot f. 2.50-1.50, Schar f.7 50 —2, Vleeten per stuk f. 2 43, Pieterman en Poontjes per kist \an 5ü K.G. f.7, Groote Sclielvisch f. 27.5J, M.ddel Sshelvisch f. 29.50 Kieinmiddel Schelvisch f. 23—25, Kleine Schelvisch f. 19.50—10.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.37—31.50, Heilbot per K G f. 1.60—1.30, Wij ling per kist van 50 K.G. f. 5.45—3, Koolvisch per stuk f. 1.33— 0.24, Makreel per kist van 50 K.G. f 25. Aangekomen '2 Stoomtrawlers: IJM. 82 met f.1184. IJM. 151 mot f.1331. en de loggers: SCH 243 met f.622. K.W. 5 met f.338. eri de beuger VL 39 met f.808 besomming. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Duitsch-Oostenrijksche tolverdrag. In welingelichte kringen wordt thans veel gesproken over onderhandelingen, die de Fransche minister van buitenland sche zaken, Briand, met de diplomatieke vertegenwoordigers van Polen en van de kleine Entente heeft gevoerd, en die be doelden tegenover het Duitsch-Oosten rijksche douane-accoord een contra-plan te stellen, teneinde uitbreiding der tol- unie van te voren te beletten. Deze be sprekingen ,die met medeweten van Lon den en Rome zouden zijn gevoerd, zijn. naar verluidt, thans in een uiteindelijk stadium gekomen. Men legt er den nadruk op in politieke kringen, dat een princi- pieele overeenstemming tusschen de af zonderlijke staten is verkregen en dat de opstelling van een gemeenschappelijk conlraplan binnen enkele dagen zal ge schieden. Over den inhoud van het defi nitieve plan, dat men te Genève bespre ken wil, is nog niets bekend. Nadat als vertegenwoordiger regeering Johnston de motie van- trouwen bestreden had, met vet»*. naar de plannen tot electrificatle Engelsche spoorwegen en andere e regelen tot bestrijding van de werfe heid. hielden de liberale Lagerhui^ een bespreking, waarbij bleek, dat j beralen niet voor de conservatie zouden stemmen. Zeven liberalen y, met de conservatieven stemmen te 8 zich voor stemonthouding verklap Namens de I. L. P. sprak de rë leider Fenner Brockwar, zijn ben* ding uit over de werkloozenpolitielT regeering. Zijn groep zal echter tetp motie van wantrouwen stemmen, e zij ook van een conservatieve reeë niet veel resultaat verwacht. Lloyd George verklaarde names hem trouw gebleven liberalen, dë niet tegen de regeering zal ster waarmede hij evenwel niet wilde !ej dat hij door de politiek der regeera»! vreden wordt gesteld. De conservatieve motie is tenslotte, 305 tegen 251 stemmen verworpen' I meerderheid voor de regeering bëvaj bijgevolg 54 stemmen. 33 Libealen be' voor de regeering gestemd, 10 ste-va: tegen en 5 blanco; 7 leden der parlf Mosley stemden blanco. Het onderhoud van. Lord Irwin Gandhi heeft twee uur geduurd Men gelooft, dat Irwin er bij q ernstig op heeft aangedrongen, da' de ronde tafelconferentie te Londe bijwonen, zonder er rekening mei houden of de kwestie tusschen dei does en Mohammedanen geregeld fc niet. DUITSCHLAND. Tumult in den Landdag van Neder-Silezië. Bij de behandelingder begrooting in den Provincialen Landdag van Neder-Sile zië is het tijdens de redevoering van den Duitsch-Nationalen afgevaardigde, dr. von Gossler, tot groot tumult gekomen, toen deze de opmerking maakte, dat het hui dige systeem en de heerschappij der min derwaardigen moeten worden terzijde ge steld worden. De voorziter zag zich ten slotte genoodzaakt de zitting te schorsen. Na een bijeenkomst van het Senioren convent werd van dr. von Gossler ge- eischt, dat hij zijn woorden zou terug nemen, hetgeen deze evenwel weigerde. Hij werd hierop van de verdere deel neming aan de zitting uitgesloten. De af gevaardigden der Duitsch-Nationale partij de Nationaal-Socialisten en de leden der Economische Partij verlieten hierop de vergaderzaal. FRANKRIJK. Mijnconflict bijgelegd. Uit Parijs wordt gemeld, dat, dank zij de bemiddeling van den Franschen mi nister-president het geschil tusschen de mijneigenaars en de 20.000 mijnwerkers in het Lolrebekken is opgelost. De loonsverlaging zal 6 pet. bedragen en niet 10, zooais aanvankelijk door de mijneigenaars werd verlangd. ENGELAND. Labour handhaaft zich Lord Irwin cn Gandhi. Baldwin heeft gisteren de conserva tieve motie van wantrouwen tegen de regeering wegens haar politiek inzake de werkloosheid ingeleid met een uitvoerige rede, waarin hij betoogde, dat de toestand in Engeland zienderoogen slechter wordt. Er zijn drastische maatregelen noodig om de begrooting in evenwicht te bren gen en een verdere ontwikkeling van de industrie mogelijk te maken. Opmerkelijk is het gebrek aan ver trouwen dat zich overal openbaart. De bevolking ziet. dat de regeering geen resultaten heeft bereikt bij de bestrijding van de werkloosheid en voor de openbare financiën en de gevolgen daarvan doen zich in het zakenleven gevoelen. Nog belangrijker is. dat de regeering het vertrouwen in zich zelf heeft ver loren en inziet dat zij de bij de verkie zing gegeven belofte niet kan vervullen. Kc TSJECHO-SLOWAK1JE. Ministerswisseling. De President der Republiek heet zijn verzoek, den minister van Fimë dr. Eughisch, van zijn ambt onther den directeur der postspaarbank, dr Trapl. tot minister benoemd en hi- portefeuille van Financiën toevert»> f hl W de la w hs ROEMENIE. Naar een ainbtenaren-kabintl De poging van Titulescu, om een a regeering te vormen, is tenslotte te. mislukt. De Koning zet zijn pop voort. Waarschijnlijk zal thans TK belast worden met de vorming v* ambtenaren-kabinet, dat tot taak ïj ben nieuwe verkiezingen uit te set- van welker resultaat de samenstelt definitieve regeering afhankelijk :-"i RECLAME. "L hl EU WEB'JU 39-4iOJ^ 5 DE OMWENTELING IN SPA* 5 V MADRID. 16 April (Belg. Tel. Aj c voormalige constltutionalistlsche ti heeft vergaderd, en besloten de ulto k der republiek te aanvaarden. Sc 1 van de leden zullen haar eventueelc dienen. 1 De leider. Burgos Mazo verklaart: c de gemeenteraadsverkiezingen geer i kelijk plebisciet vormen ten gunS de Republiek, maar hij zal de repuK i sche regime op belangelooze wijze I i PARIJS, 16 April. (Belg. Tel. Ag,). aankomst aan het station, om 23. hedenavond werd koning Alfonso d« J talrijke menigte begroet. Een groot aantal leden der Spat kolonie en Jongelui, behoorenden.] Fransche monarchistische groepea: den zich op het perron verzameld, f- j het station stond een dichte mens: menigte opeengehoopt. Zoodra de trein het station binr.c werd de orde reeds verstoord en t: de cordons verbroken. Men stondé den waggon aan. waarin de konin; bevond. Deze verscheen aan het portier. H er vermoeid uit. Zoodra hij uitstapte het uit vele monden „Leve de Kot: en vele handen strekten zich naar hc In weerwil van het krachtige opb der politie kwam de koning in hfl gedrang. Geduwd en omstuwd dooi menschen bereikte hij de kleine si Hier bevonden zich de officieele s genwoordigers, Quinones de Leon, der Fransche aristocratie. De koniü! toefde er een oogenblik. Opnieuw door de menigte omstuw reikte hij zijn auto, die zich bijna weg kon banen. Ook voor het hotel in de rue de f- stond de menigte dicht opeen. Ondc juich stapte de koning uit. Tot den P van politie Chiappe zeide hij: Ik b=;; ontroerd door de ontvangst. Ik zal ten een sympathiek banneling te af Toen de koning in het hotel het gejuich zoo sterk, dat hij op bf-, cofl moest verschijnen en het geestdriftiger toen- de koningin verst® Eerst na middernacht gingen de b- troepies menschen naar huis. MADRID. 17 April (Ned. Tel. Ag voorloopige republikeinsche reger- heeft een decreet uitgevaardigd, de rechtsbepalingen, welke uit de per- van de dictatuur dateeren, meeret- worden geannuleerd. Een algeheele opheffing dezer M; gen kan echter niet plaats hebben.- in de zeven jaar. dat de dictatuur g«'; heeft, zich een toestand heeft gevorr- het rechtsleven waar men zoo maar overheen kan stappen. Ieder ministerie moet echter alle haar departem0"1" lijke bepalingen aan een onderzoek werpen en den ministerraad eve nieuwe voorstellen doen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2